H.deBont-v.Hulten VOOR 50 JAREN. VOOR 25 JAREN. Heerenkleeding naar maat u- Raamsdonksveer staat dit jaar wel in het teeken van de gouden bruiloften. Maar liefst zes echtparen hopen in 1939 te Raamsdonksveer hun gouden bruiloft te vieren, waarvan drie echtparen woonachtig zijn op het Fort. Met ivorol poetsen No pul DRUNEN. DONGEN. RAAMSDONK. VLIJMEN. WASPIK ti< bi ee T zal b 1939 KOL op 0 in Waa voor Voor Het pe H< ge A H In tot f 14C Aï laste d: h. IJ d ir v d v t€ K a «Haar Gouden Stem» Morgenavond, aanvang 8 uur, zal in de groote zaal van den R. K. Gildenbond een uitvoering gegeven worden van het schitterende tooneel- stuk «Haar Gouden Stem». Dit werk zal worden opgevoerd door den Mis sienaaikring van de parochie v m. Besoijen, terwijl de opbrengst geheel ten bate komt aan de gezamelijke missienaaikringen onzer gemeente. Reeds meermalen hebben wij in ons blad de aandacht op deze uit voering gevestigd en een bezoek eraan warm aanbevolen. Hierop behoeven wij dus thans niet dieper meer in te gaan. Wel kunnen wij nog verklaren dat de dames de laatste weken nog terdege gestudeerd hebben onder leiding van den heer Jac. Didden, zoodat men ervan verzekerd kan zijn dat het geheel zoo prima mogelijk verzorgd zal zijn. Wij zien daarom ook met veel belangstelling de uitvoering van morgenavond tegemoet en ver trouwen dat de groote zaal maar nauwelijks de vele aanwezigen zal kunnen bevatten. Grootestraat 231 - WAALWIJK TELEFOON 109 tegen prijzen aan de tijds omstandigheden aangepast Zwembal. Wij vestigen vanaf deze plaats nog eens de aandacht op het tradi- tioneele zwembal dat morgenavond in «Musis Sacrum» gegeven wordt. Rondom dit zwembal is door uen loop der jaren heen een reputatie gegroeid die een summum aan gezelligheid waarborgt en dat ook terecht. Door het bestuur der WZV wordt nl. niets onbeproeld gelaten om deze bals zoo goed mogelijk te doen slagen en steeds zijn deze pogingen met den besten uitslag bekroond geworden. Ook thans is weer allies in het werk gesteld om het zwembal een succes te doen worden. «The Jungle Serenaders», die de dansmuziek zullen verzorgen staan er borg voor dat het beste van het beste geboden zal worden. Wij kunnen dan ook eenieder aanraden den avond van morgen voor dit bal vrij te houden. Men zal er geen spijt van hebben. Harmonie St. Jan Eerste Winteruitvoering Zooals reeds gemeld geeft de Harmonie St. Jan morgenavond in het Patronaatsgebouw te voorm. Baardwijk haar eerste winteruit voering. De tooneel-afdeeling dezer ver- eeniging, onder leiding van den heer C. Mol, dient de hoofdschotel van het programma op in den vorm van het pakkende tooneelspel in 3 bedrijven »De Zonen Stendhal« door Bob Bertin. Met dit groote tooneelwerk heeft »St. Jan« een bijzonder goede keus gedaan. Het wordt als een der mooiste stukken beschouwd, die dit gezelschap ooit in studie heeft genomen. Er is met veel toewijding gerepe teerd en we weten van vorige uit voeringen over welk een routine de meeste spelers beschikken, terwijl ten slotte de bekwame regie van den heer C. Mol een garantie te meer biedt dat de tooneelliefhebbers een zeer mooie avond te wachten staat. Ook aan het muzikale gedeelte van het programma is alle zorg besteed al moest ditmaal het aantal nummers, in verband met de langen duur van het tooneelstuk. zooveel mogelijk beperkt worden. Men kan er van verzekerd zijn dat »St. Jan« ook op dit gebied haar reputatie zal hooghouden door het korte, varieerend muziekprogramma keurig uit te voeren. Biljarten. Na onderbreking van het tournooi in verband met de afgeloopen feest, dagen, worden hedenavond de wedstrijden van «Ons Genoegen« in café Jac. Passier wederom voort gezet met een wedstrijd tegen de club van Jan de Haas uit Tilburg. »Ons Genoegen« zal thans alles in het werk moeten stellen, willen zij niet de grootste nederlaag thans te incasseeren krijgen. Der traditie getrouw zullen zij nu wel hun beste spel ontplooien, hetwelk zij steeds tegen de sterkste tegenstanders heb ben gedaan, om deze te verwachten nederlaag tot de kleinste proporties terug te brengen. In ieder geval kunnen de biljartsport-liefhebbers van hoogstaand spel ten volle ver zekerd zijn. LUXOR BIOSCOOP. Kerels uit een stuk. Een spannende aantrekkelijke film is het, die ueze week in Luxor draait. Kerels uiteen stuk (Sea Devils) is een verhaal, geinspireerd door de Amerikaansche kustwacht, dat een nieuwe creatie weergeeft van den grooten Victor Mc. Laglen, die met Preston Forster en Ida Lupino den hoofdrol vervult. Het is een gezonde frissche zee- mansfiim, waarin dramatiek, humor en heldenmoed den hoofdtoon voeren en alles weer draait om «het meisje». Malone (Victor Mc. Laglen) is de vader van Dons (Ida Lupino) waarop Mike (Preston Forster) ver liefd wordt. Üok Doris krijgt het van Mike te pakken, maar het valt heu niet mee het huwelijksbootje te bereiken aangezien Malone voor zijn dochter een andere huwelijks- candidaat heelt bestemd. Dit geeft natuurlijk aauleiding tot een ge spannen toestand tusschen Malone en Mike, üok hier echter weel de liefde te .overwinnen en al is het dan ook onder tragische omstandig heden, voor Doris en Mike komt alles «ins Reine». Malone laat hiervoor zijn leven als een held achter in de woeste golven der zee. Üok 't bijprogramma is prima verzorgd. MUSIS SACRUM. Zijn groote kameraad. Het is een goed verzorgd pro gramma dat Vrijdag, Zaterdag en Maandag de bezoekeis zal onder houden, want ongetwijfeld zullen velen het spel van Paul Robeson willenzien.dat zich in deze film in zijn volle grootheid ontplooit, üok't spel van Elisabeth Welch en Roij Emerton en Eldon Grant is uitste kend en het is dan ook voornamelijk te wijlen aan het uitmuntende spel van deze bekende sterren, dat de film is geworden zooals zij nu is, want het verbaal laat veel te wen- schen over, dat is nu direct niet boeiend maar wij hebben het reeds eerder betoogd, indien een film goed wordt gespeeld behoeft het scenario niet zoo sensationeel en overdreven te zijn. Deze film geeft dan 't verhaal van een neger (Paul Robeson) die de politie zal helpen bij het opsporen van een jongetje, dat is verdwenen. Joe weet het kereltje te vinden maar het loopt anders af dan aanvankelijk was gedacht. Het jongetje wil niet meer terug r.aar zijn ouders en omdat de neger het kind ergaardig vindt besluit hij om den knaap bij hem te houden. Hieadoor loopt hij ook de belooning mis, die er op het vinden van den knaap was gesteld. Een happy end besluit deze prent, die vooral aanliekkelijk wordt gemaakt door de mooie songs van Paul Robeson en Elisabeth Welch. Als tweede hoofdfilm draait «Millionairs» een vroolijke zij het wat dwaze prent, die met allerlei andere dingen óok het wel en wee weergeeft van Freddie, die veel talent heeft voor Componist en die werkt in een muziekwinkel Freddie wordt verliefd op Clara, de d^ochler van den eigenaar van de zaak en natuurlijk eindigt de film niet al. vorens beide jongelui elkaar hebben gevonden. „KUNST EN KRACHT Het a.s. 20-jarig bestaan. De voorbereiding van de herdenking van het 20-jarig bestaan der R.K. Gymnastiekvereniging „Kunst en Kracht" in Februari a.s., is thans in vollen gang. Niet alleen het bestuur en de leden beijveren zich om op de a.s. jubileum- uitvoering zoo goed mogelijk voor den dag te komen, doch ook de oud-leden laten zich niet onbetuigd. Het comité uit de oud-leden heeft zich per circulaire tot de ingezetenen van v.m. Baardwijk gewend met het plan, de jubileerende turnvereeniging bij deze gedegenheid het reeds zoo lang begeerde nieuwe vaandel ten ge schenke te geven. Dezer dagen zullen enkele comité-leden daartoe een col lecte houden en gezien de sympathie en belangstelling die „Kunst en Kracht" steeds van de ingezetenen mocht ondervinden, gelooven wij dat het comité wel in staal zal worden ge steld zijn plan ten uitvoer te brengen. Het mag als een gunstig voorleeken en als een nieuw bewijs van het medele ven van Baardwijksch burgerij be schouwd worden dat verschillende vooraanstaande ingezetenen bereid ge vonden werden zitting te nemen in het eere-comité dat bestaat uitde Zeer Eerw. heer pastoor A. v. Erp (voor zitter), Mejuffrouw T. Loeff en de heeren E. v. Beijnen, A. Donkers, Jos. van Heijst, J. H. J. Klijn, W. v. d. Mee, C. Pullens, J. Thijssen, Ger. Veltman, P. Vermeer en Joz. Vermeer. Gezien het parochieel karakter dat de jubileerende vereeniging steeds droeg, is ook het eere-comité uit in gezetenen der St. Clemens-parochie samengesteld. De datum waarop dit 4e lustrum zal worden herdacht en hel program ma, zullen nog nader worden vastge steld.. Wij hopen op dit jubileum nog na der terug te komen. STILLEN OMGANG AFDEELING WAALWIJK. Algemeene vergadering van het Ge nootschap van den Stillen Omgang" te Amsterdam, Afdeeling Waalwijk en Omstreken, op Zondag 15 Januari 39, des voormiddags te kwart voor twaalf in de Bovenzaal van den R.K. Gilden bond te Waalwijk. SPIEGELRUIT VERNIELD. Hedenmorgen begon het paard van den groentenhandelaar Keetels, terwijl het in de Nieuwstraat stond, te kruien en drukte met de kar een groote spie gelruit in van de kapper A. v. d. Wiel. Ernstige aanrijding onder Drunen Woensdagavond had in Drunen ter hoogte van de tramremise een ernstig verkeersongeval plaats, waarbijde heer H. Verhoeven, chauffeur van de BBA. met zijn motorrijwiel in botsing kwam m8t een luxe auto, bestuurd door den heer Brok uit Waalwijk. Verhoeven werd zwaar gewond en moest per ziekenwagen naar het Groot Ziekengast- huis in Den Bosch worden overgebracht. Toen motorrijder Verhoeven Woensdagavond uit de richting Den Bosch kwam ongeveer tegen over de oude tramremise te Drunen, naderde uit de richting Waalwijk een luxe wagen van garage Mulders- Sars uit Waalwijk bestuurd door den heer Brok eveneens uit Waal wijk. Hoe het precies gebeurd is valt niet vast te stellén, maar de meest redelijke lezing van het ongeval is, dat beide weggebruikers getwijfeld hebben. De luxe wagen moet krachtig geremd hebben, want er is een rem spoor van ongeveer 18 meter. De wagen is geheel van het rechterdeel van den weg naar de linkerzijde geslipt tot ongeveer in de naast den weg staande heg. Verhoeven is op de rechterzijde van de auto gebotst met het gevolg, dat hij van den motor werd geslingerd. De motor werd nog enkele meters verder achteruit gesmakt. Verhoeven bleef bewijsteloos en hevig bloedend op den weg liggen. Door de slag van de botsing kwa men de omwonenden naar buiten gesneld en heel voorzichtig werd de verongelukte binnen gedragen in het in aanbouw zijnde winkel huis van den ijzerhandel van v.Loon. Dokter Akkermans was spoedig aanwezig en verleende eerste hulp, waarna hij het noodig achtte, dat het slachtoffer per ziekenwagen naar het Groot Ziekenhuis in Den Bosch werd vervoerd. Em. pastoor Schellekens diende den ongelukkige de H. Sacramenten der Stervende toe. Door Rijksverkeer inspectie werd een technisch onderzoek ingesteld, terwijl het onderzoek der schuld vraag zal geschieden door de ge- meeate en rijksveldwacht. De toestand van den heer Ver hoeven was tot Donderdagmorgen zorgwekkend, tot dien tijd was hij buiten bewustzijn gebleven. Bij de laatste informatie omtrent den toe stand van V. deelde men ons mede, dat «indien de toestand zich niet wijzigde alles goed zou verloopen«. V. had naast inwendige kneuzingen en zware verwondingen aan het hoofd, een been gebroken. In den loop van Donderdag kwam Mr. v. d. Burg de situatie persoon lijk opnemen, terwijl de beide voer tuigen vrij werden gegeven. Lichttarief Naar wij vernemen zal zeer binnenkort het vastrecht tarief van de P. N. E. M. voor de gemeente Drunen met 1 cent worden ver laagd en worden gebracht op 4 cent per KWU. De mogelijkheid bestaat, dat deze regeling met in gang van 1 Februari wordt inge voerd. Het schichtige koebeest Hoe het kwam is niet bekend, maar toen landbouwer K. in de Wolfshoek zijn koebeest een luchtje wilde laten scheppen, ging er het beest van door. Of het'n slechte nacht achter den rug had of het iets anders dwars zat, dat is niet bekend maar om te beginnen moesten er een tweetal fietsers aan gelooven, tegen de wereld. Toen - ging een heining aan stukken en daar het dier nog nooit met den trein ge reisd had nam het ook een kijkje op het perron van het station. Een der reizigers kreeg een duw en landbouwer v.d W. maakte er'n einde aan door het dier te grijpen en aan den eigenaar terug te geven. R.K. Staatspartij Zondag om half twee houdt de R. K. Staatspartij der afdeeling Drunen een vergadering in de Meisjes congregatie. Uitvoering Wij willen onze lezers nog eens herinneren aan de mooie uitvoering, welke Berlicum's tooneel Zondag avond geeft in de zaal van café Th. Elshout. üp 1 Januari 1938, 9716 (4944 mannen en 4772 vrouwen). Geb. 235 (123 mannen en 112 vrouwen) gevest. 393 (184 mannen en 209 vrouwen), overlijden 83 (49 mannen en 34 vrouwen), vertrokken 541 (251 mannen en 290 vrouwen). Op 1 Januari 1939, 9720 (4951 mannen en 4769 vrouwen). RAAMSDONKSVEER. Op Zaterdag 21 Januari a.s. hoopt het echtpaar Bastiaan Zijlmans en Maria Cornelia Vermeer, wonende in de Waterstraat, den dag te her denken, dat zij voor 50 jaren in den echt vereenigd werden. Het feest zal in intieme kring gevierd worden Het zal het echtpaar voor zeker dien dag niet aan blijken van belangstelling ontbreken. De kerkdiensten zijn Zondag 15 Januari a.s. alsvolgt In de Veersche Kerk zal om half tien voormiddag en om twee uur namiddag in de Dorpskerk dienst worden gehouden door ds. W.Oost te Raamsdonksveer. In den morgendienst op 't Veer zal tevens het H. Avondmaal wor den bediend. De Chr. Studieclub hoopt op 13 Januari a.s. des avonds in het gebouw Rehoboth aan de Juliana- laan bijeen te komen. Alsdan zal door den heer Gruter 't onderwerp «Ontstaan van den landbouw en handwerk in Europa« worden be handeld. Op 26 Januari a s. zal in het gebouw Rehoboth aan de Juliana- laan alhier een ringvergadering worden gehouden van de Chr. Nationalen Werkmansbond. Spreker voor dezen avond zal zijn de heer N. W. A. van Eijck, uit Voorburg, die zal spreken over »Hoe slijt de werklooze zijn dagen«. Voor de leden der R.K. Voet balvereniging »De Veersche Boys« en supporters zal op Vrijdag 13 Januari a.s. om half negen nam. in het clublokaal van C. Heessels, aan het Heereplein alhier een lezing worden gehouden met filmver- tooning. De lezing zal worden ge geven door den heer Luchtenberg, terwijl de film, over den wedstrijd R.K. Holland R.K. België zal wor den afgedraaid door den heer Biermans, bestuurslid van den R.K. Voetbalbond, Breda. Door de Kon. Erk. Postduiven vereniging ^Prinses Juliana« zal op Zaterdag 14 en Zondag 15 Jan. a.s. een tentoonstelling worden gehouden van posiduiven. De ten toonstelling wordt gehouden in het clublokaal bij J. Kamp aan de Keizersdijk, 't inmanden der duiven moet geschieden Vrijdagavond 13 Januari a.s. Als keurmeester zal fungeeren de heer Boerjan uit Teteringen. De oudste inwoner van Raams- donf(dorp) is de heer Mattijs Bouwens, wonende aan de Vlaai- kensstraat. Bouwens, die nog een goede gezondheid geniet, wordt 23 December van dit jaar 90 jaar. De uitvoering, die op St. Vin- centiusdag, Tweede Kerstmis, door de Tooneelvereeniging van Huize Nazareth uit Tilburg, in het St. Henricusgebouw alhier zou worden gegeven en wegens sterfgeval moest i V b Wij lezen in »DE ECHÜ VAN HET ZUIDEN« van 9 Januari 1889 Bij Zr. Ms. besluit is benoemd tot notaris te Winschoten, ter stand plaats de gemeente Sappemeer, A. C. L. L. Spruyt, candidaat-notaris te Capelle. Maandagavond brak te Be- zooien een hevige brand uit in een groot oud huis met rieten dak, be staande uit vier woningen,waarvan drie bewoond. Vermoedelijk is de brand ontstaan in het gedéelte^bè^ woond door den rietdekker Jac. Diepens; de andere bewoners waren Aart Duyster, molenaarsknecht gn Adr. Zoeteriks, schoenmaker. In het verslag van dezen brand werd nog opgemerkt dat de Be- zooiensche spuit niets dan wat mod- derachtig water gaf. De eerste plannen zijn ontwor pen om tot afvoer van het Dom- melwater een kanaal te maken, dat aan de Honderdelsche brug, boven Den Bosch door het Bossche Veld en Het bed van den Baarwijkschen üverlaat zou loopen, om bij Doe veren zich te ontlasten in de nieuwe rivier. Hetüudemannenhuis te Baard wijk, overbodig geworden door de stichting van een Liefdesgesticht, wordt afgebroken. 13 Januari 1889. Z. M. heeft benoemd tol bur gemeester van Loon op Zand P. v. Dordmond Gz. en tot burgemeester van Udenhout J. v. Iersel. nedifc h en W 8 Januari 1914. Een Hollander als Amfortas, ünze landgenoot de bariton Jos Groenen die aan het MaiftzerSfadt- theater verbonden is, heeft aldaar den Amfortas in Parcival gezoi»gen en de plaatselijke bladen zijn vol lof. De Neueste Mainzer Anz. brengt het beiicht, dat de heer Groenen te Bayreuth ten huize Wagner's proef gezongen heeft en voor de volgende Fetsspiele voor de Amfortas partij in Parcival is geëngageerd.u. jy— Drongelen. Met groote inge nomenheid werd alhier vernomen, dat het H. M. onze Geëerbiedigde Koningin heeft mogen behagen te benoemen tot burgemeester dezer gemeente, den heer D. 'F. Brüriè, thans in gelijke betrekking te Gen- deren. 11 Januari 1914. 1 Februari a.s. zal met de wijkverpleging voor het R.K. Groene Kruis die is opgedragen aan de eerwaarde Zusters in de St Anto- niusparochie, begonnen worden. worden uitgesteld, zal nu plaats hebben op Zondag 15 Januari a.s. om half acht nam. De gekochte plaatsbewijzen en besproken plaat sen blijven geldig.- Niemand ver- zuime deze schitterende uitvoering bij te wonen. U zijt verzekerd van een genotvollen avond en boveudien doet U er een goed werk mee. Opgevoerd wordt het prachtige blijspel «Rumoer om 100 gulden«. De jongens van Huize Nazareth uit Tilburg zullen U een kunstvol spel te zien geven. geeft een frissche mond met witte ianden. Ivorol (Nieuw iecept). 1 ube 60 40 en 25 ct. Op 1 Januari 1938, 3695 mannen en 3348 vrouwen totaal 7043. Inge komen 79 mannen en 106 vrouwen. Geboren 87 jongens en 94 meisjes. Vertrokken 118 mannen en 169 vrouwen. Overleden 47 manneg en 43 vrouwen. Predikbeurten Zondag 15 Jan. Ned. Herv. Kerk v.m. half tien Ds. R. de Bruin, bediening van het H. Avondmaal. Naar we vernemen heeft de heer J. Dubbelman voor zijn-be noeming tot notabel der Ned. Herv. Kerk alhier bedankt. Op 15 en 16 Januari resp. voor dames en heeren zal door de R.K. Werkliedenvereeniging O B.K ti O V Si Di dag den sen spee was boek de C vesti dit mint te v gehc (le n 0] den onti: in 1 O 5—1 klas Ei suit: het 1) leve Iir offici t.w. i door wonn Op het voor dame gege\ beken

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 10