Plaatselijke Berichten Vliegenvangers 5 voor 6 cent, H.deBont-v.Hulten Nergens beter, nergens goedkooper! NIEUWS UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING Heerenkleeding naar maat V! Demon Vergassers Baltex Zongordijnen Inmaakglazen en -ketels Gieters en Tuinslang Kampeer- en Sportartikelen Tuingereedschappen Ijsmachines Gelakte gieters 39,49,59 ct, Zaterdag 11 Juni 1938 No. 47 De Echo van het Zuiden Derde Blad 1 OUSSEN. ÖEERTRUIDENBEKG. SPRANG—CAPELLE, Fa. ANTON HOLTGREFE ïr- iar ier ar „Timtur" Koninklijk onderscheiden. Bij besluit van H. M. de Koningin is de titel van «Hofleverancier met het recht om het Koninklijk Wapen te voeren toegekend aan de firma Timmermans van Turenhoul «Tim- tur« Schoenfabriek te Waalwijk. Het desbetreffende diploma werd deze firma Donderdag-ochtend door den Burgemeester van Waalwijk persoonlijk overhandigd. Wij behoeven niet te zeggen dat wij ons zeer verheugen over deze koninklijke onderscheiding voorde oude, roemruchte Timtur fabriek, voor de Waalwijksche en Neder- landsche schoenindustrie en voor onze gemeente zelf. Wij feliciteeren den energieken directeur den heer Cl. Raming met dit hooge blijk van waardeeiing voor zijn fabrikaat en daarmee voor z'n streven, om ondanks alles de Timtur-fabriek de plaats te doen behouden die ze in Nederland en verre daarbuiten zoovele jaren in neemt en voor z'n verdiensten voor de schoenindustrie in Nederland, als voorzitter der federatie als anderszins. Voorts onze gelukwenschen aan Mevr. Timmermans-Verschure, die hierin mede moge zien een bekro ning van 't werk met zooveel am. bitie en energie opgebouwd en voortgezet door wijlen haren echt genoot, den heer Bernard Timmer mans. den pionier op 't terrein der machinale schoenindustrie, den on- vergetelijken Waalwijker. DE WERKVERSCHAFFING. Het was ons bekend dat het met een groot gedeelte der Waalwijksche werkloozen in de werkverschaffing te Capelle niet goed boterde. Onderschei dene malen hoorden we de klacht van te lage verdiensten. Het demonstra tief bezoek van een groep in de laatste raadsvergadering hield er ook ver band mee. Nu 1.1. Woensdagmorgen schijnen de strubbelingen nog te zijn toegeno men. Wij vernemen n.l. (lat op dien loonbetaaldag ondanks waarschu wingen dat zulks verboden was .een 10-tal is opgestapt,, en zich ter secretarie vervoegde om hun beklag over te lage loonen in te dienen. Hun werd gewezen op het ernstige van hun daad met mogelijke gevolgen. Daarnaast werd hun toegezegd, dat zij des avonds gelegenheid zouden krijgen door een afgevaardigde van elke ploeg, in de vergadering van B. en W. waarbij de opzichter van hel werk, dhr. van der Laan ver zocht zou worden tegenwoordig te zijn hun grieven uiteen te zetten. Ondertusschcn volgde des middags, toen zij weer op het werk verschenen, onmiddellijke schorsing. Wij vernemen dat Woensdagavond de toegezegde bespreking heeft plaats gehad, waarbij ook de opzichter te genwoordig was. Allen kregen nu ge legenheid hun grieven kenbaar te maken. Te veel schijnt wel uit het oog ver loren, dat de minister in zijn schrij ven betreffende de werkverschaffing zegt, „dat slechts met flink werken in accoordloon het uurloon, wat voor Waalwijk op 29 cent is vastgesteld, gehaald kan worden." Het gemeentebestuur verklaarde zich bereid de klachten in nadere overweging te nemen. Wij vernemen ook nog dat gisteren (Donderdag) de hoofdopzichter van de Ned. Heidemaatschappij een bezoek op het werk heeft gebracht. Nader vernemen we nog dat een deputatie der geschorste arbei ders der werkverschaffing een be roep heeft gedaan op B. en W. om deze schorsing te doen opheffen. Na ruggespraak met den inspec teur, burgemeester Ploegmakers te Oss is dit mogen gelukken en zijn zij hedenmorgen weer aan 't werk kunnen gaan. Op dezen dag OUDKERK WaalwijkTel.134 Federatie van Ned. Schoenfabrikanten. Zooals wij hebben aangekondigd had 1.1. Woensdag te Tilburg eene algemeene vergadering plaats van de federatie van Ned. Schoenfabri kanten tot het bespreken van de wijzigingen die den minister had voorgesteld in het ontwerp betalings- en leveringsvoorwaarden. Met algemeene stemmen werden deze wijzigingen aangenomen, zoo dat de overeenstemming volledig is en verwacht kan worden dat deze betalings- en leveringsvoorwaarden nu weldra verbindend zullen worden verklaard. Vrijdag was er in den Haag een hearing betreffende de verbindend verklaring van 't nieuwe collectief contract. Volksconcerten. Zooals wij bereids mededeelden zal a.s. Zondag door de Lieder tafel «Oefening en Vermaak« een volksmatinée gegeven worden, ter wijl St. Jan en Tot Bloei der Toon. kunst a.s. Maandag op de muziek- nis concerteeren. Het aangekondigde avond-concert der harmonie St Crispijn en de liedertafel «de Vereenigde Zangersa op dezen dag is uitgesteld moeten worden wegens familie-omstandig heden van den directeur en zal waarschijnlijk Zondag 19 dezer ge geven worden. De programma's luiden als volgt: Zondag l2'/2 uur Liedertafel «Oefe ning en Vermaak«. Programma 1 Choeur des Soldats Gounod. 2 Wij zingen, wij. depoëten I.Olman. 3 Sanctus, gemengd koor A. di Lotti. 4 L'orgue, mannenkoor en dameskoor L. de Rillé. 5 Abendfeier am Meer Ulrich. 6 Pilcherchor R. Wagner. 7 Matrosenchor uit de «Vliegende Hollander® R. Wagner. RHEUMATISCHE RUGPIJN. Hoe zij zich er van bevrijdde. „Ongeveer twee jaar geleden leed ik zoo hevig aan rheumalische pijnen in mijn rug, dat ik slechts een paar minuten achter elkaar kon staan. Het werd steeds erger, zelfs als ik zat of lag ging het niet over. Men raadde mij aan iederen morgen in mijn eerste kop thee wat Kruschen Salts te nemen en na dit een week of twee te heb ben gedaan, was ik van mijn pijnen verlost." Mevr. W. B. te S. Rheumatische pijnen beteekenen meestal, dat uw organisme niet vol doende gereinigd wordt van de scha delijke afvalstoffen, zoodat deze ach terblijven en de oorzaak kunnen wor den van velerlei klachten. Kruschen helpt Uw afvoerorganen hun taak naar behooren te vervullen en in kor ten lijd zullen Uw oude klachten dan ook totaal verdwenen zijn. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten. het vorige jaar. In het algemeen kan gezegd worden, dat de prijzen het dubbele bedroegen van die der voorgaande jaren, terwijl de gras- groei matig is te noemen. V.V.V.'sin Noord-Brabant Federatie definitief opgericht In de raadzaal van het gemeente, huis te Bergen op Zoom werd andermaal een vergadering van diverse V.V.V.'s in de provincie Noord-Brabant gehouden. Vertegenwoordigd waren de V.V.V.'s te Bergen op Zoom, Breda, Eind hoven, Ginneken, Helmond,'sBosch, Hilvarenbeek, Hoogerheide, Oister VOOR ELKE SMAAK EN ELKE PORTEMONNAIE VOOR HET GOEDKOOPSTE EN HET DUURSTE!!! VOOR NAGENOEG ELK ARTIKEL!!! VAN 1 CENT TOT 100GULDEN WAALWIJK, HOEK RAADHUISPLEIN Maandag 8 uur. Programma «St. Jan« en Lieder tafel «Tot Bloei der Toonkunst«: St. Jan 1 Martiriel, marsch, P. B. Bisselink. 2 Esponent, ouverture, Reichardt. 3 l'Aube victorieuse, G. Gadenne. 4 Alte Kameraden, marsch, Teike Larue. Tot bloei der toonkunst: 5 Het lied van Nederland, R. Holl. 6 Matrozenlied, Jac, Hamel. 7 Ontwaakt, E. Dierickx. St. Jan 8 Une soiree d'Automme aux Ardennes, fantasie, A. Govaert. 9 Sur les tlots, wals, A. Debaetremaeker. 10 Overste Barendse, marsch, Fr. Jakma. R.K. Kiesvereeniging. De gezamenlijkepropagandaclubs van de R.K. Kiesvereeniging hielden Donderdagavond in de bovenzaal van den R.K. Gildenbond een ver gadering. Nadat de voorzitter, de heer H. v. Well, de aanwezigen op de ge bruikelijke wijze had welkom ge heeten, gaf hij het woord aan den heer G. Knepflé, die een uitvoe rig betoog hield over het «Werk loosheidsvraagstuk®. Hierop volgde een zeer geanimeerd debat. Het was voor de aanwezigen we derom een vruchtbare avond. W.S.C.-BAL. Zondag 19 Juni a.s. zal in de zaal Musis Sacrum de Voetbalvereeniging W.S.C., ter gelegenheid van de her overing van het tweede klasserschap, haren leden en donaturs een bal aan bieden. Alhoewel de dagen soms reeds flink warm kunnen zijn, gelooven wij niet dat dit een beletsel zal wezen voor een zeer talrijk bezoek. Integendeel, wij zijn van meening dat zooveel mo gelijk aan de toegezonden uitnoodi- gingen zal worden gehoor gegeven om dezen avond weer eens tot een echten ouderwetschen W.S.C.-avond te ma ken. Dure Hooigrasprijzen. Bij de Donderdagmorgen in de polders achter Baardwijk en Waal wijk gehouden hooigras verpachtin gen werden zeer hooge prijzen be steed. In sommige gevallen waren de prijzen driemaal zoo hoog dan wijk, Oosterhout, Roosendaal, Til burg, Vucht, Waalwijk, terwijl de A.N.V.V. te 's Gravenhage was vertegenwoordigd'doorden voorzitter C. T. R. baron Krayenhof en den directeur mr H. M. Planten. De burgemeester van Bergen op Zoem, mr. drs. Blom woonde even eens een gedeelte van de vergadering bij. Nadat de vergadering door baron Krayenhoft was geopend, heette de burgemeester van Bergen op Zoom de vergadering welkom, waarna met algemeene stemmen werd besloten tot oprichting van de «Federatieve vereeniging voor vreemdelingen-verkeer in Noord Brabant» («B.F.V.»). De door den directeur van den A.N.V.V. ontworpen statuten werden vervolgens behandeld en met eenige kleine wijzigingen aangenomen en goedgekeurd, waarna werd besloten t. z. t. de Koninklijke goedkeuiing op deze statuten aan te vragen. Tot leden van* het algemeen bestuur werden benoemd de heeren C. J. F. Slootmans te Berden op Zoom, J J. N. M. van der Marck te Breda, G. H. Moors te Hoogerheide, A. J. Claesen te Tilburg, mr. F. J. van Thiel te Helmond, J. Willems le Oosterhout, H. Gerrits te 's Bosch J. H. Dekkers te Ginneken J. Schut jes te Eindhoven, O. P. van der Kleij te Oisterwijk, J. Timmermans Phz. te Waalwijk, terwijl de V V.V.'s te Rijen, Gilze, Hilvarenbeek en Roosendaal nader bun afgevaardig den zullen mededeelen. Tevens werden benoemd voor iedere aangesloten V.V.V. een plaats vervangend lid in 't Algemeen Bestuur, die het lid bij ontstentenis vervangt en dan in dezelfderechten treedt. (Voor Waalwijk werd aan gewezen de heer Jan Tielen, secretaris W. B.) Op 4 Juli a.s. zullen de leden van het algemeen bestuur le Tilburg bijeenkomen ter verkiezing van hel bestuur en het dagelijksch bestuur Bij monde van den heer F. Smits werd vervolgens aan het bestuur van de A.N.V.V. een som gelds aangeboden namens de verschillende V.V.V.'s uit Noord Brabant, teneinde daarvoor een cadeau te kunnen aankoopen ten gebruike in het nieuwe hondsgebouw, dat dezer dagen te 's Gravenhage zal worden geopend. ABONNEERT U OP DIT BLAD. Grootestraat 231 - WAALWIJK TELEFOON 109 tegen prijzen aan de tijds omstandigheden aangepast Machinaal grasmaaien. In de a.s. week zal de heer Pulles van Kessel alhier voor de eerste maal maaien met een z g. tractor- grasmaaimachine. Deze machine neemt in eens ongeveer 2 M. snede. Deze demonstratie zal plaat-heb ben in 't hooiland van den heer A. van Nooy le Zeine, tegenover 't station. HEERLIJK VISCHRECHT. Ten vervolge op onze vroegere mede- deelingen inzake de te treffen dadin gen omtrent de heerlijke vischrechten op de Staatswateren in de Heerlijkhe den Besoijcn, Waalwijk, Baardwijk, Loonopzand en Drunen kunnen wij thans meededeelen, dat de desbetref fende dadingen morgen, 11 dezer, in werking treden, waarmede dus aan een langdurigen onzekeren toestand 'n einde is gekomen. Zeilwedstrijd. In den op 2en Pinksterdag ge? houden wedstrijd, uitgeschreven door de roei en zeilvereeniging de llollandsche IJsel« te Krimpen a. d. IJsel, behaalde onze plaatsgenoot de heer A. J. van de Ven met zijn zeiljacht genaamd Aloatros den len P'ijs De prijs zelf is een mini atuui zeiljacht in verchroomd zilver. Nieuwe telefoonabonné,s 329 J. Broeken, Luxe Lederwaren, Stationsstraat 67. 330 J.de Bont-van Huiten, Nieuw bouw Mij. Noordbraband. 327 G. P. van Huiten, Oua Gem.- Architect, Kloosterweg 38. 225 Plantloon, Landgoed v. d- Levens verzekering Mij. Noord Braband, Loon- op-Zand. 326 Rijkswaterstaat, Sluiswachter- machinist uitwateringssluis. 170 L. P. Sandbrink Hotel Royal, Grootestraat 273. 328 Jan Schilders, Expediteur, Laag einde 136. 287 H- J. F. Smelt, Mr. v. Cooth- straat 31. 290 L. C. Vermeer, Mr. van Cooth- straat 51. 74 Woningadministratie en Assurantie bureau G. de Bruin, 's Hertogenbosch, bijkantoor Waalwijk C. Snijders, Grootestraat 260. 165 Lema, Ledermaatschappij N.V Groofestraat 287- Vervallen telefoonabonné's 119 Homman de Graaft, Groote straat 231. 170 J. van der Lee, Hotel Royal, Grootestract 273. 214 M. J. A. v. d. Linden, Vroed vrouw, Grootestraat 287 Ongeval. Toen Donderdagmorgen de heer W. de G. een geslacht koebeest wilde ophangen in den winkel,schoot dit door de gladheid uit ijn armen, met het gevolg dat een spekhaak hem in den schouder drong en een zeer diepe vleeschwonde veroor zaakte. Dr. Kolsler die spoedig ter plaatse was, heeft de wonde gehecht. THEATER MUSIS SACRUM. «De Humane Bruut«. De gevierde ster Victor Mc. Laglen is in deze film de drager van den titel »Big«, onder welken naam hij in de staalfabrieken van Aurora werkt en zijn intrek genomen heeft bij Blossom, wier zoontje Peter eeuwig in den omtrek van de fabriek rondzwerft. Big komt tot de ontdekking dat een oude rivaal Bill relaties onder houdt met de geraffineerde Delia Lane en het komt tol een kiacht- proef tusschen hen, waarbij Bill het onderspit delft. Dit is de reden dat Delia met Big in contact wil komen, zeer tot ongenoegen van Bill, die op revanche zint. Eenige weken later vindt een kameraad van Big den dood en er wordt een collecte gehouden om de weduwe te helpen. Bovendien zal Big boksen tegen een gevreesd tegenstander om de winst van den te voegen. Door een listige intrige van zijn tegenstanders verdwijnt dit geld evenwel en Big krijgt daarvan de schuld. Blossom weet evenwel achter de waarheid te komen en zoodoende Big uit de gevangenis te redden ten koste van Bill, dieevcn- wel eerst nog eens met de vuisten van Big kennis maakt. Dit filmwerk van mannelijke kracht en vrouwelijke listen zal ongetwijfeld iederen bezoeker beval len. LUXOR BIOSCOOP. «In de gevaarlijke zone«. Deze zeer spannende wild-west film met niet minder dan vijf po pulaire cowboys in de verschillende hoofdrollen plaatst U reeds bij den eersten meter midden in de sensatie, wanneer een drietal onafscheidelijke cowboys Fuscon, Stony en Lullaby, den overval van een postkoets mee maken, doch de bandiet wordt door hen gevangen genomen en a n sher.ff Glasgow uitgeleverd Deze sheriff is evenwel een vriend van den bandiet en zij beiden weer ge willige werktuigen van burgemeester Ogden. De overval van de postkoets is nu de aanleidig tot talrijke schiet partijen en belegeringen waarin evenwel tenslotte Ogden het onder spit moet delven. Het tweede hoofdnummer is ge titeld »ln de Getuigenbank«. James Trent staat terecht als ver dacht van moord op zijn compag non Stanley Whittakker, die's mor. gens dood in zijn kantoor werd ge. vonden, een revolver in de hand. Op zijn bureau lag een briefje, waarin hij bekende de firma voor 75 000 dollar benadeeld te hebben. Er ontstaat nu een dagenlange strijd tusschen beschuldigers en verdedigers, waaruit na een sensa tioneel voorval Trent als vrij man te voorschijn komt. Liefhebbers van spanning en sen satie kunnen aan twee bovenge noemde films hun hart ophalen. GEVONDEN VOORWERPEN. Op liet politiebureau zijn inlichtin gen te bekomen van de navolgende gevonden voorwerpen: Kosteloos rijwielbelastingmerk, ro zenkrans in etui, grijze mantel-cein tuur, glacé handschoen, een kees hondje, een besteknieter, een ruw harig hondje, een rijwielbelasting merk. GARNIZOENSUITBREIDING TE DEN BOSCH. De kazerneering van een regiment zware artillerie waarvan wij 12 Mei j.l. reeds melding hebben ge- mrfakl is thans in een dergelijke stadium van voorbereiding gekomen, dal de daardoor in aanmerking ko mende terreinen in de omgeving der stad in teekening zijn gebracht. Wij meldden reeds, aldus (le Bossche Courant, dat de aandacht gevestigd was op een terrein naar Deuteron. Wij vernemen thans, dat het niet onmo gelijk is, d:it de kazerne gebouwd zal worden vlak naast den Vlijmenschen onderweg, d.w.z. aan den rechterkant wanneer men naar Vlijmen gaat of m.a.w. links van den Vlijmenschen weg. Aanbesteding bij den Rijkswaterstaat. Woensdag werd door den hoofd- ingenieur van den Rijkswaterstaat, directie Noord.Rrabant aanbesteed bestek no. 162, het vernieuwen van de onder- en bovendekKen van bruggen over het Wilhelminakanaal met bijkomende werken onder de gemeenten Tilburg, Son, Lieshout en Beek en Donk. Ingekomen 13 inschrijvingen. Hoogste inschrijver J. G. van Berghem te Waardenburg voor f 7270, laagste inschrijver H.J. Ver steeg te Capelle voor f 4527. Door een verkeerde wending met haar rijwiel kwam het dochtertje van dhr. Pelerse niet rijwiel en al in het riviertje „de Dusse" terecht. Toege schoten hulp slaagde er in haar aan de andere zijde van het water op liet droge te werken. Dit ongeval liep ge lukkig met slechts lichte materieele schade aan het rijwiel nog goed af. De onlangs opgerichte Zangver- eeniging aan de Buitenkade, slaagde erin te Nieuwendijk op het concours den tweeden prijs te liehalen in de vierde afdeeling, wat een verdienste lijke prestatie van deze nog jonge vereeniging genoemd mag worden. HANK. Bij de alhier op Woensdag j.l. ge houden grasverpachting, op de polder „Jannazand" werden hooge prijzen besteed. Per H.A. bracht het hooigras 9U.a 101).op. Hel hooigras is dit jaar maar matig te noemen, daar liet te lang koud is geweest. Op Zaterdag 18 Juni en Zon dag 19 Juni a.s. wordt door de Konij- nenvereeniging „Eendracht", die het vorige jaar alhier is opgericht, een Jonge Dierendag gehouden in het café van An loon Leemans aan den Rijksweg. Bij een kort maar hevig onweer, Woensdagnamiddag j.l. sloeg de blik sem op den toren der R. K. kerk al hier. In de buurt waren verschillende stopcontacten, van de electrische ge leiding stukgeslagen. Verder liep liet zonder ongelukken af. Op 51-jarige leeftijd ,is te dezer stede in het St. Agnesgesticht overle den, mej. A. A. Leenaars, in leven on derwijzeres aan de R.K. Meisjesschool le Geertruidenberg. Voor Geeruidenbcrg beteekent liet heengaan van mej. Leenaars een ge voelig verlies want in talrijke vereeni- gingen was zij in het bestuur opgeno men. Zoo was zij o.m. penningmees- leresse van het Wit-Gele Kruis, voor zitster van de SI. Gertrudis Naaikring, lid van de St. Geerten Berghe Stich ting, lid van de Congregatie en K.J.V. in welke verecnigingen zij een groot werkzaam aandeel had. Voorts voelde zij zich bijzonder aangetrokken tot de arme gezinnen waarvoor zij veel goeds deed. Woensdagmorgen had de plechtige teraardebestelling plaats, waarbij de afgevaardigden van de verecnigingen waarvan zij deel uitmaakte, deelna men. Voorts waren daarbij tegen woordig liet onderwijzend personeel alsmede de kinderen van haar klas. Op de begraafplaats zongen de kin deren haar een laatste afscheidslied toe. Moge God haar in het hiernamaals beloonen voor wat zij hier op aarde heeft welgedaan. Aan den gemeente-veldwachter G. W. van Oorschot is voor 14 dagen ziekteverlof verleend. Gedurende dien lijd worden de politiediensten waar genomen door de rij ksveldwacht. Tijdens liet hevig onweer dat Woensdagnamiddag omstreeks 5 uur boven deze gemeente woedde, zijn 2 koeien van den landbouwer C. v. Don gen te Made, loopende in de Bergsclie polder door den bliksem getroffen en gedood. SPRANG. Predikbeurten Zondag 12 Juni 1938: Ned. Herv. Kerk, v.m. 9.30 uur en n.m. 2 uur Ds. W Bousema Geref Kerk v.m. 9.30 uur en n.m. 3 uur Ds. B. A. van Lummel. In verhand met liet overlijden van haar voorzitter, den heer Adr. Spierings, kwam het bestuur van den Chr. Besturenbond Sprang-Capelle, j.l. Donderdagavond in de zaal van (len Chr. Volksbond alhier in vergadering bijeen. De vergadering stond hij afwezig heid van den 2en voorzitter, onder leiding van den secretaris. Na opening met gebed, werd voor lezing gedaan van het ingekomen overlijdensbericht van den voorzitter. De Voorzitter wijdde hierna eenige woorden van waardeering ter nage dachtenis aan den geachlen voorzit ter, waarin hij wees op de groote ver dienste welke dhr. Spierings voor den Chr. Besturenbond heeft gehad. Hoe wel dhr. Spierings slechts kort het presidium van den C.B.B. Sprang Capelle heeft waargenomen, aldus o.a. de voorzitter, mogen wij toch ge tuigen dat dit verscheiden voor onze y v. h. Bierlaagh „DE GROOTE IJZERHANDEL" WAALWIJK - Hoek Raadhuisplein. 1*. niet vergeten een werkelijk aparte foto van U beiden laten mslc&n bij DE BICO VaorGriviDcaMsironw!! IEDEH IS MUNT. wedstrijd bij het opgeiiuuldcbeiiratj t.ovoodigt proifuWg d*' DEMON br.odc. mi». X voordgliga b,.»dliU.aog..vUi.v..dciil'dt I L dia op DEMON, paoa ai daclld. «d. X vootdaliga d«» OP go. Hot go. gmlnd op tooi pa M'. d« o'.tc Op ctoi pa U lo ul VOO huagauiMo vordi douoa m DEMON ««I gtbaokl. Ook bah dr DEMON ral m> bU«« goivloa «n gall gao .tok ol «ola U lal a von olk. sa dooi koloo. boklai. btod«» Bovtodko u dt DEMON bt» arigit parokumtoaul. dol ob- toloul ongtvoaklk U doot a|o vcibgbadudmt pk. W( gaan U goorot ooda» Êlkiuogti u dtaoautotia.

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 9