GemsenM van nalviijh INGEZONDEN STUKKEN. GEMENGD NIEUWS. SPORT. LAATSTE BERICHTEN. ADVERTENTIEN, NOTIÉlCHREURS PUBLIEK VERKOOPEÜ! BUSSEN. DRUNEN. NEUSDEN. Marktberichten. fiPENBARE VERKOOPING. -1 Woensdagavond brandde een groote landbouwschuur alsmede een woon huis op den polder Steenen Muur in den Biesbosch onder deze gemeente tot den grond toe af. Door den feilen wind werd het vuur zoodanig aangewakkerd dat aan blus- schen niet viel te denken. Men kon al leen voor verdere uitbreiding waken. Doordat de landbouwschuur geheel met koren gevuld was, is de schade zeer aanzienlijk, welke echter gedeel telijk door verzekering wordt gedekt. De oorzaak is onbekend. Naar we vernemen heeft dhr. H. A. Simones alhier ontslag genomen als voorzitter der R.K. Tooneelvereeniging Oefening en Vermaak. Gouden bruiloft op Huiten. Gouden bruiloft op Huiten is altijd iets aparts. Daar heeft men er verstand van om een dergelijk feest op feeste lijke en echt Brabantsch gezellige wijze te vieren. Omdat ons dat nog duidelijk be- bekend is van zoo'n zelfde feest voor eenigen tijd, zijn wij er eens pools hoogte gaan nemen hoe de zaken ston den. In de v.m. tram-remise heeft men een reuze werkruimte om de eerepoort klaar te maken. De directie stond die gaarne daarvoor af en avond aan avond is de „werkploeg" van vaklie den, timmerlui, schilders, bloemisten e.a., daar bezig om een prachtige eere poort in elkaar te timmeren. Het gaat vlot van de hand en de feeststemming zit er reeds in. De dames hebben reeds dagen ge knipt om de groene denneboomen, die op de ouderwetsche manier uit de heide zijn gehaald, te versieren met kunstig bewerkte bloemen en guirlan- ders. Het halen van den mast is een feest op zich zelf geweest', dat bij velen de herinneringen ophaalden van den goe den ouden tijd. In café Klerks was alles in volle gang. Het buurtcomité onder voorzit ter H. de Wit heeft reeds vele dingen opgeknapt en in een zeer geanimeerde vergadering werd Donderdagavond het feestprogramma in mekaar getimmerd. En terwijl de bestuurderen zoo ver gaderden werkte dhr. Kil Brok als een paard om zijn zangers en zangeresjes van de drie buurtkooren: De Winter koninkjes, De Nachtegaaltjes en de Kwakende Kikkers de verschillende meerstemmige zangnummers in te studeeren. Het ging hem vlot van de hand en in schoenmakers-termen uitgedrukt vernamen wij den stand van zaken van de afdeeling zang. Het ging alles goed. De hakken wa ren met de raps afgewerkt, maar nu moest er het fijne nog aangedaan wor den. Wij zijn er van overtuigd, dat Huiten met haar zangnummers Maan dag een daverend succes zal oogsten. Onmiddellijk viel ons op, dat hier een algemeene medewerking heerscht onder de buurtbewoners, waarmede liet succes reeds verzekerd is. Naar men ons verder mededeelde, is liet gouden paar ten zeerste met' deze feestelijkheden ingenomen en Peer had gezegd, dat hij er „een heele koe voor waagde". Wij wensclien deze jubilarissen nog vele jaren en de buurt Huiten Maan dag veel plezier. Het programma: Zes uur: Reveille. Zeven uur: beginnen met hel versie ren van boog en buurt. Half negen: verzamelen bij café P. Klerks. Negen uur: aftocht naar de R.K. Kerk te Drunen. Half tien: Plechtige H. Mis van dankbaarheid in de parochiekerk van St. Lambertus. Half elf: samenkomst bij café P. Klerks. Elf uur: Hulde der buurt, bestaande uil: Zanghulde door het zankkoor De Winterkoninkjes, bloemenhulde door bruidjes met aanspraak van een bruidje; zanghulde door dames en liee- ren; aanbieding van hel cadeau der. buurt door den voorzitter van het buurtcomité, dhr. H. de Wit; slotzang door de gemengde zangvereeniging van Huiten De Nachtegaal. Alle zang onder leiding van dhr. C. Brok. Van twaalf uur tot half twee houdt liet echtpaar met familie receptie in hun woning. Vier uur: samenkomst der buurtbe woners in café P. Klerks. Zeven uur: seVenade door de Kon. Erk. Harmonie De Volharding en door de gemengde zangvereeniging De Kwakkende Kikkers. Den geheelen dag zal liet feest in de zaal van café P. Klerks worden opge luisterd door den bekende „Countig band". De buurt wordt verzocht op den dag van het feest de vlag uit te steken. Opstelling der stoet. 1 Twee Herauten. 2. Auto met gouden paar door bruidjes getrokken. 3. Familie van het gouden paar. 4. Eere-comité der buurt. 5. Kinderen der buurt. 15. De buurt. 7. Het bestuur. De versteende kat. Bij de verbouwing aan de v.m. Fa voriet-fabriek vond men het kadaver van een kat, die was ingemetseld in een muur. Het dier was nog tamelijk gaaf en had zelfs zijn snor nog. Onderwijzers vacature. In verband met de toename van het aantal leerlingen aan de R.K. Jongens school alhier moet per 1 Januari a.s. een zevende leerkracht benoemd wor den. Voor deze betrekking komen echter alleen wachtgelders in aanmerking. St. Elisabethsvereeniging. In de Dinsdag gehouden vergadering der St. Elisabethsvereeniging werden tot nieuwe bestuursleden gekozen mevr. Muskens-van Gorkum en mevr. Pelders-van Dijk. Storm. Door den hevigen storm is in den avond van Woensdag j.l. den brand- gevel van de in aanbouw zijnde boer derij van J. de Gouw op de Kuiksche Heide ingewaaid, waardoor ook aan de andere muren ernstige schade is aangebracht. Ongelukkige val. De bejaarde C. de W. struikelde bij het over een slootje springen en kwam zoo ongelukkig terecht, dat hij een bovenbeenfractuur opliep en naar het ziekenhuis in den Bosch moest worden vervoerd, waar hij onder behandeling kwam van Dokter Nuboer. Lezing Drunensche Duinen. Wij vestigen de aandacht op de in hel 1ste blad voorkomende advertentie betreffende de lezing die Dr. v. d. Vlugt, de bekende natuur-onderzoeker a.s. Dinsdag zal houden over de „Dru nensche Duinen." Heden (Zaterdag)middag te be ginnen, half drie, zal St. Nicolaas een toch door de gemeente maken, waarbij hij tevens de winkelweek zal openen, die van 26 Nov. tot en met 5 Dec. ge houden wordt. De vereeniging Heusdensch Be lang hield Maandagavond een alge meene ledenvergadering. De opkomst was slechts matig. Na een opengingswoord van den voorzitter, dhr. de Roza, wees deze op het feit, dat het den 15en September 10 jaar geleden was, dat de vereeniging werd opgericht. Spreker memoreerde daarbij verschillende belangrijke acties en besluiten, waarin de vereeniging haar aandeel gehad heeft. Aan hel jaarverslag van den secre taris ontlecnen wij, dat het ledental vrijwel stationair bleef. De balans sluit per 1 Oct. 1938 met een nadeelig slot van 188,55. Vermelding verdiend daarbij dat een bedrag van 139,50 be steed werd voor aanleg van een plant soen. Het bestuur heeft verder plannen in overweging om in het voorjaar in de haven een d rij venden stijger voor sportvaartuigen te doen bouwen. De aftredende bestuursleden, de hee- ren J. H. Roza, L. A. Verschuur en Joh. Vos werden herkozen. In de vacature A. J. Boelen werd ge kozen dhr. H. Baaijens. Raadsvergadering van Sprang-Capelle op 11 November 1938. Mijnheer de Redacteur, Mag ik u nogmaals eenige plaats ruimte verzoeken in uw blad over bo vengenoemde vergadering? Sprang-Capelle weet nu uit uw Raadsverslag, dat ik volgens onzen voorzitter buiten mijn boekje ging, door bij de „algemeene beschouwin gen", die in meerdere Raadsvergade ringen bij de „Begrooting" gehouden worden als Tweede Kamerlid had ge sproken in plaats van als Raadslid. Eigenaardig toch dat de Edelacht bare heeren Burgemeesters van Am sterdam en Den Haag bij de begroo ting hunner gemeenten het door mij genoemde „onderwerp" in hunne Raadsvergaderingen wel lieten bespre ken o.a. door een S.D.A.P. en een Li beraal en hen niet tot de orde riepen. Voor mij blijft dit een puzzle! Nogmaals eens terugkomende op de zen open brief der negen groote heeren aan onzen Minister-president, is bij mij de vraag gerezen, of er soms weer een conflict is achter de schermen zooals in 1921/22 tusschen den President der Nederlandsche Bank en de Rijksre- geering over de financiering der vlot tende schuld van het Rijk? Toevallig hoorde ik destijds in Am sterdam van officieele zijde wat in bovengenoemd jaar zich afspeelde op het Department van Financiën in Den Haag. Aangenaam is het, connecties te hebben met menschen betrokken bij de „haute Finance". De tweede open brief der 14 heeren, die het niet eens zijn met de 9 heeren kan ik begrijpen. Willen deze 14 hee ren aansturen op een conflict 3 a 4 ja ren geleden ontstaan tusschen de Fransche Regeering en de Bank van Frankrijk met de gevolgen nu duide lijk zichtbaar n.m.l. „het Fransche Staatsbankroet"? De hemel beware het Nederlandsche volk in alle rangen en standen voor zulk een „experiment"! Ik ben moreel overtuigd en achtte mij wel degelijk verplicht niet inge wijde Raadsleden hierin voor te lich ten en neem hiermede afscheid van dit onverwikkelijk incident. Dank zeggend voor verleende plaats ruimte. Hoogachtend Uw abonné A. M. VERHEIJDEN Azn. 's-Grevelduin-Capelle 21 Nov. 1938. EEN WARME, DIKKE JAS EN EEN DIKKE SHAWL IS GOED VOOR RHEUMATISCHE PIJNEN. Dan denkt U dal U het gevonden hebt. Maar als het zoo eenvoudig was, zou men U in de apotheek immers geen fleschje meegeven, maar een warme jas! Want U kunt niet zooveel aantrekken of U hebt het toch weer zoo te pakken, omdat een rheumatiek- lijder door de bij rheumatische aan doeningen optredende storing in de huidfunctie overgevoelig is voor kou de, vocht etc. Wees verstandig en neem serieus de bestrijding van de oorzaak ter hand, die ligt in het on voldoende werken van de afvoerorga- nen, als lever, nieren en ingewanden, waardoor afvalstoffen gelegenheid krijgen zich op te hoopen. Wat ge noo- dig hebt is een bloedzuiverende kuur met Kruschen Salts, dat Uw organis me reinigt van hel overtollige urine zuur, dat Uw pijnen veroorzaakt. En als IJ Kruschen trouw blijft, zullen Uw pijnen geleidelijk verdwijnen, om nooit terug te keeren. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a 0.40, 0.75 en 1.60 (extra groot pak). Gisteravond kwam de raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van den Edelachtb. heer Burgemeester E. C. J. Moonen. Secretaris de heer J. van Mierlo. Aanwezig alle leden. De notulen der vorige vergade ring werden onveranderd vastge steld. Aan de orde De ingekomen stukken in ons vorig nummer vermeld worden voor kennisgeving aangenomen. Alleen bij de goedkeuring door Ged. Staten van de rekening-cou rant overeenkomst met de Ned. Handel.Mij. deelt de Voorzitter mede bezoek te hebben gehad van den directeur dei Rotterdamsche Bankvereen. te Tilburg die zijn verwondering kenbaar maakte over het feit dat B. en W. in de vorige vergadering geadviseerd hadden om een rekening courant overeenkomst aan te gaan met de Ned. Handel- Mij. inplaats van met de »Robaver« waar de condities van deze laatste even gunstig waren. De Voorzitter heeft hem opge merkt dat in de concept-overeen komst van de Rovaber werd ge sproken over »thans« 3'/2 pCt. B. en W. meenden dat «thans« een zeer rekbaar begrip was en de rente dus niet vast stond. Bij de Ned Handel Mij. werd deze reserve niet gemaakt. Vandaar de voorkeur van B. en W. voor een overeen komst met deze laatste. Op verzoek van den directeur der Robaver die meende dat het besluit van den raad der gemeente Waalwijk bij andere gemeente besturen een verkeerde conclusie ten opzichte der Rovaber zou vestigen, heeft de voorzitter van dit onderhoud hier mededeeling willen doen. 2. Voorstel tot vaststelling van het voorschot op de vergoeding in gevolge artikel 101 der lager on derwijswet voor de R.K. meisjes- ULO-school over de laatste vier maanden van 1938. Wordt goedgekeurd. 3. Voorstel tot wijziging der ver ordening op de heffing van pre cariorechten. (Zie prae-advies in ons nummer van 1.1. Zaterdag) 4. Voorstel tot wijziging der be grooting 1938. De heer Strijk vraagt hierna uog het woord over de heffing van precario-rechten. Hoewel het be treffende agendapunt (3) reeds was afgewerkt gaf de Voorzitter hem daartoe alsnog gelegenheid. De heer Strijk zegt de voorgestelde gemiddelde prijs van f20.— per aansluiting aan het riool ontzaglijk hoog te vinden. Hij vond 117 50 zeker genoeg. Aanvankelijk werd een prijs van f2.50 per M, berekend en waar de breedste straat slechts 14 M. breed is, kan de gemiddelde prijs hoogstens 7 x f2 50 f 17.50 bedragen. De Voorzitter antwoordt dat er ook breedere straten zijn. De kosten zijn precies uitgerekend, ook de bijkomende kosten van herstrating, e. d. Deze werkelijke kosten kwamen zelfs iets hooger dan f20.— per aansluiting, doch zijn naar beneden afgerond. De heer Strijk blijft van meening dat het best voor f 17.50 kon en maakt er een voorstel van. Dit wordt echter door geen der leden gesteund, zoodat het niet in behandeling kan komen. Hierna sloot de Voorzitter de openbare vergadering, die slechts enkele minuten geduurd had. Waalwijk, 24 Nov. '38 Biggen: Gem. 10—14 gulden. Ongemerkt f5.—- tot f3.— Hoe een onvoorzichtige Neder landsche dame in een concentratiekamp kwam. Een niet-Joodsche Nederlandsche dame, die uit nieuwsgierigheid met haar echtgenoot een Duitschen par tijdag bijwoonde, werd, naar men ons meldt, door haar onvoorzich tigheid het slachtoffer van het anti semietisme. In die vergadering merkte zij gemoedelijk tegen haar man in het Nederlandsch op «Die Goebbels lijkt anders zelf wel een Jood». Even later verzocht een po- itieagent haar met hem mee te gaan. Zij vroeg naar de reden, maar kreeg geen nadere verklaring en weigerde daarom aan het verzoek te voldoen. Dit hielp echter niet veel en spoedig was ze in een politiebu reau binnengebracht. Hier werd haar gevraagd of zij gezegd had, dat Goebbels op een jood leek. «Ja zeker», zei ze, «maar daar lijkt hij toch ook op!» Zonder veel omhaal werd zij daar op naar een concentratiekamp ge bracht. Haar echtgenoot zag zeniet weer. In het kamp kreeg zij tot taak steeds aardappelen te schillen. Na veel moeiie, waarbij ook nog de Nederlandsche gezant moest optre den, kon de dame na veertien dagen weer huiswaarts keeren. Ze is niet van plan voorloopig weer naar Duitschland te gaan. Auto door een trein gegrepen. Op een onbewaakten overweg bij Rotterdam, Een doode en twee gewonden. Omtrent het ernstig auto-ongeluk op een onbewaakten overweg bij Terbregge vernemen wij nog het volgende De situatie ter pla tse is zoo, dat de Terbregscheweg aanvankelijk evenwijdig loopt aan de Ceintuur baan. Na een bocht splitst de weg zich in Spiegelnisserweg en Veen- weg. Beide wegen hebben een af zonderlijken onbewaakten overweg over de spoorlijn naar Utrecht. De D trein, die om 7 uur 2 was ver trokken van het station Delftsche Poort in de richting Utrecht, had op het rechte stuk langs den Ter bregscheweg een flinke vaart en volgens verklaring zou de machinist, toen hij het woonwagenkamp pas seerde, tal van fluitsignalen hebben gegeven Omstreeks denzelfden tijd hadden drie kooplieden het woon wagenkamp met een kleinen auto verlaten. De wagen was volgeladen met kleedjes, welke zij buiten Rot terdam ten verkoop zouden aan bieden. De bestuurder van den auto is ongeveer gelijk met den trein op. gereden hij nam de linker bocht en vlak hij den spoorwegovergang heeft hij plotseling den naderenden trein opgemerkt Noodlottige aardschuivingen op Santa Lucia Op Saint Lucia, een van de En- gelsche eilanden Boven den Wind, zijn twee dorpen bedolven onder een aardschuiving, welke over 'n breedte van 12 kilometer van de bergen kwam. Nauwelijks hadden de te hulp gesnelde redders de slachtoffers,54 docden en 60 gewonden, blootgelegd, of een tweede aardschuiving volgde en bedolf niet alleen opnieuw alle dooden, maar ook een deel van de gewonden en verscheidene van de redders. Een huis, waarin 50landbouwers een schuilplaats gezocht hadden, werd in de rivier gevaagd. Slechts enkelen ontsnapten aan den dood. Men neemt aan, dat bij de aard verschuivingen 150 personen den dood hebben gevonden. De moordenaar van Brunssum bekend. De 32-jarige loswerkman A. van Esdonk, die Woensdag door de politie van Brunssum te Oirsbeek in een logement gearresteerd werd in verband met den moord op mevr. Maassen-Schumans, is Don derdagmorgen ter beschikking ge steld van den officier van Justitie te Maastricht en heeft aldaar ten overstaan van de rechter-commlssa- ris Gadiot bekend de afschuwelijke misdaad te hebben bedreven. De moordenaar, die vrij geregeld bij de familie M. aan huis kwam en reeds meermalen met de Justitie in aanraking is geweest, had reeds enkele dagen met het plan rond- geloopen de vrouw te vermoorden, daar zij te veel van zijn doen en laten afwist. Hij had zich een bijl aangeschaft en wachtte een geschikt oogenblik af om de vrouw van het leven te berooven. Op Zaterdag 12 dezer bracht hij zijn plan ten uitvoer; hij kwam naar de woning en trof daar de vrouw alleen aan, zij bevond zich op het erf achter het huis. Zij ge raakten aan het twisten waarop van E. de bijl greep en haar daarmede drie slagen op het hoofd toebracht, waarna de vrouw in elkaar zakte. Vervolgens snoerde hij een touw om den hals van het slachtoffer, waardoor de vrouw gestikt is. De moordenaar begaf zich hierna naar het kolenhok, waaruit hij een zak nam, om het ontzielde lichaam er in te doen. Inmiddels was de echtgenoote van den tweeden bewoner van het huis, v. d. W. thuisgekomen, die de wreede daad van den moordenaar bemerkte. De moordenaar begroef daarop met behulp van deze vrouw het lijk in den tuin, waarop zij het graf camoufleerden met huishoude lijke artikelen en afval, zoodat het op een mestfaalt geleek. Deze plek was door de politie ontdekt, doch in verband met het onderzoek werd hieraan g en ruchtbaarheid gegeven. Den avond na den moord keerde Van E. terug om het lijk op te graven, waarna hij het in de buurt van den landweg verstopte. Den volgenden avond begroef hij het lijk verder het land in, om het vervol gens daar te verbergen waar de politie het ten slotteheeftgevonden. WAALWIJK. W.S.C.—DE VALK. De Zwarthemden beginnen morgen aan de tweede helft van de competitie. Het is nu misschien wel aardig om de prestaties der NVSC'ers van het eerste gedeelte eens onder de loupe te nemen. Wanneer men die oppervlakkig bekijkt zou men tot de conclusie komen dat ze niet tot optimis me aanleiding geven, doch wanneer men eenigszins dieper op de zaak inpraat, moet het duidelijk worden, dat het ren tree van WSC in de tweede klas niet on verdienstelijk is geweest en ons vol ver trouwen naar het tweede gedeelte doet opzien. Daarin krijgt WSC vijf thuiswed strijden te spelen n.l. tesen de Valk. Pi- cus, VVV, Helmond en Wilhelmipa. Vier van deze clubs, de Valk is er niet bij, vor men momenteel de kopgroep, zoodat het voor WSC geen onbeteekenend voordeel is dat zij de sterkste tegenstanders op eigen terrein mag bekampen. De vier uitwedstrijden gaan tegen de zwakkere zusjes: Tegclen, ESV, Hero en de Valk, waaruit WSC ook munt moet kunnen slaan. Zooals men ziet staan de kansen der WSC'ers dus zoo slecht nog niet als mo menteel de plaats op den ranglijst zou kunnen doen vermoeden en wij zijn er dan ook van overtuigd, dat. wanneer de WSC'ers de komende wedstrijden met hart en ziel spelen, succes niet uit zal bliiven. De wedstrijd van morgen is zeer lastig, dat weten wij; maar wij weten ook dat hij kan gewonnen worden wanneer met volle energie gespeeld wordt. Wanneer de WSC'ers daarvan doordrongen zijn. zien wij met vertrouwen den uitslag te gemoet. De Valk komt uit in de volgende op stelling Doel: 0 L. Lavrysen. Achter: Adr. Lavrijsen, J. Planken. Midden: G. Couwenberg, E. Baeten, L. Verhoeven. Vóór: W. Baeten, Chr. v. Asten, J. Krikke, H. Marsmans, 0 H. Wijnen. Dit is dezelfde opstelling als einde vo rig seizoen, waarmede het kampioen schap behaald werd. De namen die met een sterretje gemerkt zijn, zijn hier wel bekend van vorige ontmoetingen. We vestigen er de aandacht op dat tot en met 15 Januari de wedstrijden om 2 uur aanvangen. Om half twaalf wordt gespeeld WSC 3- Haarsteeg, terwijl WSC 4 den strijd tegen Vlijmen 2 gaat aanbinden. JULIANA. Morgen gaat ons eerste elftal voor de derde maal reeds naar Oisterwijl om thans de vereeniging van dien naam te gaan bekampen. Deze club speelt dit sei zoen met wisselende resultaten en heeft reeds bewezen de sterkste ploegen het vuur na aan de schenen te kunnen leggen. Dus jongens, van het begin af aan je voor de volle 100% geven en denk eraan, hoe verder het seizoen nadert, des te zwaar der wordt het voor jullie, als leiders. Verder speelt het tweede elftal een thuiswedstrijd tegen SVK 1, terwijl het derde elftal bij RWB 3 op bezoek gaat. Doe alle je best jongens en werk tot de laatste minuut. JULIANA-BAL. A.s. Zondagavond, aanvangende 7 uur, geeft de v.v. Baardwijk een groot bal, ge organiseerd in de zaal van den heer P. van Cromvoirt. Wij kunnen eenieder aanraden hier eens een kijkje te gaan nemen. Het zal er gezellig zijn. R. W. B. Voor RWB staat er Zondag een lastige uitwedstrijd op het program. Onze jon gens gaan Vlijmen in eigen huis partij geven. Hoewel Vlijmen niet tot de sterk- sten uit de afdeeling behoort, zijn z\] toch een niet te onderschatten tegenstander. Wij vertrouwen daarom dat allen van de ernst van den wedstrijd overtuigd zullen zijn en zich allen geheel zullen geven om een zoo gunstig mogelijk resultaat te be halen. RWB 2 speelt thuis tegen NOAD 4, evenals RWB 3 dat Baardwijk 3 ontvangt. R.K.V.V. W. V. B. R.K.V.V. H. E. C. Toestand van Z. H. den Paus De laatste berichten zijn wat op timistischer waar Z.H. den eersteu hart-aanval heefl doorstaan ook den tweeden, elke complicatie kan echter fataal zijn. De toestand is iets beter. Kolonisatie-plan. In Engeland en Frankrijk is men druk doende met een kolonisatie plan voor Joden. 24-uurs staking in Frankrijk. Het C.G.T.(Franschevakverbond) heeft tegen Woensdag een algemeene staking gelast als protest tegen des decreten van de regeering Daladier.| Men eischt haar aftreden. VAN LANDERIJEN ONDER HAARSTEEG, VLIJMEN, NIEUWKUYK EN ENGELEN. te DRUNEN. zal op Woensdag 7 December 1938, ten herberge van MEJ. DE WED. A. KOOLEN te Haar steeg, bij inzet en op V/oensdag 21 December 1938, ten herberge van J. VAN OYEN, aldaar, bij toeslag, telkens des nam. 7 uur precies, ten verzoeke van de Er ven van wijlen den heer Herm. v. Falier te Haarsteeg ONDER DE GEMEENTE VLIJMEN: KOOP 1. Hooiland in het Luisbroek, genaamd Dubbelhoef, kad. Sectie C nrs. 9, 10 en 7, te- samen groot 1.44.20 Hectare. Verhuurd tot einde seizoen 1939 aan Joh. Pulles te Haarsteeg voor 100.— per jaar. KOOP 2. Hooiland, aldaar, genaamd Wouter Priemenhoef, kad. Sectie C nr. 201, groot 34.80 Aren. Verhuurd tot einde seizoen 1939 aan Joh. Pulles te Haarsteeg voor 25.— per jaar. KOOP 3. Bouwland, in den^ Grooten Naakten Hoek, kad. Sectie A nr. 665, groot 37.30 A- ren. Verhuurd van jaar tot jaar aan Joh. de Vaan te Haarsteeg voor 45.— per jaar. ONDER DE GEMEENTE NIEUWKUIJK: KOOP 4: Bouwland, op den Morgen, in de Hoeven, kad. Sec tie A nr. 592, groot 29.20 Aren. Verhuurd van jaar tot jaar aan Joh. Beekmans te Haarsteeg voor 24.— per jaar. KOOP 5. Bouwland, in de Hoeven, kad. Sectie A nr. 595, groot 28.10 Aren. Verhuurd van jaar tot jaar aan Joh. van Heeswijk te Haarsteeg, voor 30.— per jaar. ONDER DE GEMEENTE VLIJMEN: KOOP 6. Bouwland, achter t erf van Mart. v. Engelen, kad. Sectie K nrs. 136 en 137, tesamen groot 26.10 Aren. Verhuurd van jaar tot jaar aan Petr. v. Beurden te Haarsteeg, voor 25.— per jaar. KOOP 7. Bouwland, achter het erf van Petr. v. Beurden, kad. Sectie K nr. 1305, groot 28.50 Aren. Verhuurd van jaar tot jaar aan Petr. de Vaan te Haarr voor 25.— per jaar. KOOP 8. Bouwlan ten Noorden van koiN NVAj. Sectie K nr. 1303, /WHSG^.óO Aren. Verhuurd van jaar tot jaar aan Petr. van Beurden te Haarsteeg, voor 25.— per jaar. KOOP 9. Opgaande boomen op het Zandland, kad. Sectie K nr. 69, groot 17.20 Aren. ONDER DE GEMEENTE ENGELEN: KOOP 10. Hooiland in de Sluiskampen, kad. Sectie D nr. 252, groot 46.60 Aren. Verhuurd tot einde seizoen 1939 aan Joh. Pulles te Haarsteeg voor 35.— per jaar. AANVAARDING: voorzoo ver onverhuurd terstond bij de betaling der kooppenningen, en voorzoover verhuurd in genot der huur einde seizoen 1938. De huurpenningen over het seizoen 1938 worden door ver- koopers gereserveerd. LASTEN voor koopers van 1 Januari 1939 af. BETALING der kooppennin gen binnen zes weken na den toe slag. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) De wedstrijd, die morgen op het WVB-terrein gespeeld wordt, zal waarschijnlijk van heslissen- den invloed zijn op de voorloopige bezetting van de onderste plaats. Blauw-Geel uit Veghel komt dan bij de NVVB'ers op bezoek. De antecedenten van beide partijen loopen on geveer parallel. Blauw-Geel speelde evenals de WVB'ers 7 wedstrijden met als pover resultaat, dat elk der clubs een punt op de debetzijde van hun resultatenrekening wisten te noteeren. Het treffen van morgen zal dus uit moeten maken, wie de weinige benijdenswaardige po sitie van hekkensluiter krijgt toebedeeld. Bij een dergelijken stand van zaken lijkt het ons overbodig de oranjehemden nog de belang rijkheid van den uitslag van morgen onder de oogen te brengen. Zij zullen zich hiervan onge twijfeld bewust zijn. De eenige raadgeving, welke wij hen nog willen medegeven Is deze om vooral de tegenpartij niet te onderschatten. De Veghel- sche ploeg is lang zoo zwak niet als hun positie op de ranglijst doet uitkomen en de laatste uit slagen wijzen dan ook op de juistheid van deze bewering. Dus WVB'ers opgepast. Als iedere speler zich tot het uiterste inspant, is er een mooie kans om de eerste overwinning te behalen. Aan jullie dus de taak om deze woorden in daden om te zetten. Aanvang 2 uur. Voor Zondag a.s. is vastgesteld HEGOSC uit Orthen. OSC is een ploeg, die voor verrassin gen kan zorgen; de gasten zijn nogal wispelturig aangelegd, en kunnen de HEC'ers het vuur na aan de schenen leggen. Er zal tenminste heel wat beter gespeeld moeten worden dan vorige week na de rust, an ders zou deze wedstrijd voor HEC wel eens een leelijke tegenvaller kunnen worden. Dus geel-zwarten, opgepast en gezorgd voor een friscli, pittig partijtje voetbal. Annvang 2 uur. R.K.V.V. HERCULES. Programma voor n.s. Zondag: Hercuules 1—HVC 1. Bcrkel 1Hercules 2. SDZ 1Hercules 3. DES AHercules A. Voor het eerste elftal staat a.s. Zondag een thuiswedstrijd op het progrum tegen het sterke HVC uit Heesch. De Ilercules-spelers kunnen er dan ook bij voorbaat van overtuigd zijn, dal hen a.s. Zondag een zwaren strijd te wachten staat. Indien zij echter met hetzelfde enthousiasme spelen als Zondag j.l. tegen Sporters dan zien wij vol vertrouwen den uitslag tegemoet. Het tweede elftal onderneemt de reis naar Berkel. Vertrek per bus om 11.30 uur. Het derde elftal speelt een uitwedstrijd tege SDZ te St. Joachimsmoer. Vertrek 11.30 per bui Het A-elftal der junioren speelt in Kaatshe# vel tegen DES A. Vertrek half 12 per fiets.

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 10