Waspik viert een dubbel feest, nl. het regeerings- jubileum van H. M. de Koningin en de officieele opening van het Nieuwe Raadhuis. £en gloriedag voor Waspik, speciaal voor zijn burgemeester. A STRUIJK Co. N V. OOSTERROUT Muziek en Dans Gerard v. d. Maesen. 1h Asselbergs Nachenius Gebr. Oomen BOUWWERKEN. W. A. de Glas A. v. d. Rijken Harmoniezaal Waspik. De installatie voor centrale verwarming in het nieuwe Gemeentehuis te Waspik is aangelegd door Ceresstraat 17 BREDA. Telef. 2781. Architecten-Bureau te Oosterhout, EEN NIEUW RAADHUIS. VLOER- EN WANDTEGELS, TROTTOIRTEGELS, BANDEN, RIOLEN. te Waspik. Burgemeester P. M. DEKKERS van Waspik. L. S. In 1874 is onder liet bestuur van Burgemeester Gescher het tegenwoor dige gemeentehuis gebouwd. Door de uitbreiding der bemoeie nissen van de gemeenten, heeft zich reeds sedert jaren doen gevoelen het gebrek aan voldoende ruimte om de aan de gemeente opgedragen zaken naar behooren en regelmatig te kun nen behandelen en af te doen. Bij herhaling is dan ook sedert ge- ruimen tijd overwogen op welke wijze hierin een afdoende verbetering zou kunnen worden gebracht. De groote moeilijkheid hierin was dat uitbreiding van het bestaande ge bouw niet wel mogelijk bleek. Voor een behoorlijke oplossing zou het gemeentehuis moeten worden af gebroken en ter plaatse een nieuw moeten worden opgericht. Men schrikte echter terug van de hieraan verbonden kosten. Bovendien wilde men, indien men tot het bouwen van een nieuw ge meentehuis zou overgaan trachten te verkrijgen een terrein, geschikt voor het daarop doen houden van markten en voor kermis-terrein. De markten en kermissen toch moesten tot nog toe gehouden worden op de openbare straat in casu een provinciale weg. Het behoeft geen betoog dat dit moeilijkheden van verschillenden aard opleverde. Ook was 't gevolg hiervan, dat ver schillende inrichtingen welke de ker mis in deze gemeente wilden bezoeken, niet konden worden toegelaten, tot schade der financiën der gemeente. Waar een gemeentehuis in het cen trum der gempente thuishoort was men gehouden aan 'n bepaalde plaats. Op onverwachte wijze kon echter een oplossing worden gevonden. Een kapitaal heerenhuis, gelegen in, het centrum der gemeente met zeer grooten tuin, zich strekkende langs den provincialen weg, kwam te koop. Bedoeld huis bleek zeer geschikt oin tot gemeentehuis te worden verbouwd, terwijl de daarbij behoorende tuin kon worden ingericht als markt- en kermis-terrein. De gemeente slaagde erin tegen zeer acceptabele voorwaar den bedoeld pand met bijbeboorenden tuin te koopen. In de vergadering van den gemeen teraad van 9 October 1937 werd een hiertoe strekkend besluit genomen, dat door het college van de Gedeputeerde Staten werd goedgekeurd bij besluit van 20 October 1937, G.nr. 25. Het plan van de verbouwing werd opgemaakt door het architecten-bu reau Gebrs. Oomen te Oosterhout, ter wijl de uitvoering na openbare aanbe steding werd gegund aan de firma Gebrs. Kuipers te Zevenbergsche Hoek. Thans is het gebouw voltooid en zal op 12 November in gebruik wor den genomen. Waspik heeft thans een gemeente huis dat aan alle eischen voldoet. De architect verdient hulde voor de keu rige wijze, waarop hij de verbouwing heeft opgelost, terwijl de aannemers het werk op zeer bevredigende wijze hebben uitgevoerd. De burgemeester van Waspik, DEKKERS. Waspik, November '38. Wie geregeld de uitvoerige raads- verslagen en de Waspiksche brieven in ons blad gevolgd heeft, die is vol doende op de hoogte van de geschie denis der totstandkoming van het nieuwe Raadhuis der gemeente Was pik, dat heden officieel door den heer Commissaris der Koningin in de pro vincie Noordbrabant, gaat geopend worden. Reeds jaar en dag werd het ge meentehuis te klein, steeds w'erd de ruimte te bekrompen voor de uitbrei dende administratie en voor de eischen van den modernen tijd. Maar ander zijds doodden het vooruitzicht der groote kosten en de herhaaldelijk drei gende annexatie-plannen elk initiatief ten deze. Tot zich eensklaps een pracht-gele- genheid bood, n.l. het oude, ruime, prachtige en uitstekend gelegen hee renhuis der familie de Roon, eigendom van den heer A. Brokx-Smits. Nu of nooit, dacht burgemeester Dekkers en na goedkeuring zijner plannen door autoriteiten, kwam hij er namens B. en W. mee in den gemeen teraad, die na wikken en wegen aan het plan z'n sanctie verleende en aan koop en verbouwing goedkeurde. 't Zij tot z'n eer gezegd, dat toen de raad eenmaal a gezegd had, hij ook b heeft laten volgen en zich niet karig heeft getoond, toen het er op aankwam den burgemeester in staat te stellen, het gemeentehuis te verbouwen en te installeeren zooals onze tijd en zooals smaak en efficiency dat vragen. En in dit raadhuis namen we onder voorlichting van burgemeester Dek kers, deze week eens een kijkje en we hebben er van verbaasd gestaan op welke schittende wijze de bekende ar chitecten de heeren Gebr. Oomen uit Oosterhout dit heerenhuis in een up- to-date gemeentehuis hebben weten om te tooveren. Laat ons beginnen met het begin. Het uiterlijk heeft niet zoo heel veel wijzigingen ondergaan, alleen is aan de Zuidzijde een fraaie hoofdingang gemaakt, waarvóór een ruim tegel terras, met smaakvol perk waarin een groote bloemvaas. Het verdere terrein ligt nog in gras en zal dienen voor markt- en kermisterrein, maar zal toch door paden, hagen en planten tot een smaakvol geheel worden gemaakt, dat eenigszins zal trachten te compensee- ren het schitterende park, dat we daar vroeger kenden. Als men weet dat dit in handen is van de Koninklijke Kwee- kerijen Pierre Lombarts te Zundert, het uit deze streek stammende en daaraan nog verwante bedrijf, dan weten we dat ook deze aangelegenheid prima in orde komt. Aan de Westzijde van 't plein stelt men zich voor den bouw van een aan tal landhuisjes, waardoor deze zijde mooi wordt afgesloten en een goed ge heel zal worden verkregen. Door 'n massale dubbele deur ko men we in een ruime entrée, (met links de bode-kamer), mooi betimmerd en be tegeld, die toegang geeft tot de hal waar de loketten zijn voor de secreta rie en den bezoekers t wachten verge makkelijkt wordt door smaakvolle ban ken tegen de muren. Rechts van den hoofd-ingang voert ons een gang naar de kamer van den burgemeester, die uitzicht heeft op den Prov. weg, anderzijds op het plein voor 't Raadhuis. Deze kamer heeft al een zeer smaak- en stijlvol millieu, meubels, gordijnen, vloer-bedekking, lampen, schilderijen, kortom alles ademt goede smaak en gezellige sfeer; verzorgd tot in de kleinste bijzonder heden. Links van den ingang treffen we geheel aan de Westzijde het bureau van politie met 2 cellen, practisch inge richt en verwarmd, terwijl daar ook lavabo s, W-C's enz. zich bevinden. De secretarie eveneens gelijkvloers, is een pracht-ruimte, met mooi helder licht, voorzien van smaakvolle, prac- tische bureaux en van de nieuwste dingen op 't gebied van kantoor, admi nistratie, schrijfnachines, kaarten-op- bergruimten, stalen kasten enz., kortom alles wat op een modern-inge richt secretarie thuis hoort en dat op de meest efficiente wijze geleverd wordt en is door een Nederlandsche specialiteit op dit gebied, de firma Blikman Sartorius te Amsterdam. We behoeven dus niet te zeggen, dat alles prima is en tot groote tevreden heid stemt. Hieraan grenst de kamer van den secretaris, eveneens rustig en met smaak geïnstalleerd en daarachter de archiefruimte, stevig in gewapend be ton en voorzien van stalen opberg ruimten, alles volgens de meest moder ne eischen en opvattingen. Dit wat het gelijkvloersche betreft. Begeven we ons naar de eerste ver dieping dan komen we vanaf de ruime trappenhal, stijlvol verlicht door het bovenlicht van gekleurd glas, in de majestueuze raadzaal. We zeggen met het woord „ma jestueus" niet te veel, een ruime, prach- BETON- EN TEGELFABRIEK BOUWMATERIALENHANDEL Speciaal adres voor De meubelinstallatie in het nieuwe gemeente huis werd geleverd door de firma's en H. VAN IERSE L Tijdens de Feesten onder leiding van beveelt zich aan voor alle voorkomende -i r i h. I. ranse# «ii wi rat hliiikihiii

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 6