Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. VERVOLG provinuiaal nieuws sniakclijkcioD SUMMER 96. ZATERDAG 3 DECEMBER 1938. 61e JAARGANG. Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG. Brieven, Ingezonden stukken, gelden, enz. franco te zenden aan den Uitgever. Abonnementsprijsper 3 maanden 1.25. Franco per post door 't geheele rijk 1.40. UITGAVE WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN. Telefoon No. 38. Telegr.-adrest ECHO. DERDE BLAD. R.K. VROUWENBOND. Het bestuur van den R.K. rouwen- bond deelt ons mede, dat liet winter- program voorloopig als volgt is sa mengesteld Op 14 December a.s. zal in den Gil- denDond door den wichel-roedelooper Dovens eene lezing en demonstratie worden gegeven en zal hij ons de er varingen vertellen van zijn jarenlange onderzoekingen op dit gebied. Tevens zal op dien avond de film worden ge draaid die gemaakt is tijdens het uit stapje dat de Ouden van dagen dezen zomer gemaakt hebben. Het belooft dus een leerzame en ge zellige avond te worden. Op verzoek van velen zal deze bijeenkomst ook toegankelijk zijn voor heeren tegen een laag entree. Dames echter hebben al leen toegang als zij lid zijn of zich als lid van den Vrouwenbond opgeven. Ook in Januari staat den leden weel een genoegelijke avond te wachten. Op den 18en zal n.l'. door de gymnastiek vereniging Orova een uitvoering wor den gegeven waarvoor reeds druk ge- „oefend wordt. Tijdens de pauze zal er "een causerie worden gehouden op huis houdelijk gebied. In Februari is er nog een avond met lezing of film en een tooneeluitvoering door de tooneelclub zal het seizoen sluiten. Op 15 December zal dhr. Drs. (j. de Vries een middaglezing houden voor de Dames en spreken over Tsjecho- Slowakije. Een onderwerp waarover ook de dames in dezen tijd wel eens wat meer wenschen te weten. In Januari volgt dan nog een mid daglezing die nader zal worden aangekondigd, omdat het Bestuui nog met een spreker in onderhandeling is. Wanneer men dit programma be kijkt, zal men moeten toegeven, dat aan den leden van den vrouwenbond voor weinig geld zeer veel wordt ge boden en ieder die het belang van de Katholieke actie ook voor de vrouwen begrijpt zal het nut en de noodzakelijk heid van het lidmaatschap van den R.K. Vrouwenbond inzien. Gij steunt daardoor niet alleen het streven van l bestuur, maar ge bezorgt u zelf en uw Imisgenooten eenige genoegelijke en leerzame winteravonden. UITSLAG VAN DEN GEHOUDEN ZANGWEDSTRIJD der Eerste Waalwijksche Kanarie vereniging. Keurmeester Willemstein, Dordrecht. Klas 1. 4 vogels eigen teelt 1938: le prijs W. Raaijmakers, 320 punten. 2e prijs A. Brok. 298 punten. 3e prijs G. Brok, 296 punten. 4e prijs W. Raaijmakers, 283 punten. Klas II. 2 vogels eigen teelt 1938: le prijs J. Verhulst, 147 punten. 2e prijs G. Brok. 144 punten. 3e prijs M. Wellens, 141 punten. 4e prijs J. Brokken, 138 punten. Klas III. 1 vogel eigen teelt 1938: le prijs A. Brok, 75 punten. 2e prijs J. Verhulst, 69 punten. 3e prijs Th. Maas, 66 punten, b.l. 4e prijs A. Brok, 66 punten, b.l. 5e prijs A. Brok, 63 punten, b.l. Klas IV: 2 vogels open klas: le prijs W. Raaijmakers, 171 punten. 2e prijs A. v. Wanrooij, 147 punten. Advertentiën moeten Woensdag en Vrijdag des morgens om uiterlijk 9 uur in ons bezit zijn. Prijs der Advertentiën: 20 cent per regel; minimum 1.50. Reclames 40 cent per regel. Bij contract flink rabat. 3e prijs A. Brok, 144 punten. 4e prijs A. Pijnenburg, 138 punten. Klas V. 1 vogel open klas: le prijs W. Raaijmakers, 81 punten. 2e prijs H. de Graaf, 78 punten. 3e prijs M. Wellens 75 punten. 4e prijs H. Maas, 72 punten. 5e prijs A. v. d. Pluijm, 69 punten b.l. 6e prijs G. Brok, 69 punten, b.l. 7e prijs A. Brok, 66 punten. 8e prijs H. Maas, 60 punten, b.l. 9e prijs J. Verhulst, 60 punten, b.l. Jubileum-klas. le prijs M. Wellens. 2e prijs A. Brok. 3e prijs J. Brokken. 4e prijs G. Brok. 5e prijs W. Raaijmakers. óe prijs H. Maas. 7e prijs Th. Maas. 8e prijs A. van Wanrooij. 9e prijs J. Verhulst. 10e prijs E. van Eeten. 11e prijs W. van Kuik. 12e prijs A. Pijnenburg. 13e prijs A. v. d. Puijm. 14e prijs H. de Graaf. Kampioen Klas I W. Raaijmakers, 320 punten. Kampioen Klas II J. Verhulst, 147 punten. Kampioen Klas III A. Brok, 75 punten. Kampioen Klas IV open klas, W. Raaijmakers, 171 pnt. Kampioen Klas V open klas, W. Raaijmakers, 81 punten. Meesterzanger eigen teelt 1938: W. Raaijmakers, 84 punten'. Meesterzanger geheele tentoonstel ling W. Raaijmakers, 87 punten. Derby-vogel C. van Eeten, 72 pnt. De tentoonstelling is vandaag en morgen geopend. BEZOEK VAN ST. NICOLAAS AAN BAARDWIJK. Vandaag en morgen brengt de Sint zijn traditioneel bezoek aan voormalig Baardwijk, waarvoor het volgend pro gramma is vastgesteld: Zaterdagmorgen: Bezoek aan de Meisjes- en Jongensschool. Alle school kinderen zullen door Sint Nicolaas met speelgoed en lekkers bedacht worden. Zaterdagmiddag: van 2 tot 3 uur ge legenheid voor de ouders om met de kinderen St. Nicolaas een bezoek le brengen in het Patronaatsgebouw. Om 3 uur precies- Aanvang der lo terij met hel rad van avontuur. Mooie prijzen voor enkele centen, o.a. kip, konijn, schoenen, speelgoed, tulband, worst, enz. enz. Zondagmiddag: Om 12 uur. Tocht van St. Nicolaas door Baardwijk, voor afgegaan door de harmonie St. Jan. (Tijdens den rondgang collecte voor de Stille Armen). WAALWIJKSCHE IJSCLUB. De Waalwijksche IJsclub hield gis teravond in hotel „De Twee Kolom men" een algemeene aandeelhouders vergadering. De opkomst was zeer ma tig- Het jaarverslag van den secretaris was begrijpelijk zeer beperkt van om vang, in verband met het feit, dat er vorig jaar geen ijs-seizoen geweest is. Hc-t jaarverslag van den penning meester vermeldde een batig saldo van 490,68. De aftredende bestuursleden de hee ren N. v. Loon en C. Pullens werden bij acclamatie herbenoemd. Bij de rondvraag kwam nog ter sprake of het niet gewenscht was uit te zien naar een andere ijsbaan, doch algemeen was men van meening, dat de Galgenwiel wel de beste gelegen heid ter plaatse is. Jubileum-tournooi „Ons Genoegen" Hedenavond komt de B. J.C.uit Drnnen op bezoek. Deze heeren zijn van ouds bekend als sterke biljarters en het zal een spannende strijd worden om de leiding, die het Bandspel j,l. Dinsdag veroverd heeft met een gemiddelde van 4,11. Wij zijn benieuwd wat de mannen van het Patronaat vanavond hier tegenover zullen stellen. De uitslag van Dinsdag jl. is als volgt J.deGraaff 62 Fr. v. Helvoirt 100 Fr. Slaats 91 Jac.v Helvoirt 100 Th. v'. Weert 100 L. Moonen 95 Jos. Klerks 72 T. Willemse 100 Th.ZwaanslOü A. v. Oudheusden 88 425 483 Hoogste serie Fr. van Helvoirt 46 caiamboles. Dinsdag is wegens St. Nicolaas geen wedstrijd. Hiervoor zal Woensdag 7 Dec een wedstrijd gespeeld worden tegen W. S. C. II. Hierop komen wij nader terug. Kerk, School en Ziekenhuis Bij gelegenheid van het eeuwfeest van het St. Elisabefh-Ziekenhuis te Tilburg en de herdenking dat de Zusters van Liefde gedurende 100 jaar voor de verpleging zorg droegen is »Kerk, School en Zieken huis« met een interessant en met vele foto's verlucht feestnummer verschenen, waarin o.m. mgr. A. F. Diepen, bisschop van 's-Hertogen bosch, de minister van Sociale Zaken mr. C. P. M Bomme.mr. dr. F. Vonk de Both, burgemeester van Tilburg, de Hoogeerw. heer J. F. M. Sanders, deken en pastoor te Tilburg, dr. Deelen en Dr, Ph. Taminiau te Tilburg, hun huideen erkentelijkheid betuigen aan de Zusters voor haar voortreffelijke zorgen aan de zieken gewijd en congregatie en den geneesheer directeur met zijn staf van medici hun gelukwenscheu aanbieden. Ver schillende deskundigen op het gebied van het ziekenhuiswezen, stonden een markante bijdrage at. Het extra nummer is door de drukkerij Bergmans N.V. te Tilburg schitteiend verzorgd. STEVIGE SMAKELIJKE WINTERKOST. Dat de kou hongerig maakt, weten we allemaal. En dat moeder peinst over mogelijkheden, die haar in staat stellen aan aller eetlust te voldoen, zonder daarom nu juist extra-groote hoeveelheden te koken, is ook een feit. Die mogelijkheden bestaan, en.... we willen er eens een paar onder de oogen zien. In de eerste, plaats valt de keus op die voedingsmiddelen, waarvan be kend is, dat ze „verzadigend" werken, dat ze populair uitgedrukt „vul len". De peulvruchten behooren daar toe: bruine en witte boonen, capucij- ners, groene erwten, linzen. Ten tweede dient ervoor gezorgd le worden, dat vooral het vet in den maaltijd niet te schraal gerantsoe neerd wordt: een stukje spek, een extra-klontje vet of boter doen het gevoel van verzadigd-zijn wat eerder intreden en ook wat langer voortdu ren. Daarom zullen peulvruchten met jus in de kou een pracht-combinatie vormen, maar, omdat we op zoo'n „boonendag" met succes het anders gebruikelijke vleesch kunnen missen de «boonen in het ééntje brengen ons reeds voedsel genoeg! daarom beschikken we in zoo'n geval ook ge woonlijk niet over het bijproduct van gebraden of gebakken vleesch: de vleeschjus. We maken clan gebruik van de handige Maggi's Justabletten, we volgen geheel de gebruiksaanwij zing, die op de pakjes te lezen staat en we vullen onze sauskom met het smakelijke resultaat van onze eenvou dige handgrepen. We kunnen echter met de Maggi's Justabletten nog anders te werk gaan en er een bruine saus van maken, die wat dikker is dan een gewone jus: we doen dal eenvoudig dóór bij de berei ding 1 d.L. vloeistof minder te gebrui ken dan op het jus-recept is aange. geven. Scène uit de dol-komische lilm »De Dubbele Bruiloftcc (Musis Sacrum En willen we onze saus variëeren ook dat is mogelijk. Ten eerste kunnen we inplaats van boter een ongeveer even groote hoe veelheid vet rookspek gebruiken (voor 4 personen b.v. 100 G. of 1 ons). We bakken dat uit in een diep pannetje, scheppen de kaantjes voorloopig even in een kommetje, gieten het met 3 d.L. water aangemengde justablet in de pan bij het heete Vet en laten on^ saus met een deksel erop een paar m»q nuten zachtjes doorpruttelen, om ze daarna met de toegevoegde kaantjes in de sauskom te doen. Ten tweede kunnen we in het spek vet of in een daarmee ongeveer ge lijkstaande hoeveelheid boter een paar fijngesnipperde uien bakken (lichtbruin) en er dan het aangemeng de justabletje bijvoegen: het resultaat is dan een smakelijk bruin uiensaus je. Ten derde smaakt (le saus uitste kend (vooral bij linzen en bij witte boonen), als we er tot slot een paar lepels dikke tomatenpurée door men gen of als we ze eenvoudig op smaak afmaken met een paar theelepeltjes mosterd, naar verkiezing nog aange vuld met eenige fijngesneden augur ken. Als bij zoo'n peulvruchtenmaallijd ook nog een schaaltje aardappelen (of St. Nicolaas hield, in den persoon van Eduard Verkade zijn intocht in Amsterdam, verwelkomd en toegejuicht door duizenden jeugdige bewoners der Amstelstad. De Sint met zijn knechten. AD. De Echo van het Zuiden, Waalwyksche en Langstraatstbe Courant* .—a-- - v. WTT, -- dSHMAMW MN *- -r*

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 9