Antwerpen rAtRDEninaiiia hedel. INGEZONDEN STUKKEN. KUNST EN LETTEREN. AGENDA'S. SPORT A. MULDERS-SARS Opera Aida. Uit rijdende taxi gesprongen en gedood. Verkeers-ongevallen. Knaapje gedood. Motorrijder gedood. Vader van zes kinderen gedood. Bakkersjongen gedood. Meisje door auto gedood. Onbewaakte overwegen: chauffeur gedood. X Dante Alighieri. ZATERDAG 5 NOV. naar Per persoon 1.40 MAANDAG 7 NOVEMBER Per persoon 0.75. Telefoon 141 Stationsstraat - WAALWIJK NUMÏ worden naar het St. Ludovicus- gesticht overgebracht, waar hij ter verpleging is opgenomen. De passagier had verwondingen aan het gelaat bekomen en kon na ter plaatse verbonden te zijn, naar zijn woonplaats terugkeeren. De marechaussee uit Oss stelt een onderzoek in naar de schuldvraag. Radio zet de V. S. op stelten. Ontruimde woonhuizen en bios copen, straten gevuld met opgewon- den menschen, groote drukte in de ziekenhuizen, waar men tientallen gevallen van zenuwoverspanning te behandelen kreeg, schreeuwende mannen, biddende vrouwen zie hier het verbijsterend resultaat van een uitzending van een der groote Amerikaansche omroep-maatschap- pijen. Het betrof hier een bewerking van Wells' «War of the Worlds». De bewerker had, vermoedelijk om zijn uitzending zoo realistisch mogelijk te doen zijn, de oorspronkelijke namen van Wells vervangen door namen van Amerikaansche sleden. Wel is waar had de omroepmaat- schappij de Columbia Broad casting Company er gedurende de uitvoering viermaal op gewezen, dat er slechts sprake was van een fictieve handeling, doch vermoedelijk was de uitzending zoo indrukwek kend en waren de gemoederen nog niet geheel bekoeld van de schokken der jongste Europeesche crisis. In ieder geval de beklemmende en sinistere fantasie van Wells won het van de waarschuwingen van de omroepleiding, zich de zaak vooral niet te veel aan te trekken. De uitzending had een ongekende paniekstemming ten gevolge onder de millioenen luisteraars. Menschen met zwakke zennwen vielen ilauw. Velen renden uit de huiskamer de straat op om de verbaasde voorbij gangers de ontstellende mededeeling te doen, dat het einde der wereld in zicht was. In sommige deelen van New Vork waren de menschen zoo onder den indruk geraakt dat zij hun huizen ontruimden. Mannen en vrouwen renden de politiebureaux en dag bladgebouwen binnen om te komen vertellen, dat zij.... getuige waren geweest van de invasie, in de uitzending beschreven. In het kader van het hoorspel werd mededeeling gedaan, dat in New Jersey een meteoor in botsing was gekomen met de aarde. Er waren tal van luisteraars, die meen den met een extra-uitzending van nieuwsberichten te doen te hebben. Het ongeloollijk gevolg was, dat honderden automobilisten urenlang New Jersey doorkruisten, op zoek naar de »ramp.» De radio.mede deeling, dat de meteoor veelarmige mannen gewapend met doodende stralen naar de aarde gebracht had, kon de opgewonden luisteraars niet tot rede brengen. Integendeel de paniek weri er eerder nog door vergroot. Gistermorgen is de 19 jarige H. na bij zijn ouderlijke woning te Tegelen noy voordat de taxi. waarmede hij huiswaarts keerde, stilstond, uit de wa gen gesprongen, H« kwam te struikelen en liep daarbij een dubbele schedel breuk op. Hij werd naar het R. K, zieKenhuis te Tegelen overgebracht, waar hij gisteravond is overleden. De ongeveer dertigjarige J. Hart, wachtmeester van het eerste regi ment huzaren-motorrijders van de legerplaats bij Harskamp reed met eenige andere militaire motorrijders van Norg n aar Assen, omdat zij van verdere deelneming aan den Kam- pioensrit van de K.N M.V. hadden afgezien. Op den smallen weg reden zij een grooten hooiwagen achterop. De wachtmeester zag den wagen te laat en reed er met een vrij groote vaart tegen op. Hij viel, sloeg met zijn hoofd tegen den grond en was op slag dood. Op den Westervoortschendijk te Arnhem is het zevenjarige zoontje van de familie Slijkhuis onder een goederenwagen van de Geldersche Tramweg Mij. geraakt, waardoor het vrijwel op slag dood was. De jongen was met eenige vriend jes bij enkele stilstaande goederen wagens aan het spelen. Op een gegeven oogenblik geraakte een der wagens in beweging en ongeluk kigerwijze kwam de jongen onder dezen wagen. De 22-jarige motorrijder J. H. P. te Amerongen reed over den nieuwen betonnen omleg van den rijksweg aldaar. De groote snelheid waarmede hij reed, werd den jongenman noodlottig Op een gegeven oogenblik kwam bij ten val, waardoor hij een zware schedelbreuk opliep. Korten tijd later is hij aan de gevolgen bezweken. Op den weg Weert Maeseijk is de 52-jarige F. uit Weert, die daar fietste,'onder het dorp Kinray(België) door een vsachtauto overreden. De man was vrijwel op slag dood. Het slachtoffer was gehuwd en vader van zes kinderen. Op den Hoogravenschen dijk bij Utrecht is een ernstig ongeluk gebeurd waarbij een doode te betreuren valt. Een vrachtauto moest voor een bakkers- fiets, welke van den tegenovergestelden richting kwam, uitwijken. De weg ter plaatse is zeer smal, zoodat de beide voertuigenzooveelmogelükrechts hielden Dit werd den bakkersjongen de W noodlottig- Hij den aan den rechterkant tegen den hooger gelegen berm op zoodat zijn fiets naar links kantelde. Hij kwam te vallen juist, toen de vrachtauto met klei passeerde. Het slachtoffer kwam voor het ach terwiel terecht en weid daardoor op slag gedood. Te Dordrecht is op den verkeersweg Moerdijk Rotterdam een 12 jarig meisje dat van het trottoirs den rijweg van de Hugo de Grootstraat opliep, door een vrachtauto van de Volharding uit Klun- dert overreden en op slag gedood. Op den onbewaakten overweg aan den Hulk onder Hoorn, is gisteravond om ongeveer 6 uur de vrachtauto van P. Bakkers Bloemenbollenbedrijf te Enk huizen door e :n passeerende sneltrein gegrepen en vernield. De bestuurder, O, v. Leeuwen,die te Enkhuizen woon achtig was, werd op slag gedood. Schilder van dak gevallen. Gistermorgen is de 26 jarige schilder A Mahutte gewoond hebbende in de Mijnsheerenlaan, te R'dam van het dak gevallen van een pand aan de Van Vollehovenstraat, terwijf hij met werk zaamheden bezig was- De man is ver moedelijk uitgegleden- Hij was op slag dood. Het stoffelijk overschot is per auto van de geneeskundige dienst naar het Ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redac tur. Een sterke strooming in den Baad meende, dat de belastingen konden verlaagd worden. Laten we hopen dat de toekomst hen in het gelijk stelt. Toch is de leiding hierin bij het dagelijksch Bestuur gelaten en is dat ook maar het beste. Voor enkele jaren terug werd als hoogste wijsheid gepredikt, dal de gemeentebedrijven hooge winsten moesten maken om de belastingen aan den lagen kant te h.uden Hierin openbaart zich thans een zeer sterke kentering. Door personen van naam wordt steeds meer de juistheid van deze belastingpolitiek ten sterkste belwist. Blijkens het laatste verslag dankt Waalwijk zijn matige belastingheffing voor een groot deel aan gemaakte winsten uit de gemeentebedrijven. Het zou niet gek zijn als het gemeentebestuur zou meenen, de vraag onder de oogen te moeten zien, of, aan eventueele belasting verlaging een verlaging van tarieven zou behooren vooraf te gaan. U Mijnh. de Redacteur dank voor de opname. Hoogachtend, De Italiaansch-Nederlandsche ver eeniging »Dante Alighieri«, afdee- ling Noord-Brabant, zal haar ope ningsavond voor het a.s wintersei zoen houden te 's Hertogenbosch, in een der zalen van restaurant »Lohengrin« op Donderdag 3 Nov. а.s. om 20,15 uur. De consul van Italië te Rotterdam, de heer B. Torella, zal het ope. ningswoord spreken. WAALWIJK W.G.V. Woensdag van 5.30— б.45 uur Adspiranten II. Woensdag 7—8.30 uur. Gymnastiek aspiranten K. en V. Gymnastiekl. O. S. Woensdag 8 u. Cursus Transport- Colonne Roode Kruis O. L. School. W.G.V. Donderdag van 5.15 6.30 uur Adspiranten I, van 6.30— 6.45 uur Adspiranten III en van 7.30—10 uur leden. Donderdag 8 uur repetitie Ge mengd Koor O. en V. Vrijdag 8.15 uur Luxor Bioscoop »New-York San Francisco«. Vrijdag Theater Musis Sacrum «Concert in Tirok. WAALWIJK. W. S. C. DE SENSATIE W.S.C.—HERO VAN 0—3 TOT 3—3 IN VIER MINUTEN. Hero loopt hard van stapel en weet daarbij een corner te forceeren die zeer goed wordt ingekopt. Bouwman is reeds gepasseerd, doch Cor Aarts weet op de doellijn staande, een zeker doelpunt te voorkomen. Van te voren werd een goed schot van Brok onschadelijk gemaakt. De WSC-achterhocde lijkt ons niet zoo safe als gewoonlijk, waarvan enkele ge vaarlijke momenten het gevolg zijn. Een goede doorbraak van WSC levert geen succes op door buitenspel-positie van den inidvoor. Een prima schot van den Hero-links- binnen weet Bouwman fraai te keeren. Ook in de WSC-voorhoede wil het nog niet goed vlotten en men probeert het dan maar eens met omzetting van enke le spelers. Brok gaat midvoor spelen, de Jong rechts- en J. v. d. Bogaert links binnen. Deze wijziging blijkt al spoedig een verbetering te zijn, maar naar latei- tot uiting kwam, van niet langen duur. Goed samenspelend gaat de voorhoede er van door. Jammer genoeg is de voorzet van rechts te scherp zoodat gemakkelijk weggewerkt kan worden. Doordat de Hero-middenlinie haar voe dende laak goed begrijpt wordt WSC herhaaldelijk in de verdediging terugge drongen. De gevaarlijke linksbuiten had o.i. beter gehouden moeten worden. Dat de geelbaadjes niet tot doelpunten in staat zijn vindt zijn oorzaak meer in het feit dat een schutter ontbrak dan door het werk der WSC-verdediging. De wedstrijd staat tot nu toe niet op hoog peil en blijft stellig ver onder dat waartoe de WSC'ers in staat geacht mo gen worden. Wij koesteren ons echter met de hoop (tal zij hun vorm tijdig zul len terugvinden. De Hero-lui zitten geweldig op den bal en maken daardoor de enkele sporadi sche WSC-aanvallen in den kiem onscha delijk. Een goed schot van Duquesnoy had beter lot verdiend, terwijl een WSC- corner even later achter geplaatst wordt. Enkele minuten voor rust mag Hero het fortuin danken dat een keihard schot van Duquesnoy nog buiten bereik van den keeper tegen den paal ketst. Toch is dit het sein van kentering ten goéde in de WSC-gelederen, jammer is het daarom dat in de laatste minuut Hero de leiding kan nemen. De linksbuiten snelde n.l. met den bal langs de lijn, zwenkt daarbij naar binnen en geeft Bouwman geen kans, door den bal in den uitersten bovenhoek te plaatsen. De tweede lielft toonde al spoedig eenzelfde beeld te vor men als de eerste: een sterk aanvallend Hero en een met alle macht verdedigend WSC, met nu en dan enkele uitvallen. Nauwelijks 5 minuten na de hervatting, wanneer een onschuldig balletje door Bouwman verkeerd beoordeeld wordt weet Hero no. 2 te scoren De toestor mende linksbinnen van Hero werd daar bij op sportieve wijze gehinderd, waarbij Hero een penalty krijgt toegewezen die de rechtsbuiten via den paal in een doel punt omzet. Hero behoudt nog steeds het beste deel van het spel, waartegen de Zwarthcmden niets in te brengen heb ben. Na ongeveer 20 minuten wandelt de Herö-voorhoede op haar gemak door de WSC-verdediging. De Hero-midvoor komt daarbij vrij voor doel, Bouwman verzuimt uit te loopen en nummer drie ligt reeds in de touwen. Het dreigt een debacle voor WSC te worden. Herhaaldelijk komen de Breda- naars terug, het WSC-doel in gevaar brengend. Als laatste redmiddel wijzigt WSC haar gcheele opstelling, waarbij Cor Aarts naar voren gaat, Chr. Aarts de midhalf- plaats bezet en J. v .d. Veil en A. de Jong gaan hacken. Dit changement kan evenwel ook niet het gewenschte heil brengen; deze te leurstellende wedstrijd dreigt dan ook uit te gaan als een nachtkaars, totdat zeven minuten voor het einde het won derbaarlijke geschiedt, binnen 4 minuten was de stand op gelijken voet gebracht en het scheelde maar weinig of WSC zou nog met den geheelcn buit zijn gaan strijken. Hoe dit alles precies in zijn werk is gegaan is bijna niet na te vertellen. Ge heel WSC trok ten aanval. Tik-tak ging de hal van den een naar den ander. Alles lukte. Hero werd totaal overspeeld. Eerst thans kwam overduidelijk tot ui ting wat goede en doelmatige training vermag n.l. het op groote hoogte brengen van het uithoudingsvermogen dat in de voetbalsport nu eenmaal onontbeerlijk is! Een geweldig enthousiasme maakte zich van het publiek meester; de tribune stormde leeg en allen begaven zich langs het veld en gedragen op het publiekelijk enthousiasme, leverden de WSC'ers de wonderbaarlijke prestatie een zekere ne derlaag in een gelijk spel te doen verkee- ren, een gelijk spel, dat in de gegeven omstandigheden als een overwinning mag worden aangemerkt. Bewondering hebben wij voor de WSC- ers, die den moed niet lieten zakken en in die vier minuten historie maakten, doordat zij toonden wat zij waard waren, n.l. tot een spel dat door de sterkste te genstanders gevreesd kan worden! Nabeschouwing. Wij meenen de plank niet ver mis te zullen slaan, wanneer wij den wedstrijd van 1.1. Zondag, den meest sentationeelen noemen van het nog jonge seizoen 1938- 1939,. In een der vorige nummers van de „Maandagmorgen" vonden wij een artikel dat met tal van voorbeelden illustreerde, dat een wedstrijd nooit verloren of ge wonnen is voor het eindsignaal geklon ken heeft; geen enkel voorbeeld kon daar bij evenwel wedijveren met datgene wat WSC Zondag gepresteerd heeft. Niemand was er die nog op een geel-zwart succes durfde hopen, niemand, behalve de WSC- spelers zelve, die zich van hun sterkte bewust waren en in een alles overweldi gende stormloop Hero de overwinning ontnam. Totaal onthutst waren de Bredanaars, op wien gezichten men enkele luttele mi nuten tevoren nog het zoet van een eer ste overwinning kon lezen. Geslagen wa ren zij en in zeker opzicht vinden wij het jammer voor hen, want ongetwijfeld hadden zij de overwinning verdiend, waarvoor zij 85 van de 90 minuten ge zwoegd en gestreden hebben. Dil kan echter geen afbreuk doen aan de onvergetelijke daad van de WSC'ers die met den onverzcttelijken wil van te halen wat er nog te halen was, Hero tot capitulatie dwongen. Nu a.s. Zondag vóór WSC de wedstrijd tegen Helmondia is ingelascht, hoopen wij dat de WSC'ers dezen zullen spelen met eenzelfde enthousiasme als die laat ste minuten tegen Hero. Dan kan succes niet uitblijven. Bij voldoende deelname ligt het in de bedoeling a.s. Zondag voor de sup porters een extra-bus naar Helmond te laten loopen en kan men zich hiervoor tot uiterlijk Zaterdagmiddag vervoegen hij het sigarenmagazijn van den heer Jacq. Moon en. INTERLANDWEDSTRIJD HOLLANDDUITSCHLAND 11 December 1938. Feijcnoard-Stadion te Rotterdam. Tot uiterlijk 8 November a.s. bestaat ge- staat gelegenheid voor dezen internatio nalen wedstrijd kaarten op te geven hij het sigarenmagazijn van den heer Jacq. Moonen, alhier. Toewijzing door den KNVB voorbehouden. JULIANA. BaardwijkVlijmen 0C. Ook de met zooveel spanning tegemoet geziene wedstrijd BaardwijkVlijmen is door onze spelers in een overwinning omgezet, daarmede de zesde zege in suc cessie halende. Reeds vanaf het beginsignaal was het verschil in spelkwaliteiten der beide te genstanders te merken en al zeer gauw had Lombart met een hard schot succes, 0l,*weldra gevolgd door een doelpunt van den centervoor, nadat de midden linie een prachtige aanval opgebouwd had 02. Er waren toen ongeveer 7 mi nuten gespeeld. Dit succes scheen de thuisclub niet te kunnen verdragen want direct daarop werd overgegaan tot un fair spel, waarbij de „fouls" niet van de lucht waren, terwijl daar nog bij kwam dat het Vlijmcn-publiek door allerlei mid delen den scheidsrechter trachtte te inti- mideeren, waarmede zij wel eenig succes hadden. Doch ook deze speelwijze bleek voor onze ploeg geen onoverkomenlijke hinderpaal te zijn want na ongeveer 20 minuten spelen doelpuntte wederom de rechtsbuiten 03, terwijl even later de centervoor den bal voor den vierden maal in het net deed verdwijnen, daarbij nog ecnigszins geholpen door een dei- backs van de thuisclub. Door dezen voor sprong voelde Baardwijk zich veilig en begon het wat kalmer aan te leggen waar door de gastheeren iets meer in den aan val kwamen zonder echter gevaarlijk te zijn. Toch had de rechtsbinnen voor de rust nogmaals succes wanneer in de laat ste minuut de Vlijmen-keeper een schot 't veld in stompte, juist echter voor zijn voeten, en met een zeer hard schot lag no. 5 in het net. Direct hierna was het rusten. Ook na de thee zagen wij hetzelfde spelbeeld van voor de rust, n.l. een sterk aanvallende Geel-Zwarte plbeg, terwijl Vlijmen slechts sporadisch aanvallen op kon bouwen waarmede de verdediging wel raad wist. Toch ondanks deze meer derheid slaagde men er maar één keer meer in om de in groote getale opgeko men Baardwijk-supporters gelegenheid tot juichen te geven en dit geschiedde n.l. wederom door den rechtsbinnen, on geveer een kwartier voor het einde 0G. De iesteerende tijd werd in een slap tempo verder gespeeld en was het aan kijken nauwelijks meer waard. Baardwijk verdiende deze overwinning volkomen en slechts de scheidsrechter heeft de thuisclub voor een nog grootere neder laag gespaard door bij elke aanval van onze voorhoede voor offside te fluiten, zoodat deze op het laatst nog geen moeite meer deed onr den hal in haar bezit te krijgen. Kunnen wij van het eerste elftal een overwinning melden, ook het „tweede" ging op de ingeslagen weg voort door in een matig gespeelden wedstrijd Zand- schel 1 te kloppen met 31, nadat de rust met een 21 stand was ingegaan, en aangezien dit reeds de vierde over winning in successie is, behouden zij tevens de leiding. Het derde elftal voelde er schijnbaar ook niets voor om van de ingeslagen weg af te gaan en verloor van de veel groo tere en forschere Vlymen-spelers met G0. Jullie een volgende maal beter jon gens. R. W. B. Ook nu heeft de ontmoeting Zaltbom- mel 1RWB voor ons geen succes opge leverd. Integendeel, een 72 nederlaag kregen we te incasseeren. Deze nederlaag moet hoofdzakelijk geweten worden aan het volkomen falen van onzen doelman. Indien deze er niet zoo hopeloos uit was geweest, had de uitslag geheel anders kunnen zijn. Ondanks dat RWB met 2 invallers speelde was een gelijk spel mo gelijk geweest. De wedstrijd werd geleid door den heer Nuijten die geen moeilijke taak had, daar de verhouding tusschen de spelers zeer goed was. Over den wed strijd kunnen wij kort zijn: De eerste 20 minuten gaat het spel goed tegen elkaar op en is de wedstrijd aan trekkelijk door de vlug opgezette aan vallen beiderzijds. Het eerste succes komt aan Bommels zijde als hij een goede aanval de center voor met een onberispelijk schot den keeper het nakijken geeft 10. Direct daarop denken wij den gelijkmaker te zien geboren worden maar het goede schot van onzen rechtsbinnen komt tegen den paal, waarhij een achterspeler den bal verder verwerkt, en inplaats dat wij zouden kunnen juichen, zou het anders gaan. Een schmot van een 40 meter af stand wordt door onzen doelman mis- gegrepen en de stand is 20. Niet ont moedigd gaan de onzen na den aftrap wederom aan den slag en bij een der aan vallen heeft RWB succes. Een voorzet van rechts wordt goed door den links binnen ingeschoten 21. Dit wekt wat meer activiteit onder dé jongens nu ze zien dat er nog kans is. Maar spoedig wordt die illusie den kop ingedrukt want door nog enkele blunders van onzen doel man is de stand door Bommel gauw op gevoerd tot 51, terwijl ook in de laatste 20 minuten voor rust de midhalf van RWB vervangen moet worden. Het is dan ook hij den aanvang van de tweede helft direct te constateeren dat het een hopelooze taak is zoo'n achter stand in te loopen. Er wordt nog flink gewerkt, maar de afwerking van onzen aanval laat ook te wenschen over. Nog éénmaal weten de onzen het net te vin den door een goed schot van den rechts binnen, terwyl Bommel nog twee maal scoort zoodat de eindstand wordt 72. - Voor a.s. Zondag is geen wedstrijd vastgesteld. Onze reserves deden het beter. Met 11o werden de jongens van Zaltbom- mel naar huis gestuurd. Bravo jongens! Tot nu toe hebt ge getoond een waardige vertegenwoordiger te zijn in de 2de klas^ se res.: KNVB. Ga zoo voort en ge zult een goede plaats bezetten op de rang lijst, waar ge nu als tweede geklasseerd staat met evenveel punten als no. 1. Ook RWB 3 wist de puntjes binnen te halen door met 8—5 te zegevieren over WSC 4. Ook voor hen is nog geen wed strijd ingelascht zoodat naar alle waar schijnlijkheid het een algeheele rustdag voor onze jongens zal zijn. R.K.V.B. DISTRICT DEN BOSCH. Uitslagen van Zondag 30 Oct. Eerste Klasse. VFCJan van Arkel 1'2 SI. Michielsgestel 2Avanti 43 ConcordiaMSV 11 ODC 2—ODI 2 1—2 Tweede Klasse B. VJC—SVD 2 2—8 TVGHerptsche Boys 0—0 Vlijm. Boys 2—Sporters 2 6—2 Derde Klasse. Concordia 3SV D3 4 2 Zwaluw 3—VJC 2 10—0 Sporters 3— Helvoirt 2 0—5 Programma voor Zondag a.s.;- Eerste Klasse. ODI 2—Concordia. Juliana—St. Michielsgestel. MSV—ODC 2. Jan van ArkelAvanti. NieuwkuikZwaluw 2. Tweede Klasse B. SVD 2fl VC. Herptsche BoysConcordia 2. Sporters 2Hercules. Vlijm. Boys 2VJC. Derde Klasse. HinthamZwaluw 3. VJC 2Sporters 3. Helvoirt 2OSC 2. DRUNEN. V.J.C.—S.V.D. 2 2—8. De Drunensche patronaatclub .IC. moest ook Zondag in de SVD-reserves haar meerdere erkennen. Met een doelpuntengemiddelde van 621 uil drie wedstrijden, die evenzoovele ne derlagen opleverden zet deze compe titie al heel somber in. We achten dit hoofdzakelijk le kun nen wijten aan haar voorhoede waar schijnbaar te weinig enthousiasme en doorzettingsvermogen van uit gaat en ten slotte gaat er het geheel onder lei den. Zoo ook weer in dezen wedstrijd. Weliswaar nam de Bossche ploeg met 3o de leiding, doch de thuisclub wist voor de rust dezen voorsprong te verkleinen tot 32. Na de rust is VJC althans de voor hoede uitgespeeld. De verdediging heelt het zwaar te verantwoorden en kan niet verhinderen dat de SVD-re serves nog 5 doelpntcn aan de score toevoegen, alzoo den stand op 2 -8 brengend. VJC'ers het kan toch anders. Indi vidueel beschikt deze ploeg over een voldoend aantal goede spelers voor deze afdeeling. Een kleine omzetting in het elftal zou tot hetere resulaten kunnen leiden. Vlijmen 2Sporters 2. Als het beginsignaal is geklonken, loo pen de Sporters nogal hard van stapel en zijn dc meerdere van de Boys. Zy la ten dit zien door na 10 minuten de lei ding te nemen. Dan komen ook de bee- ncn van de Boys los en wel zoo, dat ze (|e io achterstand nóg voor de rust in een 3i voorsprong omzetten. Ook (Ta rust blijven er de Boys geweldig opzitten en maken alzoo nog 2 flinke doelpunten achter elkaar en de stand is 5 1. Als de Boys dan even verslappen zien de Sporters kans nog een tegengoal te scoren en nemen de Boys voor goed het heft in handen. Zij maken tegen het ein de het zesde en laatste doelpunt. Deze wedstrijd eindigde met een G 2 over winning voor de Boys. De „Vroolijke Starters Dinsdag kwamen de „Vroolijke Star ters" in hun clublokaal in café Klerks in algemeene vergadering bijeen. Besloten werd tot B. en W. een ver zoek te richten om het rijwielpad naar het zwembassin ook voor motorrijwielen open te stellen omdat het ondoenlijk is met den motor door den zandweg te rijden. Het voorstel tot samenvoeging van de Vroolijke Starters met de B7M.C. tc Den Bosch werd afgestemd. Het eerste bestaanslustrum zal in Ja nuari op feestelijke wijze worden her dacht. WAALWIJK. R.K.V.V. HERCULES. Het eerste elftal heeft het Zondag jl. in Veghel tegen Blauw-Geel niet tot een overwinning kunnen brengen, zij moest zich met een 22 gelijk spel tevreden stellen wat gezien de omstandigheden geen slecht resultaat genoemd mag wor den. De Hercules-ploeg speelde niet zoo goed als in de voorgaande wedstrijden. Vooral het eerste half uur was het spel van Blauw-Geel beter als van Hercules, hetwelk zij in twee doelpunten wist uit te drukken. Nog voor de rust verkleinde Hercules haar achterstand met 'n pracht doelpunt van den linksbuiten zoodat de rust inging met den stand 21 voor Bl.- Geel. In de tweede helft kwam er Hercules beter in, verschillende goede aanvallen werden ondernomen en na een half uur spelen doelpuntte de midvoor op schit terende wijze en was de stand 22. Thans werd er van beide zijden hard gewerkt om het winnende doelpunt, toch geen van beide pariyen slaagde hier in.V Alzoo eindigde deze van beide zijdehl f gespeelden wedstrijd in een ge- i sportief gespei lijk spel. De wedstrijd van het tweede elftal te- j gen RKTVV 4 werd om kerkelijke rede- nen afgelascht. Het b-elftal der junioren behaalde haar I eerste overwinning. Met 21 werd van HEC b gewonnen. Het c-elftal speelde een vriendschap- pelyke wedstrijd tegen WVB b en veroor met 52. Voor a.s. Zondag staat de belangrijke 1 wedstrijd Hercules 1HEC 1 op het pro gram. Hierop komen wij a.s. Zaterdag te- j rug. SportersH. E. C. 15. Veel te forsche wedstrijd. De thuisclub wordt de laatste wed strijden wel door het noodlot getrof fen. Miste zij reeds twee wedstrijden haar linkshalf, de invaller moest lieden voor den aanvang van den wedstrijd het veld reeds verlaten, terwijl de inksbinnen voor de rust door een blessure werd uitgeschakeld. De invaller, een speler uit het derde elftal, was begrijpelijkerwijze een to tale mislukking. Niet de minste wed strijdroutine en wat deze speler tekort kwam aan techniek en tactiek trachtte hij gedeeltelijk goed te maken door een veelvuldig gebruik van armen en becnen op niet reglementaire wijze. Wij willen niet beweren dat hier ook maar de minste opzet in het spel was. Verre van dat, spelers zoowel als pu bliek namen het van den vroolijken kant op, doch tenslotte begon het den scheidsrechter te vervelen en deze achtte liet beter dat de debutant den wedstrijd verder als toeschouwer hij- woonde. Over het geheel was de wed strijd veel te forsch. Wel strafte de scheidsrechter die tusschen haakjes 1 goed en strak leidde ieder over treding af, doch hij kon niet verhinde ren dat zoowel hij HEC als Sporters een slachtoffer viel. De blessure van den HEC'er was niet van ernstigen aard, terwijl daarentegen de links achter van de thuisclub Voogd van het veld moest worden gedragen vanwege een scheenbeenfractuur. Dit is dan de vierde eerste-elftal-speler der thuis club die op de ziekenlijst staat ver meld. Ondanks deze tegenslagen hebben Sporters de Waalwijkers goed partij gegeven. Dat de thuisclub slechts een doelpunt wist te scoren lag in hoofd zaak aan de zwakte der voorhoede die feitelijk slechts uit drie spelers be stond en waar Maas hoewel hard en stevig zwoegend geen gelegenheid kreeg een behoorlijk schot te lossen. Van Gelder was van de midvoor naar de midhalfplaats verhuisd en we moeten eerlijk bekennen dat we de-^- halflinie in zijn geheel zelden beter zagen. Ook de achterhoede met in laatste instantie keeper Hendriks was in extra vorm. De doelpunten werden V alle van dichtbij gescoord en het was geen wonder dat de verdediging tegen een overmacht vijfmaal moest zwich ten. De gasten beschikken over een goed elftal, waarbij slechts een paar zwakkere puntjes zijn aan te wijzen. Rechtsbinnen en midhalf vielen het meest op, terwijl de linksbuiten zijn topvorm van het vo rige seizoen nog niet heeft bereikt. Het zal ons benieuwen welke club uit deze afdeeling in staat is HEC haar kam- pioensillusies te ontnemen. De wedstrijd: In het begin een terrein verkennen aan beide zijden. De gasten nemen een licht overwicht, als na 10 minuten bij een ver rassenden aanval over links de rechts binnen van korten afstand een kans krijgt en deze benut. Vijf minuten later weer zoo'n overrompelende aanval, ver rassend snel, even een aarzelen der ver dediging en nummer 2 ligt achter Hen driks. We vreezen reeds voor een cata strophe, doch Sporters reageeren snel en zitten als duivels op den bal. Tweemaal vlak achtereen verknoeit .de debutant voor de thuisclub een opgelegde kans. Reide doelen komen om beurten in ge vaar, doch voor de rust wordt niet meer gedoelpunt. Na de rust eenzelfde spelbeeld met dien verstande dat de strijd vaak al le fosch wordt. Diverse vrije trappen en vermaningen worden uitgedeeld, waar bij de gasten ondertusschen den stand op 4—0 brengen. Kort daarop wordt de in valler der thuisclub voor te heftig met zijn armen zwaaien tot toeschouwer ge degradeerd. De toegestane vrije schop schiet de linksbuiten keihard in den bo venhoek 5—0. Als Maas er alleen tusschen uit is wordt hij vlak voor het beruchte gebied gehaakt. De toegestane vrije schop gaat meters naast. Van Gelder die naar voren gekomen is weet even later de eer voor tie thuisclub te redden.

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 6