Plaatselijke Berichten. EdeBont-v.Hulten Heerenkleeding naar maat Zaterdag 30 Juli 1938 No. 60 De Echo van het Zuiden Derde Blad Met Baltex-Zongordijnen Fa. ANTON HOLTGREFE Geslaagd. Dezer dagen slaagde te Utrecht voor het M. U. L. O.-examen onze stadgenoote Corry Spapens. Geslaagde genoot hare opleiding in het Pensionaat Maria kroon, gezelschap J. M. J. te Culemborg. Aan de Rijkslandbouwhuis- houdschool Nieuw-Kollecate. te Deventer is bevorderd van Klasse A 1 naar Klasse A 11 Lila van der Hoeven te Vrijhoeve-Capelle. HET ZILVEREN FEEST DER EERW. BROEDERS EN DER ST. PETRUSSCHOOL. Een betuiging van hulde en dank. Woensdagavond werd voor een ge heel bezette zaal der R.K. Werklie denvereniging de tweede feestavond gehouden ter gelegenheid van het Zo lange herdenkingsfeest der vestiging van de Eerw. Broeders van de Onbevl. Ontvangenis in deze gemeente en de oprichting der St. Petrusschool Onder de aanwezigen bemerkten wij om. de Hoog Eerw. heer em. deken van Riel, de pastoors van Erp. V erha- qen, Heezemans en Kemps, met de eerw. heeren kapelaans der diverse parochies; voorts het voltallige college van B. en W., het Kerkbestuur van de parochie St. Jan; de leden van de Com missie van Toezicht op het Lager On derwijs; het Bestuur van de K. K. Werkliedenvereeniging; de verschillen de hoofden van scholen uit de gemeen te; de Eerw. Broeder Overste en an dere Broeders uit Veghel en het onder wijzend en verder personeel der St. Petrusscholen. Voorts waren o.m. nog aanwezig de eerw. Pater Rector uit Kaatsheuvel en de ouders van Waal- wijksche Broeders en Kweekelingen. De heeren v. d. Waerden en van Ier- Sel hadden bericht van verhindering gezonden. Nadat de Eerw. Broeder Overste al len een hartelijk welkom had toegeroe pen. hield hij nog een korte inleiding, waarvoor we kunnen verwijzen naar ons verslag van Woensdag, evenals voor de verschillende programma-num mers, die een prima uitvoering had den. Het zangkoor had zelfs der mate succes, dat „In dem Lande der Chinesen" tweemaal gezongen moest worden. De clou van den avond was wederom het Chineesch blijspel Fish- Tong-Khan. Dit spel was een lust voor oor en oog. De zeer lastige grimeering van de tientallen Chineezen en ook trouwens van de medespelenden in an dere voordrachten, was op de beken de vakkundige wijze door den heer J. Hombergen verzorgd. Pastoor Heezemans spreekt. Voor de pauze nam de ZeerEerw. heer Pastoor Heezemans het woord. Hij sprak o.m. als volgt: Is het hierom, of is het daarom? dat ik hier thans het woord voer. Het is hierom, om namens U allen de Broe ders met de jongens dank te zeggen voor wat zij U en mij hebben te ge nieten gegeven. Wat op dezen avond hier vertoond wordt is heel vlug weer voorbij, maar heeft in werkelijkheid heel veel tijd en vele uren van opoffe ring gekost. Ik stel het zeer op prijs en mag daarom als voorzitter van het schoolbestuur en namens U allen hier nogmaals de broeders en de jongens hartelijk dank betuigen. Ik zie in de groote opkomst, nu en vorigen Maan dag. en in de attentie waarmee U de uitvoering hebt gevolgd, dat U waar deering hebt voor wat de Broeders voor U, voor mij, voor de jongens en voor de toekomst van Waalwijk heb ben tot stand gebracht. Ik geloof dat uit de samenwerking van ouders, schoolbestuur en onderwij zend personeel, niet anders dan goed zal voortkomen voor Uw gezin en de toekomst uwer kinderen. Samenwer king met de ouders is daarvoor nood zakelijk, want zonder die samenwer king verliest het werk der broeders minstens de helft zijner waarde, terwijl het anders voor honderd procent nut heeft. Ik meen evenwel in Uwe op komst en attentie gezien te hebben dat de Broeders op die samenwerking kun nen rekenen. Hierna verzocht spr. even alle broe ders de zaal te verlaten, waarna hij ver volgde. In de vergadering van het schoolbe stuur is ook de vraag ter sprake geko men, wat moet het schoolbestuur en eigenlijk heel Waalwijk doen. Uit het antwoord bleek dat het de bedoeling van het schoolbestuur was, dat wij op een Zondag na de Hoogmis een beroep op de ouders zouden doen, maar nu er hier zooveel aanwezig zijn, heb ik zoo gedacht, ik doe het op dezen avond. Dat is tenminste dan nog eens rationa liseering van den arbeid. Ik heb me naar aanleiding dezer voorloopige besprekingen zoo goed mogelijk op de hoogte trachten te stel len van den geest waarmee het hoofd bestuur in Maastricht de zaak zou be schouwen. De geest van den algemee- nen Overste» met het hoofdbestuur was ernstig, maar kreeg op 't stellen van de vraag toch n vroolijk tintje. Voor 28 Augustus is nu een eenvoudig program samengesteld, bestaande uit een heel plechtige H. Dienst in de kerk, waarbij ik vertrouw dat alle ouders O. L. H. dank zullen betuigen voor wat hier in Waalwijk door de Broeders is gedaan en tot stand gebracht. Na deze Kerke lijke Dienst zal een Officieele Receptie gehouden worden, waarbij gelegenheid zal bestaan voor ieder om zijne per soonlijke felicitaties en dank over te brengen. Toen heb ik den Algemeene Overste nog gevraagd eejrlijk te zeggen of hij er mee in kon stemmen dat Waalwijk een stoffelijk blijk van erkentelijkheid aanbood. Het antwoord was, dat hij daar niet op tegen was, wanneer er maar niet publiek werd gecollecteerd. Van den anderen kant moeten wij nu ook ons fatsoen houden en is er een gulden middenweg gekozen. Het voor stel is dat ieder die iets voor een ge schenk en voor het werk der Broeders voelt, bij mij zijn gift groot of klein, in de bus kan doen. Ik zelf zal dan uit zien, waarvoor het geld practisch kan worden besteed. Dit was het „daarom", dat ik hiei gesproken heb. Nu is het woord aan U. Wij vertrou wen dat een beroep op Uw vrijgevig heid niet vergeefs.geweest zal zijn. Wij sluiten ons hierbij van harte aan. EEN FEESTDAG VOOR DE OUDEN VAN DAGEN. Een ongedacht succes. Massale belangstelling. Perfecte organisatie. Ja, we mogen dit hoofdje gerust kie zen; de eerste autotocht voor de Ouden van Dagen is voor hen een ware feest dag geworden en gebleken is dat Waalwijks Belang met z'n initiatief, met de benoeming van een comité, spe ciaal zulk een comité, weer een uitste kende greep heeft gedaan. Zoo uitnemend als alles verloopen is, zoo over-voldaan als alle deelnemers en deelneemsters waren, zoo n demon stratie van eensgezindheid en prettige verhouding had niemand kunnen ver wachten en 't is opnieuw bewezen dat men in Waalwijk iets flink durft aan pakken en opzetten, en als men dat doet, het welslagen in elk opzicht ver zekerd is. Trouwens de medewerking allerzijds was er van 't begin af; een ruime col lecte-opbrengst, de beschikbaarstelling van een 25-tal auto's en bussen, gewel dige bijdragen in natura waren hier van 't bewijs. En 't ijverige comité, daarin op krachtdadige wijze gesteund door de dames, heeft zich die medewerking waardig getoond en een middag geor ganiseerd. zoo perfect geregeld, zoo vol afwisseling, zoo verzorgd, dat de oudjes hun dank en tevredenheid niet konden uiten en de exploitant van „Groot Speijk" en meerdere bezoekers deed uitroepen „dat ze zoo iets nog nooit hadden gezien!" Reeds 't vertrek leverde een aardig gezicht. Het ruime Stationsplein met 'n 25-tal auto's en twee bussen, welwil lend door Musa Expres" beschikbaar gesteld, gaf een pracht-gelegenheid tot opstelling. Alles verliep hier vlot en toen begon de tocht, met een rit door de gemeente en voorts op Oisterwijk aan. Het comité had de goede gedachte gehad onzen bekenden humorist Drik v. Engelen (met den accordeonist-pianist Verstraeten) uit te noodigen den tocht mee te maken, waaraan hij natuurlijk gaarne voldeed en deze invitatie is een bewijs dat 't comité z'n taak begrepen heeft in elk opzicht, want Drik heeft aan 't welslagen van den middag van zelfsprekend een groot deel gehad. Groot Speijk was gereed de gasten te ontvangen en in dit mooie oord heb ben ze aangename uren doorgebracht. Men heeft er genoten van de mooie natuur, de aardige zang en voordrach ten, v$n de welvoorziene koffie-tafel, van heerlijke dranken en van de vele goede gaven die werden voorgezet, men heeft gelachen, gegierd, men heeft de stramme beenen nog eens losge maakt. Het hoogtepunt van den middag was zeker wel de danswedstrijd, waar „Bart en Marietje" na ernstige beraad slaging der jury den eersten prijs be haalden en eerstgenoemde uit dank baarheid het „buikspreken" demon streerde. De leden van t heeren en dames comité hebben met de ouden van dagen een ronde-dans gegeven, pret gemaakt, zoo spontaan en zoo hartelijk, als men 't zich niet kan voorstellen, 't Was een feest voor de gasten, maar tevens voor 't comité, prettig, eensgezind, joviaal en hartelijk, waarbij vele goede woor den werden gesproken. Ook de eigenaar van „Groot Speijk" verdient alle hulde voor z'n goede zor gen, een oord zeer zeker te recomman- deeren. Aan alles, dus ook aan de pret, komt een einde en zoo toog men hoogstvol- daan over Helvoirt en 's-Bosch huis waarts. In den Bosch werd de lange auto-stoet door twee politie-motoren door de stad geloodst. Omstreeks 8 uur kwam deze aan den Hoek aan. waar hij door de harmonie St. Crispijn en een groote menigte werd afgehaald, om naar het Raadhuisplein te trekken. Hier waren aanwezig Bur gemeester en Wethouders, het bestuur van Waalwijks Belang en duizenden belangstellenden. Daar kwam de stoet van auto's en bussen op 't plein; velen stapten uit, anderen bleven in de auto's en werden door den burgemeester vriendelijk be groet. De harmonie posteerde zich op de kioskgaf eenige vroolijke wijs jes en toen gingen de beenen weer van den vloer en in een ommezien zagen we het dames- en heeren-comité met de oudjes in opgetogen rondedans; 't was een alleraardigst gezicht,. Wie der deelnemers we spraken, men kon geen woorden vinden om z'n overgroote te vredenheid en z'n dank in voldoende ALTIJD RHEUMATISCHE RUGPIJN. Nu is zij beter en ziet er jaren jonger uit. Deze dame werd hevig gekweld door rheumatische rugpijn. In onderstaan- den brief vertelt zij, hoe zij van haar lijden werd verlost door Kruschen Salts. „Ik begon eenige maanden geleden met Kruschen Salts tegen mijn rheu- matiek. Mijn rechterarm kon ik niet gebruiken en de pijn in mijn rug hield geen oogenblik op. Ik las een adver tentie van Kruschen Salts en besloot het ook te probeeren. Tot mijn blijd schap voel ik mij nu niet alleen veel heter, maar zie er ook jaren jonger uit." Mevr. N. N. De oorzaak van rheumatische rug pijn ligt meestal in de opgehoopte al- valstoffen, welke in het organisme achterblijven. Hieruit ontstaat o.a. hel urinezuur. Kruschen Salts spoort Uw afvoerorganen zacht maar zeker aan tot regelmatige werking, waardoor alle schadelijke stoffen worden verwijderd en de oorzaak van Uw pijnen is ver dwenen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij apothekers en erkende drogisten. mate te uiten. De heer van Engelen sprak hier na mens de ouden van dagen, zooals hij t reeds in Oisterwijk gedaan had, een hartelijk woord van dank tot t comité en allen die z'n plannen hadden ge steund. De voorzitter van 't comité, de heer v. Gent, sprak een hartelijk dank woord. En daarmee was 't openbare feest afgeloopen en werden allen netjes per auto aan huis of gasthuis afgeleverd, vermoeid, overvoldaan, met de hoop op „spoedig nog zoo n dag". De geheele tocht is door den heer Schuurman gefilmd en naar we kunnen mededeelen zal de film zoodra moge lijk in Musis Sacrum worden afge draaid en zullen daartoe alle deelne mers en -neemsters worden uitgenoo- PROVINCIALE STATEN. In de Donderdag gehouden zitting van de Prov. Staten van Noord-Bra bant, werd benoemd tot ingenieur van den Prov. Waterstaat de heer L. A. L. Hamers, tot dusverre tijdelijk inge nieur. Er zal een schoolartsendienst komen in samenwerking met Wit-Gele en Groene Kruis. Voorts werd besloten tot opheffing van een 15-tal waterschappen in het gebied van 't Zuider-afwateringska- naal en de Donge. In deze zitting werd het door Gede puteerde Staten voorgestelde tertiare wegenplan aangenomen, waaronder ook begrepen is de weg Waalwijk Eethen, de z.g. Zomerdijk. Wij mogen dus in de toekomst een goed onderhouden verbindingsweg tus- schen Waalwijk de Langstraat en het Land van Heusden en Altena tege moet zien. Ook ten deze is o.i. weer gebleken van hoe groot belang 't is voor plaats en streek een actief vertegenwoordiger uit eigen gemeente of omgeving, ter plaatse goed bekend en georiënteerd, in de Staten te hebben! ZOMERPOSTZEGELS EN OUDE FIETSPLAATJES. Naar wij met belangstelling verne men zijn er in Waalwijk voor ƒ530 aan zomerpostzegels verkocht, waar van ongeveer 200 ten bate komt aan cultureele en sociale doeleinden. Wij willen bij deze gelegenheid nog eens wijzen op de bus die in het post- kantoor hangt om z'n oude fietsplaal- jes.in te deponeeren. Deze worden af gestaan ter bestrijding der T.B.C. Het kost dus niets, alleen een beetje moeite, om z'n binnen een paar dagen gebruikt t'ietsplaatje daar even in te werpen en men doet er een zeer ver dienstelijk werk mee, want ook hier is 't weer: „vele kleintjes maken een groote". ABONNEERT U OP DIT BLAD. Voor de warme dagen hebben wij in voorraad: EENVOUDIGE IJSMACHINES om thuis Uw ijs te bereiden. Prijzen vanaf Fl. 4 65. „SPARKLET" SYPHONS een uitkomst in deze dagen. Voor slechts één dubbeltje een groote flesch spuitwater. TUINARTIKELEN o. a. complete tuinslangen, gegal vaniseerde gieters, tuinparasols,grasperksproeiers, heggenscharen enz- enz. Laat Uw tuin niet verdrogen, doch koop een Tuinslang of Gieter. DEMON-VERGASSERS zijn nu populair. Gemakkelijk verplaatsbaar, veilig, zuinig en reukloos. KAMPEERARTIKELEN o.a. rugzakken, veldflesschen, Thermosflesschen, speciale kookpannen, boter- doozen, couverts, seinlampen, bekers enz. enz. OVERAL HEERLIJK KOEL IN HUIS. Op aanvrage zenden wij U gaarne Reclameboel'je met uitvoerige beschrijving". VOOR 1001 ARTIKELEN MOET U ZIJN BIJ: v. h. Bierlaagh—v. d. Heijden „DE GROOTE IJZERHANDEL" Hoek Raadhuisplein, W A A L W IJ K - T E L. 72. digd; men zal dus z'n eigen vroolijk- heid en leut nog eens kunnen aanschou wen. Het comité met de dames, de auto bestuurders enz. verzamelden zich na afloop van dezen vermoeienden dag, die al door zoovele vergaderingen enz. was voorafgegaan, in de Twee Kolom men om wat na te praten over den zoo bijzonder geslaagden eersten tocht. Het bestuur van Waalwijks Belang begaf zich hierheen, om bij monde van zijnen voorzitter, d enheer J. Timmer mans Phzn., het comité dank te zeg gen. Hij ging de geschiedenis na van de totstandkoming van dezen tocht op ini tiatief van W. B., de benoeming van een comité, de bespreking en samen werking met 't comité en 't resultaat. Hiervoor bracht hij 't ijverige comité, met aan 't hoofd zijn energieken voor zitter den heer A. v. Gent, hartelijken dank. Voorts huldigde hij t damesco mité, dat zooveel tot het welslagen van dit feest heeft bijgedragen en den heer van Engelen, die in dit welslagen weer zoo n groot aandeel heeft gehad en die steeds bereid is Waalwijks Belang van dienst te zijn. De heer van Gent huldigde Waal wijks Belang voor dit nieuwe initiatief, wees op de prettige samenwerking in de comité's, waarbij de heer van Enge len zich namens de ouden van dagen aansloot, speciaal Waalwijks Belang huldigend voor dit initiatief, dat de ver- eeniging met een slag nog populairder heeft gemaakt. Daarna gaf hij eenige aardige voor- drachten ten beste en ging de pret ook hier nog een heele tijd door. 't Comité heeft 't dubbel verdiend en wij sluiten ons gaarne aan bij de vele woorden van hulde en dank dezen dag gespro ken. Waalwijk liet zich ook hier weer in elk opzicht van z'n beste zijde ken nen. Daarvoor onze hulde aan allen, met een woord van dank aan hen die deze goede zaak steunden. De motorrijders de heeren Kees Eibers, W. de Graaff en W. v. Beijnen hebben zich zeer verdienstelijk gemaakt door op de gevaarlijke punten als bij Quatre-bras enz. den weg vrij te hou den. DE GOUDEN BRUILOFT VAN HET ECHTPAAR T,H. I)E RONDE-HUYGEN. Heden, ZMerdag zal de feestelijke herdenking plaats vinden van de gouden bruiloft van het echtpaar Th. de Ronde-Huyges in de Stationsstraat. Door een ijverig buurtcomité is een prima verzorgd programma samenge steld dat er als volgt uitziet: 9 uur: Plechtige H. Mis in de Pa rochiekerk. 11.30 uur: Bruidjeshulde door middel van een spreekkoor. Aan bieding van bloemen door het dames-comité. Tracla- tie der bruidjes in Thalia. 12 uur: Receptie; aanbieding ca deau door het buurtcomité; aanbieding bloemen door buurtvereen. „De Sticht". 8.30 uur: Groote feestavond in Thalia. Medewerkenden ö.m. Tom Burmanje, mej. Mertens, de Band van de Sticht, en tal van andere personen. Zoo men ziet dus een programma dat een feestelijke viering waarborgt; trouwens feestvieren kan men aan de „Stichtbewoners" wel overlaten en de dag van morgen is er weer om dit te bewijzen. TENTOONSTELLING VAKSCHOOL. De tentoonstelling van werkstukken der leerlingen van de Rijksvakschool voor leerlooiers en schoenmakers zal ook heden, Zaterdag nog voor geïnte resseerden toegankelijk zijn. ATHLETIEKWEDSTRIJDEN TE WAALWIJK, GEORGANISEERD DOOR „ONS HUIS". De atletiekwedstrijd welke gehou den wordt op 15 Aug. a.s. op het zoo prachtig gelegen voetbalveld van YV.S.C. hebben nog niet die belang stelling uit eigen omgeving, maar wel zijn er reeds verschillende inschrijvin gen binnen van ver buiten de plaats. Waalwijk, dat toch ook genoeg sport verenigingen bezit, zal zeker niet achterblijven en het zou jammer zijn de mooie prijzen, die zoo ruimschoots geschonken zijn door tusschenkomst van Waalwijksche firma's alle naar elders te zien gaan. De atletiekwedstrijd bevat toch ook verschillende nummers, die den voet ballers b.v. goed liggen n.l. hardloopen, springen en zeer zeker het baldribbe len, en dan de 5 K.M. stadsloop is dat niet iets voor een ras-echte voetballer. De inschrijvingstermijn is bijna ver streken, talm dus niet langer en geef u direct op hij den heer J. Schamber- gen. Grootestraat 169 Waalwijk. TENNISTOURNOOI. De uitslagen van de voortgezette wedstrijden van liet tennistournooi op de banen achter hotel Verwiel luiden als volgt: Dames-single eerste ronde: Mej. M. v. d. Ven slaat mej. R. van Tilburg met 86, 63. Mej. B. Hoffmans slaat mej. Benn> van Dijk met 61, 64. Idem tweede ronde: Mevr. v. Ierscl slaat mej. M. v. <1. Ven met 63, 75. Mej. W. v. d. Ven slaat mej. B. Hoff man s met 63, 64. Mej. D. Schalken slaat mej. T. van lersel met 60, 64. Dames dubbel eerste ronde: Mej. W. v. d. Ven en mej. M. v. d. Ven slaan mej L. Timmermans en mej. Zus van Delft met 60, 61. Mevr. L. Roos en mevr. J. Sneep slaan mej. M. v. lersel en mevr. van Laarhoven met 75, 64. Heeren-single eerste ronde: Dr. Balanyi slaat A. Tielen met 62, 6—2. W. v. d. Ven slaat B. Gompen met G—1, 12—10. R. v. lersel slaat J. Spijkerman met 6-0, 6—2. Idem tweede ronde: J. van Tilburg slaat Dr. Capetti met 6—2, 6—1. Heeren-dubbel eerste ronde: S. Oerlemans Sr. en S. Oerleinans Jr. slaan N. den Hartog en S. Gruppelaar niet 75, 63. J. van Tilburg en R. van Loon slaan Dr. Balanyi en B. Gompen met 119 6—2. In ons vorig nummer maakten wij er melding van dat ook een bekér was beschikbaar gesteld door den heer J. van Mil. Ter nadere verduidelijking zij opgemerkt dat dit is van Hotel Verwiel. UITSLAG VAN HAREN'S BALON-WEDSTRIJD. Hieronder volgt de uitslag van den op Zaterdag 16 dezer gehouden balon- wedstrijd, georganiseerd door de N.V. van Haren's Schoenfabrieken alhier. De wind, die dien dag uit Zuidelijke richting kwam, is niet zeer bevorderlijk geweest voor een verre reis van de ballons. Tal van ballons zijn vermoe delijk ten Noorden van ons land in zee terecht gekomen. Het meerendeel der terug ontvangen aanhangkaartjes is af komstig uit Friesland en andere Noor delijke'provincies. Bij andere gelegenheden, bij gunsti ger wind, zijn bij de firma van Haren herhaaldelijk berichten uit Denemar ken, Duitschland en zelfs uit Rusland ontvangen, waar ballons gedaald wa ren. Van de ballons die op 16 dezer hier opgelaten zijn, heeft die van Nellie van Ham, Burg. Smeelelaan 35, alhier, de grootste reis gemaakt. Hij is n.l. ge daald te de Hoorn op Terschelling en verwierf daarmede den lsten prijs, zijnde 25.»—. De tweede prijs van 10.is ge wonnen door Evert Oudbier, Groote straat 288a, alhier, wiens ballon te Har- lingen is gedaald. De derde prijs, van 5. viel ten deel aan Toni Leijtens, St. Crispijnstr. 43, wier balon te Winsum is gevon den. De gelukkige winnaars kunnen hun prijzen in ontvangst nemen in het fi liaal van v. Haren, Grootestraat alhier. GEVONDEN VOORWERPEN. Op het politie-bureau alhier zijn in lichtingen te bekomen omtrent de vol gende gevonden voorwerpen: Een zwart lederen portefeuille met inhoud; 3 kinderborstrokjes; een rij- wielbelastingmerk. DIENSTPLICHT. Inlevering Rijksgoederen. Overgang aanvullingsreserve. Behoudens onvoorziene omstandig heden gaan op 1 October 1938 naar de aanvullingsreserve over: a. de gewone dienstplichtigen der landmacht, behoorende tot de lichting 1923, met uitzondering van hen, die de eerste oefening met een andere lich ting hebben beëindigd; b. de gewone dienstplichtigen der landmacht van andere lichtingen, die met de lichting 1923 de eerste oefening hebben beëindigd, met uitzondering van hen, die reeds eerder naar de aan vullingsreserve zijn overgegaan. De tot de aanvullingsreserve behoo rende dienstplichtigen zullen in geval van mobilisatie eerst behoeven op te komen, wanneer zij daartoe hij afzon derlijke openbare of persoonlijke ken nisgeving worden opgeroepen. De rijksgoederen, verstrekt aan de dienstplichtigen, die op genoemden da tum naar bedoelde reserve overgaan, zullen met uitzondering van schoe nen en haarkam in de tweede helft van September of in October 1938 moeten worden ingeleverd. Blijkt bij de inlevering, dat er goederen ontbre ken of dat deze niet in den vereischten staat verkeeren, dan stelt de dienst plichtige, wien het aangaat, zich o.a. aan bestraffing bloot. De ingeleverde zakboekjes worden na wijziging of vernieuwing bij het Korps, weder aan de dienstplichtigen verstrekt. Nader zal aan belanghebbenden wor-' den bekend gemaakt wanneer en waai de inlevering moet plaats hebben. Grootestraat 231 WAALWIJK TELEFOON 109 tegen prijzen aan de tijds- omstandighedenaangepa st Trekking. De trekking der verloting van de Patr. Gymn. Ver. »Kunst en Kracht« alhier, welke een week was uitge steld, zal plaats hebben op a.s. Maandagavond 1 Augustus in het Patronaat te v.m. Baardwijk. Federatie van Lederfabrikanten. In de laatste bestuursvergadering van bovengenoemde federatie, werd besloten het standpunt te handhaven dat alleen Nederlandsch leder naar België mag worden uitgevoerd, alleen in speciale gevallen buitenlandsch lakleder. Voorts zal in verband met de Bedrijfsvergunningswet voorge steld worden dat geenNederlandsche lederfabrieken mogen worden op gericht, behoudens toestemming van den betrokken minister. Uitbreiding van bestaande fabrie ken en oprichting van nieuwe voor de fabricage van leder dat hier te lande nog niet vervaardigd wordt moeten vrij blijven Tot leden der commissie voor de vaststelling van een arbitrage-regie ment voor leder werden benoemd de heeren N. van Loon, Ir. J. L. van Gijn, L. J. Uijtendaal, Chr. v. d. Aa, L. Gompen en Jacq.Theeuwes Rijkswaterstaat. De Rijkswaterstaat heeft gister in het gebouw van het Provtnciaal bestuur alhier aanbesteed bestek no. 209 het sloopen van de bestaande en het bouwen van een nieuwe brugwachterswoning nabijde Donge- brug te Raamsdonksveer, raming f3320. Ingekomen 11 biljetten. De hoogste inschrijver wasC. Verduin te Raamsdonksveer voor f4384. De laagste inschrijver was H. H. Harm- sen te Willemstad voor f3495. Centrale opslagplaats van Bata te Vlissingen. De groote Zuidelijke loods op het haventerrein te Vlissingen, welke een oppervlakte heeft van 1800 M2. is voor een jaar voorloopig verhuurd aan de Tsjecho Slowaaksche Bata'-fabrieken. Bata' vestigt hier een centrale opslag plaats voor schoenen, materialen, ma chines voor de schoenen-fabricage, enz. De eerste zending van 200 ton machines is reeds uit Tsjecho-Slowakije onderweg. Dit materiaal heeft geen Nederlandsche bestemming maar Bata' gaat Vlissingen gebruiken als centrale opslagplaats, van waar de verzamelplaats met de meest uiteenloopende bestellingen uitgevoerd zullen worden. Het is de bedoeling om zoodra voldoende opdrachten voor een bepaalde bestemming of langs een. bepaalde scheepvaartroute ontvangen zijn, een overeenkomst aan te gaan met de reederij van een schip dat Vlissingen aandoet.Zoo zal Bata'opzeereconomische wijze zeer groote opdrachten gaan uit voeren met aanmerkelijke bezuinigingen op de transportkosten. IN MEMORIAM MEJ. J. E. MAZIREL. Donderdag is in den ouderdom van 73 jaar plotseling overleden Mej. J. E. Mazirel. Mej. J. E. Mazirel nam in Waalwijk en meer speciaal in v.m. Besoijen een bijzondere plaats in. Op verschillend terrein had zij zich door haar bemin- nelijk en hartelijk karakter,, alsmede door haar groote verdiensten op onder wijs- en ander gebied zeer bemind ge maakt. Zoo verzorgde zij 35 jaar lang de Zondagschool der Ned. Herv. ge meente te v.m. Besoijen en was 48 jaar werkzaam als onderwijzeres aan de o'.l. school in de Heistraat te Capelle. Voorts was zij, vanaf de oprichtinn in 1918, presidente van de kleine Meisjesvereeniging „Mirjam en van de groote Meisjesvereeniging „De Heere zij onze Banier" te v.m. Besoijen, terwijl zij zich bovendien nog op ver schillend ander gebied zeer verdienste lijk maakte. Haar leeftijd noodzaakte haar twee| jaar geleden van verschillende boven genoemde functies afstand te doen, doch m m verzekerde ons dat haar in vloed van toen zich nog tot op heden deed gelden: zij steunde gaarne de goe de zaak en bedacht steeds de behoefti- gen. Zij ruste in vrede.

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 10