ONZE PRIJSVRAGEN. Plaatselijke Berichten. H.deBont-v.Hulten Enkele nette Meisjes SPORT, De uitslagen van onze St Nicolaas- prijsvraag betreffende de beste advertenties en van de St. Nicolaas- wedstrijd voor de kinderen moeten zoo spoedig mogelijk in ons bezit zijn, uiterlijk Maandagavond. De uitslag wordt gepubliceerd in ons nummer van Woensdag 7 De cember a.s. Heereakleeding naar maat DRUNEN. HEUSDEN. WASPIK, Met de 3 Dampo producten bestrijdt U alle verkoudheden VLIJMEN. GEERTRUIDENBERG. Gevraagd Kostelooze Koepok-inenting Vrijdag 9 December 1938 Vrijdag 16 December 1938 Nationale collecte voor vluchte lingen wegens geloof en ras. Het plaatselijk Comité van actie voor bovengenoemde collecte ver zoekt ons nogmaals de aandacht te willen vestigen op deze collecte, welke heden gehouden wordt. Sinds overoude tijden hebben de Nederlanders hulp verschaft aan vluchtelingen uit andere lauden, die vervolgd werden om religie of politiek, zonder hun te vragen naar het hoe of waarom alleen het feit, dat deze menscüen in nood verkeerden, was steeds voldoende motief, dat in Nederland hulp en bijstand verleend werd, Nederland heeft op dit gebied eene schoone reputatie en net is onze plicüt deze te handhaven. Wederom melden zich vluchte lingen aan onze grenzen, die van alles beroofd, onze hulp behoeven. Het gaat er niet om, van welk ras ol geloof deze menschen zijn, het feit, dat zij zich aan onze grenzen melden, moet voor ons Nederlan ders, een duidelijke aansporing zijn, dal wij hulp moeten verleenen. Dit wordt ons nu gemakkelijk gemaakt, vooral daar de hulpver leening geschiedt onder de behoed zame leiding der Nederlandscbe regeering, door het houden van eene nationale collecte op heden Zaterdag 3 December. Laat de collectanten niet ver geefs uw deur voorbij gaan, de kleine gift van den arme is even welkom als de groote van den rijke. De Nederlandscbe jeugd heeft zich spontaan aangeboden voor dit colleclewerk. Wij mogen misschien in dit verband memoreeren de woorden, gesproken door den Bur gemeester van Botterdam, die o.a. zeide »Het wordt eene nationale ge. «tuigenis van de Nederlandsche »jeugd in een werk van barm hartigheid in den zin van het «woord van Hem, die sprak: «datgene, wat gij aan den minsten «mijner broederen hebt gedaan, «hebt gij aan Mij gedaana en «daarom kan het niet anders of «op dit werk zal zegen moeten »rusten«. De minister-president Dr. Colijn heeft gisteren in een korte, doch treffende rede deze collecte bij ieder Nederlander aanbevolen. Rijkspostspaarbank Aan het postkantoor Waalwijk en 't daaronder behoorende ambts gebied werd gedurende de maand November ingelegd f81330,06 en terugbetaald f 58367,13. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt 't nummer 21499. ST. NICOLAAS VAN „WAALWIJKS BELANG." De jaarlijksche collecte georgani seerd door Waalwijks Belang ten bate der behoeftigen in onze gemeente, om dezen n.l. een St. Nicolaas-verrassing te bereiden, heeft weer plaats gehad en met goed succes. Wel is de opbrengst iets minder dan verleden jaar, maar we mogen tevre den zijn, er is weer ruim ƒ200,ge collecteerd en daarmee kan aan plm. 120 huisgezinnen een aardige verras sing worden bereid. 't Is heusch dit jaar een verrassing, de dames van W. B. hebben nu eens wat anders gekozen een heusch St. Ni- colaas-pakje en we zijn overtuigd dat degenen die ditmaal bedacht worden, er werkelijk zeer mee in hun schik zijn. Namens die allen, zeggen wij 't be stuur van W.B., de dames en vooral de milde gevers hartelijk dank. BAZAAR BESOYEN. Met betrekking tot bovengenoemde bazaar wordt medegedeeld, dat alleen de nummerhouder van de gong zijn prijs nog niet heeft afgehaald. Het nummer is 144. De gong kan tegen in levering van dat nummerbewijs aan de pastorie der N.H. Kerk te Besoyen af gehaald worden tot uiterlijk zes we- ZILVEREN JUBILE MEJ. F. JANSEN. Op Vrijdag 16 December zal het 25 jaar geleden zijn, dat mej. F. W. M. Jansen, inspectrice van het L.O., be noemd werd tot schoolopziener in het arrondissement 's-Hertogenbosch. ST. NiCOLAASFEEST R.K.W.V. Heden (Zaterdag) zal de R.K. Werk- liedenvereeniging den kinderen harer leden een genoegelijken middag bieden in de groote zaal van den Gildenbond. Evenals vorige jaren, zijn wij de overtuiging toegedaan, dat mede door het bezoek van St. Nicolaas met zwarte Piel, de kinderen zich best zullen ver maken, terwijl zij allen aangenaam verrast zullen worden met een fraai St. Nicolaasgeschenk en ververschingen. Zondag viert cfe werkmeesters- vereeniging St. Jan het Sint. Nicolaas- l'eesl met de kinderen in de Twee Ko lommen en O.O.G. in Tlialia. W.G.V. EN S.S.S. EEN Naar wij vernemen zijn onderhan delingen gaande tot fusie der R.K. W.G.V. en de gymnastiekvereniging S.S.S. Zijn wij goed ingelicht, dan zou dit gelukkig samengaan weldra zijn beslag krijgen en dit resultaat te dan ken zijn aan de bemiddelings-pogingen van pastoor Heezemans. Op diens verzoek is Woensdagavond een vergadering van beide besturen geliouden onder voorzitterschap van den lieer Tervoort, leeraar M. O. gym nastiek aan de R.K.H.B.S. alhier en aldaar principieel tot fusie besloten. Dr. Kolster heeft zich op verzoek bereid verklaard eventueel het voor zitterschap der nieuwe vereeniging te aanvaarden. WAALWIJKSCHE VEREENIGING VAN STEEN KOLENHANDEL AREN OPGERICHT. In 't café van den heer Fr. van Hel- voirt had Donderdagavond een verga dering plaats van Waalwij ksche Steen- koleniiandelaren. Het doel dezer vergadering was te komen tot oprinchling van een Waal wij ksclie vereeniging van Steenkolen- handelaren ter vervanging van de eenigen tijd geleden ontbonden ver eeniging van Steenkolenhandelaren voor Waalwijk e.o. Na ampele besprekingen werd be sloten tot oprichting van een zuiver locale organisatie die den naam zal dragen van „Vereeniging van Waal wij ksche Brandstof fenhandelaren". Het bestuur werd als volgt samen gesteld: J. Coppens, voorzitter, E. v. d. Pluijm, secretaris, E. v. Tilburg pen ningmeester. KOPERSLAGERS- EN LOOD- GIETERSPATROONSVEREENIGING ST. ELOY. Bovengenoemde vereeniging vierde gisteren haar patroonsfeest. Des avonds had een feestelijke bijeenkomst plaats, waarbij het bestuur aangevuld werd met een tweetal commissarissen. Daartoe werden gekozen de heeren Zeegers te Waalwijk en Verhoeven te Drunen. GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN EN R.K. STAATSPARTIJ. Door de propagandaclubs van de R.K. Staatspartij zal een actie worden ingezet tot ledenwerving. Daartoe zul len exemplaren van „De Opmarsch" huis aan huis worden bezorgd en zal daarna tot huisbezoek worden over gegaan. Waarom juist nu lid der R.K. Staats partij? Omdat in het voorjaar van 1939 achtereenvolgens verkiezingen worden gehouden voor de Provinciale Staten en voor den Gemeenteraad. Deze laat ste zullen plaats hebben zooals dit voorgeschreven staat in het huidige re glement der Kiesvereeniging. Derhalve komt de R.K. Staatspartij met één al- gemeene candidatenlijst uit, terwijl de candidaten, die gekozen worden met voorkeurstemmen, geen zitting zullen nemen. Wil men dus een bepaald per soon graag gekozen zien tot gemeente raadslid dan moet men zorgen, dat men invloed kan uitoefenen op de sa menstelling van de candidatenlijst. En jaar (dus dit jaar) lid was van de R.K. Staatspartij. Ieder kiezer (dus boven 25 jaar oud) kan lid worden. De minimum contri butie bedraagt slechts ƒ0.25 per jaar. Alleen als lid kan men invloed uitoefe nen. Geeft u daarom direct bij de pro- pagandaclub of bij den secretaris op als lid of doe dit, indien men u thuis komt vragen lid te worden! Dan pas kunt u uw candidaat steunen! Grootestraat 231 WAALWIJK TELEFOON 109 tegen prijzen aan de tijds- mstandigheden aangepast Volgens „Die Lederindustrie" heeft Bata in het Sudetenland geen toekomst meer. De schoenproductie zal er volop ingezet worden en de schoenfabrieken van het Duitsche rijk zullen vooreerst de voorraden aanvullen. V.v.d.S. St. Nicolaas. Op Dinsdagmorgen zal St. Nicolaas wederom in de groote zaal der meisjes congregatie bij de leerlingen der meis jesschool een bezoek brengen om hen met zijn vele en gulle gaven te beden ken. De Heusder.sche IJsclub zal op Woensdag 14 Der., a.s. haar algemeene jaarvergadering houden. De Weleerw. heer Kapelaan Maas vierde 1.1. Dinsdag zijn koperen Priesterfeest. Het deed ons genoegen Predikbeurten Zondag 4 Dec. 1938: Ned. Herv. Kerk v.m. half tien Ds. R. de Bruin. Op de j 1. Woensdagavond gehouden vergadering der Chr Gem. Zangvereeniging werd tot Eere voorzitter benoemd de Weleerw. Heer Ds. R. de Bruin, alhier. Naar we vernemen zal het jaarfeest der Chr. Jongelingsveree- niging alhier gehouden worden op Woensdag 14 December a.s. GEVONDEN VOORWERPEN. Een rijwielbelastingmerk, een kerk boek, een portemonnaie met 2 sleutels, een dames-portemonnaie met inhoud, een idem met inhoud, een zilveren ket ting met medaille. OPLEIDING EXAMEN MAAT SCHAPPELIJK WERKER. Zooals reeds eerder werd bericht, zullen de R.K. Leergangen in de pro vincies Noord-Brabant en Limburg, alsmede t?, Nijmegen, voor bovenge noemd nieuw ingesteld examen cursus sen gaan openen. Hel zal afhangen van de deelname, waar deze cursussen zullen worden opgericht. Reeds kunnen worden ge noemd: Tilburg, Eindhoven en Nijme gen, terwijl voor Limburg nader de vestigingsplaatsen zullen worden be kend gemaakt. Tot deze eerste cursussen worden uitsluitend toegelaten zij, die thans werkzaam zijn hij Arbeidsbeurzen, Armenraden, diensten voor Maatschap pelijk Hulpbetoon, Burgerlijke Armbe sturen en andere instellingen van weldadigheid, Crisisbureaux enz. Het ligt in de bedoeling de cursus sen in de eerste week van Januari 1939 te doen aanvangen. Voor zoover men zich nog niet voor deelname opgaf, kan dit alsnog ge schieden bij den Rector der R.K. Leer gangen te Tilburg. Omtrent de verdere voorwaarden raadplege men de circulaire, die bij voornoemenden Rector verkrijgbaar is. LUXOR BIOSCOOP. „Menschen met Maskers." Menschen met Maskers is een enorm spannend verhaal uit fel bewo gen oorlogsjaren, van geraffineerde spionage, trucs en strijd achter de schermen eindigend met een machti gen climax. De inhoud verplaatst ons naar het spionagecentrum Stockholm, waar Madeleine Godard, die een toonaange vend modehuis leidt, als Fransche spionne werkzaam is, al doet zij het voorkomen, dat zij voor Duitschers werkt, maar de inlichtingen aan hen gegeven zijn steeds valsch. Zij wordt verliefd op een gedeserteerd Duitsch zeekapitein Marwitz, doch Madeleine wordt gearresteerd. Dan komt uit, dat er in Parijs iets niet in den haak moet zijn en Madeleine, vrijgekomen zijnde, vertrekt naar Frankrijk, waar zij aan de grens weer gearresteerd wordt, dochenkele jaren later weer vrij is, daar zij in werkelijkheid voor de Franschen werkte. De kennismaking met Marwitz noopt haar ontslag te vragen uit haar ge vaarlijk beroep. Dit wordt haar gege ven op voorwaarde dat zij nog ontdekt wie de leider van afd. 8 van den Duit- schen spionnageflienst is. Na een avontuurlijk onderzoek weet zij de waarheid te ontdekken. Marwitz is de chef. Zij zegt hem dit onomwon den, maar hij bleek reeds te weten, dat ook zij een spionne was. Tusschen de twee verliefden ontstaat nu een ver bitterden strijd, die uitloopt op een zeegevecht waarbij Marwitz door de Engelschen gevangen genomen wordt, doch niet dan nadat Madeleine hem de verzekering gegeven had te zullen blij ven wachten. BATA IN SUDETENLAND. Over Bata hebben er allerlei geruch ten geloopen in den laatsten tijd. De directeur zou gearresteerd zijn te Leit- meritz in Sudetenland, feit was, dat hij naar Nederland ging en in Eindhoven o.m. een bezoek aan de Philipsfabrie- ken bracht. Ook zou hij een ernstig candidaat zijn geweest voor het presi dentschap der Tsjecho-Slowaaksche re publiek, althans volgens Duitsche be richten, maar ditmaal faalde toch de juistheid der Duitsche pers. In alle geval is wel waar, dat de za ken, die Bata in het Sudetenland nu Sudetengau geheeten bezit, thans aan den tand gevoeld worden en maat regelen worden voorbereid Bata er uit te werken. Het gaat hier om 536 win kels in Warn-sdorf, Gablonz, Teplitz- dat deze dag niet ongemerkt voorbij gegaan is. Om 7 uur werd een H. Mis van dankzegging opgedragen door den ju bilaris zelf. Na de H. Mis werd gezon gen Ecce Panis van Chr. J. M. Merkx, terwijl bovendien ook om 8 uur nog een H. Mis werd opgedragen tot inten tie van den jubilaris door den Hoog- Eerw. heer Deken. Om half twaalf volgde de huldiging van het Kerk- en Armbestuur. Namens de geheele parochie had de jubilaris daarbij als geschenk een 4-deelig bre vier te accepteeren, alsmede fraai uit gevoerd tafelzilver, aangevuld met zil veren messenleggers, een geschenk van het bestuur van de Congregatie van O. L. Vrouw. De receptie was zeer druk bezocht, waarbij ook het gemeentebestuur niet achterwege bleef. Woensdag 1.1. was het tweede ge deelte van het feest dat bestond uit hul digingen van R.K. Jongensschool en patronaat, Jonge Wacht en R.K.W.V. Zilveren jubileum bijdeP.N.EM Ir. de Voogt 25 jaar bedrijfsleider. Een grootsche huldiging is Don derdag 1 December Ir de Voogt gebracht ter gelegenheid van het feit dat hij vóór 25 jaar in dienst trad v n de electrilicatie van Noord brabant. In bijzijn vari directie en perso neel had Dinsdag in een der loka liteiten van het openluent-station de huldiging plaats, waarhij de jubilaris werd toegesproken door den heer D. L. Jonker, Ingen., directeur van de N.V. Prov.Noordbr. Electr. fabriek. Deze wenschte hem mede namens de chefs der afdeelin gen en het P.N.E.M. personeel van harte geluK met dezen belangrijken dag. Spr. wees op de moeilijke jaren die het bedrijf noodig had om de kinderschoenen te ontwassen en hij zeide dat het mede aan den jubilaris te danken is en aan diens energie dat een vernieuwing van de bedrijfs electr. stroomvoorziening tot stand kon komen. Spr. hoopte dat lr. de Voogt nog vele jaren in goede ge zondheid op dezelfde wijze als tot nu toe zal blijven meewerken aan den bloei van de Maatschappij. Als bewijs van waardeering bood spr. namens de P. N. E. M. een fraai drinkstel aan, dal in dank aanvaard werd. Verder voerden het woord nog de administrateur A. Weijts uit 's Bosch en de heer lr. üomes namens het P.N.E.M. personeel uit 's-Bosch en Geertruidenberg. Ook de Commissaris der Koningin gaf door zijn persoonlijke tegen woordigheid blijk van waardeering voor al hetgeen Ir. de Voogt in die jaren heeft gepresteerd. Zijne Excellentie feliciteerde Ir. de Voogt van harte namens het college van commissarissen der P.N.E.M. en de raad van toezicht, wees op de moeilijke jaren die het bedrijf heeft doorgemaakt doch die glansrijk zijn doorstaan mede zij dank de kundige leiding van den jubilaris Spr. dankte hem daarvoor en besloot met den wensch dat het hem gegeven zou zijn nog vele jaren zijn onver zwakte kracht aan de P.N.E.M te blijven waarnemen. Verder heeft het den geheelen dag niet aan belangstelling ontbroken. Naast een stroom van bloemen en telegrammen, kwamen velen den jubilaris persoonlijk gelukwenschen terwijl 's avonds de harmoniën «de Eendrachtff en »Apollo« een sere- chtpin VERLOOFD: ANNET DE ROON en E. C. GRAVEMEIJER Arts. Raamsdonksveer, Amsterdam, Olympiaweg 16 Thuis teR'veer: 10 Dec. '38 van 3.30—5 uur. 60376 ONDERTROUWD: LILY MAJOIE en PIET SM ELT. Huwelijksvoltrekking Donder dag 29 December a.s. Maastricht, i Lambertuslaan 13 f 3 Dec. Waalwijk, 1938* Mr. v. Coothstraat 53 D J Geen ontvangdag. Toekomstig adres: Mr. v.Coothstr 53 D, Waalwijk. Eenige en algemeene kennisgeving. van 14 tot 15 jaar, voor de stikkerij. N V. ST00MSCH0ENENFABRIEK A. H, VAN SCHIJNDEL WAALWIJK Burgemeester en Wethouders van WAALWIJK maken be kend, dat van gemeentewege gelegenheid zal worden gegeven tot voor kinderen tot 2 jaar in het St Nicolaas-ziekenhuis te Waalwijk en wel op en op en wel telkens tusschen 4 en 5 uur namiddag. De inenting wordt verricht door den gemeentegeneesheer Dr. M. H. C. Kolster. Alleen die kinderen zullen ingeënt worden, omtrent wie een ver klaring van den huisarts wordt overgelegd, dat tegen inenting geen bezwaar bestaat. Voorts gelieve men een trouwboekje mede te brengen voor de juiste namen enz. Waalwijk, 2 December 1938. Burgemeester en Wethouders voornoemd, E. MOONEN, Burgemeester. J. v. MIERLO, 60384 Secretaris. I. V. C. B. R.K.V.V. W. V. B. Voor a.s. Zondag is er voor WVB1 wederom een thuiswedstrijd vastgesteld, nu tegen Sporters 1 uit Drunen. Deze vereeniging is voor de WVB'ers zoowel bij U zelf als bij Uw kinderen. Dampo-verkoudheids-balsem, hiermede 's avonds keel, borst en rug inwrijven, dit lucht op en 's morgens is Uw verkoudheid weer verdwenen. Pot 50. Tube 40. Doos 30 ct. Dampo-bonbons bij schorheid, pijnlijke keel en hoest. Doos 25 ct. Dampo-nttusdruppels bij neus-catarrh en verstoptheid in het hoofd. Flacon met druppelspuitje 60 ct. Uw waarborg: 't Komt var Mijrhaidt! De gemeenteraad vergadert a.s. Dinsdag ten iy2 uur. De agenda bevat een 14-tal punten, o.m. vaststelling begrooting, vaststel ling opcenten op personeele en gemeen tefondsbelasting. De leden komen om half zeven reeds bijeen lot bespreking der begrooting. geen onbekende. Volgens de classeering op den standenlijst kunnen de Sporters op heel wat gunstiger resultaten bogen dan de oranje-mannen, waaruit gecon cludeerd mag worden, dat de Drunena- ren ook morgen de beste troeven in han den hebben. Hoe de WVB'ers daarover denken we ten we niet. Wel weten wij, dat het lang zaam aan tijd gaat worden dat de oranje mannen eens eenige punten gaan verza melen. Naar onze meening bestaat hier toe morgen wel eenige kans, doch dat dit tegen deze tegenstanders niet dan met de uiterste krachtsinspanning gepaard moet gaan, behoeft wel niet gezegd. Wij vertrouwen, dat de WVB'ers dit terdege in hun ooren knoopen en ons ditmaal eens niet teleur zullen stellen. Aanvang 2 uur. WVB 2 gaat naar Tilburg om Hekos 1 partij te geven. We zullen maar op een nederlaag rekenen, misschien dat dan de uitslag ons nog wel eens kon meevallen. Heemrust

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 2