FEUILLETON Sprang-Capelle HET DIAMANTEN MEDAILLON. Waspik Raamsdonk van „De Echo van het Zuiden". Naar het Engelsch van CHARLOTTE M. BRAME. Nadruk verboden. 40) Waarom zou ze bang zijn om mij le zien? vroeg lord Stair verwonderd. Ik denk dat het in verband staat niet haar geheim, vader. Ze wilde me niets vertellen. Het eenige dat ze me telkens weer vroeg, was, haar met rust te laten en haar le vergeten. Als ze uit de gevangenis wordt ontslagen wil ze naar Amerika gaan en nooit meer te rug komen. Dat is heel merkwaardig. We zijn er nu zeker van dat ze niet gestolen heeft en ik kan niet aan nemen dat ze de kamenier is. Ze wil u niet alleen niet ontvangen, maar hel hooren van uw naam alleen agiteerde haar zóó, dal ik er niets van begrijp. Maar dat zou juist je theorie be vestigen, dat ze inderdaad Phoebe As- kern is. Neen, papa, zei Ethel zacht, ze kan Phoebe Askern niet zijn. Maar als ze dan een vreemde is, wat heeft ze dan te vreezen? Wanneer ze Phoebe Askern is, kan ik me begrij pen dat ze me niet wil zien, maar an ders Toch ben ik er zeker van dat het Ik neem alle verantwoordelijk heid op ine, zei lord Stair met een heesche stem. Laat me binnen. De deur werd langzaam geopend; hij liep wankelend de cel in en de deur sloot zich achter hem. Marguerite zat nog steeds met haar gezicht naar het raam gekeerd om zooveel mogelijk licht te hebben voor haar werk. Ze had niet opgekeken toen de deur geopend werd. Marguerite, stamelde lord Stair, met een stem, schor van ontroering. Ze kromp ineen, toen ze de stem hoorde en omkeek. Marguerite, herhaalde hij, in 's hemelsnaam, Marguerite! Nooit zou hij den kreet vergeten, die op dat oogenblik over haar lippen kwam. Het was geen vreugde over zijn komst, het was een kreet van wan hoop. Ze stond op en verborg haar ge zicht in de handen. Marguerite! herhaalde hij ten derde male. Neen, neenik ben. Maar hij liet haar niet uitspreken. Je bent mijn vrouw; je bent Mar guerite! Probeer het niet te ontken nen; ik herken je stem, je gezicht im mers Hij trachtte haar handen voor haar gezicht weg te nemen. Marguerite, kijk me aan. Je moet dit raadsel voor me ophelderen. Lang zaam trok hij haar handen weg. niet zoo is, papa, juffrouw Grey is evenmin Phoebe Askern als ik. Dan ga ik haar opzoeken of ze het wil of niet. Ik wil dit raadsel op lossen. Van het oogenblik af dat de beide medaillons terug zijn, heb ik geen oogenblik rust meer gehad. Lord Stair bleef bij zijn besluit. Hij verzocht toestemming om de gevange ne te bezoeken. Hij kreeg ten antwoord dat de vrouw elk bezoek weigerde. Maar lord Stair gaf zijn plan niet op. Hij consulteerde een bekend rechtsgeleerde en vroeg hem of hij, niettegenstaande de wei gering van de gevangene, toch niet zou kunnen gaan. Als uw eenig doel is om haar le identificeeren, dan zou u haar vermoe delijk wel kunnen zien zonder dat zij dit merkt, zeide deze. Het wordt meer dan eens gedaan; niet lang geleden heb ik op dezelfde manier een van de grootste dieven van Engeland geïden tificeerd. Ik kon hem zien door de tralies van de celdeur, maar hij kon mij niet zien. Toch vind ik het niet fair op deze wijze een vrouw te indentificeeren, zei lord Stair. Dat is waar, maar het is uw eeni ge kans, antwoordde zijn raadsman. Het duurde geruimen tijd voor lord Stair er toe kon besluiten het op die manier in te kleeden. Maar zijn verlan gen om eindelijk klaarheid te krijgen in de zaak en Ethel's gedrukte stem ming, brachten hem er tenslotte toe, om toch maar tot dit middel zijn toe vlucht te nemen. Hij kreeg toestemming om de raad selachtige vrouw door het luikje in de celdeur le bespieden. Op een middag liep hij door de som bere gang welke leidde naar de eet van no. 44. Kapitein Mayne en de di rectrice vergezelden hem. Hij had de twee medaillons bij zich en ook den brief, waarin Marguerite afscheid van hem had genomen. Lord Stair was uiterst nerveus. De directrice duwde zachtjes den schuif weg, zoodat men in de cel kon kijken. Lord Stair keek naar binnen. De kleine ruimte was vrij donker, alleen tegen den zijmuur blonk wat licht. Na eenige oogenblikken bemerkte hij de tengere gestalte van de gevangene het gezicht was afgewend, maar er was iets in de houding van het hoofd' dat hem eigenaardig bekend aandeed. In weerwil van de stijve gevangenis- kleeren was het lichaam van de vrouw slank en voornaam. Zoo kijk hij eerii- gen tijd in spanning toe. Kapitein May ne was weggegaan, de directrice sloeg lord Stair met de grootste aandacht gade. Langzaam keerde de gevangene zich om. Lord Stair wist het eerste mo ment niet wat hij zag; dat gezicht dat zich langzaam naar hem toewendde, kende hij. Hij keek scherperen opeens wist hij Dit was hel gezicht van Marguerite, zijn vrouw! Zijn vrouw! Ze was vol komen onbewust van zijn tegenwoor digheid en keek weer naar het werk dat zij in de hand hield. Marguerite! Bijna even mooi als toen hij haar in Inisfail voor het eerst zag, maar met een onuitsprekelijke droefenis op haar schoon gezicht gegrift HOOFDSTUK LIL Zijn vrouw, die hij zeventien jaar lang dood en begraven had gewaand Hij was zoo verbijsterd dat hij nau welijks een gedachte kon vormen. Was dit een beklemmend visioen? Op dat oogenblik hief de gevangene het gezicht op naar het raam en toen het licht voller op haar viel, wist lord Stair met zekerheiddit was Margue rite Hij wilde haar naam uitspreken, maar zijn stem stokte hij scheen door vreemde verdooving bevangen. Na enkele oogenblikken kon hij zich weer bewegen en spreken. Hij keerde zich naar de directrice, die verwon derd naar hem had staan kijken. U moet die deur openen; deze vrouw is uit den doode herrezenzei hij met een afwezigen klank in zijn stem. De directrice riep kapitein Mayne; deze kwam en vroeg aan lord Stair; Heeft u haar kunnen identificeeren? In 's hemelsnaam, open die deur, herhaalde lord Stair, ik moet haar zien; ik moet haar spreken! Ik ver zeker u dat ik niet gek ben geworden; de vrouw die hier is opgesloten, is mijn vrouw, lady Marguerite Stair, die ik zeventien jaar lang dood ge waand heb. Maar dat is immers onmogelijk riepen de directrice en de kapitein te gelijk. Het is waar; zoo waar als God leeft! Open die deur! Ik moet haar spreken. De directrice keek naar kapitein Mayne. Gemeenteraadsverslogeii Den Haag tegen een rente van 7/16 pet. 5. Voorstel tot inwilliging verzoek van het bestuur der N.H. Scho len in deze gemeente, om fae- baarstelling van de noodige gel den voor aanschaffing van schoolmeubelen. Goedgekeurd wordt hiervoor 370.— beschikbaar te stellen. 6. Voorstel, om voor 1939/40 we derom 75 opcenten te heffen op de hoofdsom der Gemeentefonds belasting. Goedgekeurd. 7. Voorstel, om voor 1939 het aan tal opcenten op de Personeele belasting wederom te bepalen op 200. Goedgekeurd. 8. Voorstel tot openbare verhuring van de bovenwoning aan de Prins Bernhardstraat, wijk H. no. 9. De voorzitter zegt dat dit de woning is die tot voor kort bewoond werd door den gemeente-opzichter. Goedgekeurd. 9. Voorstel, om het welstandstoe zicht voor deze gemeente op te dragen aan de commissie van bouw-, woning- en welstandstoe zicht voor Midden- en West- Noord-Brabant. De voorzitter zegt dat deze commissie door den Commissaris der Koningin is opgericht, terwijl er al veel gemeenten lid van zijn geworden. B. en W. stellen daarom voor tot wederopzeggings toe, toe te treden tot het welstandstoezicht, dat voor deze gemeente het meest ge schikt geacht werd. Goedgekeurd. 10. Voorstel tot vaststelling eenei verordening ingevolge artikel 9 der Winkelsluitingswet 1930, S. 460. De voorzitter zegt dat dit voorstel voor namelijk betrekking heeft op die winke liers, die geen patates frites meer na sluitingstijd mogen verkoopen, hetgeen voor velen een strop is. Of het van hoo- gerhand goedgekeurd wordt kan spreker niet zeggen. Wordt goedgekeurd. 11. Voorstel tot het aanwijzen o.m. van de plaats voor den houw van een lagere landbouwschool met daarbij behoorende onderwij zerswoning. De voorzitter meent dat hel misschien al officieus bekend is, dat het Rijk er geen genoegen mee nemen wil, dat de blijvende huisvesting van een landbouw school in het oude gemeentehuis zal zijn. Het Rijk houdt vast aan den eiseh dat er een behoorlijk gebouw voor beschik baar gesteld moet worden. B. en W. stel len daarom voor het terrein aan de Ju- liana-laan, dat de gemeente in eigendom heeft, voor den bouw beschikbaar te stellen en hen te machtigen opdracht te geven aan architect de Bever om een plan te ontwerpen en een kostenberekening tc maken. D. en W. zullen dan trachten van het Werkfonds een bijdrage te krij gen in de kosten en dan zoo spoedig mo gelijk meer gespecificeerde voorstellen aan den raad voorleggen. De heer van Woerden vraagt of het bedoelde terrein groot genoeg is om ook een proeftuin te bevatten. De voorzitter meent van wel. Het Rijk alsmede de N.C.B. houden niet van te groote proeftuinen en een oppervlakte van van 8 6 10 A., zooals daarvoor on geveer beschikbaar gesteld kan worden zal zeker voldoende zijn. Wordt goedgekeurd. 12. Benoeming leden der Vleeseh- keuringscommissie. Bij acclamatie worden op voordracht van B. en W. benoemd de heeren Mr. Heere te R'veer als voorzitter en verder J. C. Schoenmakers te R'veer, J. Bianchi te Geertruidenberg, P. Dekkers te Was pik en A. v. Gils te Made. 13. Als voren van twee ambtenaren van den burgerlijken stand, o.m. ter voorziening in de vacature van den heer A. J. W. M. Moons. Tot onbezoldigd ambtenaar wordt be noemd met 11 stemmen en 2 blanco de heer J. J. de Jong. Tot bezoldigd ambte- De heer M. F. de Visser te Gorinchem benoemd tot ge meente-secretaris. De raad dezer gemeente kwam Vrijdag avond in voltallige vergadering bijeen on der voorzitterschap van den EdelAchtb. heer burgemeester Smit. Waarnemend secretaris de heer Verhoeven. Aan de orde: 1. Ingekomen stukken. Van C. Mandemakers en A. Boezer bei den te Capelle, een verzoek om tegemoet koming in de reiskosten van hun kinde ren, die de U.L.O. school te Waalwijk be zoeken. Het verzoek van den heer Mandema kers kan niet in aanmerking komen, daar zijn kind reeds den leeftijd van 14 jaar bereikt heeft. Wat betreft het ver zoek van den heer A. Boezer, wordt goed gekeurd dat B. en W. in overleg met requestrant een bedrag vast stellen. De heer Michael maakte daarbij nog de opmerking dat de raad wel een vergoe ding kon vaststellen van 20 of 25 per jaar, waarop de voorzitter antwoordde dat de raad dit beter aan B. en W. kon overlaten. Een rijwiel zou niet eens het door den heer Michael genoemde bedrag behoeven te kosten. Verder doet de voorzitter nog mede- deeling van een geschil over een stukje grond bij de v.m. school in de Heistraat, dat aan de gemeente behoort. Spreker zegt dat dit slechts een formeele kwestie is die naar genoegen zal worden opge lost. Enkele ingekomen verzoeken om ont heffing van schoolgeld zullen in besloten vergadering behandeld worden. 2. Benoeming leden Armbesturen. Voor het Armbestuur te Capelle is af tredend de heer J. Huijsmans. De voor dracht van B. en W. luidt: 1 J. Huijs mans, 2 J. A. Verheijden. Eerstgenoemde werd met op een na algemeene stemmen herbenoemd. Een stem werd uitgebracht op nummer 2 van de voordracht. Voor het Armbestuur te Sprang is af tredend de heer J. A. van Santen, die zich niet meer herkiesbaar stelt. De voor dracht van B. en W. luidt: 1 D. J. Rijken; 2 J. Haverhals. Eerstgenoemde werd met 7 stemmen, tegen 4 op den heer Haver hals, benoemd. 3. Onderhandsche verhuring gemeente eigendommen. Dit betreft de woningen, verhuurd aan P. J. van Drongelen en aan J. Benjamin- se, die voor den zelfden huurprijs weder om verhuurd zullen worden. 4. Benoeming gemeente-secretaris en ambtenaar van den burgerlijken stand. Aanbeveling van Burgemeester en Wethouders: No. 1. D. ter Avest te Rijssen. No. 2. M. F. de Visser te Gorin chem. De aanbeveling is alphabetisch. Indien iemand nog vóór de stemming over dit punt het woord verlangt, wil de voorzitter dit geven, maar hij mag niet toestaan dat er over den persoon zelf ge sproken wordt. Wel mogen vragen ge steld worden in het algemeen. De heer Michael zegt dat er op de agen da staat benoeming van een gemeente secretaris en ambtenaar van den burger lijken stand. Spreker meende evenwel dat er een oproeping had gestaan voor een gemeente-secretaris, die dan auto matisch ook'ambtenaar van den burger lijken stand zou zijn. De voorzitter zegt dat dit twee aparte functies zijn, waar apart over gestemd moet worden. Het komt evenwel op het zelfde neer, maar men moet de hand hou den aan formeele voorschriften. De heer Kraak wenscht in besloten vergadering nog een vraag te stellen. De voorzitter geeft hem daarvoor de gelegenheid. Na heropening wordt dan tot stem ming overgegaan. De eerste vrije stemming had het vol gende resultaat: E. Achterberg: 1. M. F. de Visser: 5. B. van Essen: 1. P. M. v. d. Perk: 2. Van Onwaarde: 1. Daar niemand de vereischte meerder heid verkregen had was een tweede vrije stemming noodzakelijk. Deze had het vol gende verloop: M. F. de .Visser: 5. P. M. v. d. Perk4. E. C. Achterberg: 2. Hierna was een herstemming noodza kelijk tusschen de heeren M. F. de Vis ser, Gorinchem en P. M. v. d. Perk, 's Gravemoer. Deze had tot resultaat dat de heer de Visser benoemd werd met 6 stemmen, tegen 5 op den heer v. d. Perk. Het laatste stembriefje moest hier de be slissing brengen, daar de stand toen 55 was. De voorzitter zeide lachend met het openen van het laatste briefje even te wachten om de spanning niet te ver breken, hetgeen den heer Michael de op merking ontlokte dat men eerlijk moest blijven, daar het anders wel eens hetzelf de kon gaan als in Made. (hilariteit). De voorzitter spreekt hierna den hart- grondigen wensch uit dat men met deze keuze 'n goeden secretaris getroffen mag hebben. In verband daarmede zegt spr., dat de heeren er wel mee accoord zullen gaan dat den nieuwen gemeente-secreta ris 'n behoorlijken zetel verschaft wordt. Zoo was het bureau het persoonlijk ei gendom van den vorigen secretaris, zoo dat dit thans niet meer beschikbaar is. Spreker wil daarom voorstellen 300. beschikbaar te stellen voor het aanschaf fen van een bureau en eenig ander meu bilair voor den secretaris. De heer Michael is van meening dat met 200.wel zou kunnen worden volstaan, daar men aan een bureau met een drietal stoelen genoeg zou hebben. De voorzitter had gemeend om het be drag iels ruimer te nemen om nog enkele andere dingen aan te schaffen. Zoo o.a. voor den heer Heijmans, die zich met een geel geschilderde keukentafel moet behelpen. Het voorstel wordt hierna z.h.st. goed gekeurd. Vervolgens werd met algemeene stem men de lieer M. F. de Visser benoemd tot ambtenaar van den burgerlijken stand. 5. Mededeelingen. De voorzitter heeft geen verdere mede deelingen te doen. Daar van de rondvraag geen gebruik werd gemaakt volgde hierna sluiting van deze korte maar belangrijke vergadering. Fl. 38000.geleend voor 't Raadhuis. Rouw van een bewaarschool in Waspik-Roven. Renoeming controleur steun- verleening. De raad dezer gemeente kwam Vrijdag avond in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester P. Dekkers. Secretaris de heer Zijlmans. De heer Matheijsen was afwezig. De notulen der beide laatste vergade ringen werden onveranderd goedge keurd. Ingekomen zijn: a. Verslag van de bevindingen van den keuringsdienst van waren te 's Bosch over het jaar 1937. b. Proces verbaal van kasopname bi; den gemeente-ontvanger. c. Alsvoor bij den secretaris-penning meester van de woningbouw-vereeniging. d. Alsvoor bij den secretaris-penning meester van het Alg. Burgerl. Armbe stuur. Deze ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Verder deelt de voorzitter mede dat het beroep van M. J. de Rooy te Waspik- Boven, om ontheffing te krygen van de straatbelasting niet ontvankelijk is ver klaard. Ingekomen is voorts nog een schrijven van Pater Onarius, waarin deze hartelijk dank brengt voor den milden steun voor het bouwen van een school in Waspik- Boven. De gemeente-begrooting dienst 1939 wordt z.h.st. vastgesteld als volgt gewone dienst 102.145.60 kapitaal dienst 90.109.14 Goedgekeurd wordt het voorstel van B. en W. om den minister te verzoeken Waspik van de negende in de achtste klasse in te deelen. De rekening 1937 van het Burgerlijk Armbestuur wordt in ontvangsten vast gesteld op 31073.44 en in uitgaven op 32002.06, alzoo met een nadeelig saldo van 928.62. De voorzitter stelt voor de begrooting van het Armbestuur voor het jaar 1939 vast te stellen op 15736.53. De heer Joh. Smits vraagt of de post die vroeger het Armbestuur ontving voor vergoeding van dokterskosten, thans aan de gemeente terugkomt of aan de armen gegeven wordt. Dit laatste zou spreker wel het beste vinden. De voorzitter zegt dat het Armbestuui' voortaan de meening is toegedaan dat de dokter beschouwd moet worden als een gemeente-ambtenaar. Het salaris van 950, dat anders aan het Armbestuur gegeven werd, betaalt de gemeente nu zelf, terwijl het Armbestuur nog een sub sidie krijgt van 4400.In wezen is de toestand dus hetzelfde gebleven. Deze begrooting werd hierna met 10 tegen 1 stem, die van den heer Joh. Smits vastgesteld. De heer Kommers heeft, aldus de voor zitter, ontslag gevraagd uit de functie van controleur van de steunverleening. De gemeente heeft toen een oproeping voor een nieuwen controleur geplaatst, waarop 47 sollicitaties binnen kwamen. B. en W. stellen voor daarvan te benoe men J. M. Kamp te Terheijden op een sa laris van 500.—, waarin het Rijk de helft bijdraagt. De voorzitter zegt nog dat deze con troleur uitsluitend belast is met het op maken van rapporten en met de uitoefe ning van den buitendienst. De heer Joh. Smits kan niet goedkeu ren dat een vreemde benoemd wordt. De voorzitter zegt dat de lijst van sol licitanten ter inzage heeft gelegen, zoo dat ieder vrij is in zijn keuze. B. en W. hadden evenwel een bijzondere reden om Kamp aan te bevelen. De heer Brokx heeft deze zaak eens nader onderzocht en is daarbij tot de conclusie gekomen dat er een drietal per sonen zijn, die bijzonder voor deze func tie in aanmerking komen. Ook zijn zij geen fitters die op alles veel te streng zijn. De voorzitter zou als burgemeester niet willen toestaan dat een fitter be noemd werd. Wanneer er evenwel niet voldoende controle is komt de minister met maatregelen, waardoor de steuntrek kers wel eens het loodje zouden kunnen leggen. De stemming heeft tot resultaat dat de heer Kamp benoemd werd met 6 stem men, tegen 2 op den heer Zijlmans, 1 op dhr. Willemse en 1 blanco. Goedgekeurd werd met 8 tegen 2 stem men een voorstel van B. en W. om bij de maatschappij voor Gemeente-crediet een geldleening aan te gaan van 38000 a pari tegen 34 pet., met jaarlijksch af te lossen een bedrag van 1000. Dit bedrag is noodig voor de betaling der kosten van aankoop van het gemeen tehuis, van de inrichting, den aanleg van de Centrale Verwafming enz. Tegen waren de heeren Joh. Smits en Zijlmans. Eveneens werd met 8 tegen 2 stemmen goedgekeurd hel voorstel van B. en W. om bij de Mij. voor Gem. Crediet een lee ning te sluiten van 2000.tegen 34 pet. jaarlyksch af te lossen 200.ten behoe ve van den bouw van een bewaarschool in Waspik-Boven. De heeren Pruyssers en' Ruitenberg waren tegen. Voorts werden B. en W. gemachtigd tot het houden van de gewone jaarlijksche verkoopingen en verpachtingen. Het agenda-puntafstand van onder houd en beheer van een gedeelte van den Paralelweg langs den spoorweg, werd voor een nader onderzoek aangehouden tot de volgende vergadering. Voorts werd goedgekeurd de aanvaar ding van een stukje grond gelegen aan de Kastraat langs het Zuider Afwate ringskanaal, voor het plaatsen van een cadaverhuisje. Met algemeene stemmen werd Dr. Wijf fels benoemd tot gemeente-geneesheer, op een salaris van 950 's jaars. Enkele reclames betreffende belastin gen werden in besloten vergadering be handeld. Daar van de rondvraag geen gebruiK werd gemaakt werd de openbare verga dering vervolgens gesloten. Rouw van een lagere land bouwschool met onderwij zerswoning. De raad dezer gemeente kwam Zater dagavond in openbare vergadering bij een onder voorzitterschap van den edel- achtb. heer burgemeester Mr. Th. Heere. Secretaris de heer Kieboom. Aanwezig alle leden. De notulen der beide laatste vergade ringen werden ongewijzigd goedgekeurd. Aan de orde: 1. Onderzoek geloofsbrief van het nieuw-benoemde raadslid, dhr. Corn. Schelle. De voorzitter stelt voor een commissie van onderzoek te benoemen, bestaande uit de heeren Mertens, Lankhuyzen en de Bruin. De vergadering werd vervolgens enke le oogenblikken geschorst, gedurende welken tijd de commissie de geloofsbrie ven onderzocht. Na heropening verklaart de heer Lankhuyzen, dat deze in de beste orde zyn bevonden, weshalve hij voor stelt den heer C. Schelle tot de vergade ring toe te laten. De voorzitter zegt dat dit in de volgen de vergadering zal geschieden. 2. Ingekomen stukken. a. Dankbetuiging van H.M. de Konin gin voor de aangeboden gelukwenschen bij gelegenheid van Haar Regeeringsju- bileum. b. Schrijven van den heer Heere, dal hij ontslag neemt als lid van den raad, wegens zyn benoeming tot burgemeester. c. Goedgekeurd raadsbesluit tot hel aangaan van kasgeldleeningen. d. Alsvoor tot verkoop van enkele stuk jes grond. e. Alsvoor tot wijziging der gemeente- begrooting. f. Schrijven van Ged. Staten waarin de pensioensgrondslag van den burge meester is vastgesteld. g. Proces verbaal van kasopname bij den gemeente-ontvanger. h. Schrijven van den heer Klaassen, waarin hij bericht wegens drukke werk zaamheden ontslag te moeten nemen als lid van de commissie tot wering van schoolverzuim en als commissielid belast met het school-toezicht. i. Schrijven van het A N. V. groep Nederland om een belasting in tc voeren op opschriften in vreemde talen. j. Schrijven van het gemeente-bestuur aan den raad dat de Molenstraat tijdelijk voor het verkeer gesloten is in verband met de herbestrating. De voorzitter zegt dat deze afsluiting inmiddels weer is opgeheven. k. Goedkeuring door Ged. Staten van het raadsbesluit tot conversie van geld- leeningen. 1. Alsvoor tot wijziging der gemeente- begrooting met een nota van aanmerkin gen, hoofdzakelijk van administratieven aard. AI deze ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. m. Een request van de vereeniging van Hotel-, café- en restauranthouders „Ons Belang", om gedaan te krijgen dat de be lastende maatregelen naar beneden gaan. n. Verschillende verzoeken om subsi die ten bate van de R.K. Militaire ver eeniging te Venlo, van de vereeniging tot uitzending van zwakke kinderen, van de Blindenzorgvereeniging St. Antonius van Padua, van de harmoniën „de Eendracht en St. Bavo". o. Verzoek van Ged. Staten om toe te treden tot 't middenstands borgstellings fonds voor de Langstraat. p. Verzoek van de lagere school op het Veer om verhooging der vergoeding per schoolgaand kind. De ingekomen stukken m. tot en met p. worden in handen gesteld van de com missie, belast met het nazien der begroo ting. 3. Voorstel tot het aangaan van een rekening-courant-overeenkomst tot een bedrag van 158.000. Goedgekeurd. 4. Voorstel tot het aangaan van een kasgeldleening, groot 90.000, Goedgekeurd. Deze leening zal gesloten worden bij het kassierskantoor Staal in Onder deze omstandigheden, zei deze, zal het het beste zijn lord Stair's verzoek in te willigen. Opent u de deur!

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 2