Plaatselijke Berichten. Woensdag 27 Juli 1938 No. 59 De Echo van het Zuiden Tweede Blad JAARMARKT TE WAALWIJK OP DONDERDAG 28 JULI 1938. EXAMEN. De heer Jan Eibers te Waalwijk slaagde dezer dagen te Tilburg voor het examen Boekhouden „Mercurius" en te Waalwijk voor Boekhouden „Vereeniging van Leeraren". Hij genoot zijn opleiding bij den heer H. van Well, leeraar R.K.H.B.S. alhier. Vrijdag j.l. 21 Juli slaagde voor het Mulo-examen te Vucht Ad. Maas. Geslaagde genoot haar opleiding bij de Eerw. Zusters van J.M.J.. Pensio naat „O.L.Vr. van Lourdes te Enge len. HET ZILVEREN JUBILEUM DER EERW. BROEDERS EN DER ST. PETRUSSCHOOL. Maandag dan zijn de feestelijkhe den ingezet ter herdenking van het zilveren jubileum der St. Petrusschool. De eerste feestavond voor ouders en genoodigden, welke Maandagavond werd gegeven, trok enorme belangstel ling. De groote zaal van den R.K. Gil denbond was tjokvol. Het mooie, afwisselend programma, van spel en zang dat geheel door leer lingen der St. Petrusschool werd uit gevoerd, werd keurig en vlot afge werkt en de jeugdige tooneelisten en zangers hebben veel succes met hun nummers gehad. De avond werd door den Eerw. Broeder Overste geopend, die daarbij een kort geschiedkundig over zicht gaf over de totstandkoming van de St. Petrusschool in Waalwijk en daarbij hulde en dank bracht aan de stichters, wier portretten op het too- r.eel stonden opgesteld, en niet het minst aan den grooten weldoener dei- school, wijlen dhr. P. Wijten. In het eerste tooneelstukje dat hier na werd uitgevoerd „Waalwijk bij St. Pieter" werden verschillende plaat selijke toestanden en gebeurtenissen uit de school op humoristische wijze belicht, wat herhaaldelijk een lach salvo aan het publiek ontlokte. Ook de gedramatiseerde vertelling „De Ladder van St. Jozef" was zeer aardig bedacht en had veel succes. Door een jongenskoor, gevormd uit de leerlingen, onder leiding van en met accompagnement van een eerw. Broeder werden verschillende één- en tweestemmige liedjes gezongen. Het pittige rythme, alsmede samen zang en zuiverheid vielen zeer te roe men; het was een genot naar deze zan gertjes te luisteren. Hulde aan den di recteur! De clou van den avond was de op voering van 't Chineesch Blijspel in 2 bedrijven „Fish-Fong-Khan" dat om het toepasselijke tooneeldecor, de kleurrijke costumeering en de bonte enscèneering een boeiend kijkspel was. Er viel hierin ook van goeden zang te genieten, vooral GoulGouly trap- peerde ons door zijn mooie zuivere stem en vlotte voordracht. Onnoodig te zeggen dat dit geestige stuk een groot succes oogstte en de regisseur heeft dan ook alle eer van zijn werk. Dinsdagmiddag was het feest voor de schoolgaande jeugd. Om half drie had de zaal van de R.K. Werklieden- vereeniging zich geheel met de jeug dige belangstellenden gevuld en deze hebben naar hartelust genot envan het afwisselend programma dat ,,'t Dagen- oude Zangkoor" en het tooneelgezel- schap „De Lollige Troep" ten gehoore bracht. Ten deele bestond dit programma uit dezelfde stukjes als 's-avonds ge boden werden, alhoewel niet zoo uit gebreid. Tijdens de pauze gingen de kinderen naar de school terug waar zij getrac- teerd werden, hetgeen begrijpelijk, zeer in den smaak viel. Des smorgens vond in de Kerk van St. Jan de kerkelijke viering plaats met een Plechtige Hoogmis van Dank zegging, die werd opgedragen door den Weleerw. heer kapelaan Völker en waarbij alle leerlingen tegenwoordig waren. De wisselende gezangen werden daarbij uitgevoerd door een koor ge vormd uit de leerlingen, terwijl het onveranderlijke gedeelte door alle leer ingen gezongen werd. Heden Woensdagavond zal voor ouders en genoodigden nogmaals een feestavond aangeboden worden. Aan vang evenals Maandag om 7.30 uur precies. f GERRIT VAN LOON. f Maandagochtend, toen hij zich vol gens gewoonte, naar de H. Mis van half negen begaf, overleed alhier plot seling de heer Gerrit van Loon, in den ouderdom van 72 jaren. De heer Gerrit van Loon, oud-direc teur der Leidsche Chroomlederfabriek en oud-directeur van G. van Loon's Import Mij., was een algemeen geacht en gezien ingezetene onzer gemeente, al trad hij door z'n bescheiden natuur, nooit op den voorgrond. Hij is eenige jaren bedeelend armmeester van 't Alg. Armbestuur geweest, was een ijverig bestuurslid van de bedevaart naar Ke velaar en tal van andere vereeniain- gen. Hij ruste in vrede. PROGRAMMA AUTOTOCHT „OUDEN VAN DAGEN". Het programma voor eersten auto tocht van „Ouden van Dagen", die morgen zal gehouden worden is thans als volgt samengesteld: 12.30 uur. Verzameling en numme ring der auto's op het Stationsplein (in verband met de jaarmarkt) waarna aan huis afhalen der 85 deelnemers. 1 uur. Vertrek. Voor de eigenlijke lil aanvangt, zal eerst een tocht dooi de gemeente worden gemaakt, via Mr. van Coothstraat, Grootestraat v.m. Baardwijk en terug door de Groote straat en de Besoijensche Straat naar Oisterwijk. 2.30 uur. Aankomst te Oisterwijk op Groot Speijk, waar gelegenheid zal zijn zich te verpoozen. 5 uur. Koffietafel. 6.30 uur. Terugtocht via Helvoirt - 's-Bosch. 8 uur. Aankomst te Waalwijk. Aan het Hoekeinde zullen de deelne mers ontvangen worden door de har monie St. Crispijn, die de stoet naai de Markt zal begeleiden waar een con cert zal gegeven worden. 9 uur. Op dit tijdstip zullen allen weer naar huis worden gebracht, ter wijl de muziek nog een half uur zal doorspelen. Zooals men ziet is dit programma met veel zorg samengesteld waardoor het een zeer prettige dag waarborgt. Al had het aantal beschikbaar ge stelde auto's misschien grooter kun nen zijn, toch is de belangstelling en medewerking algemeen; en wat de auto's betreft kan men zich nog op geven bij dhr. H. Driessen, Groote straat. Verder dringt het comité er op aan dat het zeer op prijs zou worden ge steld wanneer auto-bezitters zelf den tocht meemaakten. Het ijverige dames-comité heeft ge weldig succes gehad met z'n inzame ling, als we sprekên van een paar honderd broodjes, 150 krentenbollen, 75 pakjes tabak, een 15 pond gesneden vleeseh, eierkoeken, zuurtjes enz.; dat is nog eens meewerken door oze mid- denstaders BLOEIENDE NACHT-CACTUS. De bloemist de heer André van Don gen was zoo attent ons gisteravond op te bellen, met het verzoek even te ko men zien naar z'n zeldzaam bloeiende nacht-cactus, ,,Cereus Grandiflorus", „de Koningin van den Nacht", aan welk verzoek wij gaarne voldeden. 't Was een pracht-gezicht; een schit terend mooie witte bloem van rt 35 c.M. middellijn. De heer van Dongen vertelde ons dat reeds om een uur of zeven er wer king kwam in de bloem, met de belofte dat ze weldra zou bloeien en in al haar pracht opengaan. Dat geschiedde omstreeks 10 uur en dit duurt slechts 3 uur, om zich dan weer te sluiten en den kweeker in 't onzekere te laten of en wanneer ze nog ooit zal bloeien. Er was op dat late uur terecht nog zeer veel belangstelling voor dit zeld zame, prachtige verschijnsel. Men kan begrijpen welk een zorg de heer v. Dongen aan deze bloem be steed heeft en nog besteden zal, zooals hij doet ook aan andere zaken z'n be drijf betreffende. We zagen er b.v. dezer dagen eigen gemaakte flag-stones, rotsen enz., smaakvolle rotspartijen, kortom vele mooie dingen die den goeden naam der bloemisterij van Dongen bevestigen. HONDEN-TENTOONSTELLING. Op de Internationale honden-ten toonstelling te Arnhem, waar niet min der dan 412 honden geëxposeerd wa ren, behaalde mevr. van Schijndel-van Wely met haar drie Bedlington-ter- riers, twee kampioenschappen en een reserve-kampioenschap, dhr. Cl. Ra ming met z'n jonge Duitsche staande Z.G. en de heer W. v. Oers met z'n St. Bernhard eveneens Z.G. BESTELDIENSTEN. Verwijzende naar achterstaande ad vertentie vestigen wij er de aandacht op dat de heer Antoon Smits, expedi teur alhier zijn besteldiensten op s-Bosch en Kaatsheuvel, Loonopzand, Sprang-Capelle, Waspik respectieve lijk heeft overgedaan aan den heer B. de Rooy en aan de N.V. Reederij Thor. Naar wij nog vernemen heeft de N.V. Reederij Thor haar diensten uit gebreid met een dagelij ksclien be steldienst op Oosterhout-Breda. OPDRACHTEN. Aan het technisch bureau J. Schee pers HeerlenWaalwijk werd opge dragen den aanleg der centrale ver warming in de St. Theresia-kerk, pas torie en school der Eerw. Paters Car- melieten te Waspik Boven Aan de Fa. F. van Wees en Zn., alhier, is opgedragen het demonteeren der machines in de oude fabriek te Leeuwarden, en het installeeren en motoriseeren der machines in het nieu we bedrijf te Oisterwijk, van de „Ve- deha" Schoenfabrieken, Fa. v. d. Huy- den v. d. Heiden. Door de N.V. C. de Jongs Stooinschoenfabrieken te Gilze werd het moderniseeren der fabriek en het maken van een complete stofzuig-in- stallatie opgedragen aan de Fa. F. van Wees 6 Zn., alhier. AANBESTEDING. Bij onderhandsche aanbesteding is de uitbreiding van de lederhakken- en contrefortfabriek van de firma Gebrs. Dumoulin te Waalwijk, onder leiding van het Architectenbureau van Ree Bossaerts te Waalwijk, opgedragen aan de firma Wed. A. Aarts Zonen te Waalwijk voor 3594,—. HANDWERK-TENTOON- STELLINGEN. Zondag 24 Juli 1.1. is wederom de jaarlijksche tentoonstelling van het Fröbel- en Handwerk-onderwijs ge houden in de gymnastiekzaal van bo vengenoemde school, o.l.v. de Eerw. Zusters van de St. Antonius-parochie. De belangstelling mag ook weer dit jaar buitengewoon genoemd worden. Iedereen toonde veel interesse voor het werk der kinderen. De stands ble ken ook buitengewoon verzorgd, zoo wel van bewaarschool, van taai-school als van naaischool. Vooral de geslaag den voor lingerie en costumière had den uitstekend werk geleverd. Het aanzien van de tentoonstelling mocht ook excellent genoemd wor den; ze was n.l. opgesteld door den etaleur van de bekende firma „Kofa", die ook voor deze taak wel berekend bleek te zijn. Onder de vele bezoekers, die de ten toonstelling hun belangstelling be toonden, mochten de Eerwaarde Zusters zich ook verheugen in het zeer gewaardeerd bezoek van den Edel- achtbaren heer Burgemeester, wat zoowel een eer was voor de kinderen, als voor diegenen die de tentoonstel ling leidden. We kunnen bijna niet zeggen welke stand de meeste „kijkers" trok. De bewaarschool-kleintjes troonden hun ouders mee naar hun werk, de groote ren van de taalschool meenden dat vader en moeder wel de grootste be langstelling voor hun producten moch ten loonen, terwijl de ouders als van zelf het grootste deel van hun interesse lieten uitgaan naar de costumière en lingerie-stands, overtuigd als ze wa ren, dat wanneer hün meisjes daar voor opgeleid worden, dit zeker een groote hulp in de huishouding zal zijn en mede een belang voor haar eigen toekomst. We mogen met recht hopen dat het werk door de Zusters ondernomen steeds tot grooter bloei moge komen, wat tegelijk zoowel de kinderen zelf alsook de diverse ouders zeker van harte zullen beamen. De tentoonstelling mag dan ook ze ker in alle opzichten schitterend ge slaagd heeten. Wat we hierboven schreven over de liandwerk-tentoonstelling in de St. Antoniusschool kan in z'n geheel ook gezegd worden van de soortgelijke tentoonstelling die door de Eerw. Zus ters in de St. Clemensparochie was georganiseerd. Hier was in de lokalen der fröbel school en de gymnastiekzaal een zeer smaakvolle expositie ingericht van honderden leuke dingen door de kleu ters van de fröbelschool zelf gemaakt en van een uitgebreide collectie nut tige en fraaie handwerken vervaar digd door de meisjes van de verschil lende Lagere-school-klassen. De expositie in de fröbelschool stond dit jaar in het teeken van het a.s. regeeringsjubileum van H.M. de Koningin, getuige de vele schilderijen, platen en andere producten die hierop betrekking hadden. Alles was zeer aantrekkelijk en overzichtelijk gerangschikt en de be langstelling van de zijde der ouders en andere huisgenooten was dan ook zeer groot. De expositie werd o.m. ook vereerd met het bezoek van den Edelachtb. heer Burgemeester en de Eerw. heeren geestelijken. De Eerw. Zusters en haar leerlingen- schaar hebben eer van hun yerk ge had. 40-JARIG JUBILEUM. Zaterdag j.l. werd het 40-jarig ju bileum herdacht der vereeniging „Spaarzaamheid" in de versierde zaal van dhr. Ant. v. d. Pluijm, welke ver eeniging reeds 34 jaren haar zetel al daar heeft gehandhaafd. Te circa 4 uur werd dhr. C. v. Kuik (die tevens bij deze gelegenheid zijn 40-jarig jubileum herdacht als oprich ter dezer vereeniging), per auto van zijn woning gehaald en naar het club lokaal gebracht, alwaar hij door den voorzitter en leden op spontane wijze werd ontvangen en door den voorzit ter, dhr. Bern. de Peffer in kernachtige woorden werd toegesproken, waarbij hem levens een prachtig cadeau na mens zijn clubgenooten werd aangebo den, waarvoor hij hartelijk dank zeg de. Daarna werd de eere-wijn rondge diend en nam dhr. E. v. d. Pluijm het woord om namens zijn ouders der vereeniging hartelijke woorden van felicitatie toe te voegen in het bijzon der den jubilaris den heer Kees van Kuijk. Vervolgens werd door den ceremo niemeester, dhr. Adr. Kleijsen het woord gevoerd, waarna de feestelijk heden een aanvang namen. Ongeveer half zeven werd een goede echt-Brabantsche koffietafel opge diend waarna een loterij volgde, waar bij ieder zijn prijs kon machtig wor den. Hierna volgde het komische en mu zikale gedeelte door dhr. Bos uit Kaatsheuvel die bij allen zeer in den smaak viel en herhaaldelijk hartelijke ovaties in ontvangst had te nemen; het club-lied door hem gemaakt was in alle opzichten af. Tot slot van dezen welgeslaagden feestavond werd een uitstekend diner, welwillend aangeboden door dhr. Ant. d. Pluijm, wat door deze feestvie renden dankbaar werd aanvaard en waarvoor mej. v. d. Puijm door den ceremoniemeester een bloemenmand werd aangeboden. Na een opwekkend woord door den voorzitter, kwam het uur van scheiden nog te vroeg en keerden allen lioogst- voldaan huiswaarts. JAARVERGADERING W. S. C. De V.V. W.S.C. hield Maandag avond in de clubtent haar algemeene jaarvergadering. In zijn openingswoord vestigde de Voorzitter, de heer J. Spijkerman de aandacht op het vreugdevolle feit van de herovering van het tweede klasser- schap. Hij wees daarbij evenwel ook op de zware taak die dit hernieuwde tweede klasserschap meebrengt voor bestuur en spelers. Vooral door deze laatsten zal veel gewerkt moeten wor den in het komende seizoen en alleen een doelmatige en regelmatige weke- lijksche training zal er toe kunnen bij dragen dat W.S.C. geen slecht figuur zal slaan. De jaarverslagen van secretaris en penningmeester lieten een optimisti scher geluid hooren dan vorige jaren en werden onder dankzegging goedge keurd. Het periodiek aftredend bestuur, be staande uit de heeren J. Spijkerman (voorzitter), A. Sassen (vice-voorzit- ter), A. Zeckendorf (secretaris), J. Beerens (penningmeester) en P. v. Eethen, M. Klijn en G. Hens (commis sarissen) werd herkozen. De leden van de elftalcommissie be staande uit de heeren J. Kools en A. Sassen, stelden zich niet meer herkies baar, waarin werd voorzien door de benoeming van de heeren P. v. Eethen en Jac. v. d. Brand. Verder werd nog meegedeeld dat er enkele vriendschappelijke uitwedstrij den op het program staan en wel op 7 Augustus tegen N.O.A.D.-comb., 21 Aug. Wilhelmina, 28 Aug. Vrienden schaar (Culemborg). Ook zullen enkele thuiswedstrijden gespeeld worden. Waarschijnlijk o.m. ook tegen Wilhelmina of Hero. NATIONALE ATLETIEK WEDSTRIJDEN. Zooals wij reeds aankondigden zul len op 15 Augustus a.s. op het W.S.C.- terrein nationale atletiekwedstrijden gehouden worden georganiseerd door de Veteranen-vereeniging „Ons Huis Het programma zal bestaan uit: 1. 100 Meter hardloopen. 2. Los hoogspringen. 3. Los verspringen. 4. Polsstok hoogspringen. 5. Kogelstooten 6. Speerwerpen. 7. Touwtrekken. 8. Baldribbelen (100 meter)-. 9. Stadsloop 5 K.M. 10. Los hoogspringen (voor aspiranten 1416 jaar). 11. 80 Meter hardloopen (voor aspi ranten 1416 jaar). 12. Los Verspringen (voor aspiranten 1416 jaar). MOTORDIENST. Vandaag houdt het korps Motor- dienst afdeeling Noord-Brabant een eendaagsche oefening met motoren en auto's. Aan dezen kaartlees- en oriëntee- ringsrit, die op de Markt te Den Bosch aanvangt, nemen ook uit onze gemeen te verschillende leden van 't motor corps deel. SLUITINGSBAL VAKSCHOOL. In de zaal „Musis Sacrum" werd gis teravond het traditioneele bal gegeven door de studenten van de Rijksvak school voor Leerlooiers en Schoenma kers alhier, ter gelegenheid van de sluiting van den cursus. Zooals we dat gewend zijn bij deze bals heerschte er den geheelen avond een geanimeerde lollige stemming waartoe de populaire dansmuziek van „The Darling Band" niet weinig bij droeg. Alhoewel het bezoek misschien iets geringer was dan vorige jaren deed dit aan het succes van den avond geen afbreuk, zoodat de leider van den avond, de heer Fr. Klaassen met een tevreden hart het bal kon sluiten, toen de tijd daarvoor eenmaal aangebroken was. TENNIS-TOURNOOI. Zooals wij indertijd hebben medege deeld hebben de tennisclubs „Hotel Verwiel" en D.G.S. alhier, gevestigd op de banen van hotel Verwiel. een tennis-tournooi georganiseerd, dat ge weldige belangstelling heeft getrokken. Er zijn niet minder dan 90 inschrijvin gen, behalve uit Waalwijk, uit Don gen, Capelle, Kaatsheuvel, Vlijmen, 's-Bosch, Breda, Schijndel, St. Michiels- Gestel. Tilburg, enz. enz. Om dit groot aantal inschrijvingen is men vroeger moeten beginnen dan oor spronkelijk was vastgesteld. Voor de winnaars en winnaressen zijn prachtvolle prijzen beschikbaar ge steld. Op de eerste plaats een prach tige zilveren beker, aangeboden door „Waalwijks Belang", dat terecht hier weer het belang voor 't vreemdelingen verkeer en de bevordering van den naam van Waalwijk op sportgebied in zag. Voorts werden prijzen beschikbaar gesteld door den heer J. van Mill, de tennisclub „Tioltib", terwijl de organi- seerende clubs nog een aantal fraaie prijzen daaraan hebben toegevoegd. De wedstrijden, waarbij de Waal- wijkers zich tot dusverre uitstekend ge weerd hebben, zullen nog deze en de volgende week duren. De volledige uitslagen der tot nu toe gespeelde partijen zijn als volgt: Damessingle, 1ste ronde: Mevr. van Iersel slaat Mej. Vloe mans met 62, 60. Mej. W. v. d. Ven slaat Mej. M. v. Iersel met 62, 6—2. Mevr. de Greeff slaat Mevr. Ver- cauteren met 75, 61. Mej. D. Schalken slaat Mevr. Oer- lemans-v. d. Heuvel met 62, 62. Damesdouble, le ronde: Mevr. de Greeff en Mej. Wiesman slaan Mej. D. Schalken en Mej. J. Vloe mans met 36, 62, 64. Mej. B. Hoffmans en Mej. W. Moo- nen slaan Mej. J. v. Beek en Mej. L. Huysmans met 62, 4 6, 62. Heerensingle, 1ste ronde: Jan v. Iersel slaat Jos Schalken met 6—4, 6-4. J. Gruppelaar slaat G. Mommersteeg met 36, 64, 40. S. Oerlemans Sr. slaat Dr. P. v. Ier sel met 61, 64. N. den Hartog slaat J. Huysmans met 63, 62. J. v. Wagenberg slaat J. v. Delft met 7—5, 4-6. 6-0. Dr. Cappetti slaat S. Oerlemans Jr. met 62, 6—2. Mixed, 1ste ronde: Mevr. Wiesman en G. Mommersteeg slaan Mej. Z. v. Delft en J. v. Delft met 7-5, 1-6, 9-7. Mevr. v. Iersel en J. v. Iersel slaan Mej. D. Schalken en M. v. Nieuwstadt met 36, 63, 7—5. Mevr. Eibers en Dr. Balanyi slaan Mevr. Vercauteren en J. Schalken met 6—1, 8—6. Mej. W. v. d. Ven en W. v. d. Ven slaan Mej. J. Vloemans en A. Schal ken met 61, 86. BENOEMD. Tot hoofd van den dienstkring Waal wijk van het P.T.T.-bedrijf is benoemd de beer P. de Brouwer technisch amb tenaar te Utrecht.

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 5