veMtukke£ijk! IVOROL GEMENGD NIEUWS. SPORT WASPIK. 'sHERTOBENBOSCH KAATSHEUVEL. RAAMSDONK. MEEUWEN, SPRANG—GAPELLE. Gemeeteraad. De gemeenteraad is Dinsdagavond in openbare vergadering bijeen geweest. Dij de ingekomen stukken was de beslissing van Ged. Staten op het beroep der St. Jansstichting tegen het besluit van den raad tot vaststelling van het bedrag van 1938 per leerling voor de holen voor u. 1. o. beschikbaar gesteld. De raad zal in beroep gaan bij de Kroon.Tot tijdelijk leeraar aan het ge meentelijk gymnasium voor het tijdvak 1 Januari 1938 tot 24 Juni 1938 is door de D. en W. bereids benoemd de heer W- Kuiper, welke benoeming de raad heeft bekrachtigd. Aan de Prov. Noord Brab Electriciteits Mij werd ten behoeve van het oncler" station Orthen een stukje grond van c.A verkocht. Vastgesteld werden ver ordeningen op de schoolgeldheffingen. In verband met uitbreiding van het aantal paardenmarkten van 5 tot 12 werden de betreffende marktverordening gewijzigd bij raadsbesluit van 10 Dec 1935 De minister onthield daaraan d-d. 8 Juli 1936 zijn goedkeuring in verband met het samenvallen van markten elders (teOss). B en W. betreuren, dat, waar zij alles deden om te voorkomen dat de markten van Oss met die in Den Bosch samen vallen, eerstgenoemd ge meentebestuur blijft staan op het stand punt dat aan de Bossche markten geen uitbreiding mag worden gegeven. De Vereeniging van Nederlandsche Paardenhandelaren verklaarde tegen verandering der data der markten in Den Bosch geen bezwaar te hebben. De raad besloot alsnu de verordering in dier voege te herzien. Voorts bisloot de raad vergunning te verleenen tot plaatsing van een kruis langs den weg en wel langs den weg naar Vucht. (Verkeersweg Den Bosch Eindhoven en-Tilburg.) In het college van curatoren van het gymnasium werd herbenoemd dr. K- Lameers met 20 tegen 3 stemmen Met de N. V Waterleiding Mij Oost Brabant werd een overeenkomst aangegaan in zake watervoorziening der gemeente Helvoirt en Udenhout, terwijl B en W werden gemachtigd tot het uitvoeren van werken in verband met deze aan sluiting. De kosten daarvan worden gedekt door de Maatschappij en de ge meente Vucht. Besloten is tot conversie ven een leening. Het iid Kuypers stelde eenige vragen in verband met het faillissement van den aannemer die de rioleerings en stratenwerken op „De Vlier", het in wording zijnde nieuwe stadsdeel, uit voerde. Het lid Hocgers(r -k.) stelde over over hetzelfde onderwerp meer gedocu menteerde vragen. Een en ander was voor B en w aanleiding een uitgebreid onderzoek toe te zeggen-aan de hand van in te dienen corcrete vragen— naar de gedragingen zoowel van den aanemer als van ge meenteambtenaren. Ambtsjubileum Burgemeester Mallens. Heden viert Burgemeester Mallens zijn 123^-jarig ambtsjubileum. Ofschoon het in de bedoeling lag geen officieele feestviering te houden, is het den burgemeester niet gelukt, de zen dag onopgemerkt te laten voorbij De ambtswoning was in een bloe mentuin herschapen door de vele bloemstukken die hem van de gemeen te-instellingen en -personeel, van de se- mi-officieele lichamen en verschillende particulieren waren gebracht. Tal van telegrammen van in en bui ten de gemeente met ontelbare andere gelukwenschen waren binnengekomen. Het personeel van secretarie, gasfa briek, publieke werken, politie, etc., maakte hunne opwachting, waarbij het hoofd van de gemeente in toespraak en souvenirs gehuldigd werd. paleis de passiespelen bij te wonen. De Jonge Werkman maakte een trip naar den Haag en Scheveningen. Een troep Jonge Wachters is er met de fiets op uit getrokken om Soester- )erg te bezoeken en daar een paar da gen te kampeeren. De eerste kermisdag is gepasseerd. Bijzonder mooi weer bracht de dag niet mee, met als gevolg, dat de stroom vreemdelingen niet opvallend druk was. De Harmonie Apollo gaf heden avond een Soiree voor een uitstekend bezette zaal. Het ensemble Klaveren Vijf" uit Roosendaal, dat reeds door een tweetal vorige optredens naam ge maakt heeft, voldeed uitstekend aan de reputatie, die dit groepje heeft. Het pu bliek heeft een drietal uren buitenge woon genoten, waartoe ook het con cert, dat de Harmonie Apollo gaf, niet weinig heeft bijgedragen. De dansgelegenheden in de zalen en café s waren hier minder, daar meer druk bezet. De politie had gemakkelijk werk daar geen enkele wanklank te hooren was en alles in de beste orde verliep. jarige merriën gehouden waar 33 ex. werden aangeboden. Bekroond werden 11 stuks, waarvan twee 5 premie ontvingen; drie 4 en zes ƒ3. Bovendien ontvingen de 7 hoogstge- plaatsten 10 van de Afd. Noordbra bant van het Stamboek, terwijl de vier later genoemde nog in reserve werden gehouden voor een dergelijke premie als elders premie's worden overgehouden. De volgorde was aldus: Brelandc van Eickbaum van A. Z. Snoek te Almkerk; Boschduif v. Edelman van A. J. H. Honsewijk te Dussen; Banie v. Voorburg van A. J. Smulders te Til burg; Boliena v. Columbus van J. Bran derhorst te Babyloniënbroek; Bellanda v. Eickbaum van Wed. A. Straver te Ba byloniënbroek; Bellonia, v. Eickbaum van A. Z. Snoek te Almkerk; Belle Pingli van J. C. van Rooy van Ebert te Tilburg; Budinia v. Eickbaum van W. C. J. Bran derhorst te Eethen; Bernardina v. Ralf van J. C. Vink te Wijk; Baline v. Dom burg van Gebr. Oerlemans-v.d. Schans te Drongelen en Beitane v. Waldherr van A. Z. Snoek te Almkerk. RAAMSDONKSVEER. De uitslag van de 1 le ronde van de Onderlinge Damcompetitie van de Vereeniging D.G.V. is als volgt: Fok paardendag. Been gebroken. Toen Mej. v. Beek uit het Loonsch Hoekje gisteren namiddag zich naar de weide begaf om de koeien te melken, struikelde zij in een greppel, met het noodlottig gevolg, dat zij haar linker been dubbel brak. Na door Dr. Ver- cauteren voorloopig verbonden te zijn, is zij naar het Ziekenhuis te Waalwijk ter verdere behandeling getranspor teerd. Verjaardag Koninklijk Huis. Ter gelegenheid van den 27sten ver jaardag van Z. K. H. Prins Bernhard maakten de harmonieën Euphonia en Apollo gezamenlijk een muzikale wan deling door de straten, terwijl de har monie St. Jan uit den Berkdijk in haar attenties-veel belangstelling trok, juist op den vooravond van de kermis, laat zich verklaren. Kermis-uitstapjes. De gewoonte getrouw maakte de Reiskas van den R. K. Gildenbond he den haar jaarlijks uitstapje. Met twee bussen werd hedenmorgen afgereisd naar Antwerpen, om daar in het sport- De jaarlijksche groote fokpaardendag voor het landbouw tuigpaard werd j.l. Woensdag 29 Juni alhier gehouden. Op dezen fokpaardendag werden keu ringen gehouden vanwege de Provincia le Regeringscommissie, het stamboek en de commissie voor het Militair Certifi caat. Ongeveer 225 paarden werden aange boden; voor het Militair certificaat al leen reeds ruim 90 merriën. De uitslag van deze keuring wordt eerst later ge publiceerd. De Provinciale keuringen hadden den volgenden uitslag Tweejarige merriën: aangeboden 15. 20. Annet v. Eickbaum van A. Z. Snoek te Almkerk. 15. Advora v. Edelman van A. J. II. Honsewijk te Dussen. 5 a 10. Acusta v. Molivier van L. A. van Eeten te Andel. Arona v. Colonel van W. G. J. Bran derhorst te Eethen. Arona v. Sigismund van Wed. Dibbits te Almkerk. Andaa v. Eickbaum van W. G. J. Bran derhorst te Eeten. Karia v. Heridon van A. Z. Snoek te Almkerk. Driejarie merriën: aangeboden 13. 25. Idonia v. Reichfürst van A. J. H. van Honsewijk te Dussen. 15. Zellie v. Eickbaum van A. Z. Snoek te Almkerk. 4 a 10. Zellie v. Prins Rheinfürst van Gebr. Boender te Hank. Zietha v. Colonel van Gebr. Oerlemans Schans te Drongelen. Larita v. Prins Rheinfürst van dezelf den. Zoliens v. Prins Rheinfürst van G. H. Straver te Babyloniënbroek. Bovendien werden premie waardig verklaard Lardina v. Prins Rheinfürst van J. Blankers te Almkerk. Lally v. Eickbaum van A. Z. Snoek le Almkerk. Van vier tot acht-jarige merriën: 35. Wapolline v. Rheinhard van W. Snoek te Nieuwendijk. 25. Unnie v. Ebert van A. Vink te Woudrichem. 25. Soreva v. Holand van Gebr. Branderhorst te Eethen. 20. Tegane v. Coumbus van Gebr. Boender te Hank. 15. Wilade v. Prins Rheinfürst van Gebr. Oerlemans v.d. Schans te Dron gelen. 6 a ƒ10. Vaselien v. Ebert van J. J. Staal te Geertruidenberg. Thilda v. Emmo van Gebr. Oerlemans- v. d. Schans te Drongelen. Subina v. Holand van W. Snoek te Alm kerk. Ulliana v. Erbgraf van A. D. v. Buuren te Meeuwen. Vasta v. Richard III van Polder Stee nenmuur te Werkendam. Veleta v. Prins Rheinfürst van P. de Waal te Werkendam. Vervolgens werd een keuring gehou den van hengsten met afstammelingen. Aangeboden werden Eickbaum 323 N.S.Tg. Pref. van A. Z. Snoek te Almkerk, met 24 afstammelingen. Walter 386 N.S. Tg. van denzelfde met 20 afstammelin gen. Volicuus 369 N.S.Tg. van de Coöp. Ver. te Meeuwen met 31 afstammelingen en Vadonis 365 N.S.Tg. van J. van den Heuvel te Genderen met 22 afstammelin- gen. Eickbaum verkreeg de onderscheiding „aanbevolen dekhengst"; de drie anderen kregen een fok-premie a 30. De volgende afstammelingen werden bekroond: Van Eickbaum 16 stuks loebehooren- de aan A. Z. Snoek (6 stuks); M. Millenaar (2 stuks); W. G. J. Branderhorst (3 stuks); Wed. A. Straver, A. J. H. van Honsewijk, Gebr. Branderhorst, A. D. van Buuren en Schut. Van Walter 13 stuks, toebehoorendc aan: A. Z. Snoek (2 stuks); H. J. B. Huy- brechts, A. Rombouts, W. van Pelt, J. Verhees, Jac. Wilborts, L. J. de Visser, A. A. v. Vught, C. Diepstraten,, A. v. Bilsen, D. van Wijk en T. Mans. Van Volienus 18 stuks, toebchoorende aan:. W. Snoek, (2 stuks); J. Snoek, H. Tol lenaars, A. de Jong (4 stuks), J. C. Scherff Wed. A. Straver (2 stuks), A. van Vugt, G. H. Straver, P. de Waal, Gebr. Oerle- mans-v. d. Schans, Gebr. Branderhorst (2 stuks) en T. Vos. Van Vadonis 14 stuks, toebehoorende aan: E. van der Beek, A. Schoenmakers, Gebroeders Klijn (2 stuks), D. van den Brand, H. van den Heuvel, A. Klijs, A. Bink, M. J. van Gorkum, A. de Waal, A. Branderhorst, J. C. v. d. Beek, S. Fr. Smits en C. A. Quirijns. Ten slotte werd een keuring van één- W. Wesselius—C. v. Strien 0—2 N. Snijders—C. J. Scolt 2 0 A. A. v. Etten—Adr. Verduijn 0—2 P. Blom—J. C. Schot 0 2 M. Barel -J. van Strien 2—0 Joh. Faro H. Blom 2—0 Joh. SpuybroekH. Heurter 0—2 J. SteigengaM.Timmermans 2-0 Donderdagmiddag nam mees ter Sneep afscheid ven de School in tegenwoordigheid van Leerlingen, Personeel, Bestuur, Inspecteur van Christelijk Volksonderwijs,Collega's van de Dorpsche Ssbool en dhr. Tigchelaar, thans Hoofd eenerChr. Mulo te 'sGravenhage, voorheen op Raamsdonksveer. Woorden van groote waardeering en achting voor den meester werden gesproken door bet Hoofd der School, dhr. van Aalderen, een der Onderwijzers aan de Mulo en Lagere School, dhr. Raven en dhr.'Zielstra, door den heer Tigchelaar, dhr. Elsman Hoofd der Dorpsche School door den Inspecteur van Chr. Volks onderwijs, Ds. Roos te Helvoirl door Ds. Oost, Voorzitter van hel Schoolbestuur; verschillende kinde ren gaven ter opluistering een en ander ten beste. Personeel en leer lingen boden meester een prachtige lamp aan en door eenige oud-leer lingen werd den scheidende een bizonder mooi gouden horloge met opdracht aangeboden. Het spreekt vanzelf dat woorden van welgemeenden dank voor alle vriendschap, ook in deze oogen blikken ontvangen, het slot van dezen middag vormden. een auto, waardoor het kind werd gegrepen en tegen den weggeslagen. Met een ernstige hoofdwonde en een gebroken been werd'het kind opgenomen en op advies van dokter Lips overgebracht naar het R.K. Ziekenhuis te Raamsdonksveer. 'j Door de gemeentepolitie werd van het gebeurde procesverbaal opge maakt. Onze plaatsgenoote Mej. S. van Erk is benoemd tot verpleegster aan het gemeentelijk Ziekenhuis aan den Coolsingel te Rotterdam. Een paar rijwielplaatjes en een beurs met geld gevonden. Inlichtin gen te bekomen bij de gemeente politie. Aan de gemeentelijke handels, avondschool te Geertruidenberg zijn geslaagd voor het middenstandsdi ploma Handelskennis de heeren G. van Strien, P. Broeders en A.Wie- ringa, allen uit Raamsdonksveer. SPRANG. Predikbeurten Zondag 3 Juli '38: Ned. Herv. Kerk, voorm. half tien en nam. twee uur Ds. W. Bousema. Des voormiddags bediening H. Avondmaal, des namiddags bediening H. Doop. Geref. Kerk, voorm. half tien en na middag drie uur Ds.- B. A. v. Lummel. De Burger-af deeling Sprang-Ca- pelle van de Nationale Vereeniging ,,Pro Rege" houdt a.s. Dinsdagavond half acht, in het vergaderlokaal der Geref. Kerk alhier eene ledenvergade ring, waarin de Voorzitter der afdee- ling, de WelEerw. heer Ds. W. Bou sema, in verband met zijn aanstaand vertrek naar Zuid-Beijerland, afscheid van de vereeniging zal nemen. Naast de verkiezing van een nieu wen voorzitter, komt o.a. nog aan de orde bespreking bloempjesdag, enz. VRIJHOEVE-CAPELLE. Ter gelegenheid van den ver jaardag van' Prins Bernhard werd j.l. Woensdagavond een concert gegeven op de kiosk naast het gemeentehuis al hier, door het fanfarecorps „Sirena" en de Chr. Gem. angvereeniging Halle lujah" met het daaraan verbonden kin derkoor. Niettegenstaande het koude weer was er zeer veel belangstelling: de verschilijlende nummers werden op verdienstelijke wijze uitgevoerd, on der leiding van de directeuren de hee ren P. B. Bisselink en M. C. Rijken. Tot tijdelijk onderwijzeres werd aan de Veersche Chr. School benoemd Mej. Steinvoort, thans kweekelinge met acte. Ds. Oost treedt Zondag o n half tien op in de Veersche Herv. Kerk en om half drie in de Kerk op het Dorp. In de Veersche Kerk zal het Heilig Avondmaal worden bediend. Het Bondsgebouw der R.K. Werklieden vereeniging »St, Joseph«, waarin een Verlof A is gevestigd, is verpacht aan L. A. Hooijmaijers, alhier, die het gebouw Vrijdag 1 Juli zal betrekken. In de dezer dagen gehouden vergadering van de Hengelaarsver- eeniging »het Voorntje« werd be sloten op Zondag 14 Augustus a.s. een hengelconcours te houden. Aan dit concours kan door alle henge laars worden deelgenomen, uitslui tend zal personeel gevischt worden. Bij het bestuur zijn reeds ver schillende prijzen binnengekomen. De prijzen zullen bestaan uit huis houdelijke en luxe voorwerpen. Het inleggeld bedraagt f 0,50 per deel nemer. In de Donderdag gehouden bestuursvergadering van de Ned. Hervormde School in deze gemeente is benoemd tot kweekeling met acte aan de Chr. School te Raamsdonk (dorp), Mej. Annie Konings,aldaar. In het café van B, alhier duwde een der bezoekers met zijn hand door een ruit, waardoor de slagader bij den pols werd afgesne den. Toegeschoten omstanders wis ten door onmiddellijk afbinden van den arm erger te voorkomen. Ge neeskundige hulp was spoedig aan wezig. Dinsdagmiddag is op den rijks weg naar Oosterhout, ter hoogte van de Centralestraat, een elfjarig dochtertje van C. J. van S.aange reden, toen zij ondoordacht, ko mende van achter een stilstaande vrachtauto, den drukken weg over stak. Juist op dat moment naderde vanuit de tegenovergestelde richting In de Geref. Kerk aan het Brug- geetje hoopt a.s. Zondag op te treden Cand. Lindeboom uit Utrecht. In het lokaal der Geref. gemeente aan de Hoogevaart leesdienst. CAPELLE. Zandschel. Enkele personen op de Hooge Zandschel hebben het initia tief genomen om ter gelegenheid van het 40-jarig regeeringsjubileum van H. M. de Koningin een feest te organisee- ren. A.s. Maandag 4 Juli zal een verga dering worden gehouden bij den heer C. Rozenbrand, aanvang 8 uur, waar al de meisjes van Hooge Zandschel en Rechtvaart worden uitgenoodigd. gehouden worden op de gravel-ten- nisbaan gelegen in den tuin van hotel Verwiel. Reeds zijn de uitnoodigingen en in schrijfformulieren voor dit tournooi aan de diverse tennisclubs in Waal wijk en omgeving verzonden. Dit zal de eerste keer zijn, dat der gelijke wedstrijden te Waalwijk ge houden worden. Wij twijfelen er dan ook niet aan, dat velen van deze gelegenheid zullen profiteeren 0111 hun krachten le me ten op het tennisvelddat naar wij vernemen in uitstekende conditie ver keert. De organisatie berust bijMevr. de Greeff-Verwiel, Mej. L. Huysmans en de heeren .1. van Iersel en G. R. Goni- pen. WAALWIJK. SERIEWEDSTRIJDEN SUPPORTERSCLUB. De laatste ronde van gemelde serie wedstrijden wordt komende week ge speeld en wel als volgt: Maandag a.s. vindt voor de halve fi nale plaats de wedstrijdvan Haren Vermeer-Greve terwijl Woensdag d.a.v. de finale gespeeld wordt tusschen de winnaar van Maandag en Bloch en Stibbe die voor de halve finale vrij lootte. Beide matches vangen aan 0111 half 8 en daar de diverse ploegen alle van uit stekend gehalte zijn en de animo om als eerste prijswinnaar te voorschijn te ko men zeer groot is, kan men van hoog staande partijen voetbal verzekerd zijn, waarin het aan de noodige spanning niet zal ontbreken. Doodelijk motorongeluk De 23 jarige N.V. uit Delft is toen hij zich op zijn motor naar Den Haag wilde begeven dicht bij Rijswijk de macht over het stuur kwijt geraakt. Een jWielrijdster uit Delft werd door den motor gegrepen en sloeg tegen den grond terwijl V eveneens op den weg werd geslingerd. Hij werd zoo zwaar gewond dat hij spoedig overleed. De wielrijdster hoewel ook zeer ernstig gekweist, kon naar het ziekenhuis te Delft worden vervoerd, waar zij ter verpleging is opgenomen. Jongen te water geraakt en verdronken Gisteravondliepen twee jongens achter elkaar langs den waterkant aan de Ertskade bij den z. g. Paardenhoek te Adam- Plotseling hoorde de voorste een plons en hulpgeroep en bemerkte tot zijn schrik, dat zijn kameraadje de l4 jarige M. R., wonende in de Riouw straat, in het water spartelde. Deze kon niet zwemmen en daar de plaats waar het ongeluk plaats vond, tamenlijk afgelegen is duurde het geruimen tijd voor dat hulp kwam opdagen. Intusschen was dedrenkeling in de diepte verdwenen. Na eenigen tijd dreggen haalde men het lijk op, dat door den G, D. naar het Binnengasthuis is overgebracht. Postambtenaar door trein gegrepen De heer C. van Iersel, koor zanger, werd Woensdagavond tijdens het Lof door een duizeling over vallen. Doordat hij het bewustzijn verloor kwam hij met het hoofd op den vloer terecht, welken val zoo ongelukkig aan kwam, dat hij een hersenschudding daardoor opliep Geneeskundige hulp van Dr. Wijffels was spoedig aanwez:g. Hij zal ver moedelijk wel eenigen lij 1 het bed moeten houden. Woensdag maakten een veertigtal gildemeisjes een uitstapje per touriügcar. De reis ging naar Hilversum, waar de nieuwe K.R.O., studio werd bezichtigd. Onderweg werd ook nog het groote padvin dersdcfilé voor Z.K.H. Prins Bern hard bijgewoond Ongeveer tien uur keerden allen zeer voldaan huis waarts. Dat we in onze gemeente verschillende goede biljarters aan treffen is bekend. Het bleek boven dien thans alweer op dcclubavond van «Groene Pommerans« in Hotel van Iersel, waar de heer J. Selders Sr. een serie haalde van niet minder dan 299 caramboles. Predikbeurten Zondag 3 Juli Ned. Herv. Kerk, v.m. half tien en n m. half drie Ds. G. Lans Jr. 's Morgens bediening van het H. Avondmaal en 's middags dankzeg ging- TENNISTOURNOOI TE WAALWIJK. Op 30, 31 Juli en 6 en 7 Augustus zal door de tennisclubs van Hotel Verwiel en D.G.S. een tenistournooi Op het stationsemplacement te Sittard is gisterenavond om kwart over zeven de 64 jarige postbode W. Laudy bij het oversteken van de rails tusschen het eerste en tweede perron door den sneltrein van Heerlen naar Amsterdam gegrepen. Hij werd terzijde geworpen en bleef tusschen perron en de rails liggen. De machinist wist den trein op zeer korten afstand tot stiitsand te brengen. Dokter Gare verleende de eerste hulp. L had een verbrijzelde knie en ernstige verwondingen aan buik en hoofd, Inzorgwekkenden toestand is hij naar het ziekenhuis overgebracht. De trein had twintig minuien vertraging Twee-en-twintig duizend gulden verduisterd. De politie van het bureau Stadhouders kade te Amsterdam heeft in arrest gesteld een in Haarlem woonachtige administra teur van de werkgeversorganisatie in het bouwvakbedrijf te Amsterdam, die ten nadeele van deze organisatie in den loop der laatste jaren een bedrag van ca, f 22.000heeft verduisterd. Dit aanzienlijk bedrag vormde een belangrijk deel van het fonds dat de organisatie had gesticht ten bate van de arbeiders der aangesloten werkgevers. Deze arbeiders ontvingen iedere week behalve hun loon een bon. Deze bon vertegenwoordigt een zekere waarde en zij kon worden verzilverd, wanneer de arbeiders met vacanlie gingen. De administrateur ontving het geld voor deze bons van de werkgevers en hij moest dit natuurlijkin het fonds storten. Een groot gedeelte echter gebruikte hij voor zich zelf. Aangezien de controle wel iets te wenschen over liet, kon hij de knoeierijen geruimen tijd volhouden. Dezer dagen echter werd de fraude ontdekt. De man heeft bekend. Grondcorrupties te Eindhoven? De gemeenteraad heeft een crediet verleend van f 200 000 voor uivoering van de noodige uitbreidingswerken. Aan het einde van de raadszitting van gisteravond antwoordde de voorzitter burgemeester Verdijk, op een interpel- gaan. TANDPASTA

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 11