BURGERLIJKE STAND. BUSSEN. wm WASPIK. WASPIK, 'S-HERTOGENBOSCH. KAATSHEUVEL. GEERTRUIDENBERG. HEUSDEN. RAAMSDONK. SPRANG—CAPELLE. ELSHOUT. Do noodlottige etappe. Het is natuurlijk overdreven, maar toch beginnen wij te denken dat op 't autoBüslijntjenaar Heusden een vloek rust. 't Is steeds misère geweest op dit traject. Doch de reizigers behoeven zich niet ongerus te maken want laat gaan zooals het oiat persoonlijke ongelukken zijn gesloten. In het ailer slechtste geval kan de bus door eenofande hakkefietje enkele minuten vertia- ging hebben. Het hitje» had last van losstaande wielen, die op een gegeven «ogenblik hun autobus in den steek lieten en dan tusschen de hoornen door in déh feio'ótbelandden. Een latere bus was opstandig tegen het passeeren van voertuigon een reed karren en vrachtauto's aan. Dat alles is in dank aanvaard en de schuld is nooit bewezen. De weg echter geeft wel eenige aanleiding om aanrijdingen te bespoedigen. Het zijn bochten zonder zicht en die den vreemdeling onmiddellijk de wooi- den ontlokken »Hoe kan men toch zoo dwaas een weg aanleggen.» De weg licht er en men doet het er mee. Zoo dacht er de bewuste autobus in den bocht nabij café Jan Klerks »Den Hoed« ook over. Het geheele geval begon te slippen en vernielde daarbij gedeeltelijk de houten schutting naast café Klerks. De bus liep eenige averij op en nadat het geval even bekeken was ging het leven weer zijn gewonen gang alsof er niets gebeurd was. Door de R.K. Tooneel-vereeniging „Oefening en Vermaak" is besloten, op 22 en 29 Januari a.s. een uitvoering te geven. A.s. Zondag te 1 uur zal een alge- meene vergadering gehouden worden. ■-s- Op de laatst gehouden ledenver gadering van den R.K. Landarbeiders- bond St. Deus-Dedit alhier, werd hel bestuur samengesteld uit de heeren H. Verbunt, voorzitter; D. Vollen- brecht, secr.-penningm.A. Akker mans, commissaris. In de gevaarlijke „Krekeldraai alhier, kwam een auto-bus der N.V. „Alad" in botsing met een luxe wagen. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. De auto-bus kreeg nogal averij. Proces-verbaal werd opgemaakt. De heer J. v. Krimpen kreeg een verwonding aan zijn voet. Door de hevige pijn die hij kreeg moest latei medische hulp worden ingeroepen. Dr. van Vuuren constateerde een ern stig geval van bloedvergiftiging. Dooi snel ingrijpen werd nog erger voor komen. HANK. Dezer dagen werd M. v. Meel, land bouwer, wonende lhier, terwijl hij over den Rijksweg reed met zijn rijwiel, tusschen Nieuwendijk en Sleeuwijk door een achterop komenden luxe auto aangereden, waardoor zijn rijwiel ge heel werd vernield. Hij zelf bekwam door den val kneuzingen aan zijn ar men en een been. De bestuurder van den auto, die wegens de gladheid van den weg was geslipt, begaf zich met van Meel onmiddellijk naar den dok ter, waar bleek dat de verwondingen niet van ernstigen aard waren, terwijl hem een nieuw rijwiel werd ter hand gesteld, daar zijn rijwiel geheel was vernield. A.s. Zaterdag en Zondag wordt door de pluimvee-vereeniging „Onder- Hnge Strijd" alhier, een tentoonstel- ling gehouden van pluimvee en konij nen in het café van C. van Dinteren alhier. De tentoonstelling zal worden geopend door de muziek der Harmo nie alhier. Het beloofd een mooie ten toonstelling te worden, die een bezoek ovèrwaard is. -as'A.s. Zaterdag en Zondag wordt in hel café van P. Heijmans alhier, 'n postduivententoonstelling gehouden door de postduiven-vereeniging „Ma- riapolder" alhier. Naar wij vernemen is de molen aan den Vughteruitgang verkocht aan de American Petroleum Company met de bedoeling dit oude gebouw geheel te sloopen en te vervangen door een mo dern-geoutilleerd benzinetank-station. W erkloozenavond. Donderdagavond had de sluiting plaats van het 2 Jan. geopende triduum voor werkloozen in de St. Jozefkerk. Nadat.de voorzitter van het comité, de heer Grootswagers. de vergadering geopend had en allen voor het alge- heele medeleven met het Triduum be dankt had. gaf hij het woord aan den leider Pater Colobanus. Deze richtte zich vooral tot de vrouwen der werk loozen. Hij spoorde hen aan bij de mannen den moed levendig te houden in de moeilijke omstandigheden waarin de man als werklooze staat. De vrou wen hebben daarin een groote taak. I K. J. M. V. Op uitnoodiging van de K. J. M. V. hield Pater Peters voor een talrijk pu bliek een lezing „Over de waardigheid, van de menschelijke persoonlijkheid in zijn kerkelijk en politiek leven". Na een korte uiteenzetting van de beteekenis van het onderwerp, vooral in onze dagen van verworden theorie en praktijk, wat betreft de belangen en de belangrijkheid van het menschelijk individu t.o.v. de gemeenschap en om gekeerd ging de Eerw. spreker over tot een nadere beschouwing van de idee van het communisme, socialisme, libe ralisme en nationaal socialisme (fascis me), en veroordeelde ze respectievelijk allemaal als valsch en schadelijk, zoo wel voor gemeenschap als individu. Spreker citeerde daarbij enkele pas sages uit Rerum Novarum en Quadra- gesimo Anno, waarbij hij aantoonde, dat alleen een consequente beleving van de Christelijke beginselen het ka tholieke bolwerk zal kunnen handha- Met het s.s. „Cottica" van de K.N.S.M. vertrok Prof. Mr. f. C. Kielstra, gouverneur van Suriname, naar W.-Indië. ven. Wisselconcert. Zondagavond geven de Vereenigde Zangers uit Waalwijk, tesamen met üe vereeniging „Orova in den R.K. Gil denbond een wisselconcert. Behalve het zangprogramma treden de Vereenigde Zangers nog op als humoristen en wel met de „Landelijke Repetitie", een spec- takelscène om te brullen. Daarnaast is nog het ensemble „Kla verenvijf" uit Roosendaal geëngageerd, een stel dat alleen reeds voor een goe den avond kan zorgen. Liefdadigheidsconcert. Zondag 8 Januari geeft Euphonia zijn jaarlijks liefdadigheidsconcert. Door kaartverkoop is de voorbereiding voor dezen avond gemaakt. Om eens afwis seling te brengen in het programma is voor deze gelegenheid een engagement gesloten met het Tilburgsche Tooneel- gezelschap „Onze vrije uren", dat on der beproefde leiding van den heer Bolsius met het mooie tooneelspel in 3 bedrijven: „Zonsopgang" van Joh. van Eckelen optreedt. Alleen reeds om dit werk is een bezoek aan Euphonia aan te bevelen. Het goede doel, steun aan Elisabeth, moge echter voor alleen een hoogere beweegreden zijn. BERKDIJK. Jonge Wacht. L.l. Zondag heeft de installatie plaats gehad van 9 nieuwe adspirant J.W.'ers tot Jonge Wachters. De installatie werd verricht door den Weleerw. heer Directeur, bijgestaan door twee leiders van Kaatsheuvel. Ook de Z.E.H. Pastoor getuigde van zijn belangstelling voor het werk der rijpere jeugd. Morgenavond (Zondag) zullen de J. W.'ers een publieke uitvoering geven van het Kerstspel getiteld: Kerstnacht, door R. Markt, waarna nog een Vlaamsche klucht getiteld „De Stijf koppen" zal volgen. loon-op-zand. Postduivenbericht. alhier haar groote uitvoering geven. Opqevoérd wordt „Haar tweede moe- der", tooneelspel in 4 bedrijven door Alb. Neggers en het komisch stuk in L bedrijven „Blauw Bloed Parochieele statistiek. In het afgeloopen jaar werden in on ze parochie 74 doopsels toegediend; er stierven 4 kinderen en 21 volwassenen; er werden 12 huwelijken gesloten; het aantal uitgereikte H. Communieen be droeg 106.000. Koperen jubilé van lino Animo. Morgen, Zondag 8 Januari, zal in Café Stokkermans op luisterrijke wijze het koperen bestaansfeest worden ge vierd van de voetbalvereeniging Uno Animo. Reeds wekep is het feestcomité dat is samengesteld .uit het bestuur der supportersvereniging in actie, hetgeen een garantie is voor het welslagen van het feest. Na een H. Mis volgt ontbijt met daarna om 12 upr receptie. Het zal de jubileerende vereniging daarbij ze ker niet aan belangstelling ontbreken. LOON OP ZAND. Van 30 Dec. '38 toGcn met 5 Jan. 1939. Geboren: Johanna Maria Petronella, dv. M. J. T Pagie en M. A. J. Bertens Herma nns Wilhelmus Johannes, zv. J. J. Nieuw- dorp en J. M. van Wtinrooy Henricus Adrianus Josephus, zv. H. v. d. elden Tot onderwijzeres aan de St. The- resiaschool is benoemd inej. P. V Houbraken, komende van Schijndel. Het echtpaar Adr. Fens-v. Schijn del, wonende in de Rietsteeg op het Sandoel alhier, zal op Dinsdag 10 Jan. a.s. den dag herdenken, waarop zij voor 50 jaren in den echt vereenigd werden. Het feest zal wegens bijzondere om standigheden in intiemen kring ge vierd worden. Het voornemen bestaat een collecte te houden aan de huizen der ingezete nen, en de opbrengst af te dragen aan het echtpaar, als geschenk der buurt bewoners. De constructiewerker J. B. uit deze gemeente, had het ongeluk op de fabriek met zijn hand bekneld te ra ken tusschen een machine met hel ge volg, dat dit lichaamsdeel ernstig toe getakeld werd. Geneeskundige hulp was direct aanwezig. Door de R.K. Zangvereeniging „Amicitia" in samenwerking met de R.K. Tooneelvereeniging „Kunst na Arbeid", zal op Zondag 8 en Maandag 9 Januari een uitvoering gegeven wor den. De Zangvereeniging zal opvoeren een operette en enkele zangnummers en de Tooneelvereeniging zal met het blijspel in twee bedrijven „De truc van Jim" voor het voetlicht treden. op Zondag 8 Januari in de zaal van den heer H. van Iersel, niet zal door gaan en lot een later te bepalen datum is uitgesteld. De R.K. Kiesvereeniging, atdee- ling Waspik, zal een Algemeene Ver gadering houden op Dinsdag 10 Jan. a.s. om 7 uur in 't Patronaat. In deze vergadering zal de candidaatstelling plaats hebben voor de verkiezing van de Provinciale Staten. De heer H. Tabbers-v. Etten, mede-oprichter der Harmonie, is gis teren overleden. Zijn echtgenoote stierf vandaag. y Onze stadgenoot A. Dekkers slaag de te Utrecht voor het slagersvak-di ploma. In de vergadering van de R.K. Kies vereeniging werden de jaarverslagen van den secretaris en den penning meester goedgekeurd. Het eerste ver slag gaf aan inkomsten en uitgaven te zien resp. 118.42 en 70.59. Als candidaten voor de a.s. Staten verkiezingen werden gesteld de reeren A.^v. Delft te Heusden, G. v. d. Ven en Moonen, resp. burgemeester te Vlij men en Waalwijk. Dinsdagavond had in café Beunis al hier de jaarvergadering plaats van de postduivenvereeniging „De Luchtbo de". Na een openingswoord en nieuw- jaarswensch van den voorzitter bracht de secretaris een goed verzorgd jaar~ verslag uit. Besloten werd de jaarlijk- schen teerdag te houden op Zaterdag 21 Januari a.s. Een zestal nieuwe leden traden toe. De aftredende bestuursleden de hee ren W. Berends, M. Maas, M. Vera en C. van Dongen, werden met alge meene stemmen herkozen, terwijl de heer H. v. d. Linden als nieuw be stuurslid werd gekozen. Maria vereeniging Zondag a.s. zal de Mariavereeniging en H. F. C. M. Smeijers Cornells, zv. C. Laros en H. van Gorkum. Overleden Johanna Koenen, dv. L. koenen en M. M. Kops Iluiberdlna Francina v. Gor- kum, echtgenoote van P. J. B. Donders Johannes van Dongen, echtgenoot van- P. Norbart Marijnus Verhagen, echt genoot van M. Terbouw. Gehuwd: n„ Johannes Adriaan Zwart, oud 25 jaren en Jacoba Verduijn, oud 22 jaren Adrianus Petrus Schellekens, oud 34 ja ren en Philomea Engelina Brands, oud 36 jaren. Ingekomen: J. G. Ambagtsheer, van Waalwijk J N. Boutier en gezin, van Tilburg A. A. J. M. van to, van Tilburg G. H. M. Verhelst, van Eindhoven M. J. G. van Loon, van Tilburg M. J. den Teu- ling, van Ubbergen A. de Waai, van Wijk en Aalburg E. M. A. Stiphout, van 's Hertogenbosch J. F. Heerkens, van 's Hertogenbosch J. H. 'V®P den Oetelaar, van Schijndel M. G. hlu\j- bregts, van Terhefjden C. van Gor- stanje, van 's Gravenhage G. A. kore- mans, van Tilburg. Vertrokken: E. H. Brok naar Waalwijk A. L. M. Montée en gezin naar Gilze en Bijen W. J. Zijlmans naar Dongen. RAAMSDONKSVEER. Aan 't postkantoor te Raamsdonks- veer en het daaronder behoorende ambtsgebied is gedurende de maand December j.l. op de Rijkspostspaar bank ingelegd 48778,98 en terugbe taald 49525,60. De oudste inwoner dezer gemeen te is de Wede. Aertsen-Honcoop, ge boren 5 Januari 1846. Mej. Aertsen, die dus 93 jaar is, is nog goed gezond en wordt verpleegd in de Antonetta- stichting aan de Wilhelminalaan. Door de R.K. Coöperatie „Broe derhulp" is de prijs van het witte brood verlaagd van 15 op 13 cent per 8 ons, dezelfde prijs dus van het tar webrood. Door de Kon. Erk. Postduiven vereeniging „Prinses Juliana zal op Zondag 15 Januari a.s. een onderlinge tentoonstelling worden gehouden van postduiven. De tentoonstelling wordt gehouden in 't clublokaal bij J. Kamp, aan den Keizersdijk. SPRANG. Predikbeurten Zondag 8 Jan. 39: Ned. Herv. Kerk, v.m. 9.30 uur lees- dienst; n.m. 2 uur Ds. R. de Bruijn van Waspik. Geref. Kerk, v.m. 9.30 uur en n.m. half drie Ds. B. A. van Lummel. Bediening H. Avondmaal. Vergadering van de Sociale Stu dieclub van den Chr. Besturenbond Sprang-Capelle, cp a.s. Maandag 9 Januari, des avonds 8 uur, in de zaal van den Chr. Volksbond. Aan de orde: Onderwerp door dhr. J. Maijers over: „Ontstaan van land bouw en handwerk in Europa VRIJHOEVE-CAPELLE. In de Geref. Kerk hoopt a.s. Zondag op te treden Ds. E. J. Dijk. In het lokaal der Geref. gemeente aan de Hoogevaart leesdienst. CAPELLE. Voor de Ned. Herv. gemeente te dezer plaatse hoopt a.s. Zondag des morgens half tien en des namiddags half drie op te treden Ds. Oostenbrug. Voor de Ned. Herv. gemeente aan den Loonschendijk hoop ondag v_m. half tien en nam. 2 uur op te treden Ds. Vroegindewey. i— Doordat thans ook het ijs in de haven los is. zijn de schepen, welke gedurende de vorstperiode in onze ha ven vast lagen, weer vertrokken. De beurtdienst van en naar Rotterdam is dus weer normaal. Op den weg naar het Capelsche veer geraakte j.l. Woensdagmorgen 'n auto van den weg en kwam terecht in nen naast den weg liggenden sloot; de wagen bleef op het ijs staan. Met een kraanwagen werd de auto weer op de kant gebratht. Het ongeval liep bui ten verwachting goed af. Van bevoegde zijde meldt men ons dat door familie-omstandigheden van een der medewerkenden, de uitvoe ring van het Tooneelgezelschap „En- tre Nous", welke gegeven zou worden ln ons vorig nummer heeft men een oproep kunnen lezen van Gcd. Staten terzake de ruilverkaveling in den polder »Bovenkerk«. Het desbetreffende besluit werd de vorige maand genomen met 110 tegen!5 stemmen, ofwel 17 H.A. tegen 193 H A. In totaal komen dus 210 H.A. in verkaveling, waarmee in 't najaar woidt begonnen en dat met 100 man ongeveer drie maanden zal duren. Er komen 4 blokken, elk perceel ongeveer 300 M. lengte, met een groote waterloop en 2 wegen. De kosten zullen plm. f9,— per H.A. bedragen over een tijdsduur van 30 jaren. R Predikbeurten Zondag 8 Januari. Ned. Herv. Kerk, alleen v.m. half tien Ds. R. de Bruin. R Tot notabelen der Ned. Herv. Kerk alhier werden deze week gekozen de heeren G. van Dalen, J. Dubbelman en Joh. Quist. Onder leiding van haar directeur, den heer A. v. d. Kolk uit Waalwijk, gaf de Chr. Gem. Z ngvereeniging »O.K.K. haar jaar- lijksche uitvoering in de Ned. Herv. Kerk op Woensdag 5 Januari 11. Op keurige wiize werden een elf tal liederen voor koor, dubhelkwartet en sipraan-solo ten gehoore ge bracht. De dank, aan het eind der uitvoering, aan directeur, zangers en zangeressen gebracht, was ongetwijfeld welverdiend, russchen de zangnummers in, hield de W el- eerw. Heer Ds. R. de Bruin een korte, boeiende rede over: »Het Gal inisme en de Kunst». WAALWIJK. Van 30 Dcc. '38 tot en met 6 Jan. '39. Geboren: Hedwig, dv. W. J. v. Willigenburg-Kiste- maker, wonende te Sjirang-Gapelle Lucia Jacoba, dv. J. P. Bergmans-van Lans Cornelia Catharina Johanna, dv. J A. Kuijten-van der Velden Petrus Gerardus, zv. G. van Veldhoven-van der Heijden Johannes Clemens Maria, zv. I G M. Hornes-Langermans Johannes Wilhelmus, zv. W. Wijtvliet-Heijmans. Overleden: I. J. Rekkers, oud 3 maanden J. H. van der Wiel, oud 73 jaren, echtgenoot van Aa. van Loon A. C. H. van Mierlo oud 1 maand Eth. J. de Werd, oud 37 jaren, echtgenoote van A. C. van den Elshout C. J. Fabrie, oud 74 jaren. Huw. aangiften: M. J. A. van Leent, oud 2d jaren, wo nende te Amsterdam en Ja. La. Kleijberg, oud 23 jaren te Waalwijk. Gehuwd L. P. de Werd, oud 38 jaren en Ma. Fra Leijtens, oud 35 jaren J. C. van Pelt, oud 42 jaren, wonende te Sprang-Capelle en Ma. C. van der Hammen, oud 48 jaren te Waalwijk - M. C. .Schapendonk, oud 26 jaren en Aa. Ma. Leijtens, oud 21 jaren. Ingekomen Ja. C. M. van Genmp, van aspik - G. J. C. Verhagen, van Veldhoven Etn. Ha. Brok, van Loonopzand. Vertrokken: J. L. H. Kolsteren naar Sittard Ma. P. Bergmans naar 's Bosch A. L. Verappe naar Breda. n r otornnlie '/V Aürianus just|jnu3,

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 7