SPORT Gemengd Nieuws. Wanneer ik hier thans nog het woord neem, aldus spr., meen ik dit te mogen doen op grond van de vele rela ties welke ik met de Eerw. Broeders gehad heb en nog heb. Op de eerste plaats misschien wel als vader van verschillende kinderen die hier op school geweest zijn en nog zijn. Daar naast nog als lid van het kerk- en schoolbestuur; als zoodanig heb ik ech- ^Jter geen recht van spreken meer, maar ik heb dit nog wel als voorzitter van de Commissie van Toezicht op het La ger Onderwijs en als Directeur van de Middelbare school in Waalwijk. In beide functies heb ik, misschien wel meer dan menig ander de gelegenheid gehad om voor de voortreffelijkheid van het lager onderwijs waardeering en dank te betuigen. Wij Nederlanders zijn over het alge meen niet erg gelukkig geweest met onze Onderwijstermen. De benaming van Lagere School en Lager Onder wijs is niet gelukkig gekozen. Eigen aardig is dat men dat in het buitenland niet heeft. Zoowel in het Fransch, Duitsch en Engelsch wordt veel duide lijker tot uitdrukking gebracht, dat op de Lagere School de elementen worden gelegd voor heel onze toekomst. De Lagere School is de grondslag van het latere leven en al moge men niet ver wachten dat ik als directeur van een middelbare school minder waardeering voor het eigen instituut heb, ik aarzel toch niet, te verklaren dat het Lager Onderwijs van grooter beteekenis is dan het Middelbaar- ofHooger Onder wijs. (Spreker toont dit met enkele cij fers aan). Lager Onderwijs is denkbaar zonder middelbaar en hooger; maar omgekeerd niet. Wij moeten daarom opkomen tegen hen die het Lager Onderwijs geringer schatten dan het aan waardeering ver dient. Een beroemd man heeft eens ge zegd: ,,Wie de school heeft, heeft de toekomst". Dat mag misschien iets over dreven zijn, maar er is ook gezegd: ,.De gansche wereld draait om de school- vraag Wanneer het lager onderwijs dus van zoo groote beteekenis is, is het zeker een feest waard, wanneer dit on derwijs reeds 25 jaar op zoo voortref felijke wijze is gegeven en ik kan dan ook niet nalaten de Broeders van harte geluk te wenschen met hun beteekenis- vollen arbeid voor een groot deel van de Waalwijksche jeugd. Er is hier ook een Broeder namens het hoofdbestuur uit Maastricht aan wezig. Met het oog daarop mag ik nog een enkel woord zeggen over de be teekenis die Broeders voor het onder wijs hebben. Ik zou dit het beste kunnen schetsen naar aanleiding van de woorden wel ke de stichter van de Congregatie een maal sprak: ,,Die aan 100 kinderen les geeft, doet het werk van een kape laan". Ik wil niet eindigen alvorens den wensch uit te spreken dat wanneer over twee jaar de Congregatie haar eeuw feest gaat vieren, zij dit kan doen met 100 pet. voldoening en ik hoop dat van de 30 paarlen die thans den kroon der Congregatie sieren, Waalwijk dan niet de minste zal zijn wat betreft grootte en intensiteit. De Eerw. Broeder Accatius sprak vervolgens als vertegenwoordiger van het Hoofdbestuur uit Maastricht, waarvan hij tevens lid is en in de kwa liteit van een der mede-oprichters van het huis te Waalwijk. Als dusdanig, zegt spr., was ik een der vier eersten die dit huis hebben ge sticht en zoodoende heb ik tevens het voorrecht om hier thans aanwezig te zijn. Mijnheer Pastoor heeft als voor zitter van het schoolbestuur ons gefe liciteerd met ons zilveren jubileum, maar ik wil er thans wel aan herinne ren dat het schoolbestuur met ons ju bileert, want niet alleen de Broeders, maar ook het schoolbestuur bestaat 25 jaar. Het stichten van een school in die dagen was heel iets anders dan in la tere jaren. Ik moet het schoolbestuur dan ook feliciteeren voor het initiatief en den durf om in die moeilijke jaren door te zetten en er later zelfs nog een tweede stuk op dezelfde wijze aan te bouwen. Voor dien durf en moed moe ten wij hen vanaf deze plaats hartelijk danken, maar ook voor de vele offers die in dien tijd gebracht moesten wor den. Vanaf de oprichting heeft men veel lief en leed gekend, maar de eerste ja ren was het toch vooral leed, zonder dat er iets aan te doen was. Zoo gin gen er van de 5 of 6 Broeders reeds spoedig 4 naar den Hemel. U begrijpt wat dat voor een klein huis als het on ze beteekende, maar van den anderen kant moet ook gezegd worden dat door het medeleven en den steun van de be volking en het schoolbestuur dit leed aanmerkelijk verzacht werd, en waar door tevens ons leven in Waalwijk in die moeilijke jaren gemakkelijk werd gemaakt. Als een van de oprichters spreek ik mijn hartelijken dank uit tot hen die ons in die eerste jaren met hun royalen steun zoo zijn tegemoet geko men. Een zelfde dank richt ik ook aan het Schoolbestuur dat ten opzichte van de Broeders steeds zoo n royale hou ding heeft aangenomen. De burgemeester spreekt. Het gemeentebestuur heeft gemeend, aldus Z.Ed.Achtb., op dezen dag dat het feit herdacht wordt van het 25-ja- rig Bestaan van dit huis der Congre gatie ook zijne wenschen te moeten voegen bij de velen die haar reeds heb ben bereikt en nog bereiken zullen. Ik wensch U geluk met de groote waar deering die Uwe Congregatie reeds vele jaren en met recht in Waalwijk mocht ondervinden. Ik wensch U geluk met het resultaat dat U in den loop der jaren op godsdienstig, zedelijk en maat schappelijk terrein hebt weten te berei ken. Namens het gemeentebestuur durf ik verklaren dat de oogst groot ge weest moet zijn. Wij hebben op deze plechtigheid evenwel niet alleen onze opwachting willen maken om U geluk te wenschen, maar ook, en in niet min dere mate, om uw bekwaamheden in de opvoeding der maatschappelijke deugden aan het licht te stellen. Dit immers is ook voor het openbaar ge zag van groot belang. Eerbied en volg zaamheid worden in de school welke U leidt aangekweekt en alzoo wordt de grondslag gelegd voor rust en eendracht. Prettig is ook steeds de samenwerking geweest die het gemeen tebestuur van U mocht ondervinden en die wel heel duidelijk aan den dag is getreden toen de gemeente bij het in gebruik nemen van het nieuwe raad huis van Uwe Congregatie zulk een fraai geschenk in ontvangst mocht ne men. Het blijkt ook duidelijk dat de op voeding en het bijbrengen van eerbied voor het gezag bij de kinderen bij U in goede handen is, b.v. uit de vrien delijke wijze waarop ik als burgemees ter van Waalwijk door de jeugd van Uw school steeds begroet wordt. Voor dit alles betuigt het gemeente bestuur U en Uwe medewerkers van nu en van vroeger hartelijk dank en wij vertrouwen dat Uwe Congregatie nog een lange reeks van jaren haren zegen rijken en vruchtbaren arbeid in deze gemeente zal mogen verrichten. Broeder Overste dankt. De Eerw. Broeder Overste Monul- phus dankte met de volgende woor den. Op mij rust dë zware taaie om U al len onzen hartelijken dank te betuigen. Ik wensch dat ook te doen namens mijn medebroeders en hunne voorgangers hier ter plaatse. Het schoolbestuur wil ik hartelijk feliciteeren met haar 25-ja- rig jubileum en tevens bedanken voor de prettige samenwerking, waarvan ik pas één jaar getuige heb kunnen zijn. Ook de Edelachtb. heer burgemeester en de wethouders, mede namens de Broeders, hartelijk dank. Wij kunnen zeggen dat door het gemeentebestuur hier alles gedaan wórdt onS^het ónder wijs omhoog te werken, iri tegenstel ling met andere gemeenteen, die de uiterste zuinigheid betrachten. Voorts moet ik zeggen dat ons zeer getroffen heeft de vele blijken van toegenegen heid en hartelijkheid welke wij de laat ste maanden hebben mogen ondervin den. Ook hiervoor breng ik dank, als mede voor de opgedragen H. Missen, cadeaux enz. Dit alles getuigt van het feit dat de menschen ons werk hoog aanslaan. Wij kunnen op dezen dag ook niet anders dan onze edele stichters herdenken en ik kan de verzekering geven dat tot hunne intentie in onze kapel nog vele H. Missen zullen worden opgedragen. Aanvaardt dan tot slot nogmaals on zen hartelijken dank. Namens den Katholieken Onder wijzersbond sprak de heer Froklage. Ik wil op de eerste plaats mijn ge- lukwenschen uitbrengen aan het be stuur der St. Petrusscholen en op de tweede plaats een klein woordje zeg gen tot de eerwaarde broeders. Uw leven bestaat anders dan het onze. U bent door God geplaatst in een klooster met den plicht O. L. H. daar te dienen; wij doen dat in de wereld. Er is dus verschil tusschen ons, maar toch ook wel overeenkomst en die bestaat daarin dat onze levenstaak dezelfde is en bestaat uit het opvoeden der kinderen. U hebt daarbij dezelfde moeilijkheden en belangen als wij; daarom zijn we collega's en wel in den waren zin van het woord. U bent dat door den vriendschapsband en door het inzicht en de goede verstandhouding met het leekenpersoneel, leden van on ze afdeeling. U doet dit door onzen bond te steunen met een ruime bijdrage aan onze inrichting. Ik voel mij dan ook gedrongen U als collega's de hand te drukken en U te feliciteeren met Uw jubileum namens een 100-tal onder wijzers in Waalwijk en Omstreken en hoop dat God Uw arbeid rijk moge zegenen. Tot slot sprak de Z.E. heer Pastoor nog een dankwoord voor de spontane hulde die hier gebracht is en die zoo sympathiek aandoet. Dit doet spr. zeer veel genoegen en hij zal God bidden dat dit steeds zoo zal mogen blijven, opdat we eensgezind staan als nu ach ter het katholiek onderwijs! De officieele receptie was hiermede geëindigd, waarna nog talloos velen persoonlijk hunne gelukwenschen kwa men aanbieden, zoowel aan de jubi- leerende Broeders als aan het jubilee- rende Schoolbestuur. 't Was werkelijk een spontane, grootsche hulde. WAALWIJK. JULIANA. Zondag a.s. gaat Juliana naar Oss om een vriendschappelijke wedstrijd te spe len tegen T.O.P. aldaar. Ook het tweede elftal speelt dan een vriendschappelijke wedstrijd tegen T.O.P. 2. Supporters, welke de reis mede wen schen te maken moeten zich voor Don derdagavond opgeven bij den secretaris. SPRANG. N. E. O. J.l. Zaterdagmiddag speelde NEO 1 een thuiswedstrijd voor de Zaterdagmiddag- competitie van den Brab. Voetbalbond tegen Stormvogels uit Woudrichem. Zoo als wij verwacht hadden heeft NEO dezen wedstrijd in een flinke overwinning weten om te zetten. Gedurende den ge- heelen wedstrijd was zij de meerdere van Stormvogels, wat zij dan ook in een zes tal mooie doelpunten wist uit te drukken. Stormvogels dat weinig goeds presteerde, mede oorzaak door het bijzonder goede spel van NEO waarop zij geen vat kon krijgen, wist slechts eenmaal te doelpun ten. Uitslag G1 in het voordeel van NEO 1 S. D. O. Vrijdagavond j.l. speelde 't jeugd-elftal van SDO een thuiswedstrijd voor de Waalwijksche Jeugdcompctitie tegen de WSC-junioren uit Waalwijk. Onze jeug dige voetballers hebben dezen wedstrijd in een groote overwinning omgezet, die men niet dikwijls aantreft. Zij hebben hun grootere broers willen laten zien hoe zij moeten spelen om een wedstrijd tot een goed einde te brengen. Met niet minder dan 140 brachten zij de WSC- junioren een verpletterende nederlaag toe. Ons jeugd-elftal begint een goede kans te maken naar bet kampioenschap. SDO 1 trok Zaterdagmiddag j.l. naar Andel om een competitie-wedstrijd voor de Zaterdagmiddag-competitie te spelen tegen Sparta. SDO heeft zich weer her steld en laten zien dat zij ook nogftunnen j voetballen. DE SDO'e^ spceldeg dezen middag goéd'samen en werkten van het 7 begin tot het eind m$t den vasten wil om dezen wedstrijd met een overwinning te beëindigen. SDO Wist dan ook vier maal den Sparta-doelman het nakijken te geven, waartegenover Sparta eenmaal. Uitslag 41 in het voordeel van SDO. Donderdagavond'a.s. speelt SDO 2 een thuiswedstrijd voor de Zomeravond- competitie van den Brab. Voetbalbond tegen Zandschel 2 uit Kaatsheuvel. Wan neer SDO 2 van deze ploeg tracht te wil len winnen zal zij flirtk moeten aanpak ken van het begin tot ibet einde..Tot een gelijk spel achten wij haar wel in staat. SDO «V speelt eveneens Donder dagavond een uitwedstrijd voor de Zo- meravondcompetitie van den Brab. Voetbalbond tegen Capelle 2. Ook voor baar zal bet aanpakken moeten zijn, willen zij een overwinning op Capelle behalen. Voor Zaterdagmiddag a.s. staat er een belangrijke wedstrijd op bet program. Dan zal de plaatselijke ont moeting gespeeld worden SDO 1 NEO 1. Dit belooft een wedstrijd te worden, waar >eder$ verlangen naar uitgaat. Hierop komen wij nader te rug. St. JOACHIMSMOER. S. D. Z. Zondag speelde onze R.K. voetbal club een vriendschappelijke wedstrijd op eigen terrein. Als gast bad zij Her- 'cules uit Waalwijk. Deze wist met 32 te winnen. Stand met rust 10 voor de gasten. DUIVENSPORT. „DE JEUGDIGE VLIEGERS". Uitslag van de wedvlucht Pont St. Ma- xense. Afstand 317 K.M. Los om 9.30 uur; wind N.O.; 1ste duif om 2.06.22; laatste om 2.26.14. De prijzen werden behaald als volgt: Herm. Knippels 1; Th. v. d. Geld 2; Joh. Verhoofstad 3; A. van Eeten 4, 5 6. Vrijdagavond van 7.30 tot 8.30 uur in- manden voor Duffel (België). Afstand 77 kilometer. „DE EENDRACHT". De P.V. „De Eendracht" alhier, hield op Zondag 28 Augustus een wedvlucht met jonge duiven vanuit Pont St. Maxen- ce (Frankrijk). Afstand 317 K.M. De vo gels werden om 9.30 uur in vrijheid ge steld met N.O.-wind. De eerste duif bereikte haar hok om 2.12.9 uur met een snelheid van 1126.20 meter per minuut. De laatste prijswinnen de duif werd geconstateerd om 2.37.23 uur met een snelheid van 10.3690 per minuut. De prijzen werden behaald als volgt K. Brouinels 1, 6 8 9 11 14; P. L. Pul lens 2; C. Witlox 3, 10 13; P. Schoemans 4; M. Ley tens 5; Joh. Verhagen 7, 12 en eerste overduif. Het kampioenschap van bovengenoem de vereeniging met jonge duiven werd behaald door den heer C. Witlox en 2de is de heer K. Broumels. Den wisselbeker voor jonge duiven voor liefhebbers uit Baardwijk werd ge wonnen door den heer P. L. Pullens voor den eersten keer. Houder was de heer M. Leijtens. Vrijdagavond inkorven voor wedvlucht met vroege en late jonge duiven vanuit Duffel van half 7 tot half 9. RAAMSDONKSVEER. De combinatie van Postduivenver- eenigingen G.E.O. hield een wedvlucht vanuit Noyon. Afstand 270 K.M. In concours 147 duiven; gelost om 7 uur 03 min. De prijzen werden als volgt toegekend: G. van Wietmarschen 1, 37; C. de Ront 2; A. M. Theuns 3, 5; Fr. Hane- graaf 4, 18; C. Zijlmans b, 7 9 14 19 22 23A. Voermans 8 11 16N. Kroos- wijk 10, 27 28; J. Heere 12; C. de Jong 13; A. Cornel 15; P. Broeders 17; P. Damen 20; A. de Vries 21; J. van der Pluijm 24, 29; C. Kerremans 25 20; H. Verschuren 30; I,. Snoek 31 34; C. Hommel 32 33; P. Heijmans 35; J. van Alphen 30. Eerste duif om 11.7.0; laatste prijswinnende duif om 11.22.45. De volgende wedvlucht wordt ge houden naar Pont St. Maxence. Af stand 310 K.M. Africhtingsvlucht voor late jonge duiven wordt gehouden vanuit Wern- hout. NEDERLAND HEEFT REEDS TWEE WERELDKAMPIOENEN. J. v. d. Vijver en A. van Vliet veroveren de sprinttitels. Wat van het oogenblik af, dat Moes kops zich uit de wielerwereld terugtrok, niet meer gebeurd was, is thans geschied: Nederland heeft de hegemonie in de sprintwereld heroverd! Langen tijd heeft ons land zich in deze wereld met een tweede, en dikwijls nog lagere plaats tevreden moeten stellen. Och, we hadden geen goede amateurs, zelfs wereldkampioenen, maar zoolang Schercns, de sprint der profs beheersch- te, was België nummer één en kwamen wij op de tweede plaats, hoe goed onze amateurs ook waren. Door de overwinning van v. Vliet op Schercns is aan dit langdurige tijdperk een einde gekomen en begint in de ge schiedenis van de sprint een nieuwe pe riode; het tijdperk van de Nederlandsche sprinters! Hoe lang dit zal duren, is moeilijk te zeggen, maar wij hebben een goede hoop, dat dit nog verschillende jaren zal aan houden. Van Vliet is nog jong, terwijl de „nachwuchs" geheel in handen is van onze renners: v. d. Vijver, Derksen en Ooms! DE AMATEURS. Halve eindstrijd. Eerste serie: eerste rit: 1 Derksen, laatste 200 M. in 12 1/5 sec.; 2 van der Vijver, op banddikte. Tweede rit: 1 van der Vijver, 12 2/5 sec.; 2 Derksen, op 1/2 lengte. Derde rit: 1 van der Vijver, 12 1/5 sec. 2 Derksen, op 2 1/2 lengte. Tweede serie: eérste rit 1 Lóatti, 12 2/5 sec,; 2 Ooiius, op 10 cjMJ oi >il ■yweedq rit: l,Ooms, 12 1/5 sec.; 2 Ló atti op banddikie. Derde rit: 1 Loatti, 12 3/5 sec.; 2 Ooms, op 1/2 lengte. Om de derde en vierde plaats: Eerste rit: 1 Ooms, 12 2/5 sec.; 2 Derksen, op banddikte. Tweede rit: 1 Derksen, 12 4/5 sec.; 2 Ooms, op 1 lengte. Derde rit: 1 Derksen, 12 2/5 sec.; 2 Ooms, op 1/4 wiellengte. Eindstrijd. Eerste qit1 van der Vijver, 12 sec.; 2 Loatti, op 3/4 wiellengte. Tweede' rit: l' van der Vijver, f2 2/5 sec.; 2 Lóalti, óp 1/2 Krielltrngte. DE BEROEPSRENNÉRS. Loatti als Ooms en Derksen liggen iets bij hem achter. Voor de tweede maal in successie sleept v. d. Vijver den wereldtitel in de wacht. Nederland mag over deze twee eerste dagen tevreden zijn. ACHTERVOLGING. Alle series van de achtervolging om den grand prix du monde werden door Nederlanders gewonnen, zoodat het Don derdagavond een volkomen Nederland sche aangelegenheid zal worden. Klink, Pijnenburg, Slaats en Schulte wisten zich te plaatsen, zoodat het als het ware een revanche van de nationale kampioenschappen is geworden. Richard, Archambaud, Di Paco en Kaers waren de verliezers. Voor de derde manche kwamen in deze volgorde aan den start: Achtervolging over 5 K.M.: Eerste serie: 1 Klink 6 min. 27 sec.; 2 Richard. Tweede serie: 1 Schulte 6 min. 28 sec.; 2 Archambaud 6 min. 44 sec. Derde serie: 1 Pijnenburg 6 min. 25 sec.; 2 Di Paco. Vierde serie: 1 Slaats 6 min. 38 1/5 sec.; 2 Kaers opgegeven. NEDERLANDSCHE SUCCESSEN IN BELGIë. De Limburger Segers won te Vliemaal de 145 K.M. in 4 uur 40 min. van Ko- nings op 2 min. 15 sec.; 3 v. d. Bossche; 4 Meuleman. John Braspenning won den wegwed strijd Bierfet—Avans 140 K.M. in 4 uur 36 min.; 2 Billict op 2 lengten; 3 Wals- dal. ROSSI ER WINT „DE OMLOOP VAN- HET WESTEN". Van Nek eindigt op de 21ste plaats. Zondag werd de laatste étappe afge legd van den omloop van het Westen, welke gewonnen werd door den Fransch- man Cloarec (232 K.M. in 6 uur 22 min. 13 sec.); 2 Grysolles op 10 M.; 3 Pierre Cogan op één lengte; 4 Level op twee lengten. Onze landgenoot Van Nek werd 35ste in 6 uur 24 min. 47 sec. In het eindklassement behaalde de h ranschman Rossier de overwinning in 46 uur 59 min. 24 sec.; 2 Virgili (Frank rijk) 47 uur 42 sec.; 3 Depredhome (Bel gië) 47 uur 4 min. 30 sec. Van Nek ein digde op de 21ste plaats in 48 uur 1 min. 49 sec. WIELERCRITERIUM G E ERTRUID EN B ER G Dit criterium dat 31 Augustus achter de Veenestraat zal gehouden worden be looft een sportieve gebeurtenis van den eersten rang te worden, gezien de prima kwaliteiten die er aan deelnemen en die zeker belust zullen zijn op een der fraaie hoofdprijzen, welke voor de winnaars be schikbaar zyn. De organisatie en leiding der wedstrij den geschiedt volgens de reglementen van de NWU, met medewerking van de Sinte Geerden Berghe Stichting. Tegen het Bolwerk, waarlangs de haan gedeeltelijk loopt, werden zitplaatsen aangebracht, zoodat men van daaruit een volledig overzicht over de groepen van renners heeft. Niet minder dan circa 50 renners en dat van de beste Nederland sche en Belgische, zullen aan dit crite rium deelnemen. Eerste serie: eerste rit: 1 Schercns 12 2/5 sec.; 2 Gerardin, op 1/4 wiellengte Tweede rit: 1 Schercns, 12 3/5 sec.; 2 Gerardin, op 1/2 wiellengte. Tweede serie: eerste rit: 1 Richter, 12 sec.; 2 van Vliet, op 2 1/2 lengte. Tweede rit: 1 van Vliet, 11.3/5 sec.; 2 Richter, op 1/4 wiellengte. Derde rit: 1 van Vliet, 12 2/5 sec.; 2 Richter, op 1 1/2 lengte. Om de derde en vierde plaats, eerste, rit: 1 Richter, 12 sec.; 2 Gerardin, op 1/4 wiellengte. T^veede rit: 1 Richter, 12 1/5 sec.; 2 Gerardin, op 1/4 wiellengte. Eindstrijd. Eerste rit: 1 van Vliet, 12 sec.; 2 Sche rcns, op 5 lengten. DE WEDSTRIJDEN. Vooral de amateurs toonden hun bij zondere klasse, want alle drie de Neder landers, v. d. Vijver, Ooms en Derksen, werkten zich in de demi-finale. Hierbij bleek v. d. Vijver in uitstekende conditie te zijn. Ook Ooms reed zeer goed, maar toch maakte het rijden van den jongen Zwollenaar Derksen nog den meesten indruk. Dit jongmensch bevestigde do stelling weer eens: „Dat de klasse zich snel openbaart." Arie van Vliet werkte zich op den eer sten dag eveneens tot de demi-finales evenals, gelijk te verwachten viel, Sche rcns, Richter en Gerardin. Onze heide an dere landgenooten Peperkamp en Kre- mers hadden niet veel in te brengen. Peperkamp liet zich domweg door Ge rardin verrassen en kwam in de herkan sing snelheid te kort tegen den Deen Andersen. Geweldig was de geestdrift die er Zon dagmiddag telkens na beëindiging der beide sprintfinales in het machtige sta dion te Amsterdam heerschte. Een on tembaar enthousiasme had de massa in zyn greep, toen v. yiiet Scherens den wereldtitel ontnam. En geen wonder, want de wijze waarop hij het sprintphe- nomeen, het grootste na onzen Moeskops, klopte, moest de massa de overtuiging geven van zijn groote klas. Deze wijze dwong bewondering af, groote bewonde ring, het begeesterde het publiek der mate, dat het oorverdovende langdurige ovaties bracht aan den winnaar. Kon het ook anders'? Nederland, had een twee den Moeskops ontdekt. Want tot heden had niemand de volle overtuiging dat v. Vliet in staat zou zijn Scherens te klop pen. Men hoopte het. Ja inderdaad, maar Scherens kans stond 4 tegen 1 hij de ken ners. Nog sleeds vertrouwde men de kat- tesprong van „de Poes" niet. Dit was de tweede titel reeds dezen middag, want voordien had v. d. Vijver Loatti op over tuigende wijze geslagen. Dezelfde v. d. Vijver die op z'n retour was. Geheel uit vorm heette het. Nu, als hij dezen vorm blijft houden zal het wel losloopen met de wip van den Roosendaler. Zoowel JONGEMAN SCHIET OP ZIJN MOEDER. Zondagavond circa half 0 heeft te Reuver de 31-jarige A. van der V. eenige schoten op zijn moeder gelost waardoor de vrouw ernstig werd ge wond. De 58-jarige weduwe van der V. heeft zich eenige dagen geleden in on dertrouw begeven met een 31-jarige jongeman, hetgeen den zoon niet wel gevallig was. Zondagavond was de vrouw alleen op weg naar haar kosthuis. Op den Ke.ul- schcnweg heeft de jongen zijn moeder opgewacht en eenige schoten op haar gelost. Ernstig gewond viel 't slacht offer neer. Omwonenden waren op 't geluid der schoten naar buiten geko men en vonden de vrouw in deernis- wekkenden toestand. Nadat geneeskundige hulp was onl- boden, is het slachtoffer naar het R.K. ziekenhuis te Venlo overgebracht. De dader heeft zich na zijn daad bij de marechaussee aangemeld. Hij is in gesloten. VLIEGTUIGRAMPEN. Achttien dooden. Ecn_militair vliegtuig is tijdens een nachtvlucht nabij Pau neergestort. De vier inzittenden zijn in de vlammen omgekomen. Ook een tweede militair vliegtuig dat een nachtvlucht maakte is veron gelukt. Ook hierbij zijn vier menschen om het leven gekomen. In dichten mist zijn Zaterdag ochtend bij Zilina in Slowakije twee militaire vliegtuigen tegen elkaar ge botst en omlaag gestort. De vier in zittenden zijn om het leven gekomen. Zaterdagmiddag is een escadrille van vijf vliegtuigen, dat op weg was naar Lugano, waar een luchtvaartdag werd gehouden, in het Zwitsersche kanton Schwyz in een dikken mist ge raakt, ten gevolge waarvan vier der toestellen tegen de bergen te pletter vlogen. De zes inzittende van 3 dezer machines werden gedood en de beide inzittenden van het vierde toestel ern stig gewond.

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 3