Prima Maters aankomende lïleisjes Woonhuis of Winkelhuis NIEUWS UIT UE LANGSTRAAT EN OMGEVING SPORT GEMENGD NIEUWS. HUIS DÜSSEN. NIEUWKUIJK. SPRANG—CAPELLE. GEERTRU1DENBERG. RAAMSDONK. WASPIK. Advertentiën. Gevraagd GEVRAAGD op goede stand. TE HUUR AANBESTEDING AFBREKEN Antwerpen Luik, Spa, Watervallen van Go Kevelaar Antwerpen Valkenburg Grotten van Han Antwerpen Valkenburg i -% Op 13, 14 en 15 Augustus j.l* werd door de fanfare »\Vilhelmina« te Dussen, bij gelegenheid van haar "MO jarig bestaan een groot Nationaal Festival georganiseerd, dat, ondanks de abnoimaal slechte weersgesteld heid, in zijn geheel, als geslaagd mag worden beschouwd. Zaterdag 13 Augustus werden de feestelijkheden geopend met een rondgang door 't dorp door de feest- vierende fanfare waarna gezamenlijk naar 't feestterrein werd gemar cheerd, alwaar diverse vermakelijk, heden waren opgesteld. Achtereenvolgens concerteerden »Kunst en Vriendschap« uit Meeu wen, »Excelsior« uit Raamsdonks- veer, «Kunst na Strijd« Kaatsheuvel, en «Harmonie Terheijden« te Ter- heijden. Des avonds te acht uur werd dooi de Kon. Erk. Harmonie »Apollo« te Kaatsheuvel een groot concert gegeven, dat gedeeltelijk door 't slechte weer teloor ging. Zondag 14 Augustus zou te half drie de' officieele ontvangst der jubileerende vereeniging en de ove rige bondsgezelschappen plaats heb ben ten gemeentehuize, doch dooi de minder gunstige weersgesteldheid ondervond dat eenige vertraging. Te ongeveer half vier werden zij door Burgemeester Snijders welkom geheeten, en werd door 't Gemeen tebestuur den eerewijn aangeboden. Hierbij voerden na burgemeester Snijders nog 't woord de heer J. M. Buys uit Herpt, voorzitter van den Bond en de heer Jongbloets, president dor ontvangende vereeni- ging. Toen de autoriteiten zich na af loop op het bordes van het gemeen tehuis begaven, werd door de ver- eenigingen uit Dussen, Herpt en Haarsteeg gezamelijk de feestmarsch uitgevoerd, welke voor deze gelegen heid door den heer Snijers, direc teur van »Wilhelmina« was gecom poneerd. Deze gezamenlijke feestmarsch gaf op 't kleine, en dicht met volk bezette dorpspleintje een machtigen indruk. Hierna werd afgemarcheerd naar 't feestterrein waar nu de verschil lende Bondsgezelschappen alsmede Waspik concerteerden. Bondsgezelschappen waren aan wezig uil Dussen, Nieuwkuijk, Haar. steeg, Drunen, Herpt en Vlijmen. Ook den volgenden dag hadden nog concerten plaats en wel door de Kerkelijke fanfare »St. Cecilia« uit Hank, jplarmonie «St. Bavo« te Raamsdonk en de »Eendracht« uit Oudenbosch. Des avonds te acht uur werd door de Harmonie «Kunst na Strijd« te Oudendijk (gem. Woudrichem) een groot sluitingsconcert gegeven, waar na de avond in de verschillende vermakelijkheden werd doorge bracht. Ondanks het slechte weer, dat veel afbreuk, aan dit eerste groote muziekfestijn te Dussen, heeft ge daan, was de publieke belangstelling redelijk te noemen, hoewel niet alle exploitanten goede zaken zullen hebben gemaakt. Zondag j.l. hield de Kynologen- club «De trouwe vriend« op haar oefenterrein een onderlinge wed strijd. Door de Jury bestaande uit de heeren Leijtens en erhoeven uit Baardwijk en Kleijsen uit Nieuw kuijk werden de prijzen als volgt toegekend le prijs A. van Beijnen, 2e pr. A. van Steensel, 3e pr. L. Roestenburg, 4e pr. C. Coolen, 5e pr. A. Pelders, 6e pr. M. van der Lee, 7e pr. M. Samuels, 8e pr. H van der Lee, 9e pr. A. van Drunen. SPRANG Door de Vereeniging van Huis eigenaren is een adres gericht tot den raad dezer gemeente om de verordening op de straatbelasting zoodanig te wijzigen dat deze be lasting in het vervolg door de huur ders moet worden betaald, Wanneer de Raad daartoe zou besluiten, zal in het vervolg deze belasting voor 'n belangrijk gedeelte door de arbeiders moeten^worden betaald. Ongetwijfeld zal hierover het laatste woord nog niet zijn gesproken temeer daar de arbeiders organisaties zich tegen deze wijziging wel met klem zullen verzetten. Met volle energie is men aan den gang getogen om het terrein waarop met 31 Augustus a.s. het wielercriterium te Geertruidenberg zal worden gehouden, in gereedheid te brengen. De verwachting dat door de groote prijzen die beschik baar worden gesteld, dit criterium wel ia de aandacht zal komen van de renners, komt al aardig uit. Zoo zal o.m. de Tour de France rijder Anton van Schendel alsook Pijnen burg aan dit criterium meedoen terwijl ook nog meerdere namen van groote renners worden genoemd die er aan zullen deelnemen. Delengte van het parcours bedraagt 650 M. dat 200 maal moet worden verreden. Het belooft dus een spannende strijd en zeer zeker zullen we in G'berg 31 Aug. a.s. duizenden bezoekers kunnnen verwachten. De leden der Geref. Knapenver- eeniging »Samuël« maakten j.l Maandag onder leiding van Ds. van Lummel e.a. een plezierreisje naar Rotterdam. 's Morgens te ruim 8 uur werd per trein vanuit Waalwijk ver trokken. Bij aankomst in de Maas stad werd een rondvaart door de havens gemaakt, waarna een bezoek gebracht werd aan het vliegveld Waalhaven, alwaar men getuige was van het landen en opstijgen van vele vliegmachines, waarvoor de jongens begrijpelijk veel belang stelling toonden. In de stad teruggekeerd werd de Dierentuin bezocht. Na bezichtiging van enkele stadsdeelen werd de thuisreis aanvaard en arriveerden de jongens te ca. half elf alhier, ten hoogste voldaan van't genotene. De leden der Chr. Gemengde Zangvereeniging »Excelsior« alhier maakten j 1. Maandag hun jaarlijksch uitstapje, ditmaal naar de Ardennen (Belgie). Het gezelschap bestaande uit 80 personen maakte de reis met een 4-tal autobussen. Te 5 uur werd de reis aange vangen en arriveerde men te 7,30 uur te Hasseld, alwaar de koffie tafel gereed stond, waarvan door het gezelschap een goed gebruik werd gemaakt. Te 9 uur vertrok men van Hasseld om naar Hoei te rijden, welke stad werd bezichtigd en waar o.a. het fort dat een hoogte heeft van ca. 70 M. werd beklommen, van waaruit men een prachtig gezicht had oj/er de om geving. Vanuit Hoei werd langs het Maasdal over Namen naar Dinant gereden, welke route gaat langs de Maas met aan weerszijden stijle rotswanden, begroeide bergen en dalen, met de daartusschen gelegen schilderachtige dorpen. Hier werd ook halt gehouden bij het gedenk teeken van Koning Albert van België, die daar bij het beklimmen der bergen om het leven kwam. Bij aankomst te Dioant te 1,^30 uur werd eerst het middagmaal gebruikt, waarna de stad werd bezichtigd en o.a. ook een boot tochtje op de Maas werd gemaakt. Hier werd ook de Citadel beklom men, zijnde 400 treden (100 M.J, alwaar het Museum - van oude wapenen enz. werd bezichtigd. Te 6 uur werd van Dinant ge reden langs de Maas over Namen, Leuven en Mechelen naar Ant werpen, waar men te 11 uur aan kwam en een uurtje werd gepau- seerd, waarna de thuisreis werd aanvaard. Te 3 uur arriveerde het gezel schap te Sprang. Ieder was hoogst voldaan over deze mooie reis, welke mede om het prachtig weer bijzonder goed geslaagd mag heeten. Vermeldt zij nog dat de autobussen en bestuurders van de onderneming Mulders-Sars te Waalwijk aan de hoogste eischen voldeden. applaus de spelers beloonde. De netto-recette was bestemd voor de Missie van pater Flavianus. De grimeering was bij den heer J. Hombergen uit Waalwijk in uit stekende handen. Landbouwschool Raamsdonk. Voor de R.K. Lagere Landbouw school te Raamsdonk hebben zich reeds 55 leerlingen aangemeld, zoo dat met een eerste en tweede klas begonnen kan worden. Voor een derde klas is dat nog twijfelachtig. Hierin kunnen geplaatst worden leerlingen die een tweejarige land- of tuinbouwcursus gevolgd hebben. Zij krijgen dan nog een herhaling en uitbreiding van hetgeen ze geleerd hebben en er wordt hiervoor dan ook nog een grootere deelname ver wacht. Enkele plaatsen zooals Raamsdonk Waspik en Dongen geven een schit terend voorbeeld, in enkele plaatsen is de belangstelling echter gering. Waar blijven hiervan de aanmel dingen? Een dag per week uit het bedrijf, kan toch geen bezwaar zijn, om te gaan profiteeren van zoo'n mooie instelling van landbouw - onderwijs. Een half uur of iets meer fietsen kan toch evenmin een be. zwaar zijn. Ouders, begrijpt van hoe groote waarde het voor uw zoons is, als zij voor hun later leven een flinke en degelijke algemeene ontwikkeling krijgen. Hoe noodig en nuttig is het, als zij volledig onderlegd zijn in hetgeen zij voor de uitoefening van het landbouwbedrijf moeten weten. Geef hun dus deze mooie gelegen heid tot kennis en ontwikkeling en 't worden later de uitblinkers onder de boeren en de voormannen in de organisatie. Meldt u daarom spoedig aan bij den secretaris van den boerenbond in uwe plaats, ofwel rechtstreeks bij het hoofd der Landbouwschool, J. Castenmiller te Ginneken. Inlichtingen zijn te bekomen bij den secretaris van den boerenbond in elke plaats. De school zal op Maandag 12 Sept. geopend worden. Voorloopig wordt ze onder gebracht in 't oude Raad huis te, Raamsdonk, maar er zijn reeds plannen tot nieuwbouw. RAAMSDONKSVEER. CAPELLE. Voor het examen Fransch L.O. slaagde o m. mej. A. Oerlemans te Vrij hoeve-Capelle. Het indertijd in verband met de feestelijkheden bij gelegenheid van den verjaardag en het kort daaropvolgend regeeringsjubileum van H. M. Koningin Wilhelmina gevormde buurtcomité voor het Westelijk gedeelte van de Nieuw- straal en de Korte Nieuwstraat zal a.s. Donderdagavond 8 uur in een der lokalen der Chr. School in de Nieuwstraat een openbare vergade ring houden, teneinde te trachten voor de geheele Nieuwstraat en Korte Nieuwstraat een wijkcomité op te richten. Door de harmonie Volksvlijt en Volksvermaak werd j.l. Zondag deelgenomen aan het Festival te Dussen. Het was reeds vrij laat toen het gezelschap zeer voldaan huis waarts keerde. Zondag en Maandag hadden alhier de opvoeringen plaats van het openluchtspel «de Vorstenzoon«. Het spel door de patronaatsjon gens vertoond wist ons ten zeerste te boeien, terwijl een flink opge komen publiek door een krachtig Nu het H.M. de Koningin heeft behaagd, met ingang van 1 Sept. a.s. den heer Mr. 'Ih. H. A. M. Heere te benoemen tot Burgemeester dezer gemeente, is het vanzelf sprekend, dat in den geest van de gansche bevolking wordt gehandeld, wanneer door een plechtige en waardige ontvangst van den nieuwen Burge meester uiting gegeven wordt aan de ingenomenheid der ingezetenen met deze benoemingi De spontane geestdrift, waarmede Maandagmiddag 8 Augustus het verblijdende nieuws werd ontvangen doet verwachten, dat men Mr. Heere een bijzonder feestelijk welkom wil bereiden. Voor het treffen van de noodige voorbereidingen zijn de besturen van de vereenigingen in deze ge meente uitgenoodigd tot een bijeen komst in het St. Henricus gebouw alhier, op Zaterdag 20 Augustus a s. des namiddags ten half acht uur. De installatie zal plaats hebben Donderdag 1 September. De Zangvereeniging «Amicitia» onderafdeeling van de R.K. Werk liedenver. «St. Joseph», bracht dezer dagen den nieuw benoemden burge meester Mr. Th. Heere een zang- hulde. Nadat de vereeniging enkele zangnummers ten beste had gegeven, werd de nieuwe burgemeester geluk gewenscht met zijn benoeming bij monde van den voorzitter der ver eeniging, waarna men nog eenigen tijd gezellig bijeen bleef. Het eenjarig dochtertje van H, v. G. had het ongeluk Maandag avond een pot met kokende koffie om te trekken, met het gevolg dat de inhoud op het kind terecht kwam waardoor het ernstige brandwonden aan het bovenlichaam bekwam. Door Dr. Lips is het kind ver bonden. Twee mannen op Walvisch- vaarder gestikt. Aan boord van den Noorschen walvischvaarder Terje Viking,liggen de in het Hendrikdok van de Amster- damsche Droogdokmaalschappij te Nieuwendam is gisteren in den vooravond een zeer ernstig ongeluk gebeurd. Twee personen, een 56-jarige Amsterdamsch opkooper en een 30-jarige Noorsche matroos zijn hierbij door gasverstikking om het leven gekomen. De opkooper wilde in een der traantanks afdalen om eens rond te neuzen, toen hij na enkele treden gedaald te hebben bewusteloos naar beneden stortte. Eem matroos wilde hem te hulp komen doch onderging hetzelfde lot. Intusschen hadden de overige opvarende het ongeval reeds opgemerkt en met behulp van gas maskers werden de twee slachtoffers opgehaald. Men kon evenwel niet anders dan de dood constateeren Militair bij oefening verdronken Tijdens het leggen van een schipbrug ter hoogte van het Beusichemsche Veer is gistermorgen omstreeks acht uur een ongeluk gebeurd, dat aan den 25-jarige pontonnier J. J. de Jong uit Amster dam het leven heeft gekost. Door het uitschieten van een haak gleed het slachtoffer van boord Hij werd door den sterken stroom meegesleurd. De militairen, die het ongeluk van zeer nabij aanschouw, den, wierpen het slachtoffer onmid dellijk touwen toe. De Jong kon evenwel niet zwemmen en had zijn tegenwoordigheid van geest verloren De hulp mocht niet baten. Inmiddels te water gesprongen militairen trachten door duiken hun kameraad te vinden, doch ook deze pogingen mislukten. De rijksbaken meester en militaiien hebben nog gedurende langen tijd de rivier af gedregd, doch het lijk van de ver ongelukte is tot nu toe nog niet gevonden. Scheepsramp bij Sjanghai. Door het zinken van het ca. twee duizend ton groote Duitsche kustvaartuig «Hansa» zijn, naar men vreest, 150 Ghineese passagiers verdronken. De «Hansa» was op de Wangpo, voor Sjanghai tegen het voor anker liggende Britsche s.s. «Tungwo» gevaren en zonk onmiddellijk. De «Tungwo» kon den Duitschen kapi tein en dertien Chineezen redden; even later kwam ook de Britsche kanonneerboot «Scarab» ter plaatse doch, zooals gezegd, zijn er ver moedelijk 150Chineezen verdronken J Ingezetene van Overdinkel op barbaarsche wijze door Duitschers vermoord. Zondagnacht is even over de grens op Duitsch gebied een moord gepleegd op de 41-jarigen H. F.W. Brinkbaumer, ingezetene van Over dinkel. De daders, Duitschers, zijn hierbij op zeer barbaarsche wijze te werk gegaan, aldus bericht Het Volk. Nadat zij B. tegen de grond geslagen hadden namen zij het lijk op en gooiden hetin het kreupelhoutlangs den weg, die van Duitsch gebied naar Overdinkel loopt. Hier werd het Zondagmorgen door de Duitsche gevonden deerlijk toegetakeld. Het in beslag genomen lijk is naar Gronau overgebracht. (vast loon) en voor stikkerij en pakkerij. Zich te melden Chef stikkei ij G. VAN DELFT, Stationsstraat 92B, WAALWIJK 59873 Huurprijs pl.m. 400 Gld. Adres Uitgever v. d. Blad. 59875 bij HEIN SCHOUTEN Grootestraat 101 Waalwijk, N V. Nederlandsche Spoorwegen gevestigd te Utrecht. 13 September 1938 te 14 uur Hoofdadministratiegebouw III te Utrecht. Woning No. 23 bij KM. 24.773 van den spoorweg 's-H er togen bos c h Lage Zwaluwe te Capelle-Nieuwe- vaart. Inlichtingen worden verstrekt door den Ingenieur van den Weg te Breda en door den Opzichter van den Weg te Lage-Zwaluwe. Voorwaarden van inschrij ving zijn gratis verkrijgbaar op Kamer818Hgb.III teUtrechten aan bovengenoemde adressen. Worden deze voorwaarden schriftelijk gevraagd dan is daarbij te vermelden «Afbre ken woning no. 23«. DE DIRECTIE. ZONDAG 21 AUG. naar Per persoon 1.40 DINSDAG 23 AUG. naar Per persoon 3.75 WOENSDAG 24 AUG. naar Per peraoon 2.— WOENSDAG 24 AUG naar Per persoon 1.40 Kinderen 1.— DONDERDAG 25 AUG naar Per persoon 2.75 DONDERDAG 25 AUG. naar Per persoon 3 75 Kinderen 2.75 DINSDAG 30 AUG. naar Per persoon 1 40 Z0NDAQ 4 SEPT. naar (Wereldkampioenschappen voor profs op den weg 270 K.M) Per persoon 2.75 A. MULDERS-SARS Telefoon 141 Stationsstraat - WAALWIJK. 5 sec.; 9 Vermeiren; 10 Delathouwer op 1 min. 15 sec.; 11 Schillemans; 12 Fran ken; 13 Rouge; 14 Machielsen; 15 Hoo- remans. WIELERSPORT. HET CRITERIUM VAN BERGEN OP ZOOM VOOR PELLENAARS. Onder zeer groote belangstelling werd te Bergen op Zoom voor den derden keer een internationaal wieler-criterium ver reden. Er werd 120 K.M. gereden, ver deeld over 85 ronden. Pellenaars, Helle- mons, Dominicus, Slaats, Gyzen, Theuns en Brongers waren degenen, die, al was het pas tegen het einde, den wedstrijd maakten. Pellenaars wist in de eindspurt te zegevieren. De uitslag luidt: 1 K. Pellenaars, 2 uur 47 min. 30 sec. Op 5 sec. 2 A. de Korver. 3 H. Theuns, 4 .1. Hiddes. Op 20 sec. 5 J. v. d. Maagdenberg, 6 J. de Meyer, M. Buuron, 8 A. Hellemons, 9 P. Helle- mons, 10 A. Gyzen, 11 M. Schilleman (B.), 12 v. d. Zande, 13 Slaats, 14 B. v. Rijn, 15 C. van Gent en 16 B. v. d. Stek. SCHULTE WINT TE EINDHOVEN. Duizenden menschen omzoomden het parcours hij de IJzeren Man, waar de Groote Prijs vj>n Eindhoven verreden werd. Dat parcours, hetwelk 3 K.M. lang was, moest door de profs en onafhanke- 1 ijken vijftigmaal worden afgelegd. Schultc wist hier in de meerderheid te blijven, ondanks een val waarbij hij een grooten achterstand kreeg. De uitslag was: 1 G. Schulte, Den Bosch, 3,48.40; 2 H. Sijen, Maastricht; 3 Lode Jansens, Hoboken (B.); 4 M. Raes, Huesden (B.); 5 Jan Gommers, Dingen; 6 A. v. Amsterdam, Leiderdorp; C. Va- lentijn, St. Willibrord; 8 A. Cavé, Ant werpen; 9 G. v. d. Ruijt, Capelle IJsel; 10 Alb. Billiet, Laerne (B.); 11 W. C. Reuter, Amsterdam; 12 J. Saarloos, Rot terdam; 13 Alph. Stuijts-Hoogcrhcide; 14 A. Ileeren, Seppe; 15 F. Vethaak, Vlaar- dingen. JOH. BRASPENNINX WINT TE TURNHOUT. Zondag is te Turnhout de Groote Prijs voor beroepsrenners verreden. De wedstrijd leverde een fraaie over winning op voor onzen landgenoot John ny Braspenning Jr. Bras heeft de over winning zeker verdiend: hij was van al le renners het meest aggressief en tracht te van het begin tot het einde uit den wedstrijd te halen wat er in zat. Telkens deed hij uitlooppogingen met minder of meer resultaat; tenslotte slaagde hij er vlak voor het einde in definitief weg te komen en uit een groepje van vier ren ners in de sprint te winnen. De uitslag is: 1 Braspenning Jr. in 3 uur 32 min.; 2 van Asselt; 3 Valentijn; 4 Thorfs; 5 van Theer op 35 sec.; 6 De Korver; 7 Joos- sens op 1 min.; 8 Binnemans op 1 min. DAMMEN. W. D. V. De uitslagen van de deze week Dins dag voortgezette clubcompetitie onzer plaatselijke damverecniging W.D.V. lui den als volgt C. de JongAd. v. Cromvoirt 11 v. d. HammenA. v. d. Gouw 0—2 Fr. v. d. GouwA. Schilders 20 A.s. Dinsdag wordt deze clubcompeti tie voortgezet.

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 3