w SPORT NIEUWS UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING. ORUNEN. GEERTRÜIDENBERG. SPRANG—CAPELLE. KAATSHEUVEL. WASPIK. vi ze w; w ui ge cc zo kc aa ne w- ki Ei be is de de hi ha ge VRAAGT ONTSLAG ALS BURGE MEESTER VAN AMSTERDAM. ba Mf vo we co zal zij de uil Dl ZF da lo< ge sc SC. ÜC br VI Si to Ps Hl: lei in nu re be ra be da lal nc ve ko 10 "J Ui na W( de ii.l kr EI gr in i or on lie oo oq va ke lir tie kr vc de I". va fi( ni VI Oorzaak onbekend. Wat de oorzaak van dezen brand be- treti staan ae aiuunteuen vuor een raausel. ten der Uiivoeruers van iiei veiuouwingswerii, de neer oinjlanU uit Unnuorn, was eveneens tersiond na het benend worden van dezen nranu naar uireoüt gesneld en was geduren de den geneeien nacnt getuige van ue biusscningswernzaainlieuen. Ook vooi hem was deze brand een gevoelige te genslag. Nog siecüts enaele weken hadden wij hier te werken aldus vermaarde hij en ook de bovenzijde van het station zou een verbeterd en aan het onderstuk volkomen aanslui tend aspect hebben verkregen. Wij ver heugden er ons reeds op en nu valt het ons wel erg legen, dat ons werk reeds zoo spoedig vrijwel voor een groot ge deelte werd vernield. Een achteloos weggeworpen sigaret kon volgens dezen zegsman'gemakke lijk de oorzaak zijn geweest van den brand, want het bovenstuk van het stationsgebouw was bijzonder brand baar, gezien de oude constructie. BRUG TUSSCHEN NOORD- EN ZUID-BE VEL AND. In, de gistermorgen gehouden verga dering van de Provinciale Staten van Zeeland, kwam aan de orde het voor stel van Ged. Staten om over te gaan tot het bouwen en exploiteeren van een brug tusschen Noord- en Zuid-Beve land, op de plaats waar thans liet veer over de Zandkreek ligt. De kosten wor den geraamd op 1.320.000 gulden. Na eenige korte discussie werd dit voor stel zonder hoofdelijke stemming aan genomen. DE ELF STEDEN TOCHT. Het centrale bestuur der Friesche elfsledenvereeniging heeft te Leeuwar den vergaderd en is thans wachtende op de nadere inlichtingen van de ver schillende controleposten. Indien het vriezende weer aannoudt, zal de tradi- tioneeie Friesche elfstedentocht zeer waarschijnlijk op Zaterdag 24 Decem ber a.s. gehouden kunnen worden. Het bestuur zal heden weer samen komen en verwacht dan in staat te zijn den datum definitief vast te stellen en bi0zonderhedcn te kunnen mededeelen. De aangifte voor deelneming kan ge schieden bij mr. M. E. Hepkema, Wil- lemskade 12 te Leeuwarden, voorzitter der Friesche elfstedenvereeniging. WEERBERICHT. Het weerbericht van gisteravond gaf als algemeene kans op sneeuw, aan houden van de strenge vorst tot matige vorst. Dr. W. DE VLUGT Het Alg. Handelsbl. verneemt, dat de burgemeester van Amsterdam, dr. W. de Vugt, wiens derde ambtsperiode 2J Juni a.s. eindigt, aan de Koningin tegen het einde van April 1939 eervol ontslag uit zijn hooge ambt heeft gevraagd. Dr. de Vlugt is van 1921 burgemees ter van de hoofdstad des lands ge weest, na tevoren van 1918 af de func tie van wethouder van publieke wer ken te hebben bekleed. Hij was de op volger van ir. J. W. C. Teilegen. HET CENTRALE VLIEGVELD. Bij de behandeling van de afdeeling Luchtvaart van de bergooting van het Verkeersfonds voor 1939 is gisteravond in de Tweede Kamer de kwestie van het centrale vliegveld aan de orde ge komen. Tegen de aanwijzing van Schiphol als zoodanig voerden alle sprekers groote bezwaren aan. De meeste verlangen een besluit van Am sterdam en Rotterdam. DE DUITSCHE DIENSTMEISJES. De berichten omtrent het vertrek der Dintsche dienstmeisjes worden hoe langer hoe verwarder. Gisteravond ver meldde de Telegraaf, dat ze vóór 1 Februari naar huis moesten, anders waren ze „statenloos", vanmorgen schrijft het blad, dat er vóór 1 Maart 4000 naar Duitschland terug moeten maar tegelijk publiceeren de Duitsche bladen, dat een Duitsch-Nederlandsch arbeidsovereenkomst is tot stand ge komen, waarbij wederzijdsche onder danen is toegestaan om in het andere land werk ter hand te nemen! Typisch is het ook dat geen der an dere groote dagbladen daaromtrent be richten bevatten! Het beste is voor belanghebbenden te informeeren bij de bevoegde instan ties. K. N. V. B. Eerste klasse. Vanwege de plotseling ingevallen strenge koude vonden slechts enkele wed strijden doorgang. Voor de Zuidelijke eer ste k'as was dat EindhovenRoermond, waarbij zoowaar de Limburgers met 1-0 zegevierden. De stand is hier: Eindhoven 12 8 2 2 27— 7 18 N.A.C. 11 6 3 2 18—11 15 N.O.A.D. 10 3 7 0 19—14 13 P.S.V. 11 5 3 3 17—11 13 M.V.V. 11 4 5 2 22—21 13 B.V.V. 11 3 5 3 20—18 11 Juliana 10 4 2 4 20—13 10 L.O.N.G.A. 11 3 4 4 17—14 10 Wiliem II 11 4 2 5 1624 lu Roermond 11 1 2 8 1029 4 bieyeiüeide 11 0 3 8 11—37 3 Tweede klasse B. Hier werd alleen de belangrijke match HeimondVVV gespeeld. Door een 42 overwinning van iieimond staat zij er inomenieel goed voor. De stand is: nennond 12 11 0 1 47—17 22 VVV 12 8 2 2 39—15 18 Ficus 11 6 2 3 3118 14 rieimondia 11 5 1 5 3423 11 Wniieimina 11 4 3 4 2328 11 De Valk 10 3 3 4 13—16 9 W.S.C. 11 2 3 6 24—32 7 E.S.V. 12 3 1 8 19—41 7 legeien 9 2 2 5 14—31 6 Hero 11 1 3 7 19—39 5 WAALWIJK. JULIANA Daar vanwege de plo.seling ingevallen vorst de diverse terreinen weruen afge keurd, was het Zondag j.l. voor onze ver- eeniging een gedwongen rustdag. Voor Tweede Kerstdag is vastgesteld de big-match van het seizoen n.l. Baard wijkNevelo. Op deze ontmoeting, waar voor thans reeds van alle zijden zeer groote belangstelling bestaat, en die be- iooft te worden de belangrijkste en span nendste sinds vele jaren in Waalwijk gespeeld, komen wij Zaterdag nader te rug, wanneer de eventueel veranderde weersomstandigheden daartoe aanleiding geveh. WIELRENNEN. ANTWERPEN. In het Sportpaleis te Antwerpen zijn internationale wedstrijden gehouden, waarbij van Vliet de sprint en Schulte de volging won. De uitslagen luiden Sprint om den grooten prijs van Ant werpen*: Match quatre, eerste serie: 1. Van Vliet, de laatste 20ü M. in 12 1/5 sec., 2. Gerardin, 3. Richter, 4 Cools. Tweede serie: 1 Scheerens, 12 2/5 sec., 2. Michard, 3. Falck Hansen, 4. Loatti. Match 5 trois, eerste serie: 1. Richter 12 2/5 sec., 2. Gerardin, 3. Cools. Tweede serie: 1. Loatti, 13 2/5 sec., 2. Michard, 3. F. Hansen. Eerste halve eindstrijd: 1. Scherens, 12 4/5 sec., 2. Loatti. Tweede halve eindstrijd 1. Van Viiet, 12 4/5 sec., 2. Richter. Eindstrijd: 1. Van Vnet, 12 sec. 2. Scherens op 10 c.M. Achtervolging over 3 K.M. Schulte wint met 40 M. voorsprong van Verreyvken in 3 min. 55 sec. Somers wint met 4 M. voorsprong van Olmo in 3 min. 50 4/5 sec. Almar wint van liuys met 45 M. voor sprong in 3 min. 3/5 sec. Halve eindstrijden over 4 K.M.: Almar wint van Olmo met 55 M. voor sprong in 5 min. 15 3/5 sec. Schulte wint van Somers met 60 M. voorsprong in 5 min. 7 sec. Eindstrijd: Schulte wint van Almar met 40 M. voorsprong in 6 min. 25 sec. Uur-wedsirijd achter tandems: 1. Kaers, afgelegde afs.and 53.359 k.m. 2. Wals; 3. Pellenaars; 4 Loncke. BRUSSEL. Voor een zeer talrijk publiek zijn Zon dag in het Sportpaleis te Brussel inter nationale wieiei wedstrijden verreden. In den sprintwedstrijd om den „Groo ten prijs van Europa" behaalde de Fransenman Geraidin een verrassende zege voor den wereldkampioen, onzen landgenoot Van Vliet en den Belg Sche rens. In den handicapwedstrijd werd Sche rens eerste voor Renaudin en Van Vliet. De uitslagen luiden: Sprint: 1. Gerardin, 7 pnt.; 2 Van Vliet 8 pnt.; 3 Scherens 9 pnt.; 4 Loatti, 10 pnt.; 5 Richter, 11 pnt.; 6 Renaudin, 12 p. De series, in welke Van Vliet meereed, hadden het volgende verloop: 1 Van Vliet; 2 Loatti op 1 lengte; 3 Richter op h lengte. 1 Gerardin; 2 Van Vliet op 1/4 wiel- lengte; 3 Richter op 1/2 lengte. 1 Van Vliet; 2 Loatti op 1/2 wielleng- te; 3 Renaudin op 1/2 lengte. 1 Gerardin; 2 Scherens op 1/2 lengte; 3 van Vliet op 1 wiellengte. Handicapwedstrijd over 850 meter: 1 Scherens (20 meter); 2 Renaudin (50 M.); 3 Van Vliet (10 meter); 4 Loatti (30 M.); 5 Richter (40 M.); 6 Gerardin (scratch). Omnium voor ploegen1 KaersDe- bruyeker 12 pnt.; 2 Ouno—Girard, 16 p.; 3 AimarMaye, 20 pnt. Brood uit Kaatsheuvel. Naar wij vernemen bestaan er plan nen om het afzetgebied van de Coöpe ratie van Kaatsheuvel uit te breiden met de afdeeling Drunen van de R.K. W.V. Weg naar Giersbergen. Het leveren van 2500 M3 gruis aan de gemeente Drunen voor de verhar ding van den weg naar Giersbergen is opgedragen aan de firma E. W. Smit te Helmond. Polderwerken. Voor rekening van den polder „Hei- of Meerdijk" te Drunen, werd aanbe steed het maken van een verdeelwerk voor de bevloeiingswerken. De laagste inschrijver werd M. J. v. Tilborgh, alhier. Zaterdagavond hebben de regenten der Stedelijke Godshuizen afscheid genomen van hun voorzitter, oud bur gemeester Mr. H. Allard. Namens ae regenien voerde 't woord de heer J. Staal üie den scheidennen voorzitter op hartelijke wijze dank bracht voor al hetgeen hij in zijn lange jaren voorzitterscnap voor de Gods- nuizen heelt verricht. Naast bloemen werd Mr. Allard nog een blijvend aandenken geschonken Het verdere gedeelte van den avond werd in gezellig samenzijn doorge bracht. Zondag 18 December j.l. vierde de heer W. Merk, bedrijfschef aan de N.V. Provinciale Noorubrabantsche Electriciteiis Maatschappij, zijn 25- jarig ambtsjubileum. Zaterdagavond kwam de directie van de P.N.E.M. ten huize van den heer Merk bijeen. Directeur Jonker had alle koude getrotseerd en was, na dat hij een zware vergadering achter den rug had waarin het over de uit breiding van de centrale ging, toch nog naar Geertruidenberg gekomen om daar den heer Merk dank te zeggen en te huldigen voor al hetgeen hij in die 25 jaren in het belang van de electri- citeits-voorziening in Noordbrabant had verricht. Ook de lieeren Weijts, Roels en de bedrijfsingenieuren waren aanwezig. Zondag was de eigenlijke feestdag, doch, uitgezonderd ae receptie wera dit feest in intiemen kring gevierd. Ook wij zijn den heer Merk geluk gaan wenschen met zijn jubileum en alleen al de schat van bloemstukken die ten huize van den jubilaris ston den, legden getuigenis af dat de werk zaamheden van uen heer Merk worden gerespecteerd. Door het personeel werd den heer Merk een wandelstok aangeboden. Om 1 uur kwamen de K. E. Harmonie De Eendracht uit Raamsdonksveer en later de harmo nie Apollo uit Geertruidenberg den ju bilaris een serenade brengen. Voorts verschenen nog vele ingeze tenen waaronder ook burgemeester Bianchi met zijn echtgenoote, alsmede wethouder Sassen op de receptie, ter wijl ook de belangstelling zoowel per soonlijk als schriftelijk van buiten de gemeente bijzonder groot was. Maandagmorgen kreeg een zeke re mej. vv. ïnCL uen arjjeiuer H., uit ociuen nezig waren siuieis ie zoenen op liet leiAo.n van ae i\.V. 'lannia- m.eK een wooraenWisseling, mogciijK wel onioat ue een viu^gcr was ui nei iapen uan ue anuere. r-»eze wooiUeü- wiaseliug nam een zuouaniye vorm uan uai ze uit&rocme tot naiidiasie- iijiv.lieu.en van ue zijue van liet nu van net zwakke gcsiacui, met net gevoió uat K. niet teil ueiualne neus en teu mauwe wang aangifte nwani noen n.j ue poniie uic er v*ei voor zal zorg ura- 0en uat net laatste öeurijl zien zal ai- apeien in ue recntzaal te Breaa. Openbare vergadering van den Raad uer gemeente Geertruiuenberg op Vrijuag zo December 1938, ues nu- iiiiduags zeven uur in het gemeente- ttuis aiuaar. Te benandelen zaken: 1. Aieeueueenng proces-verbaal van kasopname over het 4e kwartaai 1938. 2. Wijziging gemeente-begrooting diensL 19J8. 3. Benoeming van een lid der com missie voor plaatselijk scnoohoe- zient wegens periodieke afire- ding van uen heer J. A. H. Jas pers. 4. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het houden van aanbestedingen in 1939. 5. Benoeming van vier regenten der Stedelijke Godshuizen. 6. Ingekomen stukken. 7. Reclames. SPRANG. Bij de gehouden verkiezing van ambtsdragers bij de Gei ef. Kerk alhier werd tot ouderling gekozen de heer de Korte en tot diaken de heer Rijken. UeChr.Gymnastiekvereniging »Pro Patria« hield j.l. Maandag avond in de zaal van den Chr. Volksbond alhier haar laarvergade ring, onder leiding van haar voor zitter den heer P.* Heurler. Na opening heette de voorzitter de aanwezigen welkom en wees op den toestand der vereenigiug. De secretaris de heer Kruijf bracht een keurig jaarverslag uil, waarin hij de wederwaardigheden der vereeni- ging in het afgeloopen jaar de revue liet passeeren en mocht gewagen van den bloei der vereenigiug, die zich in ieders belangstelling mag verheugen. De penningmeester de heer van Zeist bracht het fluanti- eele verslag uit. Verschillende inlieme vereeni- gingsaangelegenheden werden hier na nog besproken. Dr. Winkelman alhier verloor j.l. Zaterdag toen hij per auto over den Capelleschendijk reed.dooron- bekende oorzaak de macht over bet stuur en reed met een flinke vauil iefeen een boom, waai dooi Ue uuio zWaai' beacbuui^ü wei U. Dr. \V ucp Uauruij eeu ueuaiiaciuur op. Door omstandigheden zal de Chr. Gemeurde Zang vei eenigiiife excelsior alliier du |uai uielzoouia gewoonlijk Op Tweeden Kerstdag een uitvoering geven, maar zal deze op eeu nader vast te stellen datum piaHs vinden. CAPELLE. In de zaal van den heer Ant. van Dijk aan liet Bruggetje te Vnjhoeve- i_apeiie hield de Coöperatie „Ons Be lang onuer voorzitterschap van den neer H. Boer een üruK bezochte leden vergadering. L/c voorzitter opende de vergadering met de aanwezigen hartelijk welkom te neeten, waarna spr. er op wees, dat de aigemeene toestand der vereeniging ai- ie reuen tot tevredenheid geelt, getuige de voorioopige resultaten van bet bijna argesioten vereenigingsjaar. Hierna werden de notulen oer vorige leden vergadering, na voorlezing ooor den secretaris, uen neer Adr. Biom, goedge keurd en vastgesteld. De altredende bestuursleden de hee- ren Adr. Blom en K. Kosenbrand, wer den herkozen, evenals de aan de beurt van aitreding zijnde commissarissen, de neeren A. Wagemakers, iVl. Kuijsten en j. Kraak. Alle nericozenen namen onder dankzegging voor het in hen gestelde vertrouwen bun herbenoeming aan. 'i'ot leden der hnancieele commissie werden oenoemd de beeren Mach. van Peer en F. Wagemakers, terwijl als commissa ris aan deze commissie werd toege voegd de beer M. Kuijsten. iviet een woord van dank voor het in het bestuur gestelde vertrouwen werd deze bijeenkomst door den voorzitter gesloten. z^ooals we reeds mededeelden zal de postduivenvereniging „Ue Lucht vaart" Maandag 2b Dec. a.s. (2en Kerstdag) in haar clublokaal bij Mej. Wed. A. van der Haart aan de Nieu- wevaart haar jaarlijksizhe clubtentoon stelling houden, welke dien dag zoowel des voor- als des namiddags geopend is. De te exposeeren duiven zullen reeds z^aterdalg Z4 dezer des avonds tusschen o en 8 uur worden ingekortd. VRIJHOEVE-CAPELLE. Met de kinderen der Chr. School en de Zondagschool aan den Loon- schendijk zal net Kerstfeest gevierd worden in de Ned. Herv. Kerk aldaar op Vrijdag 23 December a.s. des avonds halt zeven, onder leiding van den heer M. de Kruis. In het gebouw voor Chr. Belan gen alhier kwam de plaatselijke com missie bprang-Capelle van het T.B.C.- ronds „Draagt Elkanders Lasten" in vergadering oijeen, onder leiding van den heer C. van Caem. De secretaris deed verschillende mededeelingen over den arbeid van het tonds ter plaatse. Besloten werd in Februari den D.E.L.- ulm te laten vertoonen. Kanarie-sport. De Kanarievereeniging Zangver- edeling gevestigd in den R.K. Gilden bond hield Zaterdag en Zondag een zangwedstrijd met tentoonstelling in de zaal van den Jonge Werkman. De vo gels werden bij ontstentenis van den heer Jansen welwillend gekeurd door den heer v. Dijk uit Tilburg. De uit slag der keuring was: Klasse I, vier vogels eigen teelt: le prijs (Kampioen) H. Damen-Laros 304 pnt., 2 J. de Man 288; 3 P. v. Giers bergen, Dongen 273 p. Klasse II, twee vogels eigen teelt: M. Damen 144 p., P. Laurijsen 135 p., J. Dingemans 129 p. Klasse III, één vogel eigen teelt, P. van Giersbergen, Dongen 78 p., P. Lau rijsen 72 p., Jo Damen 57 p. Klasse IV, twee vogels open klasse: 1 A. van Wanrooij 147 p., 2 P. Laurij sen 144 p., 3 H. Damen-Laros 141 p. Klasse V, één vogel open klasse: 1 P. van Giersbergen, Dongen 81, 2 P. v. Giersbergen 75, 3 (bij loting) J. de Man 69 en 4 A. v. Dongen 69. Meesterzanger eigen teelt P. Laurij sen 81. Meesterzanger open klasse 81. Derby en favoriet P. Laurijsen 81 p. Er heerschte Zaterdag en vooral Zondag een gezellige drukte, vooral om 't interessante werk te zien van den be kenden vogeldresseur K. van Houtem uit Amsterdam, die den geheelen Zon dag vanaf 12 tot 8 uur voor een over- diuk, belangstellend publiek, zijn onge looflijke kunststukjes met zijn vogeltjes vertoonde. Een vogelliefhebber die we derzijds de liefde en aankankelijkheid van zijn gevederde vriendjes terug ont vangt. Gehuldigd. Op de repetitieavond van Maandag avond werd bij de Harmonie Apollo de heer P. B. Bisseling gehuldigd met zijn 30-jarig jubileum als Directeur van het corps. Tijdens de pauze werd de jubila ris toegesproken door den president van het gezelschap dhr. M. A. v. d. Wee. Hij dankte den heer Bisseling voor het vele dat deze gedaan had voor Apollo en sprak de hoop uit, dat de band door den heer B. rond de harmo nie gesmeed, nog vele jaren door hem zou worden verstevigd. Namens het corps bood hij hem een stoffelijk blijk van waardeering aan. De heer B. dankte het bestuur en de leden en ver klaarde, dat de grootste dank die hem gebracht kon worden bestond in een trouw repetitiebezoek. Hij beloofde zijn zelfde toewijding te blijven geven en rekent wederkeerig op dien van de Apollisten. Stagnatie in de bedrijven. De strenge vorst heeft alhier in ver schillende bedrijven ernstige stagnatie veroorzaakt. Op meerdere fabrieken was de motor gesprongen. Anderen za ten met gesprongen en onklare centrale verwarmingen. De installateurs hadden geen handen genoeg om aan alle aan vrage om hulp te voldoen, zoodat meer dere fabrieken hun personeel geheel of gedeeltelijk voor een halve dag of lan- ker vacantie moesten geven. Ijsbaan geopend. De gemeentelijke ijsbaan, zoo schit terend gelegen in het Loonsch Hoekje werd Maandagmiddag geopend. Het ijs is prachtig, doch de waterstand, die jaren achtereen zonder ijs zeer hoog was is nu juist laag. LOON-OP-ZAND. R.K. Werkmeestersbond. Gisteren hield de R.K. Werkmees- tersvereeniging een algemeene verga dering in het parochiehuis. Door den voorzitter werd een uiteenzetting ge geven omtrent het V.V.-Fonds. Hierna werd de beschrijvingsbrief behandeld voor de a.s. Vakgroepvergadering voor de lederindustrie welke op 21 Januari gehouden zal worden te Veldhoven. Tot afgevaardigde werd gekozen de heer J. Wouters. Omtrent de jaarlijksche excursie kon nog geeru. definitief besluit worden ge nomen. om welke reden dit punt tot de volgende vergadering werd aangehou den. Kerststallenactie. Nadat de ingezonden kerststallen (113 in getal) Zaterdag aan een keu ring waren onderworpen, had Zondag in het Parochiehuis de tentoonstelling plaats, welke Zondagmiddag door Ka pelaan van Vugt werd geopend. Bij de opening was de belangstelling zeer groot. In zijn openingswoord legde spreker vooral den nadruk op het doel dezer actie, die ook bij de Jonge Werk- nan voorzat, n.l. in iedere familie een Kerststal. De inzendingen waren verdeedld in vijf klassen, n.l. J.W.'ers, Volwassenen, Vereenigingsklas, Kinderen boven 15 jaar, Kinderen onder de 15 jaar. De uitslag was als volgt: J.W. klasse: le prijs met lof der jury, tevens de mooiste kerststal der ten toonstelling, L. Maas, 2e Jan Heijda, 3e M. IJpelaar, 4e Louis Adriaansen, 5e Jan v. d. Velden, 6e C. v. d. Sanden, 7e P. van Dongen, 8e P. Snoeren, 9e Zeger v. d. Velden. Volwassenen: 1 P. Maurits, 2 D. IJ pelaar, 3 B. van Loon, 4 C. Boere, 5 Jo Hebing, 6 Chr. Vermeer, 7 P. Lich tenberg, 8 Fr. Broeken, 9. Jac. v. Lier, 10 Nico de Jong. Vereenigingsklasse: Jonge Boerenstand, Jonge Werkman beide le prijs. Kinderen ouder dan 15 jaar: le prijs Fr. Toorians, 2 C. Horvers, 3 en 4 C. v. Loon, 5 P. v. d. Velden, 6. B. Leer- makers, 7 C. van Rooij. Kinderen beneden 15 jaar: le prijs B. en C. Lichtenberg, 2. H. van Loos- drecht, 3 H. Smals, 4 M. v. Broekho ven, 5 Jo van Son, 6 Jos Toorians, 7 Theo Toorians. Zondagavond had de sluiting plaats waarbij Kapelaan v. Vugt een hartelijk woord van dank bracht op de eerste plaats aan de Jury die zich zoo ver dienstelijk van haar moeilijke taak heeft gekweten. Verder dankte spreker de inzenders voor hun spontane medewerking en niet het minst den ZeerEerw. heer Pastoor voor de beschikbaarstelling der zalen van het parochiehuis. Den geheelen dag werd de tentoon stelling zeer druk bezocht. Uit goede bron vernemen wij dat na verschillende besprekingen tusschen B. en W. en de N.V. De Geruislooze Weg een voor de gemeente gunstige overeenkomst is bereikt ter verbete ring van t' gedeelte van den weg vanaf den Provincialen Weg tot begin Lange Steeg. Genoemd gedeelte voldeed niet aan de eischcn die men aan 'n goeden weg mag stellen. Zoodra de weergesteld heid het toelaat, zal met de werkzaam heden begonnen worden. Op 22 December e.k. zal in de zaal van den heer H. van Iersel een bespreking plaats hebben over Ruil verkaveling van den Bui tend ijkschen Polder. Wanneer de bestaande plan nen tot uitvoering zullen komen is dit weer een flink werkobject. Gerekend bij hetgeen op heden wordt uitgevoerd en wat nog op een andere plaats in het verschiet is, zal bier voor geruimen tyd werk zijn.

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 2