Tijdelijke reclame fototoestellen J. de Bont, Markt 18, Waalwijk Reukloos! H UW KRANT „De Echo van hetZuiden" Voor 95 cent 'n prima Camera! Deze vergasser Fa* Anton Holtgrefe DUSSEN. ■H Bij Agfa camera 5 f 3.— of 'n ander merk box een prima tasch gratis. fC voor Uw oud toestel bij aankoop van een nieuwe Voigtlander, Agfa, Kodak, Zeiss vanaf f20.— enz. Heeft U reeds kennis gemaakt met mijn KLEURENFILM van ons Volk. Een voorstelling die heel mooi was, diep ontroerde en veel goed deed". Limburger Koerier: „Betje danst de Rumba. Deze schoonmoeder werd ver tolkt door Nettie Hart, zuiver en kris tal-helder. Alle spelers maakten het stuk tot een waar succes". Wanneer wij daar dan nog aan toe voegen dat de prijzen volkomen zijn afgestemd op den levensstandaard van de Brabantsche bevolking, in casu on ze stad Waalwijk, meenen wij hier mede voldoende melding te hehben ge maakt van de serie voorstellingen, spel en spelers der tooneelgroep Piet Vink. KERMISMATINEE OEFENING EN VERMAAK. Zondag ten 12 uur geeft de Lieder tafel haar traditioneel kermis-mati- neé. Programma: 1. Friihlingszauber gemengd koor M. v. Weinzierl. 2. Geschichten aus dem Wiener Wald, gemengd koor, J. Strauss. 3. a. Matrosenchor uit de Vliegen de Hollander R. Wagner. b. Drei Zigeuner A. Zedtler. 4. Bei uns zu Ha,us J. Strauss. Musis Sacrum is voor deze gelegen heid wederom in concertzaal veran derd zoodat èn het vroolijke program ma èn het gezellige zitje er de noodige kermisstqmming wel zullen inbren gen. Toegang vrij. KERMISPROGRAMMA R.K. WERK LIEDEN VEREENIGING. Het kermisprogramma van de R.K. Werkliedenvereeniging is ditmaal weer tot in de puntjes perfect ver zorgd en van een zoo bonte mengeling dat iedereen er wat wils bij vindt. De beide Zondagen zien wij het op treden van het duo Hentoin op hel programma vermeld. Deze twee heeren hebben zeker geen aanbeveling meer noodig daar ieder hunne buitengewo ne kwaliteiten kent. Deze heeren zul len telkens om 12 uur optreden, ter wijl ook niet-leden gratis hierbij toe gang hebben. R.K. Cabaret-ensemble. Op 10, 11, 12 en 17 Juli zien wij met belangstelling het optreden tegemoet van het R.K. Cabaret-ensemble onder leiding van M. Phlippeau. Wij twijfe len er niet aan of dit gunstig bekend staande gezelschap zal met zijn keur van artisten de bezoekers wel weten te vermaken. Bonte Avond. Op Woensdag 13 Juli zal de groote bonte avond gegeven worden, welke aan de leden der R.K. Werkliedenver eeniging gratis wordt aangeboden dooi de drie Ontspanningsvereenigingen harmonie, liedertafel en tooneelver- eeniging als conferancier. medewerking van professor Andros. Het uitgebreide met zorg samengesteld programma zal niet nalaten talrijke bezoekers te lok ken. Tooneelgroep Piet Vink. 14, 15 en 10 Juli des avonds boven dien nog optreden van de in Waalwijk zoo gunstig bekende tooneelgroep Piet Vink. Respectievelijk zullen wor den opgevoerd: „Kinderen van ons Volk", „Liefde op de Boerderij" en „Betje danst de Rumba". Gezien de erkende kwaliteiten van Piet Vink's gezelschap en de zeer lage toegangsprijzen kunnen wij een be zoek aan deze voorstellingen warm aanbevelen. Wij willen even mededeelen, dat in het programma van het R.K. Cabaret- Ensemble in den Gildenhond een ver andering is gebrcht, doordat de zanger Princello door ziekte verhinderd is, en vervangen wordt door den beken den opera-zanger Albert Heineman, die in binnen- en buitenlandsche ope ra's veel successen boekte. THEATER MUSIS SACRUM. Een kermis-programma dat er zijn mag. Musis Sacrum is er in geslaagd een kermis-programma te brengen dat qua variatie en inhoud een waardig geheel vormt met de overige kermisvermake lijkheden. Heden- en morgenavond draait de schitterende comediefilm met Errol Flijnn en Joan Blondell „Een pracht exemplaar van een man". De bezoeker wordt hier in allerlei verwikkelingen geplaatst, waarvan de een al komischer en amusanter is dan de andere. Gerald (Errol Flijnn) ontmoet on verwacht de zuster, Mona, van een broer die verliefd is op de verloofde van Gerald. Hij vindt Mona wel aar dig en wanneer zij goed vindt dat hij haar met zijn auto meeneemt, besluiten zij tevens maar een dagje uit te gaan Dit wordt evenwel een tocht vol komi sche avonturen. Op de eerste plaats komt Gerald in een boksgezelschap hetgeen hem een paar blauwe oogen kost. Dan krijgen ze ruzie en Mona laat Gerald alleen achter. Deze moet dan een baantje zoeken en wordt me canicien. Dan komt er verder nog de politie aan te pas, zoodat men ziet dat er variatie genoeg in deze film zit. Het slot komt dan evenwel toch met een happy endin een reusachtige buis die aan een kraan in de lucht hangt. Maandag en Dinsdag wordt gepre senteerd de Duitsche film „Drie Dolle Dagen". Deze film geeft op lumineuze wijze weer de genoegens van het Keulsche Carnaval. Het middelpunt hiervan vormt een zekere tante Jutta en haar neef Joep. Deze tante wil Joep met haar stiefdochter Mary laten trouwen, maar Joep wil daar niets van weten. Als de Carnaval dan in het land komt, wordt Joep tot prins benoemd en deze zet heel Keulen op stelten met een aantal vrien den, waarbij het liedje „Tante Jutta uit Calcutta'- tot succeslied gebombardeerd wordt. Tante Jutta is hierover zeer veront waardigd, maar ten slotte komt alles weer op zijn pootjes terecht. Woensdag en Donderdag draait „Wat heb je nou gedaan". Dit is een buitengewoon komische film, waarin U zich tranen lachen zult met den grootsten zot aller tijden Joe E. Brown en Guiger Gogers als tegen speelster. Joe Brown is hierin de cowboy, die op zekeren dag in New-York over waait en daar door iedereen nagegaapt wordt met zijn groote sombrero en kop pel pistolen. Door allerlei manipulaties wordt Joe evenwel getransformeerd tot regisseur en door een noodlottige kleederdracht- verwisseling wordt zijn nummer het succes van New-York. Vooraf hieraan gaat een der beste wild-west films ooit vervaardigd „Ge stolen Goud", met den zingenden Cow boy Dick Foran. Vrijdag, Zaterdag, Zondag en Maandag komen weer de twee van ouds bekende raskomieken Laurel en Hardy het publiek vermaken in den film „Een stad op stelten". In deze film overtreffen Laurel en Hardy zichzelf en wie een middag voor echt amusement gereserveerd heeft, zal dubbel en dwars genieten van deze film. Niet alleen om het kostelijk mal dat vertoond wordt van het begin tot het eind, maar ook om den fijnen humor van deze terecht wereldvermaarde ko mieken. Deze uitbundige klucht en goede dia loog deed in Amsterdam drie bioscopen schudden bij iedere oerkomische scène, waarin de twee komieken zich op hun onnavolgbare manier te buiten gaan. Wij twijfelen er daarom niet aan of ook hier zal deze film volkomen aan zijn doel beantwoorden: humor boven alles, en zeker met de kermis! VERLOOP BEVOLKING. Het aantal inwoners in onze gemeen te bedroeg op 1 Januari 1.1. 5570 mannen en 5508 vrouwen, totaal 11078. Op 1 Juli 1.1. was dit aantal 5620 man nen en 5549 vrouwen, totaal dus 11169 inwoners. R.K. HOOGERE BURGERSCHOOL A TE WAALWIJK. Uitslag le toelatings-exaincn en overgangs-examens. Toegelaten tot de 1ste klas: J. Broos, G. Holtgrefe, C. Kleijn, H. Klerks, A. Teurlings en C. Vissers te Waalwijk, J. Beukers te Raamsdonk, G. v. d. Berg, J. Brekelmans (voorw.), P. Frederiks, W. Gubbens en G. Teu- nissen te Kaatsheuvel, H. Peeters te Overasselt, W. Pijnenborg, H. v. Rooy en M. Smits te Drunen en C. Stal te Geertruidenberg. Bevorderd van klas I naar klas II G. v. Heesbeen, C. Hobbelen, J. Kemperman, A. Kroot, C. v. Loon. W. v. d. Mee, C. Pullens, J. v. Spaandonk, I. Suermondt en Th. v. d. Weiden te Waalwijk, J. v. Delft, J. van Drunen, M. van Drunen, M. Kogels, C. Peters en L. Sikkers te Drunen, F. Emans en J. de Kroon te Geertruidenberg, H. v. d Pol te Wijk, J. de Vaan te Heusden en J. Verwiel le Eethen. Eén leerling heeft wegens ziekte uitgesteld examen. Niet bevorderd: 11. Bevorderd van klas II naar klas III M. v. d. Aa, P. van Eeten, A. van Gent, A. de Kort, J. Mombers, C. van Muilekom, J. van Nuenen, N. de Vries en N. van Well te Waalwijk, J. van Bokhoven en J. van Bommel te Heus den, M. v. <1. Born, R. van Dongen en C. de Wit te Waspik, A. Merk te Geer truidenberg, H. Mimpen te Drunen, M. Oerlemans te Sprang-Capelle, P. van Onzenoort te Raamsdonk en J. v. d. Wee te Kaatsheuvel. Her-examen: 4. Niet bevorderd 9. Bevorderd van klas III naar klas IV: H. van Heesbeen, J. de Kort, I). van Liempt, Th. de Vaan, F. Hoeben, H. Leijtens, H. G. Verwiel en P. van Zeist te Waalwijk, A. Brokx te Was pik, W. Geerts te Made, F. Grootzwa gers, G. v. d. Linden en P. de Nijs te Kaatsheuvel, C. van Opstal te Loon- opzand, P. Stal le Geertruidenberg, Th. Laarakker te Drunen, S. Oerlemans le Sprang-Capelle. Her-examen: 6. Niet bevorderd: 12. Bevorderd van klas IV naar klas V: P. Bertels, W. Marinus, C. Spitters, L. Verwiel en E. Weijers te Waalwijk, J. Colijn en R. v. d. Schans te Eethen, B. van Drunen te Drunen, P. Hooger- waard te Raamsdonk, A. Kools te Waspik, B. Speetjes te Geertruiden berg. Her-examen: 1. Niet bevorderd6. spaart voor U het geheele jaar en wel voor een be~ langrijk bedrag I Laat ons 'til voorrekenen zonder verplichting l v/h Bierlaagh „De Groote Ijzerhandel" Hoek Raadhuisplein. WAALWIJK. HET REGEERINGSJUBILEUM VAN H.M. DE KONINGIN. Een voorloopig programma vastgesteld. Gisteravond vergaderde het cen traal Oranje-comité ten gemeentehuize ter nadere bespreking van het pro gramma der feestelijkheden. Men heeft een voorloopig programma samenge steld dat qua opzet voor een daveren de feestviering in staat. De groote vraag is maar of de fi nanciën de uitvoering ervan zullen toelaten. Wij doen vanaf deze plaats daarom een beroep op de inwoners om zoo veel in hun vermogen ligt deze plan nen te steunen op dat deze doorgang kunnen vinden. Het voorloopig programma luidt als volgt: 1. In den prillen ochtend zulk-n op verschillende plaatsen in de gemeente alle inwoners met donderbussen ge wekt worden. 2. Om half negen zullen dan dc speciale kerkelijke diensten worden gehouden. 3. Van 9.309.45 uur luiden dei- klokken. 4. Om 10 uur aanvang der jeugd- deinonstraties. Toespraak door den burgemeester en overhandiging van dc gemeentevlag aan een deputatie naai het landelijk défilé in Amsterdam. 5. Van 10.30 uur lot 12 uur groote sportfeesten. Deze zullen bestaan uit een veldloop en een wielerwedstrijd. Deze wielerwedstrijd, waarschijnlijk uitsluitend voor amateurs zal gehou den worden rond het blok Juliana- straat, Mr. v. Coothstraat, Burg. v. d. Klokkenlaan, Stationsstraat. Start en finish op de Markt. Ter nadere voor bereiding werd hiervoor een commis sie samengesteld bestaande uit de hee- raen M. v. d. Heijden, J. Mahieu en W. v. Vugt. 0. Groote optocht, door alle drie tie deelen der gemeente, dus evenals vo rig jaar Aanvang 2 uur. De sub-com missie hiervoor bestaat uit de heeren: J. van Mierlo, C. Pullens, F. Couwen- berg en Jansen. 7. Zoo mogelijk om 6 uur een luchtattractie. Verschillende plannen zijn hiervoor in voorbereiding waar mede de sub-commissie bestaande uit de heeren: v. Beurden, de Hoop, Schoep en v. Zeist zich nader zal he iasten. 8. Om 8.30 uur bal-champetre tot 10.30 uur. De sub-commissie bestaat hiervoor uit de heeren M. v. d. Heij den, J. van Heeswijk en Jac. van Loon. 9. Tijdens de pauze van het bal- champetre vuurwerk. Sub-commissie bestaande uit de heeren J. van Hees- wijk, v. d. Hammen, J. Klerkx en Schoep. GOUDEN BRUILOFT-MATINEE. Op een der laatstgehouden vergade ringen besloot het feestcomité dei- Gouden Bruiloft de Ronde-Huyges in de Stationsstraat in de a.s. kermisweek een matinee te organiseeren ten bate van dit feest. Het matinee vindt plaats op Dinsdagvoormiddag a.s., 's mor gens om tien uur in de zaal „Thalia". Er zal een mooi varieerend Cabaret programma worden afgewerkt waarbij dan optreden mej. Ria Mertens als zangeres en het Duo Hentom met me dewerking van enkele muzikanten, al len uit de buurt. Hierna zal een gezel lig bal worden gehouden, waarvoor de zaalhouder dhr. Jac. de Nijs zijn prachtig orgel gratis beschikbaar stelt en tijdens welk bal diverse attracties zullen worden geboden. Wij twijfelen er niet aan of dit ma tinee zal ten zeerste slagen, gezien het doel, de medewerkers en de wijze waarop in de* Stationsstraat gewoon lijk zooiets wordt gevierd.. Stemming zal er heusch niet ontbreken. Dit ma tinee is tegen een zeer lage intree-prijs voor iedereen toegankelijk. BRUTALE INBRAAK. In den nacht van Donderdag op Vrijdag heeft te v.m. Besoijen een brutale inbraak plaats gehad". Toen men Vrijdagmorgen de kan toren wilde openen kwam men tot de onaangename ontdekking dat onge- wenschte gasten een nachtelijk bezoek hadden gebracht aan de Schoenfabriek der fa. Blok van Heijst. Een drietal in het kantoor staande bureaux waren geheel open gebroken terwijl de inhoud, alsook de geheele administratie, dooreen was gegooid en overal op den grond verspreid lag. Begrijpelijk was dan ook een groote ravage aangericht, terwijl van een der bureaux zelfs een blad geheel was af gebroken. Voor zoover valt na te gaan wordt evenwel niets van waarde vermist, zoodat de dieven die het waarschijn lijk op een kermispotje voorzien had den, nog strop haalden. Terstond was de politie gewaar schuwd, die een voorloopig onderzoek instelde. Momenteel ontbreekt even wel nog ieder spoor. UITSTAPJE „VISSCHERSLUST". De kinderen der leden van de hen gelaars - vereeniging „Visscherslust zullen een der kermisdagen een uit stapje maken naar Burger's Dieren park te Tilburg. OPLICHTING. In een der sigarenwinkels in de Stationsstraat vervoegde zich dezer da gen een onbekend persoon, die zeide een kistje sigaren te moeten halen voor een bekend groot-fabrikant in deze gemeente. Aan de vraag om zich te legitimeeren kon de cliënt niet vol doen doch zeide dat men dan zelf het kistje maar even moest afgeven. Toen men zich aan het opgegeven adres vervoegde bleek men daar niets te weten, zoodat waarschijnlijk een oplichter aan het werk is geweest. Men zij dus gewaarschuwd! ABONNEERT U OP DIT BLAD. NIEUWE FEUILLETON. Met dit nummer begint onze nieuwe feuilleton: „Het diamanten medail lon" naar 't Engelsch van Charlotte M. Branie, een aardige roman, boeiend van het begin tot het einde, die we dan ook gaarne onze lezers aanraden le volgen van het begin tot het einde; men zal er alle voldoening van hebben. Red. - NUTSSCHOOL VOOR U.L.O. TE WAALWIJK. Bevorderd van de eerste klasse naai de tweede .- P. Buddingh, G. Gouda, S. de Hoop, J. Muis Jzn., J. Muis Hzn., A. Schoep, J. Schotema, A. Schotema, L. Sand- brink te Waalwijk. A. v. Achterberg, C. Blom, H. Micha el, P. Dalmaijer, J. v. d. Hoeven, J. Mandemakers, H. Mouthaan, A. Tim mermans, T. van V.uuren, A. van dei- Waals, te Sprang-Capelle. N. v. d. Brugge, W. de Fijter, J. Spoor, te Eethen. B. de Graaff te Meeuwen, F. Kooy- man te Kaatsheuvel, C. Dekker te Bab. broek. Voorwaardelijk: H. v. Oversteeg en S. Addink te Sprang-Capelle. Niet bevorderd: drie. Naar de derde klasse: P. de Hoop, A. Oudbier, T. Polet, L. Scholt, A. Vrij te Waalwijk. C. v. Beek, W. van Beek, M. de Bie, W. Broudijk, A. de Bruijn, S. Haver- hals, T. Heij, J. de Jong te Sprang-Ca pelle. A. v. Beek, E. Michaël te Kaats heuvel. J. de Graaff te Meeuwen, G. Kik te Heusden, J. Lankhaar te Drongelen, R. Spoor te Eethen. VoorwaardelijkA. de Rooij le Waalwijk, B. de Waal te F>lhen. Niet bevorderd: één. Naar de vierde klasse A. Fijan, E. v. d. Hoeven, G. Janson, P. Kuijsten, E. Trindler, S. de Wind, te Waalwijk. J. Haverhals, .1. Mes, A. v. Nieuwen- huijzen, W. v. Nieuwenhuijzen, T. Ro- senbrand, J. v. Suijlekom, J. Witte- °böl, te Sprang-Capelle. J. v. d. Pol te Eethen. Voorwaardelijk bevorderd J. Buddingh te Waalwijk en Joh. A. de Jong te Capelle. Niet bevorderdgeen. INVOERRECHTEN OP SCHOENEN IN BELGIë. De belangrijke verhooging van in voerrechten op schoenen in België is als volgt: le. Op de gewone lederen lage schoenen, art. 1155, 2 A (vroeger art. 1158 I) moet van nu af, in plaats van fr. 11.50 per paar fr. 21.betaald worden, verhooging fr. 9.50. 2e. op de hooge lederen schoenen (bottines), door de vorige verhooging op fr. 26.gebracht, wordt voor hoo ge laarzen (botten) fr. 35.invoer rechten geheven, dus nog fr. 9 meer, voor de bottines blijft het recht op lr. 26.gehandhaafd, wat wil zeggen dat de Hollandsche schoenfabrieken ook hier weer vrijwel uitgeschakeld worden en wij laten de schoenen maar binnenkomen uit Zwitserland, België, Engeland enz. tegen een zeer laag per centage! GEVONDEN VOORWERPEN. Op het politiebureau zijn inlichtin gen te bekomen van de navolgende gevonden voorwerpen: Een kosteloos rijwielbelastingmerk, een zwart lederen beursje, een rijwiel belastingmerk, een kinderportemon- nai met inhoud. Mej. J. van Dijk slaagde aan de Modevakschool Eureka, gevestigd te Rotterdam, voor het diploma lingerie. Aan de Keijzersveersche brug is de weg, door werkzaamheden, omge legd. Een motorrijder, welke uit de richting Breda kwam bemerkte dit te laat en reed in volle vaart op een hek in. Hierbij bekwam hij naast enkele schaafwonden, ook nog verwondingen aan zijn hoofd. Ook de motor werd nogal beschadigd. Na op de papierfa briek Maasmond te zijn verbonden, kon de onfortuinlijke motorrijder zijn weg vervolgen. Mej. A. Wijtvliet alhier slaagde te Tilburg voor de akte Lager Onder wijs en Nuttige Handwerken. MOET ZIJN tad Dus: het bezwaar van dat nare luchtje in huis telt ook niet meer. Dat komt van de volkomen vergassing, van de zuiver blauwe vlam! NED.PATENT 13jri

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 14