E.BRINCKMAN WIJ OPENEN met feestelijke étalages HET HERFSTSEIZOEN. Fa. A. Frederiks, Mag. „De Zon1' GRATIS pond Rottie "^nzettden pnp GEMENGD NIEUWS. A. MULDERS-SARS AGENDA'S. SP0RT Per persoon 1.50 Per persoon 1.- GedipL Pedicure NIET-KATHOUEKEN Loonopzand KAATSHEUVEL Oisterwijk borg. Zondag a.s. zal een wedvlucht wor den gehouden vanuit Sittard 89 K.M. Inkorven Vrijdag van 7 tot 8 uur. HANDBOOGSPORT. Zondag j.l. had op de banen van de „Eendracht" de verschieting plaats van de 3e serie van de G-weeksche schietwed strijd. Al was het weer slecht, de kamp was schijnbaar des te heviger, vooral daar een premie beschikbaar was gesteld voor de eerste uitloopers. Het koppel J. DingemansC. Pullens schenen dezen middag wel de favorieten te zijn want steeds dreigde zij uit te loopen, hetwelk hen dan ook reeds hij het 2e klassement gelukte en zich zoodoende hij de leiders plaatsten. Doch dit was schijnbaar nog niet voldoende want hij het laatste klas sement plaatsten zij zich geheel alleen aan den kop, zoodat de stand op 't oogen- blik is als volgt: 1 J. DingemansC. Pullens 259 p. Op een ronde: 2 Chr. v.d. HoovenH. Muskens 258 p. 3 H. v. (I. MeeJ. v. Helvoirt 250 p. 4 P. v. d. HoovenM. v. d. Mee 215 p. Op twee ronden 5 L. v. BladclA. Verheijden 245 p. G C. v. d. Hooven Pz.C. Klerks 215 p. 7 J. VerhoevenJ. Klijberg 199 p. 8 P. v. Ravel—K. Ley tens 199 p. A.s. Zondag 12.30 uur wordt de 4e se rie verschoten. Voorwaar in deze zware groep een pracht prestatie van 1). Verhagen. Hij heeft er dus geen last van gehad, dat hij een vriendschappelijk partijtje van A. v. d. Gouw, lid der W.D.V. verloren heeft. DAMMEN. Kampioenschap van Noordbrabant. Goede eindspurt van onze kaïn pioen. De stand op het oogenblik is: C. Kortleven 4 2 2 0 G I). Verhagen xxx G 1 1 1 3 J. Steiginga x 4 0 12 1 J. Pellekaan xx 2 0 0 0 0 x Afgebroken partij. Vermoedelijke stand na beslissing der partijen 1). Verhagen 6 2 3 1 7 C. Kortleven 4 2 2 0 6 J. Pellekaan 2 0 2 0 2 J. Steiginga 4 0 13 1 ZATERDAG 10 SEPT. naar de feestelijke verlich ting van AMSTERDAM. ZATERDAG 10 SEPT. naar de feestelijke verlich ting van ROTTERDAM. Vertrek half drie. Telefoon 141 Stationsstraat- WAALWIJK Achter het Stadhuis 30 TELEFOON 1631 's-HERTOGENBOSCH, is steeds DES MAANDAGS in Waalwijk, de Langstraat en omgeving aan huis te ontbieden ter verzorging van de voeten als Exsteroogen, Eeltballen nagelingroeiing enz. 58700 kunnen inlichtingen over de leer en gebruiken der Katho lieke Kerk gratis verkrijgen hij het 51491 Diocesaan Inlichtingen.Bureau Papenhulst 5 DEN BOSCH Lectuurwordtgratis tot£ezonc( n lste étalage: keurcollectie herfst- en winterstoffen met diverse garneerings. 2de étalage wollen dekens der bekende A. B. fabrieken en Leidsche kwali teiten, gestikte dekens zijde-, cretone en donze dekens. 3de étalage onze uitgelezen sorteering wolsoorten die vooral dit jaar door onze massale inkoop met 365 andere Homobonuszaken, zoo spot goedkoop in den verkoop zijn gebracht. 4de étalage Bebégoederen, wol zijde en gewesteriseerd, een ware keurcollectie. 5de étalage ORANJE-ARTIKELEN, standaardvlaggen compleet met stok en houder f2.35, rollen crêpe papier rood, wit, blauw en oranje 3 rol voor slechts 10 cent, oranje corsage 5 cent. MEUBELZAAK lste étalage: Engelsche meubelen. 2de étalage ledikanten, kinderledikantjes. Onze EENHEIDSPRIJZEN-AFDEELING op speciale tafels hebben wij aan gevuld deze week met Beste Japansche Sigarenaanstekers, weigeren nooit 10 cent Palisanderhouten kaartendoosjes voor 2 stokken 25 Mooie fotoalbums, ruiten omslag slechts 10 Weggooi-verbanden, pakken van 5 stuks, 2 pak 25 Prima elastieke gordels slechts 25 Luitenant gewond. Zondagmorgen kwam de 26-jarige luitenant de Jong uit Maartensdijk met zijn motorfiets in aanraking met een der blokken, die de af- seheiding vormen tusschen den provincarlen weg en het rijwielpad Hij verloor de macht over het stuur, en sloeg over den kop. De J. die op den weg bleef liggen is naar het ziekenhuis vervoerd waar men constateerde dat hij een hersenschudding had opgeloopen. Wielrijder gedood. Zondagmorgen is een 55-jarige wielrijder uit Nijmegen, die op den Graafschen weg plotseling den weg overstak, door een auto gegrepen en op slag gedood. Twee dooden te Heerlerbaan. Te Heerlerbaan zijn twee ongeluk ken met doodelijken afloop voorge komen. De bankwerker P. Schobben, die per rijwiel van Heerlerlaan kwam is door een auto aangereden De man was vrijwel onmiddellijk dood. De zesjarige P Kockelkorn, die op wegwas naar school kwam plotseling van achter een wagen te voorschijn en werd dooreen vrachtautogegrepen Het kind werd eenige meters meegesleurd en was onmiddelijk dood. Legervliegtuig stort neer in drukke straat. Tien dooden en 19gewonden te Londen. In de Noord Londensche voor stad Edmonton is een ontzettend vliegongeluk gebeurd,dat4 menschen het leven gekost heeft, terwijl 13 ernstig en twaalf lichter gewond zijn. De dooden zijn de bestuurder van het toestel, een vrouw en twee kinderen. Een legervliegtuig verloor hoogte, toen het boven de dichtbevolkte wijk vloog. Het stiet tegen een huis kwam vandaar op de straat terecht waar een spelende jongen gedood werd, verhief zich toen weer om tegen het dak van een ander huis te botsen en in brand te geraken. In een der huizen die brandschade opliepen, werd een vrouw gedood terwijl haar man en kinderen ernstige brandwonden bekwamen. Woonwagens veroorzaken een verkeersongeluk bij Amsterdam. De Koninklijke Familie op de tribune tijdens den wapenschouw in Den Haag. gebeurd. Een tilbury, die bestuurd werd door den ruim zeventigjarigen land bouwer J. Welberg uit Hasselo, is door den trein uit Hengelo gegre pen. In den wagen zaten de even oude echtgenoote van Welberg, en het zesjarige kleindochtertje, Maria Weghorst uit Hasselo. De drie men schen werden op slag gedood. WAALWIJK W.G.V. Woensdag van 5.30— 6.45 uur Adspiranten II. Woensdag 78.30 uur. Gymnastiek aspiranten K. en V. Gymnastiekl. S. Woensdag 8 u. Cursus Transport- Colonne Itoode Kruis O. L. School. W.G.V. Donderdag van 5.15 6.30 uur Adspiranten I, van 6.30— 6.45 uur Adspiranten III en van 7.30—10 uur leden. Donderdag 8 uur repetitie Ge mengd Koor O. en V. »De Eendracht«. Vrijdagavond van 7 tot 8.30 uur inkorven voor jonge duiven voor wedvlucht vanuit Vilvoorde. Vrijdag 8.15 uur Luxor Bioscoop »Zoölogica«. Vrijdag Theater Musis Sacrum »De Spion van den Keizer«. Een 53 jarige motorrijder is Zon dagmiddag het slachtoffer geworden van een verkeersongeluk, dat zijn oorzaak vond in een misvatting onder woonwagenbewoners. Het gerucht had zich nl. verbreid, dat gedurende de feestweek aan bewoners van woonwagens toestem ming zou zijn verleend, hun kam pement nabij Coenhaven te Amster dam op te staan. In den loop van den dag was reeds een vijftigtal wagens aangekomen welke op den Hemweg hadden gekampeerd en daardoor het verkeer danig hinder den. Omstreeks 4 uur in den middag kwamen een motorfiets en een auto over den Hemweg, rijdende in de richting Hembrug. De motorrijder moest voor de woonwagens uitwijken en kwam daardoor op het linker weggedeelte, juist op het oogenblik, dat de auto bestuurder hem passeerde. De mo torrijder, die een duo-passagier met zich voerde, werd tegen den grond geworpen en is door den G. G. D. mot een hersenschudding naar het Wilhelmina-gasthuis overgebracht. De duorijdster bekwam geen letsel. Naar verluidt zou den bestuurder van de auto geen schuld treffen. Doodelijk ongeluk bij Laren. Dinsdagavond om kwart over tien is op den Rijksweg, ter hoogte van Hotel De Witte Bergen, een ernstig ongeluk met doodelijken afloop voorgevallen. Een fonge vrouw, ongeveer 28 30 jaar, wilde per fiets aldaar den Rijks weg oversteken in de richting Hilversum. Zij liet eerst twee auto's passeeren en heeft vermoedelijk een derden auto, bestuurd door den 42 jarigen W. W. uit Arnhem, die in de richting Amersfoort reed, niet opgemerkt. De bestuurder probeerde haar nog te ontwijken, doch dit mislukte. De botsing was zoo hevig dat het zwaar verminkte slachtoffer op slag dood was. Het stoffelijk overschot is naar het St. Jansziekenhuis te Laren vervoerd, Vermoedelijk is de vrouw te Hilver sum woonachtigen P. W. v. D, genaamd. Drie dooden op onbewaakten overweg. Gisterochtend omstreeks half elf is op den onbewaakten overweg te Hasselo, onder de gemeente Hen gelo (O.), een vreeselijk ongeluk DUIVENSPORT. „DE EENDRACHT". Zondag hield bovengenoemde vereeni- ging een wedvlucht vanuit Duffel (B.) met oude en jonge duiven. Afstand 77 kilometer; wind Z.O.; los 9.30. Eerste duif 10.32.23; laatste duif 10.48.24. De uitslag is als volgt: G. Schoemans 1; P .L. Pullens 2, 4; J. Verhagen 3, 2G; P. v. d. Velden, Kaats heuvel 5, 17 21 47; H. van Zeist G. 12 20 24 33; Swaans 7, 9; J. van Bokhoven 8, 13 43; P. de Jong 10, 22 40; J. Schoe mans 11, 24; Th. de Bonde 14, 15 37; D. v. d. Boomgaard 16, 32 39; Jos AUessie 18, 35; M. Leytens 19, 34 48; C. Verhulst 23, 36; A. van EJjck 25, 31 44; J. de Wit 28, 30 41; Jos van Bladel 29, 45; A. Stok- wielder 38, 42; P. v. d. Houdt 46. CAPELLE. De postduivenvereniging „De Lucht vaart", gevestigd in het café van Mej. Wed. A. van der Haart aan de Nieuwe- vaart, hield j.l. Zondag met oude en jon ge duiven een wedvlucht vanuit Duffel (B.), afstand gemiddeld 75 K.M., waarbij de eerste duif, die met een snelheid van 1337,33 M. per minuut vloog werd ge constateerd om 10.25.22, terwijl de laat ste prijswinnende duif, welker gemiddel de snelheid 975,13 M. per minuut was, het hok bereikte om 10.42.58. De uitslag van deze eerste navlucht luidt als volgt: M. Mesch 1; J. Versteeg 2, 3 9 11 22; H. van Campen 4, 5 19 24 27 29; P. Nieu- wenhuizen 6, 7 8 10 21; Ph. v. Tilborgh 12; St. van Peer 13, 16 18 20; Adr. Spie- ruigs 14; E. Haverhals 15; H. Vos 17; G. Treffers 23; Adr. Klootwijk 25; J. de Jong 26; J. Rosenbrand 28; C. Rosen- brand 30. Aangetoonde duiven: J. Versteeg, P. Nieuwenhuizen, Adr. Spierings en St. v. Peer. oor de a.s. Zondag vanaf Vilvoorde (B.) te houden wedvlucht worden de dui ven a.s. Vrijdagavond tusschen 7 en 9 uur in het clublokaal ingekorfd. Postduivenvereniging „De Opkomst". Drunen. Zondag j.l. hield de postduivereeni- ging „De Opkomst" gevestigd bij dhr. Smits alhier een wedvlucht vanuit Roermond. Afstand 75 K.M.. De duiven werden om 12.30 uur met Z.W. in vrij heid gesteld. Eerste duif werd gecon stateerd om 1.59.2 uur. Laatste prijs winnende duif om 2.45.37 uur. De uit slag luidt als volgt: 1 3 8 A. Smits; 2 4 10 Adr. Brok; 5 J. v. d. Hoven; 6 11 W. Pijnenborg; 7 J. v. Huiten; 9 C. Pulles; 12 A. v. d. Hoven. Eerste overduif W Pijnen- Margate) V/oensdaq Donderdag

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 8