i Plaatselijke Berichten. KOMT ALLEN IIP ZONDAG 15 lïï. TtieJungloSerenaders Tweede blad Woensdag 11 Januari 1939 No. 3 De Echo van het Zuiden NAA.R DE NIEUWE GEMEENSCHAP* A* C* de Bruijn over: „Waarheen en Hoe? naar het IN MUSIS SACRUM geslaagd. De heeren Jan Eibers en Jac. Kem- peiman alhier zijn geslaagd voor 't exa men Engelsch van de Vereeniging van neeraren. Zij genoten hun opleiding respectievelijk bij mej. Meeusen, leera- res aan de R. K. Handelsavondschool en den heer Etmann, leeraar aan de R.K. H.B.S. alhier. - Bij 't laatst gehouden examen voor Boekhouden, afgenomen door de er- eeniging van Leeraren slaagde o.a e heer M. Brouwers te Genderen, d.e zijn opleiding genoot bij accountants- kantoor G. de Rooij, alhier. bevordering. Met ingang van 14 dezer is bevor derd tot monteur le klas de heer M. M. Brouwer, thans monteur-dienst- kringleider bij den technischen dienst der P.T.T. te Waalwijk. BIJZONDER JUBILEUM. Medio Maart a.s. zal de heer Wil lem Kuijsten den dag herdenken waar op hij vóór 50 jaren in dienst trad der Tim-Tur-schoenfabrieken alhier. Op dien dag zijn er nog drie zilveren Jubilarissen, n.l. de heeren Piet Hamers, Jan Höoymayer en J. Verhoofstadt. JUBILEUM. Op 16 Januari a.s. hoopt de heer P. C. de Jongh, brievenbesteller aan het Postkantoor alhier, den dag te herden ken waarop hij voor 25 jaar in dienst trad bij het Staatsbedrijf der P.T.T. Het zal den jubilaris niet aan be langstelling ontbreken. GENOOTSCHAP „STILLEN OMGANG" Afd. Waalwijk en Omstreken. A.s. Zondag 15 Januari des voorm. kwart voor twaalf wordt in de boven zaal van den R. K. Gildenbond alhier eene algemeene vergadering gehouden van bovenbedoelde afdeeling, waarin o.m. aan de orde komt: Jaarverslag van den secretaris en penningmeester en bespreking van den te houden bede tocht naar Amsterdam op 12 Maart e.k. TENTOONSTELLING K. A. V. Dat de jonge vereeniging K. A. V ziclfreeds in een groote belangstelling blijkt niet alleen uit MGR. DR. JOS. VAN GILS, 70 JAAR. Gisteren, 10 Januari, vierde Mgr. Dr. Jos. van Gils te Roermond zijn 70sten verjaardag. Deze geboren Waalwijker, vroeger professor aan 't College te Rolduc en thans reeds jaren bisschoppelijk inspec teur van het bijzonder onderwijs in 't bisdom Roermond, heeft steeds groote belangstelling blijven behouden voor zijn geboorte-plaats, waar hij tot voor eenige jaren steeds een groot deel zijner vacanties doorbracht en die hij nog steeds trouw bezoekt als hij als lid van 't curatorium de vergaderingen der R.K. Hoogeschool te Tilburg bijwoont. Hij is een trouw lezer van ons blad, dat hem zijne hartelijke gelukwenschen aanbiedt, hem, den grooten promotor van onze R.K. Handelsschool, thans H. B. S. Moge God hem nog vele jaren spa ren tot heil van het katholieke onder wijs en de katholieke zaak in 't alge meen, waar z'n werk op dit terrein on gekend veelzijdig is. maf verheugen het ledental, want niet minder clan 70 Katholieke arbeiders-vrouwen hebben het nut van de organisatie reeds in gezien, maar ook uit de groote belang stelling die er bestond voor de ten toonstelling die Zondag in den Gilden bond is gehouden. Bij de opening, die om 12 uur door den geestelijk-adviseur den Eerw. heer van Rooij met een hartelijke toespraak geschiedde, waren velen aanwezig. De diocesane leidster, Mej. M. Rijntjes uit Tilburg, het bestuur van de vereeni ging en het bestuur van de R.K. Werk- liedenvereeniging gaven van hun be langstelling blijk. Vele schitterende handwerken waren er ten toongesteld en de dames hebben ten volle kunnen genieten van eikaars kunnen. Ook voor het attrctieve gedeelte was zorg gedragen en zoo zagen we dan een sjoelbak en een draaibord, terwijl er voorts ook nog gelegenheid was om de edele kegelsport te beoefenen. Ook het financieele gedeelte mag ten volle geslaagd worden genoemd en Mej. Rijntjes, die de tentoonstelling sloot, gaf dan ook met graagte een woord van lof aan de volijverige leden, die door een hechte samenwerking en een goede verstandhouding gezorgd hadden dat deze tentoonstelling zoo uitmuntend geslaagd is. ONDERLINGE VEEVERZEKERING. De Onderlinge Veeverzekering hield gisteravond in café A. van Beers een goed bezochte algemeene vergadering. Na een openingswoord door den voorzitter den heer H. Hoffmans, wer den de notulen der vorige vergadering ongewijzigd goedgekeurd. De rekening over het dienstjaar 1938 werd als volgt vastgesteld: Ontvangsten 3247,06 (saldo 1 dan. 1938 1346,40). Uitgaven ƒ2706,77, ba- lig saldo 540,29. De voorzitter merkt op dat dit saldo in verband met een voorschot nog met honderd gulden verminderd moet wor den, voorts is er nog een proces gaan- f over een koe gekocht door W. Pul- die kort na den aankoop aan tu- •culose bleek te lijden. Het geval is „d dat van den verkooper waarschijn lijk geen schadevergoeding geëischt kan worden, daar de man niets heeft. De advocaat wil deze zaak echter door zetten. Loopt het slecht af dan is dit toch slechts een bedrag van hoogstens ƒ26.meer schade voor het fonds. In totaal zijn thans verzekerd 225 koeien en 167 kalveren en hokkelingen voor een totaalbedrag van ƒ71.220,—. De voorzitter meent dat ten aanzien van dit verzekerd bedrag de kas niet 'rijzonder groot is. Spreker wil daarom llen aanraden goed op te passen wan- Ineer er vee gekocht wordt. Men moet Izich niets zoo maar iets in de hand la in stoppen, want daar kan het fonds schade door lijden. Spreker geef in overweging dat, wanneer men een koe koopt, het wenschelijk is ook de mee ning van een collega eens te vragen; twee wéten gewoonlijk meer dan een. Wij ontleenen aan de Msbde van Maandagavond 't volgende: ,,Men zou het nauwelijks gelooven, als men dezen 70-jarigen, kwiek en jong en met een, na ernstige ongesteld heid volledig herkregen activiteit, den trein in of uit ziet wippen hij is een goede klant van de Nederlandsche Spoorwegen! of ziet opduiken in een van de tallooze bijeenkomsten of ver gaderingen, die hij nooit stilzwijgend bijwoont. Zijn belangstelling is even universeel als intens, even warm als werkdadig. Hij weet wat het beteekent: payer de sa personne" en van zijn per soon niet alleen. Hij stuwt niet alleen, maar hij stuwt met zijn bezieling, met zijn aanstekelij ke geestdrift, met zijn woord, met zijn pen, geestelijk en materieel. De schoon ste hulde, die men hem kon brengen bij zijn 40-jarig priesterjubileum was wel: hem in staat te stellen nóg meer reëel de bevordering der wetenschap onder de katholieken te steunen. Dat was en is het stokpaardje van dezen doctor in de klassieke letteren, van dezen oud- leeraar van zijn veelgeliefd Rolduc met zijn Annalen! van zijn rusteloos rondtrekkenden inspecteur van het on derwijs, van dit lid en voorzitter van de afdeeling Middelbaar en Voorberei dend Hooger Onderwijs van den On derwijsraad, van dit lid van het dage- lijksch bestuur van het curatorium der R.K. Leergangen en de Kath. Ec. Hoo geschool te Tilburg, van dezen voor zitter van den Katholieken Jeugdraad, van dezen realist en optimist tevens, die, ondanks alles, overal de lente'' blijft zien, niet alleen in Hellas! En geen wonder: ook in den winter avond van zijn leven bleef het een len te van geestdrift en opgewektheid, van drang naar activiteit en rustelooze en ergie, van edelmoedigen dienst in het belang van de „goede zaak", wier re- ëele zijde gelijkelijk zijn belangstelling heeft. Moge het in dit rijk-besteed priester leven nog lang lente blijven. lid Keetels zegt de voorzitter den hoogst mogelijken prijs voor afgekeurd vee te zullen bedingen. Door verschillende aanwezigen wer den bezwaren ingebracht tegen tus- schentijdsche verhoogingen, terwijl de beesten eerder al op een bepaalde waarde geschat waren. De schatter J. v. Daalen zegt dat dit moeilijk voorkomen kan worden, daar men niet altijd weet hoe een beest het doen zal. Besloten werd daarom in deze regeling geen verandering aan te brengen. De voorzitter sloot hierna met een woord van dank voor de opkomst deze vergadering. TRIDUUM H. FAMILIE. Door den ZeerEerw. Pater P. Bijvoet S.J. werd in de Kerk van St. Jan voor de leden der H. Familie van die pa rochie een triduum gegeven. De avondoefeningen waren zeer druk bezocht. Zondagmiddag om half vijf had de plechtige sluiting plaats, waar bij 18 aspirantleden hun opdracht de den. Hierbij werden een vijftal jubilea herdacht. De heer P. v. d. Heuvel was 60 jaar, de heer W. v. d. Ven 50 en de heeren A. Verhoeff, A. Veraa en P. Somers waren 25 jaar lid. Het triduum van de H. Familie in de St. Antoniusparochie, gegeven door den Weleerw. Pater Delteyk, ein digde Zondagmiddag met een plechti ge feestvergadering, waarbij 46 aspi rantleden hun opdracht deden. Voorts werden daarbij een 11-tal jubilarissen gehuldigd. Hierbij waren twee diaman ten, n.l. de heeren G. de Graaff en A. Trimbach, terwijl de heeren Fr. Krol, Joh. van Daelen, N. v. Hooff en Th. Kelder 50 jaar, en de heeren Joh. de Munnik, Th. van Mier, Joh. Vrijhoe ven, Ferd. v. Osch en M. v. Rijswijk 25 jaar lid waren. „ALS JE NOG EEN MOEDER HEBT" Ten bate der T.B.C.-bestrijding. De tooneelvereeniging O.O.G. heeft de beau geste gehad een reprise te ge ven van het schitterende tooneelstuk „Als je nog een Moeder hebt ten ba te der T.B.C.-bestrijding. Jammer is het dat slechts een matig bezette Tha- liazaal haar sympathie met dit mooie doel toonde; de belangstelling had ten minste heel wat beter kunnen zijn. In ieder geval hebben de thuisblijvers weer eens ongelijk gehad, want zij heb ben een avond van waar tooneelgenot gemist. In ons verslag van de eerste uitvoe ring, op 27 November 1.1., hebben wij geschreven, dat het gebodene in ieder opzicht af was. Ook thans was dit weer het geval. De OOG-speelsters en spe lers hebben hun volle toewijding in de dikwijls zware rollen gelegd, maar daarvan dan ook een vertolking gege ven die den toets der critiek in ieder opzicht met glans kon doorstaan. Een bijzonder woord van lof is hier ook op zijn plaats voor het optreden van den heer Tom Burmanje met zijn knapenkoor. Naar ons dezen avond weer gebleken is, worden de vocale prestaties van dit selecte koortje steeds beter. Vooral het „Angelus" werd op nagenoeg volmaakte wijze uitgevoerd en dientengevolge volkomen verdiend met een daverend applaus beloond. tief van „Waalwijks Belang" met auto bussen naar Waalwijk, alwaar o.m. een bezoek zal worden gebracht aan de Timtur-schoenfabriek. Maandagavond reeds lang voor half acht was de groote zaal van het Bonds- gebouw zeer goed gevuld en toen de spreker van den avond het Eerste Ka merlid A. C. de Bruijn, tevens voorzit ter van het Werkliedenverbond en in leider van „De Nieuwe Gemeenschap" de zaal betrad was alles bezet, zoodat velen zelfs boven een plaatsje moesten zoeken. Hieruit bleek weer eens duidelijk de belangstelling, die er bestaat in de R.K.W.V. voor het actueele onderwerp en den eminenten spreker. Vele auto riteiten gaven door hun aanwezigheid blijk van belangstelling en zoo zagen we dan den ZeerEerw. heer Pastoor Heezemans, verschillende Eerw. H.H. Kapelaans, Burgemeester Moonen, de Wethouders Eibers en Smolders en den gemeente - secretaris, verschillende raadsleden, Eerw. Broeders, terwijl voorts ook de Jonge Werkman en de K.J.M.V. aanwezig waren. De voorzitter van de R.K.W.V., de Jtieer Passier, opende de vergadering met den Christelijken groet en sprak 't gebruikelijke welkomstwoord uit, om direct het woord te geven aan den spre ker. Het onderwerp „Waarheen en Hoe?" aldus spreker slaat natuurlijk op „De Nieuwe Gemeenschap" en zoo was dan reeds bij den aanvang van zijn be toog dit uiterst belangrijke onderwerp ter sprake gebracht, waar verder de ge- heele lezing mee werd gevuld. De Nieuwe Gemeenschap. Allereerst toonde spreker aan, dat er in nagenoeg alle kringen een groote sympathie bestond voor de Nieuwe Ge meenschap. De oorzaak hiervan ligt in het tijdperk zelf. Iedereen ziet, dat het zoo niet langer meer kan. Prof. Hui- zinga heeft het zoo typeerend geteekend met zijn woorden: „Wij leven in een bezeten wereld." Vooral door de socia le kwestie is „De Nieuwe Gemeen schap" zoozeer noodzakelijk geworden. Spreker behandelde verder het on derwerp of het wel zin had de actie voor „De Nieuwe Gemeenschap" aan te vangen en als antwoord daarop dient een blik op den modernen tijd met zijn vele uitwassen en ieder zal dan moe ten toegeven, dat het niet alleen zin heeft, maar het absoluut noodzakelijk is. En wij Katholieken moeten en kun nen hierbij niet wachten, tot wij de meerderheid hebben in onze Tweede Kamer, want dat zou veel te lang du ren, neen, wij moeten ons de medewer king verzekeren van de andere partij en. Als wij te lang zouden wachten, zouden onze kerken en kloosters mis schien ook staan te branden. Voorts toonde spreker met verschillende voor beelden aan, dat het beroep op de an dere partijen niet ijdel behoeft te zijn. Wat wil „De Nieuwe Gemeenschap."? Dank zij Rerum Novarum en Qua- dragesimo Anno is er eindelijk klaar heid gekomen in het vraagstuk, wat wel en wat niet gewenscht is. En bij het laatste rangschikken we dan direct al de Marxistische klassenstrijd, het staatssocialisme, zooals het van uiterst links en uiterst rechts wordt toegepast, het liberalisme, de anarchie en de dic tatoriale voortbrenging. Wat wel moet: De voortbrenging moet een dienende taak hebben en moet niet ontaarden in particuliere liefhebberij, maar moet zijn gericht op het algemeen welzijn. Het doode kapitaal mag den levenden ar beid nooit overheerschen. Tusschen de verschillende bedrijfsgenooten en be drijfsgroepen moet een geest van sa menwerking en waardeering ontstaan, die zich zal uiten in sociale gelijkheid. Men is voor ordening en publiekrech terlijke bedrijfsorganisatie. Is „De Nieuwe Gemeen schap" alleen voor Ka tholieken? Neen en nog eens neen, want Qua- dragesimo Anno bevat wijsheden, die voor ieder, die verschil maakt tusschen zedelijk goed en kwaad aanvaardbaar zijn. Dit is nog wel getuigd door een Sociaal-Democraat in de Tweede Ka mer. „De Nieuwe Gemeenschap" wil niets anders dan de toepassing van Quadra gesima Anno en is dus ook voor an dersdenkenden zeer goed te aanvaar den. De Paus, wiens doorzicht en wijs heid in alle kringen wordt geroemd, zegt, dat Quadragesimo Anno, dus „De Nieuwe Gemeenschap" een volledig economisch herstel zal brengen. Dus het is zoo maar geen lapmiddeltje, neen, een volledig herstel en een opheffing van de werkloosheid wordt er door be reikt. Het economische leven wordt er door in geheel nieuwe vormen gegoten. Het beteekent op sociaal-economisch gebied een heele omwenteling. In „De Nieuwe Gemeenschap" zal solidariteit heerschen, zooals de wereld nog nooit heeft gekend. Er zal overleg bestaan tusschen en medezeggingschap van de bedrijfsgenooten. Dit is de gedachte van „De Nieuwe Gemeenschap", die ko men moet en komen zal. Natuurlijk vraagt dit plan ontzaglijk veel tijd. Het is zoo maar niet één, twee, drie te ver wezenlijken. Maar het zal er komen. Deze groote actie loopt in 1941 uit in Rome, waar dan door tallooze Ka tholieken den Paus hulde zal worden gebracht voor zijn schitterende ency cliek. Een ontzaglijk werk wacht, Wanneer we zoo het organisatie-plan van „De Nieuwe Gemeenschap" eens bekijken, dan zien we, dat er reeds ont zaglijk veel werk is verzet, maar ook, dat er nog ontzaglijk veel werk gedaan zal moeten worden. Er zijn verschillende comité's, com missies en leiders samen- en aangesteld waardoor alles zal worden geregeld. De volle medewerking is verkregen van de bisschoppen en door middel van pers, radio, congressen, meetings, cur sussen, spreekbeurten, manifestaties en aanplakbiljetten zal de aandacht over duidelijk op „De Nieuwe Gemeen schap moeten vallen. Ook zal er na tuurlijk veel aandacht worden geschon ken om de medewerking te krijgen van de andersdenkenden. Spreker sloot zijn interessante lezing, die door zijn geheel auditorium met groote aandacht was gevolgd, met het uitspreken van de hoop, dat vanuit het Katholieke Zuiden de victorie zal beginnen. GOEDGESLAAGDE POSTDUIVEN- TENTOONSTELLING. De postduivenvereeniging „De Een dracht", gevestigd in het café van den heer D. v. d. Boomgaard aan de Sta tionsstraat, hield Zaterdag en Zondag 1.1. een goed geslaagde onderlinge post- duivententoonstelling. Deze heeft zich in een zeer goede belangstelling mogen verheugen en de kwaliteit der ingezon den vogels was deze belangstelling ten volle waard. Veel interesse toonde men ook voor de speciale collectie vogels van den heer C. Witlox alhier, die hij ter opluistering van het geheel had be schikbaar gesteld. Door den keurmeester, den heer J. Klaassen uit Tilburg, werd de uitslag als volgt vastgesteld: Klasse I. Oude doffers, boven 500 km.: 1 D. v. d. Boomgaard (met eereprijs), 2 A. Stokwielder, 3 A. v. d. Houdt, 4 M. Leijtens, 5 Joh. Verhagen, 6 A. v. Eijck. Klasse II. Oude doffers, beneden 500 km.: 1 D. v. d. Boomgaard (met eere prijs); 2 Chr. v. Heeswijk, 3 K. Brou- mels, 4 A. v. d. Houdt, 5 C. Verhulst, E.V. A. Stokwielder en J. v. Huiten, Z.E.V. J. v. Huiten (2 x). Klasse III. Oude duivinnen, boven 500 km.: 1 K. Broumels (met eereprijs), 2 G. Schoemans, 3 J. v. Huiten, 4 Chr. van Heeswijk. Klasse IV. Oude duivinnen, beneden 500 km.: 1 J. v. Huiten (met eereprijs), 2 C. Verhulst, 3 M. Leijtens, 4 A. Stokwiel der, 5. L. de Kloe, 6 J. v. Huiten. Klasse 5. Jonge doffers, boven 150 km.: 1 P. L. Pulles (met eereprijs), 2 J. v. Bokhoven, 3 G. Schoemans, 4 J. v. Huiten, 5 G. Strijk. Klasse VI. Jonge doffers, beneden 150 km.: 1 A. Stokwielder (met eereprijs), 2 A. van Eijck, 3 A. Stokwielder. Z.E.V. Th. Duijvekam. Klasse VII. Jonge duivinnen, boven 150 km.: 1 A. v. Eijck (met eereprijs), 2 M. Leijtens. 3 P. L. Pulles; Z.E.V. Jos. v. Bladel, E.V. Joh Verhagen en C. Ver hulst. Klasse VIII. Jonge duivinnen, bene den 150 km.: 1 M. Leijtens (met eereprijs), 2 A. Stokwielder, 3 J. v. Bokhoven, Z.E.V. C. Verhulst. Men moet vooral goed op T.B.C. letten en vragen of een ten verkoop aange boden dier reactie -vrij is. Als op die voorwaarde niet verkocht durft wor den, moet men niet koopen, maar lie ver wat meer betalen voor 'een beest waarvan men zeker weet dat het goed is. Er wordt tegenwoordig reeds veel goed werk gedaan in de richting van TBC-vrije stallen. Spreker memoreert in dit verband de leerzame lezing door Dr. Kirch te Kaatsheuvel voor de le den van den N.C.B. aldaar gehouden. De aftredende bestuursleden A. Kuysten en H. Hoffmans werden bij acclamatie herkozen evenals de schat ter J. v. Daalen, de reserve-schatter G. v. d. Broek en de leden van de com missie van onderzoek C. v. Heesbeen en A. Appels. Bij de rondvraag bracht A. Appels de wenschelijkheid naar voren om aan TBC lijdend vee van een kenteeken te voorzien. De voorzitter is daar geen voorstan der van daar het z.i. bedrog in de hand werkt. Men tracht dan n.l. zooveel mo gelijk de stempels weg te werken, door er allerlei viezigheid op te smeren. Spr. zijn verschillende van dergelijke ge vallen bekend. De vergadering bleek evenwel de meening toegedaan dat het aanbeve ling verdiend lijdend vee te stempelen. Met bijna algemeene stemmen werd besloten dit vee voortaan van een stempel te voorzien. Op een desbetreffende vraag van het Madewerking van de vrolijke UIT ZALTBOMMEL AANVANG HALF ACHT FILMAVOND H. L. In het Patronaatsgebouw te v.m. Baardwijk werd Maandagavond een filmavond gegéven georganiseerd dooi de plaatselijke commissie van „Her wonnen Levenskracht". De zaal was geheel gevuld toen de secretaris der commissie, de heer. E. Hoevenaars, wegens verhindering van den voorzitter den avond opende. Als hoofdnummer werd de schitte rende jubileumfilm van Herwonnen Levenskracht vertoond. Deze interes sante geluidsfilm met mooie illustratie brengt speciaal bet sanotorium „Berg en Bosch" te Bilthoven in beeld en de feestelijkheden ter gelegenheid van het 25-jarig beslaan. Het filmprogramma werd voorts aangevuld met fraaie natuuropnamen, en teekenfilm en een oer-komische éénacter. Door den heer Versu werd nog een propagandistisch woord gesproken; speciaal ter aanbeveling van de z.g. „stuivers-vrijwilligers-actie". Tijdens de pauze sprak de Weleerw. heer kapelaan Allard een hartelijk dankwoord. TOENAME LEDENTAL R. K. KIESVEREENIGING. Door de leden der vier afdeelingen van de R.K. Studie- en Propaganda- club van de R.K. Staatspartij is in het afgeloopen jaar een intensieve actie ge voerd voor aanwerving van nieuwe le den voor de R.K. Kiesvereeniging. Deze actie werd beloond met een groote noename van het ledental. Be droeg dit op 1 Jan. 1938 1162, thans is dit aantal gestegen tot 1424. OUDERSAVOND JONGE WACHT De Jonge Wacht te v.m. Baardwijk hield in het Patronaatsgebouw aldaar een Oudersavond, waaraan ook de Jon ge Wacht van Kaatsheuvel meewerk te, onder leiding van den Districtleider Broeder Sifinus. Er was flinke belangstelling toen de Weleerw. heer Kapelaan Allard den avond met een hartelijk welkomstwoord opende. Hierna was het de beurt aan de Kaatsheuvelsche J.W.'ers, die op fraaie wijze enkele reidansen uitvoer den. De afdeeling Baardwijk kwam op de planken met een Kerstspel, dat bij de aanwezigen zeer in den smaak viel. Nadat Broeder Sifinus een nieuw lid had geinstalleerd, sprak de heer W. v. d. ivlee nog een propagandistisch woord, waarna Kapelaan Allard, onder dankzegging voor de goede opkomst, dezen welgeslaagden avond sloot. UITVOERING „HAAR GOUDEN STEM". De uitgestelde uitvoering van „Haar gouden stem", door den Missienaai- kring te v.m. Besoijen, ten bate der vier missie-naaikringen in onze gemeente, is thans bepaald op Zondag 15 Januari a.s. des avonds 8 uur in de zaal van de R.K. Werkliedenvereeniging. RECTIFICATIE. In ons no. van 1.1. Zaterdag komt in de advertentie der firma Speet alhier een vergissing voor. Er staat n.l.: het nieuwste en duurste scheermesje; dit moet zijn het nieuwste en dunste scheermesje. FANCY-FAIR. Zaterdag, Zondag en Maandag 1.1. is in een der lokalen van de R.K. Jon gensschool te v.m. Besoijen een Fancy- fair gehouden. Deze was, zooals be kend, georganiseerd door de St. Eliza- beth's-vereeniging aldaar, voornamelijk ten bate der spijskokerij. Dit mooie doel heeft zeer velen er toe gebracht een bezoek aan deze fan cy-fair te brengen en was men eenmaal daar dan ontsloten de diverse attracties en het onvermoeide geijver van ver schillende dames, onwillekeurig de por- temonnaie, om een kansje te wagen bij het rad van avontuur, grabbelton, spij kerslaan etc. De opening had Zaterdagmiddag plaats door den Zeereerw. heer Pas toor Kemps die de fancy-fair in ieders belangstelling aanbeval. Tevens wekte hij op tot voortdurenden steun aan de St. Elizabeth's-vereeniging die vooral in den huidigen tijd zooveel goeds zou kunnen verrichten wanneer er meer middelen waren. De presidente Mevr. Goutière-Groenen dankte Z.E. voor de bereidheid deze fancy-fair met een toe passelijk woord te willen openen. Was het Zaterdag minder, Zondag'r kwamen velen een bezoek brengen, ter wijl 1.1. Maandag de belangstelling al leszins bevredigend genoemd kon wor den. Het actieve bestuur der St. Eliza beth's-vereeniging kan dan ook met groote voldoening op deze dagen terug zien, waardoor vele kinderen wederom van het genot en de noodzakelijkheid van een dagelijkschen warmen maaltijd zullen kunnen genieten. NED. TOERISTEN-KAMPEERCLUB. De Ned. Toeristen-Kampeerclub zal met de a.s. Paaschdagen een Kampeer- tocht in Brabant houden. Daartoe uit- genoodigd door de V.V.V. Oisterwijk zal hij haar tenten voor eenige dagen met haar gasten, Engelschen en Bel gen, opslaan in de omgeving van Ois terwijk en van daaruit uitstapjes ma ken. Zaterdag-ochtends voor Paschen komt het geheele gezelschap op initia- POSTDUIVEN. Nieuwe successen van den heer C. Witlox. De bekende Waalwijksche Duiven- fokker de heer C. Witlox heeft met zijn inzending op de groote nationale ten toonstelling te Oirschot weer schitte rende successen behaald. Naast zeer zware concurrentie, had hij 18 stuks ingezonden, waarvan niet minder dan negen met een prijs wer den bekroond. Hij behaalde daarvan een Eervolle vermelding; twee Zeer Eervolle vermeldingen; vijf Eereprijzen en een beker voor het beste koppel postduiven van de tentoonstelling. Alom werd het ras van den heer C. Witlox zeer geroemd en de internatio naal bekende keurmeesters de Belgen Delbaer en Vanderdriessen toonden hun groote bewondering voor de pri ma kwaliteiten ervan. DE VOORTREKKERSFEESTEN IN ZUID-AFRIKA. Mej. Betty Wingels bij de helpsters van een bloemen tentoonstelling. Het eeuwfeest van den Grooten Trek in Zuid-Afrika behoort weer tot het verleden. Op werkelijk grootsche wijze is dat feest daar gevierd en de Zuid—Afrikaansche bladen kwamen ruimte tekort om alles te beschrijven. Dezer dagen kwamen ons enkele de zer bladen onder de oogen en in een daarvan, de „Daily Expres", troffen wij een foto aan, waarop een aantal jonge en oudere dames voorkwamen, gekleed in de bekoorlijke nationale Zuid-Afri- kaansche costuums. In de beschrijving dezer foto lazen wij o.a.: „Aantrekkelijk helpsters bij de bloemententoonstelling in de Selbor- ne Hall te Johannesburg, georgani seerd ten bate van de ondersteuning voor behoeftige kinderen." Onder de namen lazen wij ook die van Miss Betty Wingels. Bij navraag bleek ons dat dit een dochter was van den heer Gerrit Win dels, een geboren W aalwijker en zoon van den heer Jan Winge/s wonende aan de Haven, alhier. Verder kwamen o.a. op deze foto nog voor Mrs. J. B. Whitmore, echtgenoote van Majoor J. B. Whitmore te Londen, die met vacantie in Zuid-Afrika ver toefde; Mrs. J. S. F. Pretorius, echtge noote van een oud-lid van het parle ment van Fordsburg en verder nog ver schillende vrouwen en dochters van in Zuid-Afrika op den voorgrond treden de persoonlijkheden. RIJWIEL GEVONDEN. Aan wachtpost no. 30 langs den Dru- nenschen Dijk is een in goeden staat verkeerend zwart gelakt heerenrijwiel gevonden. Voor nadere inlichtingen kan men zich wenden tot de Kon. Marechaussée alhier. I J ZWEWBAl

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 5