Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. Buitenlandsch Nieuws. Binnenlandsch Nieuws. 95 „NOOBD-BBABAND" VIRGINIA'S KCIITC Dit nummer bestaat uit Twee Bladen EERSTE BLAD JAAR FEUILLETON WOENSDAG 6 JULI 1938. 61e JAARGANG. Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG Brieven, Ingezonden stukken, gelden, enz. franco te zenden aan den Uitgever Abonnementsprijs, per 3 maanden 1.25. Franco per post door 't geheele rijk 1.40. UITGAVE: WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN. Telefoon No. 3». Telegr.-adre»! ECHO. Advertentiën moeten Woensdag el Vrijdag des morgens om uiterlijk 9 uur in ons bezit zijn. Prijs der Advertentiën: 20 cent per regel;, minimum 1.50. Reclames 40 cent per regel. Bij contract flink rabat. De toestand in Oostenrijk. Gouwleider Buerckel, die de inter nationale pers eens zou ontvangen om deze in te lichten over het »feit«, dat er in Oostenrijk niets, maar dan ook niets aan de 'hand is, heeft de gelegenheid der persconferentie aan gegrepen om zijn haat te luchten jegens de Joden, van wie hij er circa 4000 in arrest zeide te hebben zitten en jegens den ex-kanselier Schuschnigg, dien hij op de lieder- lijksfe wijze in diens persoonlijke leven bekladde, terwijl deze des heeren Buerckel's gevangene is. Maar overigens, neen, overigens was er niets aan de hand in Oos tenrijk. Zeker, de Oostenrijkers moesten nog geïnstrueerd worden in menig opzicht en dat geschiedde door Rijks-Duitschers, maar die instructeurs zouden straks hun taak hebben volbracht. Nog maar nauwelijks waren de woorden van Buerckel, jegens de interriationale pers geuit, verstorven, of daar kwam het officieele be richt uit Weenen, dat deze zelfde Buerckel een »zuiveringsactie« was De republikeinen geven het cri tieke van de situatie toe. Ze hebben alle weerbaren opgeroepen voor een wanhopige verdediging van Valencia, waarbij »van iederen boom een barricade« moet worden gemaakt. De nationalistische kruiser «Ga- nat ias« is te Malaga binnengekomen met het Russische tankschip Tsjer- noff, dat 60 duizend H.L. voor de Barcelona-regeering bestemde aard olie vervoerde, op sleeptouw. De »Canarias« had de TsjernolT ter hoogte van Valencia buit gemaakt. De oorlog in China. Volgens Chineesche berichten is er een gunstige keer gekomen in China's militaire positie. Aan de verschillende fronten hebben de Chineezen in verrassende offensieve bewegingen voordeelen behaald en de Japanners teruggedreven, die op hun vlucht steden en dorpen in brand zouden steken. Ook in de lucht zeggen de Chineezen voor deelen te hebben behaald. Ze heb ben het Japansche vliegveld te Woetsjan hevig en met succes ge- officieel rapport in deze aangelegen heid heeft ontvangen en dat men slechtshbeschikt over de inlichting, dat een zeker getal Annamietische gendarmes aan land zijn gebracht op een dezer eilanden, waar twintig Japanners aan den arbeid waren. Buerckel een «zuiveringsactie» was bombar(leerd op de Jangtse zouden begonnen. De gouwleider heette een enkele Japansche kanonneerboo. onderzoek te hebben ingesteld naar het optreden van alle commissaris sen, die zijn aangesteld in de parti culiere bedrijven, waarbij is geble ken, dat twaalf van hen de hun toevertrouwde zaken niet goed heb. ben behartigd. De gouwleider heeft daarop gelast, deze commissarissen te arresteeren en over te brengen naar het concentratiekamp te Da chau. Dezer dagen zal Buerckel een nieuwe verordening voor de com missarissen bekend maken. De oorlog in Spanje. Het schijnt, dat het zeer moeiza me offensief der nationalisten op het front tusschen Teruel en de kust, waarbij het om de vermeestering van vijandelijke posities in het hoog- gebergte ging, eindelijk in zijn doel einden is voltooid en dat voor de nationalisten thans de weg naar Sagunto openligt. En van Sagunto slechts 25 K.M. verwijderd, ligt Valencia. De opmarsch van Franco's troepen geschiedt over een breedte van 60 K.M. ze enkele Japansche kanonneerboo. ten en zelfs een vliegtuigmoeder schip in den grond hebben geboord. De Japanners geven toe, dat ze be trekkelijk machteloos staan tegen over de Chineesche luchtaanvallen, die worden uitgevoerd op een hoogte, welke de aanvallers on zichtbaar maakt. Het zijn speciale vliegtuigen, waarschijnlijk door Bus- land geleverd. Ook blijken de Chi neezen plots te beschikken over zware bommen, zelfs van 600 pond. Volgens Chineesche berichten hebben de Japanners nog niet alle forten van Ma Tang vermeesterd en zijn dezen de versperring aldaar nog geenszins gepasseerd. Paracelsus-eilanden door Frankrijk bezet? Domei publiceert een bericht uit Londen volgens hetwelk deFransche regeering de Britsche ervan in kennis gesteld zou hebben, dat zij de Para celsus-eilanden, een groep riffen ten zuid-oösten van Hainan, heeft laten bezetten. Domei meent te weten, dat de Japansche regeering nog geen Regeeringsjubileum van H. M. de Koningin. Plechtige herdenking in de kerken. Namens het kabinet is het volgend schrijven gezonden aan de Kerken in ons land 's-Gravenhage 17 Juni 1938 Het aanstaand jubileum van Hare Majesteit de Koningin stemt tot ootmoedige erkentelijkheid. De regeering zou het op prijs stellen indien op 5 September e.k. de Kerkgenootschappen aanleiding konden vinden deze heuglijke ge beurtenis plechtig kerkelijk te her denken. De Minister van Staat, Voorzitter van den Raad van Ministers, (w.g.) H. Colijn. De nationale film «Veertig Jaren.» Een aansporing van den minister tot de burgemeesters. De minister van binnenlandsche zaken heeft een schrijven gericht aan de burgemeesters in den lande waarin hij er aan herinnert, dat tei gelegenheid van de viering van het a.s. regeeringsjubileum van H.M. de LEVENSVERZEKERING 1843 1938 GEEFT ZEKERHEID. DOOR ERVARING STERK. Konining een nationale film, getiteld «Veertig Jaren» vervaardigd wordt. Deze film zal binnenkort gereed komen. De minister vestigt er de aandacht op, dat de vertooning van deze herdenkingsfilm, die in zijn samen stelling door personen van iedere richting en leeftijd kan worden aanvaard en gewaardeerd, stellig kan bijdragen tot een juiste wijze van herdenking door de bevolking. De gemeentebesturen kunnen op verschillende wijzen het vertoonen van deze film bevorderen. Zonder nader erop in te gaan, op welke wijze dit in ieder bijzonder geval zal kunnen geschieden, doet de minister een beroep op de medewerking der burgemeesters om bij te dragen tot het welslagen van deze nieuwe wijze van herdenking. Pastoor Perquin. Wij vernemen dat de toestand van pastoor L. H. Perquin, den voor zitter van den K.R.O., onveranderd ernstig is. Koning Leopold naar ons land. Naar het Rott. Nwsbl. van wel ingelichte zijde verneemt, staat het thans vast, dat Z. M. de Koning der Belgen, ter gelegenheid van zijn eerste officieele bezoek aan het Nederlandsche Hof op Vrijdag 16 September a.s. in het Koninklijk Paleis op den Dam te Amsterdam door H. M. de Koningin zal wor den begroet. Nederlandsche nota aan Mexico- De regeeringspersdienst maakt be kend, dat door den tijdelijk zaak gelastigde te Mexico, in opdracht van de Nederlandsche regeering, op 29 Juni jl. aan den Mexicaanschen minister van Buitenlandsche Zaken een nota is overhandigd, waarin er aan wordt herinnerd, datdeNedei- landsche regeering zich in een op 4 April jl. overhandigde nota alle rechten had voorbehouden ten aan zien van de processen nopens de onteigening der olieterreinen in Mexico en de arbeidsgeschillen in de olieindustrie daar te lande In aansluiting daarop wordt er verder op gewezen, dat de uitspraak in eersten aanleg in het onteige ningsproces, welke voor Nederland sche belanghebbenden bij de be trokken maatschappijen ongunstig was, de Nederlandsche regeering met ernstige zorg vervult, te meer, wijl reeds door de Mexicaansche regeering tot een uitvoer van pe troleum werd overgegaan, voordat in deze zaak uileindelijk een be slissing werd getroffen. Zulks heeft der Nederlandsche regeering aanleiding gegeven om in het huidige stadium der zaak, alvo rens dus nog de uiteindelijke uit. spraak is gevallen, der Mexicaansche regeering dringend te verzoeken alle aandacht te schenken aan de argu menten der Nederlandsche belang hebbenden en dezen vol recht te doen wedervaren. Zomersproeten SPRUTOL Spionnage-centrale te Amsterdam In de Berlijnsche bladen wordt een waarschuwing gepubliceerd te-' gen «de activiteit van buitenlandsche spionnage-agenten«. Beweerd wordt dat door een «zekere mogendheid in West-Europa« pogingen worden ondernomen, om in Duitschland spionnage agenten aan te werven. Men plaatst nl. advertenties in de bladen, waarbij medewerkers wor den gevraagd voor een neutraal periodiek in het buitenland. Volgens de Duitsche bladen heb ben deze advertenties ten doel, werkloozen en personen, die zich niet van hun verantwoordelijkheid bewust zijn, in de val te laten loo. pen. Wanneer de gegadigden schrij ven aan het bureau, dat, aldus de Duitsche bladen, te Amsterdam ge vestigd is, krijgen zij opdracht, materiaal te verschaften, dat ver band houdt met de landsverdediging. De namen worden genoemd van twee personen te Parijs, doch de, identiteit van de betrokken «buiten landsche mogendheid«, wordt niet onthuld. De bladen waarschuwen er voor, dat de Duitsche wet ver raad met den doodstraf of zware gevangenisstraffen vonnist. WAAROM ADVERTEEREN DE MIDDENSTANDS - WINKELIERS NIET DRUKKER, ALS ANDEREN 'T WEL DOEN. ZOO WORDEN ZIÏ VERGETEN; HOUDT UW KLANTEN EN DIE 'T WORDEN KUNNEN OP DE HOOGTE! van „De Echo van het Zuiden". Naar het Amerikaansch van TEMPLE BAILEY. (Nadruk verboden). 63 Wij krijgen wat ons toekomt wij allebei. We zijn een paar ondrage lijke egoïsten, Jane. Maar Jane was niet zoo eerlijk met zichzelf als Marty. Ergens diep onder in Marty's koffer lag de schets, die Rickey had gemaakt van de zilve ren tooverfee, wier hart was uitge brand. Wat had hij haar doorgrond! Maar zij was nu eenmaal wat haar leven van haar gemaakt had en zij kon niet meer veranderen. Ik heb vanmorgen Virginia Far- quhar gesproken, zei ze tegen Jane. Ik heb naar Rickey gevraagd. Marty, dat heb je niet gedaan! Ja, hij is erg ziek geweest. Marty huilde. Jane had een gevoel, alsof de kamer met haar ronddraaide. Marty, de koele, onverstoorbare Mar ty in tranen! Toe, Marty, je bent altijd zoo ver standig geweest, zei ze met een aar zelende stem. O, verstandig, zei Marty, droog de haar oogen en begon over andere dingen te praten. En zij vertelde Jane niet, wat ze nog méér van Virginia had gehoord. Dat Rickey de volgende week, in alle stilte, zou gaan trouwen met Mary Lee Logan Dat was het dat Marty te verbijten had, terwijl zij daar met Jane zat. Zij had Rickey verloren, zij had Tony verloren, en dat alles sinds dien merk- waardigen dag in den ouden tuin In d enouden tuin bloeiden nu de ro zen, dat het een lust is voor de oo gen. Dagen lang waren er mannen in de weer geweest om den tuin en het oude huis in orde te brengen. Veel van de oude meubels waren terugge kocht en de rest met nieuw aange vuld. Als Virginia's ouders aankwa men, moest alles op zijn mooist zijn, maar ook nu reeds met de bloemen en de wapperende gordijnen voor de ramen, leek het oude huis weer te leven, na er dien heelen winter als een leege doode huls te hebben uitgezien. Virginia en haar broer bewoonden weer de kamers, waarin zij hun heele jeugd hadden doorgebracht en Ma ry Lee was bij hen. Michael logeerde in het hotel. Er woei een frisschen bries van de zee en de golven schitter den in het lentezonnelicht. Het was overal licht en vroolijk onbegrijpe lijk vroolijk, vond Virginia. Nergens meer verdriet. Vader beter, Rickey, die als een razende werkte met Mary Lee; haar eigen huwelijk met Michael over een week. Zij was in den tuin aan het rozen snijden. Nergens meer verdriet En juist op dat oogenblik kwam Tony door het tuinhek. Sinds haar komst in Annapolis had Virginia hem nog niet gezien. O, riep ze verheugd uit, het is lief van je om te komen, Tony Hij nam haar hand en keek op haar neer. Dacht je, dat ik weg konblijven? Zij zaten samen op den steenen bank tusschen de laurieren en zij ti telde hem van haar plannen. Rickey en Mary Lee zullen voor- loopig hier bij vader en moeder blijven wonen, terwijl Michael en ik in Italië zijn In Italië? ja. Wij gaan naar een huis, dat Michael daar heeft. Hij kocht het een heelen tijd geleden. Ik gelooi dat het er heerlijk zal zijn, Tony. Hij wist hoe heerlijk het zou zijn. Hoe'had hij zelf niet verlangd, om haar de schoonheid van andere lan den te mogen toonen haar mee te nemen, de heele wereld over. Hij had haar de zee willen laten zien bij zons opgang, de woestijnsterren bij mid dernacht, en naast haar willen zijn, als haar hart beefde van geluk om al die schoonheid Maar het was niet voor hem. Ik ben ontzettend jaloersch, zei hij en hij trachtte het schertsend te zeggen. Ik ben blij dat je niet weet hoe ik Michael benijd. Maar ik zal je mijn leven lang dankbaar zijn voor wat je toen gedaan hebt, Tony op de rivier met Micha- el. Dat was goed en groot van je. Wat was er voor groots in het opgeven van iets, dat ik nooit bezeten had? Haar oogen stonden plotseling vol tranen. Wij zullen vrienden zijn voor al tijd Tony, jij en ik en Michael. Hij schudde het hoofd. Alleen maar op een grooten ai- stand, Virginia. Maar later, Tony, later toch wel van dichterbij? Misschien. Toen hij afscheid nam, bracht hij haar hand aan zijn lippen en drukte er een kus op. Ik zal je nooit vergeten, zei hij. En hij ging weg, en nam met zich mee de herinnering aan haar, zooals zij daar stond tusschen de bloeiende rozenstruiken, een beeld van jeugd en schoonheid en geluk maar toch me tranen in haar oogen om zijn verdriet. EINDE. De Echo van het Zuiden, en Lanastraatsclie Conrant, •ft. 1 41 ft. M - y TO verdwijnen spoedig door 'n pot Bij alle Drogisten

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 1