Plaatselijke Berichten Nieuws uit de Langstraat en Omgeving. Woensdag 17 Augustus 1938 No. 65 De Echo van het Zuiden Tweede Blad DRUNEN KAATSHEUVEL. Geslaagd. Voor het te Eindhoven gehouden examen Handenarbeid slaagde o.m. Mej. E. A. Leijtens alhier. Op de op ll,12en 13 Augustus te's Hertogenboseh gehouden exa mens voor de acte van bekwaam heid als coupeuse van de R.K.Ver- eeniging tot bevordering van Indu strie- en Huishoudonderwijs voor Meisjes »St. Anna» slaagde onze stadgenoote mej. A. H. van Tuijl, die haar opleiding genoot op de Naaischool der Eerw. Zusters inde St. Antonius-parochie. Folkloristische optocht Door het Centraal Oranjecomité is aan alle plaatselijke vereenigingen een schrijven gericht, houdende aansporing tot deelneming aan den folkloristischen optocht, te houden op 6 September a.s., bij welk schrijven een aanmeldingsformulier is gevoegd. Genoemd comité wijst erop, dat vereenigingen,die geen aanschrijving ontvingen, uiteraard ook kunnen meedoen aan den optocht en dat aanmeldingen tot deelneming ten allen tijde, zoowel mondeling als schriftelijk kunnen worden gedaan bij 't centraal oranjecomité, adies: Gemeentehuis. Ook telefonische aanmeldingen worden aldaar ge noteerd. Een mooie daad. Naar wij van bevoegde zijde ver nemen heeft het comité van de gouden bruiloft van het echtpaar Th. de Ronde—Huijgen besloten het resteerende batig saldo in de kas te storten van hel T.B.C.— comité. De Fino Revue Hedenavond zal in de groote zaal van den R.K. Gildenbond een reprise gegeven worden van de onlangs zoo goed geslaagde op voering van de Fino Revue. Deze revue die voor alle Fino- gebruikers gratis toegankelijk is zal ook hedenavond wel weer een volle zaal trekken want het is reeds gebleken dat deze Fino-revue bij het publiek in den smaak valt. Des middags zal een speciale kinder, en familievoorstelling ge geven worden van de kinder— operette »Hans enGrielje«,sprookjes spel in drie bedrijven. - Uitstapjes Zondag 28 Aug. zal de Waalw Gymn. Vereen. W.G.V. met hare leden en aspiranten een uitstapje maken naar Amsterdam met be zoek aan Schiphol. De reis zal gemaakt worden met bussen van de fa. A. Mulders Sars alhier. De Liedertafel »Tot Bloei der Toonkunst« maakte j.l. Zondag een uitstekend geslaagd uitstapje naar Amsterdam. Op de heenreis werd het paleis te Soestdijk en het stadhuis van Hilversum bezichtigd, waarna onder deskundige leiding het interessante luchtvaartbedrijf op Schiphol be zichtigd werd. In de hoofdstad werden verder tal van bezienswaardigheden en amusements-gelegenbeden bezocht en het was reeds laat eer men, hoogstvoldaan over het uitstapje, den terugtocht aanvaardde. Zilveren Priesterfeest. Ter gelegenheid van het zilveren Priesterfeest van onzen oud-stadge noot den Zeereerw. Pater v. d. Geldt, werkzaam in de Missie van Brazilië, werd op Maria Hemelvaartsdag in de St. Antoniuskerk alhier een Plechtige Hoogmis opgedragen dooi den Weleerw. heer kapelaan v. d. Bult. Glaukos-leden zwemmen te Oosterhoud. Niet zonder succes hebben Zondag een aantal leden van de Waalwijk- sche Poloclub »Glaukos» deelgeno men aan den 5 K.M. Zwemwedstrijd in Oosterhout. De heer D. Horst kwam als eerste Waalwijker binnen en werd negende geklasseerd. De heer C. Sars werd dertiende en de heer H. Trötscher zestiende. Excursie. De Rotterdamsche Reisvereeniging »Onder Ons», groot 60 personen, maakte gisteren een excursie naar de van Haren's Schoenfabrieken. Na afloop werd het gezelschap in Hotel »De Twee Kolommen» ont haald. DE BOSSCHE MUZIEKFEESTEN. Nationaal Federatief concours voor Harmonie- en Fanfare-gezelschappen. Te 's-Hertogenbosch worden muziek feesten gehouden waarvan de kern wordt gevormd door het Nationaal Concours van den Nederlandschen Federatie voor Harmonie- en Fanfare gezelschappen en welke feesten geor ganiseerd worden door het 's Herto genbosch Muziekcorps. Zaterdag en Zondag werkte 't weel de belangstelling voor de gegeven con certen en andere programma-punten zeer tegen, terwijl zelfs eenige num mers, zooals gymnastiekdemonstraties door O.S.S. moesten komen te verval len. Maandag, de eerste dag van het Na tionaal Federatief Concours, dat zal worden voortgezet op de Zondagen 21 en 28 Augustus, was het weer gun stiger en dit werkte terstond zeer op de belangstelling. Om 12 uur werden de afgevaardigden der vereenigingen die dezen dag aan het concours zouden deelnemen officieel ten stadhuize ont vangen te samen met leden van het eere-comité, het uitvoerend comité en der jury. De burgemeester van Den Bosch Mr. F. J. van Lanschot, die voorzitter der Nederlandsche Fede ratie is, sprak uit naam der gemeente een welkomstwoord, daarbij de groo te beteekenis der Federatie in 't licht stellend. Daar niet minder dan 42 corpsen hebben ingeschreven mag dit concours een ongekend succes wor den genoemd. De voorzitter van het uitvoerend co mité Fr. Meuwese sprak een dank woord. Als het concours slaagt, is dat te danken aan den burgemeester, zei- de hij o.m. Nadat ververschingen waren aange boden, dankte de heer Van den Heuvel van de Sophia's vereeniging te Loon op Zand, als voorzitter van de afdee- ling Noord-Brabant der Federatie in hartelijke bewoordingen voor de eer, de Federatie en speciaal de Brabant- sche afdeeling bewezen. Mr. van Lan schot liet daarna de gasten nog het een en ander van zijn stadhuis zien. Op het concours dat te één uur des namiddags begon werden de volgende prijzen behaald: Marsch-wedstrijd, 3e afd. Harmonie: Tilburgsch Politie- muziekkorps, 2e prijs met 31 punten; afd. Uitmuntend Fanfare St. Cecilia te Millingen, le prijs met 33 punten. Concertwedstrijd: 3e afd. Harmonie: Tilburgsch Politie-Muziekkorps, le prijs met 50 punten; 2e afd. Harmo nie: Arti et Amicitia te Oirschot, 2e prijs met 40 puntenafd. Uitmuntend Fanfare, Crescendo te Voorthuizen 2e prijs niet 83 punten; St. Cecilia te Millingen 2e prijs met 96 punten; •Kunst Adelt le Hapert le prijs met 107 punten; Eereafdeeling Fanfare: Uitspanning na Arbeid te Valkens- waard le prijs met 102 punten; Sem- pre Crescendo te Oldenzaal le prijs met 120 punten met hoogsten lof dei- jury; Eere-afdeeing Fanfare: Echo der Kempen te Bergeyk le prijs met 112 punten met lof der jury; L'Union te Bladel 2e prijs met 94 punten; Euphonia le Meerkerk 2e prijs met 92 punten. Vaandel-afdeeling Harmonie: St. Cecilia te Schijndel le prijs met 101 punten en Sophia's Vereeniging te Loon op Zand le prijs met 100 punten. De burgemeester van Den Bosch, die met groote interesse de wedstrij den volgde reikte aan beide laatstge noemde vereenigingen met een harte lijke toespraak de verworven vaandels uit. De jury bestond uit de heeren Mar. Ogier Sr., Oud-Directeur van het Ste delijk Orkest van 's-Hertogenbosch; Henri Zeldenrust, oud-dirigent van de Fransche Opera te Den Haag en Louis de Morée, oud-kapelmeester der staf- muziek te Breda. in deze streek te bezoeken. Daarna opende de fa. R. een ledermagazijn te Waalwijk, waardoor de heer Greeve Waalwijker werd en ook daar verwierf hij zich door zijn vlot optreden vele vrienden. Sinds 1927 woont de jubilaris te Tilburg en bezoekt van daaruit geregeld de schoenfabrikanten e. a. Een bewijs van populariteit is wel de groote belangstelling die van diverse zijden zoowel van oud chefs en collega's, als van cliënten voor dit jubileum bestond. Op den dag van het jubileum werd de heer Greeve hartelijk gehuldigd door den heer Verwoerd namens de directie en door den heer Roozendaal namens het per soneel. Tal van geschenken werden aangeboden en vele felicitaties ander zijds kwamen in. Jubileum bij de N.V. Handel-Mij M. L. Rosenberg, Amsterdam. ZWEMKAMPIOENSCHAPPEN VAN DRUNEN. Jo Sikkers kampioene der dames en L. de Geus kampioen der heeren. EEN GESLAAGD ZWEMFEEST. De B.R.B. moest tweemaal reddend optreden. Zondag vonden in het Gemeentelijk natuurbad ..Pleune Wiel onderlinge zwemwedstrijden plaats, om het kam pioenschap van Drunen. Waren de vooruitzichten ten opzich te van het weer ongunstig, tegen twaalf uur klaarde de lucht op, zoodat bij den .aanvang van de wedstrijden het weer zelfs buiten verwachting goed was. Dat de zwemsport in Drunen wel zeer populair is geworden sinds de ope ning van het zwembad bleek dezen middag weer overduidelijk. Ruim dui zend belangstellenden woonden de wedstrijden bij. Onder de aanwezigen merkten wij o.m. op burgemeester mr. R. J. Th. v. d. Heijden, het gemeente bestuur en tal van autoriteiten ook uit omliggende plaatsen. De nummers werden vlot afgewerkt en gaven een sportieven strijd te zien, zoowel bij de dames als bij de heeren. ook uit propagandistisch oogpunt was het voor de zwemsport in deze gemeen te een geslaagden middag, waartoe de 's-Hertogenbossche Reddingsbrigade, welke ter opluistering aanwezig was, zeker het hare heeft bijgedragen. De leiding. De wedstrijdleiding, in handen van den badmeester, den heer H. M. Por tier en de commissie bestaande uit de heeren B. Cuijte, A. Vos, J. Rooi en C. v. Riel, droeg er zorg voor, dat de afwerking van het programma een vlot verloop had. De prestaties waren goed. Gezwommen werd op een baan van 50 M. Bij de heeren werden 8, bij de dames 3 series gezwommen. Wat de prestaties der deelnemers betreft kun nen we opmerken, dat deze aan de ge stelde verwachtingen hebben beant woord. Indien we bedenken, dat de meesten van hen nog slechts sedert korten tijd de zwemkunst meester zijn en nog nimmer in wedstrijden uitkwa men. Wij twijfelen er niet aan of na zorgvuldige training zullen de tijden ze ker aanmerkelijk dalen. De B.R.B. moest handelend optreden. De Bossche Reddingsbrigade had tij dens de series van 100 M. vrije slag heeren volop gelegenheid om van haar kunnen blijk te geven. Toen in de 3e serie een der deelne mers na 70 M. uitgeput in de diepte zonk, sprong onmiddellijk een aantal leden der R. B., benevens de badmees ter, te water, om den drenkeling, welke inmiddels reeds het bewustzijn had ver loren, op het droge te brengen. Ook in de 4e serie deed zich een soortgelijk geval voor. Beide malen hadden zij een luid ap plaus van het publiek in ontvangst te nemen, als waardeering voor hun kra nig werk. 100 M. vrije slag dames. 100 M. vrije slag heeren. De eerste serie werd hier de snelste. Peters nam bij den start de leiding, doch de Geus wist zijn achterstand in te loopen, zoodat beide zwemmers na genoeg gelijktijdig het 50 meter punt bereikten. Peters verloor bij het keer punt ruim 1 meter en kon dezen achter stand op de laatste 50 M. niet meer op halen. Van Delft werd een goede der de. De 2e serie: werd van den start af gewonnen door Th. Laaracker. Zijn tegenstanders Marie Luypen en Fa. Boelen boden weinig weerstand en streden onderling resp. om de tweede en derde plaats. In de 3e serie startte Leo Sikkers prachtig en nam direct een voorsprong op de beide andere zwemmers, welke hij niet meer afstond. 2e werd A. Smits. De 4e serie bracht een overwinning voor Kees Veltman. C. de Gouw tikte als tweede aan. De 5e serie gaf een aardigen strijd op de eerste 50 M. Daarna liep Neelis echter uit en won onbedreigd, 2 Frans Smits, 3 Antoon Voorbraak. In de 6e serie was A. Smits direct goed weg. Hij keerde het eerst en maakte niettegenstaande geringe tegen stand van de beide andere zwemmers een mooie tijd. Tweede en derde wer den respectievelijk C. Persoon en J. v. Venrooij. De beide laatste series gaven weinig strijd te zien. Zij werden beide van den start af gewonnen door respectievelijk J. Klomp en G. Reuser. De uitslagen. Dames: no. 1 tevens kampioene van Drunen, Jo Sikkers, 2 min. 17.6 sec.; 2 Annie Sikkers, 2 min. 22.4 sec., 3 Toos v. d. Sanden, 2 min. 29 sec.; 4 Henriëtte Klerkx; 5 Ria Sikkers; 6 Cor Klerckx; 7 Mien Sikkers. Heeren: no. 1, tevens kampioen van Drunen, L. de Geus, 1 min. 45 sec.; 2 Antoon Peters 1 min. 50 sec., 3 A. Smits 1 min. 51 sec., 4 G. Nelis, 5 Kees Veltman; 6 Jan van Delft: 7 Frans Smits; 8 Jo Klomp; 9 Antoon Voor- braak; 10 Theo Laaracker, 11 Cor Per soon; 12 Frans Boelen, 13 Leo Sikkers 14 Jan v. Venrooij; 15 M. de Gouw 16 G. Reuser; 17 M. Luijpen; 18 A Smits; 19 Cor Hommels; 20 G. Heeff^ Beide kampioenen hebben hiervoor beslag weten te leggen op 'n fraaien wisselbeker uitgeloofd door het ge meentebestuur. Vervolgens gaven de dames der R. B. een demonstratie van de diverse slagen en het figuur zwemmen, hetwelk bij het publiek vanzelfsprekend in den smaak viel. Burgemeester v. d. Heijden. De- heer Henk Greeve te Tilburg (vroeger te Waalwijk) vierde op 15 Aug. j.l. zijn zilveren jubileum in dienst bij het bekende ledermagazijn M. L. Rosenberg. De heer H. Greeve is op 13-ja- rigen leeftijd bij den heer M. L, Rosenberg, destijds nog gevestigd zooals de ouderen weten in de Spui straat te Amsterdam, in betrekking gekomen. In 1923 zien wij hem bevorderd tot vertegenwoordiger en toen de firma R. een filiaal in Tilburg ves tigde ging hij mee om de cliënten le serie: Jo Sikkers was direct goed weg en liep langzaam uit. Bij het keer punt bedroeg haar voorsprong \]/2 M., welke voorsprong op de tweede 50 M. tot 3 M. aangroeide. Uitslag: 1 Jo Sikkers, 2 Annie Sik kers en 3 Toos v. d. Sanden. 2e serie, werd van den start af ge wonnen door H. Klerkx, die met 10 M. verschil op C. Klerkx, als eerste aan tikte. De laatste serie werd een walk over voor Ria Sikkers, de jongste deelneem ster, die met een halve baanlengte op Mien Sikkers zegevierde. Door Burgemeester v. d. Heijden werden hierna de prijzen uitgereikt. Al vorens hiertoe over te gaan, heette hij de B.R.B. hartelijk welkom en prees de eminente wijze waarop zij reeds bij een tweetal uitgeputte zwemmers van hun .kunnen" hadden blijk gegeven. Ook de dames werden door spreker gecom plimenteerd, terwijl aan de leidster, Mej. Beerens, bloemen werden aange boden. Hij stelde de R.B. tenslotte aan de Drunensche zwemsters en zwem mers tot voorbeeld en sprak de hoop uit, dat deze wedstrijden mogen bijdra gen tot nog grooteren bloei van de zwemsport in Drunen. Hindernis wedstrijden. Hierna vonden interessante hinder niswedstrijden plaats voor jongens en meisjes beneden de 15 jaar, waaraan door een dertigtal kinderen werd deel genomen. Uitslag der getrokken nummers van de deelneemsters aan den hindernis wedstrijd voor meisjes beneden 15 jaar. Miep Brok no. 1, J. v. Gorcum 10, Ria van Herp 9, Ria Hoorn 5, Tonia v. Huiten 2, Ria Sikkers 14, Ria van der Steen 7, J. v. d. Ven 16, Ria v. d. Wiel 10, Ria de Wijs 15. Uitslag der getrokken nummers van de deelnemers aan den hinderniswed strijd voor jongens beneden 15 jaar. Bertus v. Belkom no. 8, Ant. Brok 12, André Cales 13, Mart v. Drunen 3, Piet van Drunen Pzn. 18, Piet v. Drunen Thzn. 6, Jos van Herpt 15, Piet Klerks 2, A. Knippels 10, Piet Mommersteeg 5, Adr. Musch 4, Cor Peters 1, Frans v. d. Putten 17, Jan Spee 16, Antoon Trommelen 14, Theo v. Weert 7, Walter IJpelaar 9, Jan Verdiessen 11. Na een korte toespraak door den secretaris der B.R.B., den heer Cuijte, gaf de B.R.B. nog een demonstratie van het reddend zwemmen, die diver se bevrijdingsgrepen, het popduiken enz., om hun uitgebreid program, waar in o.a. onder groote hilariteit van het publiek, comische zwemtafereelen wer den vertoond, tenslotte met fraaie duiksprongen van den toren te beslui ten. LANGS DEN KANT. Het natuurbad „De Pleune Wiel" is een inrichting, die er zijn mag. Het bezoek der badgasten is in de afgeloopen weken enorm groot ge weest. De badmeester kon zijn werk alleen niet af en zoodoende is er iemand aan gesteld ,die het loket verzorgd en de kaartjes aan de bezoekers verkoopt. De keuze van persoon lijkt ons zeer gunstig, omdat dit voor de persoon in kwestie een vak is wat hij jaren als conducteur op de tram beoefend heeft. Een compliment verdient de Bos sche Reddingsbrigade. Toen een twee tal deelnemers dreigden naar de diepte te gaan, plonsten zij van alle zijden ge kleed in het zwembad en in een mini mum van tijd waren de aspirant dren kelingen weer op het droge. Deze B.R.B.-leden voor de Drunen sche zwemmers als voorbeeld te stel len, is zeer op zijn plaats. L. de Geus werd kampioen bij de heeren en mej. Jo Sikkers bij de dames. De kampioen van Drunen, de heer H. Brok is dus zijn titel ontnomen. Wij spraken hem daarover en zijn eerste woord was: „Ik wil revanche nemen op de Geus". Den kampioenstitel kan hem dit voor 1938 wel niet meer bezorgen, maar toch schijnt hij de eer te willen heroveren. Als het tot een dergelijke revanche- name komt, dan zullen wij gaarne ge tuigen zijn. De zwemsport wordt pas de laatste twee maanden in Drunen intens be oefend. De bereikte resultaten zijn zeer goed. De B.R.B. stak er nog wel stuk ken boven uit, maar daar behoeven de Drunenaren zich niet voor te schamen. De B.R.B.-ers gaven een demonstratie, die naast zeer leerzaam, een propagan da was voor de zwemsport in Drunen. De temperatuur van het weer was aanmerkelijk gedaald. Het water was goed, maar op den kant was het koud. Geen wonder dus, dat menig zwemmer stond te beven van de kou, toen hij zijn beurt moest afwachten om in de serie te zwemmen. Iedereen is niet bij machte om een badmantel te koopen, maar de meesten hebben toch wel een jas om aan te trekken, waarmede wij willen zeggen, dat het niet slim is om in het zwempak met zulk een temperatuur buiten 't wa ter te verblijven. De badmeester Portier had de lei ding. Dit is hem toevertrouwd. Staande op de laage plank hield hij alles in de gaten. Wanneer er ook maar iets bui ten of in 't water gebeurde, dan was hij er bij om er op te wijzen. Dat is de weg. Hoe strakker de re geling, hoe vlotter alles verloopt. De Directie der ,,Rexschoenfabriek stelde 14 paar strandschoenen „Flori da" beschikbaar voor de dames-leden der B.R.B. als waardeering voor hun prestaties. De Wet's-zonen. Op Zondag 21 Aug. a.s. zal de hand boogschutterij de Wet's-zonen, haar jaarlijksche prijsverschieting houden op haar banen bij café Pulles-de Wit. ELSHOUT. Fabrieksarbeidersbond. Zondagmiddag kwam de afdeeling Elshout in algemeene vergadering bij een. Penningmeester Verhoeven had we gens invaliditeit ontslag genomen. In zijn plaats werd met meerderheid van stemmen gekozen zijn zoon C. A. Verhoeven, die de benoeming aan vaardde en zeide te zullen trachten een waardig opvolger te zijn van zijn va der in deze functie. T.B.C.-dagen. In en om het K.J.C.-huis werden de drie gepasseerde dagen de jaarlijk sche T.B.C.-dagen gehouden, die in en om Kaatsheuvel een vermaardheid gekregen hebben. I)e drukte van buiten is minder ge weest, waarschijnlijk, omdat het feest dit jaar geen straatvertooning was, doch in besloten kring gehouden was, Ook van Kaatsheuvel was de belang stelling Zaterdagavond gering, wat we niet anders kunnen verklaren, dan dat voor de terreinen een verplicht entree gesteld was, wat het publiek nu eenmaal voor deze gelegenheid niet gewoon is. Met burgemeester Mallens en echt- genoote, waren verschillende genoo- digden aanwezig bij de officieele opening, die om half acht Zaterdag plaats vond. Hieronder ook de geheele geestelijkheid van de drie parochies. De voorzitter van de vereeniging hield een korte inleiding, waarbij hij het doel der T.B.C.-dagen besprak en wees op de medewerking van het Nat. Com. van het Wit-Gele Kruis onder vonden, die den stand van deze in stelling op de wereldtentoonstelling te Parijs voor deze gelegenheid had af gestaan, daarnaast op het Kon. Huis, dat gehee bereidwillig de poppen van het Kon. Huis ter bezichtiging had afgestaan. Voorts op de medewerking van de plaatselijke vereenigingen en de velen, die zich hadden gegeven om de voorbereidingen te treffen, waar onder de heer van Woensel ho* leeu-

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 5