Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. 31 Augustus Dansen in Hotel „De Twee Kolommen" Plaatselijke Berichten NIEUWS UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING uu LEEST DE BOER GEEN KRANT Bij een 25-jarig jubileum. DRUNEN. NUMMER 69. WOENSDAG 31 AUGUSTUS 1938. 61c JAARGANG. 11 Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG. Brieven, Ingezonden stukken, gelden, enz. franco te zenden aan den Uitgever. Abonnementsprijsper 3 maanden 1.25. Franco per post door 't geheele rijk 1.40. UITGAVE WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN. Telefoon No. 38. Telegr.-adres: ECHO. TWEEDE BLAD Bovenstaande kop zet de »Maas- bode» boven een paar vragen van het Tweede Kamerlid Weitkamp aan den minister omtrent Bekendmaking van Regeerings- maatregelen.'' De heer Weitkamp vraagt daaiin o. m. „Is het den minister bekend, „dat onlangs tal van landbou- „wers de dupe zijn geworden „van het feit, dat de jongste „regeeringsmaatregelen totsteun „aan de varkenshouderij eerder „ter kennis van den handel dan „van de boeren kwamen, wijl „het meerendeel der laatsten „uiteraard geen dagblad lee-t?" »De Maasbode» nu vraagt naar aanleiding hiervan „lezen de boeren geen courant?" Jawel de boeren, de plattelanders lezen zeker een krant, maar hun krant, hun plaatselijk streekblad geen dagblad. En dat is wat regeering, autori teiten, vereenigingen, organisaties, groot-bedrijven, groot-adverteerders dikwijls vergeten. Men neemt tot eigen en andere schade, z'n toevlucht tot een dag blad, als men een plaatselijk (streek blad) moet hebben. Een aankondiging, een advertentie in een of meer plaatselijke (streek)- bladenin een bepaald rayon zal heel wat meer opleveren, heel wat meer op bepaald publiek inwerken, dan een advertentie in een dagblad, zij't dan zelfs een z.g. groot dagblad. Advertenties en berichten in de plaatselijke (streek) bladen hebben en houden hun waarde! De gemeente-bedrijven met de a s. feestdagen Wij vestigen de aandacht op de in dit nummer voorkomende adver tentie betreffende de sluiting van de kantoren en diensten der gemeente bedrijven met de feestdagen; ook wat betreft het ophalen van huisvuil is een andere regeling voor die dagen aangenomen. Faciliteiten voor caféhouders en winkeliers Ter gelegenheid van het 40-jarig Regeerings-jubileum zijn voor 6 September verschillende faciliteiten verleend aan caféhouders en winke liers, betreffende sluitingsuur, ver makelijkheidsbelasting enz. Voor nadere bijzonderheden zie men achterstaande advertentie. Missiedagen. In onze gemeente zullen van 12 tot 16 October de Missiedagen ge houden worden, waarvoor reeds een uitgebreid concept-programma is vastgesteld. Binnenkort hopen wij het defi- tieve programma te kunnen mede- deelen. Benoeming. De Eerw. Zuster Marie Allegonde (in de wereld mej. Aug. Mahieu alhier) is benoemd tot hoofd der R.K. Meisjesschool te Nederasselt. Dienstvak der Directe Belastingen Bij resolutie van den minister van financiën is de rijksklerk met vakexa men W. A. H. Maassen ten kantore Waalwijk, belast met de tijdelijke waar neming van het kantoor Hilvarenbeek. Waalwijks Belang. Concert Concordia. Dat was weer eens een echt Waal wijks Belang Concert. Prima concert, schitterend weer en een geweldige belangstelling. Concordia van Loonopzand onder leiding van den heer Groot heeft haar oude roem gehandhaafd niet alleen, maar weer overtroffen, 't was een pracht programma en dito uitvoering. De echte muziekliefhebbers en dat zijn er velen hadden zich al vroeg bij de kiosk geschaard en hebben hun plaatsje niet verlaten. Zij hebben met groote aandacht het mooie programma gevolgd en oök de vele honderden op het plein hebben genoten van het zoo rijk gebodene. 't Is werkelijk niet te verwonderen dat Concordia hier gaarne concerteert, wijl het verzekerd is van een groot en aandachtig auditorium Het programma gaf een keur van mooie nummers, we noemen b-v. Le gendes dn Danube, Suite Oriëntale, Divertissement Champêtre, Slavische Rhapsodie en het waardige slotnummer Neerlands Taptoe. Alle nummers werden door dit keur korps schitterend vertolkt, het klankge halte, zuiverheid van toon, de entrain die er in lag, waren bewonderenswaar dig, zoodat dit concert opnieuw een groot succes was voor Concordia uit Loonopzand, maar niet minder voor Waalwijks Belang. Een volgend maal hoopt de heer Groot eens een der grootere bekende nummers als «Fremersberg» of het nationole >S!ag van Waterloo» uit te voeren. Koninklijke onderscheidingen. Bij 't groot aantal Kon. onder scheidingen die ditmaal verleend zijn is Waalwijk en de Langstraat niet of zeer weinig betrokken. Aan P. W. Proveniers, magazijn chef bij de N.V. Nederlandsche Schoenenunie Bloch Sc Stibbe »Hollandia" te Waalwijk, is bij be vordering toegekend de eere-medaille verbonden aan de orde van Oranje- Nassau in zilver. Aan Mej. J. G. Nieuwenhuizen, dienstbode bij de familie Verwiel alhier is toegekend de eere-medaille in brons, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. Voorts noemen we nog: Ridder in de orde van den Ned. Leeuw, Mgr. F. N. J. Hendriks, vicaris en kanunnik van 't bisdom Den Bosch. Ridder in de orde van Oranje— NassauH. Hoek,dtrecteur Vakschool voor Schoenmakers, den Haag. J. J. Ebben te Helmond, 25 jaar raadslid en wethoudei aldaar. Officier in de orde van Oranje Nassau C. Roggeveen, Inspecteur der be lastingen te Apeldoorn, vroeger alhier. Ir. F. S. Langemeijer, hoofd-in- genieur van den Rijkswaterstaat te Zwolle. Mr. van Haastert, 's Gravenhage, secretaris van den Kath. Boeren- en Tuindersbond. Ridder in de orde van Oranje- Nassau M. A. Kolster, te Den Helder, lid K. v. K. voor Hollands Noorder kwartier. I. M. D. Majoie te Tilburg. Eere-medaille in zilver: B. Sluimers te Heusden, baker- meester Rijkswaterstaat. Idem in brons P. Reiners, arbeider bij J. Man- naerts schoenfabrieken te Tilburg. Mejuffrouw H. van Heesch,dienst bode bij Mevr. Wed. J. van Steen- Staal te Dussen Advertentiën moeten Woensdag en Vrijdag des morgens om uiterlijk 9 uur in ons bezit zijn. Prijs der Advertentiën: 20 cent per regel; minimum 1.50. Reclames 40 cent per regel. Bij contract flink rabat. Vereeniging „Koninginnedag" v.m. Besoijén. Het programma van der Vereen. «Koninginnedag» te v m. Besoijen op 31 Augustus luidt als volgt: 2 uur. Kinderoptocht en kinder spelen. 7 uur. Rondmarsch door v. m. Besoijen door de Chr. Gymnastiek vereniging «Kracht en Vlugheid.» 7.15 vur. Zanguitvoering door het Kinderkooor »Hosannah.» 1. Wie zingt ermee D. Appeldoorn 2. Feestlied F.Tollig. 3. Kind van Holland F. Moolenaar 4. De Krekel en het Meisje B. Diamant 5. Blondje en Bruintje M. v. d. Eist 7.45 uur. Zanguitvoering door de Chr. Gemengde Zangvereeniging «Halleluja.» 1. Psalm 8 F. Pijlman (Dit nummer wordt gezamenlijk met het kinderkoor gezongen.) 2. Wilt heden nu treden P. M. Zijderlaan. 3. O Heer die daar idem 4. Oranjeliedje G. van Krieken. 5. Levenslust G. v. Herwaarden 6. Dankt, nu allen God F. Pijlman. De nummers worden geaccompagneerd door den jongenheer J. Treffers. 8.15 uur. Zanguitvoering door de Gemengde Zangvereeniging «Vooruit gang zij ons Doel". 1. Wilhelmus 2. In Mei Isr. J. Olmann 3. Avondvrede v. Thienen 4. Sterrenacht Storck. 8 45 uur Populair concert door de Harmonie »De Volharding» uit Drunen. Programma 1. Sambre et Meuse, Marsch Rauski. 2. Orphée aux Envers.Ouverture L.E. Rugers 3. Soirées d'Eté, fantaisie Doublève 4. Voor Taal en Kunst, popourri Feremans. PAUZE. 5. Feestmarsch Dussen Snijers. 6. En Garnison, fantaisie J. B. Minne 7. Fantaisie sur l'Opera Freischütz arr. M.J.H' Kessels. 8. Daar komen ze aan, marsch-potpourri. Na afloop van het concert taptoe door v.m. Besoijen. Concert. Op Woensdag 31 Augustus, des avonds om 8 uur zal door de har monie »St. Crispijn« een concert worden gegeven op de kiosk op het raadhuisplein. Het programma luidt als volgt: 1. Wilhelmus. 2. Sons of the brave, Marsch Th. Bidgood. 3. Pique Dame, Ouverture Fr. von Suppé. 4. Nederland in lied en dans (Fan taisie van Ned. Volksliederen) J. Oomes. 5. Suite Oriëntale (4 dln.) Fr. Popy. a. Les Bayadères. b. Au Bord du Gange. c. Les Almées. d. Patrouille. 6. Voorwaarts Marsch W. Ciere. Pauze. 7. Officer of the day, Marsch R. Hall. 8. Grande Marche de l'Opera „Tannhauser" R. Wagner. 9. Suite Ballet (5 dln.) Fr. Popy. a. Entrée Mazurka. b. Pizzicato. c. Valse Lente. d. Largo. e. Finale Galop. 10. Grande Marche de l'Opera „Riënzi". R. Wagner. 11. Holland Jubelt, Marsch A. Maas. Etalage-wedstrijd in »De Sticht«. Als een der hoofd-punten van 't feestprogramma van »De Sticht« mag zeker wel genoemd worden de etalage-wedstrijd. We hebben hier en daar al eens een kijkje genomen en moeten zeggen, dat het er op vele plaatsen schitterend uitziet. Ongetwijfeld zal »de Sticht« een groot attractiepunt vormen in de a.s. dagen en 't werk dat van de etalage gemaakt is, verdient dat volkomeu. De volksstemming voor de prijzen staat voor een moeilijke keuze De Allegorische Optocht. Maandagavond vergaderde de Oranjsvereeniging »Ons Oranje-huis» Hotel »De Twee Kolommen.» De Voorzitter, de heer J. van Mierlo, wees er daarbij op dat de inschrijvingen voor dezen optocht maai heel traag binnen komen, vooral nit het centrum, dat in deze toonaangevend had moeten zijn. Steeds heeft men van uit het centrum aangedrongen op centrale viering der Oranjefeesten en nu is men er in geslaagd aan dezen wensch gevolg te geven. Maar de inwoners van het centrum zijn nu aan hun prestige verplicht te toonen dat zij deze toe wijzing waard zijn. Toont dit vooral door goed voor den dag te komen in den allegorischen optocht, die een der hoogtepunten van het feest belooft te worden. Het concert te Baardwijk. Naar wij vernemen zal hedenavond het concert te v.m. Baardwijk geen doorgang kunnen vinden wegens een ziektegeval in de buurt van de muziek nis. Het bal-champêtre zal meer naar den Winterdijk gehouden worden, waarheen ook het plancher verlegd is. Zeldzaam Jubileum. Gisteren, 30 Aug., vierde dhr. Jan van Daelen in eigen kring zijn zilveren jubileum als tuinman in dienst der Eerw. Broeders. Moge het den krassen jubilaris gegeven zijn nog vele jaren met dezelfde opgewektheid zijn zeer ge waardeerde diensten te blijven ver vullen. Uitstapje. De afd. Waalwijk van den R.K. Kappersbond hield Zondag 1.1. per autobus van Mulders-Sars een zeer geslaagd uitstapje met de dames der leden naar Utrecht, Doorn, Rhenen, waar 't dierenpark bezocht werd, Arnhem en Nijmegen. Het was voor het gezelschap een aardige trip, die zeer gezellig en in de beste stemming verliep. WEER EEN LIJK GEVONDEN. Mejuffrouw A. Janson-Faro, gebo ren te Capelle en wonende in de Be- soijenschestraat alhier, gaf den laat sten tijd meermalen teekenen van overspanning. Zoo was zij gisteren, toen zij zeide, naar den dokter te zullen gaan, waar zij evenwel niet geweest is, den ge- heelen dag afwezig gebleven. Men heeft haar ten slotte op een afgelegen plaats gevonden en weer thuis gebracht. Toen zij des avonds naar bed ging heeft haar echtgenoot langen tijd ge waakt, doch tenslotte door slaap over mand, waarvan om ongeveer 5 uur Vijf en twintig lange jaren Zijn aan ons voorbijgegaan, Toen daar op een eenzaam weiland De school St. Petrus kwam te staan. Wie zich nog dien tijd herinnert, Heeft die toen wel eens gedacht Dat die boom, geplant voor Christus, Zooveel goede vruchten bracht? Wat een Broederlijke liefde Is daar in die kwart eeuw tijd, Door de Broeders van St. Petrus Aan die kinderziel gewijd. Kinderen die de school bezochten En er nog naar zullen gaan, Zullen later pas begrijpen Wat voor hen daar is gedaau. Danken wij, naast God, de stichters, Die voor het Goddelijk Hemels licht, Voor een kwart eeuw nu geleden Toen de school hebben gesticht. Waalwijk heeft zijn taak begrepen, Het feest in alles meegevierd, Bidden wij, dat eens de Broeders, Met de Hemelkroon worden omsierd. Dekkers. zijn echtgenoote gebruik maakte om zich snel te kleeden en per rijwiel weg te gaan. Toen haar man ontwaakte ontdekte hij dit en met zijn broer is hij toen naar z'n vrouw gaan zoeken, zonder de politie Van een en ander in kennis te stellen. Intusschen is om ongeveer 10 uur een zekere V. op het politie-bureau al hier geweest, om aangifte te doen van het feit dat Hij bij den Galgenwiel een dames-rijwiel, luid gevonden met een hoed en mantel. Terstond vergezelden een tweetal agenten hem naar de bewuste plaats, nadat eerst de gemeente-politie van Loon op Zand gewaarschuwd was. Nadat V. eenige malen aldaar ge doken had, vond hij het lijk eener vrouw, dat daarna met een dreg werd opgehaald. Men kwam toen tot de droeve ontdekking dat het mej. Jan son-Faro was. Dr. Capetti die, evenals de burge meester van Loon op Zand ter plaat se was, kon slechts den dood consta- teeren. Tragisch is, dat op ditzelfde mo ment ook de echtgenoot van het on gelukkig slachtoffer ter plaatse ver scheen, die, nog onkundig van hel ge beurde, natuurlijk zeer onder den in druk was. De verslagenheid en het medeleven in v.m. Besoijen is algemeen. Mej. Janson was 35 jaar en had geen kinderen. Aanrijding. Op den hoekStationsstraat-Juliana. straat heeft een aanrijding plaats gehad tusschen een tweetal voer tuigen. Een vrachtauto bestuurd door van F. uit Vucht, begaf zich van het linker naar het rechter weggedeelte, doch op hetzelfde moment naderde K. uit Tilburg met zijn luxe auto, waardoor een botsing onvermijdelijk was. Gelukkig kwamen geen persoon lijke ongelukken voor terwijl de schade gering genoemd mag worden. B. V. L. Totaal-uitslag van de gehouden schietwedstrijden van den B. V. L., seizoen 1938 is: Scherpschutters: 1 Adr. v. Drunen gem. 8.82, 2 M. de Wit 8.78. 3 L. de Wit 8.70, 4 J. v. d. Bosch 8.25, 5 M. Brok 8.24, 6 A. Klerks De Echo van het Zuiden, Waalwybschc en Langstraatsehe Courant,

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 5