wk i ■pï.3500.- NIEUWS UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING. KANTONGERECHT, DUSSEN. AAN BELONINGEN I 1 JjL VRAAGT UW WINKE- ftp LIER EEN FORMULIER □RUNEN. HEUSDEN. NIEUWKUiJK. RAAMSDONK. f WASPIK. Door krachtig optreden van de brandweer, onder leiding van den op- perbrandmeester, den heer J. Kor te- weg, kon worden voorkomen, dat de tegen de fabriek aangebouwde Pan- toffelfabriek van de firma Klijberg Co. gespaard bleef. (Zie verder vervolg Provinciaal Nieuws). Rijwielpad Overlaat. Het rijwielpad in den Overlaat is gereed, eveneens het gedeelte op de brug over het Drongelsch Kanaal. Doch aan de Noordzijde moet op den betonnen muur die ruim 50 M. lang is, nog een ijzeren hekwerk gemaakt worden wat is opgedragen aan de fa. Jan v. Delft, smederij te Drunen. Bevloeiingswerken. Het maken van het mechaniek van de sluisschuiven voor de bevloeiings werken onder Drunen is opgedragen aan de firma Jan v. Delft, smederij alhier. Lip's schroevengieterij. Zooals wij Woensdag reeds meldden is men begonnen met de eerste werk zaamheden voor de nieuw te bouwen fabriek der Lip's schroevengieterij. De aanvoer van het zand vanaf het Kanaal is opgedragen aan de firma G. Vissers, alhier. „De Volharding". Zondagavond wordt in de harmo- niezaal bij Th. Elshout voor de leden en donateurs van de Kon. Erk Harmo nie „De Volharding" door „Roomsch Tooneel" uit Den Bosch, onder gerie van Kees Spielings een tooneel uit voe ring gegeven. Opgevoerd zal worden „AnMh' in de Pastorie". De recenties over „Roomsch Too neel" en het op te voeren stuk zijn van dien aard, dat wij daar weinig aan toe behoeven te voegen. Het zal een avond worden, waarbij het publiek van goed spel zal kunnen genieten. Herwonnen Levenskracht". Maandagavond 14 November a.s. wordt in de zaal der meisjes-congrega tie ieen filmvoorstelling gegeven over en ten bate van „Herwonnen Levens kracht." Weer een diefstal. Terwijl bij den heer Kruijne de vlag lag uit te bleeken is er iemand geko men, die deze heeft meegenomen. Al thans toen men het geval den volgen den dag wilde binnen halen was het verdwenen. Het is bepaald iemand ge weest die bij de volgende een of an dere nationale gebeurtenis eens echt voor den dag wil komen. Voetbal. Er is Zondag geen voetbal voor de ILK. VEILING DRUNEN. Prijzen van 10 November 1938. Prinses nobel 25—31; Lemoen appel 24—20; Sterappel 10—23; Goudreinelte 1223; Bellefleuren 1321; Notaris appel 15—18; Kafappel 12—18; Juin- appel 11—15; Fromelie Bellefleur 10— 12; Coustfendu 12—14; Ossekoppen 1217; Schrijvers 141G; Dubb. Bellefleuren 17—18; Biezent van Enge land 7—12; Boeren Mortier 10—12; Jonathan 10—15; Teulingappel 12- 13 Pa rd ij sap pel 10 12 Klumpkes 14 10; Zoete Armgaard 14-^-16; Zoéte Compagne 815; Zoete Huismans 12 Beure Clasgeare 3035; Novos 20 20; Jodeperen 1019; Div. handpe ren 2028; Brederode 18—22; St. Remie 10 18; Gieser willeman 18 20; Druiven 18—32; Tomaten 4—24; Spruitjes 1019; Witlof 7 18; Sjalot je 9—13; Juin 2—4; Spinazie 0—9; Slavellen 8—10; Wortelen 1—2.1/4; Knolraap 3/4—2; Schorseneren 0—9; Preij l^—S; Roode kool 1—3.1/2; Witte kool 1—2.1/4; Chineesche kool li//_2; Boerenkool 1.1/2—2; Savoie- k()oi 1—3; Kroten 1—2; Aardappelen 2.1/42]/2. Alles per K.G. Bloemkool 1^—9; Knolselderij 1 3; Sla 1/2—2^; Andijvie 1/3—1.1/2; Rammenas 1/23/4. Alles per stuk. Peen 1—3.1/4; Selderij 1/3—1.1/4; Kroten 1—2. Alles per bos. Aanvoer fruit 12.000 K.G. Zooals we eenige dagen geleden hebben gemeld, werd van den heer v. M. alhier te Leiden een luxe auto ont vreemd. Dezer dagen ontving de eige naar van het politiebureau te Leiden 't bericht dat de wagen aldaar wederom 10 was opgespoord. Zondag 13 November hoopt onze oud-dorpsgenoote Zr. Ma. Ferdinando (in de wereld mej. C. van Dijk) in het klooster der Zusters van Liefde, Kor- vel te Tilburg, haar diamanten klooster- feest te vieren. Zuster Ferdinando, een der drie Eerw. Zusters uit hetzelfde gezin, trad reeds op 16-jarigen leeftijd in t kloos ter der Eerw. Zusters van Liefde te Tilburg. Achtereenvolgens is de thans 76-ja rige jubilaresse werkzaam geweest te Arnhem, Kerkdriel, Beek (bij Nijme gen), Helmond, Budel, alwaar zij haar zilveren feest herdacht, Strijp en Geer- truidenberg. waar zij te midden harer mede-zusters en de schipperskinderen haar gouden feest vierde. Thans ^s zij wederom te Tilburg, waar zij a.s. Zon dag haar diamanten klooster-jubileum hoopt te herdenken. Zuster Ferdinando mag zich nog in een zeer goede gezondheid verheugen. In hotel „Koppelpaarden" alhier is dezer dagen een damclub opgericht, met ongeveer 25 leden. De lessen wor den gegeven door den heer Landmeter uit 's-Bosch. Het bestuur bestaat uit de heeren Heijmans, v. Moergestel en de Ronde. Woensdagmorgen vonden huis- genooten den heer J. de Peuter dood in z'n woning. Daar hij kort tevoren nog zeer goed gezond was, verwekte dit groote consternatie. De heer de Peuter is lange jaren in onze gemeente werkzaam geweest als wegwerker en genoot sedert enkele jaren zijn pensioen. HANK. Maandagmiddag j.l. had de Wed. J. Kivits alhier het ongeluk in haar wo ning van den trap te vallen. Zij bezeer de zich daarbij zoo ernstig, dat de hulp van Dr. van Vuuren uit Dussen moest worden ingeroepen. Deze constateerde dat een harer heupen was gekneusd. Zij zal geruimen tijd rust moeten, hou den. a Op 1 November a.s. hoopt het echtpaar A. Raams, alhier, den dag te herdenken, dat het voor 50 jaar in hel huwelijksbootje zijn gestapt. Het zal 't sympathieke, nog krasse paar dien dag zeker niet aan belangstelling ontbre ken. Aan den cursus E.H.B.O. gege ven door Dr. van Vuuren, vanwege het Wit-Gele Kruis, nemen een 50-tal per sonen deel. Voorwaar een respectabel getal. du QBfl De uitslagen van de voortgezette competitie der damclub zijn als volgt: Groep I. D. VerhagenB. Klerks 02 A. de GraagJ. Deurlo 20 Groep II. C. BaxJ. Timmermans 11 G. JonkerC. Schaap 02 Groep III. H. BrouwersA. Schilders 02 D. Baak—A. Fitters 2—0 Groep IV. A. v. cl. DonkP. Kuipers 02 I). v. d. Stoep vrij. Hel bestuur van de Heusdensche- winkeliers-vereeniging zal bij genoeg zame deelname trachten te komen tot voortzetting van den gewezen Handels cursus voor de Vestigingswet. Op 29 Nov. a.s. zal kapelaan Maas alhier den dag herdenken dat hij vóór 12J jaar geleden priester werd gewijd. Naar wij vernemen zal deze dag niet ongemerkt voorbij gaan. Zijn Eerw. is ruim 11 jaren te Heusden woonachtig. In verband met de actie om de vergaderingen te openen en te sluiten met gebed, heeft het College van Re genten der Godshuizen besloten dit in te voeren in de door hen te houden vergaderingen. Door de gemeente is besloten in de Puiterstraat twee straatlantaarns te laten verwijderen en daar ter plaat se twee overspanningen aan te bren gen. A.s. Maandag zal in de Prot. Be waarschool wegens periodieke aftre ding een verkiezing plaats hebben van twee notabelen. Dinsdag vierde het echtpaar Arnol- dus Coppens-Huiberdina de Bont on der enorme belangstelling zijn gouden huwelijksfeest. Er waren voor deze gelegenheid prachtige versieringen aangebracht met een kunstzinnige eerepoort. Om kwart voor negen had de uit tocht uit de feestelijk versierde wo ning plaats naar de parochiekerk al waar om 9 uur een H. Mis van dank zegging werd opgedragen. Na de H. Mis werd door een uit de buurt ge vormd gemengd koor in de kerk een feestlied gezongen onder leiding van dhr. M. van Heivoort. Toen de plech tigheid in de kerk was beëindigd, be gaf het gouden paar zich naar de pas torie waar door den pastoor dei- parochie een koffietafel werd aange boden. Hierna werd de stoet wederom opgesteld en werd onder groote be langstelling een rondgang door de ge meente gemaakt. Hierna had voor de versierde woning de huldiging der buurt plaats. Door den heer L. van Engelen, voor zitter van het feestcomité, werd een toespraak gehouden waarin hij met waardeerende woorden de gedachten en gevoelens der buurtbewoners ken baar maakte. Ook mej. Lena van den Oord hield een passende toespraak waarna de oudste zoon dankte namens zijn ou ders. Tijdens deze huldiging werd ook het cadeau der buurt aangeboden. De receptie die hierna gehouden werd telde heel wat belangstelling. Onder hen, die het gouden paar en de familie kwamen feliciteeren, was ook de geestelijkheid der parochie, Prior „Mariënkroon" alhier. In den avond werd door de harmo nie „De Eendracht", de liedertafel „Oefening baart Kunst" en de mond orgel vereeniging „Kunst Adelt" een serenade gebracht. De belangstelling hierbij was enorm. Door de respectivelijke voorzitters, de heeren W. van der Leede, Jan van Loon en C. van Baardwijk werd hier bij het woord gevoerd. De avond werd verder in intiemen kring doorgebracht waarbij zich de ceremoniaris, de heer Botennans en de conferencier de heer M. v. Heivoort op onverbetelijkë wijze van hun taak kweten. Nie.uwkuijk kan met voldoe ning terugzien op dit schitterend ge slaagd feest, wdarmede oprechte hul de werd gebracht aan het gouden paar Dien en Nol. Dinsdagnahi. had alhier na at- loop der feestelijkheden van de gou- iplocht wagens e.a. dopr -de feestvierenden nog een rondrit gemaakt. Tijdens de zen rondgang had de pl.m. 68-jarige W. van Wijk hét ongeluk van een dezer wagens té vallen. Hij kwam hier bij zoo ongelukkig terecht dat hij bewusteloos bleef liggen. Met een zware hersenschudding werd de on gelukkige naar huis vervoerd en is kort daarna, zoAder lot bewustzijn te zith gekomen, overleden. Hij Was een g&cht populair bersoon eh eéh ijverig ldl dÓ- harmonie, waarvfin lflj pl.m. r/ 50 jaar lid was? RAAMSDONKSVEER. In beslag genomen. De rijks politie kwam tot de ontdekking, dat in den tuin van P. aan een boom een zoo genaamde slagkooi was opgehangen, waarin een musch was gezeten, die als lokvogel moest dienen. Het gevolg was, dat de kooi in beslag werd genomen en tegen P. procesverbaal werd opge maakt. Aanhouding. Alhier is zekere N. aangehouden, die nog een maand hechtenis tegoed had, wegens het ple gen van valschheid in geschrifte. De man is op transport gesteld naar de Strafgevangenis te Breda. Veroordeeld. Tijdens de bur gemeestersfeesten in September j.l. kreeg zekeren.de B. in een café ruzie met zekere van K., zoodat in een mini mum van tijd een flinke vechtpartij ont stond. Wegens het verstoren van de orde is de B. door de Rechtbank te Breda veroordeeld tot 10.'boete of 5 dagen hechtenis. Dienstplicht. Het aantal inge schrevenen voor den dienstplicht der lichting 1940 bedraagt in deze gemeen te 79. K. A. V. Op de eer'ste verga dering der alhier pas opgerichte Ka tholieke Arbeiders Vrouwen-organisa tie (K.A.V.) waar 196 arbeidersvrou wen aanwezig waren, hebben zich 34 nieuwe leden opgegeven. Dit is een goed begin, voor deze nog zoo kort be staande organisatie, die een onderaf- deeling is van de R.K. Werkliedenver- eeniging ,,St. Joseph". Gedurende de vergadering werden 54 prijzen gratis verloot, die door de kerngroep waren bijeen gebracïït. De vergadering was een waar suc ces voor de K.A.V.arbeidersvrouwen en meisjes geeft U allen als lid op. Uw organisatie is een eisch van den tijd. Nieuwe Overste. De Eerw. Over ste van het St. Adrianusgestieht, in de wereld genaamd mej. H. J. van Eupen, die ruim zes jaar als overste aan het gesticht is verbonden geweest, is over geplaatst naar het Liefdegesticht te Son. In haar plaats is benoemd tot Overste de Eerw. Zuster Theodora, in de wereld genaamd mej. A. M. Slits. i'o-Gratiss verzekering. Met ingang ydh 1 Januari a.s. zal het personeel van de N.V. Papierfabriek „de Maas mond", te Raamsdonksveer, met inbe grip van vrouw en kinderen beneden de 15 jaren geheel gratis verzekerd zijn voor ziekenhuisverpleging en operatiekosten. Schadepost. Toen de schipper A, J. van Raamsdonksveer zijn schip, iggende in <le haven, dat geladen was met zand, wilde gaan lossen, viel door nog onbekende oorzaak de groote mast naar beneden op het dek. Geluk- jkAg wasrde schipper juist aan den an deren kant van het schip werkzaam, :>2oodat het ongeval zonder persoon lijke ongelukken afliep. De schade aan hel dek was echter groot, zoodat een en ander een leelijk schadepostje is voor den schipper. Uitvoering. De R.K. Tooneelver- ceniging Kunst na Arbeid, onderafdee- ling van de R.K. Werkliedenvereeni- ging St. Joseph zal op Zondag 20 en Maandag 21 November a.s. in het St. Henricusgebouw, haar eerste winter- uivoering geven. Opgevoerd zal worden „Bij het was sen van den vloed", dramatische schets uit de tropen in drie bedrijven door C. Slaes. Verder zal nog een komische klucht opgevoerd worden. Het muzikale gedeelte zal verzorgd worden door het bekende gezelschap The Melody Boys. Het geheel belooft weer een paar echt gezellige avonden te worden, zooals we dit van Kunst na Arbeid gewoon zijn. Predikbeurten Zondag 13 Nov.: Ned. Herv. Kerk, alleen n.m. 2 uur Ds. Oostenburg van Capelle. Naar wij vernemen zal als be vestiger van candidaat R. de Bruin op Zondag 27 Nov. a.s. optreden Ds. v. d. Hee van Genemuiden. J. van S. uit Loon op Zand en L. E. uit Kaatsheuvel hadden op 11 Juli j.l. des nachts te pl.m. twee uur het was toen juist kermis te Waalwijk aan de bel getrokken en tegen de deur geschopt aan een woning in de Chris- pijnstraat waar de weduwe van der Z.- IJ. met haar beide dochters woont. Een der meisjes was achterom geloo- pen om voor alle veiligheid de buren te waarschuwen. De bel was stukge trokken. Ondanks het ontkennen van verdachten hielden beide meisjes staande, dat zij dezen het gewraakte feit hadden zien plegen. Beide jongens werden veroordeeld tot 15.boete conform den eisch. A. G. te Sprang-Capelle had door niet behoorlijk naar links uitwijken bij het inhalen van fietsers op 10 Sept. j.l. des namiddags te half vier te Sprang-Capelle, dezen aangereden. Hij beweerde te hebben moeten uitwij ken voor een hond. „En daarom reed je maar tegen de menschen op!" merkte de kan tonrechter, die verdachte veroordeel de tol 15 boete conform tien eisch. Het doodelijk ongeval op den onbe- waakten overweg te Vlijmen. De rechtbank heeft vonnis gewezen in de strafzaak tegen den expediteur Th. P. J. van S. uit Drunen, die te rechtgestaan had ter zake dat hij op 13 Juli 1938 te Vlijmen met een zes- wielige auto zoodanig had gereden over den onbewaakten overweg van den spoorweg Den BoschLage Zwa- luwe, terwijl een trein uit Den Bosch naderde, dat de vrachtauto door den trein werd aangereden,, waardoor M. F. van Beurden, die naast verdachte in de cabine zat, uitgebreide schedel breuken bekwam waardoor hij kort nadien overleed. De Officier van Justitie had in zijn requisitoir betoogd, dat verdachte zich niet behoorlijk van de veiligheid van den overweg had overtuigd, alvorens H. M. de Koningin opende te Groningen het Van Starkenborghkanaal. Haar onthulden gedenksteen. H. M. bezichtigt op de foto den door WK'Ö

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 10