DOUWE EGBERTS Dag-Dienstbode MEISJE STIKSTERS. E.BRINCKMAN Sanisoleer llw vloer INMTI INGEZONDEN STUKKEN. GEMENGD NIEUWS. Schoen- en confectiestiksters Boufcnbtokies GRM*s DE WEGWIJZER IN DE DOOLHOF DER TABAKKEN ANNO 1753 Nette een halfwas Kleermakersknecht GedipL Pedicure Fa. A. Frederiks - Mag. „DE ZON £er\ busje De Drukkerij op ELK gebied, van 't gewoonste tot t beste Advertentiën (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Geachte Redactie! Met genoegen las ik dat de Waal- wijksche Winkeliers ook een adres zullen richten tot den gemeenteraad om niet in te gaan op het verzoek van de afdeeling Waalwijk van de Bonden van Kantoor- Winkel- en Handelsbedienden inzake winkelslui ting op Zaterdagavond Me dunkt dat de dames en heeren hoeveel winkelbedienden in Waalwijk zijn er lid van deze bonden tevreden mogen zijn met hun winkelsluiting om 8 uur gedurende de geheele week, en dat de sluiting op Zaterdag om tien uur toch niet te veel van hun krachten zal vergen. Blijkbaar zouden zij willen dat de Zaterdagavond die nog vele vreemdelingen trekt, gepromoveerd werd tot een «doode» avond, die voor inwoner noch vreemdeling eenige attractie biedt. Ze schrikken er dus blijkbaar niet voor terug om de menschen van buiten ook des Zaterdagsavonds naar elders te zenden, waar men dergelijke dwaas heid niet begaat. Is dat medewerken om Waalwijk te doen zijn en blijven ook het winkelcentrum van de Langstraat en omgeving? En ik vraag me af wiens belang is dat mede op de voornaamste plaats? Ik mag hopen dat de bond zich op betere onderwerpen werpt, dan zulke ondoordachte adressen aan den raad, die toch zeker wel zoo verstandig zal zijn het naar de prullemand te verwijzen. Hoogachtend, Een belangstellende Waalwijker. Drunen, 8 Mei 1938 Mijnheer de Redacteur In uw nummer van Zaterdag trof ik een ingezonden stuk uit Drunen over de bevloeiing van gronden langs het kanaal. Blijkens uw onder schrift, heeft U eenige passages geschrapt of gewijzigd en als inen dan het resultaat leest na uwe zui vering kan men de mentaliteit van den inzender c.s. duidelijk bevroeden. Ik ontzeg niemand het recht zijn meening te zeggen; al hoort deze in dit geval op de eerste plaats thuis op de vergadering van het water schap zelf, toch kan ik begrijpen dat men, als men daar geen bevre diging krijgt, toevlucht neemt tot publiciteit, temeer waar het hier een publieke zaak betreft. Voor korten tijd mijnheer de re dacteur hebt U in uw blad een artikel gehad over deze bevloeiing, haar uitbreiding, haar werkkingssfeer haar nut, haar groot belang voor gronden hier bedoeld. Het zal U dus alleen daaiuit reeds duidelijk zijn, dat het geschrijf van «ook een onrecht-aangedane» in strijd is met de waarheid, berust op werkelijk of vermeend persoonlijk belang van hemzelf en mogelijk eenige medestanders, die zich hier door niet ontzien, hun wettig en actief bestuur verdacht te maken in oogen van ingelanden en thans van het publiek. Het is in het waterschap «De Hei en Meerdijk en Polders van Drunen» voldoende bekend uit welken hoek de wind waait, dat hebben de ver gaderingen, de praatjes en vroeger geschrijf voldoende duidelijk ge maakt. Die machtelooze boertjes van de Kuiksche Hei, doen zich wel erg argeloos en machteloos voor, maar in werkelijkheid zijn ze zoo mis niet, althans niet in een averechtsche actie tegen bestuur enz. Het waterschap en zijn bestuur heeft rekening te houden met de algemeene belangen van den polder en zijn ingelanden en niet met per soonlijke belangen of belangetjes, en dat doel dit bestuur en zal het naar wij hopen blijven doen, ondanks het geschrijf over Spaansche toe standen, Russische wetten, over on deskundigheid, verdwijning van no tulenboeken en dergelijke insinuaties meer. Tegenover dergelijk onwaar en onwaardig geschrijf een krachtig protest, tegelijk met een woord van hulde aan het bestuur voor den vooral op dit punt gepresteerden arbeid. Een Ingeland. Wisseltruc Bij den winkelier R. D. B. in de Scheepstimmermanslaan R'dam vervoeg de zich dezer dagen een man, die voor ongeveer een kwartje inkoopen deed. Hij betaalde met eed biljet van f 10. Nadat hij het wisselgeld reeds had had opgestreken, veranderde de klant plotseling van gedachte: hij wilde liever het bankbiljet terug h3bben en dan met een kwartje betalen. Zulks geschiedde: de man kreeg het bankbiljet terug en de winkelier zijn wisselgeld. Toen de klant goed en wel weg was ontdekte de win kelier, dat aan het wisselgeld een rijks daalder ontbrak- Kind het slachtoffer van aanrijding. Op den grooten weg naar Deventer is een auto-ongeluk gebeurd, dat het zevenjarig zoontje van de familie Kinds te Klarenbeek het leven heeft gekost. De heerS. uit Arnhem kwam met zijn auto nit de richting Deventer, toen het jongentje plotseling den weg overstak. De bestuurder remde uit alle macht; de auto week naar rechts en kwam in de tuin van een manafacturenzaak terecht, om vervolgens in den tuin van dr. Ter- borg te belanden. De autobestuurder kwam er met den schrik af. Het aan gereden jongentje werd met ernstige kwetsuren o. a. een zware hersenschud ding, door dr. Terborg opgenomen en naar hetziekenhuiste Deventer gebracht Kort na aankomst aldaar is het kind overleden Den autobestuurder treft geen schuld. Mijnbeambte doodt zijn drie jarig zoontje en lost schoten op zijn vrouw en een elf jarig zoontje. Maandagmorgen om half viif heeft zich te Douvergenhout, gemeente Mer kelbeek, een drama afgespeeld waarbij het 3-jarig zoontj; van den mijnbeambte L. T., om het leven is gekomen, terwijl de vrouw van L. T., en een 11-jarig zoontje gewond werden. De 44-jarige mijnbeambte L. T.. werkzaam op de staatsmijn „Emma"' heeft uit een revolver schoten op zijn vrouw en daarna op twee van zijn kinde ren gelost. Het 3-jarig zoontje Mathieu werd in zijn bedje gedood. De kleine heeft een kogel door het hoofd gekregen- De vrouw is aan het hoofd gewond en liep een schampschot op aan den schouder. Een ander zoontje, n.l. de 11-jarige Jozef kreeg een schot in de onderarm. Hierna richtte T. het wapen op zich zelt, om te trachten zich zelf het leven te benemen. Dit is echter niet gelukt daar er geen kogels meer in het wapen waren. De kogels die hij nog op zijn kamer had, heeft een ander zoontje van hem uit het raam gegooid. Buren, die inmiddels toegesneld waren, ontwapen den T. De gemeente-politie beeft hem gearresteerd en hem later aan de marechaussée overgegeven. De vrouw van T. is naar het zieken huis vervoerd terwijl het lijkje van het jongentje in beslag is genomen. Het is waarschijnlijk dat T die zeer goed stond aangeschreven in over spannen toestand heeft gehandeld. Acht personen in de Missie gedood. De „Petit Parisien" heeft van zijn correspondent te Sjanghai een telegram ontvangen, waarin deze verklaart uit zeer betrouwbare bron bijzonderheden te hebben vernomen over een op pater Fourre, een Franschen missionaris, te Sjang Lo (Sjangtoeng) door Japansche soldaten gepleegded moord Fourre werd gedood, omdat hij kloos terzusters uit een door de Japanneezen bezet klooster wilde beschermen. Vol gens Japansche berichten zou Fourre door politiebeambten gedood zijn omdat hij op hen zou hebben geschoten ten einde een doorzoeking van het gebouw te verhinderen. Behalve pater Fourre, aldus de corres pondent, hebben de soldaten zijn Chi- neeschen bediende, drie Chineesche zus ters Fraeciscanesien, twee proefleerlin- gen en een Chineeschen chisten gedood Alle lijken werden verbrand. Oud-minister van Schaik mishandeld, „Dit is van Arnold Meijer". Eerst thans is bekend geworden, dat mr. J. R- H. van Schaik. oud minister van Justitie en voorzitter van de Tweede Kamer, eenigen tijd geleden ter hoogte van zijn woning is opgewacht door een individu'dat hem een slag in het gelaat toebracht met de woorden: „Dit is van Arnold Meijer". De Kamerpresident heeft van een en ander aangifte gedaan bij de politie, maar tot dusverre heeft men den laffen, door de fascistische elementen opge- ruiden dader niet kunnen ontdekken. Ter verdnidelijking diene alsnog, dat Arnold Meijer leider is van Zwart Front die een gevangenisstraf ondergaat ter zake beleediging van den oud minister. Een doode en een zwaar gewonde nabij Hedel. Op den weg van Orthen naar Hedel nabij café Treurenberg, heeft Zaterdag- middag een ernstig verkeersongeval plaals gehad. Een motorfiets bestuurd door den 25- jarigen A. Vink reed met vollevaart tegen een slippende auto. De gevolgen van de botsing waren ontzettend. De be stuurdervan motorfiets A. Vind alsmede de duopassagier J. Pe's werden tegen den grond geslingerd en bleven zwaar gewond op den weg liggen. Beiden werden met een auto naar het Groot Ziekengasthuis te's Hertogenbosch overgebracht, alwaar de bestuurder van de motorfiets A. Vink, spoedig aan de ilMM "II1.' 1 ;i Mji SSISbekS gevolgen der bekomen verwondingen is overleden. De duopassagier J. Pels is er zeer ernstig aan t e en heeft een zware hersentchudding opgelopen. Men vreest voor zijn leven. Zondagnamiddag was hij nog niet tot bewustzijn geKomen. Beiden ziin afkomstig van Eindhoven. Vechtpartij eindigde met messteek Zondag meldde zich een 21-jarige loopknecht bij de politie, te Haarlem die vertelde, dat zijn 16-jarige vriend met een mes was gestoken en levensgevaarlijk gewond. Zij hadden samen in den Hout met een paar meisjes staan praten, toen er zich plotseling drie onbekende jon gens van 13 tot 18 jaar bij hen voegden die allerlei praatjes hadden en tenslotte ruzie gingen maken. Het duurde niet lang of het kwam tot een vechtpartij. Plotseling had de 16-jarige jongen geschreeuwd dat hij gewond was geraakt, hij zakte in elkaar en bleek hevig te bloeden. Vermoedelijk was hij met een mes of een ander scherp voorwerp in de hartstreek getroffen. De aanvaller en zijn twee kornuiten verdwenen in de duisternis. De loopknecht zette den gewonde op een bagage drager van een fiets van een der meisjes en. bracht hem naar het ziekenhuis, waar hij is opgenomen. gevraagd 16 17 jaar, 59396 ROXS-VAN DELFT, Grootestraat 37 Waalwijk. GEVRAAGD voor kantoor. Leeftijd ca. 15 16 jaar. Brieven onder No. der adv. Bureau dezer courant. 59393 kunnen geplaatst worden bij de N.V. SCHOEN- EN LEDER- WARENFABRIEK v/h. WED. D. P. DE BOOY TE 's.BOSCH. Aanmelden fabriek v. Tulden- straat 25. 59395 GEVRAAGD JAN WANTEN Mr. v. Coothstr. 80, Waalwijk. Achter het Stadhuis 30 TELEFOON 1631 's-HERTOGENBOSCH, is steeds DES MAANDAGS in Waalwijk, de Langstraat en omgeving aan huis te ontbieden ter verzorging van de voeten als Exsteroogen, Eeltballen, nagelingroeiing enz. 58709 Echt Balatum 183 cM. breed 62 cent Echt Balavio 183 59 cent GEBRUIKT echt BALATUM of BALAN- KO om teleurstelling te voorkomen. Laat KUSSEN-VILT onder Uw vloerbe dekking leggen, dat is het behoud van Uw vloer, U behoudt daarmede lucht tusschen vloer en zeil. COCOS 100 cM. breed 59 cent 70 cM. breed 39 cent 50 cM. breed 29 cent Betere soorten 6979—89 ct. 100 br. Heeft U DE ALLERNIEUWSTE COCOS reeds gezien? Komt U eens kijken, 't lijkt een karpet. Loonopzand KAATSHEUVEL Oisterwijk n %ïsch° sïaoV.e J y^o0r>sda9 Donderdag l°l e

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 4