Hef najaar staat weer voor de deur Nieuws uit de Langstraat en Omgeving. PHILIPS NIEUWE SERIE 1938-'39. DRUNEN. DUSSEN. ÖEERTRUIDENBERG. HERPT. Dussen. 2 Marie 20 van W. G. <le Wit to Raamsdonk, dorp. 3a Clara van A. M. Boenders te Hank Dussen. Rubriek 14. Jongere hoogdrachtige koeien, gewone productie. 1 Christina van A. M. Boenders te Hank Dussen. 2a Martha van denzelfden eigenaar. 2b Marie van W. G. de Wit te Raamsdonk, dorp. 3a Clara van A. M. Boenders te Hank Dussen. Rubriek 14b. Jongere hoogdrachtige gewone productie. 1 Christina van A. M. Boenders te Hank Dussen. 2b Toosje van Gebrs. Oerlemans van der Schans te Drongelen. Rubriek 15. Hoogdrachtige koeien, niet geregistreerd. 2b Alida van B. Th. Langerwerf te Waspik. Rubriek 16. Volbloed dieren, geboren in 1934. lb Bertha van A. M. Boenders te Hank- Dussen. Rubriek 17. Volbloed schotten, gebo ren voor 1 Juli 1935. 1 Marie van J. Bortslap van 's-Grave- moer. 3c Klara 10 van W. G. J. Brander horst te Eethen. Rubriek 18. Volbloed schotten, gebo ren na 1 Juli 1935. 2c Betje van Gebrs. Oerlemans van der Schans te Drongelen. Rubriek 19. Drachtige vaarzen, gebo ren in 1936. 1 Jetje 23, van J. A. Klijn,. Elshout. Rubriek 20. Volbloed vaarzen geboren voor 1 Juli 1936. la Tony 2 van A. M. Boenders, Hank- Dussen. lb Liza 13 van Gebrs. A. en J. Buijs, Oud-Heusden. 2b Nelly 9 van Gebr. A. en J. Buijs, te Oud-Heusden. 3b. Dia na 14 van A. M. Boender, Hank Dussen. Rubriek 21. Voibloedvaarzcn geboren na 1 Juli 1936. 2a. Juliana 2, van A. M. Boender, Hank Dussen. 3b. Jozeffina 2 van A. M. Boen der, Hank Dussen. Rubriek 24. Volbloed pinken, geboren voor 1 October 1937. 2a Nora 7, van A. M. Boender, Hank- Dussen. 3c Betsie van A. M. Boender, te Hank Dussen. Rubriek 25. Ongeregistreerde pinken, minstens een jaar oud. 2 Juliana van B. Th. Langerwerf, Was pik. 3a Mina 6 van denzelfden eigenaar. Rubriek 27. Minstens 5 dieren van een eigenaar. 1 A. M. Boeder, Hank Dussen. 2 J. A. v. d. Schans, Drongelen. Rubriek 28. Minstens 5 afstammelin gen van denzelfden vader. la. Groep van stamvader Iinino van A. M. Boender, Hank Dussen. lb Groep van stamvader Nico van denzélfde. 2a Groep van stamvader Luctor van Fok- vereeniging Elshout. R. K. Leergangen De opening van het 27ste studie jaar der K.K. Leergangen te Tilburg zal plaats vinden op Zaterdag 17 September a.s. Om 10 uur wordt in de St. Jozefkerk een plechtige H. Mis opgedragen door den Hoog- eervv. Zeergel. Heer Mgr. Dr. P. J M. van Gils. In de zaal van het Conservatorium zal de Rector daar. na verslag uitbrengen over het cursusjaar 1937/1938. Katholieke Economische Hoogeschool. Op Maandag, 19 September 1938, zal ten 4 uur de Rector Magnificus, Prol. Dr. M. J. H. Cobbenhagen, het Rectoraal der Katholieke Economi sche Hoogeschool te Tilburg, over dragen aan zijn opvolger, Prof. Dr. J. E. de Quay. Des morgens wordt ten half elf in de St. Jozefkerk ier opening van het cursusjaar 193$ 1939 een plech tige H. Mis opgedragen door den Curator, den Hoogeer waarden Zeer geleerden Heer Mgr. Dr. Th. J. F. Verhoeven. Voor de inschrijving van studenten zal de Rector Magnificus zitting houden in het Collegebouw der Hoogeschool (Rosscheweg 341) van 1012 en van 24 uur op 20 en 21 September, FOK VEEDAG TE CUIJK 1938, Deze fokveedag zal gehouden wor den op Donderdag 29 September a.s. Hij belooft zijn voorgangers nog in be langrijkheid te overtreffen. Dit valt af te leiden uit het aantal inschrijvingen, dat dit jaar in totaal 770 bedraagt, ter wijl het aantal fokgroepen tot 79 is gestegen. Maar niet alleen door de hoeveelheid ook door de hoedanigheid zal deze vee-show, welke de grootste van ons land is en jaren een interna tionale bekendheid bezit, het publiek imponeeren. Een druk bezoek wordt dan ook verwacht en zal niet uitblij ven. Er gaat immers van een dergelij- ken dag voor de boeren een niet'te on derschatten leering uit. Men ziet hier duidelijk gedemonstreerd, wat een drachtige samenwerking en taaie vol harding in het bereiken van het vast gestelde fokpeil tot stand kunnen bren gen. En dit zal voor velen een aanspo ring zijn, om zich nog met meer ij ven op de veeverbetering toe te leggen, dan zij tot heden gedaan hebben. Zij, die op dezen fokveedag of op andere tijden inlichtingen wenschen in zake den aankoop van vee, kunnen zich kosteloos alleen eventueele reiskosten behoeven te worden ver goed wenden tot den heer J. Arts Czn. te Haps, A 148, telefoon 18, die door den Cuijkschen Bond van Fok- vereenigingen tot commissionair is aangesteld. Lezers van dit bericht, het mooie Cuijksche Land wacht u op 29 dezer en roept U bij voorbaat een hartelijk welkom toe. Fhibp»-van Boxtel dubbelt garantie. Vallende bladeren...., langere avonden het zijn onmiskenbare teekenen dat de herfst en daarmee het radio-seizoen zijn intrede doet. Dit „Radio-Nieuwjaar" kondigt zich verder ook aan door de publi catie van de nieuwste vindingen op het gebied van ontvangtoestellen, waarnaar de radio—enthousiasten ieder jaar met groote belangstelling uitzien. Ieder jaar zet de radio—industrie een stap verder vooruit op den weg naar vervolmaking van deze won derbaarlijkste uitvinding der 20ste eeuw. Door de vriendelijke uitnoodiging der bekende radiohandelaren Van Boxtel N.V. te Tilburg werden wij, tegelijk met een aantal andere pers vertegenwoordigers, in de gelegen heid gesteld nader kennis te maken met de nieuwe serie Philipstoestellen voor 1938 1939. Met steeds stijgende bewondering hebben we geluisterd naar de de monstraties met de verschillende nieuwe toestellen en meer de uit voerige technische bijzonderheden waarmede de heer Brink van de Philips fabrieken deze demonstratie verduidelijkte. De verschillende technische ver fijningen en verbeteringtn betreffen in hoofdzaak: lo Grooter bedienings.comfort. °o Verbetering kortegoll ontvangst 3o Ook in de lagere prijsklasse een uitgerust toestel te brengen. Het onder lo bedoelde grooter bedienings-comfort. word \erkregen door de uiterst vernuftige automa tische afstemming via drukknoppen met motoraandrijving. Een druk met den vinger op den toets die den naam van het erlangde station vermeldt en automatisch wordt het toestel hierop afgestemd minstens even nauwKeurig dan wanneer men zelf het station zou zoeken. De 8 of 12 toetsen (al naar gelang het type toestel) vermelden de na men van de meest beluisterde zen ders en kunnen op zeer eenvoudige wijze naar keuze verwisseld worden. Het spreekt vanzelf dat menbehalve deze stations ook alle overige op de schaal vermelde zenders zeil kan opdraaien. De onder 2o bedoelde betere kortegolf ontvangst wordt mogelijk gemaakt door een uiterst gevoelige hoogfrequent schakeling, de „Pre- Ampli schakeling." Door deze vernuftige vinding wordt de kwaliteit der korte—golf ontvangst zoodanig verhoogd, dat deze niet meer voor die van de normale zenders behoett onder te doen. Tal van kor tegolf-stations in Noord- en Zuid-Amerika, in Japan en andere verafgelegen landen kunnen uitstekend beluisterd wor den. Een groote verbetering in deze toestellen oeteekent de nieuwe »Miniwatt»-lamp E. F. 8, genaamd „De Silentode" die door een z. g' schaduwiooster bet hinderlijke ach- tergrondsche geruisch ophelt. Ten slotte is er naar gestreefd om ook de toestellen uit de goed koopste prijsklasse met nieuwe in genieuze technische vindingen toe te rusten en te maken tot gevoelige, uiterst selectieve en fraai uitge voerde apparaten, eenvoudig te be dienen en meteen magnifieke klank- weergave. Het zou ons te ver voeren hier een nadere beschrijving te geven van de diverse nieuwe types en van de verfijningen op technisch en acoustisch gebied die aan de toe stellen zijn aangebracht. Belangstellenden kunnen zich door Radiodienst van Boxtel (filiaal Grootestraat 131 Waalwijk) zond.r eenige verplichting hierover laten voorlichten; een demonstratie met deze nieuwe serie 1938 '39 zal hen een betere kijk geven op de vele radio-technische verbeteringen dan wij in het bestek van dit artikeltje kunnen uiteenzetten. Ons bezoek aan het hoofdkantoor van Radiodienst Van Boxtel heeft ons tevens eenig idee gegeven van den omvang en de technische toe rusting van dat bedrijf. Zeer inge nieuze en perfecte apparaten staan hier opgesteld voor controle van lampen en andere onderdeelen der toestellen, voor het opsporen van storingen, voor het opnemen van gramophoonplaten, enz. Een staf van deskundig personeel is ter beschikking en we hebben dsn indruk gekregen dat het devies: »Philips-van Boxtel dubbele ga rantie» geen grootspraak is, doch dat hier inderdaad de buitengewone service en het geschoolde personeel een extra garantie bieden naast de voortreffelijke eigenschappen der Philips-toestellen. De pers op bezoek bij N.V. van Boxtel. Waarschuwing. De Commissaris van Politie te Apeldoorn geeft een ieder, die in relatie wenscht te treden met Louis .Carel Frederik Theodorus Hubert van Embden, geboren te Herwen en Aerdt 26 Maart 1876. wonende te Apeldoorn, in overweging, al vorens daartoe over te gaan, bij zijn bureau inlichtingen in te winnen. Van Embden roept thans door een advertentie in de Telegraaf gegadigden op voor de betrekking van propagandist voor de exploitatie van een autorace-baan. Nationaal Jubileum Comité 1938. Dankbetuiging van Hare Majesteit de Koningin voor de hulde-beluoging der provincie Noord-Brabant bij Haar b0-jarig regee- geeringsjubileiim. De manifestatie van de afvaardi gingen uit de verschillende deelen van ons land op den Dam te Am sterdam voor Hare Majesteit de Koningin op den 6en September 1938 des namiddags ten 3 ure is geworden een schitterend huldebe toon aan onze geëerbiedigde Lands vrouwe. De provincie Noord-Brabant heeft in dat huldebetoon een belangrijk aandeel genomen en op geestdriftige wijze hebbe,n hare deelnemers ge tuigenis afgelegd van hunne aan hankelijkheid en vereering jegens onze geliefde Vorstin, onder wier roemrijke regeering zoo belangrijk veel tot heil en voorspoed van de provincie is tot stand gebracht. Hare Majesteit heeft verzocht aan Noord-Brabant's bevolking uiting te geven van Hoogslderzelvergroote dankbaarheid voor de treffende be wijzen van aanhankelijkheid, welke zij van haar heeft mogen ontvangen. Met vreugde aan dat verzoek ge volg gevend, breng ik den dank van Hare Majesteit hierbij ter kennis van Noord-Brabant's inwoners. Het is mij een groote voldoening daaraan tevens te mogen toevoegen mijne persoonlijke erkentelijkheid aan hen, die tot dat huldebetoon hebben bijgedragen, op welke wijze en in welken vorm ook. De vertegenwoordiger voor de provincie Noord-Brabant in het nationaal jubileum comité 1938, Jhr.Mr. A. F O. van Sasse van Ysselt. WAAROM ADVERTEEREN DE MIDDENSTANDS - WINKELIERS NIET DRUKKER, ALS ANDEREN 'T WEL DOEN. ZOO WORDEN ZIJ VERGETEN; HOUDT UW KLANTEN EN DIE 'T WORDEN KUNNEN OP DE HOOGTE! en daarmee de lijd van lezen, de tijd waarop men z'n lijfblad weer met meer zorg en ambitie ter hand neemt. Waalwijkers, Langstraters Welk blad is het Uwe. Het blad dat U voor 10 centen in de week alles geeft wat ge verlangt, wat ge noodig hebt, Pittige artikelen over vragen van den dag op elk gebied, overzichten van binnen- en buitenland, uitvoerige raadsverslagen uit Uwe plaats, verslagen en berichten over alle gebeurtenissen, ingezonden stukken, agenda's, aankondigingen van verkoopingen der ge- heele streek, vraag en aanbod van personeel uit Uwe industrieën, familieberichten, enz., kortom DIT BLAD KUNT GE NIET MISSEN, MAG IN GEEN ENKEL HUISHOUDEN ONTBREKEN. Wie zich thans voor minstens 3 maanden abonneert ontvangt alle nummers van September gratis. Volksconcert Zondagavond werd op den Nis van de Jongens-Congregatie een volksconcert gegeven door de har monie »St. Crispijn« en de Zang- vereeniging De Vereenigde Zangers« resp. onder leiding van de heeren Duijvelaar en Kooien, beide uit Waalwijk. De Waalwijksche vereenigingen hebben beide getoond onder een beproefde leiding te staan. Zij hen ben het zeer talrijke publiek doen •genieten van een muzikalen avond en gaarne zullen wij hun nog eens terugzien in Drunen, Zonder uit zondering was bet publiek tevreden over hetgeen door hun geboden werd. Vuurwerk Als slot van het Oranjefeest van Drunen en Elshout werd Zaterdag avond op het V J.C.-voetbalterrein een vuurwerk afgestoken onder belangstelling van 'n massa publiek. Het vuurwerk was mooi en voor Drunen na 34 jaar beslist een unicum, doch het was te gauw afgeloopen omdat het in een te snel tempo werd afgestoken. Constantia Zondagmiddag hield Constantia een schietwedstrijd bij café Adr. v. Delft waaraan prachtige prijzen verbonden waren. De stemming onder de schutters was zooals altijd bij dergelijke wedstrijden opperbest en werd een spannende strijd ge leverd om de prijzen te bemachtigen. De beste schutters hadden het not te verantwoorden en eerste acht prijzen werden behaald door de heeren 1 J. v. d. Krabben 90 p., 2 C, Bruurmijn 80 p., 4 A. van Delft 74 p., H. de Wit 65 p., 5 Th Els hout 65 p., 6 F. Bergmans 63 p., 7 M, Schapendonk 62 p., 8 M. Elshout 55 punten. Pas op je fiets Door Br. was zijn fiets geplaatst in het rek bij de Jongens Congre gatie. Toen hij ze weer wilde nemen was ze verdwenen, doch vond ze later weer terug voor een winkel ontdaan van plaatje en lantaarn, 't Is een brutale streek, waarnaar de politie een grondig onderzoek zal instellen. Het slot Dinsdagavond werd in een 3 tal buurten de overschot van de feesten opgemaakt. De verschillende buurtcomité's hadden er dank zij .de vele gulle en milde gevers eenige losse centen kunnen overhouden, waarmede zij de »buurt« nog een gezelligen avond konden bezorgen. En gezellig is het er geweest in die buurten, veel plezier is er ge maakt, wat weer een waarborg werd voor de stemming der vol gende feestelijkheden. De Burgemeester wasindezeook soepel geweest en dank zij de ver lenging kon de pret tot 12 uur worden doorgezet. Alles verliep in de beste orde en toen de politie kwam »sluiten« waren allen dubbel en dwars tevreden over den avond. Kermis 1938 behoord alhier wederom tot het verleden. Zooals het te ver wachten was is het ditmaal een zeer slappe viering geweest, uitgezonderd bij de verschillende dansgelegenheden waar het Maandag en Dinsdag in de late avonduren nog al druk was- Maandagvoormiddag gaf de fanfare «Wilhelmina» in het hotel »KoppeI- paarden* het kermis matinée met mede werking van het duo Derbee uit Am sterdam. Evenals voorgaande jaren is dat matinée, mede door den goeden indruk die het duo maakte, bijzonder goed ge slaagd. De muzieknummers werden door de fanfare op voortreffelijke wijze ten gehoore gebracht In het algemeen mag deze kermis vooral van finantieele zijde niet zoo geslaagd heeten dan voorgaande jaren. In het geheele dorp werd gedurende deze dagen geen enkele wanklank gehoord. HANK. Een dezer nachten zijn bij den ar beider H. en bij den metselaar R. al hier, verschillende groote konijnen op hunne erven, door honden doodgebe ten. Tot nog toe is niet bekend van wie die honden geweest zijn. Door de Rijks- en Gemeentepoli tie is tegen een zekeren v. d. P. alhier, procesverbaal opgemaakt als verdacht van mishandeling gepleegd tegen een zekeren C. wonende te Nieuwendijk. A.s. Donderdag begint het Tri duüm, vanwege het 75-jarig bestaan der Parochie van O.L. Vrouw Onbe vlekt Ontvangenis alhier. Zondag wordt dit bestaan feestelijk herdacht en worden als feestgave een drietal gebrandschilderde ramen in het pries terkoor aangeboden. De feesten te Geertruidenberg Ier gelegenheid van het feit dat Geer truidenberg zijn 725 jarige stads rechten bezat, mogen als zeer goed geslaagd heeten. Op Oud den Berg, zijn in die negen dagen tijds reeds meer dan 20 000 bezoekers geweest, ongeacht het aantal dat de plaats zelf heeft bezocht. Vandaar ook dat de meesten zakenlui uit Geertrui denberg zeer dankbaar gestemd zijn. Ook den exploitant van Oud den Berg was zeer tevreden. Het ligt in de bedoeling van het Stichtingsbestuurom binnen veertien dagen een vergadering te beleggen waarop alleleden van de verschillende eomité's en sub-comité's zullen worden uitgenoodigd en waar door wethouder Sassen een dankwoord tot de medewerkenden zal worden gericht. Vanwege de Coöp. Stoomzuivelfa- briek St. Isidorus is dit voorjaar een melkcursus gegeven. Een commissie van den Brab. Zui- velbond bestaande uit de heeren E. Tonkes, Struiff, rijkszuivelconsulent, v. Ham uit Dongen en van Loon uit Hel- voirt nam dezer dagen het examen af bij 23 cursisten, waarvan 21 slaagden en wel: Hel. Muijen met 174 punten: Henr. J. Verhoeven 173 pnt.;'Joha. A. Verhoeven 170 pnt.; J. H. C. de Wilt 164 pnt., allen uit Herpt. Adra. Ver meulen, Heusden 164 pnt.; Marie J. Dekkers, Haarsteeg 161 pnt.; Joh. van Son 159 pnt.; J. C. v. Beijnen 159 pnt.; W. M. v. d. Brandt 159 pnt.; M. J. v. d. Lee 158 pnt. allen uit Haarsteeg. J. M. Winkel 158 pnt.; Adr. M. Winkel

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 6