DRUNEN DUSSEN GEERTRUIDENBERG. NEUSDEN. NIEUWKUIJK. RAAMSDONK. RAAMSDONK. J. Molegraaf, Capelle 139,50 Gebr Spierings, Capelle 139, Schilderwerk: J. Klaasse, Sprang 424,50 J. A. v. d. Schans, Sprang 347,50 Sniidswerk M. v. Veen, Capelle 22,50 J. Kommers, Capelle 22, Het timmerwerk werd opgedragen aan H. Wagemakers, het metselwerk aan Gebr. Spierings, het schilderwerk aan J. A. v. d. Schans en het sniids werk aan J. Kommers. De voetbalvereeniging Excelsior speelde j.I. Zaterdagavond voor de competitie van den Brab. Voetbal hond op het sportterrein aan de Wil lem van Gentsvaart tegen Wilhelmina uit Wijk, welke wedstrijd in een 60 overwinning voor Capelle eindigde. Op de j.I. Zaterdagnamiddag te Gorinchem gehouden seriewedstrijden, welke georganiseerd was door de korfbalvereenigmg G.K.V. aldaar, be haalde de korfbalclub K.I.O.L. den tweeden prijs, een zilveren lauwertak. Begunstigd door heerlijk zomer weer en bijgewoond door een groot aantal belangstellenden gaf het mu ziekgezelschap Kunst na Arbeid in sa menwerking met de gemengde zang- vereeniging 't Rozéknopje j.I. Zater dagavond op de. muziektent over de Binnenhaven een concert, waarhij de luisteraars konden genieten van een met zorg samengesteld en keurig uit gevoerd programma. Gedurende de maand .Juli 1938, werd op het hulppostkantoor alhier in de Rijkspostspaarbank ingelegd 11654,49 en terugbetaald 5499,84. Het aantal inlagen bedroeg 108, dat der terugbetalingen 42. Het kampioenschap van de oude duiven der postduivenvereeniging I)e Luchtvaart werd dit jaar behaald door W. Versteeg. Tweede wérd Gebr. van Onzenoort en 3de Verhagen. Het vorige week in verhand met de binnenkort te houden Oranjefees ten opgericht huurtcomité voor Kom, Wintérdijken en Vaartkant benoemde tot voorzitter dhr. E. Colet, terwijl tot secretaris en penningmeester respec tievelijk gekozen werden de, heeren J. Quirijns en W. J. van Nieuwenhuy- zen. De j.I. Zaterdag gehouden post- dui ven wedvlucht vanaf Eysden ten hJtè van de aid. 'Sprang-Capelle van het Groene Kruis is voQr het organi- seerènd comité een succes geworden, want niet minder dan 358 duiven wer den Vrijdagavond voor dit concours in- gekórfd en naar Eysden verzonden, waar zij 2 a te rd agn aïn id d a Uiiff twee door den stationschef aldaar in vrij heid werden gesteld. De eerst aankomende duif werd ge constateerd om 3.(126 en vloog met een gemiddelde snelheid V|an 1234,37 in. pel' minuut, terwijl de laatste prijs winnende duif, welker snelheid ge middeld 953,23 m. per minuut be droeg, geconstateerd werd om 3.29.29. Voor <1 it concours werden door ver schillende winkeliers en anderen prij zen beschikbaar gesteld of geldelijke bijdragen geschonken voor aankoop van prijzen, welke behaald werden door: E. Haverhals 1 15 40 102 117; Gebr. v. Onzenoort 2 26 42 69 83 91 120; Pb. van Tilborgh 3 94; Th. van Beek 4 90 119; H. Vos 5; P. de Roon 6; G. Tref fers 7 8 33; H. Rosenbrand 9; Arn. de .Tong 10 21; Adr. Spierings 11 48 70 73 76 85; Joh. Dekkers 12 29; Gebr. Verhagen 13 22 60 103; G. Vos 11 36 52 56 58 106; B. Pols 16 27 28; J. van Doornik 17 35 55 57 115; M. Roomer 18; J. Nieuwenhuizen 19 20 71; M. Mesch 23 25 88; J. Meter 24 43 64 65; .1. Haverhals 30 31 78; P. Nieuwen huizen 32 01 02 77 81 82; M. van Peer 34 49 50 92 108; W. Versteeg 41 97 114; H. Dalmeyer 44 105; J. Ver steeg 45 63 67 68; J. de Jong 46 47 100; St. van Peer 51 98 112; B. Hart man 54; M. Verduyn 59 75 79; J. Ro senbrand 66 74 104; Adr. Blom 72; C. Groeneveld 80; H. van Campen 84 109 116; Adr. Spuybroek 86 89 93 95; J. Zwart 87; M. v. d. Hoven 96 101; J. Quirijns 107; Adr. Bakkeren 110 111; Adr. Klootwijk 37 38 53; C. Rosenbrand 39 99 113 118. Als extra prijs werd vervlogen een heerenrijwiel, dat gewonnen werd door E. Haverhals. De prijzen werden j.I. Maandag avond in het café van mej. Wed. A. van der Haart aan de Nieuwevaart aan de winnaars uitgereikt. Gedurende de maand Juli 1938 werden ter gemeente-secretarie van Sprang-Capelle ingevolge de Vleesch- keuringsdienst aangegeven 15 runde ren en 49 varkens. Voor de a.s. Zondag met jonge duiven te houden Bondsvlucht vanaf Neufvilles zullen de duiven van de postduivenvereeniging De Luchtvaart Vrijdag 5 dezer des avonds tusschen 7 en 9 uur in het café van mej. Wed. A. van der Haart worden ingekorfd. Zoekt niet langer zelf naar PERSONEEL Laat ons dat lastige werk opknappen. De stem van ONS BLAD dringt ge regeld in duizenden gezinnen, in de Langstraat en Omgeving, waar werkers te over zijn. Plaats uwe aanvraag voor personeel dus in ..DE ECHO VAN HET ZUIDEN" VRIJHOEVE-CAPELLE. In het gebouw voor Chr. Be langen aan het Bruggetje kwam Vrij dagavond j.I. het comité Sprang-Ca pelle e.o. van de Centrale voor Werk- loozenzorg, gesticht op initiatief van den Raad van Kerken en Practisch Christendom, in vergadering hijeen, onder leiding van den voorzitter dhr. C. B. Timmermans. Na opening op gebruikelijke wijze en een welkomstwoord, herdacht de voorzitter het overlijden van den pen ningmeester van het comité, dhr. A. Spierings, welke ook in dezen ar beid zoo trouw heeft meegewerkt, dankbaar gedenken we, wat God in hem ons schonk. Alsdan worden dooi den secretaris dhr. Jac. Vos de notulen der vorige vergadering voorgelezen, welke worden goedgekeurd. Tevens wordt door hem een overzicht gegeven van den verrichttten arbeid in het af- geloopen jaar. Ongeveer een 80-tal jongens hebben in de afgeloopen pe riode, uit de gemeente Sprang-Capelle e.o. in het werkkamp te Chaam ver toeft. De kampperiode bedroegen 8 a 9 weken. Met belangstelling werd doorde ver gadering van het overzicht kennisge nomen. De voorzitter brengt dhr. Vos har telijk dank voor den velerlei arbeid, in het belang der jeugdige werkloozen verricht. In de vacature Spierings werd lot penningmeester gekozen dhr. G. Bras penning Jr. welke deze benoeming aanvaarde. Vervolgens werd na breedvoerige besprekingen besloten de te houden collecte voor de uitzending van jeug dige werkloozen naar de Werkkam pen, te doen plaats hebben de laatste week van September, hiertoe zal een beroep worden gedaan!' op dovjeugd- organisaties,' rkerkenracttrT en predi kanten om dezö ÜoIIectèftfcoo goed mo gelijk te dóen slagen, o Dè voorzitter, spreekt dan nog een opwekkend slotwoord, waarna dhr. Vos deze samenkomst met dankgebed sluit. - 'Maandagavond kwam ten ge meentehuize het. algemeen feestcomité in vergaderin^g bijeen, onder leiding van den voorzitter dhr. G. A. S. de Bas. Uit de mededeelingen bleek dat in verschillende wijken reeds een buurt- comité is opgericht, er ji^^ eeht^p wei nig liefhebberij voor lipt mepfyerken aan een optocht, zoodat het comité be sloot van het organiseeren daarvan af te zien. De feesten zullen plaats hebben op Zaterdag 3 September en Dinsdag 6 September. Des Zaterdags zullen de kinderspe len plaats hebben en een gymnastiek- demonstratie door de vereeniging Pro Patria, terwijl des avonds concerten worden gegeven door de muziek- en zangvereenigingen. De volksspelen worden op Dinsdag 6 September gehouden, met des avonds concerten en vuurwerk. Indien allen medewerken, twijfelen we niet of deze feesten zullen zooals vorige jaren wederom goed slagen. Tot voorzitter van de Ned. Herv,. Jong. Vereeniging Immanuel is geko zen dhr. G. de Haas, zulks ter voorzie ning in de vacature P. Hommel, welke als zoodanig bedankte. Vrijdagavond a.s. om half acht, wordt in de bovenzaal van A. van Dijk aan het Bruggetje een vergade ring gehouden voor de bewoners van Vrijhoeve-Capelle en Heikant (Oost einde) om te komen tot het oprichten van een biiurtcomité (of meerdere comité's). Toon uw belangstelling, doe niet onder voor andere gedeelten van Sprang-Capelle. Door de verschillende jeugdor ganisaties in Sprang-Capelle zijn een 4-tal personen aangewezen om piet het vaandel der gemeente deel te nemen aan het défilé te Amsterdam met de Jubileumfeesten. De kosten hieraan verbonden wor den door de veréenigingen gezamen lijk gedragen. Door het gemeentebestuur zijn een 7-tal personen aangewezen, om met de vlag der gemeente uit te komen. In verband met de benoeming van den heer I). van der Berg alhier, tot Burgemeester van Bunschoten- Spakenburg, zal ook de functie van secretaris van het Groene Kruis in Sprang-Capelle vacant komen. besloten werd door huisbezoek bij de inwoners leden te werven voor de nieuw opgerichte Oranie vereeniging. Aanbesteding. Van de aanbesteding op Zaterdag 29 Juli v.m, 11 uur te Drunen ge houden betreffende verbouwing van het woonhuis van den heerH.M.L. Schreurs, notaris, volgens ontwerp van Edm. Nijsten. Jehoel, Drunen f7400 Van Loon, Drunen f7390 Van Iersel, Drunen f7377 Van Oers, Drunen f7375 Schapendonck, Drunen f7342 de Wit, Drunen f7300 Merx, Drunen f7223 De Bont-v. Huiten, N'kuijk f6736 Gebrs.de Bont, Nieuwkuijk f6684 Meijs, Den Dungen f6106 Gunning aangehouden. Opdracht. Aan de firma L, van Oers is op gedragen de verbouwing en uitbrei ding van het pakhuis voor den N. G. B. te Drunen voor f2365.— De Opkomst. De P. V. hield een wedvlucht vanuit Roermond (70 K.M Aankomst eerste duif 1.2.8 uur. laatste 1.10.35 Uitslag: 1 Gebr. v. d. Hoven; 2 3, 4, 6, 8, W. Pijnenburg5, 9, 10 11 A Smits; 12 W. Smits; 13, 14 Verharen. Zondag a. s. wedvlucht vanuit Susteren (80 K.M.) Inkorven Vrijdag 7 -8 uur n.m. Marktbericht 2 Aug. '38. Blocveiling: Roode bessen f 12.20— f 12.90 per 100 Kg. Eeuwige gelofte afgelegd. Na een voorbereiding van acht dagen had Zaterdagmorgen in het St. Franciscusgeeticht een treffende plechtigheid plaats. Door den Eerw. Pater Adriaan, die de retraite der Eerw. Broeders had geleid, Werden om zes uur in de klooster kapel een plechtige H. Mis opgedragen, waaronder de Eerw. Broeders Domenicus enFranciscus hun eeuwige gelofte aflegdenaan den iroet van het ;$ltaar. u bnov De versiering der kapel-, en het litneebendeel dier bloeide» I was ge- ibchcMiken docif een pensiongast. Eer$, Broeders. f Bijj de Cqpgregatie der Eerw. Broeders alhier hebben^eëH-tweetal ..mutqties plaats gehad. o) Oranje Comité Het Oranje comité kwam onder voor zitter notaris Schreurs in vergadering bijeen, De kesluifen der vorige verga dering werden bekrachtigd terwijl tevens 'ftperw: foedervVjr^fridusis vaii het succuraalhuis te Hatert overgeplaatst ^naar het 'moederhuis alhier. Da Eerw broeder Domeni- n§jÜs„\} overgeplaatst n^r jj^tert. Overgeplaatst. Met ingangwvan 1 Sept. a.s. zal de héér' L. Trommelen, stationchef, in gelijke betrekking worden overge plaatst naar station Udenhout. Het nieuwe gemeentehuis. De, contact; commissie van het nieuwe raadhuis kwam in vergade ring bijeen niet den architect van het nieuw te bouwen raadhuis den heer Nijsten uit den Bosch! de bouwplannen j werden grondig be sproken, doch stuitten op het trans- formaterhuisje van deP.N.E. M., welk het raadhuis danig zal ontsieren. Besloten werd dan ook om alles in het werk te stellen om dit obstakel op een andere plaats onder te brengen, waarvoor inlichtingen gevraagd zullen worden aan de betrokken maatschappij. Na deze besprekingen begaven de leden zich naar het kermisterrein om een en ander in oogenschouw te nemen en de zaken nader te.bekijken. Simultaan seance schaken. Door den Rotterdamschen schaak meester van Boekei werd in de zaal der jongens congregatie te Drunen voor de leden van de schaakclub S.D.J.C. een schaakmatch gespeeld met 14 borden. 12 partijen wist hij te winnen terwijl hij er een verloor van W. Brok en een remise speelde tegen P. Goosens. Het dochtertje van den heer Schalken had het ongeluk op school boven van een trap te vallen, waarbij zij zoo ongelukkig terecht kwam, dal zij haar sleutelbeen brak. Dr. van Vunren verleende geneeskundige hulp, Zaterdag j.I. had de jaarlijksche processie vanuit Hank (gem. Dussen) naar Brielle plaats. Ditmaal was er een bijzonder groote deelname en een der booten der reederij »Thor« was dan ook geheel bezet. In den vroegen morgen trok men in optocht begeleid door de kerkelijke fanfare, naar de aanlegplaats aan den.Peeren- boom, vanwaar de boot met de zeer vele pelgrims naar Brielle vertrok. Des avonds keerde men in dezelfde devote stemming wederom terug. In tegenstelling met vroegere plannen om de restauratie van bet kasteel te Dussen in werkverschaf fing te doen plaats vinden, waardoor het werkobject ressorteerde onder het Departement van Sociale Zaken, zijn thans besprekingengaande om de uitvoering der restauratie-werk zaamheden in het vrije bedrijf te doen geschieden, onder auspiciën van het werkfonds. Na tewerkstelling van bekwame vaklui zal t.z.t. tevens worden gelet, gezien het hier een werkobject geldt van architectonische waarde. Maandagavond had ten ge meentehuize alhier een bijeenkomst plaats van burgemeester Snijders en enkele afgevaardigden van vereeni gingen uit onze gemeente, ter be spreking van de te houden feeste lijkheden bij 't 40 jarig regeerings- jubileum van H. M. de Koningin. Daar slechts weinigen, mede ook door onvoldoende publiciteit, aan dezen oproep gehoor hadden gege ven, slechts 't onderwijzend perso neel en een viertal afgevaardigden waren aanwezig, konden noggeen de finitieve besluiten worden genomen. Vast staat dat op 6 Sept. een kin deraubade zal plaats hebben. A.s. Zondag zal de fanfare »\Vilhelmina« alhier deelnemen aan het groote concours te Velp. Dit is dan het laatste concours voor het te houden festival op 13, 14 en 15 Augustus a.s. HANK. Begunstigd door prachtig zomer weer werd Zaterdag jl. de jaarlijksche processie ter eere van de H.H. Marte laren van Gorcum, van hier naar den Briel gehouden. I)e deelname was iets minder dan andere jaren, maar over- rigens had alles een goed verloop. De Kerkelijke Fanfare begeleidde de ver schillende gezangen met muziek. Moge het volgende jaar de deelname wat grooter zijn, wat deze processie ten volle waard is. Alles stond onder lei ding van den ZeerEerw. Heer Pastoor Damen, alhier. Door veldwachter Keiler werd bij een gehouden controle met ambte naren van de Plantenziektekundigen- dienst, proces-verhaal opgemaakt te gen den landbouwer v. W. alhier, we gens het niet bespuiten van een aard appelveld met loodarsenaat, tegen be strijding van den 'Coloradokever. Gedeputeerde Staten hebben het be stuur der Sinte Geerden Berghe Stich ting medegedeeld' dat zij op het bezoek van voornoemde stichting tot het houden van een wielerciiterum op 31 Augustus a. s. ter gelegenheid van Geerlruidenberg 725 laar Stad .afwijzend hebben beschikt wegens ongeschiktheid van het te houden pareó^rs. Zooals onze lezers weten was het par cours door de Ned. Wielren Unie wel geschikt verklaard. Deleverantie van 250.000staatklinkers voor rekening dezer gemeente is opge dragen aan de N-V. Vlamovenstraat klinker te Arnem. Maandagavond om 8 uur had in het parochiehuis alhier de algemeene jaar vergaderingplaats van het Wit-Gele Kruis en de T.B.C. Commissie. Mogelijk door het warme weer was deze vergadering buitengewoon slecht bezocht, hetgeen de voorzitter dan ook in zijn openingswoord tot uitdrukking bracht. Vooral de belangstelling der dames die zoo dikwijls met het Wit-Gele Kruis te maken hebben, moes grooter zijn. Uit het verslag van den secretaris-pen ningmeester bleek dat het aantal leden stabiel was gebleven rt.l. 1*300 leden terwijl de contrebutie regelmatig wordt betaald. Het aantal door de wijkverpleeg sters afgelegde bezoeken bedroeg 1900 terwijl 21 kraamverplegingen plaats vonden. Tot leden van de kascommissie werden benoemd de heeren van Gellabbeek en Krols die boeken en kas in orde bevonden Als bestuurscandidaten werden gesteld de dames E. Meijers, Mulderg- Drabbe en Smits almede de heer J. v. d. Heijkant. Binnen 3 maanden zal het bestuug uit deze personen het bestuur aanvullen. De propagandacommissie van de Sinte Geerden Berghe Stichting trok met een praalwagen, spreek koren en muziek door de stad en naar Made, Zwaluwe, Zevenbergen en -Hoek om den ingezetenen kond te doen van de ophanden zijnde feesten. De kleurrijke formatie trok jeweldig de aandacht en het spreek toor dat zich herhaaldelijk liet hooren maakte flink indruk, terwijl ieftallige jongedames zich ten nutte maakten met den speldjesverkoop. Wethouder Sassen, voorzitter van het hoofdcomité sprak de massa's toe Het werd een prachtige reclame voor onze stad. Nog meer van deze tochten zullen wordengeorganiseerd. Op 7 Aug. a.s. zal in café»De Gouden Leeuw« door de Heusden- sche Winkeliersvereeniging een ledenvergadering worden gehouden ter bespreking o.m. van een ie hou den Oranjewinkelweek ter gelegen heid van het 40-jarig regeerings- jubileum van de Koningin. Onze vroegere stadgenoot, de heer M. Baaijens, onderwijzer aan de Chr. School te Schagen, slaagde voor de akte Hoofdonderwijzer. Mej. I). Benjaminse, onderwij zeres aan de open baie lagere school* alhier, heeft met ingang van 1 Oct a.s. als zoodanig ontslag genomen' Zaterdag j.I. werden door Z.E. Mgr. Diepen, Bisschop van 's Bosch de navolgende Fraters va» het Cisler- ciënser Klooster „Mariënkroon" alhier tot subdiaken gewijd Frater Pascales Vermeer, Fr. Arnoldus Vermeulen, Fr. Nor- berthus Coolen, Fr. Wennislaus van Doorn. Zaterdagavond hield delieder tafel «Oefening heart Kunst» incafé Joh. de Bont een algemeene leden, vergadering ter bespreking benoe ming nieuwe directeur. Het bestuur deelde mede dat door haar den heer A. van Steensel ter vervulling dezer functie was aangezocht. De heer van Steensel heeft zich, hiervoor onder voorbehoud bereid verklaard. De algemeene vergadering ging met een en ander accoord. De alhier op 30—31 Juli en 1 2 Augustus gehouden Vlaamsche Kermis ten bate van het vrouwelijk jeugdwerk, is schitterend geslaagd. Er heerschte een gezellige drukte. Tot slot dezer kermis had Dinsdag avond de trekking plaats Van de hieraan verbonden verloting. RAAMSDONKSVEER. Naar de plaatselijke Santos commissie van Raamsdonksveer ons meedeelt, doet de vereeniging Santos de instelling voor de tuberculose bestrijding van de Katholieke Mid denstandsorganisatie, een béroep op alle rijwieJgebruikers, om hun vervallen belastingplaalje niet weg te gooien, doch het af te staan aan Santos. De opbrengst hiervan1 wordt besteed voor Sanatoriumverpleging van Tuberculose-patienté» die zelf niet over de noodige middelen be schikken om deze dure en vaak ook langdurige verpleging te bekostigen. Vele kleintjes maken een groot Een rijwielplaatje is maar een klein stukje koper, maar bij honderdtallen wordt het een waardevol blok. De Santoscommissie zal gaarne deze plaatjes in ontvangst nemen aan het adres van den secretarisrden heer MeeMisse van DongenJi en den Penningmeester den heer E. van Seters, te Raamsdonksveer, alwaar men de plaatjes in een brievenbus zal kunnen deponeeren. En de Commissie verder zal zorgen dat zij op hun bestemming komen. Gevonden een bruinlederen handtaschje en een rijwielplaatje. Te bevragen bij de marechaussee. Ten nadeele van den visscher D. alhier werden enkele palingfuiken ontvreemd. Van het feit werd aan gifte gedaan, doch van de daders ontbreekt tot dusver elk spoor, Zondagavond is door onze harmonie St. Bavo in samenwerking met de harmonie Volksvlijt en Volks vermaak uit Waspik, een concert gegeven op de muziekkiosk in het kerkplantsoen. Het was een schit terende avond èn wat het weer betrof èn wat de muziek, zoodat er voor dit concert een enorme be langstelling was. Het programma bestond uit drie gedeelten. In het eerste gedeelte gaf de harmonie St. Bavo vier nummers, onder welke de twee concoursnummérs waarmee te Botterdam den len prijs was behaald. Het tweede gedeelte werd "verzorgd door de harmonie Volks vlijt en Volksvermaak uit Waspik, dat den luisteraars zeer fraaie num mers te hooren gaf. Aangezien beide harmonieën den heer P. Bisselink uit Kaatsheuvel als dirigent hadden, traden in het derde gedeelte van het programma de harmonieën gezamenlijk op met een getal muzikanten dat 55 bedroeg. Het was een zeldzaam ensemble, dat een machtig klankgehalte bezat en elkaar in spelkwaliteit terdege verstond. De inwoners van Raams- donk dorp betuigden hun waardee ring en dankbaarheid door een - herhaald en luid applaus aan de harmonieën, die door vriendschap pelijke samenwerking zulk een prachtig concert gaven als in Raams- donk nooit te voren gegeven is. - RAAMSDONKSVEER. Maandagmiddag werd op Tiet .terrein van J. J. Boons-Stael, aan de Bergen- tra at door de Rijvereeniging „Julia na" te Raamsdonk(dorp) de verrich- tingsproef voor M. C. Merriën en tuig- 19 r- r» -i

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 6