Plaatselijke Berichten. H.deBont-v, Huiten NIEUWS UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING. Heerenkleeding naar maat Zaterdag 15 October 1938 No. 82 De Echo van het Zuiden Derde blad. Nu DRUNEN. DUSSEN. EETHEN. GEERTRUIDENBERG. WASPIK. HEUSDEN. RAAMSDONK. BENOEMING. Tot tijdelijk waarnemend directeur aan het postkantoor alhier werd be noemd de heer Koiter uit Rotterdam. HULSHOF'S LEDER. EN METAALWARENFABRIEK TE LICHTENVOORDE. Bijv. no. 1541 lot de Ned. Stcrt. no. 197 bevat de ministerieele goed keuring der gewijzigde statuten der „Hulshof's Leder- en Metaalwarenfa- briek N.V." te Lichtenvoorde. Doel: Het vervaardigen van en het drijven van handel in leder- en metaal waren, het deelnemen in andere on dernemingen, enz., alles in den ruim- stcn zin genomen. Kapitaal: 1.000.000.verdeeld in 1000 aandeelen op naam, elk groot 1000.waarvan er 300 zijn ge plaatst en volgestort. Directeuren: H. H. M. A. Hulshof, H. J. G. A. Hulshof en Th. H. A. Huls hof, allen wonende te Lichtenvoorde. Commissarissen: J. P. J. de Groen, industrieel te Groenlo en M. J. P. van Loon, particulier te Waalwijk. ZILVEREN DIENSTJUBILEUM. Donderdag, 13 October 1.1., mocht de heer E. van Zon, alhier, den dag her denken, dat hij vóór 25 jaren in dienst trad bij de Nederlandsche Spoorwegen in de functie van arbeider-telegrafist. Dit zilveren jubileum is voor dhr. van Zon niet onopgemerkt voorbij ge gaan, getuige de groote belangstelling die hij van vele zijden heeft mogen on dervinden. Des morgens had de offi- cieele hulde plaats. De jubilaris werd hierbij namens de directie der N. S. toegesproken door den heer Santman, inspecteur van vervoer te Nijmegen. Deze wenschte den jubilaris van harte geluk met dit jubileum en kenmerkte hem als een plichtsgetrouw ambtenaar, wien niets te veel is, wanneer het geldt de belangen van den dienst en de rei zigers te behartigen. Als stoffelijk blijk van de groote waardeering voor het werk van den heer van Zon, bood spr. hem het gebruikelijke diploma, alsmede een geschenk onder couvert aan. Namens het personeel werd de ju bilaris nog toegesproken door den sta tionschef, den heer Schotema, die wees op de steeds hartelijke en aangename samenwerking en den goeden geest die er onder het personeel heerscht. Uit aller naam bood spr. hem een fraaien leunstoel aan, terwijl zijn echt- genoote bloemen werden geoffreerd. De jubilaris dankte getroffen voor deze blijken van medeleven en hij gaf de verzekering dat zoolang het in zijn vermogen was, hij steeds zijn beste krachten aan den dienst zou blijven wijden. Ook wij bieden den geachten jubi laris onze hartelijke gelukwenschen. R.K. Huishoud- en Industrie school. Hij den voorzitter van 't school, bestuur is van den minister bericht ontvangen dat tegen het ingediende schets-ontwerp en begrooling van den bouw der R.K. Huishoud- en In dustrieschool geen enkel bezwaar bestaat, zoodat deze plannen ten spoedigste zullen worden uitgevoerd. Sluiting cursus stemvorming. Woensdag had in het K.J.C.-huis de sluiting plaats van den cursus in stemvorming van het R.K, Zang koor St. Jan, die gegeven is door den heer P. van Amelsfoort uit 's-Bosch. Deze sprak hierbij zijn voldoening uit over het uithoudingsvermogen der zangers en het was hem een waar genoegen geweest dit koor les te mogen geven. Daarna sprak de vice-president de heer Theo Festen een dankwoord tot den leeraar, die het zangkoor na verloop van tijd ongetwijfeld nog op een hooger peil zal brengen. Hij bracht tevens dank aan de zangers voor de betoonde ambitie. Luchtbescherming. Verduisteringsproeven. De verduisteringsproeven die de ze week in Breda en Rotterdam gehouden zijn, blijken schitterend geslaagd. A.s. Vrijdag komt onze gemeente aan de beurt. Zorgt dat daarvan hetzelfde gezegd kan worden. Iedereen werke mee aan 't wel slagen leze ernstig de verspreide circulaire en handde ernaar. Kath. Arb. Vrouwenorganisatie. De aangekondigde propaganda vergadering van de K.A.V., die zal plaats hebben op 19 October a.s. in de zaal van de R.K. Werklieden- vereeniging, heeft in hear samen stelling eenige wijziging ondergaan. Zoo is de filmvoorstelling komen te vervallen, doch in de plaats daarvan heeft de K.A.V. beslag kunnen leggen op den gevierden humorist H. van Engelen, die met een geheel nieuw program voor het voetlicht zal treden. Dit luidt als volgt: 1 Inleiding; 2 «Keesje de Koster»; 3 «Hoe grooten en kleinen spelen»; 4 a «Mijn natste avontuur», b»Een lied dat niet bestaat»; 5 »Krelis dient in den Haag»6 »Een greep uit mijn repertoire.» Ongetwijfeld zal dit optreden van den heer van Engelen velen aansporen dezen propaganda-avond bij te wonen, die ook voor de vrouwen van deleden van de R. K. W. V. niet-leden van de K.A.V. toegankelijk is. De aangekondigde middag-voor stelling is eveneens vervallen. Uitstapje. A.s. Zondag 10 October maakt gemengd- en mannenkoor der Lie dertafel Oefening en Vermaak een uitstapje naar Antwerpen waaro.m. de opera »Faust« in de Kon. Vlaam- sche Opera zal worden bijgewoond. Weereen paar wildstroopers geknipt I De rijksveldwachter v. u.Griendt en de jacht-opzieners Brok en Lief- tuick hebben een goede slag geslagen, door nu weer een paar neruebte wildstroopers uit Tilburg te knippen. Het was den rijksveldwachter van de Griendt ter oore gekomen dat vermoedelijk eenige wildstroopers in de omgeving van Giersbergèn aan 't opereeren waren en daar dag en nacht verblijf hielden, zelfs bij de boeren in de schuren sliepen. Hij stelde een onderzoek in en con. stateerde dat een aantal strikken geplaatst waren en iemand zich op verdachte wijze in 't veld ophield. Hij waarschuwde de twee jacht opzieners en met z'n gedrieën, ver gezeld van den pas met lof gebre- veteerden politiehond »Bolly«, die voor z'n taak berekend bleek, trok men er in den storm-achtigen nacht vmi 12 op 13 October op uit en men had succes. Nadat men zich in een slootkant verdekt had opgesteld, kwamen omstreeks 3 uur twee beluchte slroopers voor den dag om hun toekomstige buit in de strikken te drijven. Een was vlak bij hen en werd direct overmeesterd en de andere, die reeds een 10 tal konijnen in z'n bezit bleek te hebben, werd direct door Bolly achtervolgd en kracht dadig staande gehouden, totdat ook hij kon worden gearresteerd. Op de buit enz. werd natuurlijk beslag gelegd en de beide stroopers werden mee naar Drunen genomen, daar zoolang opgesloten en den volgenden morgen voor den burge meester geleid en na legitimatie vrijgelaten. Inmiddels was de recherche te Tilburg opgebeld, die mededeelde dat men hier met een paar beruchte personen te doen had, waarvan een 't grensgebied wegens smokkelarij was ontzegd. Zij verklaarden zelf dagen en nachten in de buurt van Giersbergen te hebben vertoefd, eten van de boeren gehad te hebben, in schuren geslapen enz. De heeren voeg. den er nog aan toe dat zij binnen kort met een heel complot zouden terugkomen en dat de politie dan maar eens moest komen, maar.... dan zonder dien hond 1 Intusschen weer een mooie vangst, waar een 300 tal strikken eveneens werden in beslaggenomen. TRAGISCH STERFGEVAL. In den nacht v&n Dinsdag op Woensdag is de 45-jarige pontvoerder aan het Drongelsche Veer, Gijs van Leeuwen, tijdens het uitoefenen van z'n dienst overleden. Om ongeveeï 1.30 uur des nachts had hij nog twee boerenkarretjes naar de Zuidzijde overgebracht. Toen de terugvaart werd ondernomen, bemerk ten aan den wal staande personen dat de pont zoo eigenaardig deed en zon der te stoppen den kant op voer, waar hij hoog tegen den wal tot stilstand kwam. Het hek van de pont bleef ech ter gesloten. Men ging toen op het vaartuig een onderzoek instellen, waar bij men de treurige ontdekking deed, dat van Leeuwen levenloos voorover in de cabine lag. Ijlings werd geneeskundige hulp in geroepen, doch deze mocht niet meer baten! Dokter van Vuren uit Dussen kon niet anders dan den dood door hartverlamming constateeren. ZESDAAGSCHE E. B. B. C. De stand van den Zesdaagsche der Eerste Baardwijksche Biljart-Club, ge vestigd bij den heer W. Pullens, was over den tweeden dag is: Th. Klein—J. Vermeulen Jr. 200 G. PullensC. Pullens 100 Op 1 ronde: M. PullensJ. Vermeulen 200 A. v. d. Heijden—H. Slaats 111 Op 2 ronden: Th. Pullens—K. Leijtens 167 L. v. d. Geld—M. v. Mierlo 141 CIRCUS GEBRS. BOUGLIONE. Het zag er Donderdag-ochtend niet gunstig uit voor de directie van het groote Circus Bouglione, dat onze ge- meente voor één avond-voorstelling zou bezoeken, evenmin als voor dege nen die zich op zoo'n circus-evenement hadden gespitst. Het goot en bleef gie ten den geheelen ochtend door toen het circus met z'n groote sliert van wagens aan den Parallelweg aankwam. 't Bleek al spoedig dat het hier niet gaan zou, want de wagens zakten in de drassige weiden finaal weg: toen moest een ander terrein gezocht en dat werd gevonden in de le Zeine-Oost, maar met dat al was het middag geworden en moest toen de geweldige tent met toebehooren, en dat is wat, nog opge slagen en in orde gebracht worden. Hier demonstreerde zich duidelijk dat men met een reuzen-inrichting te doen had, want in een ommezien stond de reuzentent met aanhoorigheden overeind, waren de zitplaatsen gerang schikt, de wagens voor kaartenverkoop geplaatst, kortom toen om 8 uur de poorten werden opengezet was alles in orde en kon men niet vermoeden dat voor eenige uren van dit complex nog niets te zien was. En toen. zooals we zeiden, de poor ten opengingen, stroomden de bezoe kers van plaats en omgeving binnen en wij moeten bekennen dat wij, gezien het slechte weer, de midden-in-de- weeksche dag en de niet bijster gunsti ge plaats, niet gedacht hadden dat het circus ongeveer geheel gevuld zou zijn en dat toch was 't geval en dat wil wat zeggen, als men de ruimte daar binnen gezien had! De voorstelling zelf was in veel op zichten zeer te loven en bood een rijke afwisseling. Zoowel de dressuur der wilde dieren, als olifanten, leeuwen enz., als de acrobatiek en de clown- nerie, stonden op hoog peil en brachten de toeschouwers in vervoering. Vooral de stoute verrichtingen der Algevolos in de trapezen, die gewel dige staaltjes gaven van durf en zeker heid, sloegen geweldig in; niet minder de athletiek der Romanos en der Fi- menos. Voeg daarbij de jongleurs, pyrami- disten en wat dies meer zij, en men kan zich een voorstelling maken van dit werkelijk wereld-circus-programma, dat den bezoekers ten zeerste voldeed en dat allen opnieuw een prettige en in teressante circus-avond deed beleven, zooals die niet dikwijls geboden wordt. JONGE WACHT AFD. WAALWIJK St. Jansparochie. Door omstandigheden heeft de Lei ding de beide JoWa-groepen St. Joh. Berchmans en St. Tarcisius moeten op heffen. Hierdoor is zij in staat nieuwe leden tot de afdeeling toe te laten. Nette katholieke jongens uit alle standen, die het Jonge Wacht-ideaal begrijpen en eraan mee willen werken, door middel van een echt blij en vroo- lijk jongensleven, in discipline en ka meraadschap, kunnen zich vóór a.s. Dinsdag 18 Oct. aanmelden bij de Lei ding, die dan binnen acht dagen over toelating zal beslissen. Kap. ANT, VAN LIEROP, Directeur. Drs. A. ETMAN, Hoofdleider. Grootestraat 231 - WAALWIJK TELEFOON 109 tegen prijzen aan de tijds- mstandigheden aangepast POSTAVOND. Naar men ons van bevoegde zijde mededeelt, zal de Postavond dit jaar gehouden worden op Zaterdag 5 No vember in de zaal Musis Sacrum te Waalwijk. Waar het hier betreft het 10-jarig bestaan, zal den bezoekers een alles zins schitterend cabaret-programma worden aangeboden onder leiding van het bekende Cabaret ensemble der Fa milie Hofmann uit Amsterdam. Dit ge zelschap, bestaande uit 4 personen, komt met een geheel nieuw repertoir, hetwelk voor deze gelegenheid speciaal is samengesteld. Naar wij vernemen zijn kosten noch moeite gespaard om deze jubileum- postavond in alle opzichten te doen slagen. KATH. JONGE MIDDENSTAND. Gisteravond hield de K.J.M.V. haar gewone veertiendaagsche vergadering, waarbij de journalist John Majoie een causerie hield over dagblad en repor tage. Daar de voorzitter, de heer Willem de Graaff, deze functie niet verder kon uitoefenen wegens overdrukke werk zaamheden, moest in deze vacature worden voorzien. Daar bij herhaalde stemmingen geen vereischte meerder heid kon worden bereikt, werd dit punt aangehouden tot de volgende verga dering. Als candidaten zijn gesteld de heeren W. Hornman en Jac. Raayma- kers. HARMONIE „ST. JAN". Op 23 October a.s. zal het 15 jaar geleden zijn dat de Harmonie ,,St. Jan'' werd opgericht. Naar wij vernemen ligt het in de be doeling dit 3e lustrum slechts in intie- men kring te vieren. Daartoe zal aan de leden met hunne dames een feestavond worden aange boden op Maandag 14 November a.s. in de zaal van den heer W. van Hel- voirt. Een commissie is gevormd om dezen avond voor te bereiden. AUG. DE LAAT ONTVANGT EEN KONINKLIJKE DANKBETUIGING. Door den Brabantschen Humorist en dichter-zanger, Aug. de Laat uit Til burg, werd ter gelegenheid van het 40- jarig regeeringsjubileum onzer geëer biedigde Vorstin een Jubileumlied ge maakt getiteld ,,40 jaar Koningin", het welk door hem werd opgezonden naar het Koninklijk Huis. Naar aanleiding daarvan mocht Aug. de Laat dezer dagen een schrijven ontvangen van den particulier secretaris van H. M. de Koningin, den Weled. geb. heer Baron van Heemstra, waarin namens Hare Majesteit Koningin Wil- helmina een woord van waardeering werd uitgesproken over den inhoud van dit gedicht, waarvan Hare Majes teit met veel belangstelling had kennis genomen en dat Zij in dank had aan vaard. LUXOR BIOSCOOP. Een fraai dubbelprogramma. De Luxor Bioscoop draait ditmaal weer een fraai dubbelprogramma, bestaande uit een Western, vol sen satie en romantiek en.'n zeer humo ristische film met als titel „Aan zoek per radio". Het hoofdnummer is getiteld: „Gouddorst" waarin de hoofdrol door niemand minder gespeeld wordt dan door den gevierden held Richard Dix. Deze personifieert hier een jonge goudzoeker, met name Bob, die met zijn ouderen vriend Solitaire een goudmijn ontdekt heeft. Zij besluiten naar Goldtown te gaan om daar hun claim te laten inschrijven. Onderweg bevrijden zij een zange resje, Nellie, van struikroovers, die er echter onder aanvoering van Missouri in slagen te ontvluchten, met medeneming van den buit, waaronder een goudon halsketting waaraan Nellie zeer gehecht is. Gezamenlijk wordt nu de reis vervolgd, waarbij Nellie vertelt dat zij ook op weg is naar Goldtown om daar in het Bonanza hotel te zingen. Van ;f het eerste oogenblik na aankomst krijgen de eigenaar van het hotel, Hanway en Bob het land aan elkaar. Deze laatste slaagt erin den gestolen halsketting weer op te sporen, doch juist als hij hem aan Nellie wil teruggeven wordt hij verdacht van medeplichtigheid en opgesloten. Hanway sluit Nellie nu op in haar kamer en maakt haar vreeselijk het hof,doch Bobonlsnapt waarna hij Nellie bevrijdt en zij naai de claim rijden, die ondertusschen geregistreerd is. Daar worden zij evenwel door de bende van Hanway overvallen. Bob bevrijdt zich dan andermaal en na een hevig gevecht met Hanway zijn hij en Nellie weer vereenigd. Ook het tweede hoofdnummer zal het wel doen. Hier valt men van het eene komische avontuur in het andere, zoodat de lachspieren danig in beweging gebracht zullen worden. Wij kunnen eenieder aanraden dit unieke programma te gaan zien. Onderling concours „Visscherslust" Op het Zondag j.l gehouden onder ling vischconcours van de vereeniging «Visscherslust« alhier werd de eerste prijs (hoogste gewicht,) behaald door Th. de Ronde, den 2en prijs behaalde K. van Es, die tevens den beker en daarmee het koningschap verwierf voor het hoogste aantal (14 stuks) Een extra prijs uitgeloofd door den heer van Heesbeen, werd gewonnen doorA. van Dijk, de extra prijs van de firma Speet door Q. van den Hoven en de extra prijs van den heer Th. van Leent door v. d. Koppel. Nederl Schoennijverheid. Posisie in 1937 gehandhaafd. Het Centraal Bureau voor de Statistiek deelt de volgende, aan de statistiek van voortbrenging en ver bruik der schoenfabrieken ontleende cijfers mede. Deze hebben betrekking op ondernemingen, welke in het jaar van telling 25 of meer arbeiders in dienst hebben gehad. 1933 1934 1935 1936 1937 aantal ondern. 122 130 133 125 123 prod, v.schoenw. (x 1000 p.) 11.69012.17013.70013.47014.080 (x f 1 mill.) 27,3 26,1 26,8 26,2 29,2 verbrnik van overledcr (x 1 mill, vt.) 17,8 17,0 18,7 17,5 17,3 zooileder (x 1 mill, kg.) 4,8 4,6 5,1 4,7 4,7 waarde (x f 1 mill, van verbr.materialen: brandst. ed. 10.7 10.3 10.7 10.6 13.2 de productie 27.4 26.2 26.9 26.3 29.4 sterkte van het personeel op plm. 15 April 10.170 10.860 11.710 11.370 12.020 pl m15 Sept. 10.24010.660 11.520 11.240 11.650 Uit bovenstaande cijfers blijkt, dat voor deze industrie in 1937 over het algemeen het peil der beide vorige jaren, dat wat de hoeveel heden betreft tevoren nimmer bereikt is, gehandhaafd en in som mige opzichten zelfs overschreden kon worden. Voor meer gedetailleerdegegevens, o a. betreffende de verschillende centra, worde verwezen naar de negende aflevering van het maand schrift van het centraal bureau voor de statistiek. IN- EN UITVOER VAN SCHOENWERK. Aan het maandblad voor de Statis tiek van Nederland ontleenen wij, dat in de maand September werd ingevoerd aan schoenen, laarzen en pantoffels, in: 1937 42.424 paar voor 162.000. 1938 52.457 paar voor 151.000. ,Over de maanden Jan. t.m. Sept.: 1937 348.483 paar voor 1.024.000.—, 1938 325.138 paar voor 973.000.—. Over dezelfde perioden werd uitge voerd in: 1937 15.168 paar voor 69.000.—, 1938 28.956 paar voor 50.000. Over de maanden Jan. t.m. Sept.: 1937 76.506 paar voor 314.000. 1938 130.201 paar voor 317.000.—. B.V.L. „De Langstraat". Zondag 16 October zal in den tuin van café H. v. Hoorn de tweede schiet wedstrijd gehouden worden van dit seizoen van den B.V.L.-kring De Lang straat. Geschoten wordt hier om den wis selbeker, die momenteel in liet bezit is van de afdeeling Vlijmen. Aan deze wedstrijden nemen deel de ai'deelingen Drunen, Nieuwkuijk, Vlij men, Haarsteeg, Herpt en Elshout. Behalve den wisselbeker heeft de firma Hulsco koffie een lauwertak be schikbaar gesteld, terwijl tevens een honderdtal prijzen beschikbaar zijn voor de personeele en geluksboom. Ongeveer honderd schutters komen daar bijeen en het zal er dus aan span ning niet ontbreken. Gouden Bruiloft. Op 27 November a.s. hopen de echt lieden P. Lommers-van Dommelen den dag te herdenken waarop zij voor 50 jaren in liet huwelijksbootje stapten. Door de buurt zal dit feit op 28 Nov. a.s. op feestelijke wijze worden her dacht. Op 21 October a.s. hoopt de Eerw. Zuster Matlieo, in de wereld mej. M. Jaspers, in liet klooster der Zusters van Liefde alhier, den dag te herden ken waarop zij voor vijftig jaar gele den in het klooster trad. Dit heugelijke feit zal bij de Eerw. Zusters alhier op Zondag 23 October a.s. feestelijk worden herdacht. Zondag 16 October a.s. zal Zuster Matlieo reeds de hulde van het Maria- Patronaat, waarvan de a.s. jubilaresse de oprichtster, en thans nog de leidster is, in ontvangst hebben te nemen. HANK. Den laat sten tijd gaat hier veel jong vee dood. Dezer dagen twee kalveren tegelijk van den landbouwer Dekkers. Daar deze niet waren verzekerd, be- teekent dit een schadepost. Een en an der is waarschijnlijk het gevolg van het alom heerschende mond- en klauw zeer. Bij veldwachter Keller, is aan gifte gedaan van het vinden van een weiboot. Inlichtingen te bekomen bij voornoemden veldwachter. Gistermorgen vergaderde de raad de zer gemeente. Alvorens tot de behan deling van de agenda over te gaan richtte de voorzitter woorden van ge lukwenschen tot den heer v. d. Stel die zich uit hel actieve leven heeft te ruggetrokken en van een welverdiende rust zal gaan genieten en lot dhr. Roza, van de Heusdensche krant, die thans reeds meer dan 40 jaar de gemeente raadsvergadering heeft bijgewoond. Een aantal ingekomen stukken wer den voor kennisgeving aangenomen. Aan de Noorbrabantsche Vereeni ging van hel Groene Kruis zal een sub sidie worden verstrekt van 10. Aan v. d. Pol en van TJilburg zal op hun verzoek een bijdrage worden ver leend van ƒ0,50 in de reiskosten van hun kinderen die de U.L.O. school te Waalwijk bezoeken. Een verzoek van Ged. Staten om aan le sluiten bij het Middenstandsborg- stellingsfonds (M.B.L.) wordt voor kennisgeving aangenomen. In de commissie van onderzoek der gemeenterekening en begrooting wor den gekozen de heeren Donken, v. d. Beek en v. d. Stel. De gemeentebegrooting 1939 sluit in inkomsten en uitgaven op ƒ94.619,38, met een onvoorziene van ƒ6081,67. De kapitaaldienst sluit met een be drag van 2477,53. In ons volgend nummer volgt uit voerig verslag. Woensdagavond werd de slotverga dering gehouden van het bestuur der Sinte Geerden Berghe Stichting, waar bij allen waren uitgenoodigd die op eenigerlei wijze aan de totstandko ming der feesten hadden meegewerkt. Wethouder Sassen, de voorzitter van de Stichting heette op de eerste plaats allen hartelijk welkom. Na een terug blik geworpen te hebben op de zoo buitengewoon goed geslaagde feeste lijkheden, dankte spreker allen die aan het welslagen daarvan hun beste krachten hebben gegeven. Het eenige wat niet goed geslaagd is, aldus spre ker, was de tentoonstelling. Dit was echter te wijten aan den exploitant, die allerlei schijnvoorstellingen had ge daan. Spreker wijdde ook enkele woor den aan de infame handelwijze van een niet bepaald Brabantsch gezind, boven Moerdijks dagblad dat met een telegrafische snelheid wat onzin wist te rammelen over de stad en haar feest. Hier kwam even de venijnig heid om het hoekje gluren, die overi gens totaal mislukt is. Vol lof was spr. verder over de medewerking der pers, vooral de gewestelijke zooals Dagblad van Noordbrabant en Zeeland, Prov. 's-Hertogenbosche Courant, Echo van het Zuiden, Huisgezin en Volkskrant. Na nogmaals allen bedankt te heb ben wees spreker erop, dat er nu weer gewerkt moet worden aan de volks welvaart. De gemeente dient verjongd en uitgebreid te worden, waarvoc aller aandacht, belangstelling en steu noodig is. Kunnen wij daarvan opaai zegt spreker, dan wil ik al'es doen wa mogelijk is om het gestelde doel I bereiken, maar laten we dan in God naam alle poespas- en klassengeest va ren en samenwerken van hoog tq laag voor liet belang van het Bergsclr volk. r» Deze rede werd met applaus beloon waarna dhr. Mulders namens de aan wezigen in korte, doch kernachtig woorden den heer Sassen dank bracli voor al hetgeen hij als voorzitter va de Stichting in het algemeen belan had gedaan. Predikbeurten Zondag 16 Octc her: Ned. Herv. Kerk n.m. 2 uur Dj J. d. Roest van 's-Gravenmoer. De raad dezer gemeente kwar Woensdagavond in openbare vei gadering bijeen onder voorzitttei schap van burgemeester Steemerj De rekeningen der Godshuize over 1937 werden in gewone diens voor inkomsten en uitgaven vasl gesteld op f24.922.76 en in de kapitaaldienst aan ink. f49.199.8 en uitgaven f59.140.51, batig said f59.30. Die van het B. A. aan Herpt ove 1937 aan ontvangsten f3063.71 r. uitgaven f2383.53 batig saldo f680.1* De begrooting der Godshuizei over 1939 werd in den gew. diens aan ontvangsten en uitgaven vas gesteld op f27.275.22 en voor de kap. dienst f 19.141.55. Hierin was een gemeentelijk sul sidie van f16.000 begrepen waai onder f8000 voor bijdrage in werk verschaffingskosten. De begrootir 1939 van het armbestuur van Her; sloot in ontvangsten en uitgaven o f26.150, waaronder 1095 subsid van de gemeente. Tevens werd de gemeentebegroi ting vastgesteld; Zij sloot voor c gew. dienst op f 167.797.06 en voc den kap. dienst op f 12.101.19. De termijn de rekening-couran leening bij de Bank voor Ned. G< meenten werd door den raad c voorstel van B. en W. verlengd. Het beschikbaar te stellen bedri per leerling voor de openbare lagei school, jaar 1939, werd bepaald c f6.93. Op 't verzoek van J. Louwei berg, lot ontheffing van huur vo< het perceel de Groensteeg wei goedgunstig beslist. Aan het Kroondomein werd perceel grond groot 221 M2 te Hei- verhuurd voor het verkrijgen yg„ uitweg Op bet verzoek van het R. I Schoolbestuur tot verharding di meisjesspeelplaats werd goedgunst besbhikt. De kosten zullen pit f409 bedragen. Bij de rondvraag deelde het li de Haan mede, dat de avondleeke; school zich over een groote belan stelling mocht verheugen. De li caliteiten, blijken te klein. Beslote werd zoo noodig een locaal van c voorrrd mulo school voor hetgevi van avoud nijverheidsonderwijs b schikbaar te stellen. Voor het politie-diploma vï den Alg. Ned. Pol Rond slaagt onze stadgenoot J. v. Houwelingei RAAMSDONKSVEER. Woensdagavond is alhier ee,. vierjarig meisje, dat plotseling oe Julianalaan, overstak, door een lui auto overreden. De moeder van h kind, die in de nabijheid was zi het ongeluk gebeuren. Door cb bestuurder van de luxe wagen is oj kleine naar het R.K. Ziekenhup gebracht. De toestand van het kinp is naar we vernemen bevredigei# Het door de Gemeente-politie in gesteld onderzoek wees uit dat bestuurder van de auto geen schuï. treft. o In verband met zijn benoemiiT tot gemeenteveldwachter te Wam is aan de heer P. van Wij>; marechaussee van de brigade Raamsdonksveer,als zoodanig eerv ontslag verleend per 15 October a Door den Missienaakring Raamsdonk(dorp) zal op Zondag October en Maandag 17 Octoüv a een Missietentoonstelling r gehouden. Aan de tentoonstelïng. die L heeft in het St Leo/ebouw Jda; zijn diverse attract verbanden. Een jong hemchap uit Ein hoven,, die te Tbigen een rijwi uit een schuu iad ontvreem verkocht het r'wid aan een wink lier hier terzake voor een ze f klein bedra' De genKnfe"P°Mie heeft den d en den rX00Per aangehouden, z dat be; n wel meer v*n het ge\ j zuil- Qooren. _\angifte is gedaan door di heere($r; a^ier» dat ongewenscl perso" n *;ezoek hebben gebrae aan i aa'dppelveld gelegen in Willf? r en aldaar een flin hoe\ ei(1 ,4 en meegenomen. erzoek wordt ingeste de daders. aardappelen hebb ger'"1 cu ,,,cegenomen. onderzoek wordt ii f de daders. - Zondag a.s. zal in de N rv. Kerk te Raamsdonksveer jmsdonk geen dienst word ouden door ds. Oost. alsd f)t voor te gaan de heer De Jon lerwolde. 4 GE# n,. Snel en goed reep, KftkOUi ll^ljn. helpen hierbij altijd een poeder of cachet van Mijnhardt. Mijnhardt's Poeders'per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Cachets.genaamd.,Mijnhardtjes"2st. lOct. Doos50ct. «J

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 10