DIENSTBODE, 2 Belangrijke berichten. ADVERTENTIEN, ADVERTEERT IN DIT BLAD GEMENGD NIEUWS. SgsWimmM SiliÉlÉlfl Zegetocht naar nieuwe gebieden vangt aan! Enkele frappante bijzonderheden. Fa. A. FREDERIKS Mag. „De Zon" KAATSHEUVEL ONDER DE STREEP, Drukknop afstemming. HÉS hingen. Hun gezichten waren door een dikke roetlaag nauwelijks meer herken baar. Toen men de politie had gewaarschuwd en het tweetal naar het posthuis Cen traal Station had overgebracht, bleek spoedig dat men te doen nad met twee jongemannen uit Polen Zij vertelde zoo juist met den Parijschen trein te 2tjn mee gekomen uit Parijs. Zij hadden de lange rijs niet in maar onder den slaapwagen meegemaakt. Te Parijs had den zij n. 1. kans gezien ongemerkt onder den slaapwagen te kruipen. Zij waren hier op een stang geklauterd en op deze weinig aanlokkelijke plaats waren zij blijven 2itten toen de trein zich in beweging zette Met groote moeitehadden zij zich kunnen vasthouden wanneer de trein soms met snelheden van om en nabij de 100 K M. voortreed Duizende angsten hadden zij uitgestaan om nog niet te spreken van de kou en ontbering die zij hadden geleden In het politieposthuis konden zij weer eenigzins op verhaal komen. Zondag zijn zij aan den Vreemdelingendienst overgeleverd die hen vermoedelijk weer over de grens zal zetten. Moordaanslag te Kollum. Zaterdagavond omstreeks 11 uur is te Kollum een moordaanslag gepleegd waarbij een persoon ernstig is gewond. De los-werkman E. V- zocht in dron kenschap ruzie met den vader van het tehuis voor ouden van dagen en bracht hem op straat, waar deze ruzie zich af speelde, een klap toe- De man ging hier op hulp van de politie halen, In dien tijd drong V. het tehuis voor oude van dagen binnen en heeft de moeder van dit tehuis drie steken met een mes, waarvan twee in de beuk en een in de borst, toegebracht. Zwaar gewond is zij den zelfden avond naor het Academisch Ziekenhuis te Groningen vervoerd, waar direct operatief is inbegrepen. Haar toe stand is zoigwekkend. De dader heeft ook nog een verpleeg de van het tehuis, die toevallig in zijn buurt kwam, met het mes gestoken- Deze werd niet ernstig aan het bovenbeen gewond en kon ter plaatse verbonden worden. V. is onder hevig verzet naar het politiebureau te Kollum overgebracht, Hij heeft reeds tweemaal gevangenis straf wegens het plegen van dergelijke feiten ondergaan. Oude man te Santpoort doodgereden. Zondagmiddag wilde een ruim 70-jarige inwoner van Zaandam, Visser genaamd, die een bezoek had gebracht aan zijn zoon, die in het provinciaal ziekenhuis wordt ver pleegd, den Rijksweg ter hoogte van den Slaperdijk oversteken, toen juist een auto naderde. De oude heer werd in het volgende oogenblik door de auto aangereden en viel op het asphalt. Op medisch advies werd hij per ziekenauto naar het St. Anthoniusziekenbuis te IJmuiden Oost vervoerd. Nog voor men hier echter arriveerde, overleed hel zooveelste slachtoffer van het verkeer. Een goochelaar, die met zijn truc in den maag zit. Maandagavond was men bij een familie in de Slaghekstraat te Rotter dam in gezelligen kring bijeen. De pater familias hield zijn gasten bezig met een paar goocheltrucjes met kaarten. De 18-jarige aanstaande schoonzoon van de familie, zekere J. Bosboom uit de Beukelaerstraat wilde ook een goocheltrucje laten zien. Hij zou nl. een gulden spoor loos laten verdwijnen. De gulden is inderdaad verdwenen, maar niet op de manier, waarop de goochelaar dit wel had bedoeld. Hij wierp het geldstuk omhoog en de bedoeling was, dat hij het in zijn mond zou opvangen. Hij deed dit inderdaad, maar de gulden ging verder. Via de keel en den slokdarm van den goochelaar verdween het geldstuk in zijn maag. Op advies van den huis arts is B. in het ziekenhuis aan den Coolsingel opgenomen, waar de doktoren nu voor de puzzle staan hoe de gulden weer te voorschijn te krijgen. Door achterop komenden auto aangereden. Zondagmorgen is de 43-jarige W. van de K. toen hij met zijn ouders op weg was naar de kerk op den Putterstraatweg te Nijkerk door een hem achterop rijdenden personen auto, afkomstig uit Kampen, aan. gereden en tegen den grond geslin gerd. Doktershulp was spoedig aanwezig. Het bleek dat hij zeer ernstig aan het hoofd was gewond, zoodat men voor zijn leven vreest. Het slachtoffer is per ziekenauto naar het ziekenhuis te Utrecht ver voerd. ABONNEERT U OP DIT BLAD. GETROUWD: BAS VAN ALPHEN en MARIE DE RUIJTER, die mede namens wederzijd- sche families hartelijk dank zeggen voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Waalwijk, 14 September 1938. In gezin zonder kinderen te TILBURG gevraagd, P.G. van goede getuigen voorzien. Zelfstandig kunnende werken en kooken. Brieven onder No. der adv. Bur. v. d. blad. 59983 Vanaf heden zal ten behoeve onzer klanten gelegenheid bestaan GELAD DERDE KOUSEN TE LATEN HERSTELLEN. Wekelijks des Maandags worden geladderde kousen opgezonden en zijn dezelfde week wederom in het bezit onzer klanten. Een minimum vergoeding voor de te maken onkosten moeten wij in rekening brengen n l. Kousen met 1 ladder 15 ct., volgende ladder 10 ct., gaatjes stoppen 7 ct. Wij vertrouwen dat onze klanten een druk gebruik zullen maken van deze service. Tweede bericht. Wekelijks zullen wij eenige onzer goederen annonceeren onder de benaming deze goederen verdienen bizondere aandacht. Ten eerste om de abnormaal lage prijzen, ten tweede dal wij onder deze rubriek slechts artikelen aanbieden die de beste in hun prijsklasse zullen zijn. Onze inkooporganisatie St. Homobonus verzorgt den inkoop op de wereld markt voor onze 365 zaken, waarbij kwantums worden afgesloten welke geen consern hier te lande kan opnemen. Op 24 September a.s. zullen wij deze afdeeling openen. wekkend woord tot de leerlingen, terwijl kapelaan Musters zeide heel graag tot vorming van de leer lingen te willen bijdragen door het geven van godsdienstonderricht en -^maatschappijleer. -T Nadat tot slot de heer Casten- miller nog een uiteenzetting had -gegeven over het schoolprogram, werd de plechtigheid gesloten. Aanrijdingen met doodelijken afloop. Te Veendam. Gistermiddag omstreeks vijf uur is de ongeveer vijftigjarige mevr.de Haan bij het oversteken van den weg nabij de brug over het Wes- terdiep te Veendam door een auto aangereden. Zij werd tegen den grond geworpen en bleef ernstig gewond liggen. Op advies van den geneesheer Heerdt uit Veendam werd zij naar het academisch zie kenhuis te Groningen vervoerd, op weg waarheen zij aan de verwon dingen is overlenen. Op den weg tusschen Leersum en Doorn. Gisteravond onstreeks half zeven is een achttienjarige jongeman, werkzaam bij de Hero fabrieken te Zeist, op den straatweg tusschen Leersum en Doorn door een auto aangereden en op slag gedood. Het slachtoffer reed naast twee vrienden •op de fiets. Plotseling schrokken zij voor een achteropkomenden auto, waarvan de bestuurder hevig toe terde. De fietsen geraakten in el kaar, waardoor een van hen voor den auto kwam te vallen en door het voertuig werd gegrepen. Het stoffelijke overschot is naar Doorn gebracht. Te Gemert. Gistermiddag slak het 3-jarige zoontje van den heer van Houtem te Gemert plotseling den rijweg over, juist, toen een met een paard bespannen wagen naderde. De voerman had het kind niet bemerkt, daar het achter een boerenwagen vandaan kwam, zoodat het onder -* den wagen raakte. De wielen gingen het kind over het lichaam. Het kind was onmiddellijk dood. Onder het slaaprijtuig van yi Parijschen trein Eenigen ambtenaren der spoorwegen deden in den nacht van Zaterdag op Zondag op het spoorwegemplacement bij het Centraal-Station een vreemde ontdekking Zij zagen daar in de duis ternis twee jongemannen loopen. die van onder tot bouen bemoderd waren en wier kleeren aan flarden om hun lijf Type 752 A 7 afgestemde kringen, rrachtige kortegoTf-ontvangst. Anti- microphonische chossisophanging. Nieuwe monoknop. Prijs Fl. 167.50 Type 470 A Modern van lijn, zeéf bescheiden in prijs. Met de deco ratieve zonneschaal. Prijs Fl. 89.- Van ontzaglijk gewicht is het nieuws, dat de radio-wereld in vervoering brengt: de kortegolf-ontvangst is thans geperfectionneerd! Tal van verdere verbeteringen kenmerken deze serie! Een nieuwe lamp, de Silentode, onder drukt storend achtergrondgeruisch, pre-ampli schakeling zorgt voor een ongekend verhoogde gevoeligheid. De ingenieuze drukknopafstemming brengt door een lichten vingerdruk Uw station in haarscherpe afstemming! Hoort de apparaten van de Philips Nieuwe Serie 1938-1939 Uzultgenie- ten van 'n waarlijk volmaakte ontvangst! Type 650 A Uitrusting met' Silentodelamp, afstemschaal met fijne verdeeling voor korre qolf. Prijs Fl. 127.50. Type 850 A Bevat alle noviteiten der Philips Nieuwe Serie 1938-'39 in verst-ontwikkelden vorm, inclusief een uit gebreid afstemtoetsen- register. 18-w eindtrap: Prijs Fl. 295.-" Type 753 A Drukknopafstemming met motorische aan- driiving. Groote luid- spreker.Opklapschaal. Groot eindvermogen. Silentode lamp. Prijs Fl. 225.- Type 628 B Gevoe lige batterijsuper met reflex-schakeling. 3 golfbanden laag stroomverbruik. Prijs Fl. 108.- Nog overzichtelijker opklapschaal! Parallaxvrije lichtstreepwijzer. Contrast expansie. Tallooze andere technische verfijningen. Type 752 B Zes lamps superheterodyne voor batterijvoeding. Schit terende kortegolf-ont vangst. 4 golfbanden. Prijs Fl. 147.50 Druktop een toets en ont vangt een station! Simpe ler en sneller kan het niet! De toets brengt een mo tor in beweging, die het station voor den luister aar opzoekt! Type 781 A Radiogramofoon met chassis van toestel 753 A. Prijs Fl. 375.- Type 782 A Radiogramofoon 'met chassis van toestel 753 A. Met automa- tischen platenwisselaar. Prijs Fl. 435.- lype 289 BV Batterij super- heterodyne. 4 golfbanden. Voeding uit 6-volts accu. Prijs fl. 195.- "v LOONOPZAND - OISTERWIJK

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 3