Als kermisreclame vanaf heden RECHTZAKEN SPORT H. KLEIJN-TUMMERS - Stationsstr, 21. „Pilatus" DRUNEN. HERPT. Laatste Berichten Ernstig vlieg-ongeluk tc Gilze-Rijen* ft VERKOOP VAN DE RESTANTEN 1 publiek nooit moe wordt „De Jantjes" toe te juichen. Dit stuk overleefde de film, er wordt komedie gespeeld zoo innig en raak dat de film slechts daarbij surrogaat is. Dit stuk wordt gespeeld door prima krachten, door het ensemble Bouber, met medewerking van Aaf en Herman Bouber, Harry Boda, Rina Blazer en nog 20 medewerkenden. Voor dit stuk worden de origineele décors uit Amsterdam medegebracht, ook alle Indische décors. Een avond met „de Jantjes" waar borgt U een genotvolle avond, boeiend met een lach en een traan. Zie voor verdere details de adver tentie in dit blad. De heer Dassi heeft weer bewezen dit jaar met de kermis iets gebracht te hebben, dat zijn reputatie op houdt. Dus Waalwijkers, naar „De Jantjes". Volksmatinée »Tot Bloei der Toonkunst« Het jaarlijksche kermismatinée der Liedertafel »Tot Bloei der Toon kunst» is ditmaal vastgesteld op den laatsten Zondag van de kermis. Het programma, dat diverse mooie koren en soli bevat, zal geheel door eigen krachten worden uitgevoerd. Het matinée, dat gratis voor iedereen toegankelijk is, wordt gegeven in de zaal van den heer P. van Cromvoirt. mm 'tmm Arm gebroken. De 8 jarige Johan Pulles uit de Min. LoefTstraat alhier had dezer dagen het ongeluk van een hek te vallen en kwam zoo ongelukkig terecht dat hij een arm brak. Door Dr. Langemeijer werd de arm gezet. DOODELIJK ONGELUK OP ONBEWAAKTE OVERWEG BIJ NIEUWKUIJK. Op den onbewaakten overweg tus- schen Haarsteeg en Nieuwkuijk in hel gehucht Onsenoort, is Woensdagmid dag omstreeks 4 uur de vrachtauto van den heer T. van Son uit Drunen door een trein uit 's-Herlogenbosch gegrepen en 150 meter medegesleurd. De naast den heer van Son gezeten 38-jarige groentenhandelaar M. van Beurden, werd uit den wagen geslin gerd en op slag gedood. De bestuurder van de auto kon zich aan de locomotief vastklemmen. La» ter bleek hij een rib te hebben gebro ken. De man is naar zijn woning ver voerd. Het stoffelijk overschot van Van Beurden is naar het ziekenhuis te Vlij men overgebracht. De man Iaat een vrouw en vier kin deren achter. Te ongeveer vier uur passeerden de expediteurs Van Son uit Drunen en de mandenfabrikant en groentenhan delaar M. van Beurden uit Haarsteeg per vrachtauto de Schaapsteeg. De au to was volgeladen met ledige fruit- vaten en werd bestuurd door den ex pediteur H. van Son, die met den fruit handelaar van Beurden de veiling te Drunen had bezocht en thans op weg was naar de woning van Van Beurden te Haarsteeg. Op het laatste oogenblik schijnt de chauffeur den trein te hebben opge merkt. Daar stoppen toen niet meer mogelijk was, gaf hij vol gas, doch deze manoeuvre mislukte. De zware- drie-tons vrachtauto werd in de flank gegrepen en ongeveer 180 meter mee gesleurd, alvorens de trein tot stil stand kwam. De botsing geschiedde met zulk een geweldige kracht, dat de vrachtauto totaal uiteen werd gerukt. De autobestuurder klemde zich aan een gedeelte van de cabine vast en kwam op de locomotief van den trein terecht, waar hij den lantaarn kon grijpen. Dit was zijn redding, want hij kon zich vasthouden, totdat de trein stop- Zijn medepassagier, de 38-jarige sche Buurtspoorwegen en Autodienst) door een trein gegrepen. De chauffeur bleef ongedeerd, doch de auto werd aan de voorzijde vernield. Ook is on langs een melkwagen door een trein gegrepen, doch ook hier waren geen persoonlijke ongelukken te betreuren. NOORDBRABANTSCHE MAATSCHAPPIJ VAN LANDBOUW. Dinsdag 1.1. werd te Heusden, in tegenwoordigheid van verschillende autoriteiten de jaarvergadering ge houden van de Noordbrabantsche Maatschappij van Landbouw. Des ochtends werden allen op hel gemeentehuis ontvangen en door bur gemeester Steemers toegesproken. De voorzitter, de heer P. M. Sneep, heeft in zijn jaaroverzicht een somber beeld gegeven van den toestand in 't landbouwbedrijf. Hij heeft het mis noegen van den boerenstand te ken nen gegeven over het uitblijven van doeltreffende regeeringsmaatregelen. De oogst over 1937 was veel slechtei dan over het voorgaande jaar en de prijzen voor landbouwproducten zijn over het algemeen nog veel te laag. Fout vindt spreker o.a., dat de be werkingspremie voor vlas is ingetrok ken. Verder dient de regeering maat regelen te nemen tegen den steeds toe- nemenden veroop van boerderijen aan buitenlanders. Dit zou kunnen ge schieden door het registratierecht te verhoogen. Dat de uitvoering van de pachtwet zoo lang op zich Iaat wach ten is volgens spreker een andere doorn in het oog van den boer. Tenslotte besprak de heer Sneep de suggestie van den minister van Econo mische Zaken, die de wenschelijkheid heeft geuit, dat de uitvoering van de verschillende leeltregelingen en andere prijsregelende maatregelen tot steun van den landbouw, zou worden over genomen door de landbouworganisa ties zelve. Spreker was er zich van be wust, dal daaraan voor de organisa ties zeer groote moeilijkheden en ver antwoordelijkheid vastzitten. De or ganisaties zullen de moeilijkheden niet uil den weg gaan en ongetwijfeld be reid gevonden kunnen worden, deze taak op zich te nemen. Dr. H. J. Frietema, directeur van den nationalen coöperatieven raad te Rotterdam, hield op deze vergadering een inleiding over „De gevaren van kartel- en trustvorming voor den landbouw". Er zijn twee wapenen, waarmee de kartels en trusts bestre den kunnen worden: de publieke opi nie en de coöperatie. De commissaris der Koningin voer de bij de rondvraag nog even 't woord. „Ik ben er van overtuigd", aldus spr. „dat het provinciaal bestuur zijn werk niet behoorlijk kan doen, zonder re gelmatig contact met de landbouw organisaties. Hij sloot met den wensch dat de maatschappij zich ook in de toekomst op dit hooge peil z;d kunnen blijven handhaven. te. Van Beurden was er erger aan toe. De ongelukkige werd uit de auto ge slingerd en kreeg een slag van de ma chine tegen het hoofd. Met verbrijzeld hoofd werd hij tusschen de brokstuk ken van auto en lading op korten af stand van den overweg langs de spoor lijn teruggevonden. Dokter Weyers .uit Vlijmen die aan stond op de plaats des onheils arri veerde kon slechts den dood consta- teeren. Het personeel van den trein beijverde zich om Van Son, die op de locomotief lag te hulp te komen. Bij hem werden inwendige kneuzingen geconstateerd en verwondingen aan den rug. De man is per auto naar zijn woning vervoerd. Zijn toestand is niet levensgevaarlijk. Hijks- en gemeentepolitie onder lei ding van burgemeester Van der Ven uit Vlijmen waren spoedig ter plaatse. Het lijk van hel slachtoffer werd dooi de justitie in beslag genomen en naai het St. Franciscus Liefdegesticht te Vlijmen vervoerd. De trein moest eerst achteruit gezet worden alvorens de reis vervolgd on worden. De stukken, die de lijn versperden, namen eenigen Première a.s. Zondag in Oisterwijk's Natuur-theater Wat de schrijver Mgr. Frencken en de regisseur Vincent Berg- hegge er over vertelden. Oisterwijk, het dorado van het Brabantsche land, het ideale vacan tieoord, met zijn prachtige bosschen en vennen, maar ook het langzaam aan gegroeide centrum van het Brabantsche cultuurleven, zal dan te beginnen a.s. Zondag, de poorten van zijn schitterend openluchttheater weer openstellen, ditmaal voor de opvoering van Mgr. Frencken's treurspel »PiIatus«. Telkenjare vormden de openlucht, uitvoeringen in Oisterwijk een aan leiding voor duizenden en duizenden personen uit den verren omtrek om de reis naar die plaats te maken, zoodat daardoor stilaan een traditie gegroeid is, die, daaraan twijfelen wij niet, a.s. Zondag zijn voortzetting zal vinden met de opvoering van Pilatus. Even goed is het evenwel tot de mooie gewoonte gaan behooren dat tal van persconfraters voor de uit voeringen in contact worden ge bracht met de betrokken organisa ties, schrijvers en regisseurs, om dan met alle bijzonderheden hieromtrent op de hoogte te worden gebracht. Zoo waren ook j.l. Zondag een 20 tal journalisten, gevolg gevend aan de invitatie van het gemeente bestuur, tegenwoordig op een pers conferentie, waarop de moderator van den Oisterwijkschen R.K. Kunst, kring, kapelaan Rovers, de schrijver Mgr. Frencken, de regisseur Vincent Berghegge en den decor-ontwerper Charles Eijk tegenwoordig waren, benevens de heeren Verwiel en v. d. Valk, respectievelijk burgemeester secretaris der gemeente. Burgemeester Verwiel spreekt. Gezellig gezeteld in de knusse conversatiezaal van Hotel »De dr onopvcrr0)011 1 V-' lu^m£ 11 r" Zwaan» was het burgemeester Ver- I)e heer Van R wartier. wiel. die een begroetingswoord sprak, stee^ een zPPr op i Deze «eide. dat hij aan het ver was0 h ui i-m-i l)clso(,nlljUhti,hl zoek om hier een woordje vanwel- on«'èbil- «oh e< T -11?-°cn a kom te spreken, gaarne gevolg heeft ngel.uk gehad, waarbij hij geen let- eeeeven. Niet alleen oldnc cnr sel opliep, doch waarbij zijn vraclic- dalm6^nireld- vervoerde I K-jnc geucui irnissen, maar huurde nüTZ fT™ T* o8*" ook door de goede verstandhouding i «ï1 ,irma Van Son, en aangename samenwertino Hio waarmee hij Woensdagmiddag mee reed. Op dezen onbewaakten overweg zijn den laatsten tijd eenige ongelukken gebeurd. Ongeveer vier weken geleden werd een bus van de B.B.A. (Brabant- en aangename samenwerking die steeds heerscht tusschen den Katho lieken Kunstkring »De Ghesellen van den Spele» en het gemeentebestuur. Speciaal heet ik welkom Mgr. Frencken en de heeren Berghegge en Charles Eyk. Het succes dat wij in vorige jaren geoogst hebben met de uitvoeringen in het openluchttheater is aan vele omstandigheden te danken, doch wel voornamelijk aan de goede verstandhouding tusschen het ge meentebestuur, de »Ghesellen van den Spele« en de pers en ik hoop dat deze verstandhouding zal mo gen bestendigd blijven, vooral om dat er nog personen zijn die het belang van een dergelijke openlucht- uitvoering niet inzien, zooals dit door de geestelijke en wereldlijke overheid wordt beschouwd. Ik meen te mogen volstaan met deze woorden en verder het woord te moeten laten aan Mgr. Frencken. Deze begon zijn inleiding met te ver klaren dat alhoewel zijn stuk „Pilatus" gezien moet worden in den tijd waarin het geschreven is, het werk momen teel toch wel actueel is, temeer daar het in feite toch is voortgekomen uil de gedachten die dezen tijd hebben in geleid. Het doel van het treurspel is aan het volk 't lijden van Onzen Heer dich ter nabij te brengen, zonder te verval len in het altijd moeilijk ten too- neele te brengen van een persoon als Christus was. Zoo werd liet lijdens drama vervlochten in het treurspel van Pilatus, dat wel geëigend scheen om juist aan dezen tijd een spiegel voor te houden. Door het feil dat de historische figuren van Pilatus zich niet leenden tot 'n oplossing die wel licht uit artistiek oogpunt meer vol daan zou hebben, werd het mogelijk een ander probleem naar voren te brengen, dal den achtergrond is ge worden van geheel dit treurspel, n.I. den strijd tusschen de uiterlijke macht die niet gedragen wordt door innerlijke beginselen en de zwijgende en lijdende waarheid. De aard van het werk bracht met zich mede dat niet te sterk van de historie mocht worden afgeweken. Dit gaf aanleiding om de tegenstelling tusschen uiterlijke macht en inner lijke waarheid scherp te belichten. Hel stuk is geschreven in vierslags versmaat, geïnspireerd door het spel van de H. Sacrainente van de Nier vaart. Weinig hadden wij voor vijf en twintig jaar kunnen veronderstellen dat juist de hoofdvragen waarom dit treurspel draait zoo sterk actueel zon den zijn geworden: ik meen de vraag van het Godsgeloof, vastgelegd in de berekende scepses van Catulus, de on doordachte scepses van Pilatus en de waarheidzoekende twijfel van Flavins. Vervolgens is meer dan ooit ook de andere vraag actueel of de macht en het autoritaire bestuursbeginsel, ten slotte de macht der waarheid zal over winnen. De opbouw van het treurspel plaatst de hoofdpersoon Pilatus tusschen de figuren van Catulus de geslepene, van Anna de hartstochtelijke en van Ibrahim de bedrijvige eenerzijds en van de verstandige Claudia, den eino- tioneelen Flavins en de geagiteerde Pont ia. Het verstand en het gevoelsleven en de uiterlijke activiteit spelen ieder hun rol in de grootste aller tragedieën. Want de Pilatus intrige is vervlochten met de Christus intrige en om de reac tie van iedere ziel met de meer indi- vidueele Flavins intrige. Hel is een natuurlijk opgezet spel met veel beweging. Spreker gaat dan vervolgens nog de moeilijkheden na waarmede hij te kampen heeft gehad om de verschil lende onderdeden goed tot hun recht te laten komen, waarbij hij er nog eens de aandacht op vestigde dat de uit voering in een openlucht-theater nog meer speciale toebereidselen noodig maakten. Pilatus bevredigd. Aldus kapelaan Rovers, die nog even een uiteenzetting gaf over de moeilijkheid om telkens weer aan ge schikte stukken voor de openlucht- uitvoeringen te komen. Aanvankelijk was Anloon Coolcn gevraagd een werk te schrijven hetgeen deze had toege zegd. De titel zou zijn „St. Gertrudis Nuine". Toen het er evenwel op aan kwam durfde deze schrijver voor dit jaar de uitvoering nog niet aan. Toen is het oog gevallen op den „Pilatus" van Mgr. Frencken, en hoe meer spr. het leest, des te meer het hem bevre digt, daar het past in dezen tijd met zijn allerwege heerschenden strijd om de waarheid. De regisseur Vincent Berghegge nam de gelegenheid nog eens te baat om er zijn groote verbazing over uit te drukken dat in eön klein plaatsje als Oisterwijk zooveel talenten schui len op het gebied van tooneel. Feil is wel dat de talenten alle nog niet vol waardig zijn, zoodat er nog te veel het stempel van den regisseur op drukt. „De Ghesellen van den Spele" nemen zeer zeker een eereplaats in onder de dilettanten-gezelschappen in ons land en spreker ziet dan ook met een ge rust geweten de première tegemoet Zwemwedstrijden. Naar wij vernemen bestaan er plannen om einde Augustus groote zwemwedstrijden te organiseeren in het natuurbad «Pleune Wiel» alhier. Het Oranje-Comité. Het Oranje-Comité kwam onder presidium van notaris Schreursin algemeene vergadering bijeen. Plannen voor de viering der a.s. feestelijkheden bij gelegenheid van het 40-jarig regeeringsjubileum der Koningin werden gemaakt en een voorloopig program opgesteld. Binnenkort zal een vergadering gehouden worden voor alle inwo ners uit Drunen. Op deze vergade ring zal het Oranje.Comité omgezet worden in een Oranjevereeniging, terwijl de plannen voor de viering der feestelijkheden daar definitief zullen worden vastgesteld. Ongeluk bij tennissen. Op het tennisveld bij de Jongens congregatie kwam Piet v. Iersel zoo ongelukkig te vallen, dat hij zijn pols brak en zich onder de genees kundige behandeling van Dr. Ak kermans moest stellen. Botsing in haast. Onder «Huiten» alhier kwamen een tweetal luxe wagens met een 60 K.M. vaart met elkaar in botsing. De klap was hevig en de voertuigen liepen flinke averij op. De inzitten den bekwamen geen letsel, bekeken de schade even en zonder zich ver der over een of ander druk tema ken, werd na eenige minuten de tocht door beiden vervolgd met ge deukte spatborden en vernielde bumpers. Ook daar wordt haast mee gemaakt. Diefstal van versche melk. 't Klinkt eigenaardig, maar toch is het zoo. Een bewoner van Giers- bergen verwonderde zich er over dat zijn koebeesten zoo weinig melk gaven. Enfin, de weide was kaal en 't weer niet goed. Dus werden de koebeesten naar betere oorden over- geschaard. Doch de melkproductie bleef even slecht als ze plotseling geworden was. Thans heeft men de kwaal ont dekt. Vreemden waren den eigenaar voor bij 't melken. De politie stelt een nader onderzoek in. Opdracht. Het bouwen van een woonhuis voor rekening van den heer C. v. Loon is opgedragen aan de firma Verhoeven-van Loon alhier. Archi tect is de heer Ad. Veltman uit Drunen. St. Aloysiusfeesten. Maandag zal door de beide con gregaties het St. Aloysiusfeest we derom op plechtige wijze worden gevierd. De dag wordt begonnen met een H. Mis, waaronder een alge meene H. Communie, terwijl in de avonduren de leden in feestverga- dering bijeen komen. Districtsdag J. W. A.s. Zondag wordt te Drunen de districtsdag gehouden voor de Jonge Wachters uit het Dekenaat Heusden. Naast de verschillende samenkom sten zal 't H. Lof gezamenlijk wor den bijgewoond in de kapel der Eerw. Broeders. Opdracht. Het maken van opritten aan de groote brug te Heusden is opge dragen aan de wegenbouwfirma G. Vissers alhier voor f6800.— Groot concours te Drunen. Op Zondag 31 Juli a.s. zal te Drunen op de banen van «Con- stantia» bij café Th. Elshout een groot handboogconcours gehouden worden, georganiseerd door den bond van Handboogschutterijen in de Langstraat: «GezelligSamenzijn». P. V. »De Opkomst«. Zondag j.l. hield de Postduiven vereniging »De Opkomst« gevestigd bij den heer Smits alhier een wed vlucht vanuit Roodeschool, afstand 275 K.M. De duiven werden om 9 uur met Z.W. wind in vrijheid ge steld. Eerste duif 2,32,20, laatste 3,30,52 uur. De uitslag is alsvolgt: A. Smits 13 7, W. Pijnenborg 2 6, Adr. Brok 4 8, M. van Huiten 5, C. Pulles 9, J. van den Hoven 10. Ie overduif J. van den Hoven. Marktberichten Blocveiling. Zwarte bessen f80, —f81,10, Roode bessen f 16,30 f 16,50, Frambozen f 17,40—f23,10, Komkommers A f 4,50, idem B f 2,—, Erwten f6,— per 100 kilo. Schutterij St. Catharina. Bij gelegenheid van de kermis die dit jaar gehouden wordt van Zaterdag 16 Juli tot en met Dinsdag 19 Juli, zal op laatstgenoemden dag het schuttersgilde St. Catharina haar jaarlijksch vogelschieten houden, wat dit jaar met eenige plechtigheid gepaard zal gaan, wat blijkt uit het navolgende programma Het gilde zai worden afgehaald door de harmonie «De Eendracht» van Herpt en zal omstreeks 10 uur aan de pastorie van Herpt zijn, waar verschillende vooraanstaande per sonen aanwezig zullen zijn, o.a. Jhr. Mr. R. A. van Rijckevorsel uit Berlicum, de Edelachtb. heer W. Wijs, burgemeester van Schijndel en beschermheer van het gilde, de heeren Aug. v. Lanschot uit Vught, Jos. Loeff uit Baardwijk, de Edel achtb. heer C. J. H. Steemers, bur gemeester van Heusden, Mr. Lau rent Verhoeven uit Heusden e.a. Namens het schuttersgilde zal het woord worden gevoerd door den heerChr. v. Herpt, waarna de Zeer- Eerw. heer pastoor W. Timmermans den schutters het vaandel zal over reiken. Dit ts het vaandel van de schut terij »St. Catharina» eigehdom van de R.K. Kerk van Herpt. Jhr. Mr. R. A. van Rijckevorsel uit Berlicum zal den voorzitter van het gilde omhangen met den keten met papegaai en embleemen, waar. voor zooveel moeiie is gedaan om deze weer naar Herpt terug te doen komen en waarvoor Jhr. R. A.van Rijckevorsel krachtige medewerking heeft verleend. Burgemeester Steemers zal aan dien keten een schild bevestigen ter herdenking van de terugkomst. De Voorzitter van het gilde zal dan den keten overhandigen aan den koning. Daarna zal men met de genoo- digden naar den vogelboom trekken. Om te trachten dat de aloude roomsche gebruiken in de toekomst ook vóór zullen gaan zal des mor gens door den ZeerEerw. Heer W. Timmermans pastoor van Herpt eene H. Mis worden opgedragen voor de leden van het gilde en die eertijds tot het gilde behoort hebben UITSPRAAK INZAKE OVERTRE DING DER ARBEIDSWET. I)e kantonrechter te 's-Boscli heeft 1.1. Maandag schriftelijk vonnis gewe zen terzake overtreding der arbeids wet door den heer H. de R. en L. V., omdat zij den 13-jarigen K. de R. ar beid zouden hebben laten verricht in strijd met de arbeidswet (het geven van biljartseance). Zoowel tegen den vader als tegen den impressario heeft de Ambtenaar van het O.M. op Maandag 4 Juli een geldboete geëischt van 50 subs 50 dagen hechtenis. De kantonrechter heeft in zijn schrif telijk vonnis bewezen geacht, dat zoo wel de vader als de impressario de ar beidswet hebben overtreden. De vader is door den kantonrechter veroordeeld tot een onvoorwaardelijke geldboete van 25 subs. 25 dagen hechtenis en tot een voorwaardelijke geldboete van 75, subs. 25 dagen hechtenis met een proeftijd loopende tol 23 Maart 1939. De impressario is door den kanton rechter veroordeeld tot een geldboete van 25 subs. 25 dagen hechtenis. BENOEMING. I)e heer Blokzijl verlaat onze gemeente., Bij het afdrukken van ons blad ver nemen wij dat de referendaris van het P.T.T. alliier, de heer L. L. Blokzijl, directeur van het post- en telegraaf kantoor alhier, met ingang van 1 Sep tember a.s. is benoemd in dezelfde functie te Roermond. De heer Blokzijl is sinds 1 Maart 1934 directeur alhier en was zeer ge zien, zoowel door z'n personeel als door de ingezetenen van eiken stand en elke richting. Hij deed hier veel verdienstelijk werk in onderscheidene functies ook in 't openbaar leven; wij noemen als bestuurslid van Oranje-Vereen., van de reclasseering, van de luchtbescher ming, van 't Nut, van de Nuts U.L.O.- school enz. Algemeen zal zijn vertrek ten zeer ste betreurd worden. Aan 't St. Jans Lyceum te 's-Bosch zijn o.in. bevorderd van de le naar de 2e klas: André Spijkerman; van de 3e naar de 4e klas gymnasium: Frans Hoffnians; van de 5e naar de 6e klas: Vict. Timmermans; van de 3e naar de 4e klas H.B.S.: C. Christ. Voor het toelatingsexamen gym nasium voor Huize Katwijck St. Aloy- sius-college te Den Haag, slaagde o.in. Ludo Verwiel, alhier. De botsing van twee militaire toestellen eischt vier dooden. Een ernstig vliegongelijk, waarbij vier jeugdige vliegers van delucht- vaartafdeeling te Soesterberg om het leven zijn gekomen, beeft gis termiddag boven het militaire vlieg veld De Molenheide te Gilze-Rijen plaats gehad. Twee vliegtuigen, de F.K. 8 en de F.K. 20, zijn kort na den start met elkaar in botsing ge komen en neergestort. De F.K. 20 viel neer op het links van den straatweg gelegen in aanleg zijnde vliegveld Nerhoven, terwijl de F.K. 8 neerstortte in een dennenbosch rechts van den weg, juist aan den rand van het vliegveld Molenheide. De F.K. 8 vloog onmiddellijk na de botsing in brand, zoodat het toestel bij het neerkomen reeds in lichterlaaie stond en binnen tien -minuten geheel in vlammen opging. De ontwikkelde hitte was zoo groot, dat het onmogelijk was in de on middellijke nabijheid van het toestel te komen, temeer daar ookdeden- neboomen en de hei in de buurt hadden vlam gevat. Toen men eindelijk het toestel tot op enkele meters kon naderen was daarvan niets meer dan enkele verbogen stangen en machinedeelen over. De beide inzittenden waren in de vlammen omgekomen. De F.K. 20 kwam met zulk een kracht op het in aanleg zijnde vliegveld Nerhoven neer, dat het toestel totaal versplinterd werd. De vleugels waren gebroken en de cabine was geheel in elkaar gedrukt. In de cockpit hing het lijk van den bestuurder en op de waarnemers plaats zat iemand, die nog flauwe teekenen van leven gaf. Men kon den zwaargewonde eerst bevrijden, nadat van het vliegveld Molenheide zagen waren gehaald om 't lichaam uit te zagen. Nog tijdens 't vervoer naar het diaconessenhuis te Breda overleed hij. De F.K. 8 werd bestuurd door den leerling—vlieger N. J. J. van Offeren, afkomstig uit Eist (O.B.), terwijl als waarnemer fungeerde de leerling—vlieger J. D. Overbeeke uit Probolingo. De bemanning van de F.K. 20 bestond uit de leerling vliegers E. C. A Manesse uit Stad Delft en J. Streur uit Rotterdam, de laatste als waarnemer. De leer ling-vlieger Streur is degene, die nog eenige oogenblikken na het ongeluk heeft geleefd. Militair vliegtuig in zee gevlogen Gisterochtend is ten westen van den vuurtoren van Schouwen op ongeveer 50 meter uit de kust, een militair vliegtuig van de luchtvaart- afdeeling in zee gevlogen. Vermoe. delijk heeft de bestuurder door het heiige weer de afscheiding tusschen de kust en het water niet gezien. De inzittende kreeg geen letsel en kon behouden aan land worden gebracht. Rijksmiddelen De Rijksmiddelen hebben in Juni voor wat de niet directe belastingen betreft, f 39,287,900 opgebracht, Jegen f40,410,768 verleden jaar. In 'tie halfjaar 1938 was de opbrengst f217,234 100 tegen f209,115,400. TOUR DE FRANCE. Nadat de Nederlanders in de eerste 7 etappes een uitzonderlijk goede figuur geslagen hebben, waarbij Middelkamp Dinsdag nog een etappe-overwinning be haalde hebben de Pyreneeën een ware slachting onder onze renners verricht. In de achtste etappe kwamen de Neder landers Schulte en van Nek over tijd bin nen zoo'dat zij uit den strijd wrden ge nomen. Hetzelfde lot trof Dominicus, wegens een achterstand van meer dan een uur en 20 minuten. De uitslag van de achtste etappe van de Ronde van Frankrijk, 193 K.M., is: 1 Vervaecke (België) 7 uur 15 min. 19 sec.; 2 Vissers (België) in denzelfden tijd; 3 Bartali (Italië) 7 uur 16 min. 14 sec.; 4 Goasmat (Frankrijk) 7 uur 19 min. 31 sec.; 5 Disseaux (België) 7 uur 21 min. 23 sec.; 6 Cosson (Frankrijk) 7 uur 23 min. 24 sec.; 7 Gianello (Frankrijk) 7 uur 24 min. 15 sec.; 8 Galateau (Frank rijk) 7 uur 24 min. 30 sec.; 9 Mersch (Lu xemburg) 7 uur 25 min. 33 sec.; 10 Si- monini (Italië) 7 uur 26 min. 50 sec.; Hellemons (Nederland) 7 uur 35 min. 43 sec.; 76 van Sehendel en Middelkamp (Nederland), beiden 7 uur 54 min. lis.; 81 Dominicus (Nederland) 7 uur 57 min. 9 sec.. Algemeen klassement: 1 Vervaecke (België) 50 uur 17 min. 37 sec.; 2 Bartali (Italië) 50 uur 19 min. 55 sec.; 3 Goas mat (Frankrijk) 50 uur 22 min. 46 sec.; 4 Vissers (België) 50 uur 23 min. 19 sec.; 5 Cosson (Frankrijk) 50 uur 26 min. 54 sec.; 6 Disseaux (België) 50 uur 27 min. 50 sec.; 7 Gianello (Frankrijk) 50 uur 32 min. 54 sec.; 8 Speicher (Frankrijk) 50 uur 33 min. 2 sec.; 9 M. Clemens (Lu xemburg) 50 uur 33 min. 8 sec.; 10 Mal let (Frankrijk) 50 uur 34 min. 58 sec.; 54 Middelkamp 51 uur 2 min. 45 sec.; 58 Van Sclve,idel öi Uur 5 arLn- 56 sec.; 72 Helleni'ons 51 uur 24 min. 21' sec.; 82 Dominicus 51 uur 43 min. 59 sec. Hiermede geven wij n vreugde kennis van de geboorl^j onzer dochter JOHANNA J. J. TAUSCH J. J. TAUSCH-KEMPEN. Waalwijk, 12 Juli '38. Extra Fijne PERZIKEN (lekker zacht) 8 stuks 25 cent ROODE BESSEN 20 ct. kilo - ROODE BESSEN extra 25 ct. kilo SINAASAPPELEN (volsappig en zoet) 8 stuks 25 cent ZWARTE KERSEN (extra mooi) 35 ct. pond WESTLANDSCHE DRUIVEN vanaf 35 ct. pond MELOENEN vanaf 25 ct. TOMATEN 12 ct. pond PRIMA MALTA AARDAPPELEN 20 ct. kilo PUIKBESTE NIEUWE AARDAPPELEN 6 ct. kilo Deze prijzen gelden ook aan de kramen op de Markt en Gasfabriek. A.s. MAANDAG vanaf 10 uur tegen sterk verminderde prijzen aan de kraam op de Markt Beleifd aanbevelend, ÜL W fiirl i„ V,Qpln« wincisauciaai ViUl flUICl »LIC ♦-

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 10