Het najaar staat weer voor de deur SPÖRË SJEF VAN REE KERKNIEUWS. INGEZONDEN STUKKEN. A. MULDERS-SARS Een onderwerp, dat aller belangstelling verdient OUSSEN. DONGEN. RAAMSDONK. Marktberichten. Gemengd Nieuws. Laatste Berichten Agenda's Per persoon 1.50 Per persoon 1.- Buziau-revue Per persoonfO,65 ASSURANTIE-KANTOOR Goede vertellingen sieren deze afle vering. Gevoelig en toch mannelijk is ,,De vondeling van Staats", door R. D. Case; gevoelig en week is „De onbe kende uit de Seine", door Kees Spie- rings; treffend is het relaas „Zestien kloosterzusters onthoofd door W. Gevert. De Narrenkap doet zijn naam eer aan door den overheerschend blijmoe- digen toon van het geheel, waarachter de ernst niet verloren gaat. Dat er zooveel oorspronkelijk werk in staat is altijd weer een verdienste van deze frissche bijlage. En ook de pennen, die in Okki teekenen en schrij ven, verraden een juiste instelling op den lezerskring. Men behoeft de K.I. met haar bijlagen maar door te blade ren om den indruk te krijgen van een rijk voorzien en uitmuntend verzorgd blad, dat uren van aangename en nut tige lezing biedt. De Bossche Diocesane Werkliedenbond en de belangen der werkeloozen. Mede gesteund door oen Dioc. Kring van Actie voor God, met welwillende beschikking van den Hoogeerw. Pater Provinciaal der Capucijnen en onder hooge goedkeuring van ZH.Exc. Mgr. Diepen, is het Bondsbestuur van den B. D. W. er toe overgegaan aan den Bosschen Diocesanen Werkliedenbond te verbinden als assistent-aalmoezenier een zestal Paters Capucijnen. Deze Paters zullen zich uitsluitend wijden aan de geestelijke en cultureele zorg van de werkloozen in het Bisdom Bosch in overleg met den Bondsad- viseur, den Bondsaalmoezenier en de Kringadviseurs van den B. D. W. Deze Paters zijn Borromeus, Fabia- nus, Gratianus, Olhmarus, Theodorus en Xystus. In een dezer dagen ten Bondskantore te Tilburg gehouden vergadering met de Kringbestuurders, bovenbedoelde Adviseurs en een vertegenwoordiger van den Dioc. Kring voor God, werden deze Paters als hulp-aalmoezeniers van den B. D. W. geïnstalleerd en werden enkele richtlijnen voor hun werk uitge stippeld. Deze vergadering werd ook bijge woond door de heeren van Hoeven en Schouten van het Departement van Sociale Zaken. Naar' we vernemen heeft Ds. Hooikaas alhier zijn beroep naar Waverveeit niet aangenomen. Wederom staan we aan den vooravond der Dussensche kermis, Oppervlakkig beschouwd meenen we te kunnen veronderstellen dat »Kermis 1938a niet die nrukte zal geven der voorgaande jaren. Hier voor zijn in onze plaats en in de naaste omgeving, den laatsten tijd te veel feestelijkheden geweest. Evenals vorig jaar zullen de di verse vermakelijkheden tot enkele snoepkraampjes beperkt blijven, maar daarom zal den Dussenaar zich des te meer amuseeren bij de diverse dansgelegenheden. Op kermis Maandag wordt dooi de fanfare »Wilhelmina« 't jaarlijk- sche kermismatinée gegeven. Moge kermis 1938 een feest zijn van gepaste ontspanning, zonder dat een enkele wanklank wordt gehoord. HANK. Feestelijkheden ter gelegenheid van het 40 jarig regeeringsjubileum van H. M. de Koningin zijn alhier zeer goed geslaagd. Na een H. Mis van Dankzegging werd een groote optocht gehonden waarna een défilé en overhandiging van de gemeente- vlag aan een jeugddeputatie. De volksspelen trokken groote belangstelling. De uitslagen zijn als volgt; Ringsteken voor gespannenle prijs A. van Vught, 9eJ.van Vught, 3e A. vanVught Ringsteken te paard le prijs A. van Dordmond, 2e Seb, Leemans, 3e H. de Wit. Stoelendans le prijs B. van Velhoven 2e A. Boender. 3e H. de Wit. Binnenkort zal alhier de fees telijke herdenking plaats vinden van het 75 jarig bestaan van de parochie. Een uitgebreid feestpro gramma is voor die gelegenheid reeds samengesteld. 15 16 en 17 September triduum te geven door den Eerw. Pater Eucherius; 18 September H. Missen met Alg. H. Communie, aanbieding geschenk parochianen (drie gebrandschilderde ramen) De H. Missen zullen worden op gedragen door een drietal Hanksche Priesterzonen. In onze gemeente wordt mo menteel een tentoonstelling gehou den op land- tuinbouw en huishou delijk gebied. De organisatie hiervan berustte bij den R. K. Jonge Boeren stand, blijkt in uitstekende,deskun dige handen geweest te zijn. Niets is vergeten om van het welslagen dezer expositie verzekerd te zijn. Daarom is zij opgezet op zoo breed mogelijke basis. Alle kringen werkten er aan mee. Zoowel uit land- als tuinbouw, uit middenstand- en industrieel gebied. Het geheel is ondergebracht in drie ruime tenten die ieder voor deze gelegenheid bijzonder geschikt blijken te zijn. Het veelzijdige dat er vertoond word moge voor ons een bewijs zijn dat de noodige belangstelling niet zal ontbreken. Het concours-hippique op Zondag 11 September zal alles overtreffen wat tot dusverre in den wijden omtrek is gegeven. De fok. veedag op Maandag 12 September heeft reeds 325 inschrijvingen en den fokpaardendag meer dan 100. De oificieele opening heeft a.s. Zater dag plaats door den directeur van den landbouw. Opening R.K. Lagere Landbouw school te Raamsdonk. De opening van de R.K. Lagere Landbouwschool zal plaats hebben op Zaterdag 10 September in het Leogebouw alhier. Lte school begint dan Maandag 12 September a.s. Zaterdagmoigen is er eerst om half tien een H. Mis, waarna opening. Hierbij zijn uitgenoodigd het Hoofd- bestuur van den N.C.B., Eerw. Heeren Geestelijken en de Burge meesters uit de omgeving, de Rijks landbouwconsulent en de Inspecteur van het Landbouwonderwijs, de Besturen der R.K, Boerenbonden uit de omgeving en de leerlingen en hun ouders. Pastoor de Kroon Eere- Kanunnik. Pastoor J. de Kroon te \s Bosch» directeur van de K.J.V. in het Bossche diocees, is benoemd tot eere-kanunnik van het Kathedrale Kapittel. De bisschop Z. H. Exc. Mgr. A, F Diepen heeft gistermorgen van deze benoeming mededeeling gedaan op de vergadering van diocesane leidsters op «Roucouleur» te Vught. Waajwijk, Sept. '38 Biggen: Gem. 13—16 gulden. Ongem. 7—9 gulden. Eieren 4'/a cent. Oplichterijen in het groot De politie te 's-Gravenhage heeft de hand gelegd op den 25' jarigen monteur L- S. uit Rotterdam, die zich heeft schuldig gemaakt aan een groot aantal oplichtingen, verduisteringen, diefstallen enz. Auto's en fietsen vormden zijn geliefde buit, maar hij legde zich ook wel toe op radio toestellen, foto-artikelen en andere voorwerpen. Aanvankelijk kon men den man niet op het spoor komen, omdat hij van dag tot dag van adres veranderde en even gemakkelijk zich een anderen naam aanmatigde. Hij huurde b.v. in Oostvoorne een fiets, trok daarmede naar Den Haag, verkocht het rijwiel en huurde in Den Haag een andere fiets, waarmede hij naar Haarlem toog, en daar hetzelfde spelletje speelde. Dergelijke verduiste ringen pleegde hij o.m. te Beverwijk, Den Haag, Oostvoorne, Haarlem en Rotterdam. Ook deed hij dit met anto's Met een dergelijken verduisterden wagen gebeurde toevallig iets. S. verduisterde te Breda een wagen en reed er mede naar Amsterdam, waar hij den wagen op de automarkt verkocht. De kooper giig er mee naar Hilversum, waar hij den wagen, alweer op een automarkt, verkocht aan een pollega, die er mee naar Amersfoort reed. Daar kocht een Bredasche garagehouder den wagen en bood hem, nadat hij ermee naar zijn woonplaats gereden was, te koop aan aan... den vroegeren eigenaar. De politie werd in de zaak gemengd en deze nam den wagen in beslag. Ook een te Rotterdam verduisterde wagen werd inmiddels opgespoord. Noodlottig ongeval te Schijndel. Dezer dagen had in de slagerij van de Gebrs. Geerkens een ongeval plaats dat zich in het begin niet zoo ernstig liet aanzien maar waarvan de afloop helaas doodelijk is geworden. De win kelbediende Th. Hanegraaf liep met zijn rechteroog in een ijzeren vleeschhaak. De haak drong precies onder de oog schelp de oogkas binnen. Direct werd door dokter van Oppenraaij de eerste hulp verleend en werd het slachtoffer verder thuis behandeld. Hier schijnen zich echter enkele complicaties te hebben voorgedaan want de toestand van den heer Hanegraaf verergerde zoo zeer dat en daarmee de tijd van lezen, de tijd waarop men z'n lijfblad weer met meer zorg en ambitie ter hand neemt. Waalwijkers, Langstraters Welk blad is het Uwe. Het blad dat U voor 10 centen in de week alles geeft wat ge verlangt, wat ge noodig hebt, Pittige artikelen over vragen van den dag op elk gebied, overzichten van binnen- en buitenland, uitvoerige raadsverslagen uit Uwe plaats, verslagen en berichten over alle gebeurtenissen, ingezonden stukken, agenda's, aankondigingen van verkoopingen der ge- heele streek, vraag en aanbod van personeel uit Uwe industrieën, familieberichten, enz., kortom DIT BLAD KUNT GE NIET MISSEN, MAG IN GEEN ENKEL HUISHOUDEN ONTBREKEN. Wie zich thans voor minstens 3 maanden abonneert ontvangt alle nummers van September gratis. een overbrenging naar het ziekenhuis te Den Bosch noodzakelijk bleek. Direct werd hier nog operatief ingegrepen maar het mocht niet meer baten. De heer Hanegraaf is in het ziekenhuis aan de gevolgen bezweken. WAALWIJK. W.S.C.—FLUKS. Ongemerkt is de tijd weer daar dat de voetbalcompetitie de onverdeelde aan dacht der voetbalsupporters weer zal ko men opeischen. Nog slechts een week scheidt ons van den dag dat ook voor W.S.C. de compe titie begint. Morgen zal daarvoor de laat ste oefenwedstrijd worden gespeeld. Deze laatste oefenwedstrijd is tevens de eeni- ge die op eigen veld gespeeld wordt. Al le overige ontmoetingen waren uitwed strijden, die voor WSC zeer succesvol zijn geweest. Ongetwijfeld zullen de talrijke W.S.C.- aanhangers morgen van de gelegenheid gebruik willen maken om na een zoo lange periode de zwarthemden weer eens aan het werk te zien. De tegenpartij „Fluks" Uit Dordrecht staat er borg voor dat van een tiardigèn wbdstrijd te genie ten zal zijn. Deze Dordtenaren zijn even als WSC pas naar de tweede klas gepro moveerd en beschikken over een jong, pittig ploegje. Een bezoek aan het WSC terrein kun nen wij eenieder dan ook warm aanbe velen. JULIANA. Zondag a.s. speelt Juliana haar laatste oefenwedstrijd vóór de a.s. competitie, en komt TOP uit Oss op bezoek. Zondag j.l. moesten onze geel-zwarten in Oss de meerdere erkennen, hoewel toen ook nog met enkele invallers moest worden ge speeld. TOP beschikt weer over een uitste kend elftal; deze heeft" dan ook ge traind onder den BVV-trainer Jacson. Onze geel-zwarten zullen weer een zware dobber hebben maar op eigen terrein zal de strijd toch wel tegen elkaar opgaan en verwachten wij een spannende strijd. Zeer zeker zullen vele voetballiefheb bers dezen strijd komen bijwonen om ook TOP nog eens te zien spelen nu zij vóór de competitie dit seizoen in Waal wijk komt. Aanvang half drie. Juliana 2 speelt een oefenwedstrijd tegen TOP 2. Deze wedstrijd zal om half één aanvangen. R.K.V.V. HERCULES. A.s. Zondag speelt het eerste elftal een oefenwedstrijd tegen Uno Animo 1 uit Loonopand. Deze wedstrijd begint orn half drie. Het tweede elftal speelt om 12.30 uur een wedstrijd tegen de reserves van Uno Animo, terwijl het derde elftal bij Spor ters 3 op bezoek gaat. Deze wedstrijd be gint om 2 uur. Vertrek per fiets om 1 uur bij café de Lindeboom. De spelers worden verzocht allen tij dig aanwezig te zijn. WIELERSPORT. VAN VLIET-SCHERENS. Van Vliet won gisteren te Kopenhagen een wedstrijd over 2200 meter voor Sche- rens. Scherens won een handicap-race over 6 ronden waarbij van Vliet opgaf. DAMMEN. W. D. V. A.s. Dinsdag zal W.D.V. zooals gewoon, haar wekelijksche clubcompetitie voort zetten. Deze competitie heeft een span nend verloop hetgeen onderstaand lijst je duidelijk aangeeft en al dadelijk valt in het oog de plaats die de beide nieuwe lingen innemen n.l 3 en 5 resp. A. Schil ders en Ad. van Cromvoirt; de overige spelers ontloopen elkaar niet veel in kracht, gezien het aantal punten. Opmerkelijk is de verrichting van Fr. v. d. Gouw, 4 gespeeld en4 remi se, de eenige die dus nog ongeslagen is, en toch 4 verliespunten heeft. De stand is als volgt: Wij vertrouwen dat allen a.s. Dinsdag precent zullen zijn, opdat alle vastge stelde partijen gespeeld kunnen worden. ONDERHANDELINGEN WORDEN HERVAT. Het incident te Moravisch Ostrau, waarbij o.a. een Sudeten-Duitsche af gevaardigde door een agent werd mis handeld, is, volgens een officieel com muniqué der regeering, bijgelegd. De Sudeten-Duitsche gedelegeerden heb ben daarop besloten, naar Havas ver neemt, morgenochtend om 11 uur de besprekingen over de nieuwe voorstel len der regeering ter regeling van het nationaliteitenprobleem te hervatten. De Engelsche regeering zal elke vreedzame oplossing aanvaarden en juicht 't zeer toe dat de onderhandelin gen voortgaan. Ondertusschen worden de Duitsche bladen weer heftiger; zij zeggen dat in de wereld meer werkelijkheidszin komt ten aanzien van de Sudeten-Duitschers en hun samenvoeging bij Duitschland; zij verwijzen daarvoor o.m. naar 't ar tikel van de „Times". Intusschen heeft gisteravond op het appèl der politieke leiders de Fiihrer woorden gesproken, welke men -niet bepaald als olie op de golven kan be schouwen. Temidden van fantastische lichteffecten op de duizenden vaandels, sprak hij van wolken, aan het politieke zwerk, van de millioenen, die om hem waren geschaard en op welke hij zou kunnen rekenen, zooals zij op hem kon den rekenen, die hem een gevoel van gerustheid gaven en die hij verzekerde goed te zullen leiden. Ook sprak hij met nadruk de verklaring uit, dat hij voor niets of niemand zou capituleeren. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) II. De hoofdpeiler van het bouw- spaarwezen is dus geen rente! Even min als de deelnemers rente ont vangen, over hunne spaarstortingen evenmin, behoeven zij rente te be talen, over de aan hen verstrekte hypotheken. Inplaats van rentebeta ling, wordt daarmede hypotheek afgelost, en verkrijgt men op die wijze, binnen afzienbaren tijd, een geheel onbelast bezit! Nog duidelij ker Men spaart eerst 5 5 7 jaar, lost daarna in ca. 15 jaar de nog bijgekregen gelden weer af. Dit is echter de minimum opzet, dus de langste termijn, doch men is volko men vrij dit véél tebekorten door z.g. extra-stortingen, en extra-aflos singen, geheel naar eigen keus en vermogen, zóó zelfs, dat men in het bezit zijner hypotheek kan zijn bij direct extra sparen van 40 pet. zij ner aanvrage binnen J'/a iaar» van 20 pet. binnen 2'/2 iaar, en van 10 pet. binnen 3'/2 jaar. Een der eerste goed gefundeerde bouwkassen ten lande is welDe N.V. Bouwkas »Rohyp« te Amster dam, opgericht in 1932, doch feite, lijk begonnen Juli 193k, na een ca. 2 jarig, minitieus onderzoek voor de regeering ter verkrijging der Mlnis- triëele goedkeuring (13 Juli 1934). Een bewijs al voor a.s. deelnemers, dat dit systeem wel degelijk onder zocht isOp de veelal gehoorde stereotype vraag: »ls de »Rohyp« wel goed?«, kan met een rustig en positief »/a« worden geantwoord. Waarom Omdat het een stelsel is van rekensommen en rekenkundige factoren, die iedereen kan en mag nagaan iedereen kan vóóraf vol komen weten, hoe en wat te doen; de eenige voorwaarde is Zijn ge zond verstand gebruiken, gaan den ken! Het is géén kans- of gokspel, géén sneeuwbalsysteem, dat eens moet vastloopen, Integendeel De wijze, waarop dit stelsel in ons land is georganiseerd en ook wordt geëxploiteerd, dient ieders respect af te dwingen. Moet er ten over vloede nóg bijgevoegd worden, dat de belangen en gelden der deelne mers ten volle gewaarborgd zijn 1 Het is voorts een systeem voor alle tijden-, hoe hooger de rentestand, hoe hooger wel het voordeelniet temin is het juist in deze slechte tijden, voor velen een uitkomst! Immers worden de vaste lasten al wel zéér belangrijk door dit systeem verminderd. Weet U, dat de kosten van het »Rohyp Systeem« b.v.slechts neerkomen op ruim a pet. jaar lijksDat de hgp. onopzegbaar zijn, en men normaal, de volledige zekerheid heeft zijn hyp. ook geheel af te kunnen lossen Wordt vervolgd. WAALWIJK. Zaterdag en Zondag, Luxor Bios coop »Zoölogica«. Zaterdag en Zondag, Theater Musis Sacrum »De Spion van den Keizer«. Zaterdag 1.30—2.45 uur Dames, aspiranten Gymn. Vereen. K. en V. Gymnastieklokaal Stationsstraat. Zondagl2 uur repetitie Mannen koor in Musis Sacrum. Zondag 12 uur. Repetitie Liedei tafel „Tot Bloei der Toonkunst". ZATERDAG 10 SEPT. naar de feestelijke verlich ting van AMSTERDAM. ZATERDAG 10 SEPT. naar de feestelijke verlich ting van ROTTERDAM. Vertrek half drie. Donderdag 15 en Zaterdag 17 September naar de te 's-Hertogenbosch. Vertrek 7 uur. Telefoon 141 Stationsstraat- WAALWIJK ANTONIUSSTRAAT 19 B. BRAND (ook boerderijen en rieten daken) INBRAAK, STORM, (met geheele vergoeding) ONGEVALLEN, ZIEKTE (Combinatie één polis.) AUTO'S voor all risk. en/of w. a. financieren van Automobielen. (Grootste geheimhouding.) MOTORRIJWIELEN w. a. diefstal, zoo ook fietsen-diefstal. Aanvulling 20°/0. Wettelijke Ongevallen- en Ziekteverzekering. Operatie—kosten en Ziekenhuis—verzekeringen op alle gebied. J J i l! 31 'V v. d. Hammen 6 4 1 1 9 A. v. d. Gouw 5 4 0 1 8 A. Schilders 5 2 1 2 5 Fr. v. d. Gouw 4 0 4 0 4 Ad. v. Cromvoirt 6 1 2 3 4 C. de Jong 6 1 2 3 4 A. Hollemans 4 1 1 2 3 H. Brouwers 2 1 0 1 2 A. Moonen 2 0 1 1 1 Joh. Hulst 0 0 0 0 0

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 10