SCHUDT UW LEVER WAKKER Drukwerk] a a a a a a IVO ROL -to vewtukke£yk! Flinke Melkbezorger. VERLOREN BURGERLIJKE STAND. VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. LAATSTE BERICHTEN. GEMENGD NIEUWS, ADVERTENTIEN. Waalwijksche Stoomdrukkerij Anloon Tielen Gemeenteraad. I I I I I i het betere werk j i De drukkerij voor Agenda's TAXANDRIA een bruine ceintuur Wij herinneren H. M. de Koningin bezichtigde te Zuidhorn een aan mond- en klauwzeer lijdende veestapel. erdoor te rijden en had een maand hechtenisstraf voorwaardelijk ge- eischt en een geldboete van 75 of 25 dagen hechtenis. Verdediger Mr. P. Scheefhals, Den Bosch, had vrijspraak gepleit. De rechtbank heeft verdachte ver oordeeld tot een maand hechtenisstraf voorwaardelijk en een geldboete van 25 of 25 dagen hechtenis. voorstellen om de wethouders beiden een afzonderlijke taak toe te bedeelen. De Voorzitter zegt dat dit ook zijn plan was. Hij deelt mede dat het in de vergadering van B. en W. nooit ge bruikelijk was dat er tot stemming werd overgegaan, maar tot voor kort wordt er voortaan op aangedrongen. Spr. wenscht dat er aan dezen toe stand spoedig een einde zal komen en sluit over dit punt de discussie. VLIJMEN. Gisteravond kwam de raad dezer ge meente in openbare vergadering bijeen. Een voorstel van B. en W. tot het verleenen van eene tegemoetkoming van 2.per week in de reiskosten van een te s-Bosch schoolgaand kind van W. v. d. Brand te Haarsteeg werd goedgekeurd. Een langdurige discussie ontspint zich over een voorstel van B. en W. tot aanvulling van het ambtenaren reglement in dien zin dat in de toe komst de gemeenteambtenaren op 65- jarigen leeftijd zouden worden ontsla gen, terwijl zij die thans in dienst zijn en den leeftijd van 65 jaar reeds heb ben bereikt (dit zijn 3 personen) daar voor eerst op 9 Nov. 1942 in aanmer king komen. Het slot was dat dit voorstel met 5 tegen 7 stemmen werd verworpen. Dan werd in stemming gebracht een voorstel van den heer van Engelen, die den pensioengerechtigden leeftijd op 70 jaar wilde stellen. Ook dit voorstel werd met 5 tegen 7 stemmen verworpen. Het voorstel van den heer v. d. Mee- rendonk, om de daarvoor in aanmer king komende ambtenaren per ingang van 1 Jan. 1940 eervol te ontslaan, werd met 7 tegen 5 stemmen goedge keurd. Goedgekeurd werd z.h.st. het voor stel van B. en W. tot aanvulling van de verordening regelende de eischen van benoembaarheid en de bezoldiging van de veldwachters. Voor 1938 zal de gemeente aan B- steun een bedrag beschikbaar stellen van 422.—. Het Rijk draagt dan bij 1011.70. De rekeningen 1937 van de Burger lijke Armbesturen werden goedge keurd. Die van Vlijmen sluit met een nadeelig saldo van 589.80; die van Nieuwkuik met een voordeelig saldo van 640.75. De gemeente-rekening over 1937 werd voor den gewonen dienst voor- loopig vastgesteld op ƒ234.154.44 in inkomsten en op 227.659.31 in uit gaven, zoodat een batig slot resteert van 6495.14. De kapitaaldienst sluit in inkomsten en uitgaven resp. op 292639.74 en 288.593.17, met een batig slot van 4046^57. Vervolgens werd de gemeentebe- grooting 1939 aangeboden die voor den gewonen dienst sluit op 301.367.12 en voor den kapitaaldienst op 10141.66. Ingekomen is een verzoek van de af- deeling onderwijs van den N.C.B., die wenscht over te gaan tot het oprichten van een landbouwhuishoudcursus. De Voorzitter is dit voorstel zeer gunstig gezind, daar het z.i. een eerste stap is op den weg om te komen tot de oprichting van een vaste landbouwhuis- houdschool. De kosten zullen voor de gemeente 623.95 bedragen, waarvan nog 200.— afgaat, die de gemeente vergoed krijgt voor het beschikbaar stellen van een lokaliteit van de open bare school. De overige kosten, zijnde 1689.20, worden door het Rijk ge dragen. Dit voorstel wordt z.h.st. goedge keurd. De Voorzitter merkte nog op dat zich reeds 30 personen gemeld hebben, waarvan 6 buiten de gemeen te. Een voorstel van B. en Wtot, be schikking op bezwaarschriften tegen den aanslag in 't schoolgeld over 1937 wordt in besloten vergadering behan deld. De Voorzitter brengt dan verslag uit over een door hem ingesteld onder zoek betreffende een gerezen geschil tusschen de beide wethouders, ten aan zien van de werkverschaffing. Weth. van Sprang zegt dat hij zijn meening handhaaft dat een nieuwe opzichter noodzakelijk was in het belang van de gemeente, daar de vorige, de heer Rol- berg, absoluut niet voor zijn taak ge schikt was. Weth. Wilgers is van meening, dat de heer van Sprang, de overplaatsing van den heer v. Rolberg, geheel op eigen houtje bewerkstelligd heeft, zon der de overige leden van het college van B. en W. daarin te kennen. Spr. vindt dat een onloyale handelwijze. Er ontstaat dan een heftig debat tus schen de beide heeren, waarin de heer Wilgers den heer van Sprang van ver kiezingsreclame beschuldigde. De heer v. d. Meerendonk vindt het diep treurig dat er momenteel een der gelijke verstandhouding in het college van B. en W. heerscht. Spr. zegt dat daarmede de gemeentebelangen zeer geschaad worden en hij wil dan ook I. V. C. B. RAAMSDONKSVEER. Veersche Boys. Veersche Boys 1 speelt a.s. Zondag op eigen terrein een competitiewedstrijd tegen het sterke Advendo 1 uit Breda. Gezien de prestatie van verleden Zon dag van de Boys tegen Groen Wit 1 uit Princenhage, wordt het Zondag weer een prachtige wedstrijd. De opstelling van de Boys is als volgt: Doel: Jac. Fyneman. AchterAnt. van Seters, W. Schalken. Midden: J. Broeders, Adr. van Rooij, W. Verhagen. Vóór: Math, van Hulst, M. Bouwens, H. Blankers, J. Kieboom en H. van Delft. WAALWIJK. Van 4 tot en met 11 November '38. Geboren Cornells Adrianus, zv. Fr. Heesters van Dongen Johanna Gezina Maria Iluberta, dv. C. J. Kolsteren-v. Leuven Johanna Henrica, dv. G. Th. van As sen-Steenbergen Maria Martina, dv. J. G. van den Meerakker-van Schafjk Johanna Maria Francisca, dv. H. C. van Nooij-van Loon Hendrika Elisabeth Anna, dv. W. J. Laarakker-Verschuren Wilhelmus Gijsberlus, zv. A. J. Verhoof- stad-van den Berk Adrianus Cathari- na Nicolaas, zv. L. J. Schilders-v. Loon Martinus Petrus Carolus Gerardus, zv. C. G. van Delft-van Rijswijk. Overleden Ja. van de Veerdonk, oud 77 jaren, we duwe van J. van der Avoort. Huw. aangiften: Geen. Gehuwd Chr. van den Anker, oud 40 jaren en Maria Doedijns, oud 29 jaren, beiden te Waalwijk J. J. A. Marks, oud 24 jaren en Aa. C. A. Emmen, oud 22 jaren, beiden te Waalwijk. Ingekomen P. van Helvoirt en gezin, van Loonop- zand J. Wildeman, van Haan (Dl.) A. A. van Hilst, van Vught Aa. B. A. Witten, van Doetinchem Ga. Ja. Ver meer, van Loonopzand Tha. G. M. Vetjens, van Geertruidenberg C. O. J. Pullens, van Drunen. Vertrokken: H. W. Ku ij sten en gezin naar Tilburg C. A. Wilmont naar Loonopzand Ba. G. Voorthuisen naar Amsterdam Fr. van de Kooij naar Loonopzand A. C. M. Vervaart en gezin naar Sittard Aa. J. M. van Lang naar Raamsdonk G. B. Musters en gezin naar Breda. DRUNEN. Geboren Adriana A. H. v. Huiten de Bont. Overleden: Theresia Maria Smits, oud 14 maanden Maria Kogels, wed. van Frans Pen- nings, oud 78 jaar. RAAMSDONK. Van 29 Oct. tot en met 4 Nov. 1938. Geboren Gerardus N., zv. Johannes Jac. v. See- ters en Antonia G. Joore Adrianus D. M., zv. Dirk B. van Dongen en Catharina E. van Gils Hendrica M., dv. Gerardus Jos. de Bruijn en Catharina M. van Don gen Petronella M., dv. Cornelis H. Kla vers en Johanna M. Broeders. Gehuwd: Hubertus C. de Ruijter, oud 30 jaren en Adriana M. van Uyen, oud 34 jaren. Overleden Antonie P. Boelaars, echtget. van Maria J. P. van Reijpert, oud 33 jaren Adria- na C. van den Kieboom, oud 3 weken. GEERTRUIDENBERG. Geboren Wijnand Theodorus, zv. Hendricus Q. Broeders-Thijssen Adrianus Johannes, zv. Johan H. Sperber-Roelen. Gehuwd: Afd. Waalwijk R.K. Staatspartij. Pater Henricus komtII De winteractie van de R.K. Kies- vereening zet in. Het werk van de keur- en propagandaclubs begint weer. En het begin is goedA s. Dinsdagavond 15 November om 8 uur liomt Pater Henricus in de achterzaal van'" Hotel Verwiel de actie openen. »Peiling en UitzichU is de titel van zijn spreekbeurt. De toestand van de wereld op politiek en gods dienstig terrein zal hij peilen en met hem zullen we bouwen en uit zien naar een nieuwe en betere maatschappij. Pater Henricus is in Waalwijk geen onbekende. We herinneren ons allen nog ^ijn schitterende re devoering daags vóór de Kaqierver- kipzing van 19$7. Wij ^jjn er van overtuigd dat velen dezen redenaar nog eens willen hooren. Daarom is dan ook deze vergadering voor allen toegankelijk. Iedereen die belang stelt \ii de huidige politieke ontwikke ling, iedereen vooral, die degroote beginselen van de Katholieke poli tiek nog eens wil hooren uiteenzet ten, is welkom. Katholieke kiezers en kiezeressen van Waalwijk en gij ook vooral jonge propagandisten van de R.K. Staatspartij komt in grooten getale op en maak de zaal weer stamp-en stampvol. Kinderoperette Het R.K. Meisjesjeugdwerk komt Donderdag 24 November met de operette »Mariolijntje«, een feeëriek zangspel naar een sprookje bewerkt door Gaston Vroome, muziek van R. Ghesquiereplm 79 kinderen werken er aan mee. Streekplancommissie Oost—Noord brabant. De streekplancommissie »Oost— Noordbrabant» heeft te 's Hertogen bosch een algemeene vergadering gehouden onder voorzitterschap van den Commissaris der Koningin, Jhr. mr, A. van Rijckevorsel. In deze vergadering gaf deze een overzicht omtrent omtrent den toe stand en werkzaamheden dercom- missie. p De edelachtb. heer E. C. Moonen, burgemeester van Waalwijk bracht namens de commisfie van bouw- woning en welstandstoezicht Noord brabant (Oost) verslag uit over het dienstjaar 1937. Jubileum tournooi »Ons Genoegen« Hedenavond wordt 't jubileum- tournooi van »Ons Genoegen« voort gezet met als gast E.B.C. t Vosje uit Baardwijk. Deze club heeft een flinke kracht bij gekregen en het zal voor »Ons Genoegen# een zware dobber zijn om een nederlaag te ontloopen. Kijk de partijen maar eens aan. Jan de Graaff-Frits Schoelitz Frans Slaats_H. Kleijn Th. van Weert—W. Pulles Jos. Klerks—G. Pullens Th. Zwaans—H. Pullens Dinsdag a.s. komt voor de 2e vijftallen de biljartver »Beatrix« (Sjef Moonen) op bezoek. Ook bij deze ontmoeting ont breekt het nooit aan spanning, t Dr. Velthuys. t Dr. Velthuys in onze gemeente algemeen bekend, doordat hij lal van malen de plaatselijke genees- heeren verving, is, na eene ziekle van ongeveer drie maanden, gevolgd door eene operatie, te Amsterdam overleden. Verlichting van fiscalen druk op thee en sigarettenpapier. Minister De Wilde kondigt in de Memorie van Antwoord betreffende zijn departement aan een verlaging van het bijzonder invoerrecht op thee door een andere wijze van de waardeberekening en een verlaging van het invoerrecht op sigaretten papier. Een wijziging in het stelsel van de rijwielbelasting is van de minis ter niet te verwachten. Het Belgische stelsel vindt hij te ingewikkeld en de diefstal van plaatjes neemt naar de minister meent niet toe. Moeder trachtte haar zoontje te redden Naar we in het Handelsblad lezen is te Bodegraven Dinsdag middag het 3-jarig zoontje van den heer v. d. Laan in den Ouden Rijn geraakt. De moeder, die het onge val zag gebeuren, sprong het kind onmiddellijk na, met gevolg, dat beiden weldra in levensgevaar ver keerden. De heer Buyter, die aan de overzijde van het breede water getuige was van het ongeval, begaf zich gedeeltelijk gekleed te water en zwom den Ouden Rijn over. Inmiddels was reeds hulp geboden door eenige voorbijgangers, die er weldra in slaagden de moeder op het droge te brengen. Het kind kon echter pas door mi tdel van een dreg worden opgehaald toen bleken de levensgeesten geweken. Zaterdag en Zondag, Luxor Bios coop »De Geliefde Vagebond«. Zaterdag en Zondag Theater Musis Sacrum »Tarantella«. Zaterdag 1.302.45 uur Dames, aspiranten Gymn. Vereen. K. en V. Gymnastieklokaal Stationsstraat. Zondagl2 uur repetitie Mannen koor in Musis Sacrum. Zondag 12 uur. Repetitie Liedet tafel „Tot Bloei der 'toonkunst". Maandag 89.30 uur. Gymnastiek heeren K. en V. Gvmnastieklokaal O.S Dinsdag 78.30 uur. Gymnastiek damesK.enV.Gymnastieklokaal O.S VERLOOFD: TINY VAN IERSEL en Dr. L. DE VINK 12 Nov. 1938 Waalwijk, Amsterdam, l Geen ontvangdag. Fabriek van Melkproducten TE WAALWIJK vraagt Vrijdagavond in de Grootestr. Tegen belooning terug te bezorgen Grootestraat 325. er onze abonné's aaTi dat men de courant aan huis bezorgd, kan krijgen voor 10 cent per week eveneens in Drunen Sprang, Vrijhoeven. Capelle, Kaatsheuvel en Waspik Drie Belgische officieren zijn aan de Kon. Militaire Academie gedetacheerd ten einde zich te bekwamen in de meer technische uitdrukkingen van het le ger in de Nederlandsche taal. Tijdens een der lessen. ZONDER SCHADELIJKE LAXEERMIDDELEN en U zult 's morgéns „kiplekker" uit bed springen. lederen dag moet Uw lever minstens een liter gal in Uw ingewanden doen stroomen. Wanneer deze stroom van gal onvoldoende is, verteert Uw voedsel niet, het bederft. U voelt U opgeblazen, U raakt verstopt. Uw lichaam is vergiftigd en U bent humeurig, voelt U ellendig en ziet alles somber in. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmiddelen. U moet CARTER'S LEVERPILLETJES nemen om een liter gal vrij tè doen stroomen en U zult weer geheel fit zijn. Onschadelijk, plantaardig, zacht, on overtroffen om de gal te doen stroomen. Eischt Carter's Leverpilletjes bij apothekers en drogisten, f. 0.75. ■op elk gebied TANDPASTA ARTS Grootestraat 186 Wllhelmlna-Gaathula

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 11