SP0RT MAAKT BEKEND; MAKEN BEKEND: f 33700.— uit het werkfonds voor afwerking Kerkstraat en rioleering Putstraat. Laatste Berichten Advertentiën (Reeds in een gedeelte van onze vorige oplaag opgenomen De raad dezer gemeente kwam Vrijdagavond in openbare vergade ring ouder voorzitterschap van den Edeiacbtb. heer burgemeester E.C. J. Moouen. Secretaris de heer J. van Mierlo. De heer van Gent was met ken nisgeving afwezig. De notulen der vergaderingen van 24 Juni en 29 Juli werden zonder wijzigingen vastgesteld. Aan de orde 1. Ingekomen stukken. a. Van de Gedeputeerde Sta ten. Goedgekeurd raadsbesluit van 29 Juli 1938 tot wijzi ging der begrooting 1938. Wordt voor kennisgeving aange nomen. b. Van den Nederlandschen Bond van hotel-, koffiehuis-, restauranthouders en slij ters, Amsterdam. Verzoekschrift inzake be lastingvrijstellingen enz. bij gelegenheid van den natio- nalen feestdag op 6 Sep tember 1938. De voorzitter zegt dat aan dit verzoek natuurlijk zooveel als mo gelijk is voldaan zal worden. Het college van B. en W. zal daartoe wel de noodige beschikkingen trei len. Wordt goedgekeurd. c. Van verschillende bewoners der Burgemeester Smeele- laan. Verzoekschrift inzake ver betering van het wegdek al daar. Dit verzoekschrift luidt als volgt: Aan den Raad der gemeente WAALWIJK. Ondergeteekenden, bewoners van de Burgemeester Smeelelaan alhier, heb" ben de eer Uw College beleefd opmerk zaam te maken op het volgende: n De wegverharding in bovenstaande laan verkeert in zeer treurigen toe stand. De ingewalste steenen steken ver boven de zandlaag uit en groote kuilen maken den weg onbegaan- en -berijdbaar. Bij droog winderig weer is een voortdurende stofplaag, ons bewoners, ten laste, terwijl in de wintermaanden, een dikke laag mod der de „laan'' >(siert. Wqt dit is, in een met jeugdige gezinnen be volkte buurt, kan ieder begrijpen. Voor moeders met kinderwagens is de laan practisch heel den winter onbegaan baar, terwijl buiten spelende en school gaande kinderen voortdurend natte voeten hebben, waar zich plassen vor men met een oppervlakte van vele vierkante meters. Naast dit alles strekt zich aan beide zijden van de laan een moddersloot uit, waar steeds een stin kende walm boven hangt, die tot in de slaapkamers doordringt. Voor onze kinderen is deze sloot zeer gevaarlijk. Reeds vele malen moesten zij uit de zen sloot worden gehaald. Uit gezond heidsoogpunt is deze moddersloot even eens onduldbaar, al was het alleen maar door de honderden ratten die er in le ven. Wel moet gezegd worden, dat dank zij den heer Gemeentearchitect, deze sloot eenige malen werd uitge baggerd dezen zomer. Gezien het bovenstaande, verzoeken wij Uwen Raad ten spoedigste verbe tering te brengen in bovengenoemden, de gemeente tot schande strekkenden toestand, door de modderslooten te la ten dempen en rioleeren en den weg van trottoirs en verhard wegdek te voorzien. Met te meer recht durven wij dit vragen als we de Smeelelaan gaan ver gelijken met andere en pas aangelegde straten. In de Smeelelaan staan 38 wo ningen, in de Julianastraat 19, in de Pastoor Kuijpersstraat 24 stuks: deze beide straten zijn wel van trottoirs en verhard wegdek voorzien. In de Kerk straat en de Baardwijkschestraat wor den zelfs trottoirs en wegdek aange bracht, terwijl de woningen nog ont breken. Resumeerend durven wij met klem op inwilliging van ons verzoek aan dringen, vertrouwende dat Uwen Raad den onhoudbaren toestand in het be bouwde gedeelte van de Burg. Seme- lelaan niet langer zal bestendigen, maar ook deze zal laten rioleeren en bestra ten. Ook de verlichting eischt uitbrei ding en verbetering. Waalwijk, 9 Augustus 1938. (w.g.) L. F. Pompe; J. C. J. Pul les: W. de Bruijn; P. Wijkmans: L. A. de Bruine: H. Mulders: G. Th. Maas: A. van Spijk; G. Keetels; A. van Velt- hoven; L. Leijs; A. C. J. van Hooff; K. C. van Oostrum; J. H. de Werd; A. Hensen; J. W. Kolster; A. J. van Hilst; A. C. Lombarts; E. Bos: P. A. Verhoe ven; A. de Leijer; H. Visser; J. M. Pen- nings; A. Duquesnooij; M. Nayen; C. G. Maas; P. van Hilst; J. v. d. Hoek; "S. Blom; W. M. Verhoofstad; A. F. Schuwer; M. Kuijs; A. van Ham; J. Hensen; J. P. Alessie; P. Dekkers; Wed. Th. v. d. Kleine-Mulder. De voorz. zegt dat de Burgemees ter Smeelelaan een echte laan is, dus zonder een verhard wegdek, hetgeen de landeigenaren die daar gingen bouwen ook wisten, zoodat de grondprijs waarschijnlijk goed koop was en in verband daarmee de huurprijzen ook laag. Bij den aanleg van den weg zoo als die thans is, hebben de eigenaren van de aangrenzende landerijen niets bijgedragen. Nu wordt in het verzoek verwezen naar de Putstraat, maar men moet daarbij wel beden ken dat daar voor den aanleg van trottoirs, rioleering e.d., bij minne lijke overeenkomst bepaald werd dat de aangrenzende belanghebben den f 10,per strekkende meter moesten bijdragen. Ook wordt verwezen naar de Julianastraat, maar de adressanten schijnen niet te weten dat daar door de aangrenzende eigenaren een groot deel in de kosten van aanleg van trottoirs, straat en rioleering is bijgedragen, terwijl in de Pastoor Kuiperstraat alles door belanghebbenden, in dit geval de gemeente, betaald is. Bovendien betalen de aangrenzende eigenaren van de Kerkstraat f50,— per meter in de kosten, In het verzoek wordt niet alleen gevraagd om verharding van den weg, maar ook om rioleering en bovendien nog trottoirs; deze straat bestaat evenwel nog naar evenveel jaren als Baardwijk eeuwen en Baardwijk is al blij dat het nu reeds trottoirs krijgt. In de Burge meester Smeelelaan meenen de be woners blijkbaar meer recht te hebben op trottoirs dan andere gedeelten van de gemeente. B. en W. stellen dan ook voor dit verzoek voor kennisgeving aan te nemen tot er misschien te zijner tijd meer aanleiding bestaat om er op de begrooting een post voor uit te trekken. De heer Boxs zegt dat bij de verbetering van de Smeelelaan aan vankelijk steenen gebruikt zijn waar over naderhand gruis is aangebracht. Van dit laatste isevenwel niets meer te zien, zoodat de steenen weer blo jt liggen en er allerlei kuilen ontstaan die bij regenweer een modderpoel vormen. Bij droog weer daarentegen is het te stoffig. De Voorzitter zegt dat door de stortbuien van de laatste dagen het gruis is weggespoeld. De verbetering daarvan zou reeds gebeurd zijn, wanneer intusschen dit adres niet was binnengekomen waardoor B. en W. eerst liever op de meening van den raad wilden wachten. De heer v. Driel vraagt of er niet een oplossing voor te vinden was wanneer de eigenaren bereid waren een aandeel mee te betalen. De Voorzitter meent dat dit wel te probeeren is. Ook de overige raadsleden kunnen daarmee instemmen, zoodat in dien zin pogingen in het werk gesteld zullen worden. De heer Roxs vraagt of een paar weken geleden niet een schrijven is binnengekomen van de schoenfa briek Hollandia en de reden dat dit niet in den raad behandeld is. De Voorzitter zegt dat het betrok ken schrijven reeds door B. en W. behandeld is, daar het oordeel van den raad er niet voor noodig was. Het schrijven had betrekking op een verkeersmoeilijkheid in de Nieuwstraat. Zoo was er een verbod voor inrij van uit Oostelijke richting, dat feitelijk alleen betrekking had op auto's en voertuigen bespannen met paard. Nu was daarvoor een bord geplaatst met het opschrift verboden inrij, hetgeen misverstand kon wekken voor de wielrijders, die wel door genoemde straat mochten. Dit nu is reeds door B. en W. in orde gemaakt. 2. Voorstel inzake uitgifte in erf pacht van een terreintje aan de haven. Zie prae-advies in ons nummer van 1.1. Zaterdag. Wordt goedgekeurd. 3. Voorstel inzake verlenging der huur van de gemeentewoning Stationstraat 22. Wordt goedgekeurd. Dehuursom bedraagt f444.— 4. Voorstel inzake het aanvragen van credieten bij het werkfonds. Zie prae advies in ons blad van 11. Zaterdag. De heer v. Driel had, wat de Kerkstraat betreft, ook graag plan nen gezien betrekking hebbende op de Loint, die door den binnenpol- der achter Besoijen in die straat uitkomt. Deze brengt veel ongerief mee, vanwege het vuile waterende onaangename geur. Spr. meent dat er een oplossing te vinden was wan neer men via een ondergrondsche rioleering het Lointwater vanafden Kerkpad naar de Haven liet loopen. Bij hoog havenwater zou dit dan tevens de Loint kunnen doorspoelen en aldus vele onaangenaamheden kunnen wegnemen. De Voorzitter acht een en ander wel bezwaarlijk in verband met het feit dat in de winterdagen het water in de Haven dikwijls ge- ruimen tijd zeer hoog kan staan. Men zou dan gevaar loopen dat de binnenpolder gedeeltelijk onder water kwam te staan. Wethouder Eibers zegt dat over deze kwestie reeds meermalen ge sproken is maar dat men het niet eens is over de kwestie waarop de Voorzitter doelde. De een is van het gevaar voor overstrooming overtuigd, de ander niet. De Voorzitter zegt dat er ook veel water uitkomt op de spoor- sloot, die hetzelfde resultaat be reikt als waarop gedoeld wordt, alhoewel misschien niet in zoo sterke mate. Spreker wil deze kwestie evenwel nog eens nader bestudeeren. Het voorstel van B. en W. werd hierna z.h.st. goedgekeurd. 5. Voorstel inzake teruggaaf van verlofsrecht. Dit betreft een bedrag van f 18,75 dat de heer M. Klijn nog te vorde ren heeft in verband met het over geven van de W.S.C.-tent. Wordt goedgekeurd 6. Voorstel tot wijziging der be grooting 1938. Wordt goedgekeurd 7. Voorloopige vaststelling ge meente- en bedrijfsrekeningen over 1937 en goedkeuring reke ning oude-mannen-huis te Baardwijk over dat jaar. De Commissje die belast was met het onderzoek dezer rekeningen, bestaande uit de heeren Fr. Passier, C. Pullens en J. Spijkerman, heeft ze in de beste orde bevonden. De gewone dienst sluit met een batig saldo. De commissie brengt dan ook dank aan B. en W. voor het gevoerde beleid en stelt voor de rekeningen vast te stellen. Wordt goedgekeurd. 8. Behandeling bezwaarschriften straatbelasting. Wordt in besloten vergadering behandeld. Hierna sluiting. Gemeenteraad Loonopzand. Dinsdagavond kwam de raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen. De gemeenterekening 1937 met de daartoe behoorende bedrijfsreke ningen van het gasbedrijf en de exploitatie der drainagevelden werd voorloopig vastgesteld. Ook werd de gemeentebegrooting 1939 aangeboden, die, aldus de voorzitter, op de grens der nood lijdendheid gekomen is. Een tweetal commissies waarin de geheele raad zitting heeft zal deze begrootingen onderzoeken Een schrijven van de afdeeling Kaatsheuvel van den R.K. Bond van Café- en Restauranthouders en Slijters »St. Joseph«, verzoekende het sluitingsuur van de café's op Zaterdag en Zondag op 12 uur des nachts te willen stellen werd ondanks het krachtige pleidooi van den heer van Nieuwstadt voor kennisgeving aangenomen. In ons volgend nummer zullen wij met een volledig verslag komen. H. M. de Koningin spreekt om 12 u. 45 voor de radio. Vandaag om 12 u. 45 zal H.M. de Koningin per radio tot Haar volk spreken. Haar rede wordt door alle Nederlandsche zenders uitgezonden en eveneens naar Oost en West. Op de Nederlandsche lange golf zal des avonds om 8 uur 10 een herhaling van de rede worden gegeven op de korte golf om 7 uur 45. PRAAGS REORGANISATIEPLAN. Omtrent 't plan der Cechoslovaak- sche regeering het land in kantons of joepa's in te deelcn, vernemen wij van betrouwbare zijde, dat de historische grenzen, welke de republiek verdeel den in Bohemen, Silezië, Moravië, Slo- vakije en Karpatho-Rusland, dan zul len vervallen en dat het land verdeeld zal worden in 25 kantons, over welker grenzen onderhandeld zal worden tus- schen de verschillende bevolkings groepen. Reeds thans kan worden gezegd, dat acht kantons een groote Duitsche meerderheid zullen hebben, en drie daarvan zelfs een vrijwel uitsluitend Duitsche bevolking. Drie kantons hebben 'n Hongaarsche meerderheid, één een Poolsche en één een Roetheen- sche. De andere 12 worden tusschen de Cechen (in Bohemen en Moravië) en de Slovaken verdeeld in de verhou ding van 7 5. De Duitsche bevolking op Cechisch gebied en anderzijds de Cechische be volking op Duitsch gebied krijgen de garanties, welke in het reeds bekende minderhedenstatuut zijn neergelegd, de kantons krijgen een vèr-gaand zelfbestuur, en de benoeming der amb tenaren in de verschillende kantc/ns geschiedt in verhouding tot de bevol kingsgroepen, zoodat bijvoorbeeld in de geheel Duitsche kantons uitslui tend Duitsche ambtenaren worden be noemd. Dammen. W. D V. Onze plaatselijke damvereeniging vervolgde j.l. Dinsdag haar club- competitie met onderstaande par tijen A. Hollemans-v. d. Hammen 0-2 A. v. d. Gouw-Ad. v Cromvoirt 2-0 Fr. v.d. Gouw-C. de Jong 1-1 Om den wereldtitel der Stayers Voor de eer6te maal sinds 1925 is een Nederlandsche stayer er in ge slaagd den eindstrijd van het wereld kampioenschap achter motoren te be reiken, daar Wals gisteravond den tweeden herkansingsrit zonder al te veel moeite wist te winnen. Groene- wegen werd definitief uitgeschakeld, daar de Italiaan Severgnini den eersten rit met vlag en wimpel won. Wals en Severgnini zullen dus samen met de Duitschers Metze en Lohmann en den Franschman Paillard, die zich reeds eerder plaatsten, Donderdagavond om den wereldtitel strijden. Het competitie-programma voor Tweede Klas B. Heden overleed onze lieve echtgenoote, moeder, groot moeder en overgrootmoeder Mevrouw SARA PIETERNELLA VAN DER BENT, geboren Vroegop, in den leeftijd van ruim 84 jaren. Sprang: P. A. VAN DER BENT. A. P. VAN SANTEN VAN DER BENT. J. L. VAN SANTEN. Tilburg: P. B. VAN SANTEN. A. VAN SANTEN AARTS en achterkleinkinderen. S. P. J. EISENGA- VAN SANTEN D. EISENGA en achterkleinkind. SPRANG, 30 Aug. 1938. De begrafenis zal plaats hebben op Vrijdag 2 Sep tember a.s. des nam. 3 uur. DE BURGEMEESTER VAN WAALWIJK, dat door hem in verband met de op 6 September a.s. te houden feestelijkheden te Waalwijk, voor de vergunnings- en verlofslokali teiten in die gemeente de volgende faciliteiten zijn verleend: le. Het sluitingsuur is door hem verlengd voor genoemden dag tot 3 uur des voormiddags van den 7en September 1938; Voor bedoelde lokaliteiten is door hem algemeene vergunning verleend tot het maken van muziek tot half 3 des voormid dags van den 7en September 1938. Voor de genoemde lokaliteiten zal door hem tevens vergun ning tot dansen worden verleend, (vrij van leges) en wel vanaf half 10 nam. van den 6en September tot half 3 voorm. van den 7en September 1938, doch alleen aan diegenen, die zulks mondeling of schriftelijk op het politiebureau aan- 2e. 3e. vragen. Waalwijk, 30 Augustus 1938. De Burgemeester, E. MOONEN. BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VAN WAALWIJ K, 1. 2. 3. 4. Dat de secretarie, alsmede de kantoren en diensten der ge meente-bedrijven op 31 Augustus a.s. in den namiddag ge sloten zullen zijn; Dat deze kantoren en diensten op 6 September a.s. den ge- heelen dag gesloten zullen zijn; Dat het ophalen van huisvuil door den Gem. reinigingsdienst, in die straten, waar dit gewoonlijk op Dinsdag plaats heeft, de volgende week zal geschieden op Maandag, 5 September; Dat door hen bij gelegenheid van de op 6 September a.s. te houden feestelijkheden in verband met het 40-jarig Regeerings- jubileum van H. M. de Koningin, de volgende faciliteiten zijn verleend: Met ontheffing van de bepalingen der artt. 2, onder b, en 8, eerste lid, onder b, der Winkelsluitingswet, is be paald, dat de winkels op dien dag geopend mogen zijn na 8 uur des namiddags tot 3 uur des voormiddags van den 7en September 1938; In verband met de bepalingen van art. 9 der verorde ning op de heffing eener belasting op vermakelijkheden zal op 6 September a.s. deze belasting niet worden ge heven voor bals en danspartijen, waartoe het publiek wordt toegelaten zonder eenige betaling of heffing onder welken vorm of benaming ook. Verhoogde consumptie prijzen of verplichte consumptie zijn evenmin toegestaan, indien van deze vrijstelling van belasting gebruik wordt gemaakt. Waalwijk, 30 Augustus 1938. Burgemeester en Wethouders van Waalwijk, E. MOONEN, Burgemeester. J. VAN MIERLO, Secretaris. a. b. Gemeenteraad Waalwijk. 18 September: HelmondDe Valk. VVV—Hero. WilhelminTegelen. ESV—Picus. WSCHelmond. 25 September: HeroWilhelmina. TegelenESV. PicusWSC 2 October WilhelminaWSC HelmondTegelen. De Valk—Picus. Af VVV—Helmond. 9 October: Tegelen—VVV. PicusHero. HelmondHelma. WSG-j-ESV. De ValkWilhelmina 10 October: HeroTegelen. VVV—WSC. Helma.Picus. ESV—De Valk. WilhelminaHelmond. 30 October: TegelenHelmond. Helma.—ESV. WSCHero. PicusWilhelmina. De Valk—VVV. 13 November: HeroDe Valk. ESVWilhelmina. HelmondPicus. VVV—Helma. WSCTegelen. 20 November: WilhelminaHelma. HelmondWSC. VVVPicus. De ValkTegelen. Hero—ESV. 27 November: Helma.Hero. TegelenPicus. ESVHelmond. WSC—De Valk. 4 December: HelmondHero. De Valk—Helma. WilhelminaVVV. PicusESV.

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 8