I wieme preoljee lele-preeljes GEMENGD NIEUWS. SPORT, LAATSTE BERICHTEN, ADVERTENTIEN, ZIT-SLAAPKAMER WASPIK. Washington. DR. COLIJN VOOR DE RADIO. WJ herinneren 7. 10. Moeder van zeven kinderen verdronken. Een drama in de Rooderijschestraat. Poging tot moord en zelfmoord Vreeselijk ongeluk op den Haastrechtschen dijk. Vijf zwaar- en twee-en twintig lichtgewonden. Treinbotsing bij Barcelona, Doodelijk ongelukje Alkmaar. Jongen overreden en gedood. Oproeping grenstroepen. TE HUUR G EVRAAGD Brieven met prijsopgaaf icn, naar hrf monsterboek yan - t onze ffma. Wnl»«ch» Stoomdrukkerij Antoon Tielen 5. 6. 9. Goedkeuring wijziging begrooting Burgerlijk Armbestuur Sprang over 1937. Goedkeuring rekeningen Burger lijk^ Armbesturen Sprang en Ca- pelle over 1937. Goedkeuring begrooting Burger lijk Armbestuur Capelle over 1939. Aanbieding gemeente-rekening dienst 1937. Aanbieding gemeente-begrooting dienst 1939. Mededeelingen. SPRANG. J.l. Vrijdagavond kwam het comité tot viering van kinderfeesten ter ge legenheid van de verjaardag van H.M. de Koningin in slotvergadering bijeen. Haar 2e voorzitter, de heer W. Dal- maijer opende deze vergadering op ge bruikelijke wijze en heette vervolgens ,de aanwezige comité-leden met de hieraan toegevoegde dames-medehelp sters hartelijk welkom. In zijn ope ningswoord wees spreker er op dat we met de schooljeugd, begunstigd door een zonnige oranje-dag op voor treffelijke wijze dit dubbele jubileum hebben mogen herdenken. Hij sprak vervolgens zijn dank uit aan de ouders en andere milde gevers voor hunne of fervaardigheid om het comité in sfaat te stellen dezen feestdag zoo grootsch mogelijk te kunnen opstellen. Ook dankte Iii-j het schoolpersoneel voor hunne hulpvaardigheid en den staf van medehelpsters die allen op voor beeldige wijze zich van hun taak ge kweten hebben. Voorts vond spreker het leuk van de verschillende buurt-cdmité's om de straatversiering wat vroeger aan te brengen, zoodat op 3 September de gemeente meer dan voorheen het ge val was een recht feestelijk aanzien had. Ook de burgerij gaf haar volle blijk van medeleven met onze kinder feesten door het uitsteken der vlaggen, wat oj) de jeugd een goeden indruk maakte en reeds voor het vertrek vaA den optocht er de ware feestvreugde in bracht. Met een enkel woord wees spreker op de weldaden Gods, ons in het oran je huis geschonken en sprak de hoop uit dat we nog vele malen in staat ge steld mogen worden, dezen dag geza menlijk met de schooljeugd te herden ken, waardoor ook naar spreker's overtuiging de liefde tot het oranje huis bij de jeugd meer wordt levendig gehouden en aangewakkerd. Met de bede dat God onze geliefde vorstin nog een reeks van jaren voor land en volk zou sparen, besloot spre ker zijn openingswoord. Door den Secretaris-Penningmees ter den heer W. Timmermans werd verslag gedaan waaruit bleek dat de inkomsten bedroegen 160.85; de uitgaven 149.30; batig saldo 11.55. Bij monde van den heer v. d. Ham werd door de commissie verslag uil- gebracht en den Sec.-Penn. dank ge bracht voor het beheer der financiën. Na het gebruik van een kop thee met eenige versnapering bleef men nog eenige oogenblikken gezellig bij een. Aan het einde sprak de voorzitter een woord van dank en besloot de heer H. v. d. Ham dezen avond met een dankgebed, hierbij land en volk en de geheele Koninklijke Familie aan den troon der genade opdragend. Vanwege het plaatselijk comité van de Centrale voor Werkloozenzorg, gesticht op initiatief van den Raad' van Ned. Kerken voor Practisch Chris tendom, zal deze week alhier langs de huizen worden gecollecteerd ten bate van de werkkampen voor jeug dige werkloozen die door genoemde centrale worden in stand gehouden, en waar de deelnemers aan deze werk kampen meerdere weken nuttig en aangenaam worden bezig gehouden. W ij verwachten dat eenieder dit be- 'angrijke werk naar vermogen zal wil len steunen. Zondag 2 Oct. geopend wordt is be noemd de heer M. de Kruis. CAPELLE. De korfbalvereeniging „K.I.O.L." speelde j.l. Zaterdagnamiddag op het sportterrein aan de Willem van Gents- vaart een vriendschappelijke wedstrijd legen „G.K.V." uit Gorinchem, welke wedstrijd door de gasten werd gewon^ ncn met 51. Het vluchtprogramma van den Zuiderbond van postduivenliefheb- bers werd j.l. Zondag besloten met 'n wedvlucht vanaf Quievrain, waaraan door de postduivenvereeniging „De Luchtvaart", gevestigd in het café van mej. Wed. A. van .der Haart aan de Nieuwevaart, werd deelgenomen. De eerstaankoinende duif, welke had gevlogen met een gemiddelde snelheid van 1284.24 meter per minuut, werd geconstateerd om 10.09.24, terwijl de laatste prijswinnende duif, waarvan de gemiddelde snelheid 1090.30 meter per minuut bedroeg om 10.32.38 werd geconstateerd. De prijzen werden als volgt behaald: J. Versteeg, 1 5 35 48; J. Rosen- brand 2, 39; Ph. van Tilborgh 3, 47; C. Rosenbrand 4, 15; W. Versteeg 6; J. de Jong 7, 29 32 43; H. Vos 8," 10; Adr. Spierings 9, 27 37; B. Pols 11, 16 26; C. Verhagen 12, 30; H. van Campen 13, 38; P. Pruijssers 14, 19 41; J. Meter 17, 24 25 44; Gebr. van Onzenoort 18; St. van Peer 20; Th. van Beek 21, 22; J.'van Doornik 23, 26; J. Nieuwenhuizen 28; Adr. Blom 31, 34; Adr. Klootwijk 33, 45; M. Mesch 04, 42; Adr. Bakkeren 46. Voor deze vlucht waren eveneens een aantal extra prijzen uitgeloofd, bestaande uil luxe- en huishoudelijke voorwerpen. Deze extra prijzen wer den behaald door: J. Versteeg le; J. Rosenbrand 2e; Ph. van Tilborgh 3e; C. Rosenbrand 4e; W. Versteeg 5e; J. de Jong 6c; H. Vos 7e; Adr. Spierings 8e; B. Pols 9e; C. Verhagen 10e; if. van Campen lie; P. Pruijssers 12e; J. Meter 13e, Gebr. van Onzenoort 14e; St. van Peer 15e; Th. van Beek 16e; J. van Doornik 17e; J. Nieuwen huizen 18e; Adr. Blom 19e; Adr. Klootwijk 20e; M. Mesch 21e; Adr. Bakkeren 22e; P. Nieuwenhuizen 23e; J. Zwart 24e; en E. Ha verhals 25e. Inmiddels hoorden de omstanders opeens ook den man luid om hulp roepen. Men ging de niet meer ge sloten straatdeur binnen en toen vond men boven aan de trap het lichaam van den man liggen. Het bleek, dat hij een dolksteek in de hartstreek had, waaraan hij vrijwel onmiddellijk moet zijn overleden. De inmiddels gealarmeerde politie stelde een onderzoek in, onder leiding van den commissaris van politie in de derde afdeeling, den neer G. G. van Gulden. Hieruit bleek, dat de ruzie vermoedelijk in de keuken is ontstaan, dat de man daar de vrouw met het mes had bedreigd, dat zij naar de woonkamer is gevlucht en dat hg haar daar den steek in de maagstreek had toegebracht. De vrouw is toen de straal^ op gevlucht De man heeft nog even in de woning rond ge- loopen, waarna hij met hetzelfde mes de hand aan zich zelf heelt geslagen. Nauat de fototechnische dienst van de politie enkele opnemingen had gedaan, is het stoffelijk over schot van den man ook naar het ziekenhuis aan den Bergweg ver voerd. De toestand van de vrouw, die* 37 jaar oud is, is hoogst zorgelijk. Het echtpaar heeft geen kinderen. De wonden zijn toegebracht met een klein model dolkmes, welk mes in beslag is genomen. Naar de „Maandagmorgen" meldt heeft zich te Best een tragisch verdrin- kingsgeval voorgedaan, dat aan mej Huijbers, moeder van zeven jeugdige kinderen, het leven heeft gekost. Ter wijl haar man naar de kerk was, *ing zij uit een ach er het huis bggenden regenput, wrter scheppen. Vermoedelijk is zij hierbij wat duizelig geworden of uitgegleden, waardoor zij voorover in den put gestort is. De buren, door een der kinderen gewaarschuwd, slaagden er al spoedig in haar op het droge te brengen. Inlusschen had men geeste lijke en geneeskundige hulp gewaar schuwd.Ondanks direct toegepaste kunst matige ademhaling mocht niet meer gelukken de levensgeesten op te wekken. De eerste veertig der honderd ronden elke ronde was 1 K.M. verliepen zonder veel spanning met telkens den Zwitser Litschi aan den kop. Intusschen had Schulte zich hij het hoofdpeleton gevoegd en werd als no. 2 na de vijftig ste ronde geplaatst. Toen vond dezen renner den tijd gekomen en tusschen de vijftigste en zestigste ronde zag hij kans om den meesten renners vier ronden voor te komen en in de 78ste ronde met een K.M. voorsprong op alle renners de leiding te nemen. Daarna zag Pellenaars zijn kans schoon en wist de volgende drie klassementen te winnen, waardoor hij zich no. twee in het totaalklassement plaatste. Schulte wist ondanks een val zijn plaats te be houden en in den recordtijd vaji 2 uur 2!) min. 52 sec., tien minuten onder het huidige record, hel criterium van Zurich te winnen. Een uitstekende prestatie leverde ook ondanks veel pech de vierde aankomen de, de Franschman Aimar. De totaaluit- wijst hoe de gevaarlijke gedeelten ge- passeerd moeten worden. Deze ondermijningen hebben niet op een enkele, doch op honderdtallen plaatsen langs de geheele Belgische grens plaats. Bij n tocht door de Vlaamsche Kem pen constateerden wij Zondagmiddag, dat te Turnhout b.v. alle bruggen over het kanaal zijn ondermijnd, terwijl de electrische geleidingen voor het tot e» plosie brengen der ontploffingstoffen zijn aangebracht. Iedere brug wordt dooi loopend bewaakt door twee schild wachten met de bajonet op het geweer, terwijl bij iedere brug een detachement van acht man onder leiding van een onderofficier is gelegerd. Eenzelfde on dermijning en bewaking vonden wij bij de bruggen tusschen Oostmalle en slag was: 1 Schulte, 2 Pellenaars, 3 Egli, Ryckevorssel, Hoogstraeten. Loenhout ■1 Ai mar, o "Waegehn. en Wuestwesel, en tusschen Wuestwe- sel en Brecht. De jaarlijksche tentoonstelling van de door de leerlingen der Ö.L.- school in de Kom gekweekte planten en bloemen, welke gehouden wordt in het gymnastieklokaal der school, zal a.s. Vrijdagavond 7 uur geopend wor den. Naar we vernemen zal Ds. G. Lans Jr. oj) Zondag 9 October a.s. zijn af scheid preeken. Zijn intrede te Meerkerk is bepaald oj) Zondag 16 October, waar zijn schoonvader Ds. Remme van Amster dam, als bevestiger hoopt op te treden. Hel Bestuur der Chr. School heeft tegen a.s. Woensdagavond 8 uur een ledenvergadering uitgeschreven. Als belangrijkste punten staan op de agenda statutenwijziging, en vaststel ling van een nieuw huishoudelijk re glement. De stemgerechtigde lidmaten der Ned. Herv. Kerk alhier, zijn tegen a.s. Vrijdagavond 8 uur opgeroepen ter verkiezing van twee nieuwe ouder lingen in de vacatures van A. de Rooij en wijlen G. van der Wiel. VRIJHOEVE-CAPELLE. Donderdag 29 September, hoopt des avonds om 6 uur, in het lokaal der Gereformeerde Gemeente op de Hoo- gevaart, op te treden Ds. Both van Dordrecht. Op veelvuldig verzoek zal op Za terdag 1 October a.s. tot sluiting van het zomerseizoen een concert worden gegeven op de muziektent naast het Raadhuis. Medewerking zullen verleenen de Chr. Zangvereeniging „Hallelujah" en het fanfare-corps „Sirena". Wij twijfelen niet of het zal deze vereenigingen aan belangstelling niet ontbreken, daar ook vele begunstigers van beide vereenigingen hun opwach ting zullen maken. In het gebouw voor Chr. Be langen aan het Bruggetje is Vrijdag avond het plaatselijk comité „Jong Hol land snakt naar werk" bijeengekomen met een 20-tal collectanten, welke zich beschikbaar stelden om gelden in te za melen voor den arbeid van de Centrale voor Werkloozenzorg, welke collecte in oprang-Capelle gehouden wordt in de week van 26 Sept.—1 October. Mo ge er veel offervaardigheid voor dit be langrijke werk gevonden worden. Aan den Loonschendijk In de Roden rijschestraat te Rot terdam Heeft zich gistermiddag een drama afgespeeld, dat een 44-jarigen het leven heeft gekost en man is een Wed. Herv. Meisjesvereeniging opqe- ncht met 36 leden, welke den koos van „Tryfosa". Tot bestuursleden werden gekozen de dames J. Vroeain deweij. presidente. D. Voordepoorte secretaresse. D. Zwart, penningmees: £7pfas V3n Dommden en A. van Tot leider van de nieuwe Zondan- school aan den Loonschendijk welke waarbij zijn vrouw zóó ernstig werd gewond, dat voor haar leven wordt gevreesd. In genoemde straat woont sedert korten tijd het echtpaar V. De man is zeeman van beroep, maar tege lijkertijd houdt het echtpaar een pension. In totaal wonen vier kost gangers bij hen in, die hun kamers hebben op de hoogste verdieping van het pand. Het eehtpaar heeft zeil de da ironder gelegen verdieping in gebruik. De beide etages samen maken het vrije bovenhuis uit van pand 97. Reeds meermalen was het tusschen het echtpaar tot oneenigheden ge komen, naar men aanneemt, of schoon het onderzoek nog niet is beëindigd, omdat de man meende reden te hebben te veronderstellen, dat zijn vrouw ongeoorloofde be trekkingen onderhield met een van de kostgangers. Gisteren was het echtpaar alleen thuis en de buren hebben een paar maal een twistgesprek gehoord. Plotseling, het zal goed half drie zijn geweest, kwam de vrouw luid gillend 'ie trap afloopen. Zij snelde de straat op, waar zij, een paar passen van de straatdeur verwijderd, in elkaar zakte. Voor zij het be wustzijn verloor, heeft zij nog ge roepen Mijn man heeft me gestoken. Juist passeerde dr. J Versteegh uit de Bergschelaan en bij het eerste onderzoek bleek hem, dat de vrouw een zeer ernstige wond in de maag streek had. Zij verloor veel bloed. De geneesknndige dienst werd ge waarschuwd en deze heeft de vrouw naar het ziekenhuis aan den Berg weg vervoerd. Gistermorgen om kwart voor tien is op den weg GoudaOudewater in de nabijheid van Haastrecht ter hoogte van het klooster de paters Passionisten, 'n ernstig auto-ongeluk gebturd, waarbij vijf personen ernstig en ruim een twintigtal andere licht gewond weiden. In de richting Gouda reed een autobus van uit Utrecht, dicht achter een trailer. In de autobus bevond zich een gezelschap winke liers, die op excursie waren naar Botterdam. Recht tegenover het klooster der Paters Passionisten remde de chauf- leur van den trailer geheel onver- wacht. De bestuurder van de auto bus had dit niet kunnen voorzien, doch teneinde een botsing met den irailer te vermijden haalde hij ver naar links uit met de bedoeling den wagen zoo nog te passeeren. Dp hetzelfde moment kwam echter uit de richting Gouda een autobus van de fa. St. uit Den Haag welke een wilden dienst onderhoudt op het traject den Haag—Utrecht. Een botsing was onvermijdelijk en met een hevigen slag reden de beide bussen op elkaar. De gevolgen waren verschrikkelijk. Een drietal inzittenden van de Haagsche bus werden levensgevaar lijk gewond; twee hunner werden naar het Van Iterson Ziekenhuis te Gouda vervoerd, de derde naar het R. K. Ziekenhuis te Oudewater. Drie andere passagiers uit dezelfde bus werden ernstig gewondeneven- eens naar het Van Iterson Zieken huis te Gouda overgebracht. Verder kreeg een twintigtal inzittenden van beide bussen lichte verwondingen. Allen, zoowel de zwaar als lichtgekwetsten werden in het Klooster de Passionisten vooi- loopig verhonden De eerste bulp werd verleend door dr. Verbeek uit Oudewater en dr. Hakkenberg uit Haastrecht. De autobussen zijn door de ver. keerspolitie uit Den Haag in beslag genomen. WAALWIJK W.G.V. Woensdag van 5.30 6.45 uur Adspiranten II. Woensdag 78.30 uur. Gymnastiek aspiranten K. en V. Gymnastiekl. O. S. Woensdag 8 u. Cursus Transport Colonne Roode Kruis O. L. School. W.G.V. Donderdag'van 5.15— 6.30 uur Adspiranten I, van 6.30— 6.45 uur Adspiranten III en van 7.30—10 uur leden. Donderdag 8 uur repetitie Ge mengd Koor O. en V. Vrijdag 8.15 uur Luxor Bioscoop «Heldenmoed en Vrouweneer«. Vrijdag Theater Musis Sacrum «Marine Pronkstukken«. RAAMSDONKSVEER. Veersche Boys. Veersche Boys 2 speelde Zondag j.l. haar eerste competitiewedstrijd tegen KIL1ANVOPEL WINNEN DE ZESDAAGSCHE VAN NEW-YORK. Zaterdagavond eindigde de Zesdaag- sche van New York. De Duitschers Lili anVopel, die reeds Donderdagavond de leiding veroverd hadden, wisten zich gemakkelijk op de eerste plaats te hand haven en wonnen met glans. GEEN ITALIANEN IN DEN TOUR DE FRANCE 1939? Het bureau van den Italiaanschen Wie lerbond heeft te Milaan vergaderd. Besloten werd om in 1939 niet deel te nemen aan de ronde van, Frankrijk. Het schijnt, dat de Italiaansche Bond tot de zen stap is overgegaan in verband met de clausule, in welke den organisatoren de bevoegdheid gegeven wordt het regle ment tijdens den wedstrijd te veranderen. DAMMEN. W. D. V. De uitslagen van deze week gespeelde partijen uiden als volgt: Ad. v. CromvoirtC. de Jong 02 Fr. v. d. Gouwv. d. Hammen 02 A. v. d. GouwA. Hollemans 2--0 SCO 2. Voor rust wisten de Boys den stjand te brengen op 10, door den linksbinnen van Delft. Na rust werd er door SCO alles opgezet voor den gelijk maker, doch de Boys waren niet te ver slaan want ze brachten den stand op 2—0, waarmede de wedstrijd eindigde. Veersche Boys 3 bracht het er niet zoo goed af, want ze kregen op eigen terrein van SDOB uit Dorst een nederlaag le slikken van niet minder dan 111. An dere jaren zijn we dit niet gewoon ge weest van deze ploeg, maar het is pas in het begin. WIELERSPORT. SLAATS BEREIDT ZICH ZORG VULDIG VOOR. Aanval op het uurrecord in de week tusschen 9 en 16 October. Schulte's plannen nog niet definitief. 50 dooden, 200 gewonden. In den nacht van Zondag op Maandag zyn ten Zuiden van Barce lona tusschen Castelbisbal en Marto- rel (op circa 30 K.M. van de stad) twee personentreinen op elkander geloopen men telt 50 dooden en ruim 200 gewonden. Gistermorgen omstreeks half tien heeft te Alkmaar een doodelijk ongeluk plaats gehad. De 26-jarige mej. K. uit Heerhugowaard reed met een jongere zus op de fiets naar een bedevaart te Heiloo. Op de Heilooerbruggeraakten, doordat de meisjes een bekende groetten, de wielen van de fietsen in elkaar. De berijdsters vielen op de weg, waar bij de oudste juist terecht kwam onder een passeerende meelauto uit Middenmeer. Een achterwielgingdeongelukkige over het hoofd dat geheel werd ver brijzeld. Een der paters van de St. Jozefkerk heeft het slachtoffer nog voorzien van het H. Oliesel. De dood trad vrijwel onmiddellijk in. Gisteravond om kwart voor vijf is op den rijksstraatweg ter hoogte van café Cuslers te Hout-Blerick 't negenjarig zoontje van de familie Reeks door een auto overreden en gedood Het ventje speelde met zijn autoped en reed daarbij achter een passeerende autobus omden weg over met het noodlottig gevolg, dat hij door den van den anderen kant komenden auto van den sigaren handelaar S. uit Blerick werd gegre pen. Het stoffelijk overschot is naar de ouderlijke woning vervoerd. De correspondent van de Tel. ver neemt thans dat Slaats inderdaad eerst in de weck tusschen 9 en 16 October a.s. te Milaan pogingen in het werk zal stel len om het werelduurrecord te herove ren. Het is verder nog lang niet zeker, dat Schulte, die voor alle Europeesche wielerexperts dit jaar als de meest ca pabele uurrecordcandidaat geldt, inder daad een poging zal ondernemen. Men moet er echter rekening mede houden, dat deze houding van Schulte ook op zakelijke kwesties gebaseerd is. Wanneer deze eventueel opgelost zullen worden, zou de mogelijkheid veel groo- ter zijn, dat Schulte zijn angst voor te loopen risico's in verband met zijn naam van groot kampioen overwinnen zal. Slaats is van plan zich voor den groo- ten dag zeer zorgvuldig voor te bereiden. Zijn overwinningen met zijn koppelge- noot Pellenaars in drie opeenvolgende dagen van de vorige week, resp. te Dijon, Maubeuge en Milaan behaald, wijzen er op, dat de vorm van dezen Brabantschen renner reeds aanmerkelijk vooruitgegaan is. Ofschoon Slaats Zondag j.l. niet den vastgestelden afstand van het door Schul te vóór Pellenaars gewonnen criterium van Zurich uitreed, mag daaraan toch niet de conclusie worden verbonden, dat Slaats' jongste overwinningen enkel in een kortstondige periode van opleving van zijn talenten behaald werden. Slaats' opgevei? in het bewuste criterium ge schiedde namelijk slechts naar aanlei ding van een opdracht van den sport leider van het rijwielmerk, waarvoor de Nederlanders aldaar reden. Als speciale training voor het uurrecord zal Slaats in deze weken aan de nog op het program ma staande wegwedstrijden in België deelnemen. De Nederlander denkt er niet aan zich in deze races te bekommeren om koers- tactiek. Het is niet zijn doel om goede uitslagen te bereiken, maar om te trach ten in de eene harde vlucht na de andere de hoogste snelheden te ontwikkelen om te probeeren de wondere souplesse te vinden, welke op de Vigorelli-baan ge- eischt zal worden om in één uur 46 K.M. bijeen te rijden. De week tusschen 9 en 16 October zal den uitslag brengen of Slaats na een serieuze voorbereidings periode even succesvol zal zyn als het vorige jaar toen hij eigenlijk maar op den eersten den besten dag naar Milaan trok en toch het uurrecord op zijn naam bracht. Overigens is men in Italië al zóó over tuigd dat Slaats in staat is tot een revan che op zijn opvolger Archambaud, dat de directie der Vigorelli-baan met den Nederlandschen renner een overeen komst afsloot, waarbij Slaats zich ver plicht heeft midden October te Milaan aanwezig te zijn. Slaats' tweede aanval op het uurrecord beteekent namelijk voor deze wielerbaan een recette van een ge wonen wielerdag meer. President Roosevelt heeft opnieuw een beroep gedaan op Hitler ten gun ste van den vrede. Hij stelt het houden I van een internationale conferentie voor I' tot regeling van de geschillen in Eu ropa. In aansluiting op het reeds uit gegeven communiqué deelt de re geeriugspersdienst mede dat de per sonen bestemt voor versterking van de grenstroepen, waarvoor reeds waarschuwingen waren verzonden in werkelijken dienst zijn opgeroe pen. VREDESOPROEP AAN HITLER. Door den Bond zonder Naam. Gisteravond heeft de Z.Eerw. heer H. de Greeve, als leider van den Bond zonder Naam aan Fuehrer en rijkskan selier Hitier een telegram gezonden, waarvan we de vertaling laten volgen: „Herr Führer und Reichskanzler: Maak geen oorlog. Doe toch alles, wat in Uw vermogen ligt om den oor log te voorkomen. Denk aan de ellen de der gezinnen, van de ouden van da gen, vrouwen en kinderen; aan alle ver schrikkingen, welke Gij zelf als front soldaat in den wereldoorlog zoo bloe dig aan den lijve ondervonden hebt. Verschrikkingen, welke in een nieu wen technisch vervolmaakten oorlog duizendvoudig zullen terugkeeren, over Duitschland, over geheel Europa, wel licht over de geheele wereld. In naam van honderden millioenen vragen wij U nog alle pogingen in het werk te stellen om deze verschrikkelij ke catastrofe van de menschheid af te wenden. Wie zal overwinnen? Niemand. Be halve het bolschewisme. Dat zal win nen." DE NEDERLANDSCHE BOND ZONDER NAAM, MET HON DERDDUIZENDEN LEDEN. Tusschen Wuestwesel en Brasschaet is bovendien de weg Breda—Antwer pen op drie plaatsen ondermijnd, even als de weg Wuestwesel Gooreind. I Ook deze ondermijningen zijn met roo- de vlaggen aangegeven en auto's mo gen slechts zeer langzaam rijden over de plaatsen waar de springstoffen zijn aangebracht en welke plaatsen duide lijk zichtbaar zijn aan de ongeveer een halven meter breede oneffenheden van het wegdek. Bij Wuestwesel zelf staan aan beide zijden van den weg snelvuurkanonnen opgesteld, waarbij regelmatig bedie ningsmanschappen aanwezig zijn. Het fotografeeren is ten strengste verboden en iemand met een fototoestel bij zich wordt onverwijld verwijderd. Op verschillende plaatsen is men voorts bezig met het aanleggen van veldtelefoons, teneinde een rechtstreek- sche verbinding te krijgen met de de tachementen bij de verschillende onder mijningen. Al deze werkzaamheden trekken na tuurlijk veel bekijks, doch de Vlaam sche bevolking i£> goedmoedig en nog steeds bezield van een zeker optimisme, dat een vreedzame regeling ral worden verkregen. k'n. "s begeert het zich van de on dermijningen, die misschien in de naas te toekomst dood en verderf moeten zaaien naar de kennisterreinen, waar c e Vlaamsche leut hoogtij viert. Een schrille tegenstelling HEDENAVOND 8.30 UUR ZAL DE MINISTER-PRESIDENT DR. COLIJN ZICH VOOR DE BEIDE NEDERLANDSCHE ZENDERS IN EEN RADIO-REDE TOT HET NEDERLANDSCHE VOLK RICH TEN. De Engelsche Koning heeft om 10.30 uur een beraadslaging gehouden met den geheimen raad, waarbij een pro clamatie geteekend werd, waarbij het reserve-personeel van de vloot onder de wapenen is geroepen. door dame te WAALWIJK met gebruik van keuken in de namiddag van Maandagmiddag tot Vrijdagmiddag. onder No. der advertentie Bur. v. d. blad. 60071 DUBBELE NEDERLANDSCHE ZEGE TE ZURICH. Schulte en Pellenaars eerste en tweede in het Zuricher criterium. Wel zelden zal een buitenlandsche wedstrijd zoo door een keine groep van Nederlanders gedomineerd zijn, als het heden hier ver reden Zuricher criterium. Twee van deze Nederlanders, Schulte en Pellenaars, hebben bij een deelneming van 34 ren ners, waaronder meerdere van wereld klasse, beslag gelegd op de eerste en tweede plaats, terwijl de derde landge noot Slaats, hoewel niet onder de ge plaatste renners, als tacticus een voor naam aandeel in de Nederlandsche zege had; hij won bovendien het vijfde klasse ment. De ZeerEerw. heer H. de Greeve noodigt alle vredesbewegingen en an dere organisaties in binnen- en buiten land uit, soortgelijke telegrammen zoo spoedig mogelijk te verzenden. DE WEGEN LANGS DE HEELE GRENS ONDERMIJND. Een medewerker schrijft aan de N. R. Crt.: Terwijl de bevolking van de Vlaam sche Kempen vroolijk de najaarskermis sen viert, zijn de Belgische specialisten troepen, waarvan in den nacht van Vrijdag op Zaterdag 4400 man werd gemobiliseerd, met koortsachtigen spoed dikwijls op slechts enkele honderden meters der kermisterreinen bezig wegen en bruggen te onder mijnen en daarin duizenden kilo's dy namiet aan te brengén. De bevolking danst derhalve als het ware op een vul kaan. De dynamietladingen toch zijn zoo danig aangebracht, dat zij elk oogen- blik tot ontploffing kunnen worden ge bracht en zelfs een zware vrachtauto, welke te hard over de ondermijningen zou heenrijden, zou zulk een schok kun nen veroorzaken, dat de ladingen tot explosie kwamen. Alle ondermijningen van wegen en bruggen zijn dan ook met roode vlag gen aangegeven, terwijl er een sterkr militaire bewaking aanwezig is, wel' alle automobilisten laat stoppen n Wü hebben 'nieuwe monsterboeken met een keur-collectie en eid te rijn zit/. gereed. Bij voorkomende gele genheid gelieve deze be slist in te z'en. Bij bestelfrig aan tus- S schen-peponen, gelieve men uitdukkelijk te vragen uerwijk Hoaachtend, aanbevelend, e onze abonné's aan dat men e c?urant aan huis bezorgd- Kan krijgen voor 10 centppr weekeveneens in Drunen KP/af,g' Vrijhoeven, Capelle Kaatsheuvel en Waspik.

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 6