Plaatselijke Berichten. Nieuws uit de Langstraat en Omgeving. Woensdag 24 Augustus 1938 No. 67 De Echo van het Zuiden Tweede Blad ORUNEN. KAATSHEUVEL. SPRANG—CAPELLE. Geslaagd. Benoeming. De herdenking van het 25-jarig bijzonder onderwijs voor jongens in onze gemeente. De R. K U. L.O. School voor Meisjes. Rijksvakschool voor Leerlooiers en Schoenmakers. De a s Koninginnefeesten op 6 September. De athletiek-wedstrijden van Ons Huis." R.K. Middenstandsvereeniging: Nieuwe Telefoon-abonné's. Handboogsport. Jubileum-Telegrammen, Onze plaatsgenoot de heer R. van Beek, onderwijzeraandeChr.School te Genderen, slaagde Zaterdag te Breda voor het examen Hoofdacte. '5 Te Utrecht slaagde voor het exaiwen Fransch l.o de eerw. zuster Josine, (in de wereld mej. R. Willox, alhier, hoofd der Mulo school te Moerdijk Bij kon. besl. is benoemd tot burgemeester der gemeente Zeeland (N.-Br.) de heer P.Th. van Hesteren geboren te Tiel, volontair ter secre tarie te Naaldwijk. R.K. HUISHOUD- EN INDUSTRIE SCHOOL. Als no. 1 op de voordracht van leerares in de Huishouding en Wasch- behandeling aan de R.K. Huishoud- en Industrieschool alhier is geplaatst mej. A. M. A. A. Diepen te Nijmegen, thans leerares aan de R.K. Huishoudschool te 'Eindhoven. Zooals reeds vroeger medegedeeld werd, zal Zondag a.s. de cfticieele .herdenking plaats vinden van het 'feit dat het bijzonder onderwijs voor jongens in onze gemeente 25 jaar bestaat en daarmede tevens de vestiging van de Eerw. Broeders in onze gemeente. In de parochiekerk van St. Jan Baptist zal daartoe om 10 uur een zeer Plechtige H. Dienst gehouden worden, waarna om 12.30 uur een receptie zal volgen in de zaal van de R.K. Werkliedenverseniging. Hierbij zal naast de Eerw. Broeders ook het Schoolbestuur recipieeren Deze receptie zal worden gehou den bij wi|ze van vergadering, waar bij de Voorzitter van het School bestuur, de ZeerEerw. Heer Pastoor H. Heezemans, de jubileerende Bioeders zal toespreken en namens het schoolbestuur en de inwoners van Waalwijk een tweetal cadeaux aanbieden. Hrerna zullen ook andere officieele en niet-officieele personen de ge legenheid-krijgen hunne felicitaties aan 't Schoolbestuur en de Eerw. Broeders aan te bieden, waarna dan dezelfde gelegenheid zal gegeven gorden aan de overige belangstel rrenden, inwoners e. d. Zooals uit bovenstaande blijkt is w .fcis ieder in de gelegenheid om Zondagmiddag in de zaal van de R. K. W. V. de Eerw. Broeders geluk te wenschen, zoodat verwacht kan worden dat zeer velen daarvan gebruik zullen maken en daarvoor niet naar het Broederhuis behoeven te gaan. Verder verzoekt het Schoolbestuur dit feest zooveel mogelijk luister bij te zetten, door er bij de buurt bewoners, laat ons zeggen van de kerk tot aan de Mr. v. Coothstraat op aan te dringen zooveel mogelijk te vlaggen. Moge het voor het Schoolbestuur en de Eerw. Broeders een onver- getelijken dag worden 1 Naar wij vernemen zal op Zaterdag 3 September a.s. de eerste cursus 1938 -1939 van de nieuwe opgerichte R K.U. L. 0. School voor meisjes met eenige plechtigheid geopend worden. Zoo zal in de kapel van de Eerw. Zusters van het St. Theresia gesticht een H. Mis worden opgedragen, waarbij het Schoolbestuur en de .ouders der leerlingen verwacht worden, waarna door het School bestuur de opening van den cursus officieel zal plaats hebben. Ging het met de aangifte van leerlingen voor de Rijksvakschool alhier in het begin nog niet direct naar wensch, thans komen in zeer bevredigende mate de inschrijvingen binnen, alhoewel de termijn daar voor nog niet geheel verstreken is. Zoo»*' kon de looierij-afdeeling reëels definitief 9 cursisten inschrij ven, terwijl nog 3 aanvragen in behandeling zijn Daar evenwel in deze afdeeling niet- meer dan 10, ♦-hoogstens 11 studenten geplaa'st kunnen worden, ligt het voor de hand dat nog verschillende inschrij vingen geweigerd zullen moetei worden. j Ook de aangiften voor de afdee ling Schoenmakerij komen thans regelmatig binnen. Voor deboven- werk-afdeeling konden reeds 11 ^studenten genoteerd worden, de onderweik-afdeeling is mi t 6 in schrijvingen iets minder, doch rede lijkerwijs mag verwacht worden dat dit aantal nog zal stijgen; hierbij Vomen nog de leerlingen naar het l? jaar van den voruen cursus Ook uit het buitenland zullen (weer verschillende leerlingen het onderwijs aan deze school volgen, fo.auit Indië en Lippe (D Het verheugt ons zeer dat de be (langstelling voor het onderwijs aan Ideze uitnemende inrichting weer in jtijgende lijn gaat. Wij hopen binnenkort, wanneer iet de cursussen een aanvang is |gemaakt, het definitieve aantal be kend te kunnen maken. Wij stellen vast dat in het pro gramma, zooals dit is opgenomen geweest in het nummer van I I Zaterdag een paar foutjes geslopen zijn, welke wij hiermede herstellen. Ballonopstijging. Dit nummer van het programma staat aangekondigd op 8 u 's avonds. Dit moet zijn om 6 uur 's avonds. De inhoud van de ballon is op gegeven op 650 c.Yl3. De aandachtige lezer zal hebben begrepen dat dit 650 M3 moet zijn. De ballon is van een zeer grooten inhoud, welke met tal van andere maatregelen die zullen getroffen worden, zoo goed als 100°/0 zeker heid geeft voor een goede opstijging. Wij verwachten, dat bijzonder dit evenement een geweldige belang sielling zal trekken en wel niemand het moment van opstijging zal willen missen. Wielerwedstrijd. De inschrijvingen beginnen binnen te komen en meerdere inschrijvingen worden gewacht. Wij kunnen nog mededeelen, dat bij hooge uitzondering door de Gedeputeerde Staten van Noord Brabant toestemming is verleend voor deze - zij het zeer bescheiden van omvang ronde van Waal wiik". Wij hopen dat het weer zal mede werken om dit wielerfestijn te doen slagen. Mogelijk zou dan deze wedstrijd en bijzonder de alsnog verkregen vergunning van groot belang kunnen zijn voor de toekomst van de wieier sport in Waalwijk. Allegorische Optocht. Ook voor dit programma-nummer beginnen de inschrijvingen binnen te komen. Wij richten een beleefd verzoek tot de aspirant-deelnemers om hunne inschrij vingsbiljetten, zoo spoedig mogelijk in te dienen, daar dit de voorbereiding en organisatie zooveel gemakkelijker maakt. Inschrijvingsbiljetten kunnen wor den ingediend bij de volgende Heeren J. van Mierlo, Juliar.astraat 16 (voor het Gentrum.) C Pullens, Laageinde, (voorv.m. Baardwijk.) F. Couwenberg, Westeinde (voor v.m Besoijen.) Jansen, St Antoniusstraat (vö'or St. Antonius Parochie.) Als aanvulling aan ons verslag omtrent de welgeslaagde athletiek wedstrijden van de Veteranen-gym- nastiek-club »Ons Huis» mogen wij nog wel eens vermelden de groote blijken van belangstelling die de ze vereeniging bij de organisatie van dit sportfeest ondervond, in den vorm van 't schenken van bekers, medailles of op andere wijze. Het bestuur is daar zeer dankbaar voor en verzoekt ons met name dezen dank over te brengen aan de schenkers van bekers, nl den heer Gerard Verwiel Moisse, bescherm heer der vereeniging; het bestuur van Waalwijks Belang», den heer Jac. Passier (Brouwerij Z H. B.den Haag) de familie A. v. d. Pluijra. Voorts aan le diverse firmas uit Waalwijk voor het schenken van medailles of 't plaatsen van adver tenties. Aan Dr. H. Kolster voor het kosteloos onderzoek der stadsloopers het Roode Kruis, het bestuur van W. S. C. dat het sportterrein be schikbaar stelde, de R.K. Verkenners voor hun hulp bij den stadsloop, ^pn heer W. Braspenning voor de begeleidende radio -muziek, den inspecteur van politie en z'n man schappen voor de goede regeling, en niet te vergeten de leden van »Ons Huis» die zoo kranig hun hest deden om dezen athletiekdag te doen slagen. Ook de redactie van ons blad betrekt het bestuur gaarne in zijn d nkwoord. Maandagavond hield de R. K. Middenstandsvereeniging een matig bezochte vergadering in het calé van den heer van Boxtel alhier Besloten wird om in te gaan op het verzoek van het Centraal Oranje comité tot deelname aan den Alle- gorischen Optocht opden Nationalen Feestdag, 6 September as.; de onderafdeelingen der schilders en der kleermakers zullen ieder af zonderlijk waarschijnlijk ook aan dezen optocht met versierde wagens deelnemen. Voorts zullen van 30 Augustus tot 10 September de winkeliers van de R.K. Middenstandsvereeniging een Nederlandsch-fa brikaat-demonstra- tie houden door middel van versierde etalages, waarbij uitsluitend Neder- landsche producten geëtaleerd mo gen woiden. Dit gaat uit van een Comité van Actie van de Midden- standsbedi ijven, dat ook enkele medailles zal beschikbaar stellen voor die etalages die het Neder- landsche product het meest treffend aan bevelen Zper zeker kan dit besluit van de R K. Middenstandsvereeniging zeer veel bijdragen om het feestelijk aanzien van onze gemeente met de a.s. feestdagen aanmerkelijk te ver- hoogen. Wij willen daarom alle aangesloten winkeliers opwekken om aan deze actie deel te nemen, waarmede tevens de Nederlandsche Industrie gebaat is. Het bestuur van de R.K. Midd. Ver. zal ten deze nog nadere bijzonderheden mede deelen. Voorts kwam een schrijven binnen van de »Mefiapo», welke vereeni ging ook een Nederlandsche fabri kaat camp ignezal gaan organiseeren onder de leuze »Laat Nederland het voor U maken.» In deze campagne die over het gehee'e land zal gaan, wil men ook Waalwijk betrekken mits de midden standsvereeniging voor de plaatse lijke organisatie zal zorgen, waar tegen bij de vergaderinggeen bezwaar bestond Hoe, wanneer en op welke wijze dit zal geschieden moet nog nader besproken worden, Voorts werd nog medegedeeld dat op Dinsdag as gelegenheid bestaat voor de aangifte van nieuwe leer lingen voorde Handelsavondschool. Een viertal nieuwe leden werden aangenomen, terwijl nog enkele plannen besproken werden voorde binnenkort te houden feestvergade- ring, waarbij tevens een spreker zal worden uitgenoodigd. 337 A. Brok van Helvoirt, Ijzer handel, Stationsstraat 71. 334 W H. de Haan.Waschinrichting Stationsstraat 71 a 336 F. van Helvoirt, Kolenhandel, Putstraat 14. 332 Th. v. d. Heijden Wouters, Direct. »Seta», Julianastraat. 335 Th. van Kempen, Levensm. en Manufact.,St Antoniusslraat 66 331 R. Klinkhamer, Julianastr. 10 283 J. de Vocht - Didden. Woning inrichting. Grootestraat 283. Wijzigingen 193 Ant Smits Grootestr. 143a wordt B. de Rooij, Fa. Ant. Smits, Kerkstraat 100. VISCH CONCOURS. Zaterdagmiddag hield de Vischclub „Maar geduld hebben", een concours on der hare leden in het vischwater van het Drongelsche kanaal. Vanuit het clublo kaal vertrok men te half vijf met een 50- tal leden er op uit om elkander de vangst te betwisten. Waar aan dezen wedstrijd verschillende waren verbonden, was er vanzelfsrekend veel animo. Evenals al tijd heerschte tijdens het visschen onder de deelnemers een opgewekte stemming. Ook van de zijde van het publiek was er veel belangstelling. Na een 2 uur te heb ben gevischt w3S de strijd beslist, en keerde men weer in het clublokaal te rug. Hier werd door den voorzitter een woord van dank gesproken tot de leden en schenkers van enkele prijzen, en ging men over tot het uitreiken der prijzen. De eerste prijs werd ditmaal behaald 'door het lid A. Leijtens, die tevens in het bezit kwam van den wisselbeker, 2e pr. J. Caron, 3e pr. P. v. Esch, 4e pr. J. Ver meulen, 5e pr. J. v. d. Hout, 6e pr. H. Nieuwkoop, 7e pr. P. Korthout, 8e pr. M. v. Mierlo, 9e pr. C. Bergmans, 10e pr. A. Schilders, lie pr. J. v. Cromvoort, 12e pr. J. Schilders, 13e pr. H. Stevenhage, 14e pr. T. S. Vries, 15e pr. P. Verhoeven, 16e pr. H. v. Huiten, 17e pr. Jac. de Haan, 18e pr. F. Schoelitz, 19e pr. A. Leijtens Pzn., 20e pr. A. Schuurmans, 21e pr. J. Trimbach. Zondag j.l, is dan wederom de zoo interessant geworden 6 weeksche schietwedstrijd geopend op de banen van «Eendracht maakt macht»,ge vestigd bij W. Pullens, café »'t Vosje» te v.m. Baardwijk. Al liet het zich aanvankelijk aan zien dat de regen spelbreker zou worden van dezen middag, toch werd om circa half twee't openings- woo d door den Voorz gesproken, waarna de wedstrijd een aanvang nam met 8 koppels aan de meet. Het koppel VerhoevenKlijberg waren de eerste uitloopers doch werden bij het laatste schot van het le klassement nog juist gekeerd door C. v d Hoven Klerks. Verder ging de strijd gelijkmatig op tot in het laatste en 4e klasse ment het koppel H. v d Mee -J. van Helvoirt een ronde wist te nemen en deze eerste dag onder gezellige stemming sloot met aan de kop 1 H. v. d. Mee—v. Helvoirt 84 p. Op 1 ronde; 2 Chr v.d Hoven-H. Muskens 75 p. 3 J. Dingemans C. Pullens 74 p 4 L. v. Bladel A. Veiheijden 72 p. 5 C v. d. Hoven Pz C Klerks 56 p. 6 Q van Bavel K. Leijtens 55 p. 7 J Verhoeven-J. Klijberg 54 p. 8 P. v. d. Hoven-M. v. d. Mee 48 p. A.s. Zondag 12 30 uur wordt de wedstrijd voortgezet. Gedurende het tijdvak van 29 Aug.—5 September a.s. kqpnen ter gelegenheid van het 40-jarig regee- ringjubileum van H.M. de Koningin speciale gelukstelegrammen tegen zeer verlaagd tarief worden aange boden, die op een voor deze gelegen heid afzonderlijk vervaardigd Luxe- foi muiier op den datum van het jubileum (6 Sept.) zullen worden afgeleverd. De afzenders kunnen desgewenscht een of meer afschriften van hun telegram, eveneens op voormeld speciaal formulier ontvangen tegen betaling van 10 cent per 50 betaalde woorden voor elk afschri/t. Behalve bovenvermelde speciale felicitatie-telegrammen kunnen even- pens in hel tijdvak van 29 Aug. 5 September gewone felicitatielele- grammen al dan niet als gewoon gelukstelegram voor H M. de Koningin worden aangeboden, welke eveneens op 6 September worden afgeleverd. Nadere inlichtingen worden aan de loketten verstrekt. R.K. LEERGANGEN. Voor het examen Handenarbeid (akte R.) slaagden de volgende cursis ten der R.K. Leergangen te Tilburg: Zr. Henri, Tilburg; Zr. Hermini en Zr. Clothildis, Veghel; Mère de l'Enfant Jesus en Mère Jeanne Berchmans te Vught; de dames M. v. Heijst te Vlij men; B. Leijtens te Waalwijk; J. Mal- lens te Alphen J. Marijnen te 'sBosch Br. Leodegarius te Tilburg en de heer F. v. d. Broek te Herpt. In September a.s. wordt te Tilburg wederom een éénjarige opleiding voor deze akte begonnen. INSTALLATIEVERGADERING ALGEMEENE SCHOENEN- COMMISSIE. Op Donderdag 18 Augustus 1.1., des namiddags le 3 uur, vond ten kantore van de Federatie van Nederlandsche Schoenfabrikanten te Tilburg de in stallatievergadering plaats van de Al- gemeene Schoenen-Commissie, die de zorg voor de behoorlijke naleving van het op 8 Augustus 1.1. algemeen verbindend verklaarde Bindend Be- slpit in zake Leyprings- en Betalings- candities bij Levering van Schoenen. In deze vergadering werd als Voor zitter der A.S.C. gekozen de heer P. Scheeren te Nijmegen, terwijl als Se cretaris, die de Commissie voor wat betreft haar administratieve taak zal bijstaan, werd benoemd Mr. B. J. M. van SpaendoncL, te Tilburg. Tevens werd in deze vergadering overgegaan tot stichting van het „Uit voerend Burédü 'der A.S.C.", welk Bu reau belast zal zijn met de dagelijk- sche leiding bij de handhaving en uit voering van genoemd Bindend Besluit. Als Directeur van het Uitvoerend Bureau werd benoemd Mr. J. B. G. M. Peters, te Tilburg, terwijl het Bureau gevestigd werd te Tilburg, Willem II- straat 4749. Zooals bekend mag worden geacht, is het Bindend Besluit in zake Leve- rings- en Betalings-condities bij Leve ring van Schoenen op 10 Augustus 1.1. reeds in werking getreden, zoodat vanaf dien datum door fabrikanten van, grossiers in en importeurs van schoenen slechts mocht worden ver kocht en geleverd met inachtneming van de bepalingen van dit Bindend Be sluit en onder de voorwaarden van de bij dit Bindend Besluit behoorende condities. Het thans opgerichte Bureau zal dan ook direct met zijn werkzaamhe den aanvangen en zeer streng erop let ten, daf bovenstaande verplichtingen ook nauwkeurig en op de juiste wijze worden nageleefd. Met de installatie van de A.S.C. en de oprichting van het Uitvoerend Bu reau is reeds een stap in de goede richting gezet. Om te komen tot een beteren toestand in de Nederlandsche schoenenbranche is immers een goed toezicht op de naleving der alg. verb, verkl. uniforme condities eerste ver- eischte. Van het Uitvoerend Bureau der A. S.C. vernamen wij verder, dat vanat heden aan het Bureau boekjes te ver krijgen zijn, bevattende den volledigen tekst van het Bindend Besluit en van de condities, en wel tegen kostprijs, bedragende 10 ets. (Bij de aanvrage in postzegels bij te sluiten). Het Oranjefeest. Drunen zal ook deze keer niet ach ter blijven bij de'viering van het Oran jefeest. Reeds is men in verschillende buurten aan ,'jt werk geslagen en naar wij vernemen zal er ^t volgende te doen zijn: Op 6 Sept. zal een groote optocht worden georganiseerd, terwijl overa' en waar mogelijk buurt- en straatver sieringen zullen worden aangebracht. De buurtcommissies en vereenigin- gen verzorgen den optocht en de ver sieringen. Hun moeite zal niet onbe loond blijven, want door de Oranje -vereeniging worden prijzen beschik baar gesteld voor de mooiste wagen en de mooiste buurtversieringen enz. 't Gaat juist zooals den vorige keer en toen was 't goed. Bedevaart naar Ulicoten. Zondag j.l. trok de processie van Drunen met haar 19 onderafdeelingen wederom ter bedevaart naar den H Bernardus te Ulicoten. De pelgrims woonden de plechtige Hoogmis en 't Lof bij en trokken met de processie rond. Met groote devotie werd door de pelgrims aan de plechtigheden deelge nomen. Burgerl. Stand. Geboren: Antonius G. M. Melis- Oosterwaal; Andreas A. M. de Gouw- v. d. Pol. Overleden: Franciscus Vesters, 78 jaar. Sportdag. Door bijzondere omstandigheden kon de op Zondag j.l. vastgestelde sport dag niet doorgaan. Brandweer. In een tweetal vergaderingen van de hoofdleiders der brandweer, werd be sloten een adres aan B. en W. te rich ten, inhoudende voorstellen tot verbe tering van het apparaat. Deze voor stellen hebben naar men ons mededeel de, betrekking op verbetering van het systeem brandmelden en wijziging verhooging) der vergoedingen. Mooie daad. Door pastoor Goossens alhier is een gift ontvangen van een parochiaan die onbekend wenscht te blijven. Deze gelden zullen bestemd worden voor het laten aanbrengen van eenige gebrandschilderde ramen in het pries terkoor. 12J/2 Jaar in dienst. Vandaag is het 12j/£ jaar geleden, dat Antoon de Gouw als knecht in dienst trad bij landbouwer—raadslid Robert v. Drunen. Als bijzonderheid kan nog worden gemeld, dat de vader van de Gouw vroeger eveneens werkzaam was bij de ouders van v. Drunen. „De Opkomst". Zondag j.l. hield de Postduivenver- eeniging ,,de Opkomstgevestigd bij den heer Smit alhier een wedvlucht vanuit Eisden, als laatste vlucht van jonge duiven; afstand 135 K.M. Los 11 uur; de eerste duif bereikte haar hok om 12.55.19 uur, de laatste prijswin nende duif om 1.5.40 uur. De uitslag luidt als volgt: 1, 5, 7, 10 A. Smits; 2. 3 Adr. Brok; 4 Gebr. v. d. Hoven; 6 C. Pulles; 8, 11, 12 W. Pijnenburg; 7 W. Smits, le overduif W. Pijnenburg. Zondag a.s. zal een wedvlucht wor den gehouden vanuit Eindhoven, 35 km., voor jonge en oude duiven. Inkor- ven Vrijdag van 79 uur. Kampioenschap per duif va njonge duiven is behaald door de Gebr. v. d. Hoven met 72 pnt. Den eereprijs is be haald door dhr. A. Smits met den len prijs. De Wet's Zonen. De handboogschutterij De Wet's Zonen, gevestigd in café Pulles-de Wit hield j.l. Zondag haar jaarlijkschen schietwedstrijd. De uitslag luidde: 1 J. Klerks 192 p., 2 H. van Bladel 176 p., 3 Joh. van Drunen 162 p., 4 W. van Drunen 160 p., 5 J. de Brouwer 157 p., 6 H. de Kruif 150 p., 7 J. v. d. Bosch 145 p., 8 C. van Drunen 141 p., 9 M. de Gouw 140 p., 10 Adr. van Lieshout 135 p., 11 Th. van den Bosch 126 p. 12 H. de Gouw 121 p., 13 G. de Gouw 116 p., 14 Adr. de Gouw 115 p., 15 H. van den Bosch, 16 H. Pulles, 17 N. van Bladel, 18 Jos Wilgers, 19 H. Peeters, 20 J. van den Bosch, 21 L. van der Lee, 22 P. Pulles. V eilingbericht. Prijzen van 22 Aug. '38. Druiven 3446, Roode bessen 13 25, BI. pruimen 22 35, Reine Vict. 25 —38, Belle de Levain 35—43, Jellen Newton 10—15, II 6—9, Somer appel 16—19, Perzik appel 15—18, Kerswich 813, Ossekop 811, Div. val appe len 210. Tomaten 4 8, Spinazie 6 7, Postelijn 5 7, Waspeen 4 7, Juin 2—4, Sjalotten 4—7, Aardappelen 2x/i3, Snijboonen 713, Dubbele boonen 616. Pronkboonen 36, Spekboonen 5 8, Prinsessenboonen 12 19, id. z. dr. 1521, Rentegevers 10 17, Wagenaars 4 8 ct. alles p. Kg. Bloemkool 1J/2—10, Meloenen 6'19, Sla 3, Andijvie 12%, Komkom mers 1<3J4 ct- alles per stuk; Peen 3J/26, Kroten 1J^ 3, Selderij 1/3 1, Rabarber 23J/£ ct. alles per bos. Streekvergadering. Meer arbeid voor ons volk. Zon dagnamiddag om 5 uur was in de zaal van den R.K. Gildenbond alhier een streekvergadering belegd voor de R.K. Werkliedenvereenigingen uit Kaats heuvel, Loon-op-Zand, Waalwijk en Baardwijk. Het mooie weer in aanmer king genomen, mocht de opkomst goed genoemd worden. Aan de bestuurstafel op het podium hadden plaats genomen, behalve het bestuur der plaatselijke af deeling, de heeren adviseurs van Kaats heuvel en Loonopzand, de Weled.acht- bare heer Burgemeester Mallens, de heeren Buijckx en Roestenberg van het hoofdbestuur R.K.W.V., de heeren L. Schrauwers en H. P. Dekkers van het hoofdbestuur der R.K. Middenstands ver., de heer Grootswagers, wethouder en de spreker van den middag P. Vriens. De heer J. Beerens afdeelingsvoor- zitter, opende met den Chr. groet en een kort welkom, waarna hij het doe' der vergadering uiteenzette. De heer P. Vriens hield in een zeer interessante boeiende lezing zijn ge hoor bijna anderhalf uur lang in be langstelling over het onderwerp van het adres door het R.K. Werklieden verbond aan den Ministerraad gezon den „Arbeid voor ons Volk". De spre ker leidde in met de verklaring, dat deze bespreking niet is of mag zijn een becritiseeren of nakaarten omtrent den inhoud van dit adres, doch alleen en uitsluitend een uiteenzetting van den inhoud, met de bedoeling den R.K. Arbeider te intereseesren voor dit belangrijk document en zijn on misbare sympathie hiervoor op te wekken, hiervan uiting te geven en alzoo het R.K. Werkliedenverbond een stimulans te zijn om de belangstel ling in dit punt gaande te houden. De heer P. Vriens is zeer zeker met zijn lezing hierin geslaagd. Hij be- heerscht zijn onderwerp, is een goed spreker en spreekt uit overtuiging en liefde voor zijn taak. De vergadering was zeer dankbaar met een gul ap- applaus. De heer Beerens dankte den spre ker, de aanwezigen voor hun belang stelling, bijzonder burgemeester Mal lens en sloot de vergadering met een opwekking aan de arbeiders te trach ten op de hoogte te blijven met de vraagstukken, die voor hen van be lang zijn, door de Volkscourant te le zen. >v/ Euphonia. Tot Directeur van de harmonie van het Kon. Muziekgezelschap Euphonia is benoemd als opvolger van den heer A. van Amelsfoort, die ontslag nam als zoodanig de heer v. Wijk uit Den Bosch. Processie Roermond. Voor de tweede maal ging Maan dag de processie Kaatsheuvel-Roer mond ter vervanging van de vroegere processie naar Kevelaar. Onder lei ding van den Hoogeerw. heer Deken A. J. v. d. Brekel werd 0111 7 uur met drie bussen met ruim 200 pelgrims afgereisd. Om elf uur arriveerde de pelgrims na een zeer voorspoédigen tocht naar het genadeoord alweer in onze plaats. De stemming was den ge ileden dag uitstekend, zoodat mag orden verwacht, dat deze bedevaart, zeer in de belangstelling staat van Maria-vereerders het volgend jaar eer met stijgende succes zal worden olgd. LOON OP ZAND. Ernstig arbeidsongeval. Dezer dagen had op de Lederfabriek Baeten en Michielsen te Loonopzand een ongeluk plaats met ernstigen af loop. Door onopgehelderde oorzaak 1 am de arbeider J. Maas te struike- met het gevolg dat hij in een looi- uip met extracten viel. Direct kwam hulp opdagen en werd hij op het droge gebracht. Inmiddels was Dr. Smals gewaarschuwd, welke spoedig ter aatse was en overbrenging naar het ziekenhuis in Tilburg noodzakelijk achtte. Naar wij vernemen is zijn toe- and zeer ernstig. Zijn toestand is thans goed. w die de w geve kwj len, 1 st; SPRANG. Door het bestuur van de Afdee ling Sprang van den Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders is tot bode, ter inning der contributie, benoemd de heer H. Spierings. Men deelt ons mede dat de fees telijkheden ter gelegenheid van den ver jaardag van H. M. de Koningin, die zooals vorige jaren georganiseerd wor den door het Oranjecomité en het per soneel der Chr. School, in verband met het regeeringsjubileum ditmaal niet zul len plaats hebben op 31 Augustus maar op Zaterdag 3 September. Des voor middags zal dan een kinderoptocht ge houden worden, terwijl in den namid dag op een daartoe in te richten feest terrein kinderspelen zullen plaats heb ben. Het 9-jarig zoontje van van T. alhier had j.l. Zondagmiddag het on geluk bij het bramen plukken zoodanig op een afgekapte struik te vallen dat hij een ernstige wonde in den buik op liep en een bloeduitstorting bekwam. Geneeskundige hulp van Dr. Win kelman werd spoedig ingeroepen, die overbrenging naar het Ziekenhuis te Waalwijk noodzakelijk achtte. Aldaar bleek later operatief ingrijpen noodza kelijk, waarbij houtsplinters uit de in gewanden moesten worden verwijderd. Het bestuur van den Chr. Bestu renbond Sprang-Capelle kwam Maan dagavond in de zaal van den Chr. Volksbond alhier in vergadering bijeen onder leiding van den heer W. M. Dalmaijer. Besloten werd o.a. te trachten bij genoegzame deelname per autobus de districts-kader-vergadering van het Chr. Nationaal Vakverbond op Zater dag 10 September a.s. te Dordrecht, te bezoeken. Alhier worden thans met groot enthousiasme de feestelijkheden in ver band met het 40-jarig regeeringsjubi leum van H. M. de Koningin op Dins dag 6 September voorbereid. Verschil lende buurtcomité's zijn gevormd, die elk voor zich reeds druk bezig zijn met het inzamelen der gelden voor versie ringen enz. De respectievelijke buurtcomité's zijn samengesteld als volgt:* Oosteinde: de heeren A. de Jong, S. Molegraaf, Adr. Versteeg, G. van der Schans en J. van Zeist. Kerkeinde de heeren: P. Bouman, Jac. Versteeg, Adr. Krol, L. Bouman en Joost Molegraaf. Molensteeg, de heeren: W. J. van Willigenburg, P. Schiedon, J. v. Schup- pen Jr., S. Kuijsten en Jan Vos. Dijkstraat-Nieuwstraat, de heeren: W. Nieuwenhuijzen, M. v. d. Hoven, J. de Roon, J. Werther en W. Bras penning. Westeinde, de heeren: L. Kruif, A. Willemse, P. Huisman en J. Groen. J.l. Maandagavond werd in de zaal van den Chr. Volksbond eene gecom bineerde vergadering gehouden, waar bij een hoofdcomité werd gevormd, be staande uit de voorzitters der resp. buurten, n.l. de heeren W. van Wil ligenburg, Alg. Voorzitter; M. v. d. Hoven Czn., Secretaris; L. Kruif, Pen ningmeester; J. de Jong en P. Bouman, Commissarissen. Besloten werd een gunstig gelegen terrein in te richten, alwaar de feeste lijkheden zullen plaats vinden. Het plan bestaat des middags volksspelen te organiseeren, terwijl des avonds con certen zullen worden gegeven. Het volledige programma wordt nog nader bekend gemaakt. Wij twijfelen er niet aan of Sprang zal ook op waardige wijze dit bijzon dere feit herdenken. Het hoofdcomité opent de gelegen- heid tot inschrijving van verschillende op het feestterrein te plaatsen consump tiegelegenheden, waarvoor wij verwijd zen naar de betreffende advertentie in dit nummer.

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 5