KE N Gemeenteraad Vlijmen. Sportnieuws. MP BURGERLIJKE STAND, ill Wmmi - K. N. v. B. De raad dezer gemeente vergaderde Dinsdagavond onder voorzitterschap van burgemeester v. d. Ven. Secretaris de heer van Hest. De heer J. van Heivoort was afwezig. De notulen der vorige vergadering wer den goedgekeurd. Het voorstel van B. en W. tot herzie ning van de verordening betreffende het uitroeien van mannelijke en wilde hop planten werd goedgekeurd. De voorzitter licht toe dat hiermede uit de verordening een passage gelicht wordt betreffende het toezicht op de hop velden op rijksgronden door ambtenaren van den rijks-waterstaat, daar er in deze gemeente geen rijkshopvelden zijn. De heer Adr. Boom werd met algemee- ne stemmen herbenoemd tot lid van de schaar-commissie. Eveneens werden met algemeene stemmen herbenoemd tot le den van het Burgerlijk Armbestuur van Vlijmen en Nieuwkuik respectievelijk de heeren A. v. Heivoort en M. de Gouw. De bezoldiging van den gemeentebode werd vastgesteld op 1000.en 50.— voor vergoeding voor kleeding en schoei sel. De voorzitter zegt dat de gemeentebode nog benoemd moet worden tegen 1 Ja-, nuari 1939. De heer v. d. Meerendonk zou de baten van bijbetrekkingen in het salaris willen opnemen, zoodat men weet waarmee men af is. De voorzitter zegt dat dit moeilijk gaat daar deze baten zeer wisselvallig zijn. De heer v. Wagenberg zou willen voor stellen om den bode op arbeidscontract voorloopig voor een jaar aan te stellen op 900.en instruc'ies vast te stellen voor zijn werkzaamheden. De voorzitter zegt dat men geen zui vere instructies vast kan stellen daar de werkzaamheden zeer onregelmatig zijn. Het andere gedeelte van het voorstel van den heer v. Wagenberg zou spreker met de wethouders willen overwegen. De heer v. d. Meerendonk steunt het voorstel van den heer van Wagenberg om het begin-salaris vast te stellen op 900 en 100.voor de distributie van vleesch enz. en dan over een jaar een verhooging van 100.te geven. De voorzitter brengt het voorstel in stemming, waarbij de stemmen staken 66. Daar de vergadering niet voltallig is wordt dit voorstel aangehouden tot de volgende vergadering. De opcenten op de hoofdsom van de personeele belasting en de gemeente fondsbelasting worden evenals overige jaren respectievelijk vastgesteld op 200 en 75. Voort stellen B. en W. voor de volgen de bijdragen aan de Burgerlijke Armbe sturen vast te stellen. Voor 'Vlijmen op 16000 en voor Nieuwkuik op 3000. Wordt goedgekeurd. De begrootingen van bovengenoemde Armbesturen worden respectivelijk vast gesteld in inkomsten en uitgaven op ƒ18.412.50 en 4883.09. De voorzitter stelt vervolgens aan de orde vaststelling van de gemeente-begroo ting 1939 met de daarbij behoorende ver zoekschriften. De begrooting sluit in den gewonen dienst op 302.089.en in den kapitaaldienst op 52832.De verschil lende verzoeken om subsidie zijn allen gelyk aan die van vorig jaar en ook dien overeenkomstig op de begrooting ge bracht. De heer v. d. Meerendonk komt den post onderhoud lantaarns 3800.wat hoog voor. Spreker zegt dat de gemeente voor de verlichting 6 ct. per k.w.h. be taalt, mogelijk zou dit wel op 5 cent te brengen zijn. Het onderhoud van den Provincialen weg vraagt 296 per jaar, doch in de Memorie van Toelichting heeft spreker gelezen dat dit af te koo- pen is voor een bedrag van 5900 in eens, hetgeen voor de gemeente voordee- liger zou zijn, wanneer men dit bedrag omrekent tegen 3,5 pet. De voorzitter wil deze opmerking nog wel eens nader bekijken. Verder meent de heer v. d. Meerendonk dat van het bedrag van 5900.dat ten laste van de gemeente komt voor de ver pleging van krankzinnigen, wel iets op de familieleden te verhalen zou zijn. Spr. zou ook de vergoeding van het lager on derwijs van 6.op 6.50 gebracht willen zien. Wat betreft de eerste opmerking zegt de voorzitter, dat daaraan niet makkelijk te voldoen is. Wel wil hij pogingen daar toe in het werk stellen. Betreffende de vergoeding voor scholen zijn B. en W. van het standpunt uitgegaan dat de Open bare School met 6.kan volstaan. Vroeger werd in Hedikhuizen en Nieuw kuik slechts een vergoeding van 4. en 5.gegeven. Nieuwkuik kon daar mede niet volstaan, waardoor er voor die school een achterstand ontstond, die de gemeente thans door een bijzondere jaar- lyksche bydrage opheft. Wanneer men ongevraagd de vergoeding met 50 cent verhoogde zou dit de gemeente 500. extra kosten. De heer v. d. Meerendonk wil zijn voorstel handhaven. De voorzitter wil dan de toezegging doen om 6.te geven en de kerkbe sturen mede te berichten, dat zij wan neer noodig op 50 ct. meer konden reke nen. De heer v. d. Griendt zegt dat nu na jaren de ver. van Gemeenten is gaan doorwerken, de gemeente er heel wat rooskleuriger voor zou kunnen staan, wanneer de werkloosheid geen beletsel vormde voor 'n goede onwikeling. Spr. zou 't daarom nog niet zoo verkeerd vin den wanneer er eens 'n flink bedrag werd uitg et rokken, waarmede getracht kon worden meer industrie in Vlymen geves tigd te krijgen. Verder zegt spreker dat het met de onderlinge verstandhouding tusschen de beide wethouders niet goed gegaan is. In deze zou een betere samenwerking ze ker gewenscht zijn. De voorzitter zegt dat het niet makke lijk is een industrie naar Vlijmen te krij gen, daar de ligging niet zeer gunstig is. Spreker is lang in onderhandeling ge weest met Lips en heeft daar ook veel moeite voor gedaan, maar tot dank heeft spreker daar nooit meer iets van ge hoord, terwijl men de fabriek in Drunen ging vestigen. Wethouder Wilgers wil hier openlijk getuigen dat hij alles doen zal om tot een betere samenwerking te komen in het be lang van de heele gemeente. Wethouder v. Sprang wil naar aanlei ding van deze opmerking geen enkele be lofte doen, maar hij geeft de verzekering dat hij steeds in het belang der gemeente zal werkzaam blijven. De begrooting werd vervolgens met al gemeene stemmen goedgekeurd. Besloten wordt een onderhandsche kasgeldleening aan te gaan van 40000, voor den tijd van een half jaar, tegen 0.85 pet. Ten behoeve van den dienst 1938 zal een geldleening worden gesloten van 4100, af te lossen in 10 jaar tegen een rente die de 3,5 pet. niet te boven mag gaan. Ingekomen is een verzoek van het be stuur van de bijzondere lagere jongens- en meisjes-scholen in wijk Nieuwkuik, om onderscheidenlijk verharding van de speelplaats en uitbreiding van de school met een les-lokaal. De voorzitter meent dat een bedrag van 978.39 voor verharding van de speel plaats wel voldoende zal zijn. Ook de raad kan dit goedkeuren. Wat betreft de uitbreiding met een les lokaal voor de meisjes-school, heeft de voorzitter naar den vroegeren toestand een onderzoek ingesteld en hij is daarbij tot een zeer verrassende conclusie ge komen. De voormalige gemeente Nieuw kuik moet n.l. aan het kerkbestuur bij vergissing eens een bedrag van bijna 4000.te veel betaald hebben. Het is nogal een ingewikkelde kwestie zegt spr. en hij zou daarom eerst een en ander eens aan den Minister van Onderwijs wil len voorleggen. Is een en ander juist dan staat wel vast dat de gemeente voorloopig geen bijdragen meer behoeft te verleenen, daar zij van het kerkbestuur dan een aan merkelijk bedrag te vorderen zou hebben. Bij de rondvraag zegt Wethouder v. Sprang te willen trachten den secretaris een baantje te geven bij de Provinciale Griffie. In de vorige vergadering heeft de raad beslojen hem per 1 Januari 1940 Ie ontslaan, maar thans komt spreker deze termijn wel wat ruim voor en hij zou dan ook willen voorstellen dit te brengen op 1 April 1939. De voorzitter kan daar niet op ingaan. Wethouder v. Sprang: maar als de raad er voor is De voorzitter verbiedt, krachtens het reglement van orde, daar verder op in te gaan. De secretaris vraagt of de heer van Sprang zich nader kan verklaren. Wethouder v. Sprang zegt daarop dat de secretaris in zijn plichten te kort ge schoten is, daar de organisatie op de se cretarie in het geheel niet in orde is. Spreker twijfelt er niet aan of de eerste ambtenaar deelt de lakens uit en de se cretaris heeft niets te vertellen. De secretarisU hebt gelogen. Wethou der v. Sprang; nee, u hebt gelogen in de krant! De voorzitter hamert. De secretaris zegt dat men het nooit gedaan zal krijgen om hem vóór den vast- gestelden tijd te ontslaan. Spreker gelooft dat de heer v. Sprang ook lid is van den „bond zonder naam". De voorzitter sluit de discussie. Wedstrijdprogramma voor morgen: AFDEELINK IV. Eerste klasse. JulianaEindhoven LONGA—NAC BW—NOAD MVV—Willem II PSVRoermond Tweede klasse B. VVVTegelen PicusHelmond Hero—WSC De Valk—ESV HelmondiaWilhelmina Derde klasse D. ZaltbommelPAZO BaardwijkZBVV RWBHeusden HaaftenVlijmen OisterwijkNevelo Reserve tweede klasse B. WSC 2—PSV 4 BW 3Zaltbommel 2 Wilhelmina 2Longa 3 Er begint thans schot te komen in de competitie en iedere voetbal Zondag brengt ons dichter naar het einde, waar van thans reeds te voorzien is hoe onge veer de dan verkregen standen zullen zijn. Het is nu ook de tijd van de meest verrassende uitslagen, omdat ook de staartclubs zich beginnen te roeren en alles op alles zetten om aan het beruchte degradatiespook te ontsnappen. Door dezen strijd tegen het degradatiegevaar worden gewoonlijk de laagstaande clubs de meest te vreezen tegenstanders, waar tegen meer dan eens een kampioenschap verloren is gegaan. Daarom is het ook dat deze tweede helft van de competitie zeer interessant belooft te worden, door het ongewisse dat eraan ten grondslag ligt. Het elftal dat aan deze ongewone omstandigheden het best het hoofd kan bieden, zal straks het meest ongehavend uit den strijd te voorschijn treden met een kampioen schap in het vooruitzicht! Eerste klasse. De leiders, Eindhoven, gaan morgen de Limburgschc dreven in om daar bij Juliana hun geluk te beproeven. Wij voorspellen hen bij voorbaat reeds een zeer zware wedstrijd, die, niet onwaar schijnlijk, op een puntenverdeeling zal uitloopen. NAC wacht telkenmale vol hoop op een Eindhovensche struikeling om mede aan de leiding te komen. Nu zij morgen Eindhoven voor een zware opgave geplaatst ziet zal zij zelf alle po gingen aanwenden om den vollen buit te behalen. Het is evenwel zoo dat dit zoo maar niet gaat daar zij zich voor een uitwedstrijd tegen LONGA geplaatst ziet, waartegen zij vorige week op eigen ter rein nog maar gelijk kon spelen. In het gunstige geval voor NAC wordt het mor gen weer een draw. Dan komen we aan nummer drie van den ranglijst NOAD, dat zich evenals haar medegegadigden voor een moeilijken uitwedstrijd ge plaatst ziet. Het is wel jammer maar voor de geel-blauwen zal er weinig anders dan een kleine nederlaag opzitten. De wed strijd PSVRoermond is niet veel com mentaar waard, daar het zeer raar zal moeten loopen, willen de punten niet in Eindhoven blijven. Tweede klasse B. De dag van morgen kan voor de twee de klas B wel eens interessant worden, vooral wat de leidersafdeeling betreft. VVV was den laatsten tijd aan den sukkel en zal zich morgen in den thuiswedstrijd tegen Tegelen ongetwijfeld herstellen. Te meer zal zij dit doen daar zij een neder laag voor Helmond aan ziet komen, dat hij Picus op bezoek moet, dat zelf nog zeer goede kansenop de bovenste plaats heeft. Wanneer het verloop morgen is zooals wij denken dan is het gedrang om de bovenste plaats zeer toegenomen. Voor WSC is het morgen ook een belang rijke dag, daar zij een uitwedstrijd moet gaan spelen tegen Hero. Winnen de Zwarthemden dan zijn zij voorloopig ta melijk veilig, een nederlaag zou echter juist het tegenovergestelde bewerkstel ligen. Laat ons er daarom maar tusschen in blijven hangen en op een gelijk spel rekenen. Wilhelmina gaat naar Helmon dia en heeft zoo goed als geen kans op een behoorlijk resultaat. Derde klasse D. Het zou ons bevreemden wanneer Baardwijk morgen weer niet met rugby- cijfers de overwinning behaalde, want ZBVV uit Zaltbommel komt op bezoek dat het tot heden nog niet verder wist te brengen dande laatste plaats. Denkt echter aan onderschatting! Zalt bommel speelt in eigen omgeving tegen PAZO. Dit kan een behoorlijke kamp worden tusschen twee gelijkwaardige tegenstanders, waarbij de thuisclub van wege het terreinvoordeel de beste kansen heeft. De Besoijensche tricolores hebben morgen een op het oog gemakkelijke wed strijd, maar inwerkelijkheid een zeer las tige, daar Heusden wel een der wispei- turigste elftallen dezer afdeeling heeft. Wanneer de RWB'ers er in slagen van het begin tot het eind het heft in handen te houden dan blijft de overwinning in Besoijen. Haaften ontvangt Vlijmen en maakt de beste kans op den vollen buit, alhoewel wij Vlijmen niet geheel kans loos achten. De derby OisterwijkNevelo heeft onze volle attentie omdat er ook een groot belang voor Baardwijk aan verbon den is. Waarom zou Oisterwijk, dat op eigen terrein van de geel-zwarten won, dit ook niet van Nevelo kunnen? Wij houden het daarom op de gastheeren. Reserve tweede klasse B. WSC 2 speelt thuis tegen PSV 4, dat vorige week op 'eigen veld van de reser ves van RWB verloor. WSC moet daarom in staat geacht worden van de rood-wit- ten te winnen. BW 3 zal niet veel moeite hebben met Zalthommel 2 «Jat een be zoek aan Den Bosch gaat brengen. Ook Wilhelmina 2 blijft de meerdere van LONGA 3. WAALWIJK. HERO—W.S.C. Een belangrijke wedstrijd. Het reisje dat WSC morgen naar Breda maakt is van zeer groote importantie voor het verdere lot der Zwarten, dat er voor een belangrijk gedeelte van afhangt. Hero bevindt zich nog steeds op de onderste plaats en WSC is daar niet ver vandaan, waarmee wij maar zeggen willen dat er niet veel voor noodig is om de rollen te doen wisselen. Ondanks het feit dat hel totale puntenbezit van Hero slechts drie bedraagt, moet men de kracht der geel- baadjes toch niet te licht aanslaan. Dit is tevens een waarschuwing voor de WSC- ers. Nog vorige week wist Helmond zich Hero maar met de grootste moeite (10) van het lijf te houden en dit zegt o.i. reeds genoeg. De conserven-mannen zul len ook den voor hen, onaangenamen gang van zaken op het WSC-terrein nog niet vergeten zijn, toen een zeker lijken de overwinning in drie minuten werd teniet gedaan. De revanche-gedachte ze telt bij de geelbaadjes gewoonlijk nogal diep en WSC mag zich daarom gerust op zeer grooten tegenstand voorbereiden. Over den uitslag valt vooralsnog niet veel te zeggen. De WSC'ers zijn niet ge heel kansloos en daarom moet het moge lijk zijn een gelyk spel uit het vuur te sleepen. Om twee uur spelen de reserves een thuiswedstrijd tegen PSV 4. Beide ploe gen mogen ongeveer van gelijke kracht geacht worden, waardoor een mooie en spannende wedstrijd te verwachten is. WSC 3 speelt den derby tegen Baard wijk 2 op het terrein van de laatste. Wan neer de WSC'ers alles op alles zetten hebben zij een klein kansje. De Reiger vertrekt met Jhr. Beelaart van Blokland naar Zuid-Afrika, ter herdenking van Dingaansdag. WSC 4 ontvangt Baardwijk 3. Wij zijn zeer benieuwd naar de prestaties der Benjamins. R.W.B.—HEUSDEN. Na enkele weken van rust, komt Zon dag dan het eerste elftal weer eens bin nen de lijnen en wel in een thuiswed strijd tegen Heusden 1. In de eerste ont moeting, destijds in Heusden, wisten onze jongens geen succes te boeken hoewel wij hen sterker achten dan Heusden. Toch moet zij de ontmoeting voor Zon dag niet als een gemakkelijke opgave be schouwen, daar men anders wel eens be drogen zou kunnen uitkomen. Slechts indien de tegenstander niet wordt onder schat en men zich geheel geeft, kan suc ces worden bereikt en zien wij den uit slag met vertrouwen tegemoet. Voor de talrijke sportliefhebbers tevens een mooie gelegenheid onze jongens, na hun succes tegen Nevelo weer eens aan het werk te zien, zoodat wij een flinke belangstelling verwachten. Het tweede en derde elftal zijn beiden vrij. I. V. C. B. Programma voor Zondag a.s. Eerste klas. TreffersZwaluw SchijndelBest Vooruit WilhelminaKolping Mulo—SVB Venl. BoysBrabantia Overzicht. In verband met den tweeden Zondag der maand is slechts een kort program ma vastgesteld. In de eerste klas brengt de Zwaluw bezoek aan de Treffers. Het zal voor de Vughtenaren nog niet zoo ge makkelijk zijn den geheelen buit mee te brengen. Schijndel wint o.i. thuis van Best Vooruit evenals Wilhelmina van Kolping. Mulo geven we tegen SVB niet veel kans. De a.s. kampioenen, Braban tia, ontmoeten Venlosche Boys. We heb ben zoo'n vermoeden dat de leiders een flinke overwinning op het zwakke zusje uit Venlo zal behalen. STAN D EN LIJ STEN Eerste klas. Brabantia 12 9 2 1 20 44—12 Schijndel 10 9 0 1 18 41—17 Wilhelmina 11 7 0 4 14 2922 SVB 11 7 0 4 14 26—25 Zwaluw 9 5 2 2 12 28—23 Kolping 10 4 3 3 11 19—18 RKTVV 11 4 2 5 10 23—25 Treffers 10 4 1 5 9 20—19 Eendracht 11 3 3 5 9 25—35 Best Vooruit 10 2 0 8 4 12—36 MULO 11 1 2 8 4 31—37 Venl. Boys 10 0 1 9 1 18—47 Tweede klas. DESK 9 6 1 2 13 25—13 Wit Zwart 8 4 4 0 12 19—13 Veloc 8 4 3 1 11 22—14 SVD 9 4 3 2 11 20—15 STV 8 5 0 4 10 20—10 Woensel 9 4 2 3 10 27—17 St. Mich.-Gestel 7 2 2 3 6 8—21 Sarto 8 2 2 4 6 11—11 ODI 9 2 1 6 5 11—24 Tubantia 7 1 1 5 3 9—21 VSV 8 1 1 6 3 11—23 Derde klas D. Uno Animo 8 8 0 0 16 27— 5 VOAB 8 6 1 1 13 24— 8 Velocitas 8 5 1 2 11 31—12 Berkdijk 8 5 0 3 10 24—19 Roda 7 2 1 4 5 923 Hilvarenbeek 6 1 2 3 4 7—10 RKTVV 2 8 2 0 6 4 14—26 WIK 6 0 1 5 1 3—15 Waspik 5 0 0 5 0 6—26 WIELRENNEN. GAAN SLAATS EN PELLENAARS SCHEIDEN? Reeds enkele dagen circuleert in de pers het bericht, dat voornamelijk op vermoedens berust, dat 't koppel Slaats- Pellenaars spoedig uiteen zal vallen. Naar aanleiding daarvan had het D. v. N. een onderhoud met Frans Siaats, die daarbij vertelde dat hem aan een mogelijke schei ding absoluut nog niets bekend was en dat hij er ook moeilijk aan kon gelooven. Wel staat het vast dat Bellenaars heden. Zaterdag, met Wals als ploegmaat te Ant werpen rydt. Naar aanleiding daarvan vertelde Fr. Siaats het volgende: De directie van de Antwerpsche wie lerbaan heelt mij viermaal aangeboden om met Wals lü December te rijden en op 7 Januari met Bellenaars in een om nium uit te komen. Maar als eerlijk mensch, meende ik ook verplicht te zijn om de December-race met Wals niet aan te nemen. Je bent tenslotte eerlijk tegen over je koppeigenoot of je bent het niet. Ik houd my aan den eerlijken kant, om dat ik mijn koppeigenoot niet wil bedrie gen. Daarom ben ik wel buitengewoon onaangenaam getroffen door het bericht dat Peiienaars nu met Wals start. Ik kan echter nog niet aannemen dat de Pel tot zoo'n minne daad in staat is en ik kan niet beier doen dan alwachten wat de Pel er zelf van zegt. DRUNEN. Geboren: Henr. E., zv. ,1. Forterijn-v. Boven. Gehuwd Joh. Wilhelm ,22 jaren en Tonia J. de Raden, oud 19 jaren Petrus Heymans, oud 46 jaren en Joh. A. Brok, oud 28 j. Overleden: Marinus Klerks, oud 54 jaar Joh. Dielissen, oud 57 jaar. GEERTRUIDENBERG. Overleden Johannes N. Litzroth, echtgen. van Geertruida v. d. Put, oud 72 jaar. Ingekomen Elisabeth van Loon, van Roosendaal. Vertrokken: Hendrikus L. Goossens en gezin naar Raamsdonk Segerius A. Leenaarts en gezin naar Raamsdonk. VEILING DRUNEN. Prijzen van 8 December 1938. Goudreinetten 10—28; Sterappel 13- 26; Bellefleur 9—26; Prezent v. Engeland 2023; Prame zuur 1017; Jonathan 18—20; Klumpkes 16—22; Culemans 8— 12; Streepzuur 911; Groningerkroon 1214; Geel zuur 1115; Grauwe rei- netten 18—21; Campagne zoet 12—17; Bender zoet 13—16; Bellefleuren 10—13; Jode peren 20—22; Brederode 18—23; IJsbout 17—19; Stremie 16—19. Aanvoer fruit 9060 K.G. Witlof 313; Spruitjes 318; Schor seneren 39; Sjalotte 1013; Juin 1 5; Wortelen 1.1/3—2.1/4; Knolraap 3/4— 1.1/2; Prey 1.1/23; Savoien kool 13; Roode kool 1—3.1/2; Witte kool 1—2.1/4; Gele kool 1.1/2—2.1/4; Boeren kool 1.1'2 2.1/2; Chineesche kool 11.1/2; Knol len 1—4; Spinazie 10—12; Andijvie 5— 7; Sla vellen 6—9; Veldsla 4—5; Kroten 12.1/2 alles per K.G. Bloemkool 4—10; Knolselderij 1—3; Sla i/21.1/2; Andijvie 3/41.3/4; Rammenas 1/21 alles per stuk. Peen 2—5.1/2; Selderij 1/2—1.1/4; Kroten 1.1/2—2.1/2. alles per bos. Voorbereidingen tegen een gasaanval!

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 8