NIEUWS UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING. VERKOOPEN: DUSSEN. EETHEN. KAATSHEUVEL. NIEUWKUIJK. SPRANGCAPELLE. Huis met Erf Notaris CHRIST verkoopent Wij herinneren WEILAND TE WAALWIJK. L. W. J. C. CHRIST W. VAN LONKHUIJZEN jaren zal mogen voortduren. Namens bovengenoemd personeel bood spreker een schitterende aarde werk scnaal aan met den wensch dat deze een blijvende herinnering zal zijn aan dezen, zoo heuglijken dag. Het dankwoord van den jubilaris. In zijn dankwoord voor deze harte lijke huldiging zegt de jubilaris dat het hem een aangename voldoening is te mogen vaststellen dat hij bij zijn werk, dat bij voortduring gedragen wordt door de belangen der gemeente, steeds de grootste waardeering heeft mogen ondervinden, waardoor die ar beid hem gemaakt werd tot een ad ministratieve plicht, welke hij met ge noegen en opgewektheid kon verrich- Zich tot den voorzitter wendend, brengt spreker hem in volle oprecht heid dank voor den geest van belang stelling en tegemoettreding die hij van die zijde steeds heeft mogen onder vinden. Spreker's gedachten gaan daarbij ook uit naar de heeren wethouders, die in aangename verstandhouding, het werk dat van den secretaris uit gaat, weten te apprecieeren en daar van meermalen door liun goede en door spreker's zeer gewaardeerde be langstelling blijk gaven. Spr. wendt zich ook tot de heeren leden van den gemeenteraad, die steeds op dezelfde loyale wijze van hun welwillendheid jegens, en van hun vertrouwen in spreker en in zijn werk hebben doen blijken. Het is spreker daarom een behoefte des harten om voor de hulp en den steun die hij in zijn werk steeds van alle zijden heeft mogen ondervinden, zijn hartelijken dank te betuigen. Niet minder gaat zijn dank evenwel uit naar datgene wat thans gebeurt voor hel werk, dat feitelijk niets meer dan plicht was. Uit de vele woorden van dank heett spreker mogen beluisteren dat hij in de hem opgelegde plichten niet tekort geschoten is. Het is spreker een genoe gen te kunnen zeggen dat hij deze hulde opgrooten prijs stelt. Mocht spreker in den aanvang van zijn dankwoord gewagen van de waar deering, die hij in de afgeloopen 25 jaren heeft mogen ondervinden, dan wenscht hij daarin ook gaarne het se cretarie-personeel te betrekken, bij wie hij steeds de meest juiste gedach te van mede- en samenwerking heeft ondervonden. Spreker besluit zijn woorden met dank te brengen aan God en de hoop uit te spreken dat Hij hem ook in de toekomst zal zegenen, om gesteund door alle vertrouwen zijn arbeid voort te kunnen zetten, Hem ter eere, B. en W., den raad en het gemeente- personeel tot voldoening en de ge meente tot heil. Hierna sprak de voorzitter nog een kort dankwoord voor de groote be langstelling, waarna de eerewijn werd rondgediend. Nagenoeg het geheels gemeenleper- soneel kwam daarbij den gemeente secretaris geluk wenschen, waarbij wij 'ons nogmaals van harte aansluiten en hem toeroepen een ad muitos Annos'. Dinsdag 1 November gaf de jubilee- rende Gemeente-Secretaris, de Weled. heer M. A. v. d. Wee in de passend versierde achterzaal van het gemeente huis gelegenheid tot recipieeren, ter gelegenheid van zijn 25-jarig ambts jubileum. Van 12 tot 1 uur passeerde een onafgebroken rij van deputaties en besturen van vereenigingen en hon derden particulieren om den hoogge- achten jubilaris met zijne echtgenoote en familieleden, waaronder zijn beide Heerbroers Deken Pastoor van Geer- truidenberg en pastoor van Nijnsel hun opwachting te maken. De geeste lijke en burgerlijke autoriteiten gaven op de eerste plaats allen acte de pre- cense. Een veertigtal bloemstukken van diverse vereenigingen en vele par ticulieren, een stroom van telegram men en andere felicitaties, diverse stof felijke blijken van waardeering en at tentie kwamen zoowel van in als bui ten de plaats binnen. Onder deze wil len we noemen de attentie van de el ders benoemde oud-ambtenaren van de Gemeente-secretaris alhier, die bij monde van den heer G. v. d. Wilden berg, Gem. Secretaris te Heerhugo- waard het Oranje-boek met inscriptie van de namen der gevers aanboden. Het woord werd gevoerd door den heer M. van Nieuwstadt, namens de vereeniging van 't Wit-Gele Kruis, door den heer Jo Witlox, namens de T.B.C.-vereeniging. Na afloop der receptie bracht de Kon. Erk. Harm. Apollo bij zijn Presi dent voor het gemeentehuis een auba de, waarbij de heer Jo Witlox namens het gezelschap een blijk van hulde'aan bood. \J ADVERTEERT IN DIT BLAD HANK. Voor den cursus E.H.B.O. vanwege het Wit-Gele Kruis alhier, hebben zich ruim 40 personen opgegeven. De eer ste les begint deze week. Door de rijkspolitie is tegen en kele hengelaars proces-verbaal opge maakt wegens het vangen van onder- maatsche visch. Een hunner had er zelfs een 20-tal gevangen. Sportief kan men dergelijke hengelaars niet noemen. Alhier is een onderlinge Ziekte huis Verzekering opgericht. Dat zulks voor deze plaats een langgevoelde be hoefte is, blijkt wel hieruit, dat reeds honderden leden zijn toegetreden. Aankomen loopen twee lj^-jarige paarden, Belgisch bloed, 1 schimmel (merrie) en 1 bruine ruin. Inlichtingen te bekomen bij den Ge meente-veldwachter der gemeente Eethen te Eethen. Bestuursverkiezing Bel Canto. Zondagmorgen 30 October werd een ledenvergadering gehouden van de Zangvereeniging Bel Canto, ter aan vulling van het bestuur. In de vacature C. v. d. Hoven werd met algemeene stemmen gekozen de heer Nico Meijers en in de vacature W. Berzveld het werkend lid der vereeniging J. Kroot. Thans is het bestuur der vereeniging geheel compleet. R.K. Gildenbond. Zondagmorgen 30 October werd in de zaal van den R.K. Gildenbond een ledenvergadering gehouden ter bespre king van het winterprogramma der ver eeniging. De voorzitter zette het pro gramma, dat dezen winter zal worden afgewerkt uiteen, daarbij de medewer king van de leden inroepend door een trouwe opkomst op de leerzame en amusante avonden, welke het program ma biedt. De Zeereerw. Adviseur Pas toor F. de Klijn hield hierna een toe spraak over het feest van den dag: Christus Koningschap! Schietwedstrijden. (_y Zondag 30 October hadden op de schietbaan aan den Horst alhier de wedstrijden plaats om den door de ge meente beschikbaar gestelden wissel- prijs tusschen alle weerbaarheidscorp sen uit de gemeente. De totaaluitslagen voor dit jaar zijn: B.V.L. Kaatsheuvel le vijftal 514 punten, 2de vijftal 475 punten. B.V.L. Berkdijk le vijftal 468 pnt. B.V.L. Loonopzand le vijftal 507 pnt., 2de vijftal 238 pnt. B.V.L. de Moer le vijftal 490 pnt. Burgerwacht Kaatsheuvel le vijftal 441 pnt. (met vier schutters). Burgerwacht Loonopzand niet volle dig. De wisselprijs werd alzoo gewonnen door het le vijftal Kaatsheuvel met 514 pnt. De medaille voor den besten schutter was voor N. Elshout van de B.V.L. Kaatsheuvel met 109 p. Er werd geschoten op de schijf 1 12, in twee series van 5 schoten. Concert Bel Canto. Zondagavond gaf de Zangvereeni ging Bel Canto in de zaal van den heer Jan van Dun haar eerste wintercon- cert. Voor deze gelegenheid was het Dameskoor St. Cecilia onder kundige leiding van den heer Jo. Guizelhart uit Tilburg geïnviteerd. Voor een zeer goed bezette zaal werd een programma geboden, dat, en om den inhoud, en om de vertolking der nummers een succes is geworden. Directeur Gijzelhart be- heerscht zijn koor met een vaste be zielende leiding en St. Cecilia reageert op die leiding op sublieme wijze. Bel Canto Kaatsheuvel opende met een tweetal koorwerken voor gemengd koor, waarna Tilburg een programma van een tiental nummers afwerkte in vlot begeesterd tempo. Buiten het koor leverde de solisten Mej. L. Jansen in de Ave Maria v. Mendelsohn en Mej. van Herpen in een drietal Schubert lie deren zeer verzorgd en keurig werk. Voor een overgroot deel van het en thousiaste publiek was de operette ,,De Bloemenkoningin" de clou van den avond. Het was een spel, dat in cos- tumeering en belichting een lust der oogen was; in soli en koor een genot voor het oor, terwijl de bevallige bal- Iets een bekoring waren zelfs voor on verschilligen van Therpsichores kunst. Met instemming van de volle zaal bood Bel Canto's voorzitter, de heer C. Snoeren na afloop, met een toepasse lijk woord bloemen aan aan de vertolk ster van de Schubert-liederen, aan de keurige pianiste van den avond Mej. Cora Wagenmakers en aan den be gaafden leider van St. Cecilia's dames koor den heer J. Gijzelhart. De kennis making met St. Cecilia is er eene ge weest, die met dit concert beslist niet geëindigd is. LOON OP ZAND. Dezer dagen hield de Gilde St. Hu- bertus te Loon-op-Zand, zijn jaarlijk- schen Statiedag in de Gildekamer bij Mej. de Wed. Coomans. Des 's morgens-begaf men zich van uit de Gildekamer kerkwaarts, waar om 9 uur eene H. Mis werd opgedra gen voor de overleden leden. Daarna weer terug naar de Gilde kamer, waar de zaken van huishou- delijken aard werden afgehandeld, o.a. de verkiezing van een Deken (Diaken) waarbij de aftredende Deken, met bij na algemeene stemmen werd herkozen. Des namiddags kwamen de leden met hunne dames weer bijeen, om on der de tonen der muziek een dansje te leggen, om tegen den avond een muzi kale omwandeling te maken door het dorp, waarna de worstenbroodjes zich goed lieten smaken. Tot aan het uur van scheiden werd wederom ten dans begonnen, zoodat dien dag in gezellig en prettig samen zijn is doorgebracht. Verleden Donderdagavond is al hier door het Bestuur van den N.C.B. een 2-jarige landbouw-wintercursus geopend in de Fraterschool met een 20- tal leerlingen. Een der Eerw. Fraters zal les geven. Behalve het Bestuur van den Boeren bond waren hierbjj uitgenoodigd, den Geestelijken Adviseur en het Gemeen tebestuur, die ook allen vertegenwoor digd waren. Door den Adviseur Pas toor Schoenmakers, en de Eerw„ Fra ter werd het nut van zulk een cursus breedvoerig uiteengezet, en tevens de cursisten aangespoord trouw de lessen te volgen. Door Wethouder van Lier werd na mens het Gemeentebestuur eene toe spraak gehouden, waarna met het ge ven der lessen een aanvang werd ge maakt. Zondag j.l. had er op het eenvoudi ge stille Kloosterslot „Mariënkroon" van de cisterciënser abdij Onsenoort alhier een plechtig gebeuren plaats. Op dien dag n.l. deden een zevental paters hun solemneele professie t.w. pater Ad- rianus van Beers, Bernardus van Son, Dominicus van Zeyl, Wilhelmus den Duik, Stanislaus de Groot, Lambertus van Veldhoven en Augustinus Heester mans. In de kloosterkapel was ter dezer ge legenheid een bijzondere prachtige doch passende versiering aangebracht, ter wijl de z.g. gastenzaal in een stemmige feestzaal was herschapen. Reeds vroeg in den morgen gingen de bewoners van het klooster het plech tig gebeuren en feest, opdragen aan God. Zij vereenigden zich aan de H. Tafel met Christus die de werken van barmhartigheid heeft geleerd. In han den van Mgr. Indewey, Prelaat van Bornheijm, werd door de paters hun eeuwige gelofte van gehoorzaamheid afgelegd, welke plechtigheid plaats had in het Kapittel van het Klooster. Om 10 uur werd door Mgr. in de Klooster kapel een plechtige Hoogmis gecele breerd met assistentie van de Eerw. pa ters Joh. van Engelen als presbiteras- sistent, als diaken pater Alphons Lie ven, als subdiaken pater Wencislaus van Doorn, terwijl door de studenten van het Godefridus College de andere functies werden verricht. Onder leiding van den Zeereerw. Pater Prior werd door het studenten koor de gregoriaansche H. Mis en ver dere gezangen zeer verdienstelijk ge zongen. Na het Evangelie werd door Mgr. Indewey de feestpredicatie gehouden. De Eerw. spreker wees vooral op de verhevenheid van de afgelegde gelof te betreffende gehoorzaamheid, ar moede en zuiverheid. Onder de aanwezigen merkten we nog op verschillende paters van de Ab dij te Bern en vele geestelijken uit om liggende gemeenten. Het feest werd verder in intiemen kring voortgezet. SPRANG. J.l. Vrijdagavond had alhier aan de Biersteeg een aanrijding plaats tus schen een wielrijder en een auto, welke bijzonder goed is afgeloopen. De wiel rijder wilde links van den weg van het Oosteinde de Biersteeg inrijden, toen juist een auto uit de richting Tilburg kwam aangereden en een botsing on vermijdelijk was. De wielrijder kwam op den wagen terecht en kwam met den schrik vrij, terwijl zijn fiets geheel vernield werd. Toen Zaterdagavond het 7-jarig zoontje van Pr. alhier met zijn broertje aan het spelen was, met het schieten met pijl en boog, kreeg het een pijl zoo danig in een der oogen, dat dit ernstig werd verwond en geneeskundige hulp van Dr. Winkelman moest worden in geroepen, die overbrenging naar het Ziekenhuis te 's-Bosch noodzakelijk achtte. Wij vernemen dat het kind het oog zal moeten missen. Tot tijdelijk ambtenaar ter Secre tarie der gemeente Sprang-Capelle is benoemd de heer C. Haverhals Jzn., al hier. Zooals wij reeds mededeelden zal in verband met het 25-jarig bestaan der Chr. School alhier, hedenavond half 8 in de Ned. Herv. Kerk een herden kingsdienst worden gehouden, waarin hoopt voor te gaan den Weleerw. heer Ds. W. Bousema van Zuid-Beierland, oud-voorzitter van het schoolbestuur. Donderdag 3 November zal het feit in de school met de leerlingen worden herdacht, waarbij de kinderen zullen worden getracteerd en verder aange naam zullen worden beziggehouden met zang, vertellingen enz., terwijl te vens een geschenk van de leerlingen voor de school zal worden aangeboden. Des avonds van half 7 tot half 8 zal door het bestuur in de bestuurskamer van het schoolgebouw een receptie wor den gehouden. Om half 8 heeft in de school een feestvergadering plaats, waartoe alle ouders van schoolgaande kinderen zijn uitgenoodigd, oud-leerlingen en verde re belangstellenden. Het programma vermeldt o.a.: Toespraak door den voorzitter, dhr. Jac. Timmermans. Historisch overzicht, door den secre taris, den heer W. Nieuwenhuizen. Toespraken Rijksinspectie en Inspec tie C. V. O. Toespraken van gemeentebestuur, Ned. Herv. Kerk en Geref. Kerk; oud voorzitters, oud-schoolhoofden, oud leerlingen, oud-personeel en tegenwoor dig personeel. Een en ander zal worden afgewisseld met zang door de leerlingen der hoog ste klassen, spreekkoren en tableaux. De Sociale Studieclub van den Chr. Besturenbond Sprang-Capelle hield j.l. Maandagavond in de zaal van den Chr. Volksbond alhier haar eerste cursus-vergadering. Na opening wees de voorzitter in zijn openingswoord op het nut van sociale studie. Het lid C. van Caem leidde een onderwerp in over ,,De verandering in de positie van den arbeidenden stand onder invloed der sociale beweging Inleider zette daar bij uiteen dat door het gemis aan ken nis van de vroegere misstanden, het werk der organisaties te weinig wordt gewaardeerd. Een leerzame bespreking volgde. Besloten werd de volgende vergade ring te houden op Maandag 21 Novem ber a.s. CAPELLE. De uitslag van de j.l. Vrijdag avond door den heer A. de Rooij ge speelde dam-simultaanseance met leden van de damvereeniging O.N.A. alhier luidt: 5 gewonnen, 1 remise en 1 ver loren. Op den oefeningsavond van de dam vereeniging O.N.A. op a.s. Vrijdag avond kunnen nieuwe leden zich aan melden. De voetbalvereeniging „Neer- landia" aan de Zandschel speelde j.l. Zondag voor de le klasse B.V.B. te Baardwijk tegen Juliana 2 en verloor met 13. In de Ned. Herv. Kerk a.d. Loon- schendijk zal a.s. Woensdagavond 7 u. een dankstond voor het gewas worden gehouden, waarin hoopt voor te gaan Ds. Vroeg in de Wey. De in de Ned. Herv. Kerk alhier gehouden collecte ten bate van de In wendige Zending heeft ruim 55.— opgebracht. Bij Kon. besluit van 20 Oct. 1938 is met ingang van 1 Nov. voor den tijd van 5 jaar tot lid van het Pachtbureau bij het Kantongerecht te 's-Hertogen- bosch benoemd de heer J. Huysman al hier. tra qoedkoop extra 9 „n* 7 80 - 1 'l 45 30 TE ELSHOUT. te Waalwijk, zal ten verzoeke van zijn princi paal in het openbaar EEN HUIS MET ERF te Elshout B 45 kad. Gemeente Drunen sectie G nos- 820 en 821 samen groot 3,41 Aren, in gebruik geweest bij den eigenaar Ant. Jos. Krol. Aanvaarding in gebruik bij de betaling der kooppenningen. Betaling der kooppenningen 5 Januari 1939. De veiling zal worden gehouden te Elshout bij inzet op Donderdag 10 November 1938, ter herberge van H. VAN HOORN en bij toeslag op Donderdag 24 Novem ber 1938 ter herberge van J. KLERKX telkens des avonds te 7 uur. Nadere inlichtingen geeft de Notaris. 60227 er onze abonné's aan dat men de courant aan huis bezorgd, kan krijgen voor 10 ceDtper week eveneens in Drunen Sprang, Vrijhoeven, Capelle, Kaatsheuvel en Waspik. DE NOTARISSEN te WAALWIJK en te WYCHEN, zullen ten verzoeke van de FA MILIE VAN LOON te 's-Gra- venhage, in het openbaar Het perceel weiland, genaamd „De Vischbank" onder Waal wijk, over de 2e brug, kadaster Waalwijk Noordkampen, sectie A no. 147, groot 2.11.50 H.A. Aanvaarding in gebruik bij de betaling van de kooppenningen. Lasten voor kooper van 1 Jan. 1939. Betaling der kooppenningen 29 December 1938. De verkooping zal worden ge houden te Waalwijk: voor inzet op Donderdag 3 November 1938 in HOTEL VERWIEL, en voor toeslag op Donderdag 17 Novem ber 1938 in HOTEL DE TWEE KOLOMMEN, telkens 's av 7 uur. Inlichtingen geven va Notarissen. I samen v»n qQ a.s-

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 3