Plaatselijke Berichten. A. COPPENS Brandstoffen handel SPECIAAL VOOR CENTRALE VERWARMING. kf. NIEUWS UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING. DUSSEN. Woensdag 4 Januari 1939 No. 1 De Echo van het Zuiden DRUNEN. wenscht vrienden en begunstigers veel heil en zegen in 1939. ALLE SOORTEN BRANDSTOFFEN HEUSDEN. Tweede b| nui MADE. RAAMSDONK. SPRANG—GAPELLE. Loop der bevolking over het jaar 1938. Werkelijke bevolking op i Jan. 1938 Vermeerdering geboorte 153 lii door vpci.c^q^ 179 216 Totaal 11078 Vermindering steilte door vertrek Verschil tusscben de get en de geheele vermindei Werkelijke bevolking o Getal geborenen in de levenloos Sterfte in de gemeente aangegevenen Getal huwelijken Eervol ontslag burg van Dusser Bij Kon. besluit van aan J. J. H. Snijders, zoek, met ingang va 1939, eervol ontslag burgemeester der gem met dankbetuiging r durige diensten in zi bewezen. Middenstands-borgsj voor de Langstra» Naar wij vernem| gemeenteraad van zijne vergadering sari tot aansluiting aan hel fonds voor de Langs| wijk. "Met 1 Januari zijl drie gemeenten a; 's Gravenmoer, üru| donk. JAAROVERZICHT Parochie St. Jan. Aantal H. Communies] Doopelingen Huwelijken Overleden volwassene) Overleden kinderen Parochie St. Antonius. Aantal H. Communies Doopelingen Huwelijken Eerste H. Communies pw'oie- h r—»tnrre.s' "Overleden volwassenen Overleden kinderen Parochie St. Clemens. Doopelingen Huwelijken Overleden volwassenen Overleden kinderen 332 54 200 360 48 225 254 273 ele vermeerdering ng I Januari 1939 neente levend 23 nder levenloos Voor jonge duiven eveneens 4 getroffen. Vermoedelijk zullen eer. 68 ïeester Januari is zijn ver- Februari •Jeend als Ie Dussen. de lang- etrekking ngsfonds I.B.L). »esloot de isdonk in December gstellings- te Waal wederom oten li.1. n Raams. 'CHIES. 58000 68 8 96 68 15 7 11243 300 VERMAKELIJKHEIDS-BELASTING. De opbrengst van de vermakelijk heids-belasting is in het afgeloopen jaar niet 107.13 gedaald. In 1937 bedroeg tie opbrengst f' 4750.38 en in 1938 4643.25. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor Waalwijk en bet daaronder behoorende ambts gebied werd gedurende de maand December 1938 ingelegd f 62.736.47 en terugbetaald f 74.016,27. Het laatste door dat kantoor uit gegeven boekje draagt het nummer 21531. Triduum der H. Familie. Donderdag, Vrijdag en Zaterdag wordt in de parochie St. Jan een triduum voor de leden der H. Fa milie gehouden. Dit triduum wordt gegeven door Pater B. Bijvoet S. J. Ook in de St. Antoniusparochie zal 6, 7 en 8 Januari een triduum gegeven worden, waarvan Zondag de sluiting plaats vindt door Pater Delteijk (Redemptorist.) Tentoonstelling K.A.V. De K A.V. organiseert a.s. Zondag haar eerste tentoonstelling van eigen gemaakte handwerken der leden, waaraan ook nog verschillende at tracties verbonden zijn. A.s. Zaterdag komen we hierop breedvoeriger terug. T. B. C.-bestrijding. Een prachtigeaanbieding bereikte het dames-comité tot T. B. C. be strijding. De R K. Tooneelvereentging »Ons Onderling Genoegen" zal nl. Zondag 8 Januari a.s. in de zaal »Thalia» alhier een tooneeluitvoering geven opgeluisterd door het Knapenkoor van Tom Burmanje en besloten door een gezellig bal, waarvan de op brengst geheel komt ten bate der T. B. C. bestrijding in Waalwijk. Niets dan lof verdient dit voorstel. Het kan voor iederen Waalwijker een buitengewoon gezellige avond worden.... en het is weer hulp voor zieke plaatsgenooten, die ge holpen moeten en geholpen kunnen worden. Wij hopen en verwachten, dat 1 hal ia» tot in de uiterste hoeken vol zal zijn, waardoor een flink batig saldo zal verkregen worden en bet publiek daarmee toont het ini tiatief van de R. K. Tooneelvereen. »0. O. G.» op prijs te stellen. ADVERTEERT IN DIT BLAD Fancy fair. De St. Elisabeth Vereeniging te v.m. Besoijen, die reeds zooveel nood geleenigd heeft en die ook de organisatie van de spijskokerij in handen heeft, zal op 7, 8 en 9 Ja nuari een groot Fancy-fair organi- seeren in de R.K. Jongensschool aldaar. Verschillende attracties zijn reeds opgesteld en wij verwachten, dat een en ander in den smaak zal vallen. De leden hebben zich reeds lang te voren beijverd en haar komt dan ook alle lof toe voor het vele werk dat zij ten dienste der armen verrichten. De Fancy-fair zal Zaterdagmiddag om 5 uur worden geopend door den Zeereerwaarden heer pastoor Kemps. Mooie en nuttige hand werkjes door de damesleden ver vaardigd zullen tentoongesteld, ver kocht eu verloot worden. Een verheugend verschijnsel is het ongetwijfeld, dat van verschil lende firma's reeds medewerking is ontvangen, want talrijke geschen ken en bijdragen zijn reeds binnen gekomen. Mochten er nogcharitatief aanvoelende menschen, vereenigin- gen of firma's zijn die willen bijdra gen,dan kunnen zij allijd terecht bij de leden van hel bestuur, want er klassen. Doffers boven 150 K M. en Duivinnen boven 150 K.M. Doffers beneden 150* K M. en Duivinnen beneden 150 K.M. De duiven moeten Vrijdagavond van 7 tot 10 uur ingemand worden. Door de firma Weyers uit Dor drecht is een mooie lauwertak en door de firma Hulsink uit Harder- wijk een medaille beschikbaar ge steld Een bezoek aan deze tentoonstel ling.zal zeker de moeite waard zijn Postdui vententoonstelling. In het café van den beer van Heesbeen-Keetels werd Zondag en Maandag een druk bezochleduiven- tentoonslelling gehouden, waarbij prima materiaal was aangevoerd, zoodat de keurmeester, de heer J. van Geloven uit Tilburg een lastige taak had. lenslotte stelde hij den uitslag als volgt vast Klasse Oude Doffers boven 500 K.M: It\,HóK.nippe's' 2' W- Viveen, 3. H. Pulles, 4. W. Pulles, 5. H. v. d. Wiel. Klasse Oude Duivinnen boven 500 K.M. 1. H v. d. Wiel. 2. A. van Eeten, 3. A. Stam, 4. A. v. Hilst. Klasse Oude Doffers beneden de500K.M. P- W'Hemse te Drunen, 2. A. Wiilemse !e ,?ru"en' v' 4. A. Verhoeven, 5. H. Pulles, 6. A. v. Eeten, 7. A v. d. Pen nen, 8. A. Viveen, 9. A. v. Eeten. Klasse Jonge Di ffers beneden de 500 K.M. 1. H. Pulles, 2. A. de Peffer, 3. H. Pulles, 4. A. v. Hilst, 5. A. v. Hilst, 6. H. v. d. Wiel. Klasse Jonge Duivinnen beneden 500 K.M.: 1. W. Viveen, 2. P. Willemse te Drunen 3. H. v. d. Wiel, 4. H. Pulles, 5. H. Knippels o. A. Stam, 7. A. Verhoeven. lang de fabrieksgebouwen, gelegen achter de St. Pieterskerk en begrensd door dè Mathildestraat, Tolbrug straat en Hooge Nieuwstraat, in veiling komen. Het Raadhuis Naar wij vernemen kunnen Ged. Staten niet accoord gaan met het plan van het gemeentehuis, zooals hen dit ter goedkeuring is voorge legd. Men hoopt een en ander nog nader te regelen. een voordracht houden over het boek. Wij kennen den heer Hartman door tal van radio-voordrachten als een zeer begaafd spreker die zijn gehoor terstond weet te boeien. Hedenavond zal hij o.m. spreken over en lezen uit het werk van «Madame Curie«, over het boek van Johan Fabricus «Het meisje met de I Blauwe Hoed«. Verder zal hij nog I fragmenten geven van andere zeer t bekende werken, zoodat verwacht mag worden dat velen dezen avond van hoogstaande ontwikkeling en cultuurgenot zullen bijwonen. Donderdagavond zal alhier een E. H. B, O -film gegeven worden, welke alleen toegankelijk is voor leden van de E. H. B. O. en het Wit- Gele en het Groene Kruis. De film wordt vertoond in het patronaats gebouw. Geboren: Emma d. van J. R.K Staatspartij Zondag 15 Januari a.s. zal de R.K. Staatspartij van de afdeeling Donker en A. Goutier Gerrit z. Drunen een algemeene jaarver- van G. Baaijens en A. Bentlage. gadering houden in de zaal der IfAAKUFIIl/FI Meisjes-congregatie. IVHHIöntUiCLi Bijz. Vrijw. Landstorm. De afdeeling Baardwijk van den Bijzonder Vrijwilligen Landstorm hield hare jaarlijksche feestverga- deiing met prijsuitdeeling in de zaal van den heer W. Pullens. Met biljart- en kaartspel werd de avond doorgebracht en na den in- wendigen mensch wat versterkt te hebben, werd overgegaan tot het uitdeelen der prijzen. De prijzen waren als volgt be haald 1 R. v. d. Heiiden met 95 punten, 2 A. van Tuijl Czn. 94, 3 C. de Jong 93. 4 W. Pullens Hzn. 93, 5 M. Pullens 91, 6 A. van Beveelt zich tevens beleefd aan voor levering van is veel noodig en een beroep op de bevolking is dan ook alleszins ge rechtvaardigd. Het vroolijke gedeelte zal er ook niet ontbreken. Verschillende atlrac lies zijn opgesteld, zooals een rad van avontuur, grabbelton, een draaibord terwijl er bovendien gelegenheid is om zijn hart op te halen aan het spijkerslaan. Om den toeloop zoo groot moge lijk te doen zijn, zijn de prijzen zoo laag mogelijk gehouden. Kin deren betalen slechts 5 ct. entree terwijl /olwassenen 10 ct. betalen. Doorloopende toegangskaarten zijn verkrijgbaar tegen den luttelen prijs van 25 ct., zooals achterstaande ad vertentie in ons blad aangeeft. Kinderen beneden de 12 Jaar wor den slechts onder geleide toegelaten, Zij zullen er echter niets aan te kort komen, want op Woensdag 11 Januari zal voor de kinderen een extra middag worden gegeven, die dan nog voldoende genieten kunnen Oudersavond. Vrijdagavond zal in hel Patro naatsgebouw te v.m. Baardwijk een Oudersavond gehouden worden van de Jonge Wacht. Naast enkele kleinere tooneel- stukjes zal de avond gevuld worden met zang, voordracht en declama tie, zoodat een bezoek aan dezen Oudersavond alleszins de moeite waard zal zijn. Postduiven-tentoonstelling. A.s. Zaterdag en Zondag zal de reeds aangekondigde Poslduiven- tentoonstelling van «De Eendracht« bij den heer D. v. d. Boomgaard in de Stationsstraat gehouden worden. Als keurmeester zal fungeeren de heer Klaassen uit Tilburg, een zeer bekend expert op Postduivengebied. De inzending is verdeeld voor oude duiven in 4 klassen en wel: Doffers boven 400 K M. en Duivin nen boven 400 K.M Doffers bene den 400 K.M. en Duivinnen bene den 400 K.M. Tuijl Jzn. 91, 7 J. Baijens 91, 8 W. v. d. Mee 91, 9 lh. Pullens 90, 10 B. Kolsteren 90, 11 Adr. Maas 90, 12 J. Pullens 89, 13 C. Boom 88, 14 P. v. d. Veld.-n 87, 15 Chr. Kleijberg 87, 16 J. Kleijberg 84, 17 H. Mul ders 83, 18 L. v. d. Sanden 82, 19 W. Pul lens Azn. 82, 20 M. van Leent 62, 21 H. Verhoeven 81, 22 C. Krol 77, 23 A. de Beer 73, 24 Adr. de Jong 71 en 25 A. v. d Wensch 71. Nadat de plaatselijke leider de heer W. van der Mee nog een op wekkend woord tot de leden ge sproken bad, werd deze zeer ge noeglijke avond besloten met het zingen van het Wilhelmusct. UITVOERING MISSIËNAAIKR1NG GAAT NIET DOOR. Wij vestigen de aandacht op achter- siaande advertentie van de tooneel- vereeniging van den Missienaaikring van v.m. Besoijen waarbij wordt mede gedeeld dat de uitvoering op morgen avond wegens ziekte van een der speel sters niet kan doorgaan. Van den Bergh'6 fabrieks gebouwen te 's Bosch. Pantoffelfabrtek naar Tilburg. Na de liquidatie van de N.V. Van den Bergh's Schoenfabrieken te 's Hertogenbosch bleef alleen nog de pantoffela deeling, omvattende 40 man, in bedrijf. Wij vernemen thans dat er plannen bestaan, deze afdee ling aan een gegadigde over te doen, die voornemens zou zijn om deze pantotfelfabricage over tc brengen naar Tilburg, waar deze gegadigde thans bezig is een daar voor geschikt gebouw te zoeken. Hoewel aanvankelijk verluidde, dat het Departement van Defensie voor nemens zou zijn de straks vrijko mende fabrieksgebouwen aan te koopen, teneinde daarin kleeding en nachtiegerniagazijnen te vestigen, omdat het bestaande magazijn in de voormalige Mortelkazerne reeds nu te klein is, wat nog erger zal worden als straks het garnizoen wordt uitgebreid, terwijl dit magazijn ook anderszins niet aan de eischen schijnt te voldoen, moet het niet te verwachten zijn, dat een overeen, komst in die richting zal worden Aanvang om half twaalf. N V. Lips Schroevengieterij Zaterdag 31 December j.l. had de officieele overdracht plaats van de gronden der gemeente aan de N.V. Lips Schroevengieterij te 's Bosch. Met den bouw zal spoedig een aanvang worden gemaakt, omdat op 14 Januari de aanbesteding zal plaats hebben. De Wets Zonen In de Zondag j.l. gehouden ver gadering van de Wets Zonen in calé de Wit-Pulles werd besloten op 28 Januari de jaarlijksche feest- vergadering houden. Constantia De handboogschutterij «Constantiacr, gevestigd in café Th. Elsbout, zal op 15 Jan. a.s. in de harmoniezaal haar jaarlijksche winleruitvoerirg geven, waarbij «Berlicum's tooreel« haar gewaardeerde medewerking zal verleenen. Opgevoerd wordteen stroopersdrama in drie bedrijven »Krates« en een klucht. Missie-avond Door pater-missionaris Vogels werd in de zaal der Meisjes-con gregatie voor de leden van den Missienaaikring en genoodigden een lezing gehouden met lichtbeel den over de werkzaamheden enz. in de Missie van Belgisch Congo. Een zeer geslaagde avond. Melkcursus Deze week werd een aanvang gemaakt met de melkcursus van de Stoomzuivellabriek onder leiding van Jo Knippels. De deelname is groot en de cursus zal zekerslagen. ELSHOUT De kerkelijke statistiek In 1938 werden 34 kinderen ge doopt: 71500 H. Communies uit gereikt; 33 kinderen deden hun plechtige communie en 24 eind- con.munies; 18 jongens en 12 meisjes deden hun opdracht voor de congregatieën7 huwelijken werden gesloten 21 parochianen overleden. Van Engelenkrans Deze week zal de van Engelen- R. P. S. Aan het Postkantoor Kaatsheuvel en de daaronder ressorteerende hulpkan toren werd gedurende de maand De cember 1938 ingelegd ƒ27483.12 en terugbetaald 15648,88. Het laatste boekje droeg het nummer 9721. Kerstconcert. De Zangvereeniging Bel Canto gaf Zondag in de zaal van den heer Jan van Dun haar jaarlijksch Kerstconcert. De belangstelling voor het gebodene was niet groot. Jammer voor het ge presteerde. dat op hoog spel stond. Al leen in het Ave Verum van Mozart misten wij de noodige samenzang. Zeer mooi was het kleine dameskoor in Ce- sar Frank's ..La Vierge a la Crèche", terwijl het Kerstlied in oud Vlaamsche tekst van F. Kools een prima vertol king kreeg. De heeren L. Nieuwenhuijzen en G. Wooning gaven in solo en duozang veel goeds te genieten, terwijl Ivano- vici s Donauwellen een zeer gewaar deerd slot vormde van het niet groote doch fijne programma. Het bal, dat na afloop gegeven werd had meer belang stelling dan het concert. Jammer, dat de jongelui niet evenveel waardee ring voor het gedeelte van den avond, waarin goede kunst geboden wordt, weten te toonen. Politiehondenclub. Maandagavond hield de 1ste Loon- opzandsche Politiehondenclub bij den heer Jan van Dun zijn jaar- en feest- vergadering, onder leiding van den heer v. Helsland, inspecteur van Po litie alhier. Het ging er zeer zakelijk en hoogst amicaal naar toe. De clou van den avond was, even als het vorig jaar het groote feestbal voor leden en genoodigden. De zaal was tot de uiterste hoeken bezet en de stemming ging niet eer heen, dan toen het sein van sluiten gegeven werd. \y ST. JOACHIMSMOER. In het afgeloopen jaar werden in deze parochie 13200 H. Communiën uitgereikt aan 279 communicanten. Het aantal zielen bedroeg 336; 6 kinderen werden geboren, 6 deden hun eerste H. Communie; 't aantal overledenen was in 1939 slechts 1; 5 huwelijken werden gesloten, terwijl 't aantal schoolgaande krans haar naaiavonden houden op kinderen 32 bedroeg. Woensdag en Vrijdag. Spaarbankboekjes De houders van de spaarbank boekjes worden beleefd verzocht in den loop van deze week de boekjes op de bekende plaats in te leveren. De heer J. Hofmans had bet on geluk bij zijn werkzaamheden een zwaar pak op zijn voeten te krijgen waardoor hij dusdanig werd gewond dat hij per auto naar huis moest worden vervoerd, alwaar hij verder onder geneeskundige behandeling kon worden genomen. Onze dorpsgenoot de heer P. Corssmit, slaagde te Utrecht voor het aldaar afgenomen examen voor de slagersvakschool. HANK. Dezer dagen werd de heer v. Meel door een auto welke hem passeerden van achteren gegrepen, waardoor zijn rijwiel geheel werd vernield. Hij zelf bracht het er wonder goed, zonder eenig letsel af. De auto slipte evenwel en kwam in den wegberm terecht, waarin zij verzakte en daarna te water raakte. De inzittenden kwamen met den schrik vrij. Later is de wagen met een takel wagen wederom op den weg ge bracht. Op 7 en 8 Januari a.s. zal door de Pluimvee- en Konijnenfok- vereeniging «Onderlinge Strijd» te Hank een groote tentoonstelling worden georganiseerd. Als keur meesters zullen fungeeren de heeren C. Bood en N. Dekker. De heer Jan Hartman zal heden avond in hotel Concordia op verzoek van het Departement Heusden van de Mij. tot Gut van het Algemeen Te ongeveer 4 uur s namiddags slipte Zondag de auto van den heer v. B. uit Dongen ter hoogte van het Huis ter Heide alhier zoodanig, dat hij tegen een boom terecht kwam en verder rij den onmogelijk was. De inzittenden kwamen gelukkig met den schrik vrij. Door de firma de Groot te Tilburg is de gehavende auto opgetakeld. Zondagnamiddag te 6 uur gaf de biljartmeester Valkhof uit Rotterdam voor vele belangstellenden een interes sante biljartseance. De liefhebbers heb ben met belangstelling deze mooie se ance gevolgd en waren vol bewonde ring over 't geen deze biljartmeester vertoonde. LOON-OP-ZAND. Geslaagd. Onze oud-dorpsgenoote zuster En- gelbertha, in de wereld mej. Johanna van Noije, slaagde te Raamsdonksveer voor het examen ziekenverpleegster. Sophia's Vereeniging. Bij de harmonie Sophia's Vereeni ging'' alhier is in de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer C. Co.rnelissen voorzien door de benoe ming van den heer M. Maas. die deze benoeming heeft aanvaard. Werkloozenretraite. Vorige week Woensdag t.m. Vrij dag had de retraite voor werkloozen plaats gegeven door een pater capucijn. Gedurende deze dagen werd ook de lichamelijke verzorging der deelnemers niet vergeten, 's Morgens na de eerste geestelijke oefening werd aangezeten aan een welvoorziene ontbijttafel, ter wijl de Eerw. Zusters voor een stevig middagmaal zorgden, bekostigd uit de opbrengst van een gehouden collecte. Tusschen de oefeningen werd in den namiddag nog thee gedronken. De be diening geschiedde door leden van de Jonge Werkman. Zaterdagmorgen werd gesloten met een H. Mis, waaronder een algemeene H. Communie. Met genoegen mag het bestuu, R.K. Werkliedenvereniging waa het initiatief is uitgegaan op dez geslaagde retraite terugzien. Het programma bij de offlc opening van den weg naar Drin len op 4 Jan. a.s. luidt als vo], Ontvangst der genoodigden i» Korenbeurs te Made; begeleidt de harmonie gaat het gezelst naar de plaats waar de ope plaats heeft bij den heer Ant. Alphen; rede van den burgemet terwijl een dochtertje van denl gemeester het lint doorknipt; driekleur wordt geheschen el muziek speelt; bijeenkomst var gezelschap in café «De drie Lind om drie uur opstellen van de slt ovei den nieuwen weg; bij «Halfweg» wordt halt gehonden; aankomst te Drimmelen wordh daar de driekleur geheschen; binding van den stoet voor Huis"; Brabantsche koffietafel «Ons Huis. RAAMSDONKSVEER. ij Naar wij vernemen zal zeer nenkort de nieuwe brug over Donge, worden geopend De las hand wordtthans aan dit uitsteker, rn doelmatige werk gelegd. Hoewel echter de vervanging va kleine ouderwetsche draaibrug in een flinke comfortabele oph brug een prachtige verbetering zal de opening niet op feeste1. wijze geschieden. De oudste inwoner vat gemeente. Bartholomeus Sneij wonende in de Bergenstraaf, Zaterdagmorgen overleden. 17 Maart a.s. zou hij 99 jaar geworden. Een week terug Sneijers nog goed gezond het smaakte hem toen nog zeer g Hij en zijn familie leefde altij de hoop dat Sneijers de 100 jgar zou beleven, dit heeft echter zoo mogen zijn. De Eerw. Zuster Engelbe* in de wereld genaamd Ja. A. Noye, verpleegster van het St. 1 resia-Ziekenhuis te Raamsdonksi klaagde voor het examen Ziek verpleegster. Aan dedienstplichtingen R Blommert, A. J Joore, J. J. H. Ka en C. A. Zijlmans, derlichtiogl is vrijstelling verleend voor dienstplicht, wegens geestelijk ai en aan J. D. van Schouwen, lichting 1939, wegens kostwinr ^chap. SPRANG. De Geref. Jongelingsvereenij „Timotheus" alhier hoopt deze ma haar veertig-jarig bestaan te herd ken. Het ligt in de bedoeling hiervj een speciale herdenkingssamenkoms beleggen, waarvoor als spreker w aangezocht Prof. K. Dijk van Kam| Gedurende de maand Deceir 1938 werd aan het Hulppostkant alhier voor de Rijkspostspaarbank gelegd 4816.50 en terugbet; 7684.-. VR1JHOEVE-CAPELLE. Aan den heer M. Verhager de Heistraat is opgedragen het bou van een boerderij met woonhuis te terwij voor rekening van mevr. Ve zaal te Bennebroek. In de Geref. Kerk alhier is ouderling benoemd de heer R. v. D gelen en tot diaken de heer J. Koe; CAPELLE. Gedurende de maand December werd op het hulppostkantoor te de plaatse in de Rijkspostspaarbank in legd ƒ8713,40; terugbetaald 9699 Het aantal inlagen bedroeg 64. dat terugbetalingen 63. Door den Korpscommandant den Bijz. Vrijw. Landstorm is het fa vet van Koningsschutter voor r schietseizoen 1938 toegekend aan J- Herpen en het brevet van scher schutter aan A. Keynemans, Joh. V< W. J. Zwart. G. Versteeg, C. Sterre burg, M. W. Verhagen en Jac. v Zeist, allen leden van de plaatselij afd. van den Bijz. Vrijw. Landstorm. Deze brevetten zullen cp den avoij van de prijsuitreiking door den KG3 commandant aan de betreffenden a De communicatie met het van Altena. welke gedurende c(e soonlijk worden overhandigd. periode verbroken is geweest, is. tR0r dat het ijs op de Nieuwe Maas la js thans weer mogelijk via het Capelj,e veer. Het muziekgezelschap „Kunstjj Arbeid" is voornemens omstreeks h Februari een uitvoering te geven vo leden en donateurs. Voor medewe king aan deze uitvoering is aangi zocht het aunstig bekend staand du „Joe en Nellie' uit Utrecht. Onze dorpsgenoot de heer Alll- Christ werd vorige week Donderdagl avond tijdens de uitvoering van he] muziekgezelschap Euterpe" te 's-Gra- vemoer gehuldigd in verband met hel feit, dat hij gedurende 20 jaar de leiJ ding dezer vereeniging heetf gehadl 131600 4 20 30 10 -ehöi lUni

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 6