KERKNIEUWS. PCMD NIEUWS. NEDERLANDSCHE RENNERS IN BELGIë. Motor onder de tiam te Heemstede. Auto door tram meegesleurd Uit 'n kano gevallen en verdronken. Auto-ongeluk bij Halfweg I Longa 3 behaalde een 50 overwinning op onze reserves, hoewel ook hier een 2-tal tegenpunten wel verdiend waren geweest. R.K.V.V. H.E.C. De loterij, welke door HEC georgani seerd, wordt Zaterdagavond 27 Augustus om acht uur onder politie toezicht uitge speeld. De trekking zal plaats hebben in het clublokaal, gelegen op het HEC-ter- rein. SPRANG. N.E.O. Zaterdagmiddag j.l. speelde NEO 1 een thuiswedstrijd voor de Zaterdagmiddag- competitie van den Brab. Voetbalbond tegen Rijswijk. Zooals wij hadden ver wacht heeft NEO dezen wedstrijd in een ovei winning weten om te zetten. NEO was dezen middag goed in vorm wat zij dan ook in zes doelpunten wist uit te drukken. Rijswijk daarentegen kon niet veel presteeren tegen de goed samen spelende NEO-ploeg, en wist het dan ook niet verder te brengen dan 1 doelpunt waarmede zij de eer redde. Morgenavond (Donderdag) speelt voor de Zomeravondcompetitie van den Brab. Voetbalbond NEO 2 een thuiswed strijd tegen SDO 2. Welke ploeg voor dezen plaatselijken wedstrijd het meest voor de overwinning in aanmerking komt durven wij niet te voorspellen, al hoewel NEO 2 er iets gunstiger voorstaat door het voordeel van eigen veld. S.D.O. SDO 1 maakte Zaterdagmiddag de reis naar Veen om aldaar een wedstrijd te spelen voor de Zaterdagmiddag-compe titie van den Brab. Voetbalvond tegen Achilles. SDO heeft wederom weer maar eens verloren en moeten toezien dat Achilles met de bej/le puntjes ging strij ken. Beide partijen wogen goed tegen el kaar op en de spanning was er dan ook van het begin af tot het einde. Achilles wist echter 2 maal den SDO-doelman het nakyken te geven terwijl SDO niet meer dan de eer wist te redden. Morgenavond (Donderdag) speelt SDO 3 een thuiswedstrijd voor de Zomer avond-competitie van den Brab. Voetbal bond tegen Sparta 2 uit Vrijh.-Capelle. Dit belooft een spannend partijtje voet bal te worden, waarbij, wanneer SDO 2 van het begin tot het einde stevig aan pakt, zij minstens een gelijk spel kunnen behalen. DUSSEN. R.K.V.V. Dussensche Boys. In hotel Leemans hield de R.K.V.V. Dussensche Boys een algemeene leden vergadering, waarop besloten werd te trachten dit jaar wederom in de 2de klas se R.K.V.B. Bisdom Breda uit te komen. Met nieuwe ledenwerving zal worden be gonnen, terwijl een nieuwe contributie regeling zal worden ingevoerd. DUIVENSPORT. „De Jeugdige Vliegers". Op Zondag 21 Augustus hield de P.D.V. „De Jeugdige Vliegers" met „De Postduif" te Drunen 'n wedvlucht vanuit No.yon (Frankrijk). Afstand 277 K.M.; los om 7.30 uur; Z.W. wind. De prijzen werden behaald als volgt A. van Eeten 1, 10 12; P. Willemse, Dr. 2 3 5 7 9 15 16; Th. v. d. Geld 4; C. Schuwer 6; Joh. Verhoofstad 8, 11; B. v. d. Pennen, 13; Smits, Dr., 14. Eerste duif om 11.13.2; laatste om 11.35.12. A.s. Zaterdag van 3 tot 4 uur inmanden voor oefenvlucht vanuit Breda. Vracht 2 cent per duif. „De Eendracht"., De P.V. „De Eendracht" alhier, hieki Zondag j.l. 21 Augustus een wedvlucht met jonge duiven vanuit Noyon (Fr.). Afstand 277 K.M. De duiven werden gelost om 7.30 uur met Z.W. wind. De eerste duif werd geconstateerd om 11.18.45 uur. Snelheid per minuut 1211.60 M. De laatste duif om 11.35.59 uur; snel heid 1126.75 M. De uitslag der wedvlucht is als volgt: K. Broumels 1, 4 8 9 12 24; J. van Bokhoven 2; P. v. d. Velden 3, 10; C. Witlox 5, 6 11 13 16 21 23 en eerste overduif; J. Brands 7; G. v. Huiten 11, 19; Joh. Verhagen 15; P. Schoemans 17; P. L. Pullens 18; P. de Jong 20; M. Ley- tens 22. Vrijdag inkorven voor Pont St. Maxen- ce van half 7 tot half 9 uur. Zaterdag inkorven voor Breda voor oefenvlucht van 2 tot 4 uur. KAATSHEUVEL. In samenwerking met de Dongensche Postduivenvereniging hield de K.C.C. alhier Zondag een wedvlucht vanuit Noyon. De eerste duif werd geconsta teerd om 11.8.59 met een snelheid van 1223.3 M. De laatste om 11.26.16 met een snelheid van 1125.9 M. D. achter de naam is Dongen. De uitslag was: 1 J. Weterings D.; 2 50 L. Michielsen D.; 3 5 24 34 55 60 70 96; A. Trommelen D.; 4 31 84 W. Remmeren; 6 30 A. de Bie; 7 45 82 98 W. de Bondt D.; 8 A. Wirken D.; 9 36 41 67 68 69 94 F. v. d. Assem; 10 66 Jac. de Brouwer; 11 C. Franken D.; 12 J. v. d. Nieuwenhuizen D.; 13 15 32 53 J. v. Wanrooij; 14 Gebr. Snoeren; 16 89 A. Verharen D.; 17 62 A. Pijnenburg; 18 ^9 V. v. Disseldorp D.; 19 49 90 92 97 A. Vermeulen D.; 20 P. Stokkermans; 21 A. v. Tilburg D.; 22 35 95 J. Hamers; 23 L. v. Mosselveld; 25 L. v. d. Ven; 26 62 J. Opperman; 27 87 F. v. d. Assem D.; 30 87 C. de Bondt; 33 65 Jac. Koenen D.; 36 H. Ausems D.; 37 73 M. Soeterboek; 38 40 L. v. Rijen D.; 39 J. Vloemans, 42 F. Damen; 43 J. Cou- wenberg; 44 Jac. van Dongen D.; 46 A. Snaphaan; 47 74 A. de Brouwer; 48 59 Jac. v. Dongen; 52 54 57 M. de Bondt D.; 56 G. Vermeulen D.; 58 W. Zijlmans D.; 61 72 81 88 P. v. Dongen D.; 64 J. Wete rings D.; 71 76 C. v. Rooij; 75 F. van Dongen D.; 77 Jos. Koenen D.; 78 Fr. v. d. Assem D.; 79 B. Remmeren; 80 H. Esch; 83 A. v. Wanrooij; 85 R. v. Heesch; 86 A. v. d. Hoven; 91 Jac. Hoevenaars; 93 J. v. d. Linden. Eerste overduif A. Snaphaan. KAATSHEUVEL. Tennis. Zondagavond eindigde het tennistour- nooi door de Kaatsheuvelsche Tennisclub op de banen achter Euphonia gegeven. De uitslagen der laatste dagen waren: Heeren enkel 2de ronde i Jos. Schalken slaat A. Schalken met ren. 75, 6—4. G. Antes slaat Dr. Vercaute- ren met 60, 60. Demi Finale: G. v. d. Meer slaat Jos. Schalken met 6—1, 6—3. C. Antes slaat Houthuizen met 6—1, 64. Finale: C. Antes G. van den Meer 6—2; 7—9 v. d. Meer ret. Dames enkel 2de ronde: Mevr. Roos slaat mevr. Schenk met 6—1; 6—1. Demi Finale: Mej. J. Lampe slaat mej. D. Schalken met 6—3, 64. Mevr. Roos slaat mevr. Vercauteren met 62. 61. Finale: Mej. J. Fampe slaat mevr. Roos met 36, 86 6—0. Heeren dubbel demi finale: C. Antes en Houthuizen slaan R. van Iersel en Th. v. Delft met 62, 63. A. Schalken en M. v. Nieuwstadt slaan G. Lampe en G. v. d. Meer met 64, 75. C. Antes en Houthuizen slaan H. v. d. Brink en Dr. Gerhranda met 60, 61. Finale: C. Antes en Houthuizen slaan M. v. Nieuwstadt en A. Schalken met 63, 6—4. Dames dubbel 2de ronde: Mevr. Roos en mevr. Sneep slaan mej. Jo Vloemans en mej. Jo Dekkers met 6—0, 6—0. Demi finale: Mej. B. Hofmans en mej. v. d. Ven slaan mevr. Roos en mevr. Sneep met 62, 97. Mevr. Ver cauteren w.o. mej. T. Leenaarts ret. Mej. Jana de Gouw en mej. D. Schalken w.o. mevr. Timmermans en mevr. Wiesman ret. Mej. Jana de Gouw en mej. D. Schal ken slaan mevr. Vercauteren en mevr. Schenk 4—6, 6—3, 6—1. Finale: Mej. D. Schalken en mej. Jana de Gouw slaan mej. v. d. Ven en mej. Hofmans met 63, 6—3. Gemengd dubbel Mevr. Roos en R. v. Iersel slaan mevr. Vercauteren en A. Schalken met 62, 62. Mej. J. Lampe en G. Antes slaan mevr. Schenk en Dr. Vercauteren met 61, 60. Mevr. Eibers en Jos. Schalken slaan mevr. Wennekes en Dr. Cappettie met 61, 64. Demi finale: Mej. D. Schalken en M. v. Nieuwstadt slaan mej. J. Lampe en C. Antes met 75, 86. Mevr. Roos en R. v. Iersel slaan mevr. Eibers en Jos. Schalken met 62, 63. Finale: Mevr. Roos en R. v. Iersel slaan mej. D. Schalken en M. v. Nieuwstadt met 6—1, 6—1. DAMMEN. W.D.V. Revanche partij. Fr. v. d. Gouw (wit)A. Schilders (zwart) 11. De party tusschen de heeren Fr. v. d. Gouw en A. Schilders die j.l. Dinsdag voor de clubcompetitie onzer plaatselijke damvereeniging W.D.V. gespeeld werd en door Frans werd gewonnen, is door een klein meeningsverschil ongeldig ver klaard en j.l. Vrijdag onder flinke be langstelling overgespeeld. O Te ongeveer 8 uur: nam de partij,' die ruim 3 uur duurde, een aanvang. De Hol- landsche opening werd vlot gespeeld en na wederzijdsche afruil werd het spel naar 't centrum verplaatst en opgebouwd. Na 37 zetten behaalde wit schrijfwinst en wist deze tot het einde te behouden, zoo dat zwart hierdoor natuurlijk moeilijk spel kreeg en alle zeilen moest bijzetten om remise te kunnen halen waar hij wel eenigszins fortuinlijk aankwam, doordat wit te gauw dam halende in slag kwam staan en hierdoor ook zwart de damlijn wist te bereiken, etP hierna tot remise wérd besloten. T ii cc Het was over het geheel een zeer goede partij waarover beide tevreden kunnen zijn. WIELRENNEN. VAN NEK's SUCCESSEN IN DE RONDE VAN HET WESTEN. Op prachtige wijze heeft onze landge noot Piet van Nek de eerste etappe van de Ronde van het Westen, welke van Rennes naar Cherbourg voerde over een afstand van 208 K.M., gewonnen. Met ruim anderhalve minuut voorsprong kwam hij alleen te Cherbourg aan. Op het grootste gedeelte van dezen eersten dag was het zeer slecht weer. Ge durende meer dan 150 K.M. sloeg een felle regen den renners in het gezicht. En toch is de eerste etappe afgelegd met een gemiddelde uursnelheid van meer dan 38 K.M., waarbij men dan nog moet bedenken, dat de wegen over een zeer geaccidenteerd terrein liepen. Er werd voortdurend een zoo hoog tempo in ge houden, dat het vrijwel niet tot uitloop pogingen kwam. Maar toch slaagden er vijf renners in, om voorbij Coutances weg te komen, n.l. Piet van Nek, de Franschen Cloarec en Level en de Belgen Walle en Hendrickx. Vooral van Nek reed een prachtige race en alleen hij wist den voorsprong, welke, het groepje genomen had, ook werkelijk te behouden, ondanks een moordende jacht gedurende meer dan 70 K.M. De vier andere renners zakten af, maar van Nek zette er in de laatste kilometers nog eens alles op en met anderhalve minuut voorsprong ging hij als eerste de ein- streep te Cherbourg over. De twee Fran schen en Belgen bleven bij elkaar, Cloa rec won de sprint voor Hendrickx, Level en Walle. Ruim anderhalve minuut later kwam het groote peleton binnen. De uitslag van de eerste etappe luidt: 1 van Nek, 5 uur 28 min. 15 sec. 2 Cloarec, 5 uur 29 min. 47 sec. 3 Hen drickx. 4 Level. 5 Walle. Allen in denzelf den tyd. De tweede etappe. De tweede etappe van den Omloop van het Westen bestond uit twee gedeelten, n.l. CherbourgCaen en CaenAlenson. De uitslag was: CherbourgCaen: 1 Grisolle, 126 km. 3 uur 3 min 12 sec. 8 van Nek, 3 uur 3 min. 45 sec. CaenAlenson: 1 A. Buysse, 140 K.M. 3 uur 45 min. 11 van Nek, 3 uur 45 min. 50 sec. Algemeen klassement: 1 Van Nek, 12 uur 14 min. 50 sec. 2 Cloarec, 12 uur 19 min. 22 sec. De derde etappe. De derde etappe van den rondrit door West-Frankrijk heeft gisteren plaats ge had, van Alenson naar Cholet: 196 km. Er zyn nu en dan ontsnappingspogin gen gedaan, maar doorgaans kwamen de renners weer by elkaar. Tenslotte zijn 4 renners erin geslaagd uit te breken en wat eerder dan alle anderen te arrivee- Hier won op de wielerbaan de Franschman Fournier in 5 uur 31 min. 35 sec., gevolgd door Ritservelde, de Predhomme en J. Cogan Cloarec werd vyfde in 5 uur 31 min. 57 sec, Level volgt in denzelfden tijd, terwijl van Nek met de groep wat*later arriveert; hij is no. 22 in 5 uur 32 min. 35 sec. Onze landgenoot is dus nog aan het hoofd in 17.50.25, Cloarec tweede op 54 sec., 3 Level, zelfde tijd, 4 van Oppen 17.51.49, 5 de Predhomme 17.52.01. De Belg Hendrickx heeft - opgegeven evenals Buysse. Gijsen en Braspennincx tweede, resp. te Hecrenthals en Herhestadt. Zaterdag en Zondag hebben de Neder- landsche renners weer met succes aan verschillende wegwedstrijden in België deelgenomen. De voornaamste uitslagen zyn: Heerenthals: 1 A. de Loor, 175 K.M. 3 uur 45 min. 2 A. Gijsen op 1 lengte. 3 De Korver. 4 Duerloo. 5 Alb. Franken. 6 John Braspennincx op 20 seconden. 7 C. Valentyn. 10 Pauwels, 15 A. Stuyts, 19 H. Jansen. Criterium van Namen: 1 Meulenberg 118 K.M. 2 uur 58 min. 2 Schulte op 10 c.M. 6 Middelkamp en Verveer. Herhestadt (Limburg) 1 M. Croon 165 K.M. 4 uur 15 min. 1 John Braspennincx zelfden tijd. 6 Valentyn, Joosen en Lam- brichts. Pauwels op 2 min. 15 sec. Honbeek (Mechelen): 1 R. v. d. Dries- sche 140 K.M. 3 uur 53 min. 7 van Gent op 2 min. AntwerpenLuik: 1 van Labours, 4 uur 56 min. 2 Kiewiet op 1 lengtg. 3 v. d. Stek. 14 Zoet op 30 sec. Criterium van Bergen: 1 M. Kint 100 K.M. 2 uur 47 min. 56 sec. 7 Rene van Hove op 45 sec. 15 Dominicus. BANKEN IS EEN DUITSCHER. In zijn plaats zal nu Engel starten. De Ned. Wielren Unie heeft bericht ontvangen van den burgemeester van UbachOverworms (L.), dat de door de N.W.U. voor de wereldkampioenschap pen op den weg te Valkenburg aangewe zen amateur Banken van Duitsche natio naliteit is, zoodat hij niet kan starten. Hy wordt nu vervangen door Engel, die als reserve was aangewezen. Banken is door het uitvoerend comité van de sportcommissie geschorst, omdat hij valsclielijk schriftelijk heeft verklaard Nederlander te zijn. DE WEGRENNERS KRIJGEN HET DRUK. - - Nog een vijftal weken en het wegrën- seizoen is ten einde. Dan is weer de pe riode van gedwongen rust aangebroken en als gevolg daarvan voor velen een stilstand van inkomsten. De komende maand biedt de renners echter nog voldoende gelegenheid, voor al in West-Brabant zich in verschillende ronden te onderscheiden, zooals liit on derstaand overzichtje blijkt 31 Augustus: Ronde van Geertruiden- berg. 9 L RC 13 September: Ronde van Wouw. 18 September: Ronde van Oosterhout. 20 September Ronde van Hoogerlieide Verder wordt op 6 September a.s. de bekende Acht van Brasschaet verreden, met een zeer geselecteerde groep deel nemers. Naast 15 Belgen zullen 15 niet- Belgeh aan den start verschijneii. Van Nederlandsche zijde wordt deelgenomen door Braspennincx, Schulte, Gommers en Verveer. D. y. N. zooals 23 perceelen: in de groote Betuwe 8 morgen, Bikkelbrood 6, de groote en klein biaar 5 de lange kamp 7. De toen malige predikant trok daaruit zyn trac- tement maar ue pasioor en beneficiant werd voorby gegaan. Na de opneliing van het kappitiei in 1801 werden die be zittingen, geiyk op veie plaatsen domein goederen die in i839 grooiendeeis wer- uen verkocüt. De rijke inkomsten der kerk waren naar de maan, trouwens ze waren ie aamokkeiyk voor den predi kant, zeiis ue kerk neten ze niet onaange roerd en wanneer niet tyuig was inge grepen en ae li. Vaten, misgewauen en ker&sierauen in veingneiu waren ge- bracut zouden ook ueze geannexeerd zyn. Om ue toen bestaande sciiuui-kerk te deunen kregen ue inwoners J ïou ai- koiiisug van ue opbrengst van nun oude renioiisirans. Jfastoor van Ileyst heeft steeds alleen de parocnie nestuurd, ny heelt nimmer een a&sisiem aangevraagd, ue puteis franciscanen uu wiegen, die reeus in vroegere eeuwen ue parochianen by- Sioiiuen voiueuen nu nog gaaiiie aan ue uunoouiging wanneer ue pastoor aiwe- Aig moest zyn. Ernstig Zwetsgviiegongteiuk. Jeugdige bestuurster ernstig gewond. /.unUagUioigeii ücell op het vileg veld Welschap ecu eiuslig zwcel- vliegongeluk plaats geliau. Bij het wlcsseiiw slot lie ecu der leden dei Eindhoveiische zweel vliegclub, de ongeveer ÜOjaiige ine). Jo Mandeis, woneude aan hel VViiUeiininapiein le Eindhoven, mei haar loesiel van een hoogte van ongeveer 2.U Al. naar beneden, waardoor zij haar linker arm brak en ernslige kwetsuren aan haar heeneu opliep, levens bleek zij ernstige inwendige kneuzingen le hebben bekomen Onmiddellijk was Dr. Byns ter plaatse om het eerste .verhand te leggen, waarna de ongelukkige per ziekenauto naar het H K. binnengasthuis is over gebracht. Op het vliegveld bleef het meisje nog hij keuuis. doch later heelt zij in het ziekenhuis haar bewustzijn verloien. Ook Alaandagmoigen was zij nog steeds buiten kennis. Haai toestand is zoo ernsiig, dat voor haar leven wordt gevreesd. Zondagmiddag jomstieeks 5 uur EM. PASTOOR P. A. J. v. HEYST. Wij lezen in de Prov. Bossche Crt.: In het 62ste jaar van zijn Priesterschap het 43ste van zijn pastoraat heeft de Zeer Eerw. heer Petrus Adrianus Josephus v. Heyst, na onder vier bisschoppen: Mgrs. J. Zwysen 1876—1877, Adr. Godschalk 1877—1892, W. v. d. Ven 1892—1919 en A. F. Diepen 1919 tot heden in het bis dom gewerkt te hebben, eindelijk op 87- jarigen ouderdom eervol ontslag gevraagd als Pastoor te Altforst. Hij mag wel van zich getuigen, dat hij zoolang het in zijn vermogen was gear beid heeft. Hij is ook een der weinigen, die zich beroemen mag op zulk een veel jarigen arbeid zonder ooit den bisschop om eenige hulp te hebben gevraagd dan toen de laatste maanden hij op het ziek bed gekluisterd werd en men meende dat het einde nabij was. In het midden der vorige eeuw te Waalwijk uit eene deftige familie gebo ren, deed hij in 1864 onder den Eerbied- waardigen Regent Mgr. Adr. Kamp, de professoren P. Schoenmakers, A. H. Kluytmans, J. P. Schoonens, J. Th. Wou ters, de latere bisschop Mgr. Adr. God schalk, F. P. Aertnys, L. F. Gast, Th. N. H. Spierings, H. J. van Sluysvelt, J. B. P. Sprangers, M. J. van Dongen, J. C. van Steen en Chr. Ackermans zijne in trede in het klein Seminarie. Na alle klassen doorloopen te hebben ging hij over naar het Seminarie Haaren onder de eminente leiding van President Mgr. Jac. Cuyten een der meest verdienstelijke mannen van zijn tijd. Na zijne H. Priesterwijding op 24 Juni 1876 werd hij assistent bij pastoor H. v. d. Sande te Bergharen die toen reeds de parochie 33 jaren lang bestuurde. Na 50 jaren de parochie bestierd te hebben overleed deze. Na den uitgeleefden man op zijn tocht naar het graf op 28 October 1863 uit geleide te hebben gedaan, vertrok hij naar Stratum St. Georgius om de plaats in te nemen van kapelaan J. L. van Vlok- hoven, benoemd tot pastoor te Kessel. In 1890 verliet hij Stratum doordat hij benoemd was tot kapelaan te Leeuwen (St. Willebrordus) in opvolging van ka pelaan J. van Heesch aangewezen als pastoor te Batenburg Op 19 Nov. 1895. overleed, na een pastoraat van nauwe lijks 3 jaren te Altforst de Z.Eerw. heer P. H. J. Stael en de kapelaan van Leeu wen volgde hem als pastoor op. Altforst dat met Appeltern, Maasbommel en Al phen een burgerlijke gemeente uitmaakt met vier parochieën was weleer (1755) 'n degelijke parochie met vele gronden heeli op hét Valk'enuurgei plein te Heemstede een ernstig ongeluk plaats gehad. De 40-jarige A. J. B. reed met zijn motor, wuaiop als üuo-passagier oe ib-jarige J. M. K. was gezeten, belden uil Haarlem. Uit de richting Heemslede op hel Valkenbui gei plein gekomen wilde de bestuurder oversteken, maar gal daarbij geep ac^l op het veikeei met het gevolg dat hij met,zijn motor onder de van Haarlem komende stadstram terecht kwam hem werd het reebteronderbeen afgereden en hij liep bovendien een zeer ernstige schedelhasisfiactuui op.Zijn toestand is levensgevaai lijk. De duo passagier brak den rechter bovenarm. De beide slachtoffers zijn naar de Maria-stichting te Haarlem overge bracht. Teneinde B. uit zijn benarde positie te kunnen bevrijden moest de tram opgevijzeld worden hetgeen in bet tramverkeer een vrij aanzien lijke stagnatie veroorzaakte. Nader wordt gemeld: De motor rijder is in de Maria stichting te Haarlem aan zijn verwondingen overleden. Zondagochtend omstreeks 9 uur is een personenauto door nog niet bekende oorzaak in de Burgemeester Creeselaan te De Lier legen een tram gebotst. De bestuurder werd gedood de medepassagier ernstig gewond. De auto werd bestuurd door den bloemeukoopman J. H. Horstman uil Deltt, naast den chauffeut zal diens knecht. De botsing was hevig de wagen werd dertig metei uit de auto geslingerd. De dame was ongedeerd. De beer, die bewusteloos bleef liggen, bleek een scbedellractuur te hebben opgeloopen. Hij is naar bet Wilhelminagasihuis te Amster. dam overgebracht. Valsche rijksdaalders in omloop. Te Delft woruen den laatsten tijd herhaaldelijk valsche rijksdaalders in omloop gebracht. Zij zyn lichter van kleur en gewicht dan de echte, terwijl het randschrift geheel of gedeeltelijk ontbreekt. By de politie zijn er reeds verschei dene gedeponeerd. Zaterdagavond om kwart voor acht kwam de heer Mast, wonende Daniel Sialpertsliaat 99 te Amsterdam, aan het bureau Stadhouaeiskade opspoiing vra gen van zun 8 jarig zoontje Martin, die om 1 uur des middags de woning had .erlattn om te gaan spelen. Om 10 uur kwamen enkele jongens melden, dat zu Martin Mast hadden zien spelen in een kano, liggende in de Ruysdaelkade tusscnen Govert Flinck- siraat n Eerste Jan Sieenstraat. De polilieboot en erkele agenten op den wal zijn toen gaan dreggen en om half elf werd het lijkje van den knaap boven gebracht. Het is naar het Wilhelmina gasihuis vervoerd. Het geheim van de brievenbus te Baarle-Nassau. Verdwenen f 3000 teruggevonden. Zooals destijds reeds werd gemeld, deed de landbouwer L. Sm. te Baarle- Nassau op 7 Juli j.l. bij de politie aldaar aangifte, dat uit zijn colbertjas een geldsbedrag van f3250 was ge stolen. Sm. staat als een zonderling bekend die altijd angst heeft voor langvingerigen en die deswege zijn geld altijd bij zich draagt. Op genoemden datum had hij ergens in het bosch li:gen slapen en toen hi) wakker werd had hij den dief stal entdekt. Hij kon niet zeggen of de diefstal tiidens zijn slapen gebeuid was, maat in ieder geval was het geld ver dwenen. De politie stelde een uitgebreid on derzoek in, dat evenwel geen resultaat opleverde. Totdat vorige week Woensdag opeens deze zaak een eigenaardige wending nam. De dienstdoende beambte van het hulppostkantoor vond namelijk bij het lichten van de brieverbus een verfitm melde enveloppe, waarop eenige wcoi- den waren geschreven geweest, die echter niet meer le on'cijferen bleken De beambte hield de enveloppe tecen het licht en zag toen lot zijn ve bazing, dat er bankpapier in zat. Hij waarschuwde den kantoorhouder die op zijn beurt den burgemeester verwittigde Deze laatste kwam cp het hulpposlkantoor en opinde de enve loppe. En jaweier kwamen drie bank biljetten van duizend gulden uit de enveloppe. En het merkwaardigste was wel, dat de nummers van deze bankbiljetten overeenstemden met die van de ten nadeele van Sm. gestolene. De gemeentepolitie heeft devondstin de brievenbus tot heden geheim ge houden. tenetnde in haar onderzoek niet te worden bemoeilijkt. Intusschen heeft dit hernieuwde onderzoek geenerle resultaten opgeleverd. en meegesltui u. Koil na het ongeval is de bestuurder, die een schedel nas ïsliac tuur had opgeloopci', over- I ramp je vermijden, welke wellicht Militair vliegtuig doodt 7 personen Een militair vliegtuig heeft op den Alexanderplatz, een der drukste pleinen van Berlijn, een nood landing gemaakt. Hierbij weiden zeven peisonen gedood. Het vliegtuig wilde over Berlijn vliegen, doch kreeg midden b< ven de rijkshoofdstad motorpecb. Door «le geringe hoogte, waarop bet vloog, was het onmogelijk in glij vlucht den rand van de stad le hereiken. Ten einde een groote leden. De knecht kreeg ernstige verwondingen deze zal aan den kant, waar de hotsing met de tram geschiedde, zoodat men verondei- stelt, dat de heer Horstman tegen een teleloonpaal is terecht gekomen waarooor hij een schedelbastsfiac- tuur opliep. Het stoffelijk overschot is naar het lijkenhuisje op de algemeene begraafplaats te De Lier overge bracht. De ernsiig gewonde knecht is naar het ziekenhuis te Delft ver- .'oerd, zijn toestand is niet levens gevaarlijk. De auto werd zwaar beschadigd. Door het springen van een achterband is een personenauto, waarin vier personen gezeten waren te Halfweg op de naast den weg gelegen trambaan terecht gekomen en over den kop geslagen. Een inzittende dame uit Overveen en een heer uit Amsterdam werden zou zijn ontstaan, indien 'I t« e-lel op een der huizenblokken teiecht kwam, besloot de piloot 't vliegtuig voorzichtig op den Alexanderplatz neer te zeilen, in de hoop, dat de menigte op straat het toestel zon zien aankomen en tijdig opzij zou kunnen springen Gezien «e geringe opper\lakle van den Alexanderplatz voeide het vliegtuig een perfecte noodlanding uit, doch op het harde plaveisel gelukte het niet het toestel tijdig tot stilstaan te brengen. Een der vleugels schoof dooreen winkelruit en de botsing was zoo krachtig, dat diie mannen en twee vrouwen in den winkel, die daarheen op het laatste oogenblik gevlucht waren op slag gedood werden. Ook twee voorbijgangers werden met doode- lijke verwondingen opgenomen. De piloot en de waarnemer, die in het vliegtuig waren gezeten, kwamen met den schrik vrij.

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 3