SPORT. KAATSHEUVEL. DUSSEN, RAAMSDONK. teerd, zal zij zich als verloskundige zelfstandig vestigen. Met stichten van consuitatiebvreau of een kliniek is haar hoogsie ideaal. Het Zuid-Afrikaansch spreekwoord Ons het mekaar nodig", brengt zuster Meeuwis op schoone wijze in de prac tijk. Een voorspoedige reis naar haar toekomstig vaderland zij haar van harte toegewenscht, aldus het D. v. N. K.R. O. speldje, De opbrengst van het K. R. O. speldje in deze gemeents f 31.12. Ongeval Bij de sloopingswerkzaamheden bij «De Amstel« te Waalwijk vloog een splinter van een stalen breek ijzer en verwonde slooper Cbr. Klerks ernstig aan het lichaam ter hoogte van de borst. Nadat in Den Bosch in 't Gast huis de splinter was verwijderd kon hij zich wederom naar huis begeven. Een ongeval, dat met veel bloed verlies toch nog goed is afgeloopen. Geslaagd Mej. Riet van Gorcum slaagde voor het in 's Bosch gehouden examen steno-typiste. Geslaagde genoot haar opleiding bij de Eerw. Zusters J.M J. te Vlijmen. De coloradokever in Drunen Maandag is door een schooljongen in een aardappelveld op de Pessaert onder Drunen een exemplaar van den gevreesden coloradokevei ge vangen. De heer Coenen te 's Bosch van den Plantenkundigen dienst heeft het insect als zoodandig heikend. Omtrent de coloradokever, die in Drunen gevonden is vernemen wij nader, dat de heer Coenen, Inspecteur van den Plantenziekten kundigen dienst uit den Bosch ter plaatse een onderzoek heeft inge steld. De noodige maatregelen zullen getroffen worden. Omtrent het soort van 't insect vernemen wij dat het een kever is, die waarschijnlijk van uit Frankrijk is overgewaaid. Dank zij de spoedige ontdekking van den kleinen Tinie Aarts bleef 't bewuste aardappelveld op de Pessaert voor een algeheele ver nietiging gespaard. Constantia In haar algemeene vergadering die »Constantia« Zondagmiddag hield in café Th. Elshout werd besloten het Bondsconcours van «Gezellig Samenzijn« te doen plaat sen op hare banen op Zondag 31 Augustus a.s. Op nader te bepalen datum zal constantia haar onderlinge wed strijden houden en den gasten- wedstrijd bij A. van Delft. Op de banen van de handboog schutterij »Constantia« gevestigd in café Th. Elshout had Zondag het jaarlijksche koningschieten plaats. De titelhouder A.van Delft moest zich met een derde plaats tevreden stellen, terwijl Fr. Bergmans den koningstitel verwierf met 202 punten in 60 pijlen. Onderkoning werd J. v. d. Krabben met 191 punten. De uitslag was als volgt: Fr. Bergmans 202 punten. J. v. d. Krabben 191 punten. Adr. van Delft 190 punten. Bij monde van den voorzitter werd de nieuwe koning gehuldigd en het koningskruis op de borst gespeld. B. V. L. Zondag werd de eerste schietwed strijd gehouden op de baan in de dui nen. De uitslag is: M. de Wit 92; Adr. v. Drunen 87; J. Knippels 85; A. Smits 83; L. van Halderen 83 M. Brok 82; L. de Wit 82; H. de Wit 80; C. van Wezel 78; H. v. Tilborgh 77, H. v. Huiten 77, J. v. d. Bosch 76; J. de Geus 75; H. Kuij- pers 73; A. Klerks 71; J. v. d. Hoven 70; Adr. v. d. Sanden 64; H. van dei- Krabben 62; P. van Delft 60; S. IJpe- laar 59; L. v. d. Wiel 57; C. Gales 52; H. Laniiners 22. Blockveiling Erwten 6,67. Aardbeien Jucunda 21,722. D. E. 19.10. Mad. 19.20. Münchener Passiespelen in het R. K. Sportpark. Niet, dan met groote belangstelling, zal het publiek van Kaatsheuvelen omgeving vernomen hebben, dat het bestuur van het R. K. Sport en Wandelpark, alhier er in geslaagd is, de beroemde Müncher Passie- spelers, die onlangs hun tournée door ons land met enorm succes in den Bosch met een achtdaagsche opvoering in Casino aanvingen, en voerige week met groote belang stelling meerdere opvoeringen gaven in den tuin van Huize Nazareth te Tilburg, de komende dagen een viertal uitvoeringen zullen geven alhier. De z.g. wielerbaan is daartoe in bewerking. Het gezelschap bestaat uit een 20-tal beroepsspelers, doch daarnaast is de medewerking van plm. 200 k 300 figuranten noodig, die gerecruteerd worden uit de diverse jeugdvereenigingen en dille- tanten van verschillende vereenigin- gen alhier. Daarbij zal het knapen koor onder leiding van den heer Tuerlings voor passende gezangen zorg dragen. Reeds hedenavond vangen de repetities aan, terwijl het in de bedoeling ligt, om Vrijdag avond voor de leden van het Sport park een eerste uitvoering te geven. Ook van buiten Kaatsheuvel zal dit gebeuren veel belangstelling trekken, terwijl de opvoering in zoo'n prachtige omgeving aan het welslagen niet weinig zal bijdragen. Pluvius moet dan echter voor een paar dagen zijn heerschappij laten varen. Geslaagd. Te 's Bosch slaagde voor het di ploma Machine-schrijven de jonge dame Corrie v. d. Lee alhier, die hare opleiding genoot bij de Eerw. Zusters te Waalwijk. Straten verbetering. Nog juist vóór de kermis werd de Verlengde Hoofdstraat opnieuw voor het doorgaand verkeer opengesteld. De verbreeding en verklinkering van deze straat mag wel als de meest noodzakelijke, doch tevens, nu het werk zoover gereed is, als de meest praclische verbetering van ons stratenplein beschouwd worden. De Verlengde Hoofdstraat was tt smal in wegdek, terwijl de bestrating zeer veel te wenschen overliet. Alle staande optakels zijn thans onder gronds aangebracht, de trottoirs zijn versmald en daardoor is het wegdek aanzienlijk verbreed en voorzien van dubbele klinkers. Het drukke doorgaande verkeer, dat deze straat heeft komt deze verbetering zeer ten goede. Kermis-uitvoeringen. Op den 2en Kermisdag gaf »Bel Canto» in de zaal bij den heer Jan van Dun zijn Vrijdag kermismatinée. 't Was er niet zoo druk, als we dat gewoon zijn in de Bel Canto zaal. De velen, die de Kermisdagen ge bruiken om een uitstapje temaken zijn hiervan wel de grootste oorzaak. Desondanks werkte de Zangvereeni- ging, met Dames- Gemengd- en Mannenkoor in samenwerking met de bekende Jef de Winter met zijn Cocktail Orchestra een schitterend programma af. Werken van Handel, Mozart, Bortnianski, Mendelsohn, Veit, Wierls en Strauss werden uitgevoerd en kregen voor hunne goede ver tolking een dankbaar applaus In de zaal van »Euphonia» trad het bekende tooneelgezelschap Piet Vink voor een uitverkocht huis op. De aanwezigen hebben gelegenheid gehad om eens recht gezellig te achen met de vroolijke familie geschiedenis «Een schoonmoener uit Duizenden», waarin het gezelschap zijn bekende goede spel opnieuw demonstreerde, Kermis 1938. Geen enkel proces De vier kermisdagen zijn weer 'epasseerd. Hadden we oorspron kelijk gedacht, dat het een heel stille kermis zou zijn, de feiten zijn anders geweest. Vooral Zondag na middag was het vreemdelingen be zoek zeer groot. Als gevolg daarvan was het vooral in de dansgelegen- leden overdruk. Ook op het ker misterrein was de toeloop zoo groot, dat de passage zeer moeilijk was. 3ij al die overstelpende drukte is iet er buitengewoon rustig gebleven. Vlet genoegen mocht ons de inspec teur van Politie mede deelen, dat gedurende de vier gepasseerde dagen *een enkel proces wegens dronken schap, vechtpartijen of anderszins was opgemaakt. Wij mogen dit als een verheugend feit constateeren, daar het tot eer strekt van de plaats en de velen, die er een bezoek irachten, doch tevens een bewijs is van het zeer tactische optreden van iet politiecorps, zoowel gemeente- ijk als van het rijk. Wel werden zeven aangiften ge daan van vermiste rijwielen. Reeds waren vijf vehikels opgespoord, die vermoedelijk hiér of daar waren ilijven staan, of, abusievelijk waren meegenomen, terwijl heden avond nog een bericht was ingekomen, dat weer een fiets op den Horst was blijven staan. Dus... zwijntjesjagers schijnen er ook al weinig op pad te zijn geweest. Zondag-matinee Bel Canto. Zondagmorgen gaf Bel Canto zijn Kermis-matinee in de zaal bij den heer Jan v. Dun. Er werd voor een uitverkocht tehuis keurig gezongen, waarbij het koor bij elk werk warm applaus mocht oogsten. Het Cocktail Orchestra onder kundige leiding van den heer Jef de Winter, gaf zeer verzorgde concertmuziek, waar onder meerdere arragementen door den kapelmeester zelf gemaakt. Geslaagd. Voor het Mulo-diploma slaagde te Eindhoven aan de R.K. Mulo. school der Eerw. Zusters op het pensionaat Hemelrijken, de jonge dame Fr. Vloemans, alhier. Aanrijding. Een der ijscowagentjes van de firma Z. uit Sprang.Capelle werd Zondag, terwijl zekere v. B. daarmee in de tramlaan ventende was door een passeerende auto aangereden en deerlijk beschadigd. De ijsco-man kwam er zonder letsel af. ST. JOACHIMSMOER Prijsschieten. Donderdag hield het Kruisbooggezel schap Onderlinge Vriendschap alhier een prijsschieten voor haar leden ter gele genheid van de kermis. De uitslag was. 1 ste prijs MSchellekens met 42 punten 2 de prijs H. Rolberg met 41 punten 3 de prijs P. Hazenberg met 41 punten 4 de prijs H. Dingemans met 41 punten 5 de prijs E. Verhelst met 41 punten 6 de prijs G. v. Gorcum met 39 punten 7 de prijs A. Kouwenberg met 39 puuten 8 ste prijs P. v. d. Hoven met 37 punten 9 de prijs A. v.d.Hoven met 37 punten 10 de prijs W KÜjn met 36 punten 11 de prijs M. Maas met 33 punten. Na uitreiking der prijzen vereenigden allen zich aan een welverdiende koffie tafel en zetten zoo de kermis op bizonder goede en recht gezellige wijze in. Vrijdag maakten een 20 tal landbou wers alhier als naar gewoon te bij gelegenheid van de kermis een uitstapje ditmaal naar Valkenburg in het Zuiden van Limburg. Van de vele bezienswaar digheden werden bezocht de Gemeente grot en de miniatuur—kolenmijn onder geleide van een goeden gids. Voldaan over deze nuttige, leerzame en aange name tocht keerde men te ruim 11 uur huiswaarts. LOON OP ZAND. Geldinzameling. De „Credo-Pugno"-club alhier hield in combinatie met enkele leden van den jonge Boerenstand een geldinza meling ten bate van „Jeugd-Werkloo- zenzorg". De opbrengst was 64.80. Jubilea. Vorige week vierde een zestal arbei ders van de N.V. Schoenfabriek „Neerlandia" hun 12^-jarig jubileum. De jubileerenden waren: A. War- tenberg, C. Beerens, G. Schoenmakers, W. van Iersel, J. de Kort Jr., en Mej. J. IJpelaar. De directie noodigde allen op bet kantoor waar ze hartelijk werden toe gesproken, waarna hun een couvert werd aangeboden, welk in dank werd aanvaard. Kermis-matinées. Donderdag werden bij de harmoniën Sophia's Vereeniging en Concordia de traditioneele kermismatinée's gege ven. Bij eerstgenoemde vereeniging trad op Willy van Noord's Cabaret trio uit Den Bosch, dat uitstekend vol deed. In de zaal Concordia trad het alom bekende Cabaret-ensemble „Klaveren Vijf" uit Roosendaal op, onder leiding van Alex Walravens. We hebben een paar uur genoten van hun echten Brabantschen humor. Vrijdag was de liedertafel Echo der Duinen aan de beurt. Hier verleende „Vijf komma nul" uit Kaatsheuvel zijn medewerking. Ook hier was de zaal tjokvol en werd er soms onbedaarlijk gelachen. Bij elk der matinée's werd er een collecte gehouden voor de plaatselijke T.B.C.-Vereeniging. In het geheel brachten de collecten 17.75 op, waarvan bij Sophia's Vereeniging 5.92, bij Concordia 6.86 en bij Echo der Duinen 4.97. Diefstal. Donderdags met Kermis werd aan café Stokkermans alhier een fiets ontvreemd ten nadeele van een grond werker. De dader (een zwerver) die onder invloed van sterken drank ver keerde, werd ln de drukte op heeter- daad betrapt. Spoedig werd de ma rechaussee van het gebeurde in ken nis gesteld, die den dader per auto achtervolgde en weldra inrekende. Naadt hij den nacht heeft doorge bracht in het cachot te Loonopzand, werd hij Vrijdagmorgen op transport gesteld. Op initiatief van Burgemeester Snijders had in hotel Leemans alhier een bijeenkomst plaats van aardappel telers uit onze plaats, in verband met de bespuiting der aardappelen tegen den coloradokever. Door Burgemeester Snijders werd over deze materie, de bestrijding in het algemeen en in het bijzonder, en de ver plichtingen der landbouwers dienaan gaande, een zeer duidelijke lezing ge houden. De plaatselijke afdeeling van den N. C. B. werd met de controle en het toe zicht op de naleving der voorschriften, belast, en moeten uiteindelijk 'n rapport bij burgemeester Snijders uitbrengen, welke landbouwers in deze nalatig of onwillig zijn geweest, zooals dit reeds was voorgekomen. Zondagmiddag had in hotel Hees sels alhier de algemeene jaarvergade ring plaats der Dussensche Burger wacht. Er werden wederom acht nieu we leden door den voorzitter, den heer Snijders, beëedigd. Tot bestuurslid werd in de plaats van den heer C. Prinsen, gekozen, den heer G. van der Pluijm. De heer L. de Bodt werd als bestuurslid herkozen. Uit het jaarver slag van den secretaris-penningmees ter bleek dat er een batig saldo van 46.36 aanwezig was. De begrooting voor 1938 werd vastgesteld op 158.36. Hierna had de prijsuitreiking plaats. Voor afd. Dussen waren de beste schutters: 1 P. van Schendel, 2 A. Lens- velt, 3 J. Ansems, 4 A. van Dijk, 5 Joh. Domeni, 6 G. Ramakers. Voor afd. Hank: 1 G. v. d. Pluijm, 2 Seb. van Velthoven, 3 L. de Bodt, 4 Alb. v. d. Pluijm, 5 Ant. v. d. Pluijm, 6 J. Win- termans. Aan 14 leden werden nog prij zen uitgereikt voor trouwe opkomst. In hotel „Huis ten Deijl" te Raamsdonksveer werd als onderafdee- ling van het Gewest „West-Noord- Brabant' van R.K. Bakkerspatroons de ring Raamsdonksveer-Geertruidenberg opgericht. Tot secretaris-penningmees ter van dezen ring werd gekozen den heer J. Simonis te Raamsdonksveer. Zondagmiddag hield de R.K. Too- neelvereeniging „Oefening en Ver maak" in het Patronaat haar halfjaar- lijksche ledenvergadering. Vijf nieuwe leden werden aangenomen. Voor de in October a.s. te houden „bonten avond" werd een commissie benoemd bestaande uit de heeren B. v. d. Broek, A. v. Dijk en H. v. Biesen. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren J. en Henri van Biesen. RAAMSDONKSVEER. Onze oud dorpsgenoote de Eerw. Zuster Antonilla, in de wereld Mej. Adriana van Onzenoort, herdenkt 7 Juli a.s. den dag, dat zij 25 jaar geleden haar intrede deed in de Congregatie der Zusters van de Orde van Schijndel Zr. Antonilla is hoofd der school in het Gesticht van de Zoete Moeder te 's Hertogenbosch. -- De dezer dagen gehouden col lecte ten bate van S.A.N.T.O S. heeft alhier opgebracht f 50,60. Aan het Postkantoor Raams» donksyeer en het daaronderbehoo- rende ambtsgebied is gedurende de maand Juni jl. op de Rijkspost spaarbank ingelegd f 49148,24 en terugbetaald f 47631,08. Bij de gemeente politie zijn inlichtingen te bekomen omtrent een zwarte Gordon Setter, die dezer dagen alhier is komen aanloopen. Zondag jl. had na het Lof de jaarlijksche hernieuwing der Intro- nisatie der parochie plaats, en wel buiten de kerk bij het H. Hartbeeld. De gansche parochie was aanwezig om deze plechtigheid bij te wonen, die onder mooie weersomstandig heden plaats vond. Nadat dooreen Zeereerw. Pater een korte toespraak was gehouden, verrichte de Zeer eerw. Heer Pastoor de hernieuwing der toewijding van de parochie. Hierna werd de zegen met het Allerheiligste gegeven, waarna deze plechtigheid werd besloten met het lied Aan U o Koning der eeuwen. VOETBAL. INTERLAND-PROGRAMMA. Het programma der interlandwedstrij den voor het seizoen 19381939 is als volgt Denemarken—Nederland, Nederland A Duitschland, België—Nederland, Ne- derlandBelgia, ZwitserlandNeder land. Alleen de datum voor den wedstrijd DenemarkenNederland staat definitief vast, n.l. 23 October 1938. WAALWIJK. R.K.V.V. H.E.C. Vrijdagavond a.s. om 7.30 uur zal op 't HEC-terrein de jaarlijksche ont moeting plaats hebben tusschen eefa elftal bestaande uit de HEC-veteranen en een elftal gevormd uit de welbe kende Waalwijksche Tooneelvereeni- ging O.O.G.. y twfjfelen er niet aan of deze zeer interessante ontmoeting zal ook nu door een groot aantal toeschouwers worden bijgewoond, daar vooral van de zijde van O.O.G. voor dezen kamp zeer groote be langstelling bestaat. Om dezen wedstrijd een spannend ver loop te doen hebben is voor den winnaar door het HEC-Bestuur en prachtige beker disponibel gesteld. De wedstrijd is voor een ieder gratis toegankelijk. Met de O.O.G.'ers als favoriet zien wij dus vol belangstelling dezen wedstrijd tegemoet. Het Ü.Ü.G.-elftal is als volgt samenge steld Doel: J. van Delft. Achter: B. van Boxtel; G. Beerens. Midden: J. v. Dongen; K. v. d. Schans; II. Versteeg. Vóór: G. v. d. Straten; Ph. Kleijn; Jo van Ileeswijk; Dekkers; B. Hensen. Grensrechter: W. v. Hooff. SPRANG. De wedstrijden NEO, SprangAchilles Veen en Sparta, Vrijh. Capelle—SDO, Sprang, voor de Zaterdagavond-compe- titie van den Brab. Voetbalbond konden wegens het slechte weer jl. Zaterdag geen doorgang vinden. S. D. O. Vrijdagavond j.l. speelden de SDO-ju- nioren een uitwedstrijd voor de Waal wijksche Jeugdcompetitie te Waalwijk tegen de WSC-junioren B. Het was een aardige wedstrijd waarin de SDO-juni- oren zich de meerdere toonden en een 3—0 zege wisten te behalen. Morgenavond (Donderdag) speelt SDO 2 een uitwedstrijd voor de zomer- avondcompetitie van den B.V.B. te Ca pelle legen het tweede elftal van de club van dien naam. Deze wedstrijd kan door SDO 2 gewonnen worden, als zij van het begin van den wedstrijd goed aanpakken en tot het einde volhouden. SDO 3 speelt eveneens een uitwedstrijd voor de zomeravond-competitie van den BVB tegen Zandschel 2. Ook deze wed strijd kan door de SDO'ers gewonnen worden, ahoewel wij Zandschel 2 iets meer kans op de overwinning geven van wege het terreinvoordeel. DUSSEN. R.K.V.V. Dussensche Boys. De Boys speelden Zondag tegen een zeer sterke combinatie van Veersche Boys en moesten in deze hun meerdere erkennen met 62. DUIVENSPORT. „DE JEUGDIGE VLIEGERS". Op Zondag 3 Juli hield de Postduiven vereniging „De Jeugdige Vliegers" te Waalwijk in combinatie met „De Post duif" te Drunen een wedvlucht vanuit Corbeil (Frankrijk). Afstand 388 K.M. Duiven los om 5 uur. Wind Z.W. Eerste duif om 10.29.48. Snelheid 1186.93 M. per minuut. Laatste duif om 10.44.26. Snelheid 1129.03 M. per min. De prijzen werden behaald als volgt H. van Ravesteijn, Drunen 1; Th. v. d. Geld 2, 3; A. van Eeten 4; W. van Bok hoven 5, 8; H. Knippels 6, 10; Jos. de Peffer 7; André Verhoeven 9; H. Pullens 11; H. v. d. Wiel 12. Wedvlucht Simoges 708 K.M. op Za terdag 2 Juli. Los om 5.35 voorm. Van de 13 duiven waren er Zaterdag 6 thuis. Ant. van Hitst 1; H. Knippels 2; A. v. d. Hoven, Drunen 3; H. van Ravesteijn Drunen 4. Eerste overduif om 6.08. Laatste 7.24 Zaterdagavond. DE EENDRACHT. Zaterdag hield de postduivenvereeni- ging De Eendracht een wedvlucht van uit Limoges. Eerste duif 6.29. Laatste duif 7.50. Los 5.30. Wind Z.W. De uitslag is als volgt: Jos. van Bladel 1; C. Verhulst 2; Th. Duivekamp 3; K. Brouniels 4, 5; Th. de Ronde 6, 7. M. Leijten eerste overduif. Bovengenoemde vereeniging hield te- t vens Zondag een wedvlucht vanuit Cor beil. Eerste duif 10.23.48. Laatste duif 10.47.22. Los 5 uur. Wind Z.W. De uit slag is als volgt: G. Schoemans 1, 2 5; P. Schoemans 3; M. Leijtens 4; A. Stokwielder 6; J. Ver hagen 7; C. Verhuist 8; C. Witlox 9 en eerste overduif; Strijk 10. DRUNEN. De Opkomst. Zondag j.l. hield de P.D.V. „De Op komst" een wedvlucht vanuit Assen, af stand 200 K.M.. De duiven werden met Westen wind om 10 uur in vrijheid ge steld. De eerste duif bereikte haar hok om 1.18.40 uur; laatste om 1.32.20 uur. De uitslag was als volgt: 1 W. Pijnenburg; 2 C. Pulles; 3 5 6 A. Smits; 4 8 10 Adr. Brok; 7 M. v. Huiten; 9 J. v. d. Hvven. Eerste overduif W. Pij nenburg. Zondag a.s. zal een wedvlucht worden gehouden vanuit Rodeschool. Afstand 275 kilometer. Inkorven Donderdagavond van 79 uur. De eerste proefvlucht voor jonge duiven ook a.s. Zondag. Inkorven Zaterdag van 34 uur. Kampioenschap per duif is behaald door den heer W. Pijnenborg met 106 p.

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 6