4 en Omgeving. Nieuws uit de Langstraat DRUNEN. Teekening van het nieuwe Raadhuis te Drunen. KAATSHEUVEL. NIEUWKUIJK. HERPT. VLIJMEN. WASPIK GEERTRUIDENBERG. Hoogeham 45 naar M 17 Godefrida A. Broeders, van "Waalwyk Grootestraat 183 naar C 80 Huberdina van Gils: van Drunen Elshout B 161 a naar C 52 Cornelia J. G. van Hal, van Eersel A 102 naar M 18 Johanna J. M. Asma, van Boekei Kerkstraat B 17 naar C 34 Cor nelia H. E. Theuns, van Reusel Hoofdstr. 17 naar aan boord Adrianus van Box, tel, van Tilburg Lijnsheike 116 naar J 76 Jacobus A. Pieterse en gezin, van Don- gen Oranjeplein 57 naar G 93 Nolber- dina van der Lee, van Schijndel B 1 naar J 45. Vertrokken: Wilhelmina Remmeren, van H 64 naar Loon op Zand Kaatsheuvel Berkdijk 1. Alida Ilmer, van K 13 naar Geertruiden- berg Dijkstraat 3 Adrianus de Bot, van aan boord naar Grevenbicht Kapel- weg 13a Josephina L. Verhoeven, van I 18 naar 's-Hertogenbosch Kogelbloein- straat 38 Petronella M. Broeders, van I 59 naar Oosterhont Hotel Koppelpaar- den Sijtje van Dijke, van C 2a naar Zuid Beijerland aan boord schip „drie Gebroeders" Petrus S. Joore en gAzin, van aan boord naar 's-Hertogcnbosch aan boord Cornelis A. M. de Ruijter, van aan boord naar l.trecht aan boord schip „Hubertus" Gerrit Blom en ge zin, van E 132 naar Rotterdam Persoons- dam No. 102 Adrianus de Wit, van A 84 naar Apeldoorn Kon. Marechaussee Opleidingsbrigade Simon Verduijn en echtge. van H 41 naar Sprang-Capellc Grootestraat A 229 Sprang Marinus M. Claassen, van J 39 naar Reusel Hoofdstr. 12 Petronella J. C. Roos, van C 34 naar Eersel Liefdegesticht Laurentius C. A. van de Wijngaard en gezin, van aan boord naar Kruiningen Hansweer C 183 Walthera A. W. M. Verhoekx, van C 34 naar Schijndel BI Reinier C. v. Vliet, van B 36 naar Alblasserdam Polderstr. A 558 Johanna G. M. Melsen, van I 20 naar Bergen op Zoom Wassenaarstraat 46 Johanna 1). A. van der Pluijm, van K 69 naar Rotterdam Bergstraat 7b. GEERTRUIDENBERG. Geboren: Philomena Christiana, dv. A. A. Joore- Scheepens Hendrik Jacob, zv. H. J. v. d. Put-van Eek Wilhelmina Maria Cornelia, dv. F. A. v. d. Kieboom-van Strijp. Ingekomen: Anna M. van Dun, van Delft Am- brosius v. d. Pluijm, van Udenhout Johanna L. Snel, van Rotterdam P. Weerelts en echtgen., van Rotterdam. Vertrokken: Maria H. L. Otten naar Tilburg Hen- ricus M. J. Otten naar 's-Hertogenbosch Anna C. Th. Jooren naar Zwijndrecht Johanna L. Snel naar Gorinchem Antonia J. Kivits naar Dordrecht Lam- bertus A. Merk naar Rotterdam Anna C. Staal naar Made. DRUNEN. Geboren Am., zv. M. Muskens-v. Sluisveld Maria, dv. G. Akkermans-Canters. Overleden Anna van Veldhoven. WAALWIJK. Van 2 tot en met 8 Sept. 1938. Geboren: Francina Adriana Maria, dv. Fr. C. van Daalen-v. Bers Franciscus, zv. F. Smiek-van Geene Theodora Wilhel mina Gerarda, dv. C. A. J. Mulders"-Mul- der Hendrika Florentia, dv. J. van der Heijden-Kramer Ludovicus Jo hannes, .zv. C. N. Rekkers-Dekkers Johanna Petronella Maria Wilhelmina, dv. J. J. van Veldhoven-van der Pennen Henricus Petrus, zv. A. M. J. de Leijer- van Drunen. Overleden A. Quirijns, oud 88 jaren, weduwnaar van Pa. Roukers. Huw. aangiften W. J. van Son, oud 24 jaren, wonende te Drunen en Ja. Ma. Bakker, oud 30 jaren te Waalwijk J. van Lieshout, oud 39 jaren, wonende te Eindhoven en Ja. D. Bruurmijn, oud 28 jaren te Waalwijk L. van Damme, oud 24 jaren, militair, wonende te Buitenzorg (N.I.) en Ga. A. M. Schrauwers, oud 25 jaren, te Waal wijk. Gehuwd A. J. Bakker, oud 33 jaren en Ja. Ca. van Huiten, oud 23 jaren. Ingekomen: J. E. Ulrich, van Rotterdam H. G. Jansen, van Soerabaja Ha. van Uden, van Berlicum E. Pinto, van Offenbach A. L. van den Elshout, van Zevenaar. Vertrokken: J. W. M. A. Wilting naar Arnhem Ja. M. de Groot naar Drunen L. A. M. Verwiel naar 's-Hage Ha. Strengers naar 's-Bosch Ja. M. Strengers naar 's-Bosch M. M. Strengers naar Tilburg Th. J. Strengers naar Tilburg H. H. Zijlmans naar Reusel A. Th. A. M. Suermondt naar Nymegen A. G. M. van Vliet naar Nijmegen Th. F. Th. Dalleu naar Engelen A. C. van de Ven naar Heerlen J. C. Vissers naar Goir- le. Vuurwerk Zaterdagavond om half tien, zal het vuurwerk op het V.J C. terrein worden afgestoken, dat Dinsdag avond moest worden uitgesteld. Oranjefeest in de Torenstraat Hoe het kwam weten wij niet, maar een deel van de Torenstraat »tusschen de twee Dwergen« heeft niet meegedaan bij de algemeene feestviering van Drunen. Daar wenschte men het apart te doen, een comité werd gevormd onder leiding van majoor Peters met naast hem oome Piet, Ties v. d. Sanden, Gerrit Verhoeven en Boom. De viering bestond in hoofdzaak uiteen kinderfeest. Ruim 90 kinderen kwamen in den namiddag samen in het feeste lijk versierde fabrieksgebouw in de Torenstraat, alwaar zij werden ge- tracteerd en waar verschillende kinderspelen werden gedaan. De stemming was er en de kleinen vermaakten zich uitstekend. Om zeven uur werd een kinder- optocht gevormd, waaraan door tientallen versierde fietsen, steps en bokkenwagens werd deelge nomen, vooraf gegaan door de buurtharmonie. Burgemeester Mr. R. v .d. Heijden werd als plaatsver vanger van H M. de Koningin een aubade gebracht en hem een oor konde aangeboden door een twee tal ^Ministers in dop«. Hierna werd een fakkeloptocht gehouden, waarna de prijsuitreiking plaats had. In de avonduren werd het feest voortgezet door de ouderen. »Tusschen de twee Dwergen« heeft men op een aparte en prettige wijze 't 40 jarig regeerings jubileum gevierd van H. M. de Koningin, waarvan honderden nieuwsgierigen getuigen waren. Veilingbericht. van 8 September. Druiven 30—40; Aarbeien 26—48: Claps 3038; Wiliams 2031; Beure 1630; Beure Beuker 2429; Dr. Ju les 2031; Precore de Trevoine 16 26; Bergemotte 1618; Bonlutien 22 30; Stoofperen 1120; Haantjespeer 1417; Zwijndrechtsche peer 1821; Groevenistemen 1420; Leve Almo 11 17; Dirkappel 915; Wijnzuur 8 15; Transperant 1619; Kerswick 7 15; Druivenzuur 11 14; Groninger kroon 1422; Pippeling 11 19; Oranje reinet 1416; Koekappel 8 13; Witappel 1318; Kafappel 11 16; Diverse valappel 5 12; Snijboon II 816; Pronkboon 612; Spekboon 712; Prinsesboon 1626; Prinses boon zonder draad 20—29; Rentege vers 1626; Dub. boon 1426; Wa genaars 1016; Tomaten 46y2\ Spi nazie 612; Postelijn 711; Waspeen 411; Roode kool ly3J^; Witte kool 2—2]^; Prij 4—6; Savoy kool 2/ 6; Bloemkool II 512; Komkom mers 12; Sla 13J4; Andijvie 1 2y2\ Meloenen 5 17. Alles per K.G. Peen 2J^—6 per bos. Concert. A.s. Zondag, nam. 7 uur zal de harmonie »St. Crispijn« uit Waal wyk, met met medewerking van de liedertafel »De VereenigdeZangers« een wisselconcert geven bij de har monie der Jongens-Congregatie al hier. Het programma luidt als volgt: 1. Unter dem Siegesbanner Marche F. von Blon. 2. Grande Marche de l'opera »Riënzi« R. Wagner. 3. L'Union fait la force Ouverture L. Canivez 4. Suite Oriëntale F. Popy. 5. L'Officer of the Day R. Hall. 6. Door de Liedertafel. 7. idem. 8. idem. 9. Sons of the Brave Marsch Th. Bidgood. 10. Grande Marche de l'opera »Tannhauser« R. Wagner. 11. Pique Dame Ouverture F. v. Suppé. 12. Suite Ballet F. Popy. 13. Feestmarsch R. v. d. Glas. Fokcontröle-vereeniging. De fokcontrólevereeniging ,.De toe komst" had op 8 September haar eerste melkonderzoek. Dit onderzoek ge schiedde door den benoemden contro leur Arn. de Jong, onder toezicht van dhr. Fosken, assistent bij de Rijkszui- velcontröle. Verder waren aanwezig de directeur der Stoomzuivelfabriek „de Toekomst" te Vrijhoeve-Capelle, dhr. J. J. van Iersel, landbouwonder- wijzer en secretaris der vereeniging en verschillende bestuursleden en leden der vereeniging. Werkloosheid. Bij het bureau van Arbeidsbemidde ling en werkloosheid alhier stonden deze week ingeschreven 312 geheel en gedeeltelijk werkloozen. Hiervan wa ren 105 personen in de werkverschaf fing geplaatst, terwijl er 207 waren op genomen in de steunverleening. Luchtballon gedaald. Dinsdag tegen den avond is in 't Vlijmens Ven onder Nieuwkuijkde ballon gedaald bemand door den Belgischen ballonvaarder Vogelaar, die te Waalwijk bij gelegenheid van de Oranjefeesten was opgelaten. In den ballon was aanwezig den heei Vogelaar en een leerlingballon vaarder. De landing verliep vlot. Onder toezicht van den chef veld wachter van der Zanden uit Vlijmen werd het geval ingepakt. Ook Herpt heeft zijn feest ge vierd. Maandagmiddag was het spelen voor de kinderen mtt tractatie in de school, de harmonie deed haar best en bracht vele belangstellenden mede. Dinsdagmorgen H. Mis met Te Deum en Domine Salvam, daarna in optocht naar Heusden waar men achter Heusden aan mocht sluiten, op het bordes van het Stadhuis sprak voor de Oranjevereeniging van Herpt, Jan Buijs uit Herpt, de Herptsche meisjes van den boe- rinnenbond gaven reidansen. Na den middag waren er volks spelen, opgeluisterd door de hai mo nie, zij trokken veel belangstelling pl.m. 2000 toeschouwers. De volks spelen bestonden uit turf stapelen, hardloopen met hindernissen, ring steken, stoelendans, zakloopen, wielrijden met hindernissen en ringsteken op de kar. De harmonie luisterde de spelen op. Na afloop werd de ronde van Herpt verreden onder 13 Herptsche deelnemers, 10 maal werd een ge deelte van Herpt rondgereden ter lengte van plm 1300 Meter in den tijd van 25 minuten. Des avonds was het prijsuitdeelen in café Verhoeven. Pastoor en bur- gt meester toonden beide dagen belangstelling. Maandag werd in café Prinsen aan besteed het bouwen van een dubbel- woonhuis met garage voor rekening van den heer A. van Vugt. groenten- handel te Vlijmen. Inschrijving is als volgt: F. Fressen, Drunen 8148 Th. v. Horen, Herpt 7788 J. van Bokhoven, Vlijmen 7639 M. J. Luyben, Vlijmen 7600 L. Verboord, Vlijmen 7600 A. P. Kramer, Heusden 7493 H. Brok, Oud-Heusden 7377 J. Mouriks, Schijndel 7371 J. Vervoort, Berlicum 7239 Gebr. v. d. Hout, St. M.-Gestel 7200 J. Blankers, Nieuwkuijk 7189 M. Kleingeld, Waalwijk 7087 G. Merkx, Drunen 7087 Adr. v. Uden, Heeswijk 7075 A. Hereygers, Drunen 7050 G. v. d. Zanden, Waalwijk 6994 Leo Kooien, Waalwijk 6934 Gebr. v. Oyen, Vlijmen 6970 H. Jansen, Vlijmen 6947 Gunning volgens bestek, behoudens goedkeuring B. en W. Architect dhr. Ant. v. Stokkum te Vlijmen. Ter eere van het 40-jarig regeerings jubileum van H. M. de Koningin, had Maandagavond j.l. in de Ned. Herv. Kerk alhier een herdenkingsdienst plaats. Als feest redenaar tiad op de Weleerw.heer Ds. G. Lans Jr. Voor en na de feestrede werd door de Chr. Gem. Zangvereeniging, onder leiding van haren directeur, den heer A. v. d. Kolk, op verdienstelijke wijze een viertal toepasselijke liederen ten gehoore gebracht. Besloten werd met het zingen van het oude, wel bekende »Wilhelmus«. Donderdagavond j.l. werd door de Ned. Herv. Gemeente alhier toezegging van beroep uitge bracht op den eerw. heer de Bruin, candidaat tot den H. Dienst te Polsbroek. Predikbeurten Zondag 11 September Ned. Herv. kerk v.m. half tien Ds G Lans Jr. en nam. half drie Ds. Remme van A dam. Ds. W. F. ten Bruggenkate, Ned. Herv. Predikant te Geertrui- den berg heeft toezegging van beroep ontvangen naar Oosterlittens, gem. Barderadeel. ABONNEERT U OP DIT BLAD. WIE WORDT BALLENKONING? Hans had een mooie bal op zijn ver jaardag gekregen. Hij had met zijn vriendjes al allerlei spelletjes gedaan, jagerbal, sta-bal en wie-heeft-de-bal. Toen zei Jan, een vriendje van Jan ineens: „Ik weet nog een ander leuk spelletje. Ballenkoning heet het, het is erg leuk en je kan het met net zo veel kinderen spelen, als je maar wilt. Hoe meer er aan meedoen, hoe aardi ger het is. Eén van de kinderen moet in het midden gaan staan, dat moet Hans dan nu maar doen, en wij gaan er allemaal omheen staan. Nu moet Hans steeds met de hal tegen de grond kaatsen. Hij mag stil blijven staan of hij mag heen en weer lopen, maar hij moet steeds blijven kaatsen. Plotse ling moet hij dan de naam van één van ons noemen en die moet dan pro heren om er zó gauw bij te zijn, dat hij of zij de bal verder kan slaan. Maar omdat je meestal zo onverwacht ge roepen wordt, gebeurt het heel vaak dat je valt, omdat je zo hard moet lo pen. Wie gevallen of gestruikeld is, valt uit. Zo wordt de kring steeds klei ner en degene, die het laatst over blijft is ballenkoning. Je kunt het ook nog een beetje an ders doen. Dan mag de kring niet te groot zijn. Wanneer nu een naam af wordt geroepen, moet diegene vlug een keer om den jongen of het meisje, dat naast hem staat, heen lopen en dan naar de bal toerennen. Maar dat is wel erg moeilijk. Hans moet er aan denken, dal hij zo onverwacht moge lijk een naam roept, want juist, als het onverwacht is, heb je meer kans, dat je valt of struikelt". Dat vonden ze allemaal een grappig spel, ze hadden het nog nooit gespeeld en ze begonnen dan ook maar gauw. Toen ze het een tijdje gedaan hadden en er een beetje in begonnen te ko men, wilden ze geen ander spel meer doen en ze speelden verder alleen nog maar Ballenkoning. WAT ZOU JE DOEN, ALS Een leuk gezelschapsspelletje. Dit is een alleraardigst gezelschaps spelletje, waarvoor je minstens met je drieën moet zijn. Hoe meer personen er mee spelen, des te leuker het is. De deelnemers gaan om de tafel zit ten. Elk van de medespelers bedenkt een vraag, die begint met de woorden: „Wat zou je doen, als(Dus bij voorbeeld: „Wat zou je doen, als alles in 't rond begon te draaien?", of: als 't licht opeens uitging?" of: als 't jam begon te regenen?" enz.) Ieder moet nu zijn vraag den buurman die links van hem zit, in het oor fluisteren. Als dit gebeurd is, be gint het twede deel van het spel. Ieder bedenkt een antwoord op de vraag, die hij zo juist heeft gesteld en dat antwoord fluistert hij niet zijn lin ker-, maar zijn rechterbuurman in het oor. En nu komt de grote pret! Beurt om beurt noemt ieder de vraag èn het ant woord op, die hem in het oor zijn ge fluisterd en die natuurlijk helemaal niet bij elkaar passen. De dolste com binaties krijg je dan en de malste te genstrijdigheden! Probeer 't maar eens. Als je met een niet te klein gezelschap bent, zul je je tranen met tuiten lachen! Als er kleintjes in 't gezelschap zijn, is 't misschien wat lastig voor hen, om vragen en antwoorden te bedenken en te gelijk de vraag en het antwoord van hun buurman te onthouden. Als 't er dan op aan kwam te zeggen, wat hun in 't oor gefluisterd is, zouden ze 't wel eens vergeten kunnen zijn. Daarom kun je in dat geval beter de vragen en antwoorden op een stukje papier schrij ven en dan ieder om beurt oplezen. IN iy2 SECONDE EEN NIEUW STRIJKIJZER. In de plaats Sörnowitz, dicht bij de bekende stad voor Saksisch porcelein Meissen in Duitschland, is één van de grootste fabrieken voor electrische ap paraten. Er wordt in deze fabriek on gelofelijk hard gewerkt en de machi nes, die er gebruikt worden zijn alle maal zo mooi als het maar kan. Er wordt steeds meer door de mensen naar electrische apparaten gevraagd. Alleen in Duitsland wordt al in meer dan 600.000 huishoudens electrisch ge kookt. Op één dag kunnen in deze fabriek 300 electrische kachels gemaakt wor den. Om de 1.1/3 minuut is een nieuwe kachel klaar. Maar wat nog veel ongelofelijker is, in iy2 seconde kan een strijkijzer klaar zijn! Op deze manier worden elke dag 3000 strijk ijzers gemaakt! Door onderzoekingen en proefne mingen is gebleken, dat een gewone vlieg, zoals we die elke dag zien. ge middeld 0.01466 gram weegt. Er zijn dus ongeveer 70.000 vliegen in een gram! NIEUWE RAADSELS. 12 Wat draagt gij altijd bij u, en ge bruikt een ander ineer dan gijzelf? 13 Waarin gelijkt een edelman op een boek? 14 Welke dag is voor de schulde naars de onaangenaamste? 15 Iemand had op een zeereis zijn kostbare ring verloren. Enige da gen later at hij vis en wat denk je dat hij daarin vond? 16 Wie is het langst in de kerk? 17 Welke ezel heeft poten en kan er toch niet mee gaan? 18 Ik heb het niet, en zou het ook niet graag willen hebben; maar als ik het had, zou ik het voor geen duizend gulden kwijt willen zijn. 19 Welke munt groeit in de tuin? 20 Waar stond Hendrik toen hij de kaars uitblies? 21 Welke lezers kunnen alleen in de herfst lezen? 22 Twee kleine guiten Die juist op elkander sluiten, Maar als ze op elkander bleven Zou niemand lang kunnen leven. 23 Wie heeft een baard zonder haar? 24 Wat heeft geen lichaam en is toch zichtbaar? 25 Mijn eerste is een ramp Mijn tweede groeit in het bos, En het geheel gebruikt men in de keuken. 26 Zeker hebt ge wel eens gehoord Dat elk schip mij heeft aan boord. 1 5 3 4 is voor soldaten 2 6 zullen we bij de boeren laten. (Cliché wo'wlllend afgestaan door de Prov. Bossche Ct.)

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 7