WERKSTER. E.BRINCKMAN INSCHRIJVING. ENTREE VRIJ DUSSEN. GEERTRUIDENBERG. GEERTRUIDENBERG 725 JAAR STAD HEUSDEN. TILBURG. WASPIK. SPRANG—CAPELLE. MEEUWEN. 'sHERTOGENBOSGH Gemengd Nieuws Advertentiën GEVRAAGD GedipL Pedicure verpachten VRIJHOEVE-CAPELLE. Maandagmorgen werd het 3- jarig zoontje van J. v. d. Schans aan de Hoogevaart zoodanig door een wiel rijder aangereden, dat overbrenging naar het Ziekenhuis te Raamsdonks- veer direct moest plaats hebben, waar operatief werd ingegrepen daar de kleine in hoogst ernstigen toestand ver keerde. Thans is de toestand van het ventje eenigszins vooruitgaande; het ongeluk is te wijten aan het roekeloos rijden van den wielrijder, de politie heeft de zaak in onderzoek. CAPELLE. De postduivenvereeniging „De Luchtvaart", gevestigd in het café van Mej. Wed. A. van der Haart aan dc Nieuwevaart, hield j.l. Zondag met jonge duiven een wedvlucht vanaf Noyon, gemiddelde afstand ongeveer 273 km. De eerstaankomende duif werd geconstateerd om 11.17.18 en bereikte een snelheid van 1201.97 m. per minuut, terwijl de laatste prijswinnende duif, welke een gemiddelde snelheid van 1039.30 m. per minuut bereikte, werd geconstateerd om 11.52.53. De prijzen werden behaald door: Adr. Klootwijk 1 en 14; Ph. v. Til- borgh 2; Gebr. van Onzenoort 3 en 13; H. Dalmeyer 4; J. de Jong 5 en 6; Adr. Spierings 7; J. Meter 8; P. Pruijssers 9 en 11; J. Versteeg 10 en B. Pols 12. Eerste overduifc J. Versteeg. Met oude duiven werd eveneens een wedvlucht vanaf Nyon gehouden. Hierbij vielen de prijzen ten deel aan: St. van Peer 1; J. Rosenbrand 2; J. Versteeg 3 en E. Haverhals 4. Eerste overduif: St. van Peer. A.s. Zondag wordt met oude en jon ge duiven afzonderlijk een wedvlucht georganiseerd vanaf Pont St. Maxence. Voor deze vlucht worden de duiven Vrijdag 26 dezer des avonds tusschen 7 en 9 uur in het clublokaal ingekorfd. De oudste inwoner onzer gemeen te, de heer W. G. Treffers, oud hoofd der O. L. School in de Kom, hoopt a.s. Vrijdag 26 dezer den dag te herdenken, waarop hij 95 jaar wordt. Aan belangstelling zal het dezen al gemeen geachten en beminden ingeze tene dien d&j zeker niet ontbreken. Ter gelegenheid van het 725 jarig bestaan der Stad Geertruiden- berg zal Zondag 4 September a.s. een motorsterrit worden gehouden waaraan zoowel automobilisten als motorrijders kunnen deelnemen. Voor deze sterrit zijn door het feestcomitéfraaieprijzen beschikbaar gesteld terwijl bovendien iedere 10e deelnemer een speciaal voor dezen dag vervaardigde plaquette ontvangt. De grootste deelnemende club en de verst komende rijder ontvangen bovendien een extra prijs. Het in schrijfgeld is zeer laag gesteld en als voorwaarde geldt dat iedere deelnemer zich tusschen 11 uur vm. en 3 uur nm. meldt in hotel Stal op de Markt waar men dan een eenvoudige vraag op te lossen heeft. Ongetwijfeld zullen hier vele sport liefhebbers aan deelnemen, temeer daar het feestprogramma vanZondag 4 September elk wat wils biedt. De arbeider S. werkzaam op N.V. Tankfabriek kwam met zijn kleeren tusschen een paar walsen waardoor hem zijn linkermouw zoowel van boven als ondergoed geheel werd afgescheurd. Bovendien bekwam hij ernstige kneuzingen aan zijn arm waarvoor de hulp van dokter Jaspers moest worden inge roepen. Het zoontje van van S dat op de vuilnisbelt aan het spelen was kwam in een stuk ijzer te vallen en liep een zoodanige wonde aan zijn been op dat dokter Lips uit Raamsdonks- veer assistentie moest verleenen. Katholiek Geertruidenberg her denkt zijn verleden De vereeniging »Jong Katholiek Leven« heeft 1.1. Donderdag in bet R.K. Parochiehuis een herdenkings avond gehouden, waarin speciaal de katholieke geschiedenis van St. Geertruidenberg werd belicht. Bij deze gelegenheid traden als spreker op Dr. Edn. Koeken, pas toor te Hooge Zwaluwe, Drs. G. J. Offermans uit Geertruidenberg en Jet de Brouwer, de promotor van Brabantia Nostra. Pastoor Koeken behandelde de geschiedenis der stad tot 1853, ter wijl Drs. G. Offermans op loffelijke wijze het gecompliceerde gedeelte van 1853 tot heden behandelde. Jef de Brouwer sprak over de ontwikkeling van het katholicisme in de toekomst. De verschillende voordrachten werden opgeluisterd met zang en muziek van het troubadourgezel schap. het feest-programma. Het programma der feestelijkheden van Geertruidenberg 725 jaar stad, die van 27 Augustus tot en met 4 September a.s. zullen worden gehouden ziet er als volgt uit: Zaterdagmiddag om 1.30 uur samen komst van de officieel genoodigden op het gemeentehuis alwaar om 2.05 uur de officieele opening der feestelijkheden zal plaats vinden. Onder de officieel genoodigden zullen o.a. zijn: S. J. Baron van Tuijll van Se- rooskerke, Heeze en Leende, Kamerheer in buitengewonen dienst van H.M. de Koningin; verschillende leden der le en 2e Kamer, Provinciale Staten en Ged. Staten. Om 2.45 uur rondgang door de gemeen te en overdracht aan de gemeente van den door de ambachtslieden vervaardig den fontein aan het plantsoen. 3.30 Uur opening tentoonstelling Berg sche Kunst; 4.15 uur opening Stedelijke Oudheidkamer G. A. M. dc Bruin; 5.15 uur opening Oud Den Berg, alwaar dan tevens historische dansen worden uitge voerd onder leiding van mej. A. Boon en mevr. de Kruif. 7.30 Uur Gala opvoering in het Bol werk van het openluchtspel De Lantère van Sint Geertrui. Verder muzikale wan deling door de gemeente door de harmo nie Apollo. Zondag 28 Augustus: 8.309.30 uitzen ding van de plechtige II: Mis vanuit de St. Gertrudiskerk, verzorgd door den K.R.O. 11 Uur herdenkingsdienst in de Ned. Ilerv. Kerk. 3 Uur aankomst Koninklijke Fanfare Maatschappij de Ware Vrienden uit An*, werpen; 12o uitvoerenden. Om 4 uur concert door dit gezelschap; 5 uur voet balwedstrijd T.S.C.Hero op het voet balveld van Good-I.uck. Verder muzikale rondwandelingen door Geertruidenberg door de Ware Vrienden uit Antwerpen. Dien dag komt tevens de burgemeester van Antwerpen. Maandag 29 Aug.: 11 Uur officieele opening tentoonstelling van Landbouw, Handel en Nijverheid. 2 uur historische dansen op Oud Den Berg; 7.30 uur open luchtspel en 8 uur concert en muzikale wandeling door de Kon. Erk. Harmonie* De Eendracht uit Raamsdonksveer. Dinsdag van 12—2 uur Algemeene maaltijd op Oud Den Berg; 23 uur zwemwedstrijd voor hceren in de zwem kom; 3 uur officieele ontvangst van de leden van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Langstraat, op het gemeentehuis; 4 uur optocht; 79 uur concert in het Bolwerk door 't Haagsch Matrozenkoor; 9 uur voorstelling door de beroemde Djiguiten-Ruiter-Kozakken op een terrein achter de Veenestraat. Woensdag Reveille en kindertractatie met poppenkastvertooning in het Bol werk. 's Middags om 3 uur Wielercrite- rium om den grooten oranje-boom-bier- brouwerijprijs ad 150.Totaal 590.aan prijzen. Renners o.m.Pij nenburg, Pellenaars, Slaats, Danneels, Dekuijsscher, Sijes enz.; 8 uur historische dansen op Oud Den Berg; 9.15 uur gon delvaart. Donderdag 23 uur zwemwedstrijd voor dames; 5 uur groote demonstratie van dc Landelijke Rijvereeniging De Rid ders van St. Geertrui; 7.30 uur open luchtspel; 8 uur concert door de fanfare Wilhelmina uit Dussen. Vrijdag ommegang van het stichtings bestuur door de versierde wijken. Ver der luistert de harmonie Apollo dien dag met muziek op. Zaterdag 2.30 uur ontvangt ten ge meentehuize van de burgemeesters en secretarissen uit de 'omliggende gemeen ten; 3 uur groote demonstratie vendel- zwaaien dooi- den Konings vendelzwaai- er den heer Lauwers uit Oirschot, vaan drig van hel St. Sebastianusgilde; 4 7.45 uur korfbalwedstrijd. Tusschen de pauze optocht door de versierde stad; 8 uur historische dansen op Oud Den Berg; 8.30 uur concert door de harmonie Eu terpe uit Zevenbergen. Zondag 2.305 uur voetbalwedstrijd tusschen S.G.O. en Gilze op het S.N.P.- terrein. In de pauze athleliekwedstrijd ?n. 5 Uur openluchtspel; 7.30 uur concert door de. Bazuin uit Dordrecht. Tevens concerteeren dien dag het Mirlilongezcl- schap De Biemeeuwissen uit Breda. De Ned Herv. Gem. van Dussen ontving van wijlen den heer N. R. I). Uythoven aldaar een legaat groot vijftienduizend gulden. Zondag j.l. hield de Dussen- sche Burgerwacht op de Kanaal dijk alhier schietwedstrijden. De uitslagen hiervan waren 1 J. Ansenis 93 punten 2 Joh. Roozendaal 91 punten 3 P. van Schendel 89 punten 4 G. van Biesen 88 punten 5 Joh. Domeni 87 punten 6 J. Wijtvliet 87 punten 6 Hoogst geplaatste schutters. Te behalen punten 100. Aantal schoten 10. HANK De landbouwersknecht de B. werkzaam bij den landbouwer Staal alhier, had het ongeluk, bij het springen over een sloot in een scherpe zicht te vallen, met een zijner armen. Hij verwondde zich zoo erg, dat hij zich onmiddellijk onder behandeling van Dr. van Vuuren te Dussen moest stellen. Bij de plaatselijke politie kwamen den laatsten tijd meermalen klachten binnen van kleine dief stallen. Het is hun na een uitgebreid onderzoek mogen gelukken een dief te pakken te krijgen. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. Postkantoor Met ingang van 1 September a.s. wordt het P.T.T.-kantoor te Heusden vervangen door een hulp P.T.T.- kantoor. De gemeente-begrooting B. en W. bieden den raad aan de begiooting voor 1939 met een ongedekt tekort van f 693,717,00 en geven de volgende middelen aan ter dekking. Ondanks het feit, dat reeds twee maal afwijzend beschikt is op een verzoek van deze gemeente om voor bijzondere bijdragen uit het Werk- loosheidssubsidiefonds in aanmer king te komen, meenen B en W., dat ook voor 1939 die bijzondere bijdragen tot het maximum bedrag moeten worden aangevraagd en wel een extrabijdrage van f231 902- en een belastingbijdrage van f 400,714 totaal f632,616. Tot dekking van de resteerende f61,101 stellen B. en W. voor aan te wijzen een deel van het reserve fonds der gasfabriek. Het75-jarig bestaan van »Suisse« Smaakvolle veranderingen Vrijdag heeft hotel »Suisse« van den heer Joura tegenover het station te Tilburg, bij de Lang- straters, vooral uit de huiden-, leder en schoenenwereld go< d bekend, zijn 75 jarig bestaan herdacht met een receptie in'n geheel gemoderni seerd interieur. Hel meubilair toch is geheel ver nieuwd in Old-Finished stijl, zoowel als het smaakvolle decoratieve be hang. De lichtkronen in oud holiandsch, het buffet in oud Engelsch, kortom hetis'n smaakvol eu gezellig geheel Daarbij hebben we een Suisse corner en een Suisse-taveerne ge kregen, aansluitend aan het mooie restaurant. Een en ander geeft aan hotel »Suisse« een smaakvolle, naast prettig en intieme sfeer, dat naast de bekende prima keuken, niet zal nalattn een groote aantrekkelijkheid te vormen, wat wij den heer Joura gaarne toewenschen. Op de receptie verschenen o.m. Tilburg Vooruit, dat bij monde van den voorzitter den heer Fred. Mutsaers de beste wenschen uitte, de heer D. van Woerkom namens Horecaf, de heer J Rademaker, als secretaris van den Bond, Ir. J. de Jong van Publieke werken enz. naast een schriftelijke gelukwensch van B. en W. Ook kwamen tal van bloemstuk ken in en gaven vele klanten van hun gewaardeerde belangstelling bij deze bijzondere gebeurtenis blijk. Een paard van den landbouwer B. Langerwerf werd schichtig en sloeg op hol. De bestuurder, een zoon van den eigenaar, kreeg hierbij een klap in het gezicht, waardoor hij bloedend werd y^^ond en zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Een kind uit de buurt, dat meereed, viel van de wagen, doch bekwam hierbij geen noemenswaardig letsel. SPRANG. Te Breda slaagde voor de hoofd- acte L.O. de heer P. J. de Rooij te Sprang-Capelle. CAPELLE. A.s. Vrijdagavond hoopt in het okaal der Gereformeerde Gemeente te Capelie om half acht op te treden Ds. de Kok van Veenendaal. Een geslacht van schilders Tien zoons kennen het vak van vader. Wij lezen in «De Telegraaf». Het gezin van de schildersfamilie De oode, in het Brabantsche dorpje Vleeuwen, is om verschillende rede nen een zeer opmerkelijk gezin. In de eerste plaats is het een groot gezin, riet huwelijk vau vader en moeder de Joode werd gezegend met niet minder dan veertien kinderen, tien jongens en vier meisjes, die allen in leven zijn en een blakende gezond- ïeid genieten. Het opmerkelijkste is evenwel, dat alle tien de jongens het vak van hun vader hebben g.kozen en schil der geworden zijn. Van Karei, den oudste, tot en met Marius de jongste, hanteeren zij allemaal den verlkwast en er is in het land tusschen Heusden en Dussen, het land waarin ook Meeuwen ligt en Genderen en Eethen en Babiloniën- hroek, het stuk Brabant tusschen Biesbosch en Bergsche Maas dat bijna niemand kent en dat toch zoo mooi is er is in dit land nagenoeg geen huis, geen kerk, geen school, of de jongens van de Joode hebben er kleur aan gegeven. De vrij vaak uitgesproken stelling, dat een zoon zelden het vaak van zijn vader ambitieert, heeft hier schipbreuk geleden. Niet alleen hebben het schildersvak gekozen, omdat dat het meest voor de hand lag, of omdat er in een dorp als Meeuwen nu eenmaal niet veel anders te leecen valt, maar stuk voor stuk hebben zij plezier in hun vak. Dat zij bov.epdien hun vak goed verstaan, moge bewezen wor den door het feit, dat zij alle tien volop werk hebben Het schilderen schijnt trouwens in de familie de Joode te zitten, want behalve de vader was ook grootvader de Joode schilder van zijn vak. Deze heeft ongeveer 75;']aar geleden de zaak in Meeuwen opgericht, en nog steeds is deze op dezelfde plaats, in het aardige karakteristieke winkeltje in «Den Hoek» gevestigd. De eerste, die wij troffen, toen we aan de winkel een bezoek brachten, was de moeder van het schildergezin, een flinke opgeruimde vrouw, die men het niet aanziet, dat zij al meer dan vijfendertig jaar de zorg en de lasten van zoo'n groot gezin gedragen heeft. Met recht is zij trotsch op haar gezin. Veertien kinderen hebben die allemaal even goed oppassen, met elkaar uitstekend kunnen opschieten en van wie de tien groote zoons prettig met elkaar samenwerken, alle tien hun werk met liefde verrichten en alle tien ook volop werk hebben, het is een geluk, dat weinig ouders is beschoren. En toch is het zoo, want moeder de Joode heeft het ons herhaaldelijk en met klem verzekerd. «Het is heel wat, zoo veertien kinderen,zei ze, «het heeft vader en mij heel wat hoofdbrekens en opoffering gekost om ze allemaal groot te brengen, maar we hebben er ook heel wat plezier van gehad en hebben dat nog», en zij vertelt honderd uit over de ervaringen, die ze in den loop der jaren met haar huishouden heeft opgedaan. Gelukkig voor haar en gelukkig voor den toehoorder zijn het bijna allemaal prettige ervaringen. Toen vader en moeder de Joode 25 jaar getrouwd waren, was er nog nooit een dokter in huis geweest. Daarna zijn zij beiden en ook twee van de jongeus gaan sukkelen, doch op het oogen zijn allen weer kerngezond. «En eten meneer! Toen ze allemaal nog thuis waren, deed ik met een mud aardappelen precies zes dagenl En nu er maar zes jongens meer thuis zijn, heb ik van de week voor de aardigheid eensgeteld hoeveelsneden brood ik alleen 's morgens moet klaarmaken. Hel waren er 1231 Ik heb me dan ook sinds lang een broodsnijmachine aangeschatt want met de hand is het niet om by te houdenjDqF, Er blijkt nog meer te zijn, dat «niet om bij te houden is», want als wegnaar de leeftijden van de kinderen vragen moet het trouw boekje er bjj te pas komen. Dan blijkt dat de oudste 34 en de jongste 20 jaar is. Opmerkelijk is nog, dat moeder De Joode zelf ook de oudste is van 14 kinderen. De andere dertien zijn even welwellen zeer jong gestorven De Bossche vuilnisbelt bij Vlijmen. Bezwaarschriften tegen gemeenteraadsbesluit van 's Bosch Dinsdfigtniddag te 12 uur was er ten stadhuize te Den Bosch gelegen heid tot het schriftelijk en monde ling 'Indienen van bezwaren tegen het besluit van den Bosschen ge meenteraad tot het gebruiken van eenige '(|)ërceelen aan de grens der gemeente Vlijmen en langs den Vlijmenschen weg opkorten afstand van het café »De Hul« als gemeen telijke stortingsplaats voor vuil, welk besluit nog de goedkeuring van Gedeputeerde Staten behoeft. De burgemeester van Vlijmen de heer v. d. Ven diende allereerst een bezwaarschrift in. Allereerst wordt daarin verwondering uitgesproken over het feit, dal B. en W. van Den Bosch vergunning vragen voor dezelfde terreinen waarvoor deze reeds eerder in hoogste instantie is geweigerd. Het is een oude rechts regel, dal niet andermaal geaditerd kan worden over een aangelegen heid, die geheel in denzelfden vorm en aangaande dezelfde materie tot in de hoogste instantie dus bij ge wijsde is berecht. Bij Zuidenwind wordt door het storten op de belt de geheele pro vinciale weg in een wolk van stof gezet waardoor men wordt bloot, gesteld aan het inademen van alle soort bacteriën. Bovendien worden vaak cadaver* van huisdieren onder den naam huisvuil gestort. Zelfs worden in strijd met de voorwaar den van het vernietigde besluit van Gedeputeerden slachtafvallen van een groote Bossche slachterij gestort, waaruit blijkt hoe weinig serieus men het met de door Gedeputeerde Staten gestelde voorwaarden is ge nomen. Het ernstigste bezwaar is het ontstaan van een waar eldorado voor de ratten die in grooten getale in de nabije moerputten voorkomen Het water waaraan de belt ligt staat in open verbinding met de gemeen telijke bad en zweminrichting van Vlijmen en het gevaar voor de Weilschë ziekte is daar groot. Reeds thans komen de ratten 's nachts in grooten getale in bedoeld water zich verkwikken. Het bezwaarschrifi ein digt aldus: Nu bij koninklijk besluit is beslist dat de opgerichte vuilnis belt schade toe rengt aan de volks gezondheid en op dien grond het bovengéftoemd besluit van gedepu teerde staten is vernietigd vertrou wen wij, dat Gedeputeerde Staten op gfónd van de motieven, vervat in genoemd Koninklijk Besluit, de vergunning zullen weigeren en aan de gemèënte Den Bosch vergunning zullen verleenen voor het oprichten en in werking brengen eener vuil- nisstoitplaats ter plaatse als door B. en W. van Den Bosch arn hen is verzocht n.l. aan de moerputten nabij Deuteren, alwaar aan de ge zondheid. van mensch noch dier schade kan worden berokkend. Diverse andere bezwaarschriflen werden door particulieren ingediend, waarin kort samengevat wordt be pleit de niet ontvankelijk verklaring van het raadsbesluit op grond van de reeds eerder ter zake gevallen beslissing in hoogste instantie, en afwijzing van het besluit op grond van waardevermindering van aan grenzende perceelen, schending van natuurschoon, gevaar voor de hy giëne bij gebruik van het water door de in de nabijheid wonenden, schade voor de exploitatie van vlakbijgele. gen zwemkom en voetballerrein alsmede- voor de nering van twee café's, schade aan de bewoonbaar, heid der nabijgelegen woningen en gevaar voor de Weilsche ziekte. Deze bezwaarschriften zullen thans gedeputeerden toegezonden worden die in deze kwestie zullen beslissen. Kind onder trein gedood. Op den bewaakten overweg in de Hoogstraat te Eindhoven is van avond een doodelijk ongeluk gebeurd. De boomen van den overweg waren aan beide zijden reeds gesloten, toen de trein Eindhoven Achel naderde. Plotseling bemerkte de overweg wachter, die zijn post heeft aan de Eindhovensche zijde van den over weg, dat aan den overkant een klein meisje zich door de spijlen van het hek der boomen wrong. De man wilde nog toeloopen, doch op het zelfde oogenblik snorde de trein voorbij. Het kind kreeg een klap van de locomotief en was op slag dood. Het bleek te zijn de driejarige Clazina van den Heuvel, wonende in de Hugo de Grootstraat. De politie heeft het lijkje naar het lijkenhuisje van het politiebureau overgebracht. Ziekte van Weil te Tilburg Een zeital ziektegevallen geconstateerd. Te Tilburg hebben zich bij eenige jongelui, die gezwommen hebben in de z.g. Fransloods tusschen de wijk Broekhoeven en Goirle, de verschijnselen voorgedaan van de sinds ee. ige jaren in ons land be kende ziekte van Weil. Deze ziekte, waarvan men de besmettingshaard zoekt in door rattenurine veront reinigd water, kwam evenwel dit jaar in ons land nog bijna niet voor. Thans schijnen in Tilburg een vrij groot aantal van deze ziekte gevallen voor te komen. Door de geneesKundige dienst was reeds Vrijdag een persoon, naar het ziekenhuis vervoerd met de verschijnselen van de van Weil ziekte. Gisteren werd evenwel de Wijk Broekhoven, waarde patiënten allen van afkomstig zijn, verontrust door niet minder dan vijf dezer ziekte, gevallen. De G.G. en G.D. heeft ook deze-patiënten naar het ziekenhuis gebracht waar ze in barakken zijn ondergebracht. Al deze personen hadden ge zwommen in het water van een vijver genaamd de Fransloods, ge legen bij den Abcovenscheweg Het waren L., S v. M. en D. P. J., die reeds Vrijdag door den G.G. en G.D. naar het ziekenhuis is vervoerd, was gehuwd. Vreugdevuren langs de kust. Ook de zeelieden zullen, zij bet dan op eenigen afstand nog kunnen genieten van de vreugde, welke alom in den lande zal heerschen wegens het jubileum van onze Koningin. In den avond van 5 September zullen langs de geheele kust van Cadzand tot Den Helder en verder op de eilanden vreugdevuren bran den. Deze vuren zullen op onderlinge afstanden van vijf zeem ijlen worden ontstoken. Op een afstand gezien zal het als het ware één guirlande van licht zijn. AUTOBUS MET KINDEREN TUSSCHEN TWEE TRAMS. Gisterochtend omstreeks elf uur is op den Rijswijkscheweg tusschen de grens van de gemeente Den Haag en de Laakbrug een auto-ongeluk ge beurd, dat een ware ramp had kun nen worden, doch wonder boven won- Ier zonder slachtoffers is afgeloopen. Op dat uur kwamen vier autobussen uit de richting Rotterdam, Den Haag binnen. Het was een kindervereeni- ging uit Breda, die aan haar leden een prettigen dag aan het Schevening- sche strand wilde bezorgen. De chauffeur, van de derde bus, die pas voor de eerste maal een dergelijk voertuig hereed, dacht nog tusschen twee elkaar tegemoetkomende trams te kunnen doorrijden, hetgeen niet meer gelukte. De gevolgen van de botsing waren verschrikkelijk. I)e autobus werd vol komen „gekraakt". Een angstig gegil van de circa 25 kinderen, die met hun leider zich in de bus bevonden, meng de zich met het gerinkel van glas, dat in scherven neerviel. Wonder boven wonder was nie mand ernstig gewond, hetgeen voor namelijk te danken is aan het optre den van den heer S., die, toen hij het ongeluk zag aankomen, nog juist bij tijds de kinderen kon zeggen, midden in de bus te gaan staan. INBRAAK TE ROSMALEN. Bij den Burgemeester. Gedurende afwezigheid van de be woners is ingebroken in de villa van jhr. H. C. F. von Heyden, burgémees- ter der gemeente Rosmalen, die zich met zijn familie op een vacantiereis in het buitenland bevond. Aangezien er geen sporen van braak zijn te bespeu- ren, hebben de indringers zich waar schijnlijk met een looper toegang tq% de villa verschaft, waar zij een aan tal gouden sieraden ter waarde vai ƒ600 hebben gestolen. Toen de dief stal, bij thuiskomst, werd ontdekt, i onmiddellijk aangifte bij de politi gedaan. Tot dusverre is nog geei spoor van de inbrekers ontdekt. TWEE MENSCHEN BIJ DELFT VERDRONKEN. In de Schie nabij het kruithui t Delft zijn gisteravond een ongevee 8-jarige jongen en een 32-jarig( vrouw le water geraakt en verdron ken. Hoewel beiden door voorbijva rende schippers spoedig op het drogt werden gebracht mocht het de politie die ruim anderhalf uur bezig was me behulp van zuurstof-apparaten de le vensgeesten op te wekken, niet geluk ken. Mej. dr. Bonterbal, die spoédi^ aanwezig was kon slechts den dooc van beiden vaststellen. De vrouw is ongeveer 1.65 M. langi rond gelaat, donkerbruine oogen. donkerblond haar, gekleed in donker bruine blouse, langen gelen wollen mantel, lage wit en zwarte schoenen met zeer hooge hakken. De jongen droeg lage schoenen, waarin tusschen zool en hak met ko peren spijkers het cijfer 29 is aange-j bracht. Beide lijken zijn naar hei lijken- huisje in het gasthuis vervoerd. Omdat de identiteit niet was vast te stellen verzoekt de commissaris van politie uit Delft hen, die inlichtingen kunnen verschaffen, zich te vervoegen aan zijn bureau. SPOORBEAMBTE DOOR TREIN GEDOOD. Gistermiddag bemerkte de telegraaf beambte G. J. Hekkelman uit Zutphen toen hij tijdens zijn werkzaamheden gehurkt op de spoorlijn nabij het sta tion Velp zat, door het gedreun van een passeerenden trein uit Arnhen niet, dat ook de trein, die te 14.25 uuj te Velp aankomt uit de richting Zutj phen, naderde. De man werd gegre pen en op slag gedood. WAALWIJK W.G.V. Woensdag van 5.30— 6.45 uur Adspiranten li. Woensdag 78.30 uur. Gymnastiel aspiranten K. en V. Gvmnastiekl. 0.8 Woensdag 8 u. Cursus Transport Colonne Roode Kruis O. L. School W.G.V. Donderdag van 5.15— 6.30 uur Adspiranten I, van 6.30— 6.45 uur Adspiranten III en vai 7.3010 uur leden. Donderdag 8 uur repelitie Ge* mengd Koor O. en V. »De Eendracht«. Vrijdagavond van 7 tot 8 30 uu inkorven voor jonge duiven voo wedvlucht vanuit Pont St. Maxenc- (Kring). Zondagmorgen van half negetf tot half tien inkorven jonge duivei oefenvlucht Breda. Vrijdag 8 uur Luxor Bioscooj »Tarzan's Gevaarlijkste Avonturen« Vrijdag Theater Musis Sacrum »Suzy« EEN FLINKE NETTE Adres te bevragen aan 't Bureau van dit blad. 59917 Achter het Stadhuis 30 TELEFOON 1631 's-HERTOGENBOSCH, is steeds DES MAANDAGS in Waalwijk, de Langstraat en omgeving aan huis te ontbieden ter verzorging van de voeten als Exsteroogen, EelijMlen nagelingroeiing enz. 58/00 Het FEESTCOMITÉ van v. m. SPRANG zal voor het te houden feest op DINSDAG 6 SEPTEMBER'38, het plaatsen op het feestterrein te v m. SPRANG: Eén Consumptietent, IJsco-tent, Zuurkraam, Sigaren-, Sigarettentent en Suikerkraam, Fruitkraam. Inschrijvingen worden ingewacht uiterlijk Dinsdag 30 Aug as. des avonds zeven uur bij den Secretaris; 59916 M. v. d. HOVEN, A 353 SPRANG. J

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 6