SCHUDT UW LEVER WAKKER Mooie, charmante zonnebruining NIEUWS UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING SPORT, DUSSEN. KAATSHEUVEL. SPRANG-CAPELLE. I WASPIK. ÜRUNEN. GEERTRUIDENBEKG. De te Kopenhagen vertegenwoor digde landen zijn bereid, actief mede te werken aan ieder inter nationaal streven naar verzoening in een geest van onpartijdigheid en onafhankelijkheid ten opzichte van de verschillende mogendheden groepen. Zich bewust van de gevaren van een bewapeningswedloop zijn de ministers het er over eens, dat alle mogelijkheden bestudeerd moeten worden om te komen tot een internationaal accoord, dat een einde zal maken aan den bewape ningswedloop Zij zijn o.a. vastbe sloten elk initiatief te steunen, dat de totstandkoming van 'nconcenlie inzake luchtbombardementen be oogt. De ministers zijn er van over tuigd, dat hun landen de deelname aan het werk van den Volkenbond moeten voortzetten. Zij stellen vast, dat hun onderscheidene regeeringen vastbesloten zijn, de uitgestippelde gedragslijn te blijven volgen en dat zij van meening zijn, dat het sanctiestelsel onder de tegenwoor dige omstandigheden en na de practijk der laatste jaren, een niet verplichtend karakter heeft ge kregen. CANDESA IS OMSINGELD. Van republikeinsche zijde wordt of ficieel aan Reuter medegedeeld, dat Gandesa, de belangrijkste stad in het nieuwe Ebrofront, is omsingeld. Vier duizend gevangenen, allen Spanjaar den, en veel oorlogsmaterieel, zijn in handen der republikeinen gevallen. VIJFTIG DOODEN BIJ DE VEETE TE RANGOON. Het blijkt, dat de godsdiensttwisten, welke te Rangoon ontstonden om de publicatie van een Mohammedaansch boek, dat het Boedhisme zou beleedi- gen, een veel bloediger verloop heb ben gehad dan de eerste berichten deden veronderstellen. Het doodencij- fer is tot vijftien gestegen, terwijl het aantal gewonden meer dan 250 IV draagt. TERREUR IN PALESTINA STEEDS FELLER. De wanordelijkheden, welke nog steeds in tal van deelen van Palestina voorkomen, beginnen geleidelijk, naar Havas meldt, het karakter van een waren burgeroorlog aan te nemen. Uit Haifa worden ook heden weer berichten ontvangen van Joodsche winkels, die door Arabieren in brand worden gestoken, van bommen, die in de Joodsche wijk ontploffen, en van mishandeling van Joodsche voetgan gers. In het centrum van Bethlehem is een politiepost door een bende van 150 gewapende terroristen aangevallen. Er ontstond een gevecht, waarbij drie agenten werden gedood en vijf ge wond. Nadat hel bureau was geplun derd, werden de gewonden meegeno men. Zij werden later bevrijd door een militaire patrouille, die de bandieten tot in de Moab-bergen vervolgde. Een aardige foto van het Prinselijk Gezin, genomen op het vacantie-verblijf te Heiligendamm. eiP$eeti verbranden en vervellen met Amilda-Zonnebruin. Flacon 90, Doos 50 en 25 ct. St. Josephkerk. Hel „Bouwk. Weekblad" is voor een deel gewijd aan de St. Josephkerk in Kaatsheuvel, werk van den architect C. H. de Bever. Het uitbreidingsplan gaf de moge lijkheid aan tot het maken van een parochieel centrum, waarmede dooi den bouw van deze kerk een begin is gemaakt. Lode Sengers maakte vier gebrand schilderde ramen in het priesterkoor en een wandschildering in de Maria kapel direct op den baksteen. Marie Andriessen hakte liet .groote altaar- kruis en Kriege dreef de kandelaars op het altaar, in tombak. Bond van Huiseigenaren. Donderdag hield de Bond van Huis eigenaren in Euphonia zijn driemaan delij kselie vergadering, zooals steeds zeer druk bezocht. Na de afwerking van de gewone huishoudelijke zaken, waarbij bleek, dat de bond weer drie nieuwe leden te noteeren had, werd het punt omtrent aansluiting bij den Z.- Ned. Bond van Huiseigenaren behan deld. Waar de Bond van Huiseigenaren, zooals hij in Kaatsheuvel al 50 jaren bestaat, goed fungeert ter behandeling der plaatselijke belangen van den Bond en 't doel van den Z.-Ned. Bond voor allen onbereikbare toekomstmuziek lijkt, waardoor echter wel de lasten zouden moeten worden verhoogd, werd zonder stemming besloten niet toe te treden. In verband met de vele aanmanin gen, die den laatsten tijd worden ont vangen, ter verbetering van de ver huurde woningen, gaf de voorzitter den raad, zich zoo vlug mogelijk naar de billijke eischen daarin vervat te Schik ken, daar deze voorschriften met wet telijke bepalingen verband houden. Omtrent de bijdrage in de kosten, waaromtrent eenige leden meenen iets gelezen te hebben, wil de voorzitter gaarne inlichtingen inwinnen. Onderlinge schietwedstrijd. De uitslag der Donderdagavond ge houden schietwedstrijd van de Kaats- heuvelsche Burgerwacht was: L. v. Cromvoirt 55; G. v. d. Hoven 54; A. Braat 53; P. v. Nieuwstadt 52; F. Kolsteren 50; J. Didden 49; C. Els- hout 48; C. Kolsteren 47; .los de Brou wer 40. Burgerlijken Stand. Geboorten: Adrianus Johannes Pe trus zv. W. Verdaasdonk en Ea. Leij- ten Helena Maria dv. A. Damen en Ca. Houtdijk Christina Martina Maria Coleta dv. W. Span en Ga. Smit. Huwelijksaangiften: Th. van Dongen oud 33 jaar geboren te Waspik en Ja. Aa. Bergmans, oud 33 jaar geboren te alhier. Ingekomen personen: Ma. Hol van Vught I). Dooms van Terneuzen Ma. Schonis van Vught R. W. Tim- mers van Zevenbergen Ca. Fra Ja. Lurmans, wed. van H. J. Ma. de Vogt van Amerika, Cansas City M. Th. Heijs van Turnhout. Vertrokken personen: Ma. Dinge- mans naar Tilburg J. de Man naar Waalwijk L. A. C. de Geer naar Den Bosch. Het Feestcomité van Rechtvaart en Zandschel heeft besloten om op Woensdag 3 Augustus a.s. des avonds om 8 uur een algemeene vergadering te houden bij dhr. C. Rozenbrand ter bespreking van de te houden feesten. SPRANG. Predikbeurten Zondag 31 Juli 1938: Ned. Herv. Kerk, v.m. 9.30 uur lees- dienst; n.m. 2 uur Ds. Oost van Raams- donk. Geref. Kerk v.m. 9.30 uur en n.m. 2 uur Ds. v. d. Berg van Vreeland. Bediening H. Avondmaal. De leden der Geref. Knapenver- eeniging „Samuël" alhier, zullen op Maandag 15 Augustus a.s. een plezier reisje maken naar Amsterdam, onder leiding van den leider der vereeniging dhr. .1. de Boer. CAPELLE. Tot zijn spijt is de heer J. Sneep Het Gouden Echtpaar Th. de Ronde en M. de Ronde-Huigen te Waalwijk dat heden Zaterdag 30 Juli zijn gouden huwelijksfeest herdenkt. verhinderd zitting te nemen in hel voor de Kom, Winterdijken en Vaartkant opgerichte buurtconiité met hel oog op de Oranjefeesten in onze gemeente, zoodat hij voor zijn benoeming als zoo danig heeft bedankt. In zijn plaats is thans aangewezen de heer J. Quirijns Jzn., die deze benoeming heeft aange nomen. Voor de Ned. Herv. gemeente te dezer plaatse hoopt a.s. Zondag des morgens half tien op te treden Ds. Oostenburg en des namiddags half drie de heer M. de Rooy, godsdienstonder wijzer te Well (Geld.). Het muziekgezelschap „Kunst na Arbeid" zal a.s. Zaterdagavond 8 uur in samenwerking met de gemengde zangvereeniging 't Rozeknopje een concert geven op de muziektent over de Binnenhaven. De voetbalvereeniging Excelsior speelt a.s. Zaterdagavond voor de competitie van den Brab. Voetbal bond op het sportterrein aan de Wil lem van Gentsvaart tegen Wilhelinina uit Wijk en Aalburg. Onze korfbalverecniging KIOL neemt a.s. Zaterdagmiddag deel aan de te houden serfchved strijden, uitge schreven door de korfbnlvereeniging G.K.V. aldaar. A.s. Zondag des morgens half tien en des namiddags half drie hoopt voor de Ned. Herv. gemeente a.d. Loon- schcndijk op te treden dhr. Vroeg in de Wey, godsdienstonderwijzer te Middelharnis. In het café van Mej. Wed. A. van der Haart heeft Maandag 1 Augustus a.s. des avonds hhlf acht de prijsuit reiking plaats va!n de door de post duivenvereniging1 De Luchtvaart te organiseeren liefdadigheidsvlucht ten bate van de afd/ Sprang-Capelle van het Groene Kruis/ De duiven worden a.s. Zaterdagmid dag om half twee te Evsden in vrijheid gesteld. De eerstvolgende zitdag van den bibliothecaris van de afd. Capelle van de Openbare Leeszaal zal, in verband met vacant ie, niet zijn op Donderdag 11 Aug. a.s., doch op Donderdag 25 Aug. d.a.v. Tot volontair ten gemeentehuize van Sprang-Capelle is benoemd dhr. H. A. Werther te Haarsteeg. Mej. Adr. Oerlemans Ld. te Vrij- hoeve-Capelle is benoemd tot presi dente der Ned. Herv. Meisjesvereeni- ging op Geref. grondslag te Sprang. In een j.l. Donderdagavond in liet café van Mej. Wed. A. van der Haart gehouden vergadering werd in verband met den verjaardag en het kort daar opvolgend regeeringsjubileum van H.M. Koningin Wilhelinina een buurt- comité opgericht voor de Nieuwevaart, Willem van Gentsvaart en Zandschel. Tot leden van het comité werden be noemd de heeren II. W. Kerst. A. H. Kerst, Adr. van Achterberg, G. van Achterberg, G. Stam, H. Mouthaan, C. Sterrenburg en H. Kommers. VRIJHOEVE-CAPELLE. Een zoontje van v. d. M. op de Hoogevaart had het ongeluk met het stoeien zijn arm te breken zoodat ge neeskundige hulp moest worden inge roepen. 8 In de Geref. Kerk alhier zal a.s. Zondag leesdienst worden gehouden. In het lokaal der Geref. gemeente aan de Hoogevaart eveneens leesdienst. Geslaagd voor Lingerie, naaien en knippen aan de R.K. Vakschool alhier de dames: N. van Dongen; A. Michael; L. de Ruyter; C. Rekkers. Geslaagd voor costuumnaaien en knippen: N. Kools; D. Timmers; J. de Hoogh; R. Klazen. Geslaagd voor vakkennis 3de cursus: G. Smits; M. Heeren; T. Mes; C. Fijneman; R. de Hond. Zij genoten hun opleiding bij de Eerw. Zusters alhier. Met 7 September begint weer een nieuwe cursus. Maandag j.l. kwam de timmerman K., werkzaam aan het nieuwe school huis alhier, zoo ongelukkig te vallen dat hij inwendig tamelijk ernstig ge kneusd werd en zich onder behande ling van Dr. Roos moest stellen. Predikbeurten Zondag 31 Juli: Ned. Herv. Kerk v.m. half tien en nam. half drie Ds. G. Lans .Ir. Sportdag. De datum voor den sport- en athle- tiekdag, welke door Sporters georga niseerd zal worden is thans definitief vastgesteld op 21 Augustus a.s. Gezellig Samenzijn. Op de banen van „Constantia" bij café Th. Elshout, zal Zondag a.s. het honds-concours van den Bond van handboogschulterijen in de Langstraat gehouden worden. Vischrecht Het vischwater in het Drongelsch kanaal vanaf Baardwijk tot Helvoirt is gepacht door den heer Jan Vellman in combinatie met andere heeren voor de som van f150. Kookcursus Bij genoegzame deelname zal door de Eerw. Zusters wederom een kookcursus woiden gegeven. Nijverheidsonderwijs De commissie van toezicht op het nijverheidsonderwijs hield een bi spreking onder presidium van den heer P. Elshout omtrent de werkzaamheden der vakschool voor schoenmakers te Drunen. Rapport zal aan het gemeente bestuur worden uitgebracht,waarin de volle tevredenheid over het werk der leeraren en leerlingen zal worden uitgesproken, terwijl ver zocht zal worden om de leslokalen wederom van electrisch licht te voorzien, daar dit in de winter maanden onmisbaar is om in de middaguren goed werk te kunnen leveren. Aanbesteding Alhier vond deaanbesleding plaats van a. het verbouwen van een maga zijn voor rekening van deafdeeling Drunen van de NCB en b. het bouwen van een kolen loods voor rekening van de Ccöp. Handelsvereeniging van de NCB te Veghel. De volgende inschrijvingen kwa men binnen J. Merkx, Drunen, a f1395, b f1188, massa f2563 A. van Iersel, Drunen, a f1382, b f1166, massa f2548 Gebr. de Wit, Drunen, a f1379, b f1160, massa f2539 M. Schapendonk, Drunen, a f1378, b f1158, massa f2536 L. van Oers, Drunen, a f 1100, b f1167, massa f2267 Het werk werd gegund aan den laagsten inschrijver den heer L. van Oers. ELSHOUT Oranjevereeniging Woensdag kwamen een aantal inwoners van Elshout in café H. van Hoorn bijeen om te komen tot oprichting van een Oranje— comité. Na eenige discussie werd besloten voor Drunen en Elshout een Oranje-vereeniging te stichten, ter wijl financieën en feestelijkheden gescheiden kunnen blijven zooals voorheen. Door Notaris Schreurs als voor zitter van de Oranjevereeniging werd 't woord gevoerd. De aanwezigen gingen accoord met de van bestuurswege gestelde voorstellen. Het bestaan van een Oranje vereeniging voor de gemeente Drunen is daarmede een feit ge worden. Nadat Woensdagavond definitief besloten was om aan te sluiten bij de opgerichte Oranje-vereeniging te Drunen kwamen de inwoners hijeen om nader de zaken voor Elshout te regelen. Naast de heeren bestuursleden der Oranjavereeniging A. Willems, Jos Klijn en P. van Huiten werd nog een commissie benoemd, die belast werd met regeling en feeste lijkheden. Daarin namen zitting de heeren L. Klijn, P. Janssen, J. v. d. Wiel, H. Leijtens en J. Brok. Besloten werd op Zondag 4 September kinderspelen te organi seeren en de schooljeugd te trac- teeren. HANK Dezer dagen fietste mej. P. van hier, over den Rijksweg. Zij werd daarbij aangereden dooreen tweetal onbekende dames en kwam met haar rijwiel te vallen. Daarbij be zeerde zij zoo ernstig een harer beenen en een hand, dat zij ge noodzaakt was, zich onder behan deling te stellen van Dr. v. Vuuren te Dussen. Dezer dagen werd een perceel bouwland, liggende in den Zuid Hollandschen polder alhier groot l'/< H.A. verkocht voor f2610.— Wel een bewijs dat de prijzen van land tegenwoordig zeer hoog zijn. Er heeft zich alhier een comité gevormd, voor het inzamelen van gelden bestemd voor de versieringen der kerk, bij de feestviering van haar 75-jarig bestaan in de maand September a.s. Naar wij vernemen is wethouder A. J. C. de Kroon van de laatste H.H. Sacramenten der Stervenden voorzien. Zijn toestand was Don derdagmiddag echter weer eenigszins vooruitgaande. De leverantie van trottoirban. den voor rekening dezer gemeente is opgediagen aandeN.V Betondak te Arkel. Naar Üit de gemeenterekéning dienst 1937, die voor een ieder ter gemeente-eecretarie alhier ter inzage is neergelegd, blijkt, sluit deze met een batig saldo, wat den gewonen dienst betreft, groot f 10.479,47. Tijdens de Dinsdagavond ge houden voorstelling in circus Friso sprong een der leeuwen plotseling tegen de omrastering, waardoor een der schotten losraakte en er een opening ontstond waardoor de leeuw gemakkelijk rechtstreeks toegang verkreeg tot het publiek. Gelukkig bleef dit laatste uiterst kalm en dank zij het spoedig ingrijpen van personeel en temmer liep dit inci dent zonder ernstige gevolgen af. SPRANG. S. D. O. Donderdagavond j.l. speelde voor de Zomeravondcompetitie van den B.V.B. SDO 2 tegen haar clubgenoot SDO 3. Het was een mooie wedstrijd, waarin SDO 3 zich de meerdere toonde van SDO 2. Dit is ons toch wel wat tegengevallen van SDO 2. Mogelijk hebben de spelers van het tweede elftal deze wedstrijd te licht opgevat, waardoor zij met' 32 het lood je moesten leggen. Zaterdagmiddag speelt SDO 1 een competitiewedstrijd voor de Zaterdag middagcompetitie van den BVB tegen Rijswijk op haar eigen terrein. Deze club, welke voor ons een geheel onbekende is, komt voor de eerste maal van dit seizoen in deze competitie uit. Daar men de spel- kwaliteiten van Rijswijk niet kent, zal het voor onze jongens dubbel oppassen worden, willen zij dezen wedstrijd tot een goed einde brengen. N. E. O. Donderdagavond speelde NEO 2 voor de Zomeravondcompetitie van den BVB een uitwedstrijd tegen SVK te Kaatsheu vel. Dit was een wedstrijd waarin beide ploegen goed tegen elkaar opgingen, waardoor deze match dan ook eindigde in een draw 33. NEO 1 gaat Zaterdag naar Werken dam om een competitiewedstrijd te gaan spelen voor de Zaterdagmiddag-compe titie tegen de Kozakken Boys. Het zal een wedstrijd worden waarin het van 't begin tot het einde zal spannen. Wij durven niet te voorspellen wie de beste kansen op de beide puntjes heeft, maar wel, dat wanneer NEO zich van het be- 1/ ZONDER SCHADELIJKE LAXEERMIDDELEN en U zult 's morgéns „kiplekker" uit bed springen. lederen dag moet Uw lever minstens een liter gal In Uw ingewanden doen stroomen. Wanneer deze stroom van gal onvoldoende is, verteert Uw voedsel niet. het bederft. U voelt U opgeblazen, U raakt verstopt. Uw lichaam is vergiftigd en U bent humeurig, voelt U ellendig en ziet alles somber in. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmiddelen. U moet CARTER S LEVERPILLETJES nemen om een liter gal vrij te doen stroomen en U zult weer geheel fit zijn. Onschadelijk, plantaardig, zacht, on overtroffen om de gal te doen stroomen. Eischt Carter's Leverpilletjes bij apothekers en drogisten, f. 0.75.

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 6