Plaatselijke Berichten. Hieuwjaarswensch NIEUWS UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING. Woensdag 28 December 1938 No. 103 De Echo van het Zuiden Tweede Blad. DENKT KAATSHEUVEL. Christus in de Maatschappij. Wij hebben indertijd melding gemaakt van het plan van den R.K. Jongen Middenstand ter plaatse, die al meermalen blijk gaf van goede en origineele idees, om met Kerstmis het H. Huisgezin van Nazareth meer in de openbare gemeenschap te brengen. En hij heelt dit plan schit terend tot uitvoering gebracht. Naar het ontwerp van haar oud voorzitter en lid den heer Christ Klerx Jr. heeft de Jonge Midden stand op het ruime Raadhuisplein Zaterdag een prachtige voorstelling van Betlehem opgericht van massale afmetingen, modern en sober ge houden, 't geheel als 't ware over schaduwd door een eiken houten kruis van pl.m 8 Meter. 't Is een piëteits-vol geheel dat niet nalaat diepen indruk op elk voorbijganger te maken, vooral met de wei-getroffen verlichting door schijnwerpers en de electrische il luminatie der Pax-ster. Aan weerszijden zijn schilden aangebracht, waarvan 't eene op schrift luidt: «Naar de nieuwe gemeenschap« en 't andere«Breng Christus terug in de Maatschappijn. Het ontwerp ontstond trouwens uit de hoofdgedachte: Wij allen moeten naar een Nieuwe Gemeen schap. Welnu: alleen rond de kribbe en het kruis zal dit in haar idealen vorm kunnen worden bereikt. Dus: Breng Christus terug in de Maat schappij. Onze foto geeft een beeld van dit mooie en imponeerende stuk werk en gaarne brengen wij een woord van hulde en dank aan den ener gieken Jongen Middenstand en allen die hem in den opzet van dit zoo geslaagde en passende idee in onzen tijd hebben gesteund. Jammer is het dat de reeds ont- vangen steun ontoereikend is ge bleken, om zelfs ook maar de kosten goed te kunnen maken. Wij willen daarom den voor de Kerstkribbe geplaatste offerblok nog eens in ieders warme belangstelling aan bevelen. Het zou jammer zijn als dit mooie initiatief van den Jongen Midden stand niet voldoende waardeering zou weten te vinden en de liefde kant niet van een kant komen gebracht, zoodat «Hallelujah» met deze traditioneele Kerst-uitvoering haar goede oude naam weer alle eer heeft aangedaan. Wij hopen daarom nog meermalen in de gelegenheid te zijn, van de vocale kwaliteiten van dit gezelschap te mogen genieten. Jubileum Wethouder Eibers. Wij hebben niet te veel geschreven toeu wij als onze meening uitspraken dat velen de gelegenheid zouden aangrijpen om Wethouder Eibers bij zijn koperen ambtsjubileum te gaan complimenteeren om daardoor getuigenis af te leggen van degroote waardeering die men heeft voor hem en z'n werk. De eerste Kerstdag is daardoor voor hem en z'n geachte familie een ware jubel-dag geworden, waaraan de herinnering met vreugde bij hen allen zal blijven voortleven. Alhoewel geen officieele receptie was aangekondigd, kwam een zeer groot aantal ingezetenen den jubilaris complimenteeren, we noemen o.a. de burgemeester, wethouder Smol ders en de gemeente secretaris, pastoor Heezemans, de leden van den gemeenteraad, het Dag Bestuur van Waalwijks Belang bestaande uit de heeren J. Timmermans Phzn., Henri HofTmans, No bert van Loon en Jan Tielen, de heeren Schaap en Mortier namens de Ned. Herv. Gemeente, de directeur der gemeen telijke licht- en water bedrijven, de directeur van 't gemeentelijk slacht huis, de gemeente-architect, de insp cteur van politie, de opper wachtmeester der marechaussee de heer Rooms, het personeel van ge meentewerken en der gemeente secretarie en tallooze particulieren. Het huis van den jubilaris was in een bloementuin herschapen, we noemen bloemstukken van het col lege van B. en W van de raads leden, van 't personeel van publieke werken, van 't secretarie-personeel, van de bedrijven en slachthuis, van inspecteur, hoofdagent en agenten van politie, van Waalwijks Belang, van den R.K. Bond van Bouwvak patroons, van tal van vrienden en zakenrelaties. Stapels telegrafische en schrifte lijke felicitaties o.a. van tal van burgemeesters en wethouders uit de omgeving, de vereeniging van Waal wijksche schoenfabrikanten. Kortom we mogen zeggen dat heel Waalwijk en omgeving blijk heeft gegeven van belangstelling iri dit l'i'/j-jarig jubileum van wethouder Eibers, dat hem eene ware vreugdedag heeft gebracht en een groote voldoening, omdat overdui delijk gebleken is dat zijn werk op veelzijdig gebied door zeer velen op hoogen prijs wordt gesteld en gewaardeerd. Nog vele jaren in dezelfdefunctie en met dezelfde ambitie voor 't waarachtig belang van Waalwijk, dat is onze slotwensch. Kerstmis matinée Liedertafel Hettradilioneele Kerstmis- matinée der liedertafel «Oefening en Ver maak» was ditmaal slechts zeer matig bezocht. Het koude weer en andere plaatselijke omstandigheden zijn daarvan zeker mede oorzaak geweest. Jammer was dit wel, want door het mannenkoor zoowel als 't Gemengd koor werd het mooie programma uitstekend afgewerkt. Vooral Landerkennung van Grieg met de bariton solo door den heer P. van Ree, kreeg een waardige vertolking, alsook 't Kerstlied en een koor uit de Jahreszeiten door het Gemengd Koor. Kerst-uitvoering „Hallelujah1. De Christ. Gem. Zangver. „Halle lujah" gaf 2en Kerstnag in samen werking met het Kinderkoor «Ho sanna», een welgeslaagde Kerst uitvoering in het Kerkgebouw der Ned. Herv. Gem. te v.m. Besoijen Een flinke publieke belangstelling zooals we dat met de uitvoeringen van «Hallelujah» gewoon zijn, heeft weer een genotvolle avond kunnen meemaken, want het gebodene stond onder leiding van den directeur den heer v. d. Kolk op hoog peil Ook het kinderkoor trof ieder door de zuiverheid van toon, waarmede gezongen werd, terwijl de harmo niumbegeleiding bij den jongenheer Treffers in goede handen was. Enkele bariton-soli werden op verdienstelijke wijze ten gehoore Fraaie successen. De heer W. Raaijmakers, kanarie- kweeker alhier, heeft 1.1. Maandag deelgenomen aan 't groeps-wedstrij^- concours te 's Bosch. In klasse 5 haalde hij met twee vogels openklasse, den eersten prijs. Dit mag zeker wel een groot succes genoemd worden, daar aan deze wedstrijden alle vogels moesten deelnemen die later in aanmerking willen komen voor een kampioen schap van Nederland. Fancy fair. De St Elizabeth's Vere niging te v m. Besoijen zal op 7, 8 en 9 Januari a.s. in de R K. Jongens school aldaar een fancy-fair met attracties houden ten bate van de spijskokerij. De opening vindt Zaterdagmiddag 7 Januari a.s. plaats om 5 uur, terwijl zij gedurende de diie dagen tot 11 uur 's avonds geopend zal olijven. Gezien het mooie doel dat er aan ten grondslag ligt hopen wij dat deze tentoonstelling aan de verwachting zal beantwoorden. Uitvoering van den P.T.T. dienst op 31 December 1938 en op 1 Januari 1939. De directeur van het P.T.T. kan toor te Waalwijk maakt bekend, dat op 31 December 193# op de Post kantoren na 15.0(1 geen belasting- beta in gen worden aangenomen. Op dien dag zijn op alle kantoren der Posterijen voor zoover geopend tot 18.00 frankeerzegels verkrijgbaar. Op Zondag 1 Januari 939 zijn de kantoren geopend als op andere Zondagen. Er wordt geen brief- of pakket postbestelling uitgevoerd. In verband hiermede is er gelegen heid tot het kosteloos afhalen van stukken op de gewone daarvoor op Zondagen aangewezen uren. De verzending van poststukken geschiedt eveneens als op andere Zondagen. Het publiek wordt aangeraden de Nieuwjaarscorrespondentie zoo vroegtijdig mogelijk ier post te be zorgen. Het ijsvermaak, De wedstrijd van Zaterdag. Zooals we reeds een paar malen hebben geschreven, hebben we dit jaar een pracht-ijsbaan op Galgen, wiel gehad, zoowel wat het ijs als de lig-Jng betreft. Honderden en honderdeD van hier als elders hebben dan ook in de afgeloopen feestdagen van harte geprofiteerd en wij kunnen dan ook 't bestuur der Waalwijksche IJsclub dankbaar zijn voor de tijdig genomen maatregelen, al blijven er steeds natuurlijk dingen te wenschen over. Zaterdagmiddag was er een wed strijd georganiseerd, die aardig wat belangstelling trok. De uitslag hiervan was als volgt: Heerrijders (hardrijden.) Ie prijs Cor Aarts. 2e Frans Slaats 3e Jac. var» Loon. Schoonrijden voor paren le prijs Francine Kemperman-Jac. Kemperman. 2e prijs Corry Aarts-Ad Mombers. 3e prijs J. v d. Hoek-H. Greve. Zondagmiddag werd den han delaar V. uit 't Loonsch-Hoekje op de ijsbaan Galgenwiel door het bestuur der ijsclub verboden om z'n waren aldaar le verkoopen, omdat hij daarvoor geen vergunning had ontvangen. Hiertegen werd heftig geprotes teerd op grond van rechten of vermeende rechten van een Neder Iandsch Staatsburger. Begrijpelijk trok dit tooneeltje veel belangstelling, temeer toen ten slotte zijn artikelen in beslag wer- den genomen en V. gelast werd de baan te verlaten, waaraan hij niet wensebte te voldoen. Toen kwam de sterke arm der marechaussée en verwijderde hem, maar door onwil en gladheid leek 't meer op een rol partij. Maandag was V. weer present met sigaretten en chocolade! Duivensport. Op de Nationale Pluimveeten toonstelling te Groningen, gehouden met de Kerstdagen, behaalde Hok de Luchtbode, Waalwijk, de vol gende bekioningen Vijf eerste, drie tweede en een derde prijs, drieeereprijzen. Boven dien nog drie bekers en wel voor twee de beste collecties in de af- deelingen en een wisselbeker voor de beste collectie Postduiven over het geheel der tentoonstelling. Hok de Luchtbode stelde zijne vogels ook ter bezichtiging op de beide Kampioendagen te Tilburg en Utrecht. De vogels werden zeer ge roemd, terwijl de Duivenbode te Eindhoven schrijft: Op de Kam pioenendag te Utrecht trokken bij zonder de aandacht de volgende collecties o.a. ook van C. Witlox, Waalwijk. Stofzuiger in brand Maandagmiddag werd de politie verwittigd van het ontstaan van brand in den stofzuiger van de schoenfabriek Bloch en Stibbe, staande aan den Winterdijk Door brandmeester den heer H. v. Huiten werd getracht het vuur met een snelbluschapparaat te be strijden, doch daar dit niet mogelijk bleek werd assistentie van enkele andere brandwachten ingeroepen. Gezamenlijk slaagde men er toen in den stofzuiger te ledigen, waarbij bleek dat de daarin verzamelde afval aan het smeulen wasgeraakt. WEGENVERBETERING IN HET LAND VAN HEUSDEN EN ALTENA. Men schrijft aan de N.R.Crt.: Ofschoon de wegen in het Land van Heusden en Altena, voorzoover zij be lmoren aan hel rijk en de provincie, in vrij goede conditie verkeeren, hetzij door hel aangebrachte asfalt-betondek of door den aanleg van een klinker bestrating in keperverband, voldoet bel wegdek van vele polderwegen niet aan de niinimiun-eischen van bet moderne verkeer. Thans worden pogingen in het werk gesteld om ook het wegdek van de tertiare wegen te verbeteren en de ver bindingen van Het Land van Heus den en Altena, met de grootere centra waarop uit den aard der zaak, het mo derne verkeer zich richt, te moderni- s.eeren. Hot eerst zouden we hier willen noe men den belangrijken weg van Alin- kerk naar de schutsluis te Andcl. die in on houdbaren toestand verkeert en die in de toekomst zeer in beteekenis zal winnen, omdat hij aansluiting geeft aan den nieuw aan te leggen weg door de Bommelerwaard naar Zali- B mi mei, welk tracé reeds door de be kende piketpaaltjes is aangegeven. In de laatstgehouden vergadering van de betrokken gemeente- en polderbe sturen heeft men het voorstel gedaan om bij bet Werkfonds subsidie aan te vragen voor genoemden weg. Verder bestaan er plannen tot aan leggen van een verbindingsweg met Tilburg en Waalwijk, die 'eveneens zal aansluiten bij den weg Andel— Zaltbommel Begrijpelijkerwijs ziet men in Het Land van Altena met verlangen uit naar bet totstandkomen van een brug over de Merwede te Gorinchem, waar mede bet verkeer uit deze streken ten •eerste zou zijn gebaat. Schilderijententoonstelling te Eindhoven Er worden voorbereidingen ge troffen om in 1939 in het stedelijk van Abbe museum te Eindhoven een tentoonstelling te houden van het werk van Noordbrabantsche kunstschilders. J. J. J. de Vlam gaat heen als Gedeputeerde Wegens hoogen leeftijd zal de heer J. J. J. de Vlam, lid van Ged. Staten, zich bij de volgende ver kiezingen voor de Prov. Stalen niet meer verkiesbaar stellen. De heer de Vlam, die thans 72 jaar is, heefl meer dan 30 jaar zitting gehad in de Prov. Staten. In 1908 werd hij gekozen en in 1920 volgde hij den heer Bressers op als Gedeputeerde. In 1918 werd de heer de Vlam namens de B K. Staatspartij afgevaardigd naar de Tweede Kamer, doch dit mandaat heeft hii slechts kort kunnen waar nemen Korten tijd was hij ook lid van den Nijverheidsraad. Kalenders. Van de N.V. Van Loon's Import- Mij. te Waalwijk ontvingen wij de bekende maandkalender der door haar vertegenwoordigde Alied Kid Company. Deze kalenders hebben een re- nomée om haar smaakvolle uit voering en origineele idee. Ditmaal is hij wel van bijzondere fijnheid Het schild stelt een chique jonge dame voor met een dog van edele schoonheid; de druk is verzorgd op een wiize, waarop iedere kunst drukkerij jaloers moet zijn. Een resultaat dat een prachtige maandkalender voor 1939 vormt. De Ned. Spoorwegen gaan voort met een schitterende en goedgedach- te reclame, haar jaarlijksche prach tige maandkalender. En dit jaar geven zij iets heel bijzonders ter herdenking Tjn 't 100-jarig bestaan "839-1939. De verschillende uitstekend ge drukte maandbladen, geven ons zoo vele herinneringen uit deze 100 jaren. Jet eerste b.v. is de opening van de eerste lijn Amsterdam Haarlem in September 1839, voorts «een der eerste lijnen», 't eerste station te Haarlem, station te Utrecht in 1843. de eerste steenlegging van de spoor brug te Zutphen door koning Willem 111 in 1861, de brug te Culemborg, 't Centraal station in Amsterdam in '89, de eerste electrische, de eerste Diesel, de moderne treinen enz. Ook de data zelf zijn duidelijk gedrukt, zoodat men in dezen kalen, der een prachtig geheel heeft voor buis of kantoor. Bijgevoegd zijn de voornaamste bepalingen voor personen en goe derenvervoer. AAN UW voor het te laat is. Er zijn nog enkele achterblijvers I l.lswedstrijden. Hel behoeft natuurlijk geen betoog, dat tiet er <le beide Kerstdagen enorm druk geweest is op de schitterend in de bosschen van liet Loonsch Hoekje verscholen gemeentelijke ijsbaan. Vooral Maandag was de belangstel ling abnormaal groot. Qm drie uur werden wedstrijden gehouden in het hardrijden. De uitslag was: 1. met 4(1 meter voorsprong de heer A. Schön- feld, 2. met 6 meter A. v. Heesch en 3. .1. Matijsen. i/ Kerst ui t voeri ngen In verschillende zalen werden op Maandag 26 December uitvoeringen gegeven ter gelegenheid van Kerstmis. In de zaal van den R.K. Gildebond werd een variété-programma geboden, waarbij medewerking verleend werd door de R.K. Zangvereeniging Orova, het R.K. Par. Zangkoor der St. Joseph- kerk, de mandolineclub, hel dames zangkoor Mezza Voce en de humorist v. Engelen uit Waalwijk. De zaal was slechts matig bezet, zoodat de recette voor het orgelfonds zeer gering was. In de zaal van Apollo trad het ca baret ensemble J. v. Ostade uit Goirle met een programma vol afwisseling op, waarbij verschillende nummers, die op zeer geestige wijze vertolkt wer den. Ook bier was echter de belang stelling maar matig. Van Ostade had beter verdiend. In de zaal van Eupbonia was de too- neelverecniging Ars Longa Vita Brcvis uit Tilburg te gast. Het gezelschap kwam uit niet het geestige werk van Douglas Murray „Polly Perkins". Hier was een volle zaal getuige van het op zeer hoog pijl staande werk van een dilletantenvereeniging, die iets goeds op meesterlijke wijze en tot in alle puntjes verzorgd, aanbood. Er is genoten van hel geestige spel van list en liefde, op waarlijk fijn kluchtige wijze gespeeld. Ars Longa zien wij ongetwijfeld nog meermalen in Euphónia terug. Een gezellig hal besloot er den avond. In de zaal van den heer J. v. Dun liep voor een telkens goed bezette zaal de mooi film Captain Blood, een rol prent met zeer goede hoofdfiguren en een meesterlijke massa-regie. ST. JOACH1MSMOER. De tooneelvereeniging T.O.G. alhier, gaf Tweeden Kerstdag haar jaarlijk sche winteruifvoering in den vorm van een revue, bij M. Maas. De toehoorders hebben een avond van genot gehad, waarin Frits en Karet 't leeuwenaan deel hadden. De revue was getiteld „Wij zijn niet bang" en de opvoering heeft bewezen, dal T.O.G. van revue's ook niet bang behoeft te zijn. Op de ijsbaan 't Leikeven, ge legen achter 't Huis ter Heide, had

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 5