i Goedgekeurde Fa. Ant. Holtgrefe. Plaatselijke Berichten LEVERT NIEUWS UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING. DUSSFA Kaai sneuvel. Woensdag 28 September 1938 No. 77 I De Echo van het Zuiden Tweede Blad Ün ük i Model 1938 i i in im Reeds aan vele particulieren en fabrieken geleverd. Fa. ANTON HOLTGREFE OHUNEN. HEUSDEN. NIEUWKUIJK. RAAMSDONK. SPRANGGflPELLE. an- on- Dor i )on-) ct. :id te it* JAARMARKT TE WAALWIJK OP DONDERDAG 29 SEPTEMBER '38. Geen verkoop van Sterken drank De burgemeester dezer gemeente heeft op grond van artikel 131 der Algemeene Politieverordening be paald, dat op heden in alle voor het publiek toegankelijke lokali teiten, waarvoor een vergunning voor den verkoop van sterken diank in het klein, uitsluitend of mede voor gebruik ter plaatse geldt alsmede in de open aanhorigbeden van het huis, waarin zich die lokaliteit of lokaliteiten bevinden, geen sterken drank mag woiden gebruikt, verkocht, te koop aange boden, ten geschenke gegeven toe gediend of op eenigeilei andere wijze worden verstrekt, voor ge bruik ter plaatse. Verder wordt ook verzocht geen zwakalcoholische dranken, zooals bier, enz. te verstrekken. Een belangrijke trein-verbetering op de lijn 's-Bosch-Lage Zwaluwe Bij de a-s. nieuwe dienstregeling, die 2 October in werking treedt zal op onze lijn een belangrijke verbetering intreden, waar Joor't mogelijk is Dordrecht, Rot- terdam, Den Haag en Amsterdam des avonds twee uur later te bereiken dan thans. Trein no. 3034 zal te Lage-Zwaluwe de aansluiting overnemen van'trein 1288 die om 21.50 van 's Bosch en 22 11 van Waalwijk vertrekt, zoodat men te Lage-Zwaluwe daardoor nog verbinding krijgt met bovengenoemde steden. Een mooie nieuwe verbinding dus voor onze en de Langstraatsche ge meenten. Avondcursussen. Wij herinneren er aan dat van avond en morgen van 7-9 uur gelegenheid is voor jongens en meisjes om zich* aan te geven voor de Avondcursussen der Rijksschool voor Leerlooiers en Schoen makers te Waalwijk. Ook deze week sluit de inschrijving voor de Gemeentelijke Teekenschool waarvoor men zich nog steeds kan aangeven ter secretarie. De lessen be ginnen Dinsdag 4 October en de ten toonstelling wordt gehouden op a. s. Zondag. Het zal niet noodtg zijn om de toe komstige vaklieden, ook schoenmakers, te wijzen op het groote belang dat zij hebben bij de cursussen dezer school, die haar naam al zooveel jaren met 4 eere araagt en dan ook in de geheele streek als een model-inrichting staat aangegeven, zeker wat leeraren-corps, lessen en materiaal betreft. Komen er postzegelautomaten? Naar wij vernemen is door de R.K. Middenstandsvereeniging alhier een verzoek gericht tot den directeur van het postkantoor, om te bevor deren dat hier ter plaatse postzegel automaten geplaatst worden. Wij kunnen dit verzoek van harte onderschrijven, wijl de invoering van enkele automaten zeer in het belang van het publiek zal zijn en dit daarnaast groote vereen voudiging zal beteekenen voor den dienst. Daar in vele andere plaatsen, ook kleinere, reeds geruimen tijd deze automaten zijn ingevoerd, meenen wij dat Waalwijk daarop aanspraak kan maken. Huldiging J. Bonis. Zaterdagavond 1.1. had in intiemen kring in het café van den heer A.v. d. Pluijm de huldiging plaats van den heer J. Bonis, die vorige week het heugelijke feit herdacht dat hij voor 25 jaar in dienst trad bij het P T. T. bedrijf. Naast de veie hartelijke woorden die tot den jubilaris en zijne echt- genoote gericht werden, werd een speciaal voor dit doel vervaardigde revue naar voren gebracht die een groot succes oogstte. Verder werd de avond in gezellig samenzijn met muziek, zang en voordracht doorgebracht, waarbij vooral de heer H. v. Fngeleu zich weer eens van zijn beste zijde deed kenner „Veertig Jaren''. Wij vestigen er de aandacht op dat heden-avond de laatste gelegenheid is om de mooie nationale film «Veertig jaren» te bewonderen. „Kunst en Kracht." In de Gymnastiekzaal der H. K. Jongensschool in de Baardwijksche straat had gisterenavond een bijeen komst plaats van oud leden van «Kunst en Krscht» in verband met het a.s. 20 jarig bestaan dezer gym nastiekclub. Een groot aartal oud-leden had aan den oproep &hoor gegeven,al y d de gespannen internationale «jstand dan ook verschillenden van hen thuis bij de i-dio gehouden. Door den voorzitter an en den heer Jac. van Miei0 werden de I aanwezigen verwelkonj en werd het doel dezer bijeenkoist uiteen gezet nl. om te komen t» oprich ting van een comité uit 0U(j leden om tesamen met het astuur een waardige herdenking 20-jarig bestaan voor te bereia.en om uit de oud leden een vetera.n_ afdeeling te vormen welke op-e te geven jubileum-uitvoering mede zou optreden. Uit de geanimeerde besprekingen bleek dat de plannen algemeene instemming vonden. Tal van oud- gymnasten verklaarden zich bereid nu nog eens te toonen, dat ze,hoe wel oudergeworden, de turnsport nog niel verleerd zijn. Zij zullen wekelijks bijeen komen om teoefenen teneinde op de jubileum-uitvoering zoo goed mogelijk voor den dag te komen. De stemming voor het comité uit de oud-leden had het resultaat dat hierin gekozen werden de heeren M. v. d. Mee, Arn. Lombarts, Joh. Verhoeven, E. van Lier, A Schuur- mans, J. Leijtens Czn., Joh. Maas, H. Kolsteren en A Krol. Deze commissie zal nader onder ling de functies verdeelen en tesamen met het bestuur de viering van het 20 jarig bestaan voorbereiden. Nieuwe dienstregeling B. B. A. Verschenen is de nieuwe dienst regeling van de B. B. A. ingaande 2 October 1938. De diensten van en naar Waalwijk hebben weinig wijziging ondergaan, al zijn hier en daar wel eenige veranderingen aangebracht, evenwel van niet veel beteekenis. ABONNEERT U OP DIT BLAD. Groot viscbconcours, De Waalwijksche hengelvereenigino «Visscherslust» zal Zondag a.s. haar groot jaarlijksch vischconcours houden op de Oude Maas. Ongeveer een 50 tal personen zullen hieraan deelnemen. Talrijke fraaie prij zen zijn voor deze gelegenheid beschik baar gesteld Dynamo gestoien. Ten nadeele van F. S. die zijn fiets had uitgeleend aan U. P. is een dynamo van het rijwiel gestolen v. h. Bierlaagh—v. d. Heijden „DE GROOTE IJZERHANDEL" Hoek Raadhuisplein, W A A L W IJ K - T E L 72. Jaarvergadering R.K. Vak- vereeniging Maandagavond hield de afdeeling Baardwijk van St. Willibrordus in het Patronaatsgebouw aldaar haar jaarvergadering. De opkomst der leden was slechts matig. Door den secretaris penning meester den heer Joh. Maas werd verslag uiigebracht over de werk zaamheden der vereeniging in het afgeloopen jaar alsmede het finan- tieel jaarverslag. De commissie belast met de controle der fina jfieele bescheiden rapporleerde de zaak keurig in orde te hebben bevonden, waarna ook de vergadering het verslag goedkeurde. Voorts had een bestuursverkiezing plaats wegens peiiodieke aftreding van de heeren L. Leijten, C. v d. Hoven en C. Maas, terwijl als nieuwe candidaat werd gesteld de heer M. van Dalen. Het resultaat der stemming was dat L. Leijtens en C. Maas her kozen werden en de heer M. van Dalen tot nieuw bestuurslid werd benoemd. Schietwedstrijden B. V. L. Zaterdag a.s. zal de B.V.L.,aan vangende drie uur, groote schiet wedstrijden houden op de schietbaan aan de Galgen wiel. Hieraan zullen de zes-tallen van de drie plaatselijke afdeelingen deel nemen. Voor deze gelegenheid heeft het Landstormcorps »de Meijerij«r een fraaie wisselbeker beschikbaar ge steld. Aanbesteding. Bijdeonderhandscheaanbesteding van 't verfwerk van 't heerenhuis van den heer J Timmermans Phzn. werd ingeschreven als volgt: P. Dekkers f1362. W. Hens f 1344. P. v. d. Pas f1275. Het werk is aan den laagsten inschrijver gegund. Trekking Loterij Oranje-vereenigingen De trekking der loterij ten bate der vier Oranje-vereenigingen zal plaats hebben op Donderdag 29 Sept. a.s. des avonds om 8.30 uur in de zaal van »De Lindeboonj« in de St. Antonius-parochie. Gerepatrieerd. Naar wij vernemen zijn verschil lende in het buitenland vertoevende personen in verband met den inter nationalen toestand weer naarNeder- land teruggekeerd. Zoo heeft ook op aanraden van den Nederlandschen Consul te Parijs onze plaatsgenoot de eerw. heer Broumels, priester in Frankrijk, genoemd land verlaten en is gisteren in Waalwijk teruggekeerd. Sobriëtas-speldjes. De verkoop van Sobriëtas-speldjes voor de drankbestrijding heeft 1 1. Zondag in onze gemeente 129,30 opgebracht. Schietwedstrijd Burgerwacht De afdeeling Centrum van de plaatselijke Burgerwacht hield op de schietbanen haar jaarlijkschen wed. strijd. Er werd geschoten met scherp op een afsland van 100 M. De 10 best geklasseerde schutters waren als volgt: 1 C. van Balkom 40 pun ten, 2 L. Mombers 37 punten, 3A. Meijs 36 punten. 4 L. v. d. Wiel 33 punten, 5 W. van Son 33 punten, 6 L. Dumoulin 31 punten. 7 J. v. d. Broek 28 punten, 8 J. van Bokhoven 25 punten, 9 H. Stokman 24 punten, 10 J. van Balkom 22 punten. Han dboogschutterij „Eendracht maakt Macht". De han dboogschutterij «Eendracht maakt macht«, beëindigde Zondag 1.1. op haar schietbanen achter café »'t Vosje« den zes-weekschen koppel wedstrijd. Voor deze finale van den spannenden kamp bestond goede belangtelling, terwijl er over het gebeel uitstekend werd geschoten. De einduitslag was als volgt: Chr. v. d. IlovenH. Muskens 550 punten (winnend koppel) Op 3 ronden: J. Dingemans— G. Pullens 516 punten, H. v. d. Mee—J. van Helvoiit 496 punten. Op 4 ronden P. v. d. Hoven M. v. d. Mee 434 punten, Chr. v. d. Hoven—-C. Klerks 411 punten. Op 5 ronden: L. van Bladel_A. Verheijden 466 punten, P. van Bavel - Karei Leijtens 419 punten, J. Verhoeven-J. Kleijberg 381 punten. Na afloop van den wedstrijd hul digde de voorzitter het winnende koppel Chr. v. d. Ho ven H. Muskens door het met een toepasselijk woord een fraaien lauwerkrans te over handigen. Tractor te water Door een verkeerde manoeuvre reed gisternamiddag de tractor van den heer N. P. achter Baardwijk in den z.g. Spoorsloot. De bestuur der C. P. geraakte eveneens te water doch wist zich gelukkig nog te redden. De omgekantelde tractor was echter niet zoo gemakkelijk uit het natte element te verwijderen. Met den kraanwagen van de Waveem gelukte het gisteravond niet den tractor op het droge te brengen. Vandaag zullen nieuwe pogingen in het werk gesteld worden. Enkel gebroken bij het voetballen. Bij den 1.1. Zondag op het W.S C.- terrein plaats gehad hebbenden wedstrijd tusschen de reserves van W. S. C. en R. W. B., had de speler van eerstgenoemde vereeniging Sjef Mahieu, ongeveer 20 minuten voor het einde, het ongeluk zijn enkel te breken. Hij is ter behandeling in het St. St. Nicolaas ziekenhuis alhier op genomen. Het ongeval is te wijten aan een noodlottige samenloop van omstan digheden, daar de wedstrijd in de beste verstandhouding.gespeeld werd. R.K. Leergangen Cursus Hooger Bouwkunst Onderwijs. Op 4 October a.s. beginnen de lessen voor het derde jaar van den cursus H.B.O. voor diploma Archi tect aan de Academie der R.K. Leergangen te Tilburg. Gelijk in vorige jaren wordt ook nu wederom gelegenheid gegeven om als toe hoorder een of meer serie* lessen bij te wonen. Behalve het maken van ontwerpen (gesticbtsgebouw, scholen, kantoren enz.) waarvoor de architecten J. van Dillen en W. Maas de leiding zullen hebben, vermeldt het programma van het eerste trimester: Aesthetica door ir. W. de Bruijn, Tuinarchitectuur door P. Ilasselman, Utiliteitsbouw door ir. C. Duyzings, Wetgeving door mr. W. Cremers en Algemeene Beschavingsgeschiedenis door p drs. Gerlachus O. M. Cap. Het ligt ook in de bedoeling een nieuwen cursus aan te vangen, indien daarvoor voldoende belang stelling is. Aanmeldingen daarvoor moeien spoedig geschieden bij den Rector der R K. Leergangen te Tilburg, bij wien verder ook om trent inschrijving als toehoorder en programma van dien cursus nadere inlichtingen te'verkrijgen zijn. St. Ambrosius. Bij de gehouden algemeene leden vergadering in café Pulles-de Wit van den bijenbond »St. Ambrosius» werd de heer J. v. Loon uit Nieuw kuijk benoemd tot secreiaris der vereeniging. Ernstige autobotsing te Drunen Op het kruispunt ter hoogte van café Pulles-de Wit op de Drunen- sche heide heelt Maandagmiddag een ernstige aanrijding plaatsgehad tusschen de luxe auto van G. Buetens uit Made-Drimmelen en de vracht wagen van groentenhandelaar Ver- reijt uit Haarsteeg. Doordat B., die in de richting Drunen reed, den vrachtwagen on voldoende voorrang gaf, toen deze van den Keiweg de groote verkeers weg opreed, kwam de luxe auto in botsing met het achterdeel van den vrachtwagen en reed vervolgens tegen den zijgevel van het café Pulles de Wit, waar een deel van den muur werd ingedrukt. Door de glassclieiven werden de inzittenden van den luxe auto, mevr. Buetens en haar dochtertje, aan gezicht en banden verwond, waarbij Dr. Akkermans geneeskundige hulp verleende. Het huis werd zwaar beschadigd, omdat de muur heelemaal dreigt te verzakken, terwijl de luxe auto eveneens zware averij opliep. Chef veldwachter v. d. Sanden en de gemeente-veldwacht uit Drunen hebben het onderzoek, omdat hel ongeval plaats had juist op de grens tusschen Drunen en Vlijmen. De Wets Zonen. Zondag hielden »de Wetszonen« hun jaarlijksch koningschieten op de banen bij café Pulles-de Wit. Na feilen kamp veroverde H. de Kruijf den koningstitel met 138 p., tweede werd N. v. Bladel met 134 p. en derde J. v. Drunen met 114 p. Biljarten. Bij het eindigen van den zomertijd zullen de nederlaag-wedstrijden op de biljart tusschen B.J.C.. Drunen en E. B. C., Elshout wederom een aanvang nemen. „Constantia". Tot sluiting van het seizoen hield »Constantia« gevestigd in café Th. Elshout, haar jaarlijksche geluks- prijsverschieting. De vier eersten werden: 1 H. de Wit, 721 p.; 2e J. Veltman, 719 p.; 3e J. v. d Krabben, 628 p.; 4e A.v. Delft, 605 p. ELSHOUT. Naaste buren. Na reeds eenige dagen niet inde grootste vrede geleefd te hebben raakten vorige week de buurlui v. G. en v. L. slaags, 't Werd zoo ernstig, dat v. G. v. L. met een riek zoodanig verwondde, dat deze ter behandeling moest worden opge nomen in de Rijksklinieken te Utrecht. De gemeente-veldwacht stelt een onderzoek in. HANK. Dezer dagen ontstond alhier op den Buitendijk een ernstige vechtpartij tusschen schooljongens. Een zekere G. W., een jongen van 12 jaar, kreeg daarbij van een andere jongen G. v. H., zulke rake stompen, dat W., toen hij thuis kwam zich naar bed moest be geven. Dr. van Vuure uit Dussen werd gewaarschuwd, die oordeelde dat hij voorloopig rust moest houden. De plaatselijke politie heeft een on derzoek naar de schuldvraag ingesteld. Zaterdag j.l. heeft een 3-jarig kind van G. v. V. alhier, in een onbe waakt oogenblik petroleum uit een lampje gedronken. Het werd daarvan zoo ziek dat Dr. v. Vuure uil Dussen ijlings werd gewaarschuwd. Hij achtte na onderzoek den toestand zeer ern stig. Thans is de kleine geLukkig weer aan de beterhand. Hoofdpijn, Kiespijn. Voorzitter Bel Canto. In de Zondagmorgen daarvoor ex- presselijk gehouden ledenvergadering van de Zangvereeniging „Bel Canto" werd als opvolger van den Weled. heer Dr. Vercauteren, als voorzitter geko zen de Weled. heer C. Snoeren. De in stallatie van den nieuwen voorzitter had terstond plaats, waarbij de Eere- Voorzitter der Vereeniging, de Weled. achtb. heer Burgemeester Mallens acte de presence gaf en woorden van feli citatie richtte tot den nieuwen voorzit ter en de vereeniging. Duivensport. De K.C.C. gevestigd bij den heer Jan van Dun hield Zondag 25 September een wedvlucht vanuit Quivrain. De eerste duif arriveerde om 10-9-29, de laatste om 10-25-19. De uitslag was: 1, 5, 8 Jac. Hoevenaars, 2, 9, 10, 26 C. van Rooij, 3, 6, 22 F. Damen; 4, 7, 19, 20, 21, 24, 28, 29, 30 F. v. d. As sem, 11 C. de Bondt. 12, 25 H. de Man, 13, 27 G. Ligtvoet, 14, 16 J. Hamers, 15 F. v. d. Linden, 17 Chr. Steenber gen, 18 B. Kemmeren, 23 M. v. Boxtel. Bel Canto. De Zangvereeniging Bel Canto gaf Zondagavond een zeer goed geslaagd concert te Dongen bij de Zangvereeni ging „Wilhelmina", ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan der vereeni ging. Een viertal mannenkoren en ze ven gemengde koren werden uitge voerd, w.o. van Beethoven, Handl, Orl di Lasso, Bortnianski, Strauss, Wierts, Loser en Hamel. Daarenboven zongen de heeren G. Wooning, Baryton en L. v. Nieuwenhuizen, Tenor, eenige wer ken van Schubert. De heer Fr. van de Ven accompagneerde zoowel de koor als solowerken. Tijdens de pauze werd Wilhelmina door den nieuwen voorzit ter van Bel Canto gecomplimenteerd en namens Bel Canto bloemen aange boden. Practijkdemonstratie met politiehonden. Zelden was er een zoo groote be langstelling voor een politiehonden demonstratie als Zondag n.m. in het R.K. Sport- en Wandelpark alhier. Al les werkte hiertoe mede, niet het minst het prachtige weer dat lokte om uit te gaan. Het programma was met zorg samengesteld en zeer goed voorbereid, zoodat de vele toeschouwers werk te zien kregen, dat rechtstreeks uit de practijk gegrepen was. Voor het goede slagen werkte niet weinig mede, dat door den heer M. de Vries op zeer kun dige en amusante wijze reportage werd gegeven van het werk der honden. Geen enkel der nummers haperde ook meer eenigszins. Als vergelijking werd vooraf het werk getoond van een niet gedresseerde, doch scherpe hond, naast dat van een dressuurhond. De mede werkende honden waren: van de hee ren G. v. d. Velden, Schoenmakers, Brekelmans en v. Seters. Het ligt in de bedoeling nog eenige nieuwe nummers in studie te nemen en een dergelijk pro gramma andermaal ten bate van de T. B. C.-vereeniging te vertoonen. LOON OP ZAND. Aanbesteding. Uitslag van de door M. v. d. Bigge- laar te Berkel op 24 dezer gehouden aanbesteding voor het bouwen van een woonhuis voor rekening van den heer J. de Kort aan de Kloosterstraat al hier. Pepping, Kaatsheuvel 3994 M. van Tongeren, Tilburg 3725 Gebr. v. d. Hoven, K'heuvel 3700 W. v. d. Stappen, Tilburg 3697 Gebr. Brekelmans, K'heuvel 3687 C. J. Kolsteren, K'heuvel 3641 Gebr. van Berkel, Tilburg 3574 L. v. Luxemburg, K'heuvel 3563 H. A. Molenschot, K'heuvel 3503 C. A. van Berkel, Tilburg 3499 W. den Teuling, K'heuvel 3492 M. Verspeek, Udenhout 3455 Gebr. v. d. Plas, Udenhout 3450 C. van Hest, Loon-op-Zand 3393 Schapendonk en de Wit, Drunen 3383 W. Schilders, Oisterwijk 3376 Fr. Mutsaert, Loon-op-Zand 3370 A. Spapens, Loon-op-Zand 3365 W. Vercammen, Udenhout 3350 J. W. Nieuwenhuizen, Sprang 3300 A. Kleingeld, K'heuvel 3250 A. J. Kouwenberg, Tilburg 3200 M. W. Verhagen, Grev.-Capp. 3173 M. Kleingeld, Waalwijk 3150 J. Hoogendoorn, Waalwijk 3130 Gunning volgens bestek. Mej. F. Schutte te de Bildt is benoemd tot onderwijzeres aan de Bijzondere Meisjesschool. De eerste partij om het kam pioenschap van Noord-Brabant die Zondag hier ter plaatse tusschen de heeren de Graag alhier, en Ponsijn uit Breda gespeeld werd, werd door eerstgenoemde gewonnen. De straten verbetering is voor de som van f 32.200 gegund aan de firma Vissers te Drunen. Zaterdag is onder groote be langstelling een tentoonstelling ge houden van het werk der leerlingen der Avond-teekenschool. De heer de Haan, voorzitter van het schoolbestuur, sprak een ope ningswoord, waarna de prijsuitd^ee- ling plaats vond. Hierna hield burgemeester Stee- mers een korte toespraak, waarin hij de prijswinnaars feliciteerde en de hoop uitsprak dat het aantal leerlingen in het komende jaar sterk zou toenemen. Zich meer speciaal richtend tot de ouders van even- tueele toekomstige leerlingen, ver zekerde hij hun, dat er geen enkel bezwaar zou zijn, dat het bestuur der school niet uit den weg zou kunnen ruimen. Desnoods zouden de leerlingen het onderwijs zelfs gratis kunnen volgen. Toen J. v. E. zich Zaterdag morgen naar zijn werk wilde bege ven, had hij het ongeluk met zijn rijwiel nabij de Herptsche poort in aanraking te komen met een juist passeerende autobus van de Alad. Hij werd tegen den grond geworpen, waarbij hij enkele bloedende hoofd wonden opliep. Dr. Schimmel verleende genees kundige hulp, waarna het slacht- offer per brancard huiswaarts ver voerd werd. De Zondag j.l. alhier gehouden collecte ten bate der Missie heeft na een gehouden toespraak vanaf den kansel door een der Eerw. Paters over het missie gebied, ruim f125. opgebracht. RAAMSDONKSVEER. De uitslag van de'gehouden ver loting ten bate van de R.K. Sport en Athletiekvereeniging, alhier, is als volgtDe hoofdprijs een dames- of heerenrijwiel is gevallen op nummer 1702, 2e prijs no. 705, 3e prijs no. 804, 4e prijs op 951. 5e prijs no. 1478, 6e prijs no. 1502, 7e prijs no. 1824, 8e prijs no. 1862, 9e prijs no. 1314, 10e prijs no. 869, lie prijs no. 1754 en 12e prijs no. 1855. De prijzen, die niet binnen 14 dagen zijn afgehaald aan het adres Julianalaan E 22, vervallen aan een liefdadigheidsinstelling. De arbeider A. R. alhier, had het ongeluk, bij het verrichten van werkzaamheden aan een transpor teur, een sleutel tegen zijn hoofd te krijgen bij zijn linkeroog, met het gevolg dat hij een ernstige wonde opliep. Hij moest zich direct onder behandeling stellen van een oogarts, door wie de wond is gehecht. Door de combinatie van post duivenverenigingen G.E.O. is Zon dag j.l. de laatste vlucht gehouden van het seizoen vanuit Quievrain (België). In concours 56 duiven. Gelost om 8 uur. De prijzen werden alsvolgt toegekend; C. Blok 1, N. van den Bosch 2, Fr. Hanegraaf 3 5 7 8, A. M. Theuns4, J Ribbers 6, P. Broeders 9, H. Verschuren 10, J. Heere 11, C. Zijlmans 12 13, A Feskens 14. Eerste duif om 10,4,51, laatste prijswinnende duif om 10,24,5. Dinsdagavond liep hel 6-jarig zoontje van W. R. in de Prins Bernhardstraat te spelen. Ter hoogte van de woning van dokter Bosch stak de jongen on doordacht den weg over, terwijl juist op dat moment een personen auto van v. L. uit G'herg passeerde. Het kind liep tegen den auto aan en werd daardoor tegen den weg geslingerd. Dokier Bosch verleende de eerste hulp en constateerde, dat de kleine een lichte hersenschudding had opgeloopen. Voor de aangifte van den dienstplicht, lichting 1940, geboorte jaar 1920, zal in het bijzonder gelegenheid bestaan, ter gemeente secretarie op 17 October a s. voor de letters A tot en met E, op 18 October voor de letters F lot en met K, op 19 October voor de letters L tot en met P, op 20 Oct. voor de letters Q tot en met Z en op 21 October voor de letters T lot en met Z. Vergadering van den Raad der gemeente Sprang-Capelle, te houden op Vrijdag 30 September 1938, des na middags ten half acht uur. Agenda: 1. Vaststelling van de notulen der vergadering van 9 Augustus 1938. 2. Ingekomen stukken. 3. Verbetering „Eikendijk 4. Verkoop gemeente-eigendom, het z.g. „Vaartje". GASMASKERS altijd een poeder of cachet van Mijnhardt. Mijnhardt's Poeders per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Cachets.genaamd..Mijnhardtjes"2st. IQct. Doos50ct.,

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 5