1. Plaatselijke Berichten. PIETERS EN DE KERMIS!! M Zaterdag 9 Juli 1938 No. 55 De Echo van het Zuiden Vierde Blad ATTENTIE! Onze kantoren zijn gesloten vanaf Zaterdagmiddag 5 uur lot en met Dinsdagavond. (Spoedgevallen natuurlijk uitgesloten). De verdere dagen der kermis weer geopend van 8 tot 6 uur. Waal wij ksche Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN - WAALWIJK Ons blad verschijnt ouder gewoonte in de kermisweek slechts EENMAAL en wel ZATERDAG 16 JULI A.S. Heeren Correspondenten gelie ven hiermede rekening te hou den. Berichten en advertenties worden ingewacht tot uiterlijk Vrijdagochtend 9 uur. WA AL WIJ KSCHE KERMIS 19,38. Zoo zitten we dan aan de vooravond van den lOden .Juli en daarmede te vens aan den vooravond van Waal- wijksche Kermis. Sinds de vorige ker mis is wederom een jaar met zijne ge beurtenissen over ons heen gevloden, een jaar van lief en leed, van oorlogs genie!) ten en vredespogingen, een jaar ook waarin eenieders aandacht ten volle werd opgeëischt door de gebeur tenissen, niet het minst door de zor gen van den dag. Thans is het evenwel weer „Waal- wijksche* Kermis" en deze twee woor den zijn voldoende aanleiding om al le zorgen, in wat voor vorm ook, van zich af te zetten, om deze plaats te laten maken voor 8 dagen van jolijt en vroolijkheid. De gelegenheden hier voor zijn legio. Op het moment dat we dit schrijven, daveren tenminste de groote tractors met aanhangwagens voorhij om hun ballast af te zetten oj) de Markt, het Raadhuisplein of in de Stationsstraat. Hier zullen de voornaamste gelegenheden verschij nen tot vermaak van de kermislusti- gen. Een ander stadsbeeld wordt hier geschapen. Een stadsbeeld van kleu rige zeilen, glanzende lampjes en fi guren die blinken door hel uitbundige gepoets der schreeuwende mannen en vrouwen, terwijl zij worden aange gaapt door de vele nieuwsgierigen (lie in kermismenschen blijkbaar heel aparte wezens zien. Niet echter het kermisterrein alleen zal gelegenheid tot ontspanning bieden, want ook op andere plaatsen is druk voor vermake lijkheden gezorgd. De caféhouders hebben gezorgd voor gezelschappen en dansmuziek, de bioscoop komt met een extra programma, revue en too- neel ontbreken niet. Alles is dus volop in de weer om gelegenheid te geven goed kermis te houden en vreemde lingen naar Waalwijk te trekken. De groote vraag is evenwel maar: zullen de tijdsomstandigheden een goede ker mis viering gedoogen? Deze vraag is moeilijk te beantwoorden, daar zij ve lerlei categorie menschen betreft. Wel weten wij dat de toestanden in onze plaatselijke industrie geen hoera-ge- roep toelaten, maar wij meenen toch ook wel in vergelijking met andere ge meenten dat een gematigd optimisme geoorloofd is. Wij willen dan dit kort overzicht besluiten met de verwachting uil te spreken dat deze kermis weer zal zijn een typische echt-Waalwijksche ge zellige kermis, die vanzelf door geen enkele wanklank zal mogen worden verstoord en die inwoner en vreemde ling groote voldoening zal schenken. In dien geest wenschen wij allen, op de eerste plaats op-,- lezers, een plei- zierige kermis toe! Hieronder laten wij dan een over zicht volgen van hetgeen door de voor naamste gelegenheden het publiek ge boden wordt. Volgens aloude traditie zal de kermis weder geopend worden met 'n volksmatineé te geven door de lieder tafel „Oefening en Vermaak". De Liedertafel „Tot Bloei der Toon kunst", te v.m. Baardwijk zal den laatsten kermis-Zondag een matinee geven. De meeste café's hebben zooals gezegd, weer voor de noodige attrac tie zorg gedragen. Wij noemen Hotel Verwiel waar zullen optreden G. van der Maesen met een select gezelschap, terwijl ook de bekende gezellige dansgelegenheid zeker vele liefhebbers zal trekken. Hotel „De Twee Kolommen", brengt evenals vorig jaar weer een program ma dat voor de meest verwenden nog attractie-vol is. Hier treden n.l. op de bekende radio-artisten Willy Derby, Kees Pruis, Albert de Booy en Rodi Roeters en voort de The 'Camwell's Boys met medewerking van de ac cordeon virtuozen The Cavelli's Tevens zal hier iederen dag gelegen heid zijn tot dansen. In v.m. Baardwijk zorgt de „Molen vliet" voor een aangenaam vermaak door het optreden van Albert Gerrit sen c.s. en den gevierden humorist Henk van Engelen. Belanden wij weer in de Stationsstraat dan gaat op de eerste plaats onze aandacht naar het programma van café „City", dat zijn bezoekers zal vergasten op een dames orkest en de laatste vier dagen op een zigeuner-ensemble. Wij meenen te weten dat The Singing Girls" er de stemming wel in de zaal weten te hou den. Over den Paralehveg hebben wij- dan een mooie wandeling naar het calé van den heer J. Vrijhoeven, waar we onder hel genot van een prima consumptie een rustig zitje zullen vinden. De afstand zal dan ook zeker geen beletsel meer kunnen vormen om café Steenbergen-Kroot aan den Galgenwiel even aan te doen, waar het al evenzeer goed toeven zijn zal. Door de .3e Zeine, Kloosterweg en St. An- toniusstraat vinden we dan bij den heer Jac. Passier de echte kermis- stemming wel in zullen weten te hou- laire band van Willy Daane en de laatste dagen het attractie-orkest van Anita Lopez. Zeker is hier dus zorg gedragen voor 100 pet. amusement. Loopen wij dan ook nog even aan bij het gerenommeerde Stationskoffiehuis bij Sjef Moonen, waar men naast een rustig zitje ook een uitstekend stukje muziek zal vinden. Door de Mr. van Coothstraat en Grootestraat komen Sipkema, die Vrijdagavond een knal- programma geeft en „knal" beteekent hier Champagne. Wat wil je nog meer? Woensdag- en Zaterdagmiddag is er een groot kinderfeest nog boven dien. Van kinderen gesproken, ook de electrische draaimolen van Giezcn heeft zijn oude plaatsje weer opge zocht en de speciaal lage tarieven zul len voor de „mallemeule" een speci Ie aantrekkingskracht zijn. ^Theater Boltini is ook weer ver schenen. Een aanbeveling is hiervoor feitelijk overbodig want de naam Bol tini sluit alles in wat kracht, kunV. amusement enz. betreft. Noemen we het prachtig danspaleis van Werrens en de palingkramen van .1. v. d. Haar, dan hebben we hier het voornaamste gehad. In de Julianastraat heeft do Schouwburgloge van Dassi weer een plaatsje gevonden. Hier zal de geheele week een revue van artisten aan de oogen der kermisvierders voorbijtrek ken. De eerste drie dagen zal Alvata de bezoekers naar het rijk der dui velskunsten voeren; de volgende drie dagen zal Meijer Hamel's Revue: „Hup.... Holland" evenwel de lach- spieren uit hun evenwicht brengen. Herman Bouber's Gezelschap zal Za terdag en Zondag dan nog een opvoe ring geven van het bekende tooneel- stuk De Jantjes. Iedereen weet wel dat de kermis ook de aanvulling van toilet beteekent, terwijl de kermistijd bij uitstek ook wel een tijd is voor bijzondere snuis terijen, speelgoederen of lekkernijen. Deze artikelen zijn bij onze winkeliers in rijke keuze verkrijgbaar, waarvoor wij verwijzen naar onze advertentie- Pieters had zoo'n goed humeur Kermis stond toch voor de deur! Echter liep hij te verzinnen, Wat hij 't beste kon beginnen! 't Eerste dacht hij nu aan bier, Want bij kermis hoort vertier; Maar al is bier niet zoo duur 't Zit in je buik een enkel uur! „Vrouw!" zei hij toen: „Denk eens mee! Ben jij met bier alléén tevree, Of moet er ook iets anders zijn, Iets blijvends soms, voor groot of klein? Zijn vrouw, die groote éconoom, Sloeg op de tafel zonder schroom, En zei: „Weet jij niet, wat je moet beginnen; Ik weet het wel: We gaan de „Bico" binnen!" En na de kermis, na dat bier, Had Pieters zélf ook nog plezier! Zijn bier was weg maar om die Bico-dingen, Liep nu zijn vrouw in huis nog steeds te zingen! PARFUMERIE EN TOILETBENOODIGDHEDEN GLASWERK, PORCELEIN, AARDEWERK. GALANTERIEëN, PIJPEN, SPORTARTIKELEN. EMAILLE, ALUMINIUM, HOUTWAREN, enz. enz. Van 1 cent tot 100 gulden. IEDEREEN IS BICO-KLANT EN ZEKER IN DE KERMISWEEK!!! WAALWIJK, Hoek Raadhuisplein. wij dan bij café „De Korenbeurs" bij Sjef Sars, waar we de moede ledema ten weer tot rust kunnen laten komen onder het genot van een prima con sumptie en populaire muziek. Zooals men ziet kan men zoodoende een mooie wandeling maken, waarbij men volop gelegenheid zal hebben zijn amusement te zoeken, of zoeken hoeft men hel niet, want men gaat de advertenties maar na en men heeft het al. Liefhebbers voor een dansje hoeven evenmin iets tekort te komen want ook zij hebben overal voldoende ge legenheid. Hotel Verwiel, Hotel „De Twee Kolommen", Frans v. Helvoirt, Willem van Helvoirt-v.d. Lee, A. v. Berkel, Thalia, de Lindeboom, Sjef Moonen, Kees Smolders, Holster Passier enz. Keuze in overvloed dus en bovenstaande gelegenheden kunnen wij bij onze lezers dan ook warm aan bevelen om de mogelijke stramme spieren los te draaien. De Bioscoop komt weer met een se lect gekozen programma waarin hu mor zegeviert maar een sensationeel tintje ontbreekt evenmin. In de R.K. Werkliedenvereniging zal optreden het „R.K. Cabaret En semble" met een keur van artisten onder leiding van H. Phlippeau en voorts de beiden Zondagen optreden van het duo Hentom. Ook Piet Vink met zijn gezelschap komt in deze zaal met een uitgebreid programma, waarvoor U het beste on ze advertentie-kolommen kunt op slaan. Gaan wij dan van de directe kermis vreugde genieten dan nemen wij U eerst mee naar de Stoomcarrousel van rubrieken. Men moet deze maar eens goed na pluizen, dan zal ieder vinden wat van zijn (haar) gading is, want dat zijn natuurlijk de beste adressen op* elk gebied, dat zijn de menschen die hun service onder de aandacht van 't pu bliek weten te brengen en wenschen wij hen het beste succes Alles bijeen genomen dus een over vloed van vermaak gedurende de volle acht dagen. Moge iedereen ervan naar hartelust'kunnen genieten! Dat is on ze eenigste wensch. Meyer Hamel's Revue in de Schouwburgloge Dassi met «HupHolland» I Op 13- 14 en 15 Juli ten 8,15 uur zal de Meyer Hamel s Revue te Waal wijk aan de Julianastraat. gedurende drie dagen der Kermis optreden met zijn groote lach-Revue Hup Holland Voor ons Waalwijkers en omstreken is onnoodig te vermelden wie en wat Meyer Hamel revues zijn, wij hebben ons met zijn revues altijd kunnen amuseeren en hebben mooie herinnerin gen daarvan overgehouden. Deze keer komt Hamel's revue weder met een supper lach voorstelling, mooie aankle ding, prachtige costumes, feeërieke ver lichtingen, maar ook speciale revue artisten, vooral de komieken zullen dit keer uitblinken, daar de een na de ander U doen schaterlachen zelfs doen gieren van de pret. Deze revue Hup... Holland is gebouwd vooral op de lachspieren en dat kan niet anders omrede er werkelijk een paar raskomieken bijzijn die het publiek den geheelen avond bezig De nieuw gerestaureerde zaal in hotel „de Twee Kolommen". houden, o a. Isidoor Zwaaf Frits Schakels en Neily de Vries hebben heel wat in hun marsch en doen U levers schudden van de lach Ook het overige gezelschap is voor hun taak berekend, daarbij is een zanger aan het gezelschap verbonden Albert Heineman de bekende opera en radiozanger eh Tilly van Vliet ook bekend door de Radio en voordrachtkunstenares tevens een bekende zangeres. Hst Dallet wordt gevormd door Meyer Hamel's Young Lady's, prachtige dansen, costu- decors enz. Trouwens wijjjzijn dit van de Meyer Hamels revue wel gewend. Het orkest staat onder leiding van Dr. Fred Mann, dus alles in de perfectie en verzorgd Er komen zeer goede finales o.a. «Het schilderij door alle eeuwen» «De verschillende Gerechten» «Die goede oude tijd» en «HupHolland». Van de groote lachscenes zijn o.a. «Wie is de baas in Huis?» «Bij de Dokter» «Een vierling» enz..enz. De Directie verzoekt ons mede te deelen dat dit een echt Nederlandsche revue is, met Nederlandsche artisten, en geen Buitenlandsche revue zooals verleden jaar 1937, tijdens de kkermis. Den heer Dassi heeft met de tijds omstandigheden zeer zeker rekening gehouden zoo dat het geen bezwaar kan zijn om deze echt Nederlandsche voor stellingen van de revue te kunnen bijwonen en voor ieders beurs beschik baar is. Voor de prijzen de plaatse leze men de groote advertentie in dit blad zoo ook de aanplakbiljetten. L*Deze revue heeft in den Haag (Scala) Amsterdam (theather Carré) en Rotterdam (Arena) avond aan avond volle zalen gehaald, zoo ook eminente persverslagen van alle groote Dagbladen in Nederland van elke richting. Een gang naar de schouwburgloge Dasi tijdens de opvoe ringen der revue Hup Holland! van Meyer Hamel zal een zeer aangename avond worden men zal zich dol amusee ren. Op 16 en 17 Juli 8.15 uur komen «De Jantjes» door het gezelschap Herman Bouber in de volle bezetting met decors orkest enz. »De Jantjes« in de Schouwburgloge Dassi. Aangemoedigd door het enorme financieele succes van dit tooneel- stuk, dat het de afgeloopen winter weer mocht ontvangen, te Am sterdam (Plantage-Schouwburg) Den Haag (Scala) Rotterdam (Arena) de Groninger Kermis, Deventer, Scha gen Enkhuizen, alle kermissen enz. -- heeft de heer Dassi ook besloten om twee avonden de Waalwijksche kermis met »De Jantjes« te bezoe ken, dat door het gezelschap Her man Bouber zal gespeeld worden, op 16 en 17 Juli a./d. Julianastraat. Na een tijdsverloop van 17 jaar blijkt dit stuk nog niets van zijn aantrekkingskracht verloren te heb ben. Duizenden zagen de film en niet het stuk. Duizenden zullen nu ook het stuk willen zien. Een nieu. we generatie is daar. Het stuk over leefde de film. Het stuk zal gespeeld worden in zijn origineele bezetting, met eigen décors die expres uit A'dam worden medegebracht, orkest enz. enz. In dit stuk spelen de Hoofdrollen Aaf Bouber, Herman Bouber, Harry Boda, Beppy Visscher, Rina Blazer, Heddy Bouber, Tonny Fiolet, Piet Urban en nog vele goede krachten bekend uit dit stuk en film. Zoo men wel weet is de muziek van Louis Davids en Margie Morris, met koor en orkest. Na afloop der voorstelling van de Jantjes roept het publiek »NOU.... geef mij maar het stuk hoor! en hou maar de film«. Dit stuk wordt weer gespeeld dat het een lust voor oog en oor is, het publiek is opgetogen en zingt alle bekende liedjes uit dit stuk mee, zoo schreef een Dagblad in ons land: Het publiek bij de (uit verkochte zaal) van »De Jantjes» leek meer op een feest zoo was weer alles in extase en enthousias me, het leek ons een goede greep van den heer Dassi om »De Jantjes« ook ditmaal met de kermis naar Waalwijk te komen, wij twijfelen niet of ieder wil nog graag één maal de Jantjes zien en hooren en vooral door het gezelschap Herman Bouber die zelf de auteur van dit stuk is. Op het moment speelt het gezelschap Bouber in de Arena te Rotterdam tot 15 Juli en de 16de Juli te Waalwijk. Wij kunnen niet anders zeggen dat de heer Dassi zijn beste krach ten heeft aangewend om met de Kermis te brengen »het beste van het beste«. De eerste 3 avonden Alvata??de andere daarop volgende 3 avonden Meyer Hamel's revue Hup... Hol land en de laatste 2 avonden »De Jantjes« door Boubers gezelschap. Dat zijn moeite en kosten mogen beloond worden, 't is een heele exploitatie en onderneming voor onze Stad. ALVATA. De directie verzocht ons uitdHikke- lijk mede te deelen dat Alvata's Mys- tery-Show slechts ,3 dagen in de Schouwburgloge Dassi speelt, en wel op Zondag 10, Maandag. 11 en Dinsdag 12 Juli 8- uur .en niet langer daar Al vata verbintenis elders heeft. Voor verdere details zie de groote adver tentie in dit blad. TOONEELGROEP PIET VINK. .De vele tooneelminnaars uit onze veste zullen den weg naar de zaal der R.K. W'erkliedenvereeniging wel weten te vinden, want nog nimmer had Piet ink zulk een excellente groep spelers en nog nimmer kon hij een dergelijk rijk-gevai ieëerd programma naar vo ren brengen. De agenda vermeldt drie stukken welke het streven van de directie om liet cultureel peil van haar speelplan telken jare te verhoogen, duidelijk aanwijzen. Kinderen van ons volk, naar de be kende roman van Antoon Gooien is een (liep-aangrijpende episode uit liet ieven der Brabantsche peelboeren, een spel van tastbare realiteit, van een levensechtheid zooals alleen Gooien ons die kan schenken. Met dit stuk mocht Piel Vink verleden jaar overal enorme successen oogsten en ook Waalwijk zal hel weten te waardeeren dat Piet Vink haar een stuk brengt dat als het ware uit haar hart gesne den moet zijn. Liefde op de Boerderij (De vrome leugen) is een vroolijk stuk van den Vlaamschen auteur Jac. Ballings. 'T is een spel waar de Vlaamsehe humor en levensblijheid voortdurend in.opbor relen, sprankelend van vitaliteit en gespeeld met een verve en vaart die- weldadig aandoen. Alleen al de cre atie van Martin Kop als Gieleke de Schapenboer maakt het tol een genot deze voorstelling te mogen bijwonen. Hel programma wordt besloten mei Betje danst de Rumba (Een schoon moeder uit duizend) van Henri van Daele. Het is een echt kermisstuk want drie uur lang zal men kunnen gieren, brullen van plezier om dit kluchtige familiespel. Toch is dit een stuk met (iiepen inhoud en goede strekking, Willen wij tenslotte een totaal-beeld geven van de tooneelgroep Piet Vink '.38, dan kunnen wij 't beste enkele ci taten verschaffen uit: De Volkskrant „De groote aantrekkelijkheid van dit programma en van eiken avond voor zich is de wijze waarop deze stukken door de tooneelgroep Piet Vink voor 't voetlicht worden gebracht. Deze too- neelleider is erin geslaagd om zich heen te groepeeren 'n aantal tooneel- speelsters en spelers, van het goede gehalte, zij zijn voor hun taak volko men berekend, hun spel is doorvoeld en doorleefd, gaaf en zuiver". De Venlosche Courant: „Een diep ontroerende voorstelling van Kinderen t. t. t. t. :t. :t. :t. ct. ct. por ce poi Jam RU iei AT :t. i, ,1 •|]Z«

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 13