Sport berichten. NIEUWS UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING RECHTZAKEN. SPRANG—CAPELLE. WASPIK. Boekbespreking. ADVERTEERT IN „DE ECHO VAN HET ZUIDEN". HET BLAD VOOR WAALWIJK EN OMGE VING, SPRANG. N. E. O. HAN HOLLANDER GEHULDIGD. WIELERSPORT. DÉ PROMOTIEW ED ST R IJ D EN Een teleurstellende wedstrijd mankt WSC nog geen tweede klasser. uur is ook een gezelschap van on geveer 250 Nederlandsche deelne mers aan het Eucharistisch Congres te Boedapest aangekomen Onder hen bevonden zich ook de drie Ne derlandsche bisschoppen mgr. Die pen, mgr. d. de Jong en mgr Hui. bers, die de Eucharistische hoogtij dagen in de Hongaarsche hoofdstad zullen bijwonen. Het gezelschap was Vrijdagmorgen uit Nederland vertrokken met een extra trein en over Dresden naar Praag gereisd. In Praag heeft Z. H. Exc. mgr. Diepen in de Augustijnerkei k voor de Nederlandsche congressisten Zon dagavond een pontificaal Lof gecele breerd. Bij de aankomst aan het Ooster station te Boedapest werden ver schillende pelgrims, die na den oorlog Hongaarsche kinderen ge huisvest hadden, door hun voor malige pleegkinderen opgewacht. Voor velen hunner was het na vele jaren een ontroerend weerzien, waarbij menige traan werd geschreid De Nederlandsche congressisten hebben hun intrek genomen in verschillende hotels, verdeeld over de geheele stad. Mg.-. Diepen heeft zijn intrek genomen bij mgr. Knebel. SPRANG. Men deelt ons mede dat de Weled. Heer A. Dees, hoofd der Chr. School alhier op 1 Juni a.s. den dag hoopt te herdenken waarop hij vóór 25 jaar zijn loopbaan bij het Chr. Onderwijs aa nving. De heer Dees werd op 1 Juni 1913 benoemd aan de Chr. School le Zaam- slag-Othene, alwaar hij behalve dat hij een half jaar de school te Zaamslag-dorp diende verbleef tol 1 Aug. 1923, op welke datum zijn be noeming tot hoofd volgde aan de Chr. School te Oldemarkt-Kalenberg. Op 1 September 1927 volgde de benoe ming tol hoofd alhier. In het belang van het onderwijs aan de jeugd van Sprang heeft de heer Dees zich zeer verdienstelijk gemaakt, zoodat wij er niet aan twijfeien of het zal de heer Dees op dezen voor hem gedenkwaar- digen dag voorzeker niet aan belang stelling ontbreken. Predikbeurten Donderdag 20 Mei (Hemelvaartsdag) Ned. Herv. Kerk, v.m. 9.30 uur Ds. W. Bousema. Gerei'. Kerk, v.m. 9.30 uur Ds. B. A. v. Lummel. Het Kinderkoor „Klein-Excel- sior", önderafdëeling van de Chr. Ge mengde Zangvereeniging „Excelsior" alhier zal op Maandag f> Juni a.s. (2den Pinksterdag) deelnemen aan 't Concours voor zang- en muziekgezel schappen te Hendrik-Ido-Ambacht. CAPELLE. Zaterdag 21 dezer was het 40 jaar geleden, dat de echtelieden G. A. le Sage door den band des huwelijks werden vereenigd. In intiemen fami liekring is dit feit op feestelijke wijze herdacht. Velen gaven persoonlijk blijk van hun belangstelling bij deze heugelijke gebeurtenis, terwijl de ju bilarissen talrijke schriftelijke geluk- wenschen in ontvangst hadden te ne men. Moge het hun gegeven zijn nog eenmaal hun gouden huwelijksfeest te vieren. Bij de j.l. Zaterdag door B. en W. der gemeente Sprang-Capelle gehou den aanbesteding van de baggerwerk- zaamheden in de haven in deze ge meente, werd als volgt ingeschreven: Wijnands, Werkendam 59 cl. J. le Sage, Capelle 50 ct. W. Ros, Capelle 45 ct. P. C. Bakkeren, Capelle 44 ct. J. v. d. Elshout, R'veer 39 ct. L. Zijlmans, R'veer 33^ ct. Alle inschrijvingen per kubieke M. Het werk is opgedragen aan den laagsten inschrijver. Voor de Ned. Herv. gemeente te dezer plaatse hoopt a.s. Donderdag (Hemelvaartsdag) des morgens half tien op te treden de heer J. van den Hoek, godsdienstonderwijzer alhier. Aan het a.s. Donderdag door de Harmonie „St. Michael" te Rotterdam le houden muziek- en zangconcours zal ook worden deelgenomen door het fanfare-corps „Sirena" le Vrijhoeve- Capelle en wel in de eerste afdeeling. Als verplicht nummer zal worden uit gevoerd „Suite Espagnole" van Barat en als eigen gekozen nummer „Fan- taisie Willem Tell" van Rossini, arr. Martin. De postduivenvereniging „De Luchtvaart", gevestigd in het café van Mej. Wed. A. van der Haart aan de Nieuwevaart, houdt met Hemel vaartsdag een wedvlucht met oude duiven vanaf Quievrain, terwijl a.s. Zondag een wedvlucht vanaf Noon zal worden gehouden. Voor de vlucht van a.s. Zondag worden de duiven Vrijdagavond tusschen 7 uur en kwart over acht ingekorfd. A.s. Donderdag (Hemelvaarts dag) des morgens half tien hoopt voor de Ned. Herv. gemeente aan de Loonschendijk op te treden Ds. Vroeg in de Weij. Tot onderwijzer aan een Chr. school te Oud-Beierland is benoemd de heer H. Korteweg, onderwijzer op wachtgeld alhier. Evenals vorig jaar organiseert de" korfbalvereeniging „K.I.O.L." ook dit jaar met Hemelvaartsdag op het sportterrein aan de Willem van Gents vaart een groote korfbaldemonstratie, waaraan behalve de organiseerende -vereeniging deelnemen: „Quick A.* en Quick B." uit Dordrecht; „A.K. C." uil Almkerk en „G.K.C." uit Go- rinchem. Deze demonstratie vangt reeds te half twaalf des voormiddags aan. Vol gens programma worden de volgende wedstrijden gespeeld: 11.30 tot 12 uur: Quick A—K.I.O.L. 12.05—12.35: A.K.C.—Quick B.; 12.40 1.10: G.K.V.OuickA; 1.151.45; K.I.O.L.—OuickB; 1.50—2.20: G.K.V. A.K.C. ;2.252.55 Quick AQuick B.; 3—3.30: K.I.O.L.—G.K.V.3.35— 4.05; A.K.C.—Quick A; 4.104.40: G.K.V.—Quick B.; 4.45—5.15: KIOL —A.K.C. Indien het weer eenigszins mede werkt verwachten we, dat velen een wandeling naar het sportterrein zul len maken, waar zij getuigen kunnen zijn van flinke wedstrijden; de deel nemende vereenigingeri, alle uitko mende in de competitie van den Dordt- schen Korfbalbond, staan daar borg voor. Voor de in hel najaar te houden Floralia zijn dezer «lagen de jongt plantjes weder aan de leerlingen der O. L. School in de Kom uitgereikt. De voetbalvereeniging „Excel sior" speelde j.l. Zaterdagavond voor de competitie van den Brab. Voetbal bond le Woudrichem tegen „Woudri- chem 2", welke wedstrijd in een ge lijk spel, 22 eindigde. A.s. Zaterdag speelt „Excelsior" een thuiswedstrijd tegen „Stormvogels". Dit belooft een spannende wedstrijd te worden. Aanvang 5.30 uur. In 't lokaal der Geref. Gemeen te, aan de Hoogevaart, hoopt a.s. Vrij dag op te treden, Ds. de Hak van Veenendaal. Op de scherpe bocht Vaartje-Kerk straat had Vrijdagavond een ongeval plaats, dat gelukkig zonder persoon lijk letsel is afgeloopen. De heer Bak keren, die daar per rijwiel passeerde werd n.l. door een auto gegrepen en tegen den grond geworpen. Hel rijwiel werd geheel vernield, terwijl de scha de blijkbaar onderling werd geregeld. Naar ons werd medegedeeld zal binnen afzienbaren tijd in Waspik- Boven een kleuterschool verrijzen, welke bestuurd zal worden door de Eerwaarde Zusters. Als plaats, waar deze school gebouwd zal worden, werd genoemd een terrein, gelegen ten westen der St. Theresia-kerk. Zondagavond werd in den tuin van Hotel van Iersel een vrij druk be zocht concert gegeven. De harmonie St. Bavo uit Raamsdonk, alsmede de Waspiksche Harmonie „Volksvlijt en Volksvermaak, verleenden hieraan beiden hunne medewerking. Onder leiding van hun beider instructeur, de heer Bisselink uit Kaatsheuvel, wer den na de pauze door de beide harmo nieën gezamelijk eenige nummers uit gevoerd, welke combinatie zeer goed voldeed. Bij het smeren van een bedrijf s- motor had de heer Ant. Roovers het ongeluk met een der draaiende deelen in aanraking te komen, waardoor hem een nagel werd afgerukt. Dr. Wijffels verleende geneeskundige hulp. Zondag had de groote processie plaats naar de St. Theresia-kerk. Rond tien uur arriveerden uit Tilburg een negental groote autobussen met pelgrims, terwijl velen per fiets of an derszins gekomen, zich hierbij nog aansloten. Donderdag had de jaarlijksche processie naar Scherpenheuvel plaats. Drie bussen met bedevaartgangers uit onze gemeente namen hieraan deel. Dezer dagen zal in onze gemeente wederom gecollecteerd worden voor de blinden, tewerkgesteld in de beken de inrichting, welke gevestigd is te PI. Middenlaan 64 te Amsterdam. WAT ZAL ER MORGEN GEBEUREN. Het is wel jammer, maar het feit ligt er. WSC is er in den thuiswedstrijd tegen Tivoli niet in geslaagd, de vereischle overwinning en daarmee het tweede klas serschap te behalen. Waaraan het te wij ten is weten wij niet, maar de Zondag 1.1. vertoonde partij, heeft ons naast een maximum aan spanning, slechts teleur stelling kunnen bieden. Teleurstelling niet alleen omdat de overwinning voor WSC verloren ging, maar meer nog door dat haar spel dezen middag niet hoven dat van 'n middelmatigen 3de klasser uit kwam. I)at des ondanks de WSC'ers er nog^ in geslaagd zijn met een gelijk spel den* strijd te besluiten is een omstandig heid die meer te danken is aan de be kende inproductiviteit van Tivoli, dan aan het goede werk der WSC-achter- hoede. Deze linie was er meermalen geheel uit en het was daarom wel frappeerend hoe Tivoli door een mooi opgezetten aan val voor doel gekomen, absoluut niet meer wist wat met den bal te doen, waardoor de fraaiste kansen verloren gingen Hei voornaamste gevolg van het falen van het WSC-elftal is o.i. evenwel te wijten aan de middenlinie, die er dezen middag maar niet in kon komen en in haar defensieve en aanvallende taak absoluut te kort schoot. De voorhoe de heeft als geheel niet slecht voldaan en was telkenmale als zij voor het Tivoli doel kwam gevaarlijk, maar de Eindho ven-doelman was dezen middag wel in uitzonderlijken vorm. Trouwens de ge heele Tivoli-ploég mocht er wezen en het is wel jammer dat zij na een wed strijd als 1.1. Zondag toch nog gedoemd is naar de derde klas terug te keeren. Weet zij evenwel haar huldigen vorm te handhaven dan twijfelen wij er niet aan of het volgend seizoen zal zij weer oen- woordje meespreken om haar aan spraken op het tweede klasserschap te doen gelden. De Eindhovenar'èn speelden ditmaal in een duidelijke W-formatie, hetgeen hen heter bleek te liggen dan het slop- per-spilsysteem. Is het dus jammer dat de beslissing voor WSC nog niet heeft kunnen vallen, van den anderen kant is door dit gelijk spel bereikt dat haar eenige concurrent WVVZ in het gunstigste geval nog met haar gelijk kan komen. En zal dus veel moeten gebeuren wil WSC hel tweede klasserschap nog ontgaan. Trouwens in deze verwachtingen zijn we in geenen deele pessimistisch want het laatste kwartier van den wedstrijd leerde ons dat WSC nog zeer veel in haar mars heeft en was in die 15 minuten Vrouwe For- tuna een weinig gunstiger gezind ge weest, ongetwijfeld waren dan alle twee de punten hier gebleven. W.V.Y.Z. W.S.C. Morgen gaat WSC haar naaste concur rent opzoeken. Het zal een zeer zware partij worden voor onze jongens daar WVVZ, haar kans nog geheel in eigen hand heeft en ongetwijfeld alles in het werk zal stellen om deze kansen ten volle uit te buiten. WSC weet dus wat haar te wachten staat. Maar juist deze weten schap en. de leer 1.1. Zondag opgedaan geeft haar de juisté inzichten om te we ten wat er van haar vereischt zal worden om haar kansen te handhaven. Wij zien dezen wedstrijd daarom met gerechtvaardigd vertrouwen tegemoet en zijn er van overtuigd dat de WSC'ers zich morgen ten volle zullen rehabiliteeren van den Zondag beganen misslag. De wedstrijd WSCTivoli. Na bovenstaande beschouwing kunnen wij ons wat den wedstrijd op zich betreft tot de 'voornaamste feiten beperken. WSC heeft den aftrap tegen den vrij sterken wind in, maar dit is voor haar geen reden om niet aanstonds ten aan val le trekken. Het schot vanaf den rech tervleugel gaat evehwel juist over. Even later zien wij weer een aanval keurig op gezet langs den reehterveugel, een mooie voorzet volgt, maar deze gaat jammer genoeg precies over. Toch houdt deze eerste bestorming een belofte in voor de rest van den wedstrijd en vol vertrouwen zien wij dan ook het verdere verloop te gemoet. Niet lang is dit vertrouwen ons venwel bijgebleven, want als na 20 mi nuten Tivoli de eerste corner krijgt te nemen, luidt dit feit tevens een perioik van Tivoli overwicht in, dat zou aan houden tot 15 minuten voor het einde. Wij konden nu meermalen genieten van fraai spel van Tivoli, waarvan WSC nog heel wat kon leeren. Wanneer de Eind- hovenaren evenwel dicht in de buurt van het strafschopgebied gekomen waren dan leek het of zy het voetballen geheel verleerd waren. Werkelijk gevaarlijke oogenblikken zijn er voor het WSC-doel «tan ook niet geweest en het eene «(..el- punt van Tivoli na een half uur spelen, was dan ook geen gevolg van voetbal kwaliteiten. De rechtsbinnen loste n.l. van verren afstand een hard schot dat Bouwman vallende redt. De midvoor is er evenwel als de kippen bjj om met veel geharrewar den keeper den bal uit «le handen te loopen. Dit lukt hem ook inderdaad en het is tragisch te zien hoe tergend langzaam maar zeker, de bal nog juist genoeg vaart heeft om de doellijn te passeeren. In de vraag of dit doelpunt reglementair juist is zullen wij ons niet verdiepen. De scheidsrechter werd evenwel op een der gelijk fluitconcert vergast, dat het hem wel niet al te aangenaam in de ooren zal hebben geklonken. Dit doelpunt bracht enkele oogenblikken een opflikkering in de WSC-geledercn, waarbij de midvoor eenmaal via de paal naast schiet. De rust komt dus met een 10 voor sprong. Hadden wij gedacht dat de tweede helft ons een ander beeld zou geven dan «le eerste, het is niet zoo geweest. Het moet gezegd, de WSC'ers werkten stuk voor stuk als paarden maar het kon niet. Tivoli beheerschte het veld geheel. Ook een kleine omzetting bleek niet het ge- wenschte resultaat te hebben. Verzoenden wij ons dus reeds met een nederlaag, het kwam toch nog anders uit. Ongeveer 10 minuten voor het einde gebeurde het wonderbaarlijke. Het leek of een herboren WSC op de planken was gekomen. Nu was het een lust onze jon gens aan het werk te zien. Tivoli hait niets meer in te brengen, werd geheel op eigen helft teruggedrongen en in het strafschopgebied van die „eigen helft" is een strijd gestreden, waarbij voor WSC de leus gold er op of er onder. Reeds spoedig werd «lit werken dan ook met een doelpunt beloond van den rechtsbin nen en toen brak ook langs de lijnen het lang ingehouden enthousiasme los. Voor bet Tiyoli-doel leek het nu een heksen ketel. Schoten knalden en vlogen of tegen de lat of rakelings naast of over. In iedere positie werd geschoten, gekopt of getrapt en in «leze periode was het ook dat WSC de overwinning zou hebben verdiend. Het is niet zoo geweest. Dit kan ons in dit geval geen teleurstelling be zorgen. WSC heeft ons dit luatste kwar tier getoond dat zij hel kan. Morgen moet het ookl De stand is: WSC 3 2 10 10—5 5 WVVZ 2 0 111—41 Tivoli 3 0 2 1 4—6 2 NEDERLAND—SCHOTLAND 1—3. Technische superioriteit zegevierde. Het is onze Hollandsche jongens Za terdag niet gelukt de voetbaJgrootmees- ters van Schotland te verslaan. Met 31 moesten wij een nederlaag slikken, en het moet er bij gezegd worden, die ne derlaag was verdiend. Toch mag en kan er geen twijfel bestaan in de waardeering voor het Nederlandsche spel. Dat onze jongens tegen deze snel spe lende tegenstanders nog dit resultaat heb ben kunnen bereiken, terwijl wat meer schotvaardigheid in de voorhoede en een greintje meer geluk laten we de zen factor toch eerlijk durven meetellen, bij alle voetbal nog wel eens een an der resultaat had kunnen opleveren. Daarbij komt, dal het eerste Scholsche doelpunt ten onrechte werd toegekend en dat bij het twce«le de bal bedenkelijk dicht bij een Schotsche hand is geweest. De wedstrijd. Het spel is nauwelijks enkele minuten oud of van Veen raakt reeds geblesseerd, evenwel is hij er reeds spoedig weer hovenop en kan de opengevallen plaats weer opnemen. Eenige krachtige Schotsche aanvallen vinden geen genade bij onze robuste achterhoede, terwijl aan den anderen kant een vliegend schot van Vente juist over de lat gaat. Dan na ongeveer een half uur spelen wordt het gevaarlijk voor ons doel. Bij één der weinige verrassend snelle combinaties op den linkervleugel kwam van Male uit het doel, waarna Caldenhove het schot van Murphy mei zijn hoofd wist te keeren. Enkele minu ten daarna tipte van Male een kopbal van Black vallend uit ons doel. Niettegen staande Wels den bal steeds moest af staan aan Carabine speelden de onzen alles op rechts, zoodat zelfs het publiek begon te brullen: „Op links!" Inderdaad werd er nu meer op links gespeeld, maar tot doelpunten kwam het voor de rust niet meer. De tweede helft is nog geen kwartier oud of het is reeds 20 voor de Schot ten, waarvan de eerste goal in zuivere buitenspelpositie. De Oranjemannen bleven evenwel ste vig volhouden. Mooie snelle aanvallen van de Harder en Vente brachten de lot dan toe zoo trapvaste Schotsche ver dedigers in het nauw. De onzen hadden met eenig geluk in deze periode zeker wel een doelpunt verdiend, maar zooals dat dan gewoonlijk is, het kwam aan de andere zyde. Juist als driekwart van den wedstrijd achter den rug is, komt er een hoekschop op het Nederlandsche doel, er is even een vergissing in onze verdediging, een klein hiaat en Walker kopt buiten bereik van Van Male den bal in het net (03). Dit schijnt tevens het einde te zullen worden. Maar nu! In de veertigste minuut komt dan ein delijk het verdiende succes en wel van onzen aanvoerder zelf. Van Heel dringt driftig op, achter den in deze periode uitstekenden linkervleugel heen, en als de Harder en v. d. Veen met den bal in con flict zijn met Anderson, krijgt Van Heel den bal plotseling vrij, lost een schot en Dawson laat den bal uit de handen in het doel vallen. Het is dan 3 -1 voor Schotland. DE COMPETITIE. PSVBe Quick 25. Na de 71 nederlaag tegen Heracles, is het thans dat PSV met 25 de vlag moest strijken voor Be Quick. Het is verbazingwekkend, maar wij kunnen er met ons verstand niet aan waarom PSV zoo'n erbarmelijk figuur slaat. Bleijerheide blijft eerste klas. Het is thans door een 40 overwin ning op Hero en een nederlaag van De Valk tegen Miranda wel zoo goed als zeker dat Bleijerheide haar eerste klas serschap zal handhaven. Op het terrein van NEO alhier werd j.l. Zaterdagmiddag een wedstrijd voor de Zaterdagmiddag-competitie van den Brab. Voetbalbond gespeeld tusschen NEO 1 en NOAD 1 uit Wijk. Hadden we verwacht dat dit een match zijn zou waarin beide partijen gelijk op zouden gaan, omrede beide elftallen van gelijke sterkte genoemd kunnen worden, 't bleek geheel anders uit te komen. NOAD had dan ook wel een zeer slechte dag. NEO beheerschte den geheelen wedstrijd het veld en wist niet minder dan 8 maal de NOAD-goal te doorboren. NOAD kon het slechts tot 2 doelpunten brengen, zoodat NEO den wedstryd met 82 won, en daarmede nog ongeslagen bleef. St. JOACHIMSMOER. S. D. Z. Promotie tweede klas. Als gast verscheen Zondag j.l. 'l sterke Voab 2 uit Goirle tegen haar promotie- candidate S1)Z alhier, op het terrein van laatstgenoemde. Na eenige verkenning aan weerszijden zien we gevaarlijke snelle uitvallen der Goirlenaren, die steeds op onze achter hoede stranden. De blauw-witten ver- toonen soms goed tegenspel; ze houden het iels te kort om succes te behalen. Plotseling breken ze door en de links buiten opent de score. Voor de rust nog hebben de Voab-lui de partijen op ge lijken voet gebracht. De verwisseling van speelhelft biedt aanvankelijk een meerderheid voor de onzen. De rechtsbinnen van SDZ maakt uit een strafschop 2—1; dit voorbeeld wordt even later door z'n collega links hei haa d, 3 -1. Daarna is het pechdui- veltje voortdurend met hen. Bij de gasten vlot het beter en op fortuinlijke wijze zien de oranje-zwarten kans, gelijk te maken. Even voor het einde nemen zij de leiding, en weten totdat het laatste sig naal weerklinkt, stand te houden. Met SDZ in den aanval fluit de arbiter, die matig leidde, het einde van dezen onfor- tuinlyken match. De radioreporter van de A.V.R.O., de heer Han Hollander heeft, gelijk gemeld, Zaterdagavond met de ontmoeting Ne derland—Schotland zijn vijftigsten inter landwedstrijd verslagen. Ter gelegenheid van dit feit heeft zich onlangs een co mité gevormd, dat zich tol taak stelde den heer Hollander na diens vijftigste reportage van een wedstrijd, waarin tiet Nederlandsch elftal de nationale drie kleur had te verdedigen, op hartelijke wijze huldigen. Deze huldiging, die in het Amstelhotel te Amsterdam plaats had, is voor den ju bilaris in alle opzichten onvergetelijk geworden. Vertegenwoordigers van vrijwel alle takken van sport waren naar de hoofd stad gekomen om A.V.R.O.'s populairen sportverslaggever geluk te wenschen. Namens het huldigingscomité sprak dr. Euwe, die den jubilaris namens zeer vele dankbare luisteraars en sportvrienden een cadeau onder couvert aanbood. Dit geschenk ging vergezeld van een album met de namen -.der gevers. BELLENAARSSLAATS WINNEN TE BRUSSEL. In afwachting van de aankomst van de laatste etappe van de Ronde van Bel gië voor profs werden er in het Heysel- stadion wielerwedstrijden gehouden, waaraan o.a. Slaats en Bellenaars deel namen. Het programma bestond uit een omnium tusschen de ploegen Slaats Bellenaars, BuijsseBilliet, Deneef Thijssens en MartinDepauw. De.uitslagen luidden: Omnium Sprint: le serie: 1 Pellenaars; 2 De- neef; 3 Depauw; 4 Buijsse (bandbreuk); 2e serie: 1 Slaats; 2 Martin; 3 Thijssens; 4 Billiet. Punténrace: 1 Slaats met 28 punten. (Slaats won 4 klassementen); 2 Biliiet met 20 pnt.; 3 Martin met 12 pnt.; 4 De- neef met 0 pnt.; 5 Thijssens met 7 pnt.; 0 Pellenaars met 4 pnt.; 7 en 8 Buijsse en Depauw met 0 pnt. Uilslag per ploeg; 1 Slaats-Pellenaars met 32 pnt.; 2 Buijsse- Biiliet met 20 pnt.; 3 Deneef-Thijssens met 16 pnt.; 1 Depauyf-Martin met 10 p. Achtervolging: le Serie: Slaats-Pelle naars winnen met 70 M. van Martin— Depauw; 2e serie: BuijsseBilliet win nen met 40 M. van DeneefThijssens. Om de derde en vierde plaats: MartinDe pauw winnen met 125 M. van Deneef Tfhijssens. Finale: Buijsse-Billiel winnen van SlaatsPellenaars met 50 M. Totaaluitslag omnium: 1 SlaatsPelle naars met 4 pnt.; 2 BillietBuijsse met 7 pnt.; 3 MartinDepauw en Deneef - Thijssens met punt. Veldwachter te Vlijmen mishandeld. De marktkoopman H. K. uit Vlijmen was in booger beroep ge komen van een vonnis van den politie rechter te Den Bosch waar hij hij was veroordeeld tot 14 dagen gevangenisstraf ter zake dat hij op 23 Januari j.l. in degemeente Vlijmen den veldwachter E. D Steen land gewelddadig had geslagen en getrapt waardoor deze pijnlijk werdgetroffen De advocaat-generaal had tegen hem bevestiging van het vonnis geëischt behalve de strafmaat die hij gewijzigd wenschte te zien tot een maand gevangenisstraf. Het gerechtshof heeft thans vonnis gewezen in deze stralzaak en ver dachte veroordeeld tot een maand gevangenisstraf. De Uiig. Mij „Hollandia Drukkerij N V. te Baarn hebben beslag kunnen leggen op het boek van Eugéne Lennhcf. De laatste vijf uren van Oostenrijk. Eugéne Lennhof, tot voor kort hoofd redacteur van de Weensche Telegraf, geeft hier de geschiedenis van Oostenrijks laatste uren, uren die hij besteedde aan gesprekken met ministers, soldaten, gezanten en arbeidersleiders op zijn hoofdredacteurskamer, in koffiehuizen en op straat Zijn intieme contact met het diplomatieke en politieke leven van Oostenrijk,ziin positie en persoonlijkheid brachten hem in aanraking met de leidende staatslieden en veroorloven hem den achtergrond van deze wereldschck kende gebeurtenisen te belichten. Dit boek, verschrikkelijk van drama tiek, is met enkele weken verkrijgbaar tegen den prijs van f 1.90 gebonden.

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 3