Plaatselijke Berichten. GEMENGD NIEUWS. «ECHTZAKEN, Woensdag 2 November 1938 No. 87 De Echo van het Zuiden Tweede blad DRUNEN. DUSSEN. KAATSHEUVEL. RAAMSDONK. WASPIK. T C. SPAPENS SCHOEN FABRIEKEN. Naar aanleiding van de loopende be richten en geruchten, kunnen wij uit de beste bron 't volgende mededeelen: Wegens reorganisatie van het fa- brieksbedrijf en inkrimping van eigen productie, zal een gedeelte van het fa- briekspersoneel worden ontslagen. Het winkelbedrijf wordt op denzelf den voet voortgezet, met aanvulling van andere fabrikaten. Een en ander blijft te Waalwijk ge vestigd. R.K. HUISHOUD EN INDUSTRIE SCHOOL. In ons vorig nummer hebben wij de teekening geplaatst van de binnenkort aan te besteden bouw der R.K. Huis houd- en Industrie-school, waarvan wij het groote belang voor plaats en streek reeds meermalen hebben uiteengezet. Wij hadden 1.1. Zaterdag niet meer de gelegenheid bij de teekening eenige nadere beschrijving te geven over in deeling enz., die laten we nu hier vol- gen. Zooals men weet komt deze school als eerste gebouw in de tusschen Stati onsstraat en Putstraat geprojecteerde straat op 't terrein van 't Kerkbestuur van St. Jan achter het St. Theresia- gesticht. Het wordt een fraai gebouw, een voudig van compositie met het karak ter van een school, waarbij de plaat sing der ramen in het gevelvlak voort vloeit uit de inwendige structuur en utiliteit van de school. Aan de school belent een internaat voor directrice en leeraressen. Dit woonhuis heeft in zijn architectuur het karakteristiek van het Langstraat eige- ne. De school, welke is gedacht als 'n hoekbebouwing, waardoor 't terrein geheel afgesloten wordt, omvat vijf klassen, waarvan 1 keukenlokaal. 1 combinatielokaal (voor huishoud-, wasch- en strijkonderricht)3 naailo- kalen, waarvan een bestemd is om the orie te geven. Voorts is er een wacht kamer en een kamer voor de directrice terwijl een rijwielbergplaats niet zal ontbreken. De nieuwe R.K. Industrie- en Huis houdschool zal, als ze gereed is, qua gebouw een sieraad zijn voor Waal wijk en de bewoners van plaats en streek zeker tot heil strekken. f EERW. ZUSTER FLAVIANA f In het St. Theresia-gesticht alhier overleed in den gezegenden ouderdom van 86 jaren de eerw. zuster Flaviana, in de wereld mej. E. Verbrugge, gebo ren te Erp. De Eerw. Zuster Flaviana trad in de orde van J. M. J. op 21-jarigen leef tijd en heeft dus 65 jaren in het kloos ter doorgebracht, waarvan 64 jaren te Waalwijk, waar zij de zorg voor het bewaarschool-onderwijs al die jaren (de laatste 10 jaren was zij rustend) op zich heeft genomen. Vele Waalwijkers van boven de 50 en de jongeren zeer zeker, zullen zich Zuster Flaviana nog met dankbaarheid herinneren, van wie zij de eerste begin selen van onderwijs en opvoeding ont vingen, eene taak waaraan zij zich steeds met groote zorg, takt en am bitie heeft gegeven en waardoor zij voor velen onzer en ook voor d? gemeenschap werkelijk groote ver diensten heeft gehad. Velen zullen dan ook gaarne een ge bedje storten voor de zielerust dezer eenvoudige kloosterzuster, die zeer veel voor de jeugd onzer gemeente in die meer dan 50 jaren deed en die steeds zoo groot belang bleef stellen in hare oud-leerlingen der bewaarschool, ook in hun later leven. NIEUWE BESTRIJDING JEUGD WERKELOOSHEID EN DE SCHOENINDUSTRIE! De Regeering is voornemens al dus heeft min. Romme in een vergade ring van de adviescommissie inzake de jeugd-werkeloosheid meegedeeld twee maatregelen van wetgevenden aard voor te leggen aan de Staten-Ge- neraal: A. om jongens beneden de 15 jaar ondernemingsarbeid (buiten den land bouw, waarvoor een afzonderlijke re geling in overweging is) te kunnen ver bieden. Deze maatregel denkt de Re geering zich van tijdelijken aard. B. wijziging der arbeidswet, waar door behoudens eventueel noodzakelij ke uitzonderingen in verband met drin gende eischen van het bedrijfsleven, 14- en 15-jarige meisjes uit onderne mingsarbeid (buiten den landbouw) zullen worden geweerd. Voor de Ned. Schoenindustrie kan dit laatste zeker zeer groote moeilijk heden opleveren, in verband met het latente gebrek aan stiksters e.d., terwijl de talrijke proeven tot opleiding van jongens voor de stikkerij haast overal falikant zijn uitgekomen. Ook hier drei gen dus voor deze vele jaren in groote zorgen verkeerende industrie weer nieuwe en ernstige bezwaren. DE LANGSTRAATSCHE MISSIEDAGEN. Van 18 tot en met 20 November. De Langstraatsche Missiedagen die door omstandigheden eenigen tijd wa ren uitgesteld, zijn thans definitief be paald op 18 tot en met 20 November a.s. Gelijk men weet zullen zij gehouden worden in de dekenaten Waalwijk en Geertruidenberg, met alle daaronder ressorteerende parochiën. PASTOOR VAN ERP. De Zeereerw. heer Adr. van Erp, pastoor der St. Clemens-parochie, zal voor een 3-tal weken worden opgeno men in het St. Joannes-de-Deo-Zieken- huis te s-Bosch, waar hij een maag operatie zal ondergaan. Gisterenmiddag, na zijn Allerzielen- predicatie, heeft ZijnEerw. hiervan me- dedeeling gedaan aan zijn parochianen, er aan toevoegend, dat de geneeshee- ren hem alle hoop hadden gegeven dat hij van de kwaal, waaraan hij reeds lang lijdende was, geheel zou herstel len. Dat dit laatste spoedig bewaarheid moge worden zal ongetwijfeld de ge- beds-intentie zijn van velen zijner pa rochianen. FILM OUDEN VAN DAGEN. Naar wij vernemen is de film van t eerste uitstapje der Ouden van Dagen gereed gekomen en zal hij dezer dagen voor de leden van t comité in Musis Sacrum draaien. Het publiek zal dus weldra in de gelegenheid zijn deze in teressante film, die buitengewoon aar dig geslaagd is, te zien. 12M-JARIG AMBTSJUBILEUM. Heden herdenkt de heer J. C. v. d. Aa den dag dat hij vóór \2]/2 jaar in dienst trad als gemeentebode, een ko peren jubileum waarmede wij dezen hulpvaardigen en correcten beambte gaarne gelukwenschen. DE JUBILEA BIJ „DE AMSTEL". Konden wij in een vorig bericht wij zen op de prettige verhoudingen die op de lederfabriek der firma Gompen al hier tusschen directie en personeel be staan, ook kan ditzelfde gezegd wor den van de arbeiders onderling. Zoo had de jubilaris v. d. Velden nog 'n ge schenk in ontvangst te nemen van zijn oude medearbeiders. Dit werd hem aan geboden op een prettigen avond vol zang, voordracht en humor, waarbij veel belangstelling was en waar 't ge zellig toeging. Natuurlijk werd het in hartelijken dank aanvaard. Met een „lang leve" voor dezen ju bilaris en de firma Gompen, werd deze echt Waalwijksche avond gesloten. POSTDUIVEN-VEREENIGING „DE EENDRACHT Bovengenoemde vereeniging hield Zaterdagavond in t café ,,'t Centrum van den heer D. van den Boomgaard haar jaarvergadering. De opkomst was goed te noemen. Na opening door den voorzitter, den heer A. Stokwielder, die een hartelijk welkomstwoord sprak, bracht de secre taris, de heer A. van Eyk, zijn jaarver slag uit, hetwelk met dank werd goed gekeurd, evenals het financieel verslag van den penningmeester den heer K. Broumels, hetwelk met een batig saldo sloot. Ook de begrooting voor 1939 werd goedgekeurd. Daarna volgde een bespreking over de stichting van een kring Langstraat, waarvan de concept-statuten door den voorzitter werden uiteengezet, speciaal wat het doel der stichting betrof. Hij juichte dit doel toe, als iedereen tenmin ste meewerkt, maar niet zooals vroe ger gebeurd is, met een of twee van de beste duiven van het hok; dat moest nu anders worden. Besproken werd de mogelijkheid, om alle duiven in te zetten, gewoon zooals dat voor de vereeniging gebeurt en dan een beperkt poule-systeem met se rie-prijzen in gedeelten toe te kennen. Na bespreking en rondvraag werd in principe besloten deel te nemen aan de volgende besprekingen hierover en te trachten de stichting van een kring „Langstraat en Omstreken" mede in rechte banen te leiden. Besloten werd einde December of begin Januari wederom een tentoon stelling te houden met klasse-indeeling: oude en jonge duiven. Door den voorzitter werd nog mede gedeeld dat weer een feestvergadering zal gehouden worden; die met het oog op het gouden jubileum van den heer P. Schoemans als duivenliefhebber een bijzonder karakter zal dragen. Het be stuur heeft deze aangelegenheid in han den genomen. De vergadering werd daarna met een woord van dank gesloten. JUBILEUM BILJARTTOURNOOI. Het jubileum-biljarttournooi, uitgaan de van „Ons Genoegen", gevestigd in café Passier, bracht bij zijn derde ont moeting ditmaal met de biljartclub „de Sociëteit" uit Cromvoirt de volgende uitslagen: De Sociteit—Ons Genoegen. N. de Vries—Jos Klerks 49—100 A. van CromvoirtF. Slaats 92 100 L. v. Cromvoirt—J. de Graaff 69100 H. Pulles—Th. van Weert 1 100-35 G. van Helvoirt—Th. Zwaan 92100 Hoogste serie „de Sociëteit behaalde H. Pulles 16 pnt„ en van „Ons Genoe gen" J. de Graaff 28 pnt. BURGERWACHT. Op de schietbaan aan den Horst te Kaatsheuvel had Zaterdagmiddag de tweede ontmoeting plaats tusschen de Kaatsheuvelsche en Waalwijksche Bur gerwachters. De uitslag luidt als volgt: Kaatsheuvel: G. van den Hoven 40, L. van Cromvoirt 43, P. van Nieuw- stad 42, C. A. Elshout 43, Ch. Voogd" 37, J. Teurlings 38, C. J. Kolsteren 37, P. Kolsteren 36, A. J. Braat 31, H. Molenschot 39 punten; totaal 386 p. Waalwijk: K. v. d. Schans 41, Rom- bouts 28, A. Hurkmans 37, L. v. d. Wiel 31, A. Thomas 32, G. van der Kolk 24, J. v. Loon21, F. Mulders 37, G. Couwenberg 33, F. Mulders 33 p. Totaal 317 punten. Kaatsheuvel komt hierdoor voor den eersten keer in het bezit van den wis selbeker. ONGEVAL. J.l. Zaterdagavond kwam een mo torrijder uit de richting Baardwijk ge reden. In de Grootestraat tusschen Markt en Mr. v. Coothstraat, had de motor rijder het ongeluk een hondje aan te rijden, met het gevolg, dat hij met zijn motor viel en een knieblessure opliep, terwijl zijn vrouw, die op de duo zat, er afviel, doch gelukkig met den schrik vrij kwam. ERNSTIGE AANRIJDING TE V.M. BAARDWIJK. Maandagavond heeft ter hoogte van café Bausenbach een ernstige aanrij ding plaats gehad. Door onoplettendheid, kwam op de ze hoogte de 23-jarige wielrijder v. d. L. uit Nieuwkuik in aanrijding met een al daar geparkeerde driewieler, v. d. L. kwam daarbij dusdanig te vallen dat hij een hersenschudding opliep. Per auto werd hij naar het St. Nicolaas-Zieken- huis alhier overgebracht. Alhoewel zijn toestand zich aanvan kelijk nogal ernstig liet aanzien, verne men wij bij nadere informatie, dat het slachtoffer thans goéd vooruitgaande is. RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor Waalwijk en de daaronder ressorteerende hulppostkan toren werd gedurende de maand Oc tober 1938 ingelegd 106.507.80 en terugbetaald ƒ75.195.27. Het laatste door.dat kantoor uitge geven boekje draagt het nummer 21470. schillende vereenigingen en instellin- 9en- De buitengewone uitgaven worden geschat op 4.546.230. De twee grootste rekeningen hierbij zijn: Re constructie van provinciale wegen 1.166.000.— en aflossing van leenin gen voor de reconstructie van provin ciale wegen 2300.000. De uitgaven wegens vroegere dien sten zullen 702.116.42 bedragen en tot slot de onvoorziene uitgaven 138.578.70. Totaal der iutgaven 9.419.433.54. Gewone dienst 3.224.887.62 en buitengewone en wegendienst 6.194.545.92. Het nieuwe raadhuis Naar wij uit zeer betrouwbare bron verne nen, is een gedeelte van het terrein der farn Loeff, hetwelk door den architect en een minder heid van de Raadhuiscommissie was voorgedragen, als de aange wezen plaats voer hel nieuwe raad huis, aangekocht door den heer LI. Brok, Directeur der Vakschool voor Schoenmakers alhier, terwijl hef achterste gedeelle van dezen tuin is aangekocht door tuinier W. v. d Wiel. „Rex" Schoenfabriek. De uitbreiding der »Rex« Schoen fabrieken is bij onderharidsche aanbesteding opgedragen aan de aannemersfirma L. v. Oers alhier. Met den bouw zal deze week een aanvang worden gemaakt. DE BEGROOTING VAN DE PROVINCIE. Gedeputeerde Staten van Noord brabant hebben de Provinciale Staten de begrooting van provinciale inkom sten en uitgaven aangeboden voor den dienst 1939. Het batig slot van den gewonen dienst der rekening door de Staten vastgesteld over het dienstjaar 1936 voorzoover daaraan niet reeds een be paalde bestemming is gegeven be draagt 145.562.79. De opbrengst van de belastingen wordt geraamd op 1.485.558.38, te weten: de opcenten op 's Rijks directe belastingen 1.032.558.38, leges ter provinciale griffie 28.000. rechten en loonen 425.0Ö0.- De baten en inkomsten van provin ciale eigendommen en van zaken, die door de staten worden beheerd, zullen 1.904.347.37 opbrengen. De uitkee- ring van het Rijk kan verder worden geschat op 1.192.462.08. De post inkomsten van verschillen den aard en toevallige baten wordt ge raamd op 100.321.85, terwijl de bui tengewone ontvangsten 4.592.181.07 zullen opbrengen. Het bedrag der gezamenlijke inkom sten zal alzoo komen te staan op 9.419.433.54, n.l. 6.194.545.92 voor den buitengewonen- en wegendienst. Bij de uitgaven wordt de post alge- meene bestuurskosten geschat op 393.235. De kosten van provinciale wegen en werken op 474 400.De kosten en lasten van provinciale eigendommen en van zaken door de staten Jpeheerd, zullen 347.bedragen en de renten en aflossingen van leeningen 2.289.563.17." De uitgaven bij bijzondere wetten aan de provincie opgelegd worden ge raamd op 208.000.en de andere uitgaven, niet onder de vorige hoofd stukken begrepen op 666.963.25. Dit bedrag wordt voornamelijk gevormd door bijdragen en subsidies aan ver- Schaken. De uitslag der tweede ronde der schaakcompetitie van deschaakclnb S.D J C te Drunen, is als volgt; W. Brok—Th. Couwenbérg 1 0 Ed. IJsseldijkFr. v. Leest 1—0 Th. Kouwenberg H. Kouwenberg 1 0 Ed. IJsseldijk- F. v. Boelen 1 0 Begrafenisfonds. Zondag om half twaalf komt het begrafenisfonds »St. Lambertus« in de zaal der meisjes-congregatie in jaarvergadering bijeen. R.K.W.V. Op Vrijdag 18 November,'savonds om half acht, houdt de R.K.W.V, afdeeling Drunen een algemeene vergadering in de zaal der meisjes congregatie. Filmvoorstelling. Op Maandag 14 November a.s. zal des avonds om half acht in de zaal der meisjescongregatie een filmvoorstelling gegeven worden over Herwonnen Levenskracht. R.K. Fabrieksarbeiders(sters) bond. Op Zondag 6 November a s. houdt de R.K Fabrieksarbeiders(sters)- bond om half twaalf een algemeene vergadering in de zaal der meisjes congregatie, ter viering van het feest van hun patroonheilige St. Willi- brordus. 's Morgens wordt om halfzeven een H. Mis opgedragen voor de levendeen overleden leden der ver. eeniging, waaronder tevens een al gemeene H. Communie der leden. Op de feestvergadering zal het woord gevoerd worden door een hoofdbestuurslid. Tooneeluitvoering R.K.W.V. Op Maandag 7 November om half acht wordt door de propagan- daclub van de R.K W.V. «Steeds Vooruit« in de zaal der meisjes congregatie een tooneeluitvoering georganiseerd. De tooneelvereeniging van de R.K.W.V, uit Baardwijk «Kunst na Arbeidtt zal onder regie van den heer C. Mol opvoeren het tooneel- spel in vier bedrijven »De Gouden Clownct van W. v. d. Berg en Jan Grosfeld. 121/, jaar boekhouder. Op Donderdag 3 November a.s hoopt de heer J. de Rooij den dag te herdenken, waarop hij voor 12'/a jaar bij de schoenfabriek »Déwé« te Drunen als boekhouder in dienst trad. Zondag j.l. hield de onlangs opge richte R.K. Kiesvereeniging in het Patronaat alhier een algemeene ver gadering, om te komen tot defini tieve samenstelling van het bestuur Dat werd thans als volgt samen gesteld H. J. Simones, A v. Moer gestel, J. de Becker, C. Schelle, P. van Mierlo, Mevr. Iongbloets-Ver- hoeven en Mevr. Simones-van Gooi. Er bleken thans ruim 200 perso nen lid te zijn, zoodat het ledental in enkele weken tijds is verdubbeld. Onze dorpsgenoot de heer A. v. Dijk Bzn. slaagde, voor het, te Raamsdonksveer gehouden, examen (eerste gedeelle) practijk diploma, voor het bakkersbedrijf. ST. JOACHIMSMOER. Zondag 30 October j.l. had M. Maas alhier bij 't inspelen van z'n nieuw biljart een prijs uitgeloofd voor de grootste serie caremboles op dien dag, welke behaald werd door den heer II. v. d. Hout uit Tilburg met een serie van 29. Zondag toog't Kruisbooggezel schap alhier met Willem Teil uit Berkdijk op wedstrijd naar Oefening in den Wijngaard uit Tilburg. Met een totaal van 233 punten verwierf Onderlinge Vriendschap de tweede plaats in dezen kamp. Den korpsprijs behaalde P. Hazenberg met 41 punten. Ook op de perso neele baan wist H. Rolberg de eer van Onderlinge Vriendschap op te houden Met 24 punten in de 5 schoten verwierf hij na kampen den 3e prijs. RAAMSDONKSVEER. Donderdag a.s. des avonds om half acht zal in de Nederlandsch Hervormde Kerk op het Veer een dankstond voor het gewas worden gehouden. Alsdan hoopt voor te gaan ds. W. Oost van Raamsdonksveer. Gevonden een lederen fietstasch, inhoudende een overall en een geëmail leerde kruik. Terug te bekomen aan het bureau der marechaussee. Zaterdagavond om omstreeks 11 uur is aan de Dongebrug der Rijksweg RaamsdonksveerOosterhout een mo torongeluk gebeurd, dat nog buitenge woon goed afgeloopen is. Een motor met twee personen reed met veel te groote snelheid over den weg in de richting Oosterhout. Tenge volge van den mist kreeg men de her stellingswerken aan de Dongebrug niet voldoende tijdig in het gezicht, zoodat men geen tijd genoeg meer had om af te remmen. De motor reed daardoor te gen de brugleuning op en kwam aldaar tot stilstand. De motorrijder bekwam geen letsel, doch de duopassagier raak te met zijn hoofd een paal, waardoor hij eenige verwondingen opliep, deze bleken echter niet van ernstigen aard te zijn. Na even van den schrik te zijn bekomen, konden beiden hun reis ver volgen. De toestand van den metselaar Ant. Boelaars, wonende in deze ge meente, die de vorige week op zijn werk onder Eethen van een steiger viel en zware inwendige kneuzingen opliep, is nog ernstig. De heer P. Verschuuren slaagde te Breda voor het examen Algemeene Handelskennis. Naar wij vernemen zal het Comité voor het a.s. jubileumfeest met een flink program voor deh dag komen De schoolkinderen zijn al druk bezig de liederen voor de Kinderaubade in te studeeren. Een flinke optocht zal door de gemeente trekken. Op het gemeente terrein zullen verschillende attracties bedrijvigheid brengen. Het Gemeente huis zal versierd en des 's avonds met schijnwerpers verlicht worden. Verder schijnen er plannen te bestaan de schoolkinderen behalve een kleine trac- tatie nog te laten genieten van de pres taties van een goochelaar, terwijl voor de ouderen gelegenheid tot dansen zal zijn. Laat nu Waspik zijn ouden roem handhaven en op gepaste wijze er een gezellige dag van maken. De R.K. Leesbibliotheek is weer geopend. lederen Zondag zal na de Hoogmis gelegenheid bestaan tot het afhalen van boeken. De Eere-leden hebben voor het bedrag van 2.50 recht op twee boeken per 14 dagen,» terwijl de gewone leden tegen betaling van 40 cent en 4 cent per boek en per week in de gelegenheid gesteld worden van aangename en nuttige lectuur te genieten. Ouders wordt lid. U krijgt goede lectuur voor Uw huisgezin en steunt een goede zaak. Zeldzaam brutale inbraak te Amsterdam. Eenige brutale kerels hebben zich in de nacht van Zaterdag op Zondag in het hartje van Amsterdam toegang weten te verschatten tot de kelders van de Noord-Hollandsche Bank op het Damrak. Zij hebben een gat gezaagd in de zoldering van die kelner, waardoor zij terecht kwamen in het kantoor. Daar hebben zij de brandkast weggesleept en vervangen door een als «brandkast vermomde« theekist. Toen de heer H. Rechter, directeur voor hij 's morgens met de trein wilde vertrekken, nog even het kantoor wilde inspecteeren ontdekte hij de inbraak. De dieven moeten zijn binnenge komen langs de straatdeur, vervol gens tot in de kelder. Zij hebben uit de kelderzolder, die de vloer van de kantoorlokalen voimt, een keurig vierkant stuk uitgezaagd. Zoo kwa men zij in het kantoorlokaal, dat vlak achter de loketten is gelegen. Vervolgens hebben ze nog eenige knappe staaltjes uitgehaald om bij hun prooi te komen. Met het oog op de bankwacht, die vanaf de straat aliijd de kast kan zien staan, omdat er ook altijd licht brandt, hebben ze een welgeslaagde truc verzonnen. Ze hadden n.l. een theekist, mee. genomen, die ongeveer dezelfde af metingen heelt als de brandkast In den kelder hadden de nachtelijke bezoekers de kist keurig groen ge veild en om het effect nog te ver- hoogen en de kist bedriegelijk veel op de brandkast te doen gelijken, hadden zij met behulp van ijzer, draadjes en zilverpapier een «ver zilverde knop« aan de kist gemaakt. De inbrekers moeten een moment hebben afgewacht, dat de nacht waker juist was gepasseerd en alles in orde had bevonden. Daarop hebben zij vlug de brand kast terzijde gesleept, en de theekist op de plaats van de kast gezet. Om de hoogte gelijk te maken zetten de fantasierijke inbrekers het nieuwe meubel op een paar boeken. Boven op de pseudobrandkast werd voorzichtig de schrijfmachine gezet, die ook op de echte brandkast had gestaan. Het geheel was zóó bedriegelijk nagemaakt, dat zelfs de politie, toen zij Zondagmorgen in het kantoor kwam, niet direct het bedrog be merkte. Toen de inbrekers zoo ver met hun camouflage waren gevorderd en de echtebrandkast naarde achterkamer was vervoerd, schoven zij de gor dijnen tusschen voor- en achter kantoor dicht. Ook de gordijnen voor de achterramen, die uitzicht geven op een rommelig binnen plaatsje, werden dichtgeschoven. Vervolgens gingen zij nog heel tactisch te werk, door om de kast een tent te bouwen van vloerklee- den, zoodat men geen licht of reuk direct gewaar werd. Met een carbid, toestel, een zuurstofcylinder en een snijbrander hebben zij de kast ge opend en daaruit een heele collectie gouden en zilveren munten gepikt. Bij deze munten waren ook vele antieke. Op bankpapier hadden zij het ook wel gemunt, maar dit wordt altijd naar nog veiliger plaatsen overge bracht. Totaal wordt voor een waar de van ongeveer f 8000 vermist. Ongemerkt hebben de heeren ten slotte het gebouw kunnen verlaten langs denzelfden weg als zij gekomen waren, zonder veel sporen achter te laten. De politie tracht nu de dieven op te sporen. Overweg niet afgesloten. M. F., spoorbaanwachter te Waal- wijk, stond terecht terzake dat hij op 6 Sept j.l. te kwart voor zes te Drunen niet gezorgd had, dat de aan hem toevertrouwde afsluitboo. men neergelaten waren. Hij voeide als exuus aan, dat hij in de mee ning had verkeerd, dat het Zondag was. Uit het getuigenverhoor bleek, dat verdachte na het bemerken van zijn vergissing nog zijn best had gedaan, den overweg tijdig te be reiken. Juist toen de trein naderde, kwam hij hals over kop met de fiets aanrijden, viel, stond op en viel weer, terwijl de trein inmiddels voorbij daverde. De ambtenaar van het O.M. eischtc tegen hem f 30, boete. Hij werd veroordeeld tot f 15 boete of 15 dagen hechtenis. Autobotsing bij Heesch. Op den rijksstraatweg 's-Bosch Nijmegen is gisteravond een ernstig auto-ongeluk gebeurd, waarbij de chauffeur van den auto levensge vaarlijk is gewond en een mede passagier lichtere verwondingen op liep. Omstreeks 10 uur passeerde dhr. v. de Crommert uit Nijmegen, die naar zijn woonplaats terugkeerde, de gemeente Heesch. De auto werd bestuurd door den chauffeur, den 23-jarrgenVan Bentum uit Nijmegen. Waarschijnlijk doordat het wegdek zeer glibberig was, begon de auto te slippen, met het gevolg, dat de chauffeur de macht over zijn stuur verloor. De auto maakte eerst een zwenking naar rechts, botste ver volgens in volle vaart tegen een boom, slingerde een eind over den weg om tegen een tweeden boom tot stilstand te komen. De chauffeur, die achter het stuurrad bekneld zat, was er zeer ernstig aan toe. Hij had een schedel- basisfractuur en zware inwendige kneuzingen opgeloopen. Op advies van dr. Verbeek uit Oss, die ter plaatse hulp verleende, is het slachtoffer, dat niet vervoerd mocht

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 5