HET DOODE V- -yv PUNT m 5 P r ïï- 3 r THEE KERKNIEUWS. INGEZONDEN STUKKEN SPORT. E y_ doet je goed! k y_ !fSl HEUSDEN. KAATSHEUVEL. SPRANG—CAPELLE. III jk rW l(q Vooral ook de architect heeft werk, dat hem voor 100 opeischt. Geest en lichaam raken eens ver moeid! Dan komt het „doode punt"! THEE HELPT HEM HIEROVER HEEN! Monter ervopgefrischt kan hi} .weer uren voort. Inderdaad'-.*^» TllOfi knap io up!* MENSCHEN, die scheppend werk' verrichten en bovendien nog per» soneel moeten leiden, hebben dringend behoefte aan een gezonden stimulans. Een geurige kop Thee geeft nieuwe energie, verheldert den geest en veo» kwikt het lichaam» Het drinken van Thee is een genot en komt Uw werk ten goede mits goed gezet! 155 pnt. beiden uit Hedikhuizen. J. A. J. de Wilt 155 pnt.; Anta. Buijs 155 pnt.; Hènra. Verhoeven 154 pnt.; Jac. A. Buijs 153 pnt.; Jos v. Korven 152 pnt. allen uit Herpt. A C. Lieshout 150 pnt. Oud-Heusden; M. J. v. d. Sterren 149 pnt. Haarsteeg; G. A. Timmer mans 150 en Corn. Sallié 148 beiden uit Hedikhuizen. Lesgever was dhr. Joh. Knippels uit Drunen. Voor de verbetering van de Heus- densche straten is als volgt ingeschre ven; A. v. Doorn en Zn.. Boxtel H. Kleinloog, Genderen Fa. Heijmans. Den Bosch H. v. Deventer. Vught C. A. v. Strein, Vught H. Bunschoten Co.. Zandpoort Fa. L. v. Drunen. Den Bosch C. P. de Bont en C. J. G. Scha pers, Raamsdonk 32.600 G. J. Vissers, Drunen, a. voor klinkers dik formaat b klinkerkeien Fa. Gebr. v. d. Aa, Orthen 37.260 36.325 34.840 33.738 33.700 33.666 33.240 22.200 31.850 31.970 Burgerwacht. De Burgerwacht hield Zaterdag een onderling schietconcours op de baan aan den Horst. Er werd geschoten met scherp op 100 meter. De hoogste schut ters waren: J. Teurlings 55; G. v. d. Hoven 53; L. van Cromvoirt 51; Fr. Kolsteren en C. J. Kolsteren 50. Op Zaterdag 17 September a.s. wordt door de Burgerwacht Kaats heuvel deelgenomen aan den Geweste lijken Schietwedstrijd, welke dit jaar gehouden wordt op de schietbanen van de Bosche Burgewacht te Orthen met twee vijftallen en vier reserves. Wisselprijswedstrijden. Op Zondag 25 September wordt de eerste schietwedstrijd gehouden tus- sche.nde weerbaarheidscorpsen uit Loonopzand en Kaatsheuvel om den door de gemeente beschikbaargestelde wisselprijs, welke momenteel in het be zit is. van de B.V.L. te Loonopzand. Deze eerste ontmoeting heeft plaats op de banen te Loonopzand. terwijl de tweede en laatste ontmoeting op Zon dag 9 October op de banen te Kaats heuvel aan den Horst geschiedt. De corpsen zullen alles in het werk stellen, om de B.V.L. van Loonopzand, die reeds tweemaal winnaresse was, en dit jaar definitief zou kunnen winnen, dit jaar te slaan. ST. JOACHIMSMOER. Bedevaart. Zaterdag j.l. vertrokken een 40-tal deelnemers naar Eindhoven, om er den H.. Nicolaas van Tolentino te vereeren als patroon voor veeziekten. Om ongeveer half 7 vertrok het ge zelschap per autobus van Bruijns uit Oosterhout. Om half negen had in de kerk der Augustijnen de H. Mis plaats, voorafgegaan door de broodwijding. Na deze plechtigheden werd het brood uitgereikt en de reliquie vereerd. Des middags te half vier vond een plechtig Lof plaats met processie. De feestpredicatie werd gehouden door den bekenden Pater Peters. Deze bedevaart naar Eindhoven neemt ieder jaar steeds toe. Kruisboog. Het kruisbooggezelschap „Onderlin ge Vriendschap", alhier, kwam in ver gadering bijeen. Als opvolger van dhr. W. Klijn werd tot secretaris gekozen de heer M. Schellekens, die deze func tie voorloopig aannam. Wat de ontmoeting betreft met de zusterverenigingen uit Tilburg. „Oefening in den Wijngaard" en uit Berkdijk, „Willem Tel", deze werd bepaald op 18 September a.s. SPRANG. Door de afdeeling Sprang-Ca- pelle van de Nationale Vereeniging „Pro Rege" zal a.s. Zaterdag in de ge meente een speldjesdag worden ge houden ten bate van het werk dezer vereeniging onder de militairen. Doordat den motorrijder B. G. alhier j.l. Zaterdag voor een paar hon den moest uitwijken, kwam hij in aan rijding met een drietal wielrijders- (sters), n.l. dhr. v. d. L. en de dames van P., die allen tegen den grond wer den geworpen. G. kwam zelf ook te vallen. Wonder boven wonder brach ten allen het er met enkele ontvellin gen en schrammen af, terwijl verder de kleeren van v. L. en zijn rijwiel deer lijk waren gehavend. VRIJHOEVE-CAPELLE. Het aantal werkloozen bij de afdeeling Capelle van den Chr. Fa- brieks- en Transportarbeidersbond be draagt momenteel .68, waarvan 52 ge heel en 16 gedeeltelijk werkloos zijn, hieronder zijn 53 Schoenfabrieksarbei ders, 4 steenfabrieksarbeiders, 3 ge wone fabrieksarbeiders en 8 trans portarbeiders. Een maand geleden wa ren deze cijfers resp. 82, 46, 19. 4. 3 en 10. Wij vernemen dat de Stoom- schoenfabriek van de firma Gebr. van Drongelen, welke reeds geruimen tijd vier- dagen per week werkte thans weer 48 uur zal gaan draaien. De collecte voor „Jong Holland snakt naar Werk' zal in de laatste week van deze maand in Sprang Capelle worden gehouden. Het Comité vertrouwd dat velen zich als collec tant zullen opgeven. CAPELLE. fid 40-jarig regeeringsjubüeum van H M. Koningin Wilhelmina werd j.l. Zaterdag door de bewoners van Hooge Zandschel en omgeving met een in alle opzichten schitterend geslaagd feest herdacht. Van bijna alle woningen wapperde de vlag, terwijl verschillende bewoners voor hun woningen ver sieringen hadden aangebracht. J.l. Zaterdagmiddag 2 uur werden de feestelijkheden geopend met een toe spraak van den voorzitter van regelings comité, den heer J. Kerst Gzn., waar na de leerlingen der O, L. school en die der Chr. school a. d. Loonschendijk enkele vaderlandsche liederen ten gehoore brachten. Hierna vingen de volksspelen aan, waarvoor groote be langstelling bestond en welke opge - luisterd werden door 't muziekgezelschap ^Sirena* uit Vrijhoeve Capelle. De uitslag der verschillende spden was de volgende Wedloop met hindernissen voor heeren: 1 Jac. de Bie, 2 A. Dekkers, 3 G. Stam, 4 Adr. Si m. Stoelendans voor dames1 Wilh. Stam, 2 M. Kruyff, 3 L. de Jong, 4 H. de Jong, 5 D. van Beek. Zakloopen voor heeren 1 G. Zwart, 2 A van Campen, 3 J. Laming. Tonnetje steken voor heeren 1 G. Stam, 2 A. van Beek, 3 G. van der Schans, 4 G. Zwart. Kussengevecht voor heeren1 A. van der Schans, 2 Adr. Stam, 3 J. Laming. Ringrijden met versierde fietsen voor dames: 1 Teuntje van Beek, 2 Wilh. Stam, 3 Betje van Beek, 4 Jet v. Beek, 5 M. van der Schans. De prijs voor de mooist versierde fiets werd na loting toegekend aan Dina van Beek, die met mej. Wilh Stam een gelijk aantal punten behaalde. Ringrijden met versierde paarden voor heeren1 Ant. Dekkers, 2 M. Wervers, 3 H Mayers, 4 A. van Beek, 5 J. Nieuwenhuizen. De prijs voor het mooist versierde paard werd toegekend aan J. van der Schans. Stoelendans met paarden voor heeren 1 A- van Beek, 2 Arn. Stam, 3 G. Konings en 4 J. Sniiders. Na afloop der volkspelen werden de prijzen door den voorzitter van het feestcomité aan de winnaars uitcereikt. De feestelijkheden werden besloten met een concert, gegeven.door het muziekgezelschap »Sirena« dat hon derden belangstellenden naa- het feest terrein trok, waar den geheelen avond een opgewekte feeststemming heerschte, welke door geen enkele wanklank verstoord werd. De postduivenvereeniging «De Luchtvaart«, gevestigd in het café van mej Wed. A. van der Haart aan de Nieuwevaart, hield met oude en jonge duiven j 1. Zondag een wedvlucht vanaf Vilvoorde, afstand gem. 94 K.M. De eerst aankomende duif werd geconsta teerd om 12,3,3 en bereikte een gem. snelheid van 1115.50 M per min-'ut, terwijl de laatste prijswinnende duif, welke vloog met een gem. snelheid van 920.53 M per minuut werd ge- constaletrd om 12,15,10. De prijzen werden behaald door; Adr. Spierings 1 19, J. Versteeg 2 4 6 8 11 13 15, H. Vos 3 16 28, M. Mesch 5, Gebr. v. Onzenoort 7 23, P. Nieuwenhuizen 9 l2 27, St. van Peer 10 20 22, J. de Jong 14 18 25 26, J. Rosenbrand 17 24 29, W. Versteeg 21 en J. van Doornik 30. Eerste overduif P. Pruyssers. Aangetoonde duiven J. Versteeg en St. van Peer. A.s. Zondag wordt een wedvlucht gehouden van Neufvilles, voor welke vlucht de duiven Vrijdagavond tusschen 7 en 9 uur in het clublokaal zullen worden ingekorfd. De kolenhandelaar G. H. aan de Hoogevaart vond j 1- Zaterdagmorgen zijn paard, dat hij nog maar eenigen tijd geleden gekocht had, dood in den stal liggen. Voor hem een heele schade post. De Diocesane Katholiekendag te Nijmegen. Zondag a.s. zal te Nijmegen de Diocesane Katholiekendag gehouden worden. Door een zestal sprekers zal hierbij over verschillende onderwerpen het woord worden gevoerd. Zoo zal Mr. A. Diepenbrock Pr. spreken voor de werkgevers, waarbij hij meer in het bijzonder zal ingaan op de leuze: «Arbeid voor ons volk is actie voor God.a H. J. Kuiper zal het woord voeren voor den Middenstand en Henri Hermans voor de werknemers. Voor de landbouwers spreekt H. J. Ganzeboom, mej. M. Emich voor de vrouwen en tot slot Pater M. Bogaartz voor de mannelijke jeugd. De dagorde Wij laten hieronder volgen de dagorde en voornaamste gegevens van den Dio- cesanen Katholiekendag te Nijmegen a.s. Zondag. 10.30 uur: Pontifical!-; Hoogmis. opgedragen door Z. H. Exc. Mgr. A. F. Diepen, op het Wedrenterrein. De wis selende. gezangen zullen worden uitge voerd door het koor der Fraters Minder broeders van het klooster „Alverna" te Wijchen. I)e vaste gezangen zullen beurtelings door het koor en alle aanwezigen wor den gezMgen. Het gewei staat onder leiding van den ZeerEerw. Pater Dr. Eli sens Bruning O. F.M. Gezangboekjes worden op het terrein uitgereikt. 12.00 uur Afdeelingsvergaderinoen Voor de vrouwen: Vergaderzaal in het Sint Canisius-Parochiehuis, Burgh. v. d. Berghstraat. Inleidsler: Mej. Maria Emich. Voor de werkgevers en vrije beroepen: vergaderzaal in de Aula Maior der R.K. Universiteit, gchter het Wedrenterrein. Inleider: De ZeerEerw. Heer M. A. Diepen brok. Voor den middenstand: vergaderzaal „De Bonte Os", Molenstraat 99. Inleider: H. J. Kuiper. Voor de werknemers: vergaderzaal op het Wedrenterrein. Inleider: Henri Hermans. Voor de landbouwers: vergaderzaal in het gebouw „Unitas", Valkhof. Inleider: II. J. Ganzeboom. Voor de vrouwelijke rijpere jeugd: Vergaderplaats St. Antoniuskerk, Groesbeekscheweg. Inleider: De Z.Eerw. Pater A. Vismans O.P. Voor de mannelijke rijpere jeugd: vergaderplaats: St. Dominicuskerk. Inleider: De Z.Eerw. Pater M. Bogaartz S.J. 2.15 uur: Opstelling van deinonstrutietocht op 't Mariënburgplein. Hieraan nemen deel de jeugdorganisaties en deputaties der vol wassenen-organisaties. 3 liur: Vertrek van den stoet voor hel défilé voor de autoriteiten voor het Aula Maiorgebouw aan den Bijleveld- singel. Route: Mariënburgplein, Lange Koningstraat, Molenstraat, Bisschop Ha merstraat, Keizer Karelplein, St. Anna- straat, Sloetstraat, Bijleveldsingel (défi lé), Julianaplein, Wedrenterrein. 4 uur: Algemeene vergadering en Sluitingslof op iiet wedrenterrein I. Opening door Prof. Dr. Gerard Brom, Voorzitter. 2. Mededeeling der aangenomen con- ''Sclusiën. 3.'-Rjjede door den Z.E. Heer Henri de Greeve. 4. Sluitingslof, gecelebreerd door Z.H. Exc. Mgr. A. F. Diepen. De Lofgezangen worden door alle deelnemers gezongen. 5. Slotwoord door Mgr. A. F. Diepen. 6. Sluitingslied: Laat ons in blijde wij- zen. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Mijnheer de Redacteur, Drunen heeft weer z'n «cause célèbre», In Uw laatste nummer hebben de lezers een foto van het nieuwe raadhuis kunnen zien en in het voorlaatste kunnen lezen dat de gemeenteraad met 8 tegen 3 stemmen het vooistel van B. en W. en de commissie heeft verworpen om dit nieuwe gemeentehuis te bouwen niet op het oude kermisterrein naast de kerk, maar op een terrein van de familie Loeff, huis en terrein in den volksmond meermalen aangeduid als plaats en gebouw van een even tueel nieuw raadhuis. Hoe is dit nieuwe voorstel er gekomen Sederthetraadsbesluit tot opdracht voor den bouw van een nieuw raad huis op het gemeenteterrein langs de Grootestraat Stationsstraat is genomen, schijnt de architect uit schoonheidsoverwegingen tot de overtuiging gekomen te zijn dat dit niet de geëigende en- juiste plaats is, dat deze plaats eigenlijk zeer ongelukkig gelegen is, speciaal waar dit betrekkelijk kleine gebouw niet dat representatieve karakter zal krijgen naast het monumentale, massale kerkgebouw. Het valt niet te ontkennen dat deze zienswijze gedeeltelijk juist kan zijn, maar het komt mij en velen toch erg vreemd voor, dat men eerst thans tot die overtuiging gekomen is, dat de arshitect en de commissie niet eerder hebben ingezien, dat de eerst voorgestelde plaats, eigenlijk een foutieve plaats was. Men wist dat de gemeenteraad en de ingezetenen gesteld waren op een plaats midden in de kom der gemeente waar n.l. een open terrein lag, dat er zoo wat wansmakelijk bij lag en algemeen als een goed terrein voor een' raadnuisbouw werd aangewezen. Nu is het publiek zeker niet des kundig en ook de raad telt niet veel deskundigen, maar daarom koos men een deskundig architect en voegde er een commissie aan toe om deze aangelegenheid nauw keurig te onderzoeken en van alle kanten te bekijken. Dezen nu kwamen met een plan dat door B. en W. aan den raad werd voorgelegd en door dezen aanvaard, omdat men natuurlijk overtuigd was dat dit plan alzijdig en deskundig was bezien, voor het ter tafel kwam. Wat wil men nog meer! De opdracht werd verleend, de teekening verscheen en meteen een nieuw voorstel om het raadhuis niet te bouwen op het origineel voorge stelde punt, maar op een nieuw ontdekt terrein der familie Loeff. Men was wel laat, blijkbaar te laat tot deze overtuiging gekomen. Begrijpelijk dat de raad en de ingezetenen zich de oogen nog eens uitwreven en eerstgenoemde zich met dit voorstel thans niet meer kon vereenigen omdat men heusch niet wist, waaraan zich thans te houden. Toch zou het dubbel jammer zijn als het nieuwe gemeentehuis in zijn representatieve en architectonische opvattingen daardoor ernstig werd geschaad, want het gaat hier om het huis der gemeente, de harte klap van het gemeentelijk leven en dat voor misschien eeuwen Wie helpt ons uit deze impasse? Een abonné Drunen, 11 September 1938. STEUNT DE OPMARSCH DER KERK. Wij, Katholieken hebben het groote voorrecht, maar tevens ook de groote verantwoording te leven in een tijd. die. volgens de plannen der Voorzie nigheid schijnt rijp te zijn voor de ver overing der geheele wereld. De wereld gaan veroveren, dat is onze roeping. dat is zelfs in zekeren zin onze plicht! Wist U dat? Hebt U daarover ooit serieus nagedacht? Is U overtuigd, dat U mede verant woordelijk is voor de Missie in onze Koloniën voor de Missie in China. Af rika of waar ook? Dat is toch zoo! Immers Christus is gestorven voor alle menschen. Hij wil allen verlossen. En die verlossingstaak voor heel de wereld heeft Hij opgedragen aan de door Hem gestichte Kerk. Welnu de Kerk. dat zijn wij. de Ledematen daarvan. Dus onze taak is mede te werken, dat er dat Godsrijk komt overal, over heel de wereld. Ons Katholiek-zijn is niet alleen een gave. waarvoor we God moeten be danken. maar 't is ook wel degelijk, een „opgave", een opdracht, waarover we God rekenschap hebben af te leggen waarvoor we groote verantwoording schuldig zijn. Als we er alleen maar op uit zijn, om zelf in de hemel te komen, en we bekommeren ons niet over den hemel voor andere menschen, dan zijn We in zekeren zin steuntrekkers in het gees telijke, die alleen maar wenschen te profiteeren van de Kerk maar die er niets voor wenschen over te hebben. Dan zijn we feitelijk geen royale Christi-volgers. Wij, Katholieken, wij moeten Apos telen zijn, die geheel de wereld omvat ten in onze belangstellingssfeer: Niet alleen onze naaste omgeving maar ook de verre Missie-landen. Ook zij verdienen onze belangstelling en onze daadwerkelijke hulp. Wij denken maar te gauw, dat mis- sioneeren het werk is van de missio narissen alleen. Dat is niet juist! De Missionarissen zijn slechts de strijders aan het front, en wij. zijn de hulptroepen, die de frontstrijders van amunitie en fourage moeten voorzien. Dat is in dit geval offeren voor de missie, offeren hier ook te verstaan van materieelen steun en geldelijke bijdragen. Is het niet bedroevend te moeten constateeren. dat na 1900 jaar van Missie-arbeid nog maar één vijfde van de wereld Katholiek is? U durft daarvoor toch geen schuld op U te nemen? Neen natuurlijk niet! Dan ook aan den slag! Met man en macht aan het werk! Het allervoornaamste is: bidden voor de Missie. Dat kan iedereen, rijk en arm. Daarna en daarnaast geven aan de Missie het offer van Uw persoonlijk werk, en het offer van Uw financiee- len steun. Gebed, versterving, en stoffelijke steun, deze drie, maar het voornaamste daarvan is het gebed. Een Katholiek, die niet in zekeren zin een Missionaris is, is niet verant woord als Katholiek. Daarom: weest Apostelen Steunt de Missieactie, die in Octo ber in de Langstraat wordt gevoerd! Zoo steunt gij de Opmarsch der Kerk in de Missielanden! Kap. v. d. V. HET BETREKKELIJK KLEINE BEDRAG, BESTEED AAN GERE GELD AD VERTEEREN, KOMT VEELVOUDIG TERUG. VOETBALSPORT. DE VOETBALCOMPETITIE BEGONNEN. Drie gelijke spelen in afd. IV. De uitslagen le Klasse. BleijerheideNAC NOAD—Willem II MVV—LONGA EindhovenJuliana BWRoermond Voor het Zuiden is Zondag 1.1. de voet balcompetitie ingezet met een vijftal eer ste klas wedstrijden. Drie hiervan ein digden in een 2—2 draw, terwyl twee 1—3 2—2 2—2 3—1 2—2 i Li j Ipublicatie van het THEE-PftÖPAGANDA6ÜHÏAü7i>W5IEItP?MI

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 7