Nieuws uit de Langstraat eu Omgeving. SPORT Slaap Uw verkoudheid wep met Dampo KAATSHEUVEL, SPRANG—CAPELLE. [DRMSMtonVALKENBURG C A .-LE1 JULIANA. R. W. B. van dienst was, voor iedereen graag in den boeg sprong. Over Mevrouw, zijn ecktgenoote, be hoeven we hier nauwelijks veel te ver melden. Nog pas een paar weken ge leden vierde zij haar jubilé als op richtster en presidente der St. Elisa- beths-vereeniging. De armen van Was pik hadden steeds haar volle belang stelling en mochten steeds op haren finanlieelen en inoreelen steun reke nen. Ook voor het Missiewerk was zij steeds de ijverige propagandiste en heeft ook hier zeer vele verdiensten verworven. Z. H. de Paus wist deze verdiensten op de juiste waarde te schatten door haar de Pauselijke onderscheiding „Pro Eclesia et Pontifice" uit te rei ken. Resumeerende kan Waspik, waai het steeds nog gemoedelijk toegaat, met dankbaarheid opzien naar zijn hoogste, wereldlijke overheid en kan vele andere plaatsen als voorbeeld ge steld worden. Zooals we reeds schreven, wij aar zelden deze privé-hoedanigheden hier weg te pennen, maar meenden toch bij deze ofticieele gelegenheid eens het volle licht hierop te moeten laten schijnen. Het is een dankbaar volk, dat zijn overheden weet te eeren! Niet de be- treftende personen zelf, zij zullen er misschien.het allerminst mede ge diend zijn maar het licht weer kaatst van zelf weer op hen, die ze ons gegeven hebben. En zoo komen wij na den Opperheer van alles weer vanzelf op onze beminde Lands vrouwe, H. M. Wilhelmina. Was het nu zoo heel gek bezien de beide fees ten te combineeren? Wij meenen van niet Moge door God zoowel onze Lands- als gemeente-overheid nog vele voor spoedige jaren zijn toegedacht! Ieder weldenkend Waspiks inwoner zal van daag gaarne met dezen wensch in stemmen ADEPT. OFFICIEEL FEESTPROGRAMMA bij gelecrenheid van het VEERTIG-JARIG REGEERINGSJUBILEUM VAN H.M. DE KONINGIN en DE OPENING VAN HET NIEUWE GEMEENTEHUIS op 12 November 1938. 9j/£ uur: 11 uur: 11 Y2 uur: uur: Kinder-aubade voor het gemeentehuis. De kinderen der diverse scholen zingen: 1. Wilhelmus. 2. Wij willen Holland houwen. 3. Vlaggelied. Officieele opening van het nieuwe Gemeentehuis in tegenwoor digheid van Z. E. de Com.missaris der Koningin in de Provincie Noord-Brabant en genoodigden. Op het plein voor het Gemeentehuis zijn luidsprekers aange bracht, zoodat de officie.ele opening ook buiten kan gevolgd worden. Lossen van ca. 500 postduiven door de duivenclub ..De Reis duif". Opstelling van den optocht in Benedenkerk op aanwijzing van het Comité. De stoet vertrekt om half drie precies. Route: Benedenkerk over Vaartje, Waspik-Boven naar dijkje, waar de optocht wordt ontbonden. Volgorde van den stoet: 1. Afdeeling der Rijvereeniging ..Rijdt met beleid". R.K. Jeugdvereeniging ..De Jonge Wacht". R.K. Jeugdvereeniging K. J. V. R.K. Jeugdvereeniging K. J. M. R.K. Jeugdvereeniging Gilde. Burgemeester en Wethouders in auto. R.K. Middenstandsbond met wagen. Waspiksche IJsclub met arreslede. R.K. Werkliedenvereeniging défilé. Versierde race-kar 1898. Versierde race-kar 1938. Biljartclub „Het groene pommeransje' wagen. Heerensociteit in landauer. Harmonie „Volksvlijt en Volksvermaak". Gemeenteraad in auto. Wagen W. G. K. Wagen W. G. K. Tooneelvereeniging „Concordia" met wagen. Historische Bruidstoet. R.K. Boerenbond en R.K.J.B. met wagen. De heer van Wasbceck en Ravenschot met zijne Gemalin en schildknaap. Gemeente - ambtenaren. Duivenbond „De Reisduif" met wagen. Feestcomité in mailcoach „Toen Waspik nog Wasbeeck 2. 3. 4. 5. 6. 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18. 19 20. 21. 22. 23. was Voor passende amusement op dezen feestdag, mogen wij verwijzen naar de zaken van Hotel H. van Iersel en Ho tel Roovers-Montens, die voor prima muziek en dansgelegenheid zorg droe gen. Rjjwielplaatjes. Woensdag zijn vele fietsers alhier de dupe geworden van het niet in bezit zijn van een rijwielplaatje. De amba- lante dienst uit Tilburg was met enkele manschappen, zoowel in de kom als op de buitenwegen op controle. Wij vernemen dat de vangst niet on beduidend geweest is. Vooral vele schooljongens verbeurden 'n boete van twee kwartjes. Sommigen zelfs hun rijwiel, dat eerst kon worden terug bekomen, nadat in Waalwijk bij den Ontvanger het verschuldigde bedrag was gestort. Men schikke deze ver plichting dus niet te licht. Tooneeluitvoering Euphonia. In de zaal van het Kon. Muziekge- zelschop Euphonia zal op Zondag 13 November een tooneeluitvoering gege ven worden door de bekende 's-Herto- genbosche Tooneelvereeniging „Bosch Tooneel" onder leiding van den be kenden regisseur Rien van Noppen. Opgevoerd zal worden het Vlaamsche spel van den bekenden tooneelschrij- ver Jac. Ballings „Dr. Rare". Bosch Tooneel heeft een zeer grootc naam. Rien van Noppen is een be kendheid niet alleen in den Bosch, doch ook voor de radioluisteraars. Jac. Ballings is een auteur, die weet zijn werken te grijpen uit 't volksleven ep er den geest en tinteling in legt, die een hooren en zien tot een genot maken. R.K. Bond van Groote Gezinnen. Woensdagavond werd in de zaal van het K.J.C.-huis een propaganda-yerga- dering gehouden van den R.K. Bond van groote gezinnen. Behalve de leden waren ook meerdere n iet-led en dames en heeren op deze vergadering aanwe zig. De Eerw. Pater Capucijn Coluinba- nus vervulde een spreekbeurt over het onderwerp: „Wat willen wij?" Op zeer zakelijke wijze zette spreker de idieele belangen van den bond uit een, om daarnaast het licht te laten vallen op de vele materieele belangen, die zich de Bond ten doel stelt. Hij ver duidelijkte dit punt met vele voorbeel den uit meerdere groote steden uit den lande. Na de rede van Pater Coluinbanus werden verschillende punten van huis- houdelij ken aard afgehandeld. Waar voor de twee bestuursfacatures geen candidaten waren ingediend, moet re glementair het bestuur door benoe ming deze vacatures aanvullen. Hier over ontspon zich eenig debat, waar van het gevolg was, dat besloten werd op een volgende vergadering dit regle- ments-artikel andermaal te behande len, terwijl het bestuur intusschen, handelende volgens het reglement twee personen zal aanwijzen. Burgerlijke Stand. Over 29 Oct. tot en met 10 Nov. 1938. Geboorten: Bertha, dv. A. Smits en Ga. v. d. Meijden Cornelis Wilhel mus Maria z.v. A. J. v. d. Loo en Ja. Ma. van Gorp Gerarda Johanna Geertruda Maria dv. Chr. R. M. Rob ben en Ga. Ca. Kemmeren. Overlijden: Antonius Simon,z.v. A. W. Witteveen-v. d. Aert, oud 14 dagen. Huwelijken: P. J. van Wanrooij, oud 24 jaar en Aa. Netten, oud 20 jaar beiden alhier A. C. van Heeswijk, oud 27 jaar en Ma. Aa. de Gouw, oud 2ü jaar beiden alhier G. Schoenma kers, oud 29 jaar te Tilburg en Ma. Ma. Aa. Botermans, oud 24 jaar te al hier. Huwelijksaangiften: Geene. Ingekomen Personen: Geene. Vertrokken Personen: A. C. van Heeswijk en echlg. naar Rotterdam Sa. Ha. de Waal naar Bunschoten Ga. J. Vermeer naar Waalwijk A. J. M. Arts naar Beek Ga. van Deu- tekom naar Tilburg. LOON OP ZAND. WitGele Kruis. Dinsdag had in het parochiehuis al hier de jaarvergadering plaats van het WitGele Kruis. De voorzitter Dr. Smals, betreurde het in zijn openings woord dat er telkenjare al minder be langstelling voor de jaarvergadering werd getoond, hoewel hieruit volgens spreker zou kunnen worden gecon- wijl tevens een gratis-verloting plaats vond, waarvoor verschillende prijzen, o.a. een gascomfoor en huishoudelijke artikelen beschikbaar waren. Het aantal werklooze leden dei afdeeling Sprang van den Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transport arbeiders bedraagt momenteel 55, waarvan 44 geheel en 11 gedeeltelijk werkloos zijn. In de steunverleening of werkver schaffing zijn 15 leden opgenomen. Begin October waren deze cijfers in hoofdeack gelijk. Voor het Comité voor Winterle- zingen uit de Ned. Herv. Mannen-, Meisjes- en Jongelingsvereenigingen hoopt a.s. Vrijdagavond 18 November des avonds half acht, in de Ned. Herv. Kerk alhier op te treden Ds. van Gin- kel, Ned. Herv. predikant te Utrecht, met het onderwerp: „Zondagsrust en Zondagsheiliging". CAPELLE. Voor de Ned. Herv. gemeente alhier hoopt a.s. Zondag des morgens half tien op te freden Ds. Oostenburg en des avonds half zeven Ds. Vroeginde- wey. A.s. Zondag des morgens half tien hoopt voor de Ned. Herv. gemeente aan den Loonschendijk op te treden Ds. Vroegindewey. Des avonds half ze ven Ds. Oostenburg. De vereeniging van Jonge Land- 's Avonds aangewendMorgens reeds opiekrnpt. Pot 50 ct. Tube 40 ct. Doos 30 c'. ciuueeru, uat ue wijze van weriven tier v ei eeingnig ue goeuKeunng uer Ue- 01 King neeii. ive noiuien der vorige vergadering weruen goeugeiteurd en vastgesteld. lit net jaarverslag van uen penning meester LnecK een gruote activiteit en Gen zuinig oeneer. ue Oaians siooi met een bedrag van j 12oo,o2; net leuentai oedroeg op 1 iNoveinoer 4/8; door de zuster wijk verpleegster weruen ue vol-, gentle bezoeiven aigeiegd: 5/1 bij 1 .is.C.-patienien, 8yu pij zuigelingen, ouu2 Inj anuere patiënten, 111 totaal 4Ó53; 185 maal weruen verpiegings- ariikelen uit het magazijn uitgeleend; i2 patiënten werden ontier de noogie- zon beiiandeld, waarmj 8/5 besinnin gen plaats vonden. Door de kraamver zorgster werd aan 73 kraamvrouwen hulp verleend, waarbij 10/9 bezoeken werden al gelegd; 70 zuigelingen wer uen met 5»3 bezoeken vereerd. De heer C. Maas bracht een verslag uit over tie werkzaamheden tier T.B.C.- coniniissie in het afgeloopen jaar. De heeren J. v. Lier, C. Maas en M. Snoeren, wier plaatsen in het bestuur wegens periodieke aftreding openvie len, werden herkozen. Benoemd. De heer C. v. Veldhoven alhier is benoemd lot hulpcommies bij den vreemdelingendienst in tijdelijk ver band voor onbepaalden lijd, ter stand plaats Bladel en Netersel. LOONSCHENDIJK. Op Maandag 14 November a.s. hoopt des avonds 0111 zeven uur in de Ned. Herv. Kerk alhier namens de J.V. „Gideon" voor de gemeente op te tre den de Eerw. heer Barendrecht, can- didaat tot den H.D. te Delft. SPRANG. Predikbeurten Zondag 13 November 1938: Ned. Herv. Kerk, v.m. 9.30 uur leesdienst, 11.111. 2 uur Ds. A. Vroegin dewey van Loonschendijk. Geref. Kerk, v.m. 9.30 uur en n.m. 2.30 uur Ds. B. A. van Lummel. Vanwege den Chr. Besturenbond Sprang-Capelle zal a.s. Maandagavond half acht, in de zaal van den Chr. Volksbond alhier, een groote C.N.V.- avond gehouden worden, in verband met de jaarlijksche November-propa ganda. Als spreker hoopt op te treden de heer C. J. van Mastrigt, hoofdbestuur der van den Ned. Chr. Landarbeiders- bond, Utrecht, met het onderwerp: „Ons beginsel Onze kracht". De plaatselijke predikanten, de Wel- eerw. Heeren Ds. A. Vroegindewey en Ds. B. A. van Lummel verklaarden zich bereid respectievelijk een ope nings- en slotwoord-te spreken, terwijl ter afwisseling orgel- en vioolmuziek ten gehoore gebracht zal worden. J.l. Woensdagavond werd in de zaal van den Chr. Volksbond alhier een lezing gehouden vanwege de „Persil"- fabriek in samenwerking met de ge meente-gasfabriek te Kaatsheuvel. De zaal was geheel bezet. Door een vertegenwoordiger der Persilfabriek werden in een uitvoerig betoog de hoe danigheden van dit waschmiddel uit eengezet en daarna in de practijk ge bracht. De aanwezige dames werden ont haald op chocolademelk met koek, ter en Tuinbouwers hield j.l. Dinsdag avond 7 uur in de zaal van den heej* Ant. van Dijk aan het Bruggetje een algemeene ledenvergadering onder voorzitterschap van den heer Th. Rijken. Na een openingswoord van den voorzitter en voorlezing der notulen, volgde behandeling van enkele inge komen stukken. De heer L. Stein hield een inleiding over Ziektebeschadiging. Voor de afdeeling 's-Grevelduin- Capelle van het Ned. Bijbelgenoot schap trad j.l. Woensdagavond half 8 in de Ned. Herv. Kerk alhier als spre ker op Ds. G. Koolhaas uit Huizen (N.H.). Een aandachtig gehoor volgde met belangstelling zijn rede. VRIJHOEVE-CAPELLE. In de Geref. Kerk hoopt a.s. Zondag op te treden Ds. E. J. Dijk. I11 het lokaal der Geref. gemeente aan de Hoogevaart leesdienst. ij De schoenfabriek van de firma Gebr. van Drongelen zal wegens slapte in het bedrijf 32 uur per week gaan werken. K. N. V. B. Programma voor Zondag: AFDEELING IV. Eerste klasse. JulianaNOAD Willem II—NAC EindhovenLONGA BW—PSV MVVRoermond Tweede klasse B. IleroDe Valk ESVWilhelmina HelmondPicus VVV—Helmondia WSCTegelen A. J. Nieuwlaat Derde klasse I). NEVELOBaardwijk G. W. Bloemers HaaftenOisterwijk ZBVVPAZO Heusden—RWB W. C. J. Wilbords VlijmenZalt bommel Derde klasse E. BoxtelTongelre WVVZ—TOP DAWValencia TraplustDSVO ViennaTivoli Reserve tweede klasse B. Wilhelmina 2—WSC 2 Zaltbommel 2—BW 3 NOAD 4—PSV 4 M. de Laat Eerste klasse. Na den „rustdag" van vorige week opent de eerste klas weer met een vol ledig programma, waarop als eerste wed strijd vermeld staat JulianaNOAD. Bei de vereenigingen behooren dit seizoen tot de runners-up en zullen dus elkaar het vuur na aan de schenen leggen, met als uiteindelijk resultaat waarschijnlijk een kleine overwinning der gastheeren. In Tilburg komen NAC en Willem II tegen over elkaar te staan. Beiden kwamen tot nu toe even ver, zoodat een gelijk spel voor morgen niet onmogelijk is. Eind hoven zal zich morgen door LONGA de eerste plaats stellig niet laten ontnemen. Een spannende kamp belooft het te wor den tusschen BW en PSV op het terrein van de eerste. Alhoewel hier alles moge lijk is, houden wij het op de Eindhove- naren. MVV zal tenslotte haar eigen boontjes wel weten te doppen tegen Roermond. Tweede klasse B. Voor morgen kan hier zeker van een belangrijk programma gesproken wor den. Zoo is er vooreerst de wedstrijd HelmondPicus, die voorloopig over 't verdere lot van een van beiden zal be slissen. Wij geven Helmond de beste kan- ZACHT VAN SMAAK -PRUS 70ct> - sen. Ook is het niet van beang ontboot wat Wihemina bjjj ESV doen zal. Wy den ken zoo van verliezen, waardoor de Eind- hovenaren een flinke sprong omhoo;- kunnen doen. Dit zal ook afhangen van de uitslagen in de wedstrijden Ilero—De alk en WSCTegelen, die beiden dooi de gastheeren gewonnen kunnen wor den, maar.door hen nog lang niet gewonnen zijn. VVV zal Helmondia wel den kous op den kop geven. Met dal ai zijn wij zeer benieuwd hoe het rangljjstje er na morgen uit zal zien. Derde klasse D. Voor Baardwijk is het morgen er op of er onder. Zij gaat n.l. haar grootste concurrente, N'evelo bekampen. Wanneer wij de verschillende prestaties bekijken heeft Baardwijk de beste papieren, zoo dat wij in vertrouwen daarop de geel zwarten als de favorieten beschouwen. Haaften ontvangt Oisterwijk en zal alle zeilen moeten bijzetten om de twee punt jes daar onder te vangen. ZBVV heeft op eigen veld tegen PAZO een klein kansje. RWB gaat Heusden partij geven en zal daarmee moeite genoeg hebben daar de laatste geen onverdienstelijke prestaties verricht heeft. De Besoijenaren zullen met een gelijk spel al gaarne genoegen nemen. Vijinen zal wel over Zaltbommel weten te zegevieren. Reserve tweede klasse B. WSC 2 heeft het zeer lastige karweitje op te knappen tegen Wilhelmina 2 een dragelijken uitslag te bereiken. De Bos schenaren zijn zeker sterker te achten, maar toch moeten de zwarte reserves zich daardoor niet laten ontmoedigen. Zaltbommel 2 heeft zoo goed als geen kans bij BVV 3, terwijl NOAD 4 de pun ten wel niet thuis zal kunnen houden daar PSV 4 op bezoek komt. WAALWIJK. W.S.C.Tegelen. WSC krijgt morgen weer een thuiswed strijd te spelen, thans tegen de Tegelsche Roodbaadjes. De twee elftallen hebben elkaar dit seizoen nog niet ontmoet, maar wij herinneren ons dat bij het vroeger verblijf in de tweede klas deze wedstrij den de prettigste waren die WSC te spelen kreeg. Van dat elftal maken nog steeds zes spelers, 11.I. Swinkels, Huys, Driessen, Dondit en niet te vergeten de gevaarlijke middenvoor Nelissen, alsmede van Rhee, actief deel uit van de ploeg. Alhoewel Tegelen tot nu toe niet op grootsche pres taties bogen kan, is zij ongetwijfeld een der sterkste clubs dezer afdeeling. Zoo kon Helmondia op eigen terrein maar amper winnen, terwijl in Breda tegen Hero gewonnen werd. WSC mag morgen daarom gerust op A ernstigen tegenstand rekenen en met een klein succes, al was het maar een gelijk spel, tevreden zijn. Tegelen komt in de volgende opstel- ling uit Doel: Fr. Swinkels. Achter: J. Huys, G. Koppers. MiddenChr. Driessen, A. Probst, L. Dondit. Vóór: P. Wiliemsen, M. Probst, J. Nelissen, H. Slijpen, P. H. v. Rhee. WSC 2 gaat naar Wilhelmina 2 dat mo menteel nog ongeslagen is. Wij gelooven daarom niet dat daar voor de zwarte re serves succes weggelegd is, maar wel zijn wij er zeker van, dat zij hun huid zoo duur mogelijk zullen verkoopdh. Om half twaalf wordt de derby WSC 3 Baardwijk 2 gespeed, waarin de WSC- ers het hard te halen zullen hebben, daar Baardwijk ongetwijfeld de beste kansen heeft. Met belangstelling zien wij daar om den uitslag van dezen wedstrijd tege moet. Morgen gaat ons eerste elftal naar Ois terwijk om het eveneens nog ongeslagen Nevelo partij te gaan geven. Wanneer men den stand in de 3de klas I). onder de loupe neemt komt men tot de con clusie, dat de wedstrijd van morgen een der belangrijkste is welke ooit voor onze Geel-Zwarten op het program heeft ge staan. Immers, indien morgen wordt ge wonnen staan de kansen voor de boven ste plaats beter dan ooit tevoren. Ge steund door de groote belangstellino voor hun verrichtingen en vergezeld va'n een paar honderd supporters zullen onze spe lers met het volste vertrouwen den zwa- ren strijd aanbinden. Wij voor ons zijn er dan ook van over tuigd dat zij zich tot het uiterste zullen geven, wat een goede belofte inhoud wat betreft den uitslag. Het tweede elftal gaat den strijd aan binden tegen WSC 3, hetgeen ongetwij feld een niet gemakkelijke opgave is voor onze reserves. Denkt echter aan je lei dersplaats jongens! Deze wedstrijd vangt aan om half twaalf. Tenslotte speelt het derde elftal even eens om half twaalf een thuiswedstrijd tegen SVK 2. Jongens, gij hebt Zondag j.l. getoond dat hel kan. Wat wij van 11 verwachten weet ge. Voor ons eerste elftal staat de uitwed strijd HeusdenRWB op het program. Ieder ingewijde in de voetbalsport weet, dat dit een zeer lastige opgave is en dat men terdege met Heusden rekening moet houden wanneer zij op eigen veld speelt. We vertrouwen dat ook door onze jongens wordt begrepen en zy het uiterste zullen geven, om zoodoende een goed resultaat te bereiken. Het elftal heeft een enkele wijziging ondergaan, en wij hoopen, dat het ten goede zal zijn. Het tweede elftal heeft een rustdag. Het derde elftal gaat eveneens op be zoek bij Heusden. Jongens doet uw best,^ 4» omdat gij de bovenste plaats zult mogen behouden.

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 8