Binnenlandsch Nieuws Sprang-Capelle Raamsdonk. HET DIENSTBODEN. VRAAGSTUK. m DE BRUG OVER DE OUDE MAAS BIJ DORDRECHT. BLIJFT DR. DE VLUGT i> ÜRGEMEESTER? Naar de Tel. verneemt, wordt in re- geeringsKringen overwogen of burge meester De Vlugt na atloop van zijn derde ambtsperiode niet voor Amster dam behouden zou kunnen worden. Wij meenen te weten, dat hierbij niet zoo zeer gedacht wordt aan een derde herbenoeming voor zes jaar alswel onder de oogen geizen wordt de mogelijkheid van een beroep op dr. De Vlugt om zijn ontslagaanvrage te her roepen en zich althans nog voor eenige jaren beschikbaar te stellen, In verband met de groote moeilijk heden, welke er nog bestaan ten aan zien van de gemeentelijke financiën, alsmede met het oog op de verdere voorbereiding en uitvoering van groote werken als den bouw van het nieuwe raadhuis en den aanleg van de IJ tunnels, zou het van groot belang worden geacht hierbij te kunnen blij ven beschikken over werkkracht en er varing van den huldigen burgemeester van de hoofdstad. Aangezien verschillende factoren bij de te nemen beslissing een rol spelen, is naar onzen indruk niet reeds dezer dagen een beslissing te wachten. TWINTIG MOTOR-TORPEDO. BOOTEN VOOR DEFENSIE. Naar wij in het Handelsblad lezen heeft het ministerie van defensie een contract gesloten voor twintig motor- torpedobooten, welke ontworpen zijn door den heer Scott-Paine. De eerste boot zal door British Power Boat Comp. in Engeland worden -gebouwd; de volgende booten door de N.V. Werf Gusto te Schiedam. De motortorpedobooten zullen dienst doen op de Noordzee en in Ne- derlandsch-Indië. Zij zijn van een ge heel nieuw type. De Nederlandsche marine-autoriteiten hebben zeer ge slaagde proeven met dit type boot bij gewoond, waarbij o.a. snelheid, zee waardigheid en geluidloosheid bij kleine vaart werden beproefd. De nieuwe boot heeft een lengte van ongeveer 23 meter de waterverplaat sing bedraagt 32 ton. De maximum snelheid van de boot is niet bekend, doch naar verluidt, is zij grooter dan die, welke bij vorige motortorpedo booten werd gehaald. De bewapening bestaat uit vier tor pedobuizen van 4t) cm kaliber; uit luchtafweermitrailleurs. die in mecha nisch bewogen koepels zijn opgesteld en uit dieptebommen. De booten zijn van een nevelapparaat voorzien. Zij worden voortgedreven door drie Rolls Roycc Merlin-motoren, welke voor scheepsgebruik zijn gewijzigd door de firma Rolls Royce in samenwerking met de British Power Boat Comp. Groote aandacht wordt besteed aan de woonverblijven en de ventilatie, op dat deze ook voor de tropen geschikt zullen zijn. De booten zullen waar schijnlijk worden bemand door twee officieren en zeven onderofficieren en manschappen. Minister Romme grijpt in. In een circulaire aan de gemeente besturen, heeft prof. Romme, minister van Sociale Zaken medegedeeld, dat voortaan de inkomsten verkregen uit huishoudelijken arbeid niet op de steunuitkeering in mindering zullen worden gebracht. Bij het vaststellen van den steun en het plaatsen in de werkverschaffing, zal dus geen rekening meer worden ge houden met de inkomsten, die een ge zin ontvangt uit bovengenoemden ar beid. Het behoeft natuurlijk geen betoog, waarom minister Romme deze maat regel heeft genomen: er is in ons land een nijpend tekort aan dienstboden en natuurlijk zal deze nieuwe regeling voor velen aanleiding zijn het beroep .dienstbode anders te gaan beschou wen dan tot dusver is geschied, waar door het tekort aan dienstboden minder zal worden. Zooals wij in een vorig artikel reeds hebben betoogd, ruilt het moderne meisje tegenwoordig maar al te graag haar huishouding tegen een kantoor of een fabriek, hetgeen oorzaak is ge weest van een groot tekort aan goede dienstboden en een verwaarloozing van de huishouding. Waarschijnlijk echter zal door dit niuewe besluit hierin groote verandering worden ge bracht. De dienstbodenarbeid zal meer in de belangstelling komen. Werkloo- zen vaders zullen zooveel mogelijk hun invloed doen gelden, om hun dochters, die reeds voor het beroep geschikt zijn, in een huishouding te plaatsen aangezien de inkomsten dan niet van de steungelden worden afgetrokken en het ook geen invloed heeft op de plaatsing in de werkverschaffing. Na tuurlijk zal deze invloed zich doen gelden. Het behoeft geen betoog, dat dit besluit in vele kringen een gunstig onthaal vindt en wij kunnen er dan ook onze volle instemming mee betuigen, want ongetwijfeld zal het veel bijdra gen om het dienstbodenvraagstuk uit den weg te ruimen, terwijl voorts de werklooze vaders een extratje ontvan gen en bovendien, en dit is wel het voornaamste, de meisjes weer op die plaats in het maatschappelijke leven worden gebracht welke haar toekomt en waarvoor zij ook het meest geschikt zijn, vooral met het oog op de toe komst. Tenslotte zij nog medegedeeld, dat de nieuwe regeling alleen geld voor dagmeisjes en niet voor inwonende dienstboden, die niet meer thuis zijn, wier verdiensten niet als gezinsinko men worden beschouwd. HALFREGIMENTEN CAVALERIE WORDEN WEER ZELFSTANDIGE REGIMENTEN. Het Handelsblad meldt: Een ingrij pende wijziging is er met ingang van 2 Januari gekomen bij de cavalerie, waardoor bij dit wapen de toestand van voor 1921, het jaar, dat de regi menten werden gehalveerd, hersteld wordt. Gisteren zijn n.l, de halfregi- menten met Romeinsche nummering te Den Haag, Amersfoort, Breda en De venter opgeheven en geformeer tot zelfstandige regimenten met de_ Arabi sche nummering 1, 2, 3 en 4,* zoodat dat te Amersfoort is gelegerd het eerste regiment huzaren, te Breda het tweede, te Den Haag het derde en te Deventer het vierde. Bij elk dezer regimenten, welke thans uit twee escadrons bestaan, is tevens met ingang van Maandag een derde escadron opgericht, dat gemo toriseerd zal worden en waarvan de bewapening zal bestaan uit pantser wagens en zware mitrailleurs. Ter eere van het feit, dat de formatie van de cavalerie weer in haar ouden luister is hersteld, zullen de regimenten vandaag in hun garnizoensplaatsen marschen door de stad maken en voor de plaat selijke autoriteiten defileeren. Commandanten van de nieuwe re gimenten zijn: van het eerste 'uit.-kol. Bischoff van Heemskerck, an het tweede maj. Hollert. van het derde luit.-kol. Van Diepenbrugge en van het vierde luit.-kol. jhr. de Marees van Swinderen. STRUBBELINGEN IN DE N. S. B. De strubbelingen in de N.S.B. hou den aan, al wordt al 't mogelijke gedaan om deze voor de buitenwereld verbor gen te houden, zoo lezen wij in de „Stand. Met „Het Nationale Dagblad geuit het al evenmin naar wensch, althans van den Leider. De heer Roskam, aanvankelijk di- recteur-hoofd-redacteur, daarna cultu- reel-redacteur, is thans geheel van het N.S.B.-dagblad losgemaakt. Hij is nu benoemd tot „Boerenleider". De heer Hollander, de bekende „parlemen taire redacteur, is ook als verslagge ver ontslagen. Mr. Reydon van „Volk en Vader land" is thans parlementair redacteur van „Het Nationale Dagblad" gewor den. De Hagenaar Meyer heeft even eens zijn ontslag als redacteur gekre gen en van het administratieve perso neel zijn verschillende personen ont slagen. De omvang van het N.S.B.-blad is reeds eenigen tijd ingekrompen en van 12 tot 10 pagina's teruggebracht. Het behoeft wel geen betoog, dat het overgebleven personeel aan „Het Na tionale Dagblad" thans in angst en vrees verkeert, dat het eerstdaags eveneens aanzegging van ontslag zal ontvangen. DE LEGEROEFENINGEN IN 1939. In Oostelijk Brabant. Naar wij vernemen zullen de groote leger-oefeningen van 1939 in Oostelijk Brabant worden gehouden en wel in de maand September. Wordt 8 Mei geopend. Naar de Algemeene Nederlandsche Vereeniging voor Vreemdelingenver keer mededeelt, zal de brug over de Oude Maas bij Dordrecht op Zaterdag 6 Mei a.s. officieel worden geopend. BODEKOSTEN VOOR TELE GRAMMEN AFGESCHAFT. De afschafing van bodekosten vooi telegrammen en telefoonoproepbe richten, die voorloopig bij wijze van proef was ingevoerd is met ingang van 1 Januari definitief afgeschaft. DE 10 POPULAIRSTE NEDERLANDERS. Interessant is de uitslag van Maggi's Populariteits-wedstrijd, waaraan iedere Nederlander zonder voorbehoud kon deelnemen. Uit alle deelen van ons land zijn inzendingen binne gekomen, zoowel van de kleinste do>m als de groote steden. Alle maat%>pelijke kringen waren vertegenwordgd. Onder toezicht van het ms.erdam- sche Notariskantoor Vosku er War- melink is de steming vastgeeld Dat als eerste Zijne Exclenie Dr. H. Colijn en Prof. Dr. Wem Men gelberg uitverkoren zijn, pit net al leen voor deze prominen; ficuren, maar ook voor de goede opittim van de vele tienduizenden inzenirs e\ in zendsters. Daarnaast hebben ook ekeler. op het gebied van Kunst en port, die voor korteren of langeren tij de am- dacht op zich gevestigd wete te hcu- den, zich een plaats in de NJerlard- sche harten kunnen verovere: Onze sympathieke Radio-trslaggi- ver Han Hollander zag zich;veneei? onder de eersten geclassifiterd. D: met enthousiasme gegeven rportage: van internationale voetbalwdstrijden en het wekelijksche sportpratje blij ken geweldig tot de groote nassa te spreken. Verder is Neerland's grootste schaakmeester Dr. Max Eiwe een dergenen, die een plaats cndeide tien uitverkorenen inneemt. Een'bewijs, dat deze wetenschappelike tik van sport alle waardeering heeft Buziau, Clinge Doorenbos en Louis Davids zijn degenen, die ons vaak op aangename wijze bezig houden en tot het publiek -niet het minst via de ladio spreken met een verve, welke hen een plaats onder de 10 populairste Nederlanders heeft bezorgd. Op het gebied der sport hebben ver der Osendarp, Arie van Vliet en Iet van Feggelen een dusdanige popula riteit verworven, dat ook zij in de her innering van het publiek voortleven en wel in de voorste gelederen, waar door zij, dank zij hun stemmenaantal, zich mede onder de beroemdheden hebben geschaard. In binnen- en bui tenland hebben zij de naam van Ne derland hoog gehouden, hetgeen hun landgenooten blijkbaar hoogelijk waar- deeren. Ettelijke tientallen bekende namen op velerlei gebied zijn verder naar-vo ren gekomen, doch konden zich niet tot de bovenste 10 in stemmenaantal op werken. Opmerkelijk is, dat bijv. de Wetenschap het veld moest ruimen voor hen, die dank zij de radio en pers, midden in het dagelijksche leven staan. Zoo geeft deze stemming aan het einde van 1938 aanleiding tot menige beschouwing of conclusie, die wij kortheidshalve achterwege moeten la- en. 200 opcenten op de perso\eeie belasting.KAlg. begraafplaats. Werldoozen. rijdagavond vergaderde de raad van de gemeente Sprang-Capelle onder voor zitterschap van burgemeester Sidt waarn. secretaris de heer Verhoeven Af wezig de heeren Versteeg G. Vos, Thi- mermans en Kerst. De notulen van le vorige vergadering werden onverandWri goedgekeurd. Ingekomen zfjn a. Van de Zeeuwsche landbouwschoc esiuit tot opricnung van een landbouw -ursus. b. Goedgekeurd raadsbesluit tot con versie van een drietal geldleeningen. c. Van den heer T. J. Rijkers bericht, dat bij zijn benoeming tol lid van het burgerlijk armbestuur aanneemt. d. Proces-verbaal van kasopname by den gemeente-on' vanger. Deze ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen? c. Adres van de bewoners van de Hooge Zandscbi»,1. waarin wordt te ken- nr^r-rrrr - UI. .Tc-'g aldaar in~CenJ: dergelijk slechten toestand verkeert, da. hij bij cenigszin; nat weer niet te begaan is. Adressanten vragen, of daarin zou i spoedig mogelijk verbetering kan worden' gebracht. De voorzitter egt, dat B. en W. op hun reeds vroeger ingenomen standpunt bli- ven staan; Deze veg is eigendom van deii polder en die uoet hem onderhouder,. De heer Krask vindt het treurig, dat de polder niets an dezen weg laat doen, hij is totaal onfegaanbaar. De heer Verhijden wil adviseeren om het request me een uitvoerige toelich ting door te stuen naar Gcd. Staten Deze zouden dan bij en polder op verbetering kunnen aandrigen. De voorzittervindt het beter, wanneer de bewoners zlf het verzoek tot Ged. Staten richten. De raad kaner zich mee vereenigen, dat den bewones in dien zin geadviseerd worden. f. Bericht va den heer de Visser, dat hij onder dankegging voor het in hem gestelde vertrojwen zijn benoeming als gemeente-secrejris aanneemt. De voorzittereegt, dat de heer de Vis ser waarschijn jk 16 Januari in functie zal treden. g. Bericht an Ged. Staten dat is goedgekeurd lit raadsbesluit, tot over dracht van enkle perceeltjes grond. h. Alsvoor, ot het aangaan van een kasgeldleening. i. Alsvoor, it verhuur van een twee tal gemeente-wningen aan Benjaminse en v. Drongele. j. Bericht, tl 't beroep bij de Kroon inzake een gelleening aan de woning- bouwvereenigig van 13.500 gulden is verworpen. De voorzittezegt, dat dit besluit hier op neerkomt, at het tekort van de wo- ningbouw-veroiiging door een hvpo- thecair crediefran de gemeente niet kan worden opgelven. De gemeente krijgt thans nog eentekort op de begrooting 1038 van 13.50 gulden. Hierdoor is men genoodzaakt d personeele belasting tot 200 opcenten jverhoogen. Spreker zegt, dat het penizins een troost-is, dat Sprang-Capclleen der laatste gemeenten was, waar de ïcenten van de personee le belasting n» niet tot het maximum waren opgevod. Ook de raad kan niet anders doen, ui zich bij het besluit van de Kroon neeeggen. De voorziltt stelt vervolgens aan de orde een voorel van B. en W. tot aan koop van gronin verband met den aan leg van een ruwe algemeene begraaf plaats onder n. Capelle! Spreker zegt dat het Kerlestuur van Capelle oor spronkelijk u plan was den aan leg van een braaiplaats voor eigen re^ kening te doegeschieden. Naderhand is echter van dit j plan afgezien, aarop het kerkbestuur met de gemeeiein onderhandeling trad om den aanlejvn de begraafplaats op kosten van degeaeente te laten uitvoe ren. De gemeete^ad had dit plan toen goedgekeurd, b Gmeente kon den reeds door het kerbestUr gekochten grond tegen denzelfdu pss overnemen. De al gemeene ineemig v* den raad was in dertijd, dat cit ptceel te klein was. Daarmede heblen B.„ w. rekenin» ge houden en stelt-n tha. v00r tot aankoop van een aungenzen. perceel over te gaan voor de sim van 2000; eigenares se is mej. A te Roo>te Raamsdonks- veer. Het bedrag is w erg hoog doch oor.pronkelijk' was zelfs 2500 gevraagd. Het kerkbestuur behoudt het recht, om vooi eigen rekening den lijkwagen te ver- hurtn, doch het kan de menschen niet verpichten daarvan gebruik te maken. In di kelders of graven van de oude be graafplaats, die voor 1 Januari 1930 go- kochtzijn, zal nog begraven mogen wor den. De peer Verheijden zegt er het vol gende aver: Bekeid is mijn standpunt uit de „Echo"' ten opzehte der Gemeentelijke begraaf plaats. Indien men mij dit pian als Nota bel der Hervormde Capelsche Kerk, 'tv at ik nimm>r heb geambieerd, had voorge legd, zoide het mijne volle sympathie terkregei hebben. Eene Zuidelijke ver grooting en tevens ophooging der be staande kerkelijke begraatplaats zoude goedkoop^- en ecouomtscner geweest zijn Mijne goed overdachte overtuiging hiyft, dat de komende kerkelijke genera- 1 "•-> spijl zal uitdrukken over deze beslissing en nog wel zonder eenige geldelijke tegemoetkoming. Predikanten- bezoldigingen in 'natura als voorheen, zyn absoluut niet uitgesloten. Mijne fa milie-traditie trouw bifjvend ten opzich te der „Capelsche Kerk", zal ik, al sta ik weer alleen, in deze beslissing legen stemmen. De heer -Michael zegi naar aanleiding daarvan, dat het kerkbestuur reeds lang jan plan was naar het zuiden uit te bieiden, daavoor was reeds grond aan gekocht. Nu is deze uitbreiding niet meer noodzakelijk, daar een andere begraaf plaats is gevonden. De heer Verheijden wist daar nog niets van Het verwondert spreker, dat men die nieuwe begraafplaats weer in de kom .Ucr gemeente aaniegt. De voorzitter zegt, dat het daar geen kunt is. De heer Verheijden zou toch een ande re plaats gekozen hebben, b.v. in de Mo- lensteeg, want men had rekening moeten houden met een waterzak, die zich hier in den grond bevindt. Spreker vraagt of te uitvoering in werkverschaffing zal plaats vinden. De voorzitter zegt, dat dit niet mag, laar het hier een noodzakelijk werk be- •,.Vel ls (,e bedoeling, om zooveel Hogelijk werldoozen te werk te stellen, iet voorstel van B. en W. werd hierna Ji.st. goedgekeurd met aanteekening, dit de heer Verheijden tegen is. De heer Kraak dankt uen raad voor kd genomen besluit; spreker herinnert email, dat hy reeds meer dan zes jaren T«or een algemeene begraafplaats heelt J'ujverd. in de commissie tot wering van school verzuim worden benoemd met algemeene stMinnen de aftredende leden E. Colet, A. Dies en L. P. Oeriemans. In de vacature ven de leden Dalmajjer en P. v. d. Hoe- v.n, die niet meer herkiesbaar zijn, wer- cen resp. met algemeene stemmen be- ioemd J. W. Gen uit en W. M. A. Heii- nans. Voor de commissie tot toezicht op het - O. wérd met algemeene stemmen lier- >enoemt! het id W. M. Dalmayer. De gewijzigde verordening tot heffin" 'an straatbelasting werd goedgekeurd. De voorzitter deelt mede dat het Burg. irmbestuur tot B. en W. 't verzoek heelt lericht om een werk, gelegen in het ge iled van de ruilverkaveling van de Kiei- ïe Oude Straat in werkverschaffing te nogen uitvoeren. Hiervoor zal een beurag ''an 5000 noodig zijn, waarvan 400u voor loonen. B. en W. hebben reeds be- iclit, tegen dit verzoek geen bezwaar te lebben. De heer Verheijden vraagt, wie dat zal petalen. De voorzitter zegt, dat het Ryk in de loonkosten 80% bijdraagt. De 1000 bij komende kosten komen voor rekening van het Armbestuur, terwijl de gemeente 20% van 4000 zal betalen. De heer Verheijden vindt het niet juist, daar alleen het Armbestuur er mee ge baat is. Wanneer de gemeente geen 2o00 subsidie gaf, zou de zaak anders zyn. Wethouder van Willigenburg is van meening, dat het hier ook een uitgespro ken gemeente-belang is, daar de grond beduidend aan waarde wint en dit zijn revenue zal afwerpen. Daardoor zal ook mogelijk de subsidie verlaagd kunnen worden. De voorzitter zegt, dat'dit het mooiste werkverschaffingsobject is, dat men cnaar vinden kan. Rondvraag. De heer Kraak: „Mijnheer de voorzitter, ik zou wel eens willen weten hoe b tegenwoordig is met de menschen wel gepiaatst zijn in de werkverschaffing opgenomen zyn in de steunregeling?' de werkverscnaffing gaat het er m.i. heel aaruig toe, d.w.z. niet de piaatsingt Is hier nu sprake van gunst of hoe dat eigenlijk. Ik hoor soms van mensch] welke na een of twee, soms drie, ja, zei na vyt weken werken een wanaeiwei moeien maken, terwijl dit in veel gevalt voor my een raadsel is, op weike gronui deze menschen soms korter oi lana mogen werken. Dan, Mijnh. de voorzitter, zijn mij nu, schcn bekend welke soms het geluk nu eens hebben dat zy voor een poosje wen vinden tegen een soms al te laag loon ais (leze menschen dan weer omslase worden, moeien zy soms ook alweer twee, ja zelfs vier waehtweken maker Dit werkt immoreel op deze mensche Mijnh. de Voorz., en ik kan me dan oc best voorstellen dat deze menschen da zeggen: men zou het vertikken om ooj nog op werk uit te gaan, want men hee' er meer na- dan voordeel van als nu een poosje werkt. Ik vind het dan o« diep treurig dal juist die menschen ct dupeerd worden. De Heeren m Den Haag meenen toe wel goed op de hoogte te zyn (ten minst theoretisch,), doch practiscn durf ik rust zeggen, weien zij er geen snars var Beter ware het dat een controleur zij; Jicht eens opstak bij een bakker of winki her om van my zen maar niet, te spreken Maar wat wij ondervinden zou geen mi nister of raadslid kunnen vermoeden, firing er daarom sterk op aan, dat B. eens overleg plegen met de bevoeg instanties over de wachttijden van di, menschen, om die wachttijd in de meest-., gevallen uit te schakelen of zooveel mo gelijk te beperken". De voorzitter zegt, dat de plaatsingt dagen door den inspecteur worden vast gesteld. Wat de waentweken betreft, zet spreker dat deze hier steeds zoo gunsti mogelijk zijn gehouden. Het kan wel een? een keer voorkomen dat er drie wacht weken zijn, doch dit is hoog zelden. l)f gemeente is hierin zoo soepel mogelijk Hierna sluiting. Aansluiting bij het Midden standsborgstellingsfonds vooi de Langstraat M.B.L Gcmeentebegrooting /.93<j vastgesteld. De Raad der gemeente Raamsdoiu kwam Vrijdagavond 30 December j.l. on zes uur in openbare vergadering bijeen Voorzitter: Mr. Th. H. A. M. Heen burgemeester. Secretaris: A. M. M. Kieboom. Tegenwoordig waren alle leden. De notulen der vorige vergaderin werden aangehouden. Hierna komt aan de orde: 1. Beëediging en installatie van he nieuw-benoemde raadslid, den heer Corn Schelle. De voorzitter verzocht den secretari den heer Corn. Schellp binnen te le-idc Nadat het nieuw-benoemde raadslid d voorgeschreven eeden heeft afgelegd worat hij toegelaten als lid van den raad 2. Ingekomen stukken, o.a.: Enkele goedgekeurde raadsbesluiten van Gedeputeerde Staten, en wijzigingen der begrooting; proces-verbalen van kas opname. Al deze stukken werden voori kennisgeving aangenomen. Een verzoek van hej Bestuur van dj scholen der Ned. Herv. Gemeente Raams donk, te Raamsdonksveer, om verhoogin" der gemeentelijke vergoeding voor lage? onderwijs en uitgebreid lager onderwys en verder nog enkele aanvragen om subJ suhe, van het Bestuur van het Ned. R.K Iluisvestings-comité te 's-Hertoeenhnsrh s-Hertogenbosch; de R.K. Militairen Vereeniging te Venlo; het Bestuur der Kon. Erk. Harmonie „de Eendracht" van Raamsdonksveer; het Bestuur der Har monie „St. Bavo", van Raamsdonk(dorp)-! van de Vereeniging van Nederlandsche' - Arbeidsbeurzen te 's-Gravenhage en hel Middenstands-Borgstellingsfonds voor ik Langstraat, te aalwijk, om toe te tredci als lid; van de Vereeniging van Hotel-Ca fe Restauranthouders te Raamsdonks veer, om verlaging van de vermakelijk heidsbelasting, worden behandeld bi punt 8 der agenda, vaststelling gemeente begrooting dienst 1939. 3. Voorstel tot het aangaan van eeii kasgeldleening. Een algemeen besluit tot het aangaan van een kasgeldleening tot hen hoogste 158.000,wordt genomen. 4. Voorstel tot inwilliging verzoet van het Bestuur der R.K. Meisjesschool te Raamsdonk(dorp), om beschikbaar stelling van de noodige gelden voor aan schaffing van scnoolmeubelen. De kosten hiervoor bedragen 107.— Aangenomen. 5. Voorstel tot vaststelling der ver goeding per leerling van de bijzondere scholen, als bedoeld in het 5e lid vaA artikel 101 der Lager Onderwijswet 1920. Besloten wordt het bedrag, dat per leer ling voor de bijzondere scholen onder scheidenlijk voor gewoon- of voor uitge breid lager onderwijs in het jaar 1939, als vergoeding zal worden beschikbaai gesteld, te bepalen: a. voor gewoon onderwijs (L.O.) op 6.50 per leerling; en b. voor uitge breid lager onderwijs (U.L.O.) op 12.. per leerling. De heer D. Lankhuyzen spreekt er zijn voldoening over uit, dat bovengenoemd bedragen per leerling verleend worden, namens het bestuur der scholen brengt hij hiervoor zijn dank. Hy zegt dat de - scholen er met deze bedragen wel kunnen komen, de schoollokalen zullen nu zoo danig ingericht kunnen worden, dat het peil van het onderwijs hierdoor opge voerd zal worden, want dit is toch een van de eerste vereischten. 6. Voorloopige vaststelling der reke£ ning, dienst 1937, van de bedrijven en de gemeente. Op voorstel van de commissie van on-* derzoek wordt de rekening van het Ge meentelijk Electriciteitsbedrijf, 't Vleesch- keuringsbedrijf en van de gemeente, dienst 1937, voorloopig vastgesteld. 7. Goedkeuring der rekening, dienst 1937 en de begrooting, dienst 1939, van het Burgerlijk Armbestuur. Overeenkomstig het rapport van de

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 2