Fa* Ant* Bergmans, SPORT LAATSTE BERICHTEN. Vliegongeluk bij Bandoeng. Agenda's I N DIT BLAD? I N DIT BLAD GRES-SCHOENEN TIMTUR-SCHOENEN. rijst) op tafel staat wat minder dan men bij andere groentesoorten ge wend is dan is het spel volmaakt: de verschillende voedingsstoffen (ei wit, vet, koolhydraten, zouten, vita minen) zullen in voldoende mate in het maal vertegenwoordigd zijn, ter wijl voor de smakelijkheid gezorgd wordt door het lekkere bruine sausje, dat èn bij de peulvruchten èn bij de aardappelen uitstekend past en dat door zijn betrekkelijk groot vetgehal te het verzadigings-gevoel behoorlijk lang laat voortduren. R.K.V.V. H. E. C. Met den wedstrijd welke voor H.E.C. Zondag a.s. is vastgesteld tegen Schijn- del 2, is de eerste helft van dit seizoen afgewerkt. De geel-zwarten hebben hier uit het maximum aantal punten gehaald met 4 winstpunten voorsprong op no. 2. Hiermede zyn de HEC'ers de gedood verfde kampioenen geworden, maar naar onze mecning zijn ze nog lang niet zoo ver. Het zwaarste gedeelte, de return wedstrijden komt nu aan de beurt. Nu kunnen de spelers zoo gemakkelijk tot onderschatting komen, vooral bij tegen standers waarvan in de eerste helft met groote cijfers gewonnen is. We kunnen den spelers van het eerste elftal dan ook niet genoeg op het hart drukken, om met even groote ambitie, als tot dusver werd getoond, het komen de programma af te werken. Zondag a.s. krijgen de geel-zwarten het niet gemak kelijk. Schijndel 2 kreeg in Waalwijk een 91 nederlaag en verloor den daarop- volgenden Zondag ook nog van Hercu les. Nadien schenen zij een algehcele ge daanteverwisseling te hebben ondergaan, want geen enkel verliespunt kwam meer op haar rekening. De HEC'ers zullen het dus heel wat harder te verduren krijgen dan in de laatste wedstrijden. Wij moeten nog vermelden dat geen plaatsen in de bus meer vrij zijn. De per sonen welke mee kunnen gaan, krijgen een aanschrijving. Het tweede elftal speelt thuis om 2 uur tegen VVM uit Moergestel. R.K.V.V. HERCULES. Programma voor Zondag a.s.: ODC 1Hercules 1 Hercules 2Uno Animo 2 Hercules 3Uno Animo 3 HEC aHercules a Hercules bHEC b Het eerste elftal onderneemt a.s. Zon dag de reis naar Boxtel. Dit wordt voor ons eerste elftal wederom een zware wed strijd. Er zal dan ook beter gesueeld moeten worden als Zondag tegen HVC, anders zien wij Hercules met ledige han den huiswaarts keeren. Daarom sporen wij onze spelers nogmaals aan om a.s. Zondag hun uiterste best te doen om de eerste helft van dit seizoen op waardige wijze te besluiten. De wedstrijd vangt aan om 2 uur. Vertrek 12.45 uur per auto-bus. Het tweede en derde elftal spelen thuis tegen Uno Animo 2 en Uno Animo 3. Het tweede elftal speelt om 2 uur, het derde elftal om 12 uur. Het A- en B-elftal der junioren spelen eveneens. Het A-elftal speelt om 12 uur op het HEC-terrein tegen HECA. Het B- elftal speelt hedenmiddag (Zaterdag) tegen HEC b. Aanvang 3 uur. NIEUWE UITGAVEN. Wij ontvingen de volgende nieuwe uitgaven: Van van Holkema Warendorf Amsterdam: De Zonen van Tiniah door J. Kleian 2.50 3.50. Witte de With van Jacatra tot Duins door Joh. Hulzen 2.90 3.90. Terug tot den Godsdienst door Dr. H. Faber en Ds. A. Faber 1.90 2.50. Amsterdamsche Getijden door Dra M. G. Schenk en J. Spaan 1.90 2.50. De Zweedsche Ruiter door Leo Pe- rulz 2.25 2.90. De Gebroeders Aschkenazi door J Singer 2.90 3.90. Drie Kameraden door E. M. Remar que 2.90 3.90. Jelle Heerema door N. G. Dorhout 2.25 3.25. Complot in Hollywood door Cl. Bu- dington Ivelland 2.25 2.90. Pelgrimsreize door J. A. v. d. Made 2.90 3.90. Voor de Huisvrouw: 100 recepten van voor- en tusschen- gerechten door G. v. d. Bosch 0.85. Viert Vroolijk Feest door Lis Byrdal 1.90. Van H. P. Leopold's Uitgevers' Mij. N.V. s Hage Het groote spel door Tarjei Vesaas 2.90 3.90. Schip zonder haven door Willy Corsari 2.90 3.90. Van Hollandia Drukkerij N.V. Baarn Branding rond de toren door Jarl Hennult 2.90 3.90. Tooneelstukken: Verwikkeling in Grand-Hotel door Robert Neuner. De Wrekende God door E. Veter man. Om het geluk van den jongen door: Ger Griever. Er kwam een man door Hans Ver kerk. Van de Nederlandsche Uitgeverij Baarn: Drunant, Roman van het Roode Kruis door Martin Gumpert 2.90 3.90. Olivia door Jacob Wasserman 2.25 2.90. En altijd roept de zee door Klaas Smelik 2.25 2.90. Van Gebrs. Kluitman, Alkmaar: Meisjes van Onzen Tijd door- T. Jager-Meursing 2.50 3.50. „Hier Holland Radio" door W. N. v. d. Sluijs Jr. 2.2.90. Madeleen staat op de drempel door A. Was Osinga ƒ2.ƒ2.90. Bij nader inzien door A. M. Nache- ni.us-Roegholt 1.65 2.25. 1000 K.M. op een groene Jumbo door W. N. v. d. Sluys Jr. 1.1.75. Wij zullen bovengenoemde uitgaven zoo spoedig mogelijk aan een nadere bespreking in ons blad onderwerpen. HET ASYLRECHT IN NEDERLAND. In antwoord op de interpellatie van Ir. Albarda over toelating van Joden uit Duitschland, heeft minister Colijn o.m. gezegd dat hij zeer verheugd was, dat de regeering thans de gelegenheid krijgt om veel misverstand op te hef fen. Het beleid der regeering en de door haar getrokken richtlijnen blijken vooral buiten de Kamer veel misver staan te worden. Sedert 1933 zijn 24.000 tot 25.000 vluchtelingen toege laten, waarvan 13.000 vol-Joden en 4.000 half-Joden. Hiervan zijn er nu nog 8.000 tot 9.000 vol-Joden hier te lande gebleven en waarschijnlijk ook nog 8.000 half-Joden en niet-Joden, dus totaal 16.000 tot 17.000. Met deze ruime toelating staat Ne derland aan de spits, in Engeland zijn er slechts 16.000 toegelaten, waarvan ook een derde weer is doorgereisd. Naar dezen Engelschen maatstaf ge rekend, had Nederland slechts 3000 hoeven toe te laten. Wat Nederland reeds heeft gedaan, mag thans niet uit het oog worden verloren en voorts moet vooral ook rekening gehouden worden met de transmigratiemogelijkheden. De Ver. Staten hebben vaste quota en denken blijkbaar nog niet aan ver hooging, geven zelfs de eerste acht maanden geen nieuwe nummers meer uit. Ook Engeland heeft nog geen ze kerheid gegeven van ruime perspectie ven voor de vluchtelingen. Er is in het Lagerhuis o.m. over Tanganyka ge sproken, doch het bewuste gebied daar is hoog en rotsachtig en ongeveer zoo groot als de Wieringermeer. Wij moeten dus oppassen met het verleenen van tijdelyk asyl nu de tijde lijkheid niet te berekenen valt. Uit Ce- cho-Slovakije en Italië komen ook al verzoeken om toelating. De keuze der genen, die toegelaten worden, moet uiteraard blijven berusten bij de over heid, welke ten dezen alleen verant woordelijkheid heeft, aldus spr. Weerzinwekkend gedoe Naar De Telegraaf meldt hebben eenige jongelieden, vermoedelijk leden van de N.S.N A.P., Donder dag in de Bijenkorf te Amsterdam ernstig tumult verwerkt. In den loop van den avond was een groep van vermoedelijk 9 10 jongemannen het warenhuis binnen gekomen, blijkbaar met het doel, oveial in het magazijn voor de Joden beleedigende biljetten rond te strooien. Zij verspreiden zich ongemerkt tusschen het publiek en liepen daar allerlei menschen na, die zij aan /ankelijk op fluisterenden loon allerlei voor joden beleedigende taal toevoegden. Niemand schonk in den beginne veel aandacht aan deze herriemakers. Toen op een der bovenverdiepingen een contro leur van het magazijn een der orderverstoorders ontmoette riep de man hem toe »Ik ken jou wel, als je een pak slaag wilt hebben, kom dan maar mee naar beneden«. De controleur accepteerde deze uitnoodiging onmiddellijk, doch nauwelijks was hij den uitdager naar beneden gevolgd, toen deze den controleur op de trap vastgreep en een gevecht begon. Op dit tumult kwamen onmiddellijk geest verwanten van den vechterbaas toeschieten, die nu gezamenlijk onder het uitroepen van allerlei beleedigingen drn controleur te lijf gipgen- Twee agenten, die in verband met de vele diefstallen tijdens de St. Nicolaasdrukte in het gebouw surveilleerden, snelden te hulp, doch nu keerden de schreeuwers zich ook tegen de politiemannen, die enkele klappen opliepen Slechts korten tijd duurde dit gevecht. Toen de politie hulp kreeg van eenige andere controleurs, slaagde men er in, de herrieschop pers te overmeesteren. Vijf der voornaamste raddraaiers werden naar het politiebureau overgebracht. Hier zijn zij voor- loopig opgesloten. De verspreide biljetten waaronder zich een groot aantal bevond, dat in het Duitscb was gesteld, zijn in beslaggenomen De gearresteerde jongemannen, die gisternamiddag in vrijheid wer- den gesteld, zijn een 20-jarige col porteur, een 20-jarige student, een 18-jarige typograaf en 2 scholieren van 16 en 17 jaar. Een van hen bleek in het bezit te zijn van een boksbeugel. De gearresteerden worden verdacht van mishandeing, openlijk, geweldple ging en het in voorraad hebben van pamfletten met een voor een bepaalde volksgroep beleedigenden inhoud. Alle vijf gearresteerde jongemannen zijn gistermorgen aan een langdurig verhoor onderworpen. Zij namen daar bij een vrij onverschillige houding aan en ontkennen het doel te hebben gehad zich aan openlijke geweldpleging schuldig te maken. Bij huiszoeking is o.m. een cyclo style gevonden, waarop de beledigende pamfletten zijn gedrukt. Gistermorgen zijn alle verdachten ge confronteerd met eenige Joodsche win keldames, die de politie hadden mede gedeeld, dat zij persoonlijk waren be- leedigd geworden door de belhamels. Geen der dames herkende de jonge mannen echter, zoodat de politie van de tenlastelegging van dit laatste feit heeft moeten afzien. De Telegraaf verneemt nog, dat de herriemakers reeds vaker in het wa renhuis zijn geweest en daar het koo pend publiek lastig vielen met allerlei beleedigende opmerkingen. Men had hen echter tot nog toe niet te pakken kunnen krijgen. Mede in verband hiermede was er steeds politie in burger in de zaak aan wezig om hen zoo mogelijk te betrap pen. Een afschuwelijke ontdekking. Vader en zoon dood in hun auto aangetroffen die te water was gereden. Gisteren zijn de lijken van de beide Amersfoorters, de heeren Liethof, vader en zoon, die sinds 25 November werden vermist, gevon den in hun auto, die vlak bij het kantoor van den havenmeester, daar waar de middelste havenarm in het kanaal te Hilversum uitkomt, in vier meter water werd aange troffen. Zooals men zich zal herinneren, is al spoedig aangenomen, dat de mannen, die voornemens waren over Hilversum en Loenen naar Utrecht te rijden, ergens te water waren geraakt. Men heeft daarom in de Vecht en in de plassen bij Loosdiecht en Kortenhoef gedregd, echter zonder resultaat. Op aanwij zing van eenige personen, die op den bewusten avond'een auto op de loswallen meenden te hebben gehoord, is daarna ook in de Hil- versumsche haven gedregd, met het bovengenoemde gevolg. De horloges van de beide slacht offers waren blijven stilstaan op eenige minuten over acht. Vroeger op den avond zijn de beide man nen, die in metalen vogelkooien handelden, nog bij een klant in de Gijsbrecht van Amstelstraat te Hil versum geweest. Het vreeselijk ongeluk kon ge makkelijk worden gereconstrueerd. Van Hiiversum komende, moet de 24 jarige zoon, die stuurde,den weg zijn kwijt geraakt. Zoekende naar den Vreelandscheweg is hij op de loswallen tusschen den eersten en den tweeden havenarm terecht ge komen. Een lantaarn aan de over zijde van het water bij den toe gangsweg naar het sportpaviljoen heeft hem toen misleid. De auto is althans precies in de richting van deze lantaarn in het water terecht gekomen. Het stormachtige regen weer en de duisternis hebben na tuurlijk ook het noodige aan het gebeurde bijgedragen. De lijken zijn naar het lijken huisje op de Noorderbegraafplaats te Hilversum gebracht. De zwaar beschadigde auto is op het Hilver- sumsche politiebureau. Een tragi- sche bijzonderheid is nog het feit, dat de zoon eenig kind was. Autobus met 22 personen in de Haarlemmer Vaart, Een autobus van de firma Som- meling, op weg van Den Haag naar Amsterdam, is gisteravond kort voor half zeven aan den Haarlem merweg ter hoogte van de Van Hogendorpstraat te Amsterdam in de Haarlemmervaart gereden De bus verdween voor een gedeelte onder water, doch dankzij de snelle hulp van toegeschoten voorbijhan gers kanden de 22 passagiers, de chauffeur en de fietser, die het on geluk veroorzaakte en die ook inde vaart terechtkwam, tijdig worden gered. Geen der slachtoffers kreeg ernstig letsel. Door een auto overreden en ga dood. Gisteravond tegen half acht is de 70-jarige J. de K. uit de Gouden regenstraat, op de Paul Krugerlaan bij de Herzogstraat in Den Haag aangereden door een personenauto. Met een schedelbasisfractuur is de man naar het ziekenhuis aan het Westeinde gebiacht, waar hij in den loop van den avond is over leden. Minister Gérard in België afgetreden. Begin der Belgische crisis Niet accoord met regeeringsverklaring. De algemeene miuisiei crisis, die als vrijwel zeker wciü bescüouwd, is alsnog vcruaagü, al worut bet weinig waaiscbijniijk geacht, dat zij Diusuag a.s. na üe Kamerdebatten, nog vermenen zal kunnen worden. Reeds heelt één minister, namelijk de heer Max-Léo Gérard, die de porteteuille van Financiën beheerde, de regeering vei laten, omdat hij een gemeenschappelijke verklaring, die in den ministerraad was opgesteld, niet wilde onderschrijven. Hoe de toestand in Italië verscherpt worat tegenover Frankrijk. Het Giornale d'Italia schrijft o m.: Na betoogd te hebben, dat er nu niet en nooit verschil van meening tusschen régime en dynastie heelt heelt bestaan en dal de nationale en politieke verbondenheid van het vorstenhuis aan de regeermg en aan de massa des volks nooit zoo krach tig leefde als thans, vervolgt het Giornale d' Italia, dat het arbeid zame en krijgshaftige Italië zijn buitenlandsche politiek de mogelijk heid geelt een rechte lijn te volgen en onwrikbare besluiten te nemen ten behoeve van de rechtvaardigheid in Europa en ten behoeve van handhaving van alle rechten der der Italianen waaraan voldaan is of waaraan nog voldaan moet worden. Het blad besluit het artikel letterlijk De ltaliaansche natie, solidair met haar regeering, is tot alles bereid. Zij is bereid op te marcheeren en, indien dat noodig zal zijn, zelfs tegen Frankrijk. Uit Batavia: Op het militaire vliegveld Antur na bij Bandoeng zijn 2 Koolhoven-vlieg- tuigen tegen elkander gebotst. Hierbij weiden 3 officieren en 1 sergeant ge- dood. Zaterdag en Zondag, Luxor Bios coop »Menschen met Maskers«. Zaterdag en Zondag Theater Musis Sacrum »De Dubbele Brui loft». Zaterdag 1.302.45 uur Dames, aspiranten Gymn. Vereen. K. en V. Gymnastieklokaal Stationsstraat. Zondag 12 uur repetitie Mannen koor in Musis Sacrum. Zondag 12 uur. Repetitie Liedei tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Maandag 89.30 uur. Gymnastiek heeren K. en V. Gvmnastieklokaal O.S Dinsdag 78.30 uur. Gymnastiek dames K. enV. Gymnastieklokaal S In welk bi ad vindt U verlchten, verslagen, inge zonden stukken uit uw eigen gemeente, zoo uit voering als Waar aanvragen om of aan biedingen van personeel, aanbestedingen, verkoopin- gen uit plaats en «treek, zooals ze voorkomen Tel. 231. Na het familiefeest op Huize Doorn. Prinses Henriette's verjaardag bracht op Huize Doorn gasten. Bij het vertrek op het staton te Amersfoort; rechts: Prinses Hermine in gesprek met een hofdignitaris, in het midden: ex-Kroonprins Wilhelm; links: Priases Henriette. ST, NICOLAAS-GESCHENKEN van duurzame waarde zijn SCHOENEN gekocht bij Grootestr. 153, W A A L W IJ K. Prima RUBBERLAARSJES in alle maten. Groote sorteering in WINTERPANTOFFELS. Nergens goedkooper verkrijgbaar. Verder sterke JONGENS-, MEISJES- EN KINDER LAARSJES. Zeer concurreerend. DAMES- EN HEERENSCHOENEN aan iedere prijs. REPARATIE MAATWERK. J Hf»

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 10